Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
subris
Příspěvky: 3187
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 312 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

... Lakatos hodně rychlý hattrick. Zenit bude asi přepisovat dějiny..
.... #zadynamo
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7549
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 602 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

René

opravdu bych chtěl co nejdříve vidět ruský tým v akci na mezinárodní scéně. Nedělám rozhodnutí. Ale myslím, že brzy uvidíme, jaká bude situace. Možná dojde k nějakým změnám. Velmi se bojím o ruské sportovce a upřímně doufám, že se budou moci znovu zúčastnit všech soutěží jako dříve. A vše se vrátí do normálu.

https://www.sport-express.ru/hockey/wor ... u-1978821/
Stars
Příspěvky: 6741
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 923 krát
Obdržel "To se mi líbí": 623 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Gumid píše: 29 zář 2022 19:46 Dědek tu bandu surikat sponzoruje již déle, ale to je jeho osobní věc. Otázkou je, zda ve své pozici má zapotřebí toto patolízalství.
Proč patolizalství? Podpoří svého kandidáta....tohle kádrování je na všem úplně to nejhorší, to dělali komunisti, nacisti....v itálií vyhraje strana, která moc nevoní EU a už ta německá pipka dělá bu bu bu....pro mě je důležité volit, a ne kádrovat, ať si každý hodí hlas komu chce.....dost politiky

Zítra beru jenom 3 bodíky..
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1455
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 316 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Gumid píše: 29 zář 2022 19:46 Dědek tu bandu surikat sponzoruje již déle, ale to je jeho osobní věc. Otázkou je, zda ve své pozici má zapotřebí toto patolízalství.
Píšeš patolízalství.
A co když je to naopak velmi bohatá zkušenost napříč zdejším zastupitelstem, kterou málokterý z nás má?
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5846
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 171 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Gumid píše: 29 zář 2022 20:06 René

opravdu bych chtěl co nejdříve vidět ruský tým v akci na mezinárodní scéně. Nedělám rozhodnutí. Ale myslím, že brzy uvidíme, jaká bude situace. Možná dojde k nějakým změnám. Velmi se bojím o ruské sportovce a upřímně doufám, že se budou moci znovu zúčastnit všech soutěží jako dříve. A vše se vrátí do normálu.

https://www.sport-express.ru/hockey/wor ... u-1978821/
Tak co taky od Rendy čekat jinýho... naštěstí on už může jen slintat do ruských novin....
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6146
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 312 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

stará hokejka píše: 29 zář 2022 20:09 Píšeš patolízalství.
A co když je to naopak velmi bohatá zkušenost napříč zdejším zastupitelstem, kterou málokterý z nás má?

Tak v tomto případě se to nedá moc aplikovat, paní senátorka se tuším v regionu politicky nikdy nijak extra neangažovala

Takže Opova zištná podpora Charváta je fakt trapná.,nj, asi Charvátovi oplácí za jeho podporu nové haly...jak píše tau, lízání pat je přesný popis ;]

Podle mě to může paradoxně Charvátovi uškodit...kamarádšofty mezi politiky a pracháči ...to se lidem nikdy moc nelíbí

Myslím, že si paní senátorka křeslo v klidu obhájí...a nakonec, co fakt nemám rád, vychcanej politik, kterej si to pojistil v Pardubicích, co kdyby senát nedopadl

A Rusák u mechožroutů? V co jejich management věřil? Totální amatéři...ono teda, když čtu tu jejich soupisku, ty kur*y se vždy a za každých okolností drží nejhůř kolem středu tabulky. Mít takovej tým my, tak je tu slzavé údolí. Na nějaké závěry je po pěti kolech ještě moc brzy, ale oni umí vařit z vody. Tedy pokud se nebavíme o play off, samozřejmě :]
Tesla
pepa
Příspěvky: 2100
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 438 krát
Obdržel "To se mi líbí": 254 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Jak "vařit z vody"? Vždyť tam mají potencionální reprezentanty: https://www.hokej.cz/klimovi-do-repreze ... vi/5067738
:crazy:
A už vlastně mají o dva Čechy víc..
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6146
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 312 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

pepa píše: 29 zář 2022 20:42 Jak "vařit z vody"? Vždyť tam mají potencionální reprezentanty: https://www.hokej.cz/klimovi-do-repreze ... vi/5067738
:crazy:
A už vlastně mají o dva Čechy víc..

Oh, sorry, beru zpět :ruleta: :thumbup:
Tesla
pepa
Příspěvky: 2100
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 438 krát
Obdržel "To se mi líbí": 254 krát

Příspěvek od pepa »

Juraj dneska zase dva bodíky . Mně se po něm stýská...
pepa
Příspěvky: 2100
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 438 krát
Obdržel "To se mi líbí": 254 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

woe: když jsem tenhle článek viděl, myslel jsem, že bude po mně...
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7703
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 777 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Dědkova podpora Charváta mě nijak neirituje. Pokud je vedena čistě soukromě, což je. Není to agitka na oficiálním webu klubu. I to jsme tu bohužel jednou měli. To by bylo přes čáru. Že má Dědek s Charvátem korektní vztahy, se asi ví. A podpora někde v podvečer na twitteru je jen taková drobná pomoc. Neobjevit se to tady, tak vězte, že dosah toho tweetu by byl téměř nulovej. Můj hlas Charvát v žádným případě nedostane, ale má malý bezvýznamný plus za to, že kampaň nakonec absolvoval s prázdnými hesly na letáku a ne pokusem o hnojomet.

A dost politiky, především tý italský. :wave:
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7549
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 602 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

stará hokejka píše: 29 zář 2022 20:09 Píšeš patolízalství.
A co když je to naopak velmi bohatá zkušenost napříč zdejším zastupitelstem, kterou málokterý z nás má?
Je to možné. Já osobně uznávám přednosti Charváta, ale nikdy bych si nedovolil jej podporovat. Ale o tom post nebyl. Z mého pohledu se majitel nemá veřejně vyjadřovat k politice, pokud to nesouvisí přímo chodu klubu a akcionářské smlouvy. Ale pokud je potřeba tak velká, musí počítat s tím, že mohou nastat důvodná očekávání.
Birky
Příspěvky: 137
Registrován: 16 zář 2019 13:52
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 78 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Birky »

Gumid píše: 29 zář 2022 20:53 Je to možné. Já osobně uznávám přednosti Charváta, ale nikdy bych si nedovolil jej podporovat. Ale o tom post nebyl. Z mého pohledu se majitel nemá veřejně vyjadřovat k politice, pokud to nesouvisí přímo chodu klubu a akcionářské smlouvy. Ale pokud je potřeba tak velká, musí počítat s tím, že mohou nastat důvodná očekávání.
Proč by se jako nemohl vyjádřit? Kde to jsme? V Rusku?
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7549
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 602 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Birky píše: 29 zář 2022 20:58 Proč by se jako nemohl vyjádřit? Kde to jsme? V Rusku?
Nepřijde mi to vhodné. Na to nemusíš cestovat nikam.
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Liberec šestý zápas a šestá remíza to je snad nějaký rekord ne ? 😃
🔴⚪
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re:

Příspěvek od Pec92 »

[*]
pepa píše: 29 zář 2022 20:47 Juraj dneska zase dva bodíky . Mně se po něm stýská...
6z 0+7 .... Taky jsem ho měl rád 👍
🔴⚪
av69
Příspěvky: 2585
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1513 krát
Obdržel "To se mi líbí": 945 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Pec92 píše:[*] 6z 0+7 .... Taky jsem ho měl rád Obrázek
Jsem rád, že ve Vítkách dostává prostor, který si zaslouží a ukazuje, že je pořád skvělý hráč. U nás by takový prostor nedostal a je asi pro všechny dobře, jak to dopadlo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Danik23
Příspěvky: 728
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Gumid píše: 29 zář 2022 20:53 Je to možné. Já osobně uznávám přednosti Charváta, ale nikdy bych si nedovolil jej podporovat. Ale o tom post nebyl. Z mého pohledu se majitel nemá veřejně vyjadřovat k politice, pokud to nesouvisí přímo chodu klubu a akcionářské smlouvy. Ale pokud je potřeba tak velká, musí počítat s tím, že mohou nastat důvodná očekávání.
Jaky paradox, ze? Zachrance klubu podporuje bridili, kteri dovedly klub na temer uplne dno :)
Co vse si o tom clovek muze myslet..
Zapchan
Příspěvky: 219
Registrován: 18 črc 2020 21:26
Obdržel "To se mi líbí": 38 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Zapchan »

Hoši, máte-li někdo možnost, hodte sem pana Krejčího premium. Díky
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

Dal by sem nekdo prosim toho Sedlaka s Kautem?
Uživatelský avatar
Borek
Příspěvky: 764
Registrován: 25 úno 2020 16:35
Dal "To se mi líbí": 335 krát
Obdržel "To se mi líbí": 251 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Borek »

subris píše: 29 zář 2022 07:48 ... Hrajeme 4x v řadě doma, co to je za výmysl? Někdo potřeboval měnit poradatelstvi? Škoda, že to vychází na začátek října, a ne třeba na listopad- únor..
Taky bych to bral radši o měsíc dva dýl, ale jinak pro mě jako přespolního je režim pátek + neděle doma ideální. Jedna cesta, dva špíly. S rudochama nezvyknu vynechávat, másla beru jako příjemnej bonus. Těším se.
in-spyder
Příspěvky: 1751
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Sedlák s Kautem

Sestava Colorada je stále dost nabitá. Každou minutu na ledě bojujete o šanci se dostat do kádru a týká se to i dvou útočníku z Česka. Lukáš Sedlák má do finální soupisky pro start NHL celkem blízko. Martin Kaut? Konečně se chce prosadit, čtyři roky hraje spíš na farmě. „Je to asi moje poslední šance, takže udělám všechno, co půjde a snad to dopadne,“ řekl pro The Athletic. Naděje stoupá i kvůli marodce. Stačí „drobnost“, zářit, ukázat se, nechybovat.

Je nabito, pořád. Colorado po zisku Stanley Cupu neoslabilo. Z výrazných hráčů odešel vepředu pouze Nazem Kadri, nicméně i zámořští insideři referují o tom, že u Avalanche se bojuje maximálně o dvě místa.

Lukáš Sedlák z Čeljabinsku by měl jedno zaplnit. Zdá se, že by se měl vejít na soupisku a tím pádem pro něj Pardubice v extralize dres chystat nemusí. „Lukáš by měl hrát v naší spodní šestce (to znamená 3., nebo 4. lajna) a přidat sem trochu víc ofenzivních schopností,“ pronesl o něm kouč Jared Bednar. Věří mu, možná se na něj i těšil.

Právě osoba trenéra byla jedním ze zásadních důvodů, proč Sedlák Coloradu na roční kontrakt kývl. Současný šéf Avalanche vedl útočníka už na farmě Columbusu, když vyhrála AHL. Sedlák tam měl klíčovou roli. „Ptali se mně, jakou roli čekám v Coloradu. Řekl jsem klubu, že samozřejmě nejsem blázen a nečekám to samé jako v Rusku, kde na mně všechno stálo a chodil jsem na všechny přesilovky,“ líčil Sedlák v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz po podpisu smlouvy. „Klidně bych bral čtvrtou lajnu. Jediné, co bych chtěl, ať mám nějakou roli, ať cítím, že týmu pomáhám a nezacláním. Chtěl bych být v pozici, kdy vím, že se na mě tým může spolehnout. Rád bych hrál třeba oslabení. Myslím, že i pro ně to dávalo smysl,“ přidal.

Nemělo jít o klábosení po telefonu s tím, že se klub zařídí pak jinak. Sedlákovi je 29 let, nepřišel se prát na farmu, něco testovat, v jeho věku nemá smysl něco zkoušet. Buď se do sestavy dostane, nebo ne. Přišel se ještě jednou prosadit v NHL, když v Columbusu nakonec skončil v pozici hráče, se kterým se lepí díry. Sám měl z pohovorů s Avalanche dobrý pocit: „Nemyslím si, že by mi věšeli bulíky na nos, s trenérem Bednarem se znám. Nekecali by mi. Myslím, že co jsme si řekli v telefonu, bude platit. Jen tedy jasně, můžu přijet do kempu a budu úplně strašný. Všechno se uvidí až na místě, ale bude to na mně.“ Na kempu strašný není, tím pádem se rýsuje, že pozici centra čtvrtého (případně třetího) útoku dostane. Proto Bednar mluvil tak jistě.

Normálně byste řekli, že je plno. Útok zamčený. Jenže na marodce je kapitán Gabriel Landeskog, ještě nebruslí. Navíc se zdá, že fit do startu sezony nebude ani Darren Helm, tím se otevírají ještě dvě další pozice. Možná i tři, protože v nekontaktním dresu bruslí Valerij Ničuškin.

Tady se rýsuje šance pro Martina Kauta (22 let), nejvyšší draftovou volbu Colorada roku 2018. „Snad se konečně do týmu dostanu. Pokud ne, tak se tak prostě stane. Je to asi moje poslední šance, takže udělám všechno, co půjde a snad to dopadne,“ hlásil na startu kempu. Postupně ho v hierarchii předskočil Alex Newhook (21 let) draftovaný o rok později a zdá se, že i Ben Meyers (23 let), nedraftovaný poklad z univerzity.

Kaut teď prostě musí zářit. Dobrá zpráva? Hned na startu kempu se mu to podle Bednare povedlo. Sice šel na led ve skupině hráčů, která míří spíš na farmu, ale mezi nimi upoutal, což je dobrý start, aby se posunul na vysněnou metu, nastálo do NHL. „Potřeboval udělat další krok, jestli ho zvládl, se ukáže v zápasech,“ pronesl kouč.

Z farmy na Kauta pršelo celkem dost chvály za pracovitost, což je klíčová věc. Profiluje se podobně jako Sedlák, tedy na pozice v dolní šestce. Šancí v minulosti moc nedostával ani proto, že sestava byla nacpaná jmény, místo z mladých dostali vyloženě jen ti úplně nejlepší, nezkoušelo se. Colorado se nacházelo poslední roky ve fázi, že se mu otevřelo okno na Stanley Cup, což se povedlo teď v létě.


O Kautově potenciálu se ovšem dost pochvalně vyjadřuje třeba pro The Athletic expert na mladé hráče Corey Pronman: „Jeho jméno se v hloubce sestavy Colorada ztratilo, ale v této sezóně má na křídle příležitost se prosadit, jen se jí musí chopit. Stále se mi líbí jeho hra, je to urostlý chlap, který umí bruslit, má nějaké dovednosti a hraje oběma směry, takže si dovedu představit, že bude mít velký kemp.“

Jen jak řekl Bednar, potřebuje se Kaut předvést v zápasech. Zatím má za sebou dva a ten poslední mu vyšel. Připsal si asistenci, vstřelil gól. „Hrál v naší nejlepší lajně a měl velkou zásluhu, že to tak bylo,“ chválil ho Bednar. „Pracoval tvrdě, byl platný v obraně i v útoku,“ přidal. Přesně takového hráče z něj Colorado chce mít. Přesně taková hra mu může přiblížit místo na soupisce týmu NHL. Pátý rok na farmě by už moc nedával smysl. Taky z toho důvodu se o Kautovi mluví směrem, že pokud nezíská pozici v prvním týmu, Avalanche se ho pokusí vyměnit.

Jak by mohly vypadat útoky Colorada
Se všemi zdravými hráči:
Rantanen - MacKinnon - Lehkonen
Ničuškin - Newhook - Landeskog
Rodrigues - Compher - O´Connor/Meyers, Kaut
Helm - Sedlák - Cogliano

Pro Kauta tady zkrátka není místo. Problém je, že před sezonou si klub plácl na jednoleté smlouvě s Evanem Rodriguesem (29 let). Jde o všestranného hráče, který dovede hrát solidně dozadu, použijete ho na křídle i ve středu útoku a v Pisttburghu měl životní ročník se 43 body. Helma s Coglianem mladý hráč vystrčí těžko, protože Colorado si užije benefit, že má na pozicích defenzivních útočníků zkušené borce. Mladší hráči by pouze museli dokázat, že mají stejné defenzivní schopnosti jako Logan O´Connor a ještě jsou lepší ve hře dopředu.

S aktuální marodkou:
Rantanen-MacKinnon-Lehkonen
Rodrigues-Newhook-Meyers
Kaut-Compher-O´Connor
Malcev-Sedlák-Cogliano

Za předpokladu, že zůstanou do startu sezony na marodce Landeskog, Ničuškin i Helm, do druhé formace by se mohl posunout Meyers, který s sebou nese hodně slušný dovednostní balíček. Na testu neuspěl Galchenyuk, takže pro nové tváře plus. Tím pádem by se Kaut pak mohl vyšvihnout k silným defenzivním útočníkům Compherovi s O´Connorem, přesně takoví parťáci by mu mohli sedět. K Sedlákovi by pak mohl zamířit Michail Malcev, v minulé sezoně řádil na farmě, byl hodně produktivní (48 bodů v 56 zápasech), pokud mu vyjde kemp, má šanci sezonu rozjet.
in-spyder
Příspěvky: 1751
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Krejčí, je to teda fotbal, tak omluva

V závěru srpna skončila pohádka o pardubickém Siru Fergusonovi. Jiří Krejčí byl po devíti letech odvolán z trenérské židle ligového týmu. FORTUNA:LIGA tak na čas přišla o mistra hlášek, ale především kouče, který si udělal velké jméno. „Kdyby ve Skutči, odkud pocházím, mohli, možná by mi dali zlatý klíč od radnice," směje se.

Před dvěma lety vyšvihl Pardubice do elitní společnosti – a překvapil. Tým bez domova, na první pohled outsider, zabral v první sezoně šokující sedmé místo a ve druhé se přes těžkosti poměrně v klidu udržel. Třetí rundu však už nezvládá, proto byl sedmapadesátiletý Jiří Krejčí odsunut.

Bolí to i s odstupem času?
„Je to těžký… Samozřejmě. Já jsem kozoroh, což jsou takoví stálí lidé. Když k někomu nebo něčemu přilnu, jsem věrný. Ale jak říkám: Jedna cesta končí, druhá začíná.“

Jste zhrzený?
„Určitě ne. Naštvaný nejsem, prostě mě to jen mrzí, protože jsem měl v Pardubicích tři cíle a jeden se mi nesplní.“

Můžete je prozradit?
„První byl postoupit s dorostem do první ligy, což se nám podařilo po osmnácti letech. Další už byl takový tajný. Když jsem byl u áčka, tak jsem se prostě chtěl dostat do první ligy.“

Nebyl jste trochu v Pardubicích za blázna? Klub neměl velké ambice.
„V dorostu nám také nikdo nevěřil, tehdy jsme se tahali s Libercem. Postupová sezona v chlapech byla podobná, pořád se říkalo, že nám musí dojít dech. Ale já jsem říkal klukům: Nic není nemožné, proč bychom to nemohli dokázat, když se nám to povedlo s dorostem. Šli jsme si za tím, postoupili jsme po jedenapadesáti letech.“

Jaký je ten nenaplněný cíl? Asi se dá celkem dobře odhadnout, že?
„Je to tak, chtěl jsem si zakoučovat na novém stadionu, kde budeme hrát na jaře. To už se mi nesplní. Pořád fandím, koukám na zápasy, ale jsem z toho smutnej. Byl jsem v klubu vlastně dvacet dva let.“

Dokážete přestat myslet na to, co se událo?
„Vedení se prostě takhle rozhodlo a já si to teď analyzuju, co mohlo být líp, co hůř, co se stalo. Jestli to tak mělo být, nebo nemělo. Samozřejmě se to na vás podepíše.“

Pozná to okolí?
„Ano, jsem takový. Manželka, dcera, rodiče, oni to prostě cítí, že nejsem úplně v nejlepší náladě. A dokonce i moje kočka.“

Ano?
„Jasně, vidí, že jsem smutný. Mám ji čtrnáct let.“ (usmívá se)

Dokážete vypnout aspoň teď?
„Je to pro mě opravdu těžké. Posledních devět let jsem se probouzel i usínal s fotbalem. Na psychiku to bylo hodně náročné. Srovnávám se s tím.“

Bývalý trenér Pardubic Jiří Krejčí
Bývalý trenér Pardubic Jiří Krejčí
Teď je pardubickým koučem Radoslav Kováč

Pardubice zatím hořely hlavně v defenzivě

Dočasnou náhradou u kormidla Pardubic byl Pavel Němeček

Pardubický trenér Jiří Krejčí při zápase s Plzní
18zobrazit galerii
Stanislav Hejkal, nynější asistent v Hradci Králové, přiznal, že měl po vyhazovu z Teplic zdravotní problémy. Podepsal se na něm stres. Co vy?
„Nic velkého. Prodělal jsem koronavirus, to ano. Ale spíš mám problémy se spánkem, ten není úplně dobrý.“

Neberete si nejkrásnější hru až moc k srdci?
„Máte různé trenéry, někteří jsou – s nadsázkou – schopní usnout na lavičce. Další to prožívají s hráči, já jsem ten druhý typ. Nevydržím sedět na lavičce, koukat na hru a pak jim říct něco o poločase. Radši povzbuzuju, chyby vyčtu ihned.“

A co teď, když sledujete Pardubice?
„Musím říct, že je to vlastně stejné, jako když jsem byl na lavičce. Mám sevřený žaludek, což samozřejmě před zápasem není špatně. Ale nic se nesmí přehánět.“ (usmívá se)

Jak vlastně proběhlo vaše odvolání?
„Samozřejmě, byli jsme tady s Jardou Novotným dlouho, ale na druhou stranu se tým pořád obměňoval. Zase nám přišlo sedm nových hráčů. Vemte si třeba Chrudim, tam byl Pavel Jirousek snad dvanáct let.“

V lize jste si udělal jméno. Možná i větší, než se čekalo. Souhlasíte?
„Kdyby ve Skutči, odkud pocházím, mohli, možná by mi dali zlatý klíč od radnice. (směje se) Ale myslím, že spousta lidí je na mě, jak bych to řekl, pyšná. Myslím maminku, tatínka, dceru, manželku. Potěšilo mě, že mi napsali trenéři z první ligy s tím, že jsme ukázali spoustu zajímavých hráčů, protože jsme to měli vždycky hodně mladé. Někdo mi zavolal, někdo možná ještě čeká, až to vstřebám, možná nevědí, co mi mají říct.“

Co bylo v lize nejtěžší?
„Dva roky jsme Pardubice udrželi, i když nemají stadion, na to se asi trochu zapomíná. Nikdo si nedovede představit, jaké to je pořád sedět v autobuse, nehrát před svými fanoušky. Ano, Bohemka je nejlepší řešení pro azyl, ale opravdu to není jednoduché. Klobouk dolů před hráči. A také před mojí rodinou. Hlavně druhá sezona byla obrovsky těžká a já prostě dělám fotbal srdcem.“

Dostal jste po konci nějaké nabídky?
„Zatím to bylo takové poťukávání. Přišlo to ze Slovenska, určitě o tom přemýšlím, člověk je ve fotbale celý život. Ale spíš to vypadá na nějaký time out, do zimy bych to mohl nechat, abych si odpočinul.“

Klub vám nabídl místo u dorostu.
„Nejprve to byla devatenáctka, pak sedmnáctka. Když jsem odcházel od dorostu k chlapům, ani se mi moc nechtělo, líbilo se mi tam. Akcionáři mě přemlouvali, také manželka a maminka. Teď bych řekl, že jsem neudělal chybu, když jsem se nechal ukecat. (usmívá se) Ale tak jsem si aspoň nechal dát do smlouvy, že když se mi nebude dařit, můžu se do devatenáctky vrátit.“

Vydržela tam klauzule dodnes?
„Byla to taková základní smlouva, pak přišly nějaké dodatky, když se prodlužovala, ale to tam pořád zůstalo. Za ty roky se však situace změnila.“

Dorost by byl málo?
„Asi by to nebylo úplně vhodné.“

Lize budou chybět vaše hlášky, třeba ta o penaltě v ploutvích. Chystal jste si je?
(usmívá se) „Ne, jsem spíš takovej bezprostřední. Co mi přijde na jazyk, to vypustím. Navíc jsem měl dobrý vzor.“

Povídejte.
„Trénoval nás nějakej Josef Krupička, ten měl super hlášky a hlavně se neopakoval. Měl například sedm slušných přirovnání k pánskému přirození: kajetán, archibald, jednookej… Uvolnil nás tím. Snad jsem od něj něco přebral.“
Zapchan
Příspěvky: 219
Registrován: 18 črc 2020 21:26
Obdržel "To se mi líbí": 38 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Zapchan »

in-spyder píše: 29 zář 2022 22:31 Krejčí, je to teda fotbal, tak omluva

V závěru srpna skončila pohádka o pardubickém Siru Fergusonovi. Jiří Krejčí byl po devíti letech odvolán z trenérské židle ligového týmu. FORTUNA:LIGA tak na čas přišla o mistra hlášek, ale především kouče, který si udělal velké jméno. „Kdyby ve Skutči, odkud pocházím, mohli, možná by mi dali zlatý klíč od radnice," směje se.

Před dvěma lety vyšvihl Pardubice do elitní společnosti – a překvapil. Tým bez domova, na první pohled outsider, zabral v první sezoně šokující sedmé místo a ve druhé se přes těžkosti poměrně v klidu udržel. Třetí rundu však už nezvládá, proto byl sedmapadesátiletý Jiří Krejčí odsunut.

Bolí to i s odstupem času?
„Je to těžký… Samozřejmě. Já jsem kozoroh, což jsou takoví stálí lidé. Když k někomu nebo něčemu přilnu, jsem věrný. Ale jak říkám: Jedna cesta končí, druhá začíná.“

Jste zhrzený?
„Určitě ne. Naštvaný nejsem, prostě mě to jen mrzí, protože jsem měl v Pardubicích tři cíle a jeden se mi nesplní.“

Můžete je prozradit?
„První byl postoupit s dorostem do první ligy, což se nám podařilo po osmnácti letech. Další už byl takový tajný. Když jsem byl u áčka, tak jsem se prostě chtěl dostat do první ligy.“

Nebyl jste trochu v Pardubicích za blázna? Klub neměl velké ambice.
„V dorostu nám také nikdo nevěřil, tehdy jsme se tahali s Libercem. Postupová sezona v chlapech byla podobná, pořád se říkalo, že nám musí dojít dech. Ale já jsem říkal klukům: Nic není nemožné, proč bychom to nemohli dokázat, když se nám to povedlo s dorostem. Šli jsme si za tím, postoupili jsme po jedenapadesáti letech.“

Jaký je ten nenaplněný cíl? Asi se dá celkem dobře odhadnout, že?
„Je to tak, chtěl jsem si zakoučovat na novém stadionu, kde budeme hrát na jaře. To už se mi nesplní. Pořád fandím, koukám na zápasy, ale jsem z toho smutnej. Byl jsem v klubu vlastně dvacet dva let.“

Dokážete přestat myslet na to, co se událo?
„Vedení se prostě takhle rozhodlo a já si to teď analyzuju, co mohlo být líp, co hůř, co se stalo. Jestli to tak mělo být, nebo nemělo. Samozřejmě se to na vás podepíše.“

Pozná to okolí?
„Ano, jsem takový. Manželka, dcera, rodiče, oni to prostě cítí, že nejsem úplně v nejlepší náladě. A dokonce i moje kočka.“

Ano?
„Jasně, vidí, že jsem smutný. Mám ji čtrnáct let.“ (usmívá se)

Dokážete vypnout aspoň teď?
„Je to pro mě opravdu těžké. Posledních devět let jsem se probouzel i usínal s fotbalem. Na psychiku to bylo hodně náročné. Srovnávám se s tím.“

Bývalý trenér Pardubic Jiří Krejčí
Bývalý trenér Pardubic Jiří Krejčí
Teď je pardubickým koučem Radoslav Kováč

Pardubice zatím hořely hlavně v defenzivě

Dočasnou náhradou u kormidla Pardubic byl Pavel Němeček

Pardubický trenér Jiří Krejčí při zápase s Plzní
18zobrazit galerii
Stanislav Hejkal, nynější asistent v Hradci Králové, přiznal, že měl po vyhazovu z Teplic zdravotní problémy. Podepsal se na něm stres. Co vy?
„Nic velkého. Prodělal jsem koronavirus, to ano. Ale spíš mám problémy se spánkem, ten není úplně dobrý.“

Neberete si nejkrásnější hru až moc k srdci?
„Máte různé trenéry, někteří jsou – s nadsázkou – schopní usnout na lavičce. Další to prožívají s hráči, já jsem ten druhý typ. Nevydržím sedět na lavičce, koukat na hru a pak jim říct něco o poločase. Radši povzbuzuju, chyby vyčtu ihned.“

A co teď, když sledujete Pardubice?
„Musím říct, že je to vlastně stejné, jako když jsem byl na lavičce. Mám sevřený žaludek, což samozřejmě před zápasem není špatně. Ale nic se nesmí přehánět.“ (usmívá se)

Jak vlastně proběhlo vaše odvolání?
„Samozřejmě, byli jsme tady s Jardou Novotným dlouho, ale na druhou stranu se tým pořád obměňoval. Zase nám přišlo sedm nových hráčů. Vemte si třeba Chrudim, tam byl Pavel Jirousek snad dvanáct let.“

V lize jste si udělal jméno. Možná i větší, než se čekalo. Souhlasíte?
„Kdyby ve Skutči, odkud pocházím, mohli, možná by mi dali zlatý klíč od radnice. (směje se) Ale myslím, že spousta lidí je na mě, jak bych to řekl, pyšná. Myslím maminku, tatínka, dceru, manželku. Potěšilo mě, že mi napsali trenéři z první ligy s tím, že jsme ukázali spoustu zajímavých hráčů, protože jsme to měli vždycky hodně mladé. Někdo mi zavolal, někdo možná ještě čeká, až to vstřebám, možná nevědí, co mi mají říct.“

Co bylo v lize nejtěžší?
„Dva roky jsme Pardubice udrželi, i když nemají stadion, na to se asi trochu zapomíná. Nikdo si nedovede představit, jaké to je pořád sedět v autobuse, nehrát před svými fanoušky. Ano, Bohemka je nejlepší řešení pro azyl, ale opravdu to není jednoduché. Klobouk dolů před hráči. A také před mojí rodinou. Hlavně druhá sezona byla obrovsky těžká a já prostě dělám fotbal srdcem.“

Dostal jste po konci nějaké nabídky?
„Zatím to bylo takové poťukávání. Přišlo to ze Slovenska, určitě o tom přemýšlím, člověk je ve fotbale celý život. Ale spíš to vypadá na nějaký time out, do zimy bych to mohl nechat, abych si odpočinul.“

Klub vám nabídl místo u dorostu.
„Nejprve to byla devatenáctka, pak sedmnáctka. Když jsem odcházel od dorostu k chlapům, ani se mi moc nechtělo, líbilo se mi tam. Akcionáři mě přemlouvali, také manželka a maminka. Teď bych řekl, že jsem neudělal chybu, když jsem se nechal ukecat. (usmívá se) Ale tak jsem si aspoň nechal dát do smlouvy, že když se mi nebude dařit, můžu se do devatenáctky vrátit.“

Vydržela tam klauzule dodnes?
„Byla to taková základní smlouva, pak přišly nějaké dodatky, když se prodlužovala, ale to tam pořád zůstalo. Za ty roky se však situace změnila.“

Dorost by byl málo?
„Asi by to nebylo úplně vhodné.“

Lize budou chybět vaše hlášky, třeba ta o penaltě v ploutvích. Chystal jste si je?
(usmívá se) „Ne, jsem spíš takovej bezprostřední. Co mi přijde na jazyk, to vypustím. Navíc jsem měl dobrý vzor.“

Povídejte.
„Trénoval nás nějakej Josef Krupička, ten měl super hlášky a hlavně se neopakoval. Měl například sedm slušných přirovnání k pánskému přirození: kajetán, archibald, jednookej… Uvolnil nás tím. Snad jsem od něj něco přebral.“

Super, díky
OnPce
Příspěvky: 266
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 42 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

Kaut má smůlu, že je v Coloradu, je mně děsně sympatickej, ale začíná šlapat vodu. Sedláka už nemám potřebu více řešit, NHL je NHL, ale srážet se v 29 letech 6 min. za zápas ve 4. lajně? Na druhou stranu bylo by pěkné, kdyby ji oba hráli spolu.
Odpovědět