Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 579
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 227 krát
Obdržel "To se mi líbí": 137 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

Pyrotechnika nepatří do rukou dětem a hloupým lidem. Po zkušenostech s autobusem „fanoušků“, kteří přijeli v neděli podpořit hokejový tým BK Mladá Boleslav proti HC Dynamo Pardubice, chce se nám slovo hloupým lidem podtrhnout červenou pastelkou hned několikrát. Zapálit vlastní autobus se totiž pokusili pro jistotu hned dvakrát.
Už jen to, že si spletli sport a místo na svůj fotbal přijeli na hokej. S sebou si bohužel přivezli fotbalové zvyky a výbavu. Hned jak se otevřely dveře autobusu zapůjčeného tamním fotbalovým klubem, vyletěla jak holubička ze skály z jeho dveří světlice. Hod pyrotechnikou ze dveří dopravního prostředku není nějakou krajovou zvláštností z Mladoboleslavska (jako je třeba montování Škodovek), ale snaha stát se anonymním pachatelem přestupku. Jak jsme na začátku říkali: pyrotechnika nepatří do ruky dětem a lidem rozumu mdlého. Když se k tomu totiž přidá i vrozená nešikovnost, je oheň na střeše. V jejich případě spíše pod nápravou. Hozená světlice totiž skončila pod vlastním autobusem. Zatímco pasažéři bez náležitého rozhledu se radovali z úspěchu, řidič přímou úměrou k síle temného dýmu bledl, rychle zavíral dveře a startoval motor, aby autobusem pohnul dříve, než se k hořící petardě přidá třeba hydraulické vedení jemu svěřeného vozidla. Strážníci nadšenému a notně podnapilému osazenstvu autobusu učinili do rozcapených dveří ráznou a rychlou nabídku ještě štědřejší, než je vládní energetický balíček pomoci a sice: plyn zdarma, pokud se pokus o vrhání pyrotechniky bude opakovat. Má to jediný háček – náš plyn nebude topný, ale slzný. Na to se stádečko fanoušků přeci jen zklidnilo a přesunulo do hokejové arény, kde shlédlo zápas o délce tří třetin a dvaceti vteřin prodloužení zakončený výhrou hostí. S umanutostí fakanů, kteří mají největší radost až když to hoří a bouchá, však na odchodu zase porušili pravidlo o dětech, hlupácích a pyrotechnice. Z autobusu ven jako čert z elektriky vyletěla v pořadí druhá světlice na trávník na znamení vítězství. Letěla by i třetí, ale opakovala se nám tu chyba z prvního dějství a sice ta, když se pyrotechniky chopí blb a navíc neumětel. Autor třetího „povedeného“ hodu, statečně ukrytý za sedačkou uvnitř autobusu, totiž hořící kouli rozmachem poslal pouze pod sebe na schody. V tu chvíli se zároveň děje několik věcí. Autokar se úspěšně plní pekelným čmoudem, světlice úspěšně propaluje koberečky hned na několika stupních schodiště. Autor neúspěšného hodu hledá honem někoho, kdo za něj vystoupí z anonymity a půjde jeho problém hasit nebo alespoň vykopnout ze dveří ven. Řidič tohoto zájezdu se střídavě křižuje a chytá za hlavu, zatímco strážníci venku hledí s úlevou za odjíždějícím autobusem a přemýšlí, kdy naposledy viděli pohromadě takový soubor tragédů.
subris
Příspěvky: 3189
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 314 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

... zapasy sem moc neviděl, ještě v září toho moc nedávám, ale ani jednou jsme neprohrali za 3 body, hrajeme s obmenenym týmem, nový realizak, bude to chtit chvíli času než si to úplně sedne.. A hráči jako Kousy, Řeka se dotoho chvíli dostávají, neměl bych strach... Vedení by mělo být trpělivě... Chápu tlak a očekávání, ale nedělal bych dusno, že třeba Will je za očekáváním...
.... #zadynamo
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

stará hokejka píše: 25 zář 2022 14:29 Když si to můžeš dovolit, tak to nesmysl neni. Rozhodně ne v této sezóně.
Ja tomu rozumim, my si to zjevne v soucastnosti muzem dovolit, a na papire to pak vypada super, jen musi byt, ale take vsichni srozumeny se svou roli a prijmout ji, problem nastane, pokud to tak nebude, za me je idealni reseni poslat D. Frodla na hostovani, s moznosti navratu pred PO, rekl bych, ze i Willimu se pak nasledne trochu ulevi a pujde nahoru, ja mam proste rad koncept jasne a silne brankarske jednicky na kterou je nalozena naloz a zodpovednost, a ktere dvojka dela pouze support a je schopna zaskocit kdyby neco, a jak rikam, nemyslim si, ze D. Frodl je s tim srozumenenj a nadsenej ze situace ktera je zde nyni.. ale tak muzu se mylit a treba to vyhraje titul:)
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Nahlédl do ekonomického počínání a hospodaření Českého svazu ledního hokeje. Alois Hadamczik po několika týdnech zkoumání našel způsob, jak s finančními prostředky naložit efektivněji než doposud. Pohled do zákoutí terénu přináší první výsledky, které nástupce Tomáše Krále vůbec poprvé vynáší na povrch. Deník Sport a web iSport.cz společně se svazovým bossem přináší inventuru předchozího dění, navrch někdejší bývalý kouč reprezentace nabízí i část scénáře nové cesty, po níž by měl český hokej jít.

Ze všeho nejdřív Alois Hadamczik vysvětluje, proč si s prvním zásadním výstupem v nové roli dával načas. Od červnové svazové konference uplynuly tři měsíce. „Chápu silný zájem naší veřejnosti po informacích, jaké kroky na svazu zavádím. Věřte, že pro detailní zjištění bylo zapotřebí určité množství času. Musím upozornit, že vše potřebuji mít podložené fakty. Něco si myslet znamená málo vědět. Nejde o pocity, ale o fakta. Nyní už se dostáváme k potřebným zjištěním,“ konstatuje Hadamczik.

První a zásadní úkol? Zajištění hloubkové kontroly na půdě ČSLH, detailní obhlídka pracovních míst. „Po vítězství v červnových volbách jsem od Konference dostal zadání zajistit forenzní audit na svazu. Což nejprve obnáší zjištění, které společnosti jej mohou zajistit, aby výsledky auditu nebyly napadnutelné,“ rozebírá.

Hadamczik a jeho nejbližší spolupracovníci oslovili firmu KPMG, nicméně sladění termínů, vytvoření dohody o provedení práce, jednání o ceně zabralo čas. Vše navíc schvaloval i výkonný výbor svazu. Bylo nutné najít odpovídající personál. „Našel jsem odborníka z někdejšího ministerstva financí pana Jana Zikla, kterého jsem oslovil, aby nám v oblasti zkoumání ekonomických záležitostí pomohl. Dali jsme výpověď panu doktorovi, jež působí v kanceláři Tomáše Krále, na jeho místo přišel nový renomovaný právník. To byly mé první kroky ve funkci. Po nich následovalo seznámení s lidmi, přímo s prostředím svazu.“

Co zjistil? „Svaz jako firma neměla nastavené žádné kontrolní mechanismy. Úzká skupina lidí si řekla, že finanční výtěžek z mistrovství světa 2015 jsou jejich prostředky, nikoli prostředky určené do hnutí. Peníze se nehospodárně utrácely.“

Podle Hadamczika se zbytečně rozkutálely desítky milionů korun. „Kdyby svaz pracoval hospodárně a účelně, kluby mohly dostat ročně navíc 40 až 50 milionů korun na rozvoj hokeje. Šetření KPMG, které stále ještě není u konce, po první etapě kontroly potvrdilo, že na svazu nefungoval žádný kontrolní systém nakupování různých komodit. Obvyklé procedury jako výběrové řízení atd. tu neexistovalo. A je to prokazatelné. To už jsme změnili a přijali jsme nového pracovníka, který provádí výběrová řízení všech komodit,“ pokračuje Hadamczik s tím, že detaily většiny faktur jsou nedohádatelné, a rozepsané položkové rozpočty nejsou k dispozici.

Na následujících řádcích hokejový prezident rozebírá klíčové otázky, jimiž se na svazu zaobíral a které v následujících týdnech či měsících míní uvést do života.

Případ „Dukla“ Litoměřice
ALOIS HADAMCZIK: „První roky se tento nákladný projekt obešel bez řádné smlouvy, přičemž je prakticky nezjistitelné, v jaké výši putovaly do Litoměřic svazové peníze. Jen poslední rok byla mezi svazem a Litoměřicemi smlouva daná na 14 milionů korun.

Litoměřice však čerpaly miliony nad rámec smlouvy. Praxe byla taková, že svaz mohl využít kolem čtyř pěti mladých hráčů, přitom ze svých prostředků platil chod celého klubu, celý štáb lidí od fyzioterapeuta, přes videokouče až po skill kouče. Do toho zahrňte kompletní stravovací a pitný režim, hotelové ubytování pro celý tým při utkáních venku. Což je nepřípustné.

Nad rámec smlouvy se objevovaly podezřelé náklady ve výši dvou až tří milionů korun. Smlouvu s Litoměřicemi jsme ukončili, neměla opodstatnění. Nejlepší mladí hráči se musí zapracovávat do dospělého hokeje přes kvalitní juniorku, nikoli Chance ligu. Celý projekt měl původně možná dobrou myšlenku, ale zcela se zvrhnul a Litoměřice musí doplatit plnění nad rámec smlouvy.

Nehledě na to, že hráči byli přemlouváni do Litoměřic pod záminkou nominace do reprezentačních výběrů. Tak, aby v klubu aspoň někoho měli a mohli zakrýt financování ze svazových prostředků. O tom svědčí i skutečnost, že za umístění reklamy projektu Pojď hrát hokej Litoměřice inkasovaly od svazu 400 tisíc korun ročně. Všude jinde byla reklama na nábor dětí zadarmo.“

Nákup výstroje v plných cenách
ALOIS HADAMCZIK: „Svaz řadu let nakupoval výstroj v plných cenách. Za posledních šest let se nakoupila výstroj v hodnotě 290 milionů korun. O množstevní slevě není nikde ani zmínka. Každému je jasné, že při tak velkém obchodu musíte umět vyjednat výrazně jinou částku.

Odmítl jsem pokračovat v daném plnění kontraktu, platném do roku 2027. Resumé je, že na dorosteneckou ligu získáváme reklamní plnění ve výši 6,8 milionu korun ročně, za pět let jde o poskytnutí 34 milionů korun dotace. Navíc jsme docílili toho, že při každém nákupu výstroje dostaneme slevu 25 procent z částky každé fakturace. Což za pět let ušetří svazu 50 milionů korun.

Celkově tedy svaz ušetří za dobu pěti let 80 až 90 milionů korun ve prospěch svazu, klubů. Jen se ptám, proč to nešlo dříve?“

Minus 122 milionů na kontě Pro Hockey
ALOIS HADAMCZIK: „Dceřiná marketinková společnost svazu Pro Hockey mění stanovy. Už nebude jeden jednatel, ale dva jednatelé a veškeré fakturace platí jen při podpisu obou statutárů. Do dozorčí rady přijdou noví lidé, rada se ze sedmi lidí zúží na tři. Nutno podotknout, že Pro Hockey přebíráme s kumulovanou ztrátou 122 milionů korun. Bývalé vedení k této cifře připsalo, že ztráta bude hrazená výtěžkem z domácího mistrovství světa 2024. Je to absurdní, mistrovství světa ještě nezačalo a my bez jakékoli zodpovědnosti tvoříme ztrátu.

Všichni víme, jak těžká finanční situace dopadá na naše občany. Od toho se musí vyvíjet cena vstupenek. K tomu nájem O2 areny bude mnohem vyšší než při minulém domácím mistrovství. O cenách energie ani nemluvě. Na obrovský zisk z šampionátu bych rozhodně nesázel. Nejde dopředu dělat dluhy, protože na ekonomický výsledek z mistrovství světa nevidíme, nemůžeme se porovnávat s mistrovství světa 2015.“

Vozový park neúměrnou zátěží
ALOIS HADAMCZIK: „Pohled do vyúčtování ukázal, že svaz pořizoval automobily jako například Porsche Cayenne, Audi A8, Range Rover v maximální možné výbavě a podobně. V cenové hladině 3 miliony korun a více. Považuji to za hranou a nezodpovědností vůči klubům.

Svaz platí čtyřicet aut, přičemž pouze dvě jsou sponzorská, ostatní automobily se platí formou operativního leasingu. Ten stojí ročně 7 milionů korun, plus 5 milionů korun činní náklady na pohonné hmoty. Přičemž nikde jsme nenarazili na systém přidělování služebních automobilů. Vnímám to jako nehospodárné utrácení peněz hokejového hnutí.“

Svazové kanceláře, Síň slávy českého hokeje
ALOIS HADAMCZIK: „Svaz má kancelářské prostory v místě, kde se měsíčně platí 1,1 milionu korun, dále nám narůstá plná roční inflace. Bývalé vedení podepsalo smlouvu do roku 2025… Pak máme Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa s kontraktem do roku 2028, rovněž s maximální inflací. Měsíční nájem nás stojí 1,2 milionu korun. Za posledních sedm let jsme za Síň slávy zaplatili 106 milionů korun. Respektuji Síň slávy, jsme hrdí na hokejisty, kteří nás proslavili. Hokej si zaslouží důstojné prostory. Avšak za úměrnou cenu.

Proto jsme vstoupili do jednání se zástupci Galerie Harfa a požádali je o předčasné ukončení smlouvy. Sami nejsou nadšení z toho, že nám tam denně chodí dvacet lidí. Dále jsme se setkali s panem Schafferem, předsedou představenstva společnosti, která se stará o O2 arenu, jenž byl velice vstřícný a nabídl nám prostory v aréně, kde by se vytvořila nová Síň slávy. Ročně O2 arenu navštíví 900 tisíc lidí, všichni návštěvníci by samozřejmě měli přímý přístup k Síni slávy, do níž by se chodilo dívat mnohem více lidí než nyní. Navíc bychom ročně uspořili okolo 10 milionů korun.“

Končí smlouva s agenturou BPA, co dál?
ALOIS HADAMCZIK: „Jednáme o nové marketinkové smlouvě, poptávkové řízení vyhrál stávající partner BPA, ovšem zatím jsme se neshodli na znění smlouvy, smlouva zatím není vyvážená pro obě strany, a proto není podepsaná. V případě nedohody vstoupíme do již pokročilých jednání s různými sponzory tak, abychom naplnili potřebný rozpočet vlastními silami. Tento scénář nevylučuji, může k němu dojít. Žádáme více peněz za reklamní plochy, které nabízíme.“

Více peněz na ženský hokej
ALOIS HADAMCZIK: „Vedeme jednání s vedením Národní sportovní agentury, která přislíbila dotační titul pro rozvoj ženského hokeje a potřeby reprezentace v podobě dotace 23 milionů korun na olympijský cyklus. Děvčatům jsme poděkovali za maximální úspěch, za reklamu českého hokeje na bronzovém mistrovství světa. Za tento úspěch obdržela každá hráčka 50 tisíc korun.“

Rušení řady nákladných projektů
ALOIS HADAMCZIK: „Z důvodu změny konceptu výchovy mladých hráčů a ve spolupráci s kluby rušíme projekty, které nevedly k rozvoji mládežnického hokeje: Regionální trenéři. Regionální trenéři brankářů. Skills coach. Vedení projektů.

Při zrušení těchto projektů k 1. lednu 2023 ušetříme 17 milionů korun. Pokud k této částce připočítáme úsporu projektu Litoměřice, dojdeme k částce 33 milionů korun. Tato částka půjde do klubů za účelem zvýšení platů trenérů a výchovy mladých hráčů. Potřebujeme trenéry, kteří budou zarputilí, pracovití, budou správně vychovávat mladé hokejisty. Na druhé straně nároky na trenéry musí být vyšší, včetně vzdělání.

Zároveň musíme přesvědčit rodiče, že tréninkový proces je správně vedený, chceme docílit toho, aby nemuseli platit různé privátní kempy, a aby nám děti předčasně neodcházely do zahraničí.

Trenéři národních mužstev U 16 až U 20 budou zaměstnaní na plný úvazek. V termínech svých kempů budou pracovat tam. V období, kdy kemp nemají, budou mít časový plán. Budou navštěvovat kluby, ve kterých mají své hráče z širší nominace. Budou komunikovat s trenéry klubů a zúčastňovat se tréninků. Zůstává projekt Pojď hrát hokej a rovněž projekt VTM U15 (výchova talentované mládeže).“

Zavedení kempů s elitními osobnostmi
ALOIS HADAMCZIK: „Zavedeme pravidelné svazové kempy pro brankáře, obránce a útočníky v kategoriích od U16 po U20. Po dohodě s osobnostmi našeho hokeje budou tito současní i bývalí hráči navštěvovat kempy národních týmů. Chci, aby řídili trénink, ukazovali cestu mladým hráčům a následně s nimi měli pohovory.

Mezi útočníky mám vytipované například Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Petra Nedvěda, Martina Ručinského, Martina Erata, budu se domlouvat s Patrikem Eliášem, s Robertem Reichelem. Mezi obránci mám vybrané mezi jinými Marka Židlického, Zbyňka Michálka, Láďu Šmída, Jirku Šlégra, Jardu Nedvěda a další. Tihle borci mají klukům co ukázat. Jejich odezva je vynikající. Chtějí se zapojit a tím pomoct, jak hráčům, tak celkově českému hokeji. Spolupráce těchto osobností s mladými hráči bude pro nastupující generaci velkou inspirací.

Jde mi i o detaily, které považuji za důležité. Všichni samozřejmě nejvíce sledují A tým a výběr dvacítky, ale je nutné, aby podobně jako má různými symboly vyzdobenou kabinu áčko, měla ji i osmnáctka a další týmy. Jde o budování respektu k národním barvám u našich hráčů, o budování hrdosti. Vybavení kabiny mladých hráčů se musí podobat vybavení A týmu. Aby si chlapci uvědomili, že když se neudrží v reprezentaci, mají co ztratit. Věřím, že respekt hráčů k národním barvám bude výraznější a vzájemné pouto silnější. Chci docílit toho, aby hráčům docházelo, že reprezentace je skutečně výjimečná.“

Hnilička ve funkci výkonného manažera národních týmů
ALOIS HADAMCZIK: „Jelikož Jan Černý se stal jedním z generálních sekretářů a jednatelem Pro Hockeye, z tohoto důvodu jsme jeho funkci obsadili Milanem Hniličkou, který má smlouvu na jeden rok. A bude sportovním manažerem reprezentací. Funkce je to výkonná, musí si ji odpracovat.

Milana znám léta, jeho vystupování, chování a hokejové znalosti jsou na velmi vysoké úrovni. Zná dotační problematiku, vyzná se v řádech, díky svým znalostem je schopný z různých programů zajistit další finance klubům nad obvyklý rámec. Po zvážení všech skutečností jsem došel k názoru, že tuto funkci bude provádět zodpovědně a na potřebné úrovni.“
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2067
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3690 krát
Obdržel "To se mi líbí": 491 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

Sweník píše: 25 zář 2022 20:37Jen doufám, že skuteční sázkaři dali dnes na Hyčmena, skoro vždy dá hráč gól svému bývalému klubu. Dnes to byla asi jediná tutovka.
No, zkusil jsem to, no. 😊
Přílohy
3E8248A6-0916-4202-BE58-785664D56649.jpeg
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2067
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3690 krát
Obdržel "To se mi líbí": 491 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

av69 píše: 25 zář 2022 21:16 Dneska jsme byli lepší než Bolka, ale ta holt upletla z hovna bič.
Liberečtí fanošuci: :thinking: :head_bandage:
:sweat_smile:
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

tomaso25 píše: 26 zář 2022 09:05 Nahlédl do ekonomického počínání a hospodaření Českého svazu ledního hokeje. Alois Hadamczik po několika týdnech zkoumání našel způsob, jak s finančními prostředky naložit efektivněji než doposud. Pohled do zákoutí terénu přináší první výsledky, které nástupce Tomáše Krále vůbec poprvé vynáší na povrch. Deník Sport a web iSport.cz společně se svazovým bossem přináší inventuru předchozího dění, navrch někdejší bývalý kouč reprezentace nabízí i část scénáře nové cesty, po níž by měl český hokej jít.

Ze všeho nejdřív Alois Hadamczik vysvětluje, proč si s prvním zásadním výstupem v nové roli dával načas. Od červnové svazové konference uplynuly tři měsíce. „Chápu silný zájem naší veřejnosti po informacích, jaké kroky na svazu zavádím. Věřte, že pro detailní zjištění bylo zapotřebí určité množství času. Musím upozornit, že vše potřebuji mít podložené fakty. Něco si myslet znamená málo vědět. Nejde o pocity, ale o fakta. Nyní už se dostáváme k potřebným zjištěním,“ konstatuje Hadamczik.

První a zásadní úkol? Zajištění hloubkové kontroly na půdě ČSLH, detailní obhlídka pracovních míst. „Po vítězství v červnových volbách jsem od Konference dostal zadání zajistit forenzní audit na svazu. Což nejprve obnáší zjištění, které společnosti jej mohou zajistit, aby výsledky auditu nebyly napadnutelné,“ rozebírá.

Hadamczik a jeho nejbližší spolupracovníci oslovili firmu KPMG, nicméně sladění termínů, vytvoření dohody o provedení práce, jednání o ceně zabralo čas. Vše navíc schvaloval i výkonný výbor svazu. Bylo nutné najít odpovídající personál. „Našel jsem odborníka z někdejšího ministerstva financí pana Jana Zikla, kterého jsem oslovil, aby nám v oblasti zkoumání ekonomických záležitostí pomohl. Dali jsme výpověď panu doktorovi, jež působí v kanceláři Tomáše Krále, na jeho místo přišel nový renomovaný právník. To byly mé první kroky ve funkci. Po nich následovalo seznámení s lidmi, přímo s prostředím svazu.“

Co zjistil? „Svaz jako firma neměla nastavené žádné kontrolní mechanismy. Úzká skupina lidí si řekla, že finanční výtěžek z mistrovství světa 2015 jsou jejich prostředky, nikoli prostředky určené do hnutí. Peníze se nehospodárně utrácely.“

Podle Hadamczika se zbytečně rozkutálely desítky milionů korun. „Kdyby svaz pracoval hospodárně a účelně, kluby mohly dostat ročně navíc 40 až 50 milionů korun na rozvoj hokeje. Šetření KPMG, které stále ještě není u konce, po první etapě kontroly potvrdilo, že na svazu nefungoval žádný kontrolní systém nakupování různých komodit. Obvyklé procedury jako výběrové řízení atd. tu neexistovalo. A je to prokazatelné. To už jsme změnili a přijali jsme nového pracovníka, který provádí výběrová řízení všech komodit,“ pokračuje Hadamczik s tím, že detaily většiny faktur jsou nedohádatelné, a rozepsané položkové rozpočty nejsou k dispozici.

Na následujících řádcích hokejový prezident rozebírá klíčové otázky, jimiž se na svazu zaobíral a které v následujících týdnech či měsících míní uvést do života.

Případ „Dukla“ Litoměřice
ALOIS HADAMCZIK: „První roky se tento nákladný projekt obešel bez řádné smlouvy, přičemž je prakticky nezjistitelné, v jaké výši putovaly do Litoměřic svazové peníze. Jen poslední rok byla mezi svazem a Litoměřicemi smlouva daná na 14 milionů korun.

Litoměřice však čerpaly miliony nad rámec smlouvy. Praxe byla taková, že svaz mohl využít kolem čtyř pěti mladých hráčů, přitom ze svých prostředků platil chod celého klubu, celý štáb lidí od fyzioterapeuta, přes videokouče až po skill kouče. Do toho zahrňte kompletní stravovací a pitný režim, hotelové ubytování pro celý tým při utkáních venku. Což je nepřípustné.

Nad rámec smlouvy se objevovaly podezřelé náklady ve výši dvou až tří milionů korun. Smlouvu s Litoměřicemi jsme ukončili, neměla opodstatnění. Nejlepší mladí hráči se musí zapracovávat do dospělého hokeje přes kvalitní juniorku, nikoli Chance ligu. Celý projekt měl původně možná dobrou myšlenku, ale zcela se zvrhnul a Litoměřice musí doplatit plnění nad rámec smlouvy.

Nehledě na to, že hráči byli přemlouváni do Litoměřic pod záminkou nominace do reprezentačních výběrů. Tak, aby v klubu aspoň někoho měli a mohli zakrýt financování ze svazových prostředků. O tom svědčí i skutečnost, že za umístění reklamy projektu Pojď hrát hokej Litoměřice inkasovaly od svazu 400 tisíc korun ročně. Všude jinde byla reklama na nábor dětí zadarmo.“

Nákup výstroje v plných cenách
ALOIS HADAMCZIK: „Svaz řadu let nakupoval výstroj v plných cenách. Za posledních šest let se nakoupila výstroj v hodnotě 290 milionů korun. O množstevní slevě není nikde ani zmínka. Každému je jasné, že při tak velkém obchodu musíte umět vyjednat výrazně jinou částku.

Odmítl jsem pokračovat v daném plnění kontraktu, platném do roku 2027. Resumé je, že na dorosteneckou ligu získáváme reklamní plnění ve výši 6,8 milionu korun ročně, za pět let jde o poskytnutí 34 milionů korun dotace. Navíc jsme docílili toho, že při každém nákupu výstroje dostaneme slevu 25 procent z částky každé fakturace. Což za pět let ušetří svazu 50 milionů korun.

Celkově tedy svaz ušetří za dobu pěti let 80 až 90 milionů korun ve prospěch svazu, klubů. Jen se ptám, proč to nešlo dříve?“

Minus 122 milionů na kontě Pro Hockey
ALOIS HADAMCZIK: „Dceřiná marketinková společnost svazu Pro Hockey mění stanovy. Už nebude jeden jednatel, ale dva jednatelé a veškeré fakturace platí jen při podpisu obou statutárů. Do dozorčí rady přijdou noví lidé, rada se ze sedmi lidí zúží na tři. Nutno podotknout, že Pro Hockey přebíráme s kumulovanou ztrátou 122 milionů korun. Bývalé vedení k této cifře připsalo, že ztráta bude hrazená výtěžkem z domácího mistrovství světa 2024. Je to absurdní, mistrovství světa ještě nezačalo a my bez jakékoli zodpovědnosti tvoříme ztrátu.

Všichni víme, jak těžká finanční situace dopadá na naše občany. Od toho se musí vyvíjet cena vstupenek. K tomu nájem O2 areny bude mnohem vyšší než při minulém domácím mistrovství. O cenách energie ani nemluvě. Na obrovský zisk z šampionátu bych rozhodně nesázel. Nejde dopředu dělat dluhy, protože na ekonomický výsledek z mistrovství světa nevidíme, nemůžeme se porovnávat s mistrovství světa 2015.“

Vozový park neúměrnou zátěží
ALOIS HADAMCZIK: „Pohled do vyúčtování ukázal, že svaz pořizoval automobily jako například Porsche Cayenne, Audi A8, Range Rover v maximální možné výbavě a podobně. V cenové hladině 3 miliony korun a více. Považuji to za hranou a nezodpovědností vůči klubům.

Svaz platí čtyřicet aut, přičemž pouze dvě jsou sponzorská, ostatní automobily se platí formou operativního leasingu. Ten stojí ročně 7 milionů korun, plus 5 milionů korun činní náklady na pohonné hmoty. Přičemž nikde jsme nenarazili na systém přidělování služebních automobilů. Vnímám to jako nehospodárné utrácení peněz hokejového hnutí.“

Svazové kanceláře, Síň slávy českého hokeje
ALOIS HADAMCZIK: „Svaz má kancelářské prostory v místě, kde se měsíčně platí 1,1 milionu korun, dále nám narůstá plná roční inflace. Bývalé vedení podepsalo smlouvu do roku 2025… Pak máme Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa s kontraktem do roku 2028, rovněž s maximální inflací. Měsíční nájem nás stojí 1,2 milionu korun. Za posledních sedm let jsme za Síň slávy zaplatili 106 milionů korun. Respektuji Síň slávy, jsme hrdí na hokejisty, kteří nás proslavili. Hokej si zaslouží důstojné prostory. Avšak za úměrnou cenu.

Proto jsme vstoupili do jednání se zástupci Galerie Harfa a požádali je o předčasné ukončení smlouvy. Sami nejsou nadšení z toho, že nám tam denně chodí dvacet lidí. Dále jsme se setkali s panem Schafferem, předsedou představenstva společnosti, která se stará o O2 arenu, jenž byl velice vstřícný a nabídl nám prostory v aréně, kde by se vytvořila nová Síň slávy. Ročně O2 arenu navštíví 900 tisíc lidí, všichni návštěvníci by samozřejmě měli přímý přístup k Síni slávy, do níž by se chodilo dívat mnohem více lidí než nyní. Navíc bychom ročně uspořili okolo 10 milionů korun.“

Končí smlouva s agenturou BPA, co dál?
ALOIS HADAMCZIK: „Jednáme o nové marketinkové smlouvě, poptávkové řízení vyhrál stávající partner BPA, ovšem zatím jsme se neshodli na znění smlouvy, smlouva zatím není vyvážená pro obě strany, a proto není podepsaná. V případě nedohody vstoupíme do již pokročilých jednání s různými sponzory tak, abychom naplnili potřebný rozpočet vlastními silami. Tento scénář nevylučuji, může k němu dojít. Žádáme více peněz za reklamní plochy, které nabízíme.“

Více peněz na ženský hokej
ALOIS HADAMCZIK: „Vedeme jednání s vedením Národní sportovní agentury, která přislíbila dotační titul pro rozvoj ženského hokeje a potřeby reprezentace v podobě dotace 23 milionů korun na olympijský cyklus. Děvčatům jsme poděkovali za maximální úspěch, za reklamu českého hokeje na bronzovém mistrovství světa. Za tento úspěch obdržela každá hráčka 50 tisíc korun.“

Rušení řady nákladných projektů
ALOIS HADAMCZIK: „Z důvodu změny konceptu výchovy mladých hráčů a ve spolupráci s kluby rušíme projekty, které nevedly k rozvoji mládežnického hokeje: Regionální trenéři. Regionální trenéři brankářů. Skills coach. Vedení projektů.

Při zrušení těchto projektů k 1. lednu 2023 ušetříme 17 milionů korun. Pokud k této částce připočítáme úsporu projektu Litoměřice, dojdeme k částce 33 milionů korun. Tato částka půjde do klubů za účelem zvýšení platů trenérů a výchovy mladých hráčů. Potřebujeme trenéry, kteří budou zarputilí, pracovití, budou správně vychovávat mladé hokejisty. Na druhé straně nároky na trenéry musí být vyšší, včetně vzdělání.

Zároveň musíme přesvědčit rodiče, že tréninkový proces je správně vedený, chceme docílit toho, aby nemuseli platit různé privátní kempy, a aby nám děti předčasně neodcházely do zahraničí.

Trenéři národních mužstev U 16 až U 20 budou zaměstnaní na plný úvazek. V termínech svých kempů budou pracovat tam. V období, kdy kemp nemají, budou mít časový plán. Budou navštěvovat kluby, ve kterých mají své hráče z širší nominace. Budou komunikovat s trenéry klubů a zúčastňovat se tréninků. Zůstává projekt Pojď hrát hokej a rovněž projekt VTM U15 (výchova talentované mládeže).“

Zavedení kempů s elitními osobnostmi
ALOIS HADAMCZIK: „Zavedeme pravidelné svazové kempy pro brankáře, obránce a útočníky v kategoriích od U16 po U20. Po dohodě s osobnostmi našeho hokeje budou tito současní i bývalí hráči navštěvovat kempy národních týmů. Chci, aby řídili trénink, ukazovali cestu mladým hráčům a následně s nimi měli pohovory.

Mezi útočníky mám vytipované například Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Petra Nedvěda, Martina Ručinského, Martina Erata, budu se domlouvat s Patrikem Eliášem, s Robertem Reichelem. Mezi obránci mám vybrané mezi jinými Marka Židlického, Zbyňka Michálka, Láďu Šmída, Jirku Šlégra, Jardu Nedvěda a další. Tihle borci mají klukům co ukázat. Jejich odezva je vynikající. Chtějí se zapojit a tím pomoct, jak hráčům, tak celkově českému hokeji. Spolupráce těchto osobností s mladými hráči bude pro nastupující generaci velkou inspirací.

Jde mi i o detaily, které považuji za důležité. Všichni samozřejmě nejvíce sledují A tým a výběr dvacítky, ale je nutné, aby podobně jako má různými symboly vyzdobenou kabinu áčko, měla ji i osmnáctka a další týmy. Jde o budování respektu k národním barvám u našich hráčů, o budování hrdosti. Vybavení kabiny mladých hráčů se musí podobat vybavení A týmu. Aby si chlapci uvědomili, že když se neudrží v reprezentaci, mají co ztratit. Věřím, že respekt hráčů k národním barvám bude výraznější a vzájemné pouto silnější. Chci docílit toho, aby hráčům docházelo, že reprezentace je skutečně výjimečná.“

Hnilička ve funkci výkonného manažera národních týmů
ALOIS HADAMCZIK: „Jelikož Jan Černý se stal jedním z generálních sekretářů a jednatelem Pro Hockeye, z tohoto důvodu jsme jeho funkci obsadili Milanem Hniličkou, který má smlouvu na jeden rok. A bude sportovním manažerem reprezentací. Funkce je to výkonná, musí si ji odpracovat.

Milana znám léta, jeho vystupování, chování a hokejové znalosti jsou na velmi vysoké úrovni. Zná dotační problematiku, vyzná se v řádech, díky svým znalostem je schopný z různých programů zajistit další finance klubům nad obvyklý rámec. Po zvážení všech skutečností jsem došel k názoru, že tuto funkci bude provádět zodpovědně a na potřebné úrovni.“
To je jedním slovem tragédie a když si vzpomenu na tu komedii kolem, jak je vše v pohodě, tak tohle předčilo mou představu toho, co vše je neideálně. Půjčka od totálně zadlužené firmy pro prezidenta je jenom třešnička na dortu.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

in-spyder píše: 26 zář 2022 11:20 To je jedním slovem tragédie a když si vzpomenu na tu komedii kolem, jak je vše v pohodě, tak tohle předčilo mou představu toho, co vše je neideálně. Půjčka od totálně zadlužené firmy pro prezidenta je jenom třešnička na dortu.
7235826.jpg
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

in-spyder píše: 26 zář 2022 11:20 To je jedním slovem tragédie a když si vzpomenu na tu komedii kolem, jak je vše v pohodě, tak tohle předčilo mou představu toho, co vše je neideálně. Půjčka od totálně zadlužené firmy pro prezidenta je jenom třešnička na dortu.
Vypnout kontrolní mechanismy, uzavřít sám se sebou smlouvu o právních službách, vůbec nedělat výběrka. Prostě k tomu přistupoval s pár jinými vyvolenými tak, jako by mu to patřilo. A nevěřím ani vteřinu, že chtěl dobrovolně odejít.

Litoměřickej projekt smrdí na sto honů malou domů, která byla nakonec pořádně velká. A šéfík Litoměřic si dál vesele sedí ve výkonným výboru svazu...
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

tomaso25 píše: 26 zář 2022 12:13 Vypnout kontrolní mechanismy, uzavřít sám se sebou smlouvu o právních službách, vůbec nedělat výběrka. Prostě k tomu přistupoval s pár jinými vyvolenými tak, jako by mu to patřilo. A nevěřím ani vteřinu, že chtěl dobrovolně odejít.

Litoměřickej projekt smrdí na sto honů malou domů, která byla nakonec pořádně velká. A šéfík Litoměřic si dál vesele sedí ve výkonným výboru svazu...
Šéfík Litoměřic by se měl co nejdříve sám od sebe pakovat co nejdále to půjde, protože ty nastíněné podmínky jaké tam byly, to je malá velká domů jak .. . Mít tam garanci 4, 5 hráčů a na ně posílat miliony? Vozový park ve složení Porsche Cayenne, Range Rover a kupa dalších aut na operák je už jenom taková třešnička na celém dortíku, v republice kde máme škodovku jako hlavního sponzora MS a barter na auta se jen logicky nabízí jako automatická věc. Ale ona škoda není Porsche, to je fakt.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Tajemství obrození Matěje Berana jsou, mimo jiné, nové hokejky českého výrobce "odinky"
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

in-spyder píše: 26 zář 2022 12:19 Šéfík Litoměřic by se měl co nejdříve sám od sebe pakovat co nejdále to půjde, protože ty nastíněné podmínky jaké tam byly, to je malá velká domů jak .. . Mít tam garanci 4, 5 hráčů a na ně posílat miliony? Vozový park ve složení Porsche Cayenne, Range Rover a kupa dalších aut na operák je už jenom taková třešnička na celém dortíku, v republice kde máme škodovku jako hlavního sponzora MS a barter na auta se jen logicky nabízí jako automatická věc. Ale ona škoda není Porsche, to je fakt.
Nakonec bych se nedivil, kdyby porsche občas neprojel mladej. Něčím do toho Liťáku jezdit přece musel, ne...
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

jimmypop píše: 26 zář 2022 12:20 Tajemství obrození Matěje Berana jsou, mimo jiné, nové hokejky českého výrobce "odinky"
A já tuhle koukal, co to má Will za divný nápis na hokejce.....
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Jen jestli ten arcivevoda nepochazi odtadyma :-)

Bitka začala tím, že Smolda vrazil hůl do Plekancova rozkroku, Pleky se po něm ohnal. Ščerbak ho za to sekl do hole, a jeho přijel pravým hákem umravnit Dotchin a už se to mlelo.

Když už Smolda provokuje a šimrá holí soupeřům do koulí, měl by bejt dost chlap a umět i přijmout a neutíkat zbaběle do kabin a pak brečet do TV, že ho někdo kopl pod lavicí přičemž už neřekne, že on první píchal druhé kružítkem.

Gašpimu přeji brzké zotavení
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 251 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Ondra Roman 4 zápasy za Rouen 1+0 ... Neskutečný pokles výkonnosti
🔴⚪
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 251 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Naopak Leduc kdo si pamatuje celkem kvalitní produktivita ve Švajcu
https://www.eliteprospects.com/player/3 ... rome-leduc
🔴⚪
Uživatelský avatar
Borek
Příspěvky: 768
Registrován: 25 úno 2020 16:35
Dal "To se mi líbí": 342 krát
Obdržel "To se mi líbí": 263 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Borek »

av69 píše: 25 zář 2022 22:16 Tady hejtíte Willa a přitom podle ČT dal i náš první gól, co byste chtěli víc?

will.jpg
Ba, včera se gólmanům na ČT střelecky dařilo...

Obrázek
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Itchy píše: 26 zář 2022 13:26 Jen jestli ten arcivevoda nepochazi odtadyma :-)

Bitka začala tím, že Smolda vrazil hůl do Plekancova rozkroku, Pleky se po něm ohnal. Ščerbak ho za to sekl do hole, a jeho přijel pravým hákem umravnit Dotchin a už se to mlelo.

Když už Smolda provokuje a šimrá holí soupeřům do koulí, měl by bejt dost chlap a umět i přijmout a neutíkat zbaběle do kabin a pak brečet do TV, že ho někdo kopl pod lavicí přičemž už neřekne, že on první píchal druhé kružítkem.

Gašpimu přeji brzké zotavení
Filmový hvězdy se neperou... :grin:
babovřesk.jpg
babovřesk.jpg (65.05 KiB) Zobrazeno 2457 x
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Itchy píše: 26 zář 2022 13:26 Jen jestli ten arcivevoda nepochazi odtadyma :-)

Bitka začala tím, že Smolda vrazil hůl do Plekancova rozkroku, Pleky se po něm ohnal. Ščerbak ho za to sekl do hole, a jeho přijel pravým hákem umravnit Dotchin a už se to mlelo.

Když už Smolda provokuje a šimrá holí soupeřům do koulí, měl by bejt dost chlap a umět i přijmout a neutíkat zbaběle do kabin a pak brečet do TV, že ho někdo kopl pod lavicí přičemž už neřekne, že on první píchal druhé kružítkem.

Gašpimu přeji brzké zotavení
Má Plekyho rád asi jako Voras Hrouzka
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

jimmypop píše: 26 zář 2022 14:30 Má Plekyho rád asi jako Voras Hrouzka
Tak tady v tom případě bych použil přísloví "jeden za osmnáct druhý bez dvou za dvacet"

Uznávám hokejové kvality obou těchto pánů, ale když se člověk podívá na jejich mezihru :think: . Plekanec má hokejku i na zcela jinou činnost než na ovládání puku, a Smoleňák ten je občas jak po dávce tripu :wave:

Je to ale jejich styl a za mne prostě takoví hráči jsou "kořením" a hokej pak není nuda.
Forbit
Příspěvky: 96
Registrován: 29 dub 2021 20:26
Dal "To se mi líbí": 27 krát
Obdržel "To se mi líbí": 62 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Forbit »

Muf píše: 26 zář 2022 14:56 Tak tady v tom případě bych použil přísloví "jeden za osmnáct druhý bez dvou za dvacet"
Ajaj už je to tu zas. Moje osvěta na toto přísloví očividně vůbec nezabrala :(
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Forbit píše: 26 zář 2022 15:39 Ajaj už je to tu zas. Moje osvěta na toto přísloví očividně vůbec nezabrala :(
já jsem čekal napadení za 5 plus do konce utkání za "odtadyma" ale světe div se, prošlo to..... :-))
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Na svazu devadesátky jak vyšitý... Chrapouni žrali, mlaskali a všechno u prdele.....
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Dnes za béčko Honza Kolář....
Odpovědět