Nová multifunkční hokejová aréna

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Bude se podle vás v roce 2025 hrát v nové hale hokej?

Ano
38
69%
Ne
16
29%
Je mi to jedno
1
2%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

digitalmouse píše: 16 čer 2022 14:29 Kousek před Foxconnem směrem.z města je žlutý billboard, něco ve stylu že to zadluží město o miliardu, což je skoro 10000 z kapsy každého "z vás" (občanů).

Kam na to chodí? 🤷

Edit: přesně toto:

Screenshot_2022-06-16-14-34-52-481-edit_com.facebook.katana.jpg
Jednou prohlásila Dvořáčková, že je to její odhad možných nákladů pro město a na tomto prohlášení to mají celé postavené. Kdo bude zkoumat, že je to lež? To ukazuje, že v ruce nic pořádného nemají.
Benýšek nepohrdne, pokud má možnost kopnout si do města. Jeho vyhrožování TO je směšné. Bude žalovat, že sním město odmítá komunikovat?
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od in-spyder »

Gumid píše: 16 čer 2022 14:53 Jednou prohlásila Dvořáčková, že je to její odhad možných nákladů pro město a na tomto prohlášení to mají celé postavené. Kdo bude zkoumat, že je to lež? To ukazuje, že v ruce nic pořádného nemají.
Benýšek nepohrdne, pokud má možnost kopnout si do města. Jeho vyhrožování TO je směšné. Bude žalovat, že sním město odmítá komunikovat?
Já bych jim tam dopsal, kolik tímto výpočtem zadluží občany fotbalový stadion, Dukla sportovní anebo třeba kolik zadlužuje každého občana samotné dostihové závodiště každý rok.
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od digitalmouse »

Obrázek Za Dynamo!
Luksa
Příspěvky: 42
Registrován: 10 čer 2020 09:04
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 9 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Luksa »

Zdravím,
v prezentaci nové haly pan Dědek řekl, že jednou z podmínek je, aby se hala stavěla dle současného stavebního zákona, což znamená projednat ji v červnu. Pokud to chtějí takto odložit a není vůbec jisté, že to na podzim projednají, tak mám strach aby tento projekt nakonec nešel k ledu.
Stále věřím, že snad nikdo není tak hloupý a že se nakonec podaří halu postavit, i když už dostává první trhliny.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

Obrázek
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1020
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 288 krát
Obdržel "To se mi líbí": 286 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Sali67 »

Tohle by asi dávalo smysl 👍
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

https://pardubicky.denik.cz/zpravy_regi ... hokej.html

Pardubice mají plán, jak využít stávající Enteria arenu v centru města. Ten potřebuje pro případ, že ve městě Petr Dědek postaví novou multifunkční arénu pro 15 tisíc lidí. „Není třeba lidi strašit. Variant využití je hned několik,“ zní z městské společnosti, která stávající halu vlastní.

V zimě do útrob Enteria areny míří každý desátý Pardubák na hokej. Naopak v létě pak do haly chodí nadšenci méně populárních sportů, jako je veslařský víceboj nebo biliár. Výjimkou nejsou ani zástupy fanoušků, kteří chodí na české i zahraniční hudební hvězdy, které v Pardubicích koncertují. To by se ale v budoucnu mohlo změnit.

Jestliže se Petru Dědkovi podaří do prosince změnit územní plán, dostane zelenou pro stavbu nové multifunkční arény na pardubické Cihelně. Na červnovém zasedání zastupitelstva to odsouhlasila těsná většina pardubických politiků.
Dá se tedy předpokládat, že většina akcí by se přesunula do nové moderní haly. Pokud by se tedy hokej nehrál v současné hokejové aréně, musí pro ni město najít nové využití. „Myslím, že není potřeba strašit lidi, že město nebude vědět co s halou,“ sdělil Martin Charvát, člen představenstva Rozvojového fondu Pardubice.

Ambiciózní plán majitele hokejového Dynama, za 5 miliard korun, se ve městě řeší už více než rok. Hlavními předměty investice má být nejmodernější multifunkční hala v Evropě, hotel o kapacitě 400 lůžek a kongresové centrum.
„Projekt se rozvíjí už rok. Na základě doporučení expertů jsme ho přesunuli na Cihelnu. Pokračujeme dál v tom, co jsme naznačili, že chceme dělat. To znamená multifunkční arénu, která bude jedinečná v celé Evropě. Zároveň to bude kulturní místo na pořádání koncertů, místo, které bude možné využívat pro turistický ruch i kongresovou turistiku,“ popsal plán PR manažer Dynama Pavel Poulíček.

Kritika zní z opozice
Kritici nové arény často upozorňovali na otazník, který visí nad využitím současné arény, odkud by mohly zmizet hokejové zápasy Dynama. „Multifunkční hala je skvělá, ale co bude s tou starou hokejovou halou. Každý kolem toho tématu našlapuje, jako kolem minového pole,“ ptal se opoziční zastupitel Lukáš Havlena (Piráti).
O využití současné haly mají strach i někteří občané.

„Na co Pardubice potřebují dva zimní stadiony? Co dál bude s Enteria arénou? Není to tak dávno, kdy prošla rekonstrukcí, a to i z části za peníze nás všech daňových poplatníků. Město by se mělo starat o svoje investice a chovat se jako řádný hospodář. No a pokud schválíte ještě jeden stadion, tak jste právě poslali do kanálu všechny peníze, které jste před pár lety i za nás investovali,“ řekl reportérce Deníku Pardubák Pavel Machač.

Nemáme strach
Vedení města ale podle svých slov nezahálelo a začalo připravovat varianty pro situaci, že ve městě vznikne další multifunkční aréna. Podle města, které halu vlastní, přesněji městské společnosti Rozvojového fondu města Pardubic, nikdo nemusí mít strach.

„Když pan Dědek přišel s návrhem výstavby nové multifunkční haly, tak od té doby pilně pracujeme na různých variantách. Rozvojový fond má připraveno několik strategických materiálů, jak nadále bude fungovat stávající hala,“ sdělil Martin Charvát, člen představenstva Rozvojového fondu Pardubice.

„Nesmíme zapomenout na to, že dneska tu máme prakticky nedostatkové zboží, což jsou ledové plochy. Tak, jak to diskutujeme na Rozvojovém fondu, vůbec nemáme strach, z toho, že bychom nevěděli, co s touto halou. Využití je několik, ať už od rozšíření ledových ploch o další aktivity, nebo tu máme další oddíly, které si stěžují na nedostatek volných ledových ploch,“ dodal Charvát. Podle Charváta je navíc garantováno, že veškerý mládežnický hokej zůstane ve stávajících prostorách městské haly.

Hlavní i tréninková hala jsou v současné aréně domácím prostředím pro hokejový klub Dynamo Pardubice, sledge hokejisty z klubu SHK Mustangové Auto IN, ženský hokejový klub HC Tesla Pardubice i pardubický Krasobruslařský klub.

„Je nad slunce jasné, že v Pardubicích je třeba ještě jedna ledová plocha. Bohužel od projektu k vlastnímu bruslení je u nás jako ze Země na Mars,“ řekl před časem předseda oddílu ledního hokeje žen TJ Tesla Pardubice Miroslav Klusoň.
Příležitost na nové domácí prostředí by tak mohly dostat i kluby z nižších soutěží.

„Máme tu několik oddílů, které hrají okresní soutěže a hrají je mimo Pardubice. Nebo hrají v deset hodin večer, navíc ve všední den, což je pro hráče velmi nepříjemné,“ doplnil Charvát.

Zimní stadion v centru města podstoupil rozsáhlou rekonstrukci v roce 2001 za více než 300 milionů korun. Se současnou kapacitou 9 000 míst, hostí akce jako koncerty Stinga či Mirai. Nouze není ani o mimořádná sportovní utkání. Letos halu opanovaly například mezinárodní basketbalové utkání, mistrovství Česka v synchronizovaném bruslení, florbalové zápasy nebo největší biliárový turnaj ve střední Evropě.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2649
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 566 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Pick »

Taky se domnívám, že rozumné využiti stávající arény nebude problém. Navíc si nejde představovat, že všechny dosavadní mimohokejové akce se automaticky přesunou do nové arény. Ono ten pronájem tam bude jistě za jiný love a ne každej pro svou akci potřebuje top vybavení nebo kapacitu 15 tisíc.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Gumid »

FzX13v_XoAYVugn.jpg
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2649
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 566 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Pick »

dejv27
Příspěvky: 22
Registrován: 19 led 2021 21:50
Obdržel "To se mi líbí": 2 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od dejv27 »

Něco nového k hale.

Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od digitalmouse »

dejv27 píše: 08 zář 2023 22:59 Něco nového k hale.

Už jsem to dával do "hlavního" vlákna fóra.

Stále doufám že než "se kopne", bude nějaká diskuze s (nejen) fanoušky o podobě a "vymoženostech" nové arény.
Obrázek Za Dynamo!
dtaire
Příspěvky: 524
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 37 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od dtaire »

digitalmouse píše: 08 zář 2023 23:16 Už jsem to dával do "hlavního" vlákna fóra.

Stále doufám že než "se kopne", bude nějaká diskuze s (nejen) fanoušky o podobě a "vymoženostech" nové arény.
Proč? Nestačí, že se inspirují různými moderními halami?
Pokud tedy ta hala vůbec bude
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od digitalmouse »

Screenshot_2023-09-21-13-02-58-524_com.instagram.android-edit.jpg
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od digitalmouse »

Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
Baldrick
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2016 08:06
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Baldrick »

Žasnu, kolik lidí hází hokejové hale klacky pod nohy. Že je tu přítomen i ten pirátský retard Jirsa mě nepřekvapuje, ten si nikdy nenechá ujít příležitost poškodit sportovní zájmy města.
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1020
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 288 krát
Obdržel "To se mi líbí": 286 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Sali67 »

Myšlenové pochody volených zástupců lidu nejsou k pochopení. Brno nedalo 100 milionů na opravu Masarykova okruhu a 200 milionů ročně na zalistovací poplatek za Velkou cenu, kam chodilo 200 tisíc lidí, a teď se najde 6 miliard na halu pro 12000 lidí.
Rossignolek
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2022 09:53
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Nová multifunkční hokejová aréna

Příspěvek od Rossignolek »

Odpovědět