Hospoda aneb vše mimo hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Upozornění předem: velmi prosím, neztrácejte čas odpovídáním, že se přece jedná o Parlamentní listy. Raději najděte seriózní odbornou oponenturu...
Četl někdo z vás toto ve světle všelikého očkování a zákazů?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dky-683467

A pokud někdo z vás má i odborný dosah, zkuste argumentovat. Jsem zvědavý, protože jsem jen oběť humanistické blbosti - nemám technologického vzdělání...
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1398 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

PL8 píše:Upozornění předem: velmi prosím, neztrácejte čas odpovídáním, že se přece jedná o Parlamentní listy. Raději najděte seriózní odbornou oponenturu
Nejspíš jsi se uklikl, tady jsi na fóru o hokeji, fórum přátel Volného bloku sídlí jinde.

Naposledy upravil(a) av69 dne 25 lis 2021 13:15, celkem upraveno 4 x.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Gumid píše: 25 lis 2021 13:11 Snažně prosím, pro vědecké objevy, magie a okultní vědy si prosím založte nové vlákno. Netahejte to prosím do hlavní diskuse o hokeji. Děkuji.
Budu se tím řídit. Díky za upozornění.
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3275
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

COVID a vše okolo něj

Příspěvek od digitalmouse »

Zde prosím diskutujte o COVIDU a věcech s ním spojených.

Prosím, nediskutujte o tomto tématu v "hlavním", hokejovém témátu. Děkuji :wink:
Obrázek Za Dynamo!
Danik23
Příspěvky: 715
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 234 krát
Obdržel "To se mi líbí": 200 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

PL8 píše: 25 lis 2021 13:17 Budu se tím řídit. Díky za upozornění.
mam medicinske vzdelani, pokud chcete prodiskutovat tak prosim soukromou zpravu, jak kolegove spravne navrhuji:)
znacne bych za sebe jen poprosil, nepodlehat doporucenim a propagande sirenou temito skupinami a politickymi partickami, ktera muze stat lidi daleko vetsi zdravotni problemy nez vlastni onemocneni, omlouvam se za tuto reakci, ketra sem nepatri..
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1378
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 277 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Danik23 píše: 25 lis 2021 13:41 mam medicinske vzdelani, pokud chcete prodiskutovat tak prosim soukromou zpravu, jak kolegove spravne navrhuji:)
znacne bych za sebe jen poprosil, nepodlehat doporucenim a propagande sirenou temito skupinami a politickymi partickami, ktera muze stat lidi daleko vetsi zdravotni problemy nez vlastni onemocneni, omlouvam se za tuto reakci, ketra sem nepatri..
Tak já se taky nejdřív omluvím, že reaguju, ale přimluvil bych se za spíš než soukromé zprávy, založení speciálního diskuzního vlákna, které může založit kdokoliv, tedy klidně PL8 a číst v něm pak informace můžeme všichni.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

stará hokejka píše: 25 lis 2021 14:00 Tak já se taky nejdřív omluvím, že reaguju, ale přimluvil bych se za spíš než soukromé zprávy, založení speciálního diskuzního vlákna, které může založit kdokoliv, tedy klidně PL8 a číst v něm pak informace můžeme všichni.
Já jsem to v podstatě jen zkoušel (věděl jsem, že to neprojde), protože tyhle reakce už mám za sebou z minulosti.
Medicínské vzdělání je silný argument, ale řekl bych, že v případě covidu celkem k ničemu. Ale přesvědčení je přesvědčení. Když jsem absolvoval druhou vakcínu (půlka června 2021), říkali mi, že už jsem jednou provždy v pohodě (MUDr. Blatný, ministr zdravotnictví). Dnes je všechno jinak.
Pokud se nepletu, tak Ivermektin použil úspěšně MUDr. Beran hned na počátku covidu... Já jsem v pohodě opravdu, protože mně očkování vyprší až v červnu 2025. Alespoň moje Tečka to zaručuje. To jsou doktoři, tak to bude pravda...
Žádné vlákno zakládat nebudu, omlouvám se už za tyto dva komenty, které sem nepatří a jsou opravdu poslední.
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

PL8 píše: 25 lis 2021 12:51 Upozornění předem: velmi prosím, neztrácejte čas odpovídáním, že se přece jedná o Parlamentní listy. Raději najděte seriózní odbornou oponenturu...
Četl někdo z vás toto ve světle všelikého očkování a zákazů?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dky-683467

A pokud někdo z vás má i odborný dosah, zkuste argumentovat. Jsem zvědavý, protože jsem jen oběť humanistické blbosti - nemám technologického vzdělání...
Chtěl bych ztrácet čas argumentováním že PL. Ale věcně, probírali to někde na twitteru, ten článek je tendenční a hlavně aktuální situace v Japonsku je jiná. V článku je navíc faktická chyba, že tam je porovnáván screen z Japonska roku 2020 vs Česko rok 2021. A co se týče očkování, tak Japonsko po experimentu právě "pouze s léčbou", kdy neměli očkovací látky je aktuálně jednou z nejvíce očkujících zemí. A tady se trochu krade výhoda v tom, že začali později a tím pádem se jim nesnižuje aktivizace imunity s dobou od očkování.

Trochu čísel: k 24.11.2021 je v Japonsku naočkováno: plně 76,9%, částečně 79,2% celé populace. O těchto čísel se nám může zdát. A vše je naočkováno v posledních měsících (očkování se plně rozjelo od června a naočkovali 100mio obyvatel). Článek argumentuje srpnem, nicméně v srpnu měli necelých 40% a hlavně vakcína je plně aktivní minimálně 14 dní po druhé dávce.

Japonsko je právě ukázkou toho, že očkování funguje. Snížil se počet případů extrémně po dosažení velké proočkovanosti.

Chápu možná jsi chtěl odborný pohled, nicméně toto je pouze moje interpretace veřejně dostupných čísel v rozporu na data v článku. Dle mne článek je zavádějící a nepřesný. Plus navíc může nabádat občany k experimentální léčbě přípravkem pro dobytek.

Odkazy - základní:
dejte si do google "Japan covid" a google má sám svoji grafiku, kde si jede přepínat. Více dat lze najít i podrobněji na worldometers.
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/japan/

Jen pod čarou: nejsem epidemiolog, doktor, vakcinolog, biolog. Mám jen analytické vzdělání a analytice a interpretaci dat se věnuji posledních deset let.

Závěry jdou interpretovat tak, že Japonsku extrémně pomohlo: jejich disciplína, která je extrémní. Jejich hygiena a návyky. Jejich důvěra v úřady, kdy viděli, že experiment bez očkování naprosto nefunguje (Japonci začali očkovat přesně v okamžik kdy se jim začínala rozjíždět epidemie a dovedli naočkovat za pár týdnu bezmála 100mio lidí, dříve neměli objednané vakcíny). Možná jsou paradoxně názornou ukázkou, za jakou dobu nastane efekt očkování, protože v červnu se jim to začalo rozjíždět (cca 10k případů denně - ehm, kolik u nás?), začali očkovat extrémně rychle, srpen nastal peak v případech, mrtvých, protože očkování prostě je otázka dvou měsíců a následně strmý sešup dolů a minimalizace případů. Očkování má efekt, ale bohužel ne rychlý. To je problém toho, že teď je potřeba očkovat, ale také je potřeba zavřít, protože očkování to teď v tento okamžik nevyřeší. Vyřeší to cca +2M.

EDIT: a souhlas, neřešme to zde. Výše uvedené není nic proti Tobě, nikomu. Vadí mne že tyto články vycházejí a je jedno jestli to jsou PL nebo Seznam. Pak se tyto nepřesnosti šíří všude, i v dobré víře, což je třeba právě tento případ, kdy jsi to sem položil. Díky, takhle detailně už to sem popisovat nebudu, případně do SZ.
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1398 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

in-spyder píše: 25 lis 2021 14:38 Chtěl bych ztrácet čas argumentováním že PL...
Vau, klobouk dolů, že se ti chtělo investovat čas a energie do takhle argumentačně a datově kvalitní rozborky blábolu z PL. Právě proto, že je obecně známo, jak PL a další dezinfo weby pracují s pravdou, tak je podle mého naprosto legitimní rovnou odmítnout diskuzi založenou na základě článku z takto pochybných zdrojů. Ukázal jsi názorně, jak se s daty má pracovat a jak s nimi pracují seriózní média.

V tomhle případě jsi však měl výhodu v tom, že článek obsahoval konkrétní zkreslení, která lze relativně snadno vyvrátit pomocí dat. Jistý nejmenovaný diskutér tu však před rokem sdílel videa s Gatesem, Sorosem a konspiroval, že celá pandemie je předem plánovaná a řízená skupinou mocných kolem Gatese a je součástí ďábelského plánu známého jako Velký reset. Zkus pomocí dat a argumentace vyvrátit tohle :-)) Problém konspirací je, že můžeš investovat desítky minut a práce do vyvracení jedné, ale obratem dostaneš dalších 5 a některé z nich budou právě na úrovni blábolů, které pomocí dat nevyvrátíš.

Jedinou cestou je, že školství bude klást vyšší důraz na kritické myšlení a mediální gramotnost. Je to běh na dlouhou trať, ale asi jediný efektivní způsob. Ještě jednou díky, že sis dal tu práci a krásně ukázal, jak se pracuje s daty :pivko: :clap:
Georgre
Příspěvky: 4880
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: COVID a vše okolo něj

Příspěvek od Georgre »

Tak se těším na novou vládu, teď se moderátor zeptal lékaře Svobody, na ČT 24 co by on udělal, aby epidemie ustoupila, no a pan lékař odpověděl....no musíme apelovat na lidi, že tu covid je, aby nosili roušky, nechodili na fotbal a myli si ruce, hm, tak to můžeme jít na Ministerstvo my všichni a taky todle prohlásit, to je komik tvl...místo toho aby řekl co udělat, tak budeme žádat lidi, ať to dodržují, nic víc potřeba není....tak se všichni rozlučme s rizikovými pacienti a s toudle vládou tady dlouho naši blízcí nebudou, když budeme jen lidi žádat, ať to dodržují, doteď na to lidi sraly, a teď přijde Fiala a spol a lidi se leknou a budou to dodržovat....haha tak dlouho sem se nezasmál :-D
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
FOGLIK
Příspěvky: 5143
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 737 krát
Obdržel "To se mi líbí": 343 krát

Re: COVID a vše okolo něj

Příspěvek od FOGLIK »

Já jsem to tu tvrdil mockrát. Ať už konečně vezmou lidi zdravý rozum do hrsti a každý zodpovědnost sám za sebe. To co se děje na podzim v Čechách je šílený. Problém této vlny je , že lidi uvěřili vládě, místo zdravému rozumu. Začal se tu dělat hon na čarodějnice. V úterý jsem měl pozitivní PCR. Nakazil nás očkovaný učitel hudebky. Nakazil tu spoustu žáků, měl ale tu odvahu a rozum, že když mu bylo blbě, tak si udělal antigen a hlásil všem problém do předu. A my jsme zůstali v karanténě a tím se to nešířilo dál. Kdyby vláda od začátku řekla, Vakcína chrání Vás , ale vy musíte být zodpovědní vůči druhým, tak bych tipl , že bude možná proočkovaných dnes daleko víc lidi. Jenže jim lhali a teď se bojí přiznat pravdu a lidi to mají vsugerované a taky se tak chovají. Jdu s respirátorem u nás do obchodu, abych byl ohleduplný vůdči prodavačkám. Tam kafrají bez respirátoru tři důchudkyně, protože je vláda ze začátku utvrdila , že budou nesmrtelný. Kdyby se na velké akce testovali všichni a namátkově ve škole, tak jsme dnes někde jinde. Jediný co udělali rozhádali společnost. Ale nebylo to schválně? Lidi teď neřeší jejich průsery a že jich je. Že je Portugalsko na tom dobře, je to očkováním? Nemá na to vliv hlavně jiné klimatické prostředí? Daleko víc slunce mořské plody vítamím D? Jakto, že je na tom celá střední Evropa podobně? V létě se v podstatě Covid skoro ztratí..... Taky respirátory všude. Hezky se to podepsalo na imunitě. Já jen říkám, že vláda z nás nadělá mrzáky. Nechci se dožít dne, kdy se člověk bez píchnutí bude bát vylést ven.
Edit: Včera na seznamu bylo ptám se já s Kubkem. Asi ve 20 minutě mu pustili video z roku 2009, kde se vyjadřuje k povinné vakcinaci Lékařů na prasečí chřipku. Je to výsměch.
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1378
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 277 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

in-spyder píše: 25 lis 2021 14:38 Chtěl bych ztrácet čas argumentováním že PL. Ale věcně, probírali to někde na twitteru, ten článek je tendenční a hlavně aktuální situace v Japonsku je jiná. V článku je navíc faktická chyba, že tam je porovnáván screen z Japonska roku 2020 vs Česko rok 2021. A co se týče očkování, tak Japonsko po experimentu právě "pouze s léčbou", kdy neměli očkovací látky je aktuálně jednou z nejvíce očkujících zemí. A tady se trochu krade výhoda v tom, že začali později a tím pádem se jim nesnižuje aktivizace imunity s dobou od očkování.

Trochu čísel: k 24.11.2021 je v Japonsku naočkováno: plně 76,9%, částečně 79,2% celé populace. O těchto čísel se nám může zdát. A vše je naočkováno v posledních měsících (očkování se plně rozjelo od června a naočkovali 100mio obyvatel). Článek argumentuje srpnem, nicméně v srpnu měli necelých 40% a hlavně vakcína je plně aktivní minimálně 14 dní po druhé dávce.

Japonsko je právě ukázkou toho, že očkování funguje. Snížil se počet případů extrémně po dosažení velké proočkovanosti.

Chápu možná jsi chtěl odborný pohled, nicméně toto je pouze moje interpretace veřejně dostupných čísel v rozporu na data v článku. Dle mne článek je zavádějící a nepřesný. Plus navíc může nabádat občany k experimentální léčbě přípravkem pro dobytek.

Odkazy - základní:
dejte si do google "Japan covid" a google má sám svoji grafiku, kde si jede přepínat. Více dat lze najít i podrobněji na worldometers.
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/japan/

Jen pod čarou: nejsem epidemiolog, doktor, vakcinolog, biolog. Mám jen analytické vzdělání a analytice a interpretaci dat se věnuji posledních deset let.

Závěry jdou interpretovat tak, že Japonsku extrémně pomohlo: jejich disciplína, která je extrémní. Jejich hygiena a návyky. Jejich důvěra v úřady, kdy viděli, že experiment bez očkování naprosto nefunguje (Japonci začali očkovat přesně v okamžik kdy se jim začínala rozjíždět epidemie a dovedli naočkovat za pár týdnu bezmála 100mio lidí, dříve neměli objednané vakcíny). Možná jsou paradoxně názornou ukázkou, za jakou dobu nastane efekt očkování, protože v červnu se jim to začalo rozjíždět (cca 10k případů denně - ehm, kolik u nás?), začali očkovat extrémně rychle, srpen nastal peak v případech, mrtvých, protože očkování prostě je otázka dvou měsíců a následně strmý sešup dolů a minimalizace případů. Očkování má efekt, ale bohužel ne rychlý. To je problém toho, že teď je potřeba očkovat, ale také je potřeba zavřít, protože očkování to teď v tento okamžik nevyřeší. Vyřeší to cca +2M.

EDIT: a souhlas, neřešme to zde. Výše uvedené není nic proti Tobě, nikomu. Vadí mne že tyto články vycházejí a je jedno jestli to jsou PL nebo Seznam. Pak se tyto nepřesnosti šíří všude, i v dobré víře, což je třeba právě tento případ, kdy jsi to sem položil. Díky, takhle detailně už to sem popisovat nebudu, případně do SZ.
Děkuji za pěkný rozbor.
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: COVID a vše okolo něj

Příspěvek od Pardubak1923 »

Ja jen nechapu, jak ted chce vlada dotahnout lidi k ockovani. Ochrana zdravi v tom urcite taky hrala roli, ale stejne si myslim ze hodne lidi se slo naockovat aby konecne meli klid a nemuseli uz resit ze nekam nemuzou atd., ted uz se podle me fakt jen tak nekdo naockovat nenecha, ti co chteli uz jsou a ti co treba planovali kdyz uz se bez toho nikam nedostanou tak si to rozmysleli s tim ze stejne uz by byli omezovani i s vakcinou.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

in-spyder píše: 25 lis 2021 14:38 Chtěl bych ztrácet čas argumentováním že PL. Ale věcně, probírali to někde na twitteru, ten článek je tendenční a hlavně aktuální situace v Japonsku je jiná. V článku je navíc faktická chyba, že tam je porovnáván screen z Japonska roku 2020 vs Česko rok 2021. A co se týče očkování, tak Japonsko po experimentu právě "pouze s léčbou", kdy neměli očkovací látky je aktuálně jednou z nejvíce očkujících zemí. A tady se trochu krade výhoda v tom, že začali později a tím pádem se jim nesnižuje aktivizace imunity s dobou od očkování.

Trochu čísel: k 24.11.2021 je v Japonsku naočkováno: plně 76,9%, částečně 79,2% celé populace. O těchto čísel se nám může zdát. A vše je naočkováno v posledních měsících (očkování se plně rozjelo od června a naočkovali 100mio obyvatel). Článek argumentuje srpnem, nicméně v srpnu měli necelých 40% a hlavně vakcína je plně aktivní minimálně 14 dní po druhé dávce.

Japonsko je právě ukázkou toho, že očkování funguje. Snížil se počet případů extrémně po dosažení velké proočkovanosti.

Chápu možná jsi chtěl odborný pohled, nicméně toto je pouze moje interpretace veřejně dostupných čísel v rozporu na data v článku. Dle mne článek je zavádějící a nepřesný. Plus navíc může nabádat občany k experimentální léčbě přípravkem pro dobytek.

Odkazy - základní:
dejte si do google "Japan covid" a google má sám svoji grafiku, kde si jede přepínat. Více dat lze najít i podrobněji na worldometers.
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/japan/

Jen pod čarou: nejsem epidemiolog, doktor, vakcinolog, biolog. Mám jen analytické vzdělání a analytice a interpretaci dat se věnuji posledních deset let.

Závěry jdou interpretovat tak, že Japonsku extrémně pomohlo: jejich disciplína, která je extrémní. Jejich hygiena a návyky. Jejich důvěra v úřady, kdy viděli, že experiment bez očkování naprosto nefunguje (Japonci začali očkovat přesně v okamžik kdy se jim začínala rozjíždět epidemie a dovedli naočkovat za pár týdnu bezmála 100mio lidí, dříve neměli objednané vakcíny). Možná jsou paradoxně názornou ukázkou, za jakou dobu nastane efekt očkování, protože v červnu se jim to začalo rozjíždět (cca 10k případů denně - ehm, kolik u nás?), začali očkovat extrémně rychle, srpen nastal peak v případech, mrtvých, protože očkování prostě je otázka dvou měsíců a následně strmý sešup dolů a minimalizace případů. Očkování má efekt, ale bohužel ne rychlý. To je problém toho, že teď je potřeba očkovat, ale také je potřeba zavřít, protože očkování to teď v tento okamžik nevyřeší. Vyřeší to cca +2M.

EDIT: a souhlas, neřešme to zde. Výše uvedené není nic proti Tobě, nikomu. Vadí mne že tyto články vycházejí a je jedno jestli to jsou PL nebo Seznam. Pak se tyto nepřesnosti šíří všude, i v dobré víře, což je třeba právě tento případ, kdy jsi to sem položil. Díky, takhle detailně už to sem popisovat nebudu, případně do SZ.
Nechtěl jsem zakládat žádné fórum a je mi trochu proti srsti, že navzdory někdo mým nickem založí toto fórum.

https://www.nature.com/articles/d41586-021-02081-w
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

PL8 píše: 25 lis 2021 22:03 Nechtěl jsem zakládat žádné fórum a je mi trochu proti srsti, že navzdory někdo mým nickem založí toto fórum.

https://www.nature.com/articles/d41586-021-02081-w
Promiň, ale odkaz na článek, kde někdo rozporuje stažení studií (dokonce několika), je minimálně rozporuplný. Upřímně ta diskuze je mimo, lidé si nechtějí dát očkování z různých důvodů, ale antiparazitikum pro dobytek by do sebe cpali, pochopit toto je nadlidský úkol. To už je složitá diskuze, nicméně k antivirotikům, tak věřím že nebude dlouho trvat a budeme mít dostupná antivirotika, ať již od Pfizeru či Merckse, které vypadají velmi nadějně. Následně bude důležité, aby vznikly jednoznačné klinické postupy pro aplikaci těchto léků, jako aplikace třeba antibiotik.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7440
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 736 krát

Re: COVID a vše okolo něj

Příspěvek od Gumid »

Popojedem: B11529

Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7657
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

FOGLIK píše: 25 lis 2021 18:16 Já jsem to tu tvrdil mockrát. Ať už konečně vezmou lidi zdravý rozum do hrsti a každý zodpovědnost sám za sebe. To co se děje na podzim v Čechách je šílený. Problém této vlny je , že lidi uvěřili vládě, místo zdravému rozumu. Začal se tu dělat hon na čarodějnice. V úterý jsem měl pozitivní PCR. Nakazil nás očkovaný učitel hudebky. Nakazil tu spoustu žáků, měl ale tu odvahu a rozum, že když mu bylo blbě, tak si udělal antigen a hlásil všem problém do předu. A my jsme zůstali v karanténě a tím se to nešířilo dál. Kdyby vláda od začátku řekla, Vakcína chrání Vás , ale vy musíte být zodpovědní vůči druhým, tak bych tipl , že bude možná proočkovaných dnes daleko víc lidi. Jenže jim lhali a teď se bojí přiznat pravdu a lidi to mají vsugerované a taky se tak chovají. Jdu s respirátorem u nás do obchodu, abych byl ohleduplný vůdči prodavačkám. Tam kafrají bez respirátoru tři důchudkyně, protože je vláda ze začátku utvrdila , že budou nesmrtelný. Kdyby se na velké akce testovali všichni a namátkově ve škole, tak jsme dnes někde jinde. Jediný co udělali rozhádali společnost. Ale nebylo to schválně? Lidi teď neřeší jejich průsery a že jich je. Že je Portugalsko na tom dobře, je to očkováním? Nemá na to vliv hlavně jiné klimatické prostředí? Daleko víc slunce mořské plody vítamím D? Jakto, že je na tom celá střední Evropa podobně? V létě se v podstatě Covid skoro ztratí..... Taky respirátory všude. Hezky se to podepsalo na imunitě. Já jen říkám, že vláda z nás nadělá mrzáky. Nechci se dožít dne, kdy se člověk bez píchnutí bude bát vylést ven.
Edit: Včera na seznamu bylo ptám se já s Kubkem. Asi ve 20 minutě mu pustili video z roku 2009, kde se vyjadřuje k povinné vakcinaci Lékařů na prasečí chřipku. Je to výsměch.

V první řadě ti a tvý rodině přeju, ať je to ok.

Bohužel z osobní zkušenosti vím, že skoro všichni si myslí, že mají tzv. zdravej rozum. I ti, kteří ho objektivně nemají. I proto je historie lidstva plná zbytečných průserů... Z toho vyplývá, že apelace na zdravej rozum zase skončí rozporuplně.

Snad nemám v hlavě úplně nasráno, ale od začátku jsem bral vakcinaci jako ochranu před blbým průběhem a především i ochranu mých blízkých, kteří jsou 60+ (jeden 80). Že si v podstatě lidstvo projektovalo do vakcinace přehnaná očekávání, to je věc jiná. Žiju relativně zdravě, nechlastám, vůbec nekouřím, nejsem tlustej. Za jiný situace bych asi na vakcinaci nešel, šel jsem především kvůli zodpovědnosti k rodičům. Ale dál se chovám zodpovědně. Už jsem zase na HO, s většinou kámošů si vlastně jen voláme nebo píšeme přes massenger.

Za zásadní selhání považuju to, co od léta víme. Přes půl milionu lidí v rizikový populaci 60+ si pro vakcinaci nepřišlo. Ti teď z velký části plní špitály a taky umírají... Mohla být lepší situace. Mohla...

Já si úplně nemyslím, že snahou místní vlády je rozdělení společnosti. Spíš doufali v létě, že se to vyřeší samo. že to šolíchání (a krvavý "promoření" z minulý zimy a jara) bude stačit. Nikdo nechce být nepopulární, že jo. Od června do října jsme tu měli na papíře pár nařízení, který nikdo neměl zájem vymáhat. A teď se to vrátilo jako bumerang. Rozdělená a rozhádaná společnost byla, je a bude. Je to její přirozenost. Gleichšaltování společnosti mají za cíl totalitní ideologie. Spousta lidí potřebuje k životu konflikt, být v opozici jen proto, aby byla v opozici. Když sto lidem ukážeš zelenou barvu, tak ti pět nebo deset řekne, že vidí modrou, červenou a kdo ví jakou. Někteří nemají kapacitu, aby barvu rozeznali, jiní barvu moc dobře vidí, ale řeknou úmyslně něco jinýho, aby byli jiní. V normálním nekrizovým fungování je to vlastně jedno, teď je to průser.

Akorát teď čelíme nevídanýmu průseru, se kterým neumíme pracovat. Jdeme furt ode zdi ke zdi. Drtivá většina zdravotníků toho má plný zuby, čím otevřeněji dávají najevo svou frustraci. Znám tři, kteří se vzájemně ani neznají, všichni říkají totéž... Je prostě tragédie, když ti pod rukama končí lidi, kteří tam být nemuseli.

Vidím lidi, kteří odmítají chemii, ale jsou do sebe schopní lít roztoky z chloritanu sodnýho a podobný sračky. Půlka lidí je z dětství vakcinována ruskými vakcinami, který kdysi zkoušeli na třech medvědech z tajgy a jednom lágru gulagu, ale jedou si ten svůj "zdravej rozum"...

A příklad na konec. Do jedný pardubický putyky chodí dva šedesátníci. Jeden je hokejovej fanoušek, se kterým jsme v tý knajpě byli po hokeji mockrát. Je tělnatej, nechal se očkovat. Teď v listopadu se nakazil, pozitivní PCR. Je doma v izolaci s téměř bezpříznakovým průběhem. Jeho kolega z hospody, neočko, leží/ležel v špitálu na ARO. Ta základní ochrana před těžkým průběhem je stále velmi účinná.

Když na to tak koukám, tak to vlastně není přímá reakce na tebe, Fogliku. :-)
Sweník
Příspěvky: 13894
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1092 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1074 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Sweník »

tomaso25 píše: 26 lis 2021 12:13 V první řadě ti a tvý rodině přeju, ať je to ok.

Bohužel z osobní zkušenosti vím, že skoro všichni si myslí, že mají tzv. zdravej rozum. I ti, kteří ho objektivně nemají. I proto je historie lidstva plná zbytečných průserů... Z toho vyplývá, že apelace na zdravej rozum zase skončí rozporuplně.

Snad nemám v hlavě úplně nasráno, ale od začátku jsem bral vakcinaci jako ochranu před blbým průběhem a především i ochranu mých blízkých, kteří jsou 60+ (jeden 80). Že si v podstatě lidstvo projektovalo do vakcinace přehnaná očekávání, to je věc jiná. Žiju relativně zdravě, nechlastám, vůbec nekouřím, nejsem tlustej. Za jiný situace bych asi na vakcinaci nešel, šel jsem především kvůli zodpovědnosti k rodičům. Ale dál se chovám zodpovědně. Už jsem zase na HO, s většinou kámošů si vlastně jen voláme nebo píšeme přes massenger.

Za zásadní selhání považuju to, co od léta víme. Přes půl milionu lidí v rizikový populaci 60+ si pro vakcinaci nepřišlo. Ti teď z velký části plní špitály a taky umírají... Mohla být lepší situace. Mohla...

Já si úplně nemyslím, že snahou místní vlády je rozdělení společnosti. Spíš doufali v létě, že se to vyřeší samo. že to šolíchání (a krvavý "promoření" z minulý zimy a jara) bude stačit. Nikdo nechce být nepopulární, že jo. Od června do října jsme tu měli na papíře pár nařízení, který nikdo neměl zájem vymáhat. A teď se to vrátilo jako bumerang. Rozdělená a rozhádaná společnost byla, je a bude. Je to její přirozenost. Gleichšaltování společnosti mají za cíl totalitní ideologie. Spousta lidí potřebuje k životu konflikt, být v opozici jen proto, aby byla v opozici. Když sto lidem ukážeš zelenou barvu, tak ti pět nebo deset řekne, že vidí modrou, červenou a kdo ví jakou. Někteří nemají kapacitu, aby barvu rozeznali, jiní barvu moc dobře vidí, ale řeknou úmyslně něco jinýho, aby byli jiní. V normálním nekrizovým fungování je to vlastně jedno, teď je to průser.

Akorát teď čelíme nevídanýmu průseru, se kterým neumíme pracovat. Jdeme furt ode zdi ke zdi. Drtivá většina zdravotníků toho má plný zuby, čím otevřeněji dávají najevo svou frustraci. Znám tři, kteří se vzájemně ani neznají, všichni říkají totéž... Je prostě tragédie, když ti pod rukama končí lidi, kteří tam být nemuseli.

Vidím lidi, kteří odmítají chemii, ale jsou do sebe schopní lít roztoky z chloritanu sodnýho a podobný sračky. Půlka lidí je z dětství vakcinována ruskými vakcinami, který kdysi zkoušeli na třech medvědech z tajgy a jednom lágru gulagu, ale jedou si ten svůj "zdravej rozum"...

A příklad na konec. Do jedný pardubický putyky chodí dva šedesátníci. Jeden je hokejovej fanoušek, se kterým jsme v tý knajpě byli po hokeji mockrát. Je tělnatej, nechal se očkovat. Teď v listopadu se nakazil, pozitivní PCR. Je doma v izolaci s téměř bezpříznakovým průběhem. Jeho kolega z hospody, neočko, leží/ležel v špitálu na ARO. Ta základní ochrana před těžkým průběhem je stále velmi účinná.

Když na to tak koukám, tak to vlastně není přímá reakce na tebe, Fogliku. :-)
Si jako myslíš, že když to napíšeš takhle dlouze a ještě celé červeně, tak tomu někdo uvěří? :wave:
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 205 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Když jsem četl červeně, tak jsem si říkal jestli nejedeš dnes v drogách než mně po pár vteřinách doběhl kontext.
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 205 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Očkovat se je potřeba a je to jediná šance, která samozřejmě nezaručuje, že bude všechno v pořádku. Můžu mít x připomínek, můžu nesouhlasit, ale prostě to tak je. Lidi věří nesmyslům, dezinformacím atd.
Svět jaký byl teď dlouho nebyl a nebude. Musíme si zvyknout, naučit se s tím žít, ale zároveň vytvářet tlak na jakoukoliv vládu, aby jejich kroky byly jasné, srozumitelné a dávající smysl.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od PL8 »

Jakub82 píše: 26 lis 2021 16:16 Očkovat se je potřeba a je to jediná šance, která samozřejmě nezaručuje, že bude všechno v pořádku. Můžu mít x připomínek, můžu nesouhlasit, ale prostě to tak je. Lidi věří nesmyslům, dezinformacím atd.
Svět jaký byl teď dlouho nebyl a nebude. Musíme si zvyknout, naučit se s tím žít, ale zároveň vytvářet tlak na jakoukoliv vládu, aby jejich kroky byly jasné, srozumitelné a dávající smysl.
Já už se nechci s nikým a o ničem dohadovat, ale když vidím některé svazáky, tak mi to nedá.
<Jakube82>, jak poznáš, že to, čemu lidé věří, jsou nesmysly? A naopak? To přece není tak jednoduché.
Jak je možné, že ačkoli jsme z 60% proočkovaní, včera skončilo s pozitivním nálezem nejvíc lidí od začátku pandemie? To prakticky znamená, že vzhledem k očkovaným je vlastně těch nakažených ještě hustší procento... Které vládě budeš věřit? Té, která jmenuje ministrem člověka, který si zařídil podpis na sluneční elektrárně 31. prosince, kdy byl poslední den k možnosti dostávat za sluneční elektřinu takové výkupní ceny, že nešlo zchudnout? A přitom - z té elektrárny nebyl postaven do té doby ani jeden panel? Nebo té, která lže den ze dne podle potřeby (Babiš)? Jak to poznáš? Které budeš věřit, že ti o očkování nelže?
Třeba:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sena ... domaci_kop

A toho najdeš mnohem víc.
Omlouvám se, už jsem nechtěl na tohle jméno diskutovat, ale nedalo mi to, tak se na mě nezlob. Podotýkám, že mám dvě dávky a chystám se na třetí. Důvody k tomu mám...
Danik23
Příspěvky: 715
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 234 krát
Obdržel "To se mi líbí": 200 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Danik23 »

Zdravim Vas vsechny, jak jsem ted zjitil je tu dalsi diskuzni krouzek na tema Covid, jak bylo vcera otevreno:)
Jak jsem slibil, tak mohu prispet snad trochu odbornym pohledem, nechci nekoho zklamat nebo balamutit tak nejdriv proc verim, ze o te tematice neco malo vim:) nejsem humanni lekar, ale veterinarni, vystudoval jsem u nas veterinu a nasledne doktorat z veterinarni mikrobiologie a imunologie a ucim (nyni jiz distancne na klinice, drive na ustavu mikrobiologie a imunologie, takze se citim trochu znaly tematiky, protoze jako preklinicka disciplina je velmi podobna v humanni tak veterinarni medicine, nyni pracuji jako corporatni tech servis u farmaceuticke firmy (nadnarodni) a za poslednich par let jsem se primo podilel/podilim na registracnich studiich pro vakciny i farmaceutika u EMA (Evropske lekove agentury- je to stejny proces i instituce v EU i pro leciva/vakciny ve veterinarni medicine),
doufam, ze me kvuli tomu nebude povazovat za zaujateho fanatika:))
nicmene s ivermectinem jsem pracoval a pracuji cela leta, je to nejcasteji se pouzivajici odcerveni- spolu s dalsimi ze skupiny avermektinu (ve veterine jsou obe formy- oralne aplikovana a injekcni) v humanni medicine, pokud vim pouze oralni forma a to pouze pro uzke indikacni spektrum- intestinalni parazitozy a kozni svrab (duvod je obycejne ten, ze cela skupina leciv predstavuje urcite riziko pro pacienta a proto se pozuiva velmi cilene a indikovane- tzv. risk benefit assement- obecne prospesnost je pro sirsi pouziti negativni), injekcne se lecivo pokud vim v humani medicine vubec nepouziva, neni toziz registrovano a to zejmena z duvodu sve toxicity a vedlejsich ucinku. Lide, kteri pouzivaji indikovane ivermektin mohou mit casto docasne poskozena jatra a meli by myslim mit tedy take nejaky monitoring jaternich funkci (specificke enzymy), vubec bych se nedivil, kdyby plosne pouzivani vedlo k riziku selhani jater..
o antivirotickem ucinku tohoto leciva neni nic znamo a take ve veterinarni medicine se timto zpusobem nepouziva, i ve veterine je potreba pracovat s timto preparatem opatrne, u malych zvirat (napr. psi- tak oznacujem zajmova zvirata:) je kontraindikovano u cele rady pleme psu, kde aplikace standartni davky muze zpusobit smrt pacienta (tzv. dolichocephaliclka plemena psu- kolie atd..), tudiz prevazne pouziti je v chovech prasat a skotu.
pokud je mi znamo nejsou dostupna standartni studie ivermektinu na lecbu Covidu (virovych infekci obecne), nic takoveho neni, a prezentovana data obycejne nejdou nijak hodnotit protoze nesplnuji ani nejobecnejsi naroky pro publikace v odbornych journalech, v dobe monoklonalnich Ig a dalsich tusim 3-5 realne fungujicich antivirotik v posledni fazi standartniho klinickeho testovani nebo registrace je dle mne hazard doporucovat nebo brat ivermektin, dle me pouze parta populistu siri bludy..

dle me nejvetsi chyba je jak vlada a stat prezentuji informace k lidem, vykladat ze vakcinace zamezi infekci a potencionalnimu onemocneni je proste spatne (i pres vakcinaci clovek muze byt infikovat samozhrejme...ale neonemocni atd..), takze plno lidi se citi obalamuteno, princip vakcinace je uplne jinde (vyrazne snizuje riziko klinickych infekci, hospitalize a umrti na Covid), snizuje riziko nakazy pro ostatni, snizuje mnozstvi viru pripadne ho eliminuje, vcetne pripadneho vyucovani a jeho delky, nicmene nevylucuje pozitivitu PCR testen napr., vakcinace je za me jediny efektivni zpusob jak se navratit k normalu a tuhle krizi prekonat, ucinnost vakcin spravnym zpusobem interpretovana je neoddiskutovatelna a jeden ze zakladnich predpokladu je proockovanost, tak kde jsme my (pod 60%) tam je jasne ze se budeme nadale potacet v lockdownech a zahlcenych spitalech.., sam v rodine mam odpirace a vim jak je to tezke tema co rozestvava lidi, toto vse jde za dosluhujici vladou a jeji komunikaci atd..
ale toto je puze muj nazor, prosim berte ho tak a rikam Vam to jako pratelum z naseho HCPCE fora, prosim ber to tak, jen muj osobni nazor veterinare:)
p.s. Prof. Beran a jeho syn pokud dobre vim pouzili isoprinosin, ne ivermectin a to je uplne neco jineho...
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 205 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jakub82 »

PL8
1. Napsal jsem, že očkování je jediná možnost, ale určité pochyby mám. I tak jsem očkován.
2. Píšeš, že věřím nesmyslům, ale zároveň tu dáváš nesmysly ty (podle mě).
3. Jako opravdu si myslíš, že lék, který je velmi opatrně podáván u zvířat je pro člověka záchrana? To snad nemyslíš vážně.
Nevím, ale já nepatřím ani mezi jednu polovinu. Nechal jsem se očkovat kvůli rodině (už jsou prostě v rodině starší) a i samozřejmě kvůli sobě, ale určitě pochybnosti mám.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od PL8 »

Jakub82 píše: 26 lis 2021 17:49 PL8
1. Napsal jsem, že očkování je jediná možnost, ale určité pochyby mám. I tak jsem očkován.
2. Píšeš, že věřím nesmyslům, ale zároveň tu dáváš nesmysly ty (podle mě).
3. Jako opravdu si myslíš, že lék, který je velmi opatrně podáván u zvířat je pro člověka záchrana? To snad nemyslíš vážně.
Nevím, ale já nepatřím ani mezi jednu polovinu. Nechal jsem se očkovat kvůli rodině (už jsou prostě v rodině starší) a i samozřejmě kvůli sobě, ale určitě pochybnosti mám.
Nikde jsem nepsal, že věříš nesmyslům ani jsem sám nic neoznačil za nesmysl. Ani jsem nenapsal, že věřím Ivermektinu (jak mě opravil - díky - <Dani23> Isoprinosinu). Já to jen uváděl jako hypotetickou možnost, která se objevila. Ani v článku v "Nature" se nepíše, že je to to správné a jediné. Ale už jen způsob, jakým se brání okolní "společnost" proti "neoficiálním" lékům je přece divná. O nic jiného mi nešlo.
Zřejmě na rozdíl od tebe už mám svoji dobu víry za sebou. A nebylo to nakonec nic radostného. Proto mám asi potřebu upozorňovat na situace, které jsou zvláštní. Připadá ti normální, jak se lže třeba v hokeji?
Koneckonců to, co jsem napsal jako reakci na tvůj koment, bylo pro všechny jako pokus o důvod k zamyšlení. Tak se nezlob.
Jo a ještě jednu věc - zjišťuju, že občas mně při mém rychločtení splývají slova (to je jedna ze známek začínajícího stáří), tak ti chci poradit, čti psaný text v klidu a pozorně. Aby se ti to, co mně, nestávalo zbytečně brzy.
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1398 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od av69 »

PL8 píše: 26 lis 2021 16:57 Já už se nechci s nikým a o ničem dohadovat, ale když vidím některé svazáky, tak mi to nedá...
Ty sem nahodíš blábol propagující odčervovadlo pro koně z bizarních Parlamentních listů a po rozcupování toho blábolu místo pokory a omluvy přijdeš s urážením do svazáků? Kvalitní argumentace vskutku.
PL8 píše: 26 lis 2021 16:57 Jak je možné, že ačkoli jsme z 60% proočkovaní, včera skončilo s pozitivním nálezem nejvíc lidí od začátku pandemie?
Protože Delta s výrazně vyšší nakažlivostí v podstatě vykompenzovala proočkovanost.
PL8 píše: 26 lis 2021 16:57 Které vládě budeš věřit? Té, která jmenuje ministrem člověka, který si zařídil podpis na sluneční elektrárně 31. prosince, kdy byl poslední den k možnosti dostávat za sluneční elektřinu takové výkupní ceny, že nešlo zchudnout? A přitom - z té elektrárny nebyl postaven do té doby ani jeden panel? Nebo té, která lže den ze dne podle potřeby (Babiš)? Jak to poznáš? Které budeš věřit, že ti o očkování nelže?
Nejedná se o politickou otázku, ale o otázku odbornou. Takže nemusíš věřit žádné vládě, natož té Babišově, zkus věřit odborníkům. A ti jsou zcela drtivou většinou ve shodě. Všechny vědecké studie v nejprestižnějších časopisech jako Nature nebo Lancet hovoří jednoznačně ve prospěch vakcinace a žádná neprokázala účinnost Ivermektinu, Isoprinosinu nebo jiného léku.

Mimochodem pořád věříš spiknutí o Velkém resetu jako před rokem? Pořád to celé řídí Gates? :-)
Odpovědět