Hospoda aneb vše mimo hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7659
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Opravdu bych hodně přál, aby se z nás stali zase jen trenéři a sportovní manažeři od klávesnice... I když i na tomto poli by pravděpodobně nikdo z nás taky moc úspěšnej nebyl. :laughing:

Jede to podle klasickýho koloběhu. Šok (z toho že někdo rozpoutá válku), sjednocení (aspoň že tak) a čím dál déle ta situace bude trvat, tak budou stoupat obavy o různý partikulární zájmy jednotlivých států, který nevznikly před týdnem a ani nikam nezmizely. Stejně tak i vazby mezi jednotlivými státy. Časem bude opadat i ta vlna solidarity. Proč? Protože některý vzorce lidskýho chování jsou furt stejný... Chvilky pozitivního sjednocení států a vlastně i lidí jsou většinou krátký a pomíjivý.

Fakt nejsem znalec lidských duší, ale vedle lidí, kteří aktivně pomáhají podle svých možností, nebo alespoň vyjadřují solidaritu, tak jsou tady i lidi, kteří to takhle vůbec nevidí. A netřeba si dělat iluze, není jich zase tak málo. Podle výsledku posledních voleb to může klidně být 15%, kteří aktivně hlasují proti systému Jeden celostátní deník, patřící jednomu kandidátovi na prezidenta, moc dobře o existenci těhle lidí ví a taky ví, že tenhle část elektorátu rozhodne třeba i ty prezidentský volby a uzpůsobuje tomu už i svoje titulní stránky. To nejsou moralisti z twitteru nebo z náměstí (mezi něž vlastně patřím), ale lidi, kteří to čtou úplně jinak. Stačí si zajít do horší hospody, poslouchat lidi na zastávce.

Cenou za hrdinskou obranu Ukrajinců je, že nemalá část tý země bude zničená, ať už to tam dopadne jakkoli. Bohužel. Válka ještě zdaleka neskončila, ani nevíme, jak dopadne. Ale už teď tušíme, že aby se Ukrajina vrátila na úroveň ze středy 23. února, to bude trvat spíš desetiletí než roky...

Popravdě jsem docela rád, že nejsem v pozici toho, kdo rozhoduje. Mám rád politickou historii a člověk díky tomu ví, že i navenek jednoduchá řešení nejsou vůbec jednoduchá. Ty lidi nelituju, aby bylo jasno, šli do těch funkcí dobrovolně. Ale génius, kterej to vyřeší, neexistuje. Nikdy neexistoval.

Osobně jako nejrychlejší ukončení akutní krize, beru palácovej převrat nebo náhlou smrt agresora. I to už se párkrát stalo, že patovou situaci vyřešila příroda. Ale že bych si na vsadil, to ani omylem. Všechna další řešení jsou jen a jen složitější a budou žádat nějakou politickou dohodu, o který už teď vím, že se mi nebude líbit. Ale co když to bude ze špatných možností ta snad nejméně špatná?
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Polsko okamžitě a bezplatně předá všechny své MIG 29 Amíkům.

https://www.gov.pl/web/diplomacy/statem ... to-ukraine
Dizzy
Příspěvky: 3533
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 43 krát
Obdržel "To se mi líbí": 102 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Dizzy »

Gumid píše: 08 bře 2022 20:08 Polsko okamžitě a bezplatně předá všechny své MIG 29 Amíkům.

https://www.gov.pl/web/diplomacy/statem ... to-ukraine
Super, Polák v tomhle zaslouží metál (ať už za Mig´s nebo za kapacity pro Ukrlidi)

Stejně mám takový neblahý pocit z českého přístupu v blízké budoucnosti.

Do 10 dnů bude většina čecháčků stjně prskat na uprchlíky a na cenu benzínu a za nějakej měsíc a půl se budou objevovat názory, že Putler není zas tak špatnej a může za to vlastně USA, kteří na tom budou chtít vydělat. do toho se okouká Zelneskej a objeví se možná i informace o tom, že si přibarvují to svoje neoddiskutovatelné utrpení.

Cejtím, že mi bude blivno z toho ještě víc....
Sweník
Příspěvky: 13894
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1092 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1074 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Sweník »

Dizzy píše: 08 bře 2022 20:38 Super, Polák v tomhle zaslouží metál (ať už za Mig´s nebo za kapacity pro Ukrlidi)

Stejně mám takový neblahý pocit z českého přístupu v blízké budoucnosti.

Do 10 dnů bude většina čecháčků stjně prskat na uprchlíky a na cenu benzínu a za nějakej měsíc a půl se budou objevovat názory, že Putler není zas tak špatnej a může za to vlastně USA, kteří na tom budou chtít vydělat. do toho se okouká Zelneskej a objeví se možná i informace o tom, že si přibarvují to svoje neoddiskutovatelné utrpení.

Cejtím, že mi bude blivno z toho ještě víc....
Ono bude spíš brzy klid. Zel pochopil, že NATO je vůči Rusku k ničemu, tak ustoupil. A území, co Putin už měl, jen schválí. Putin prohrál, ale tímhle bude prezentovat svou "výhru".. Konec, punktum, tečka. Aspoň zatím.. Snad..
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Tak Amík se s F16 nadále cuká. :unamused:

Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5785
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tau »

Lotyšský hokejový svaz v tamní lize všechny rusáky a bělorusáky suspendoval a kluby s nimi rozvázaly kontrakty....
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7659
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Dizzy píše: 08 bře 2022 20:38 Super, Polák v tomhle zaslouží metál (ať už za Mig´s nebo za kapacity pro Ukrlidi)

Stejně mám takový neblahý pocit z českého přístupu v blízké budoucnosti.

Do 10 dnů bude většina čecháčků stjně prskat na uprchlíky a na cenu benzínu a za nějakej měsíc a půl se budou objevovat názory, že Putler není zas tak špatnej a může za to vlastně USA, kteří na tom budou chtít vydělat. do toho se okouká Zelneskej a objeví se možná i informace o tom, že si přibarvují to svoje neoddiskutovatelné utrpení.

Cejtím, že mi bude blivno z toho ještě víc....
Otupění a reptání přijde, respektive už přichází. Otupění totiž přijde i u těch, kteří pomáhají. Válka na Ukrajině už se stala běžným každodenním jevem, kterej už ztratil punc euforický pomoci a úvodní solidarity.

A určitě k tomu nedojde jen tady, ale v podstatě úplně všude. A s tím se začne stupňovat tlak na politickou dohodu. Aspoň co se týká Ukrajiny a války. Že Rusák stáhne ocas a odtáhne, je iluzorní představa. Na to, aby vraždil, znásilňoval a ničil vesnice, města a jejich sídliště bude mít sil stále dost. Vlastní ztráty budou čím dál bolavější, ale na to je zvyklej. Určitě se kvůli nim nezhroutí v řádu týdnů. Obyčejnej mužik udělá to, co dělá stovky let, zatne zuby. V zemi, kde represivní aparát zatýká stařenu nebo dítě, si časem rozmyslíš jakoukoli formu protestu. Západní vymoženosti na nějakej čas zmizí nebo budou těžko dostupný. To nějakej ten rok potrvá.

Sojuz na kolena srazilo hned několik extrémních faktorů a i tak to trvalo dlouhý roky, než se to zhroutilo. V tomhle módu bude fungovat i putinovský Rusko. Dál bude vnitřně chátrat, vymírat ještě rychleji než Evropa, ale furt s nukleární výbavičkou a stárnoucím vedením, kde je skoro všem kolem 70..

Z Ukrajiny zůstane zničená, nějakou dohodou možná rozdělená (možná taky ne) země, kam se už hodně současných utečenců nevrátí.

Ano, jsem v tomhle realista ke sklonem k pesimismu. Ale takhle to prostě dopadá. Do přímý vojenský konfrontace nikdo jít nechce. V jednotlivých zemích se vládnoucí politici dostanou víc a víc pod tlak vnitrostátní situace a nespokojenosti. A jen málokdo je takovej frajer, aby svou kariéru zahodil třeba proto, aby udělal dobrou věc, kterou si však nebude hodně lidí přát a neocení ji. Vystrčí rohy populisti všeho druhu, kteří teď byli chvíli schovaní. Už jsou připravení chytnout se nespokojenosti části elektorátu, kterej je tentokrát klidně může vynést třeba až na Hrad.

Samozřejmě se budu milerád mýlit, když to dopadne nějak pozitivněji.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Jsem neskutečně nasrán na takzvaný západ a země "první kategorie". Neochota pomoci vojensky, neochota zastavit vraždy civilního obyvatelstva, neochota spuštění rázných sankcí, hlavně si nerozhněvat Putina. Necháme v tom Ukrajince samotné, dokud nepadnou. Už se třeseme, jak obsadíme znovuotevřený rusácký trh. A naše výmluva? Nemůžeme sousede pomoci, nemáš s námi podepsán papír. Smolík.

Co může Ukrajina dělat? Má jistotu, že západ vojensky nepomůže a padne. Nebo strčí hlavu do oprátky rusa. Tam padne pomalu a v bolestech.

Ztratil jsem iluze o Nato, a už vůbec si nejsem jist, že při napedení člena "druhé nebo třetí kategorie" jak nás nazývají, se vůbec vyhlásil poplach. Fakt jsem nasranej z té bezmoci.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5318
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 151 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Itchy »

Dizzy píše: 08 bře 2022 20:38

Do 10 dnů bude většina čecháčků stjně prskat na uprchlíky a na cenu benzínu a za nějakej měsíc a půl se budou objevovat názory, že Putler není zas tak špatnej a může za to vlastně USA, kteří na tom budou chtít vydělat. do toho se okouká Zelneskej a objeví se možná i informace o tom, že si přibarvují to svoje neoddiskutovatelné utrpení.

Cejtím, že mi bude blivno z toho ještě víc....
Toto nema hranic.

Staci se podivat na skopcaka.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 2988
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 652 krát
Obdržel "To se mi líbí": 358 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jirka. »

Dizzy píše: 08 bře 2022 20:38 Super, Polák v tomhle zaslouží metál (ať už za Mig´s nebo za kapacity pro Ukrlidi)

Stejně mám takový neblahý pocit z českého přístupu v blízké budoucnosti.

Do 10 dnů bude většina čecháčků stjně prskat na uprchlíky a na cenu benzínu a za nějakej měsíc a půl se budou objevovat názory, že Putler není zas tak špatnej a může za to vlastně USA, kteří na tom budou chtít vydělat. do toho se okouká Zelneskej a objeví se možná i informace o tom, že si přibarvují to svoje neoddiskutovatelné utrpení.

Cejtím, že mi bude blivno z toho ještě víc....
Srovnávám nesrovnatelné.. ale stačí se podívat jak to bylo s covidem.. ze začátku solidarita, šití, dodržování....pak se začalo nadávat doktorům, apatie, vztek, únava... Do zančné míry běžné chování živých bytostí, ale nesmí to přerůst přes to co popisuješ, že se to obrátí, překroutí, že se na tom bude politicky bodovat(stejně se to děje) Ale neřekl bych že v tom jsme ojedinělí, v tom čecháčkovství..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 2988
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 652 krát
Obdržel "To se mi líbí": 358 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jirka. »

Gumid píše: 09 bře 2022 18:59 Jsem neskutečně nasrán na takzvaný západ a země "první kategorie". Neochota pomoci vojensky, neochota zastavit vraždy civilního obyvatelstva, neochota spuštění rázných sankcí, hlavně si nerozhněvat Putina. Necháme v tom Ukrajince samotné, dokud nepadnou. Už se třeseme, jak obsadíme znovuotevřený rusácký trh. A naše výmluva? Nemůžeme sousede pomoci, nemáš s námi podepsán papír. Smolík.

Co může Ukrajina dělat? Má jistotu, že západ vojensky nepomůže a padne. Nebo strčí hlavu do oprátky rusa. Tam padne pomalu a v bolestech.

Ztratil jsem iluze o Nato, a už vůbec si nejsem jist, že při napedení člena "druhé nebo třetí kategorie" jak nás nazývají, se vůbec vyhlásil poplach. Fakt jsem nasranej z té bezmoci.

A kdyby se jednalo o nás, tak řveme.. Samozřejmě jsme v NATO, ale.. jak popisuješ... Za podobný názory jsem byl na jiných fórech roztrhán na kusy, jako nelida, co chce svět uvrhnout do 3.sv.války. My jsme také chtěli aby svět šel v roce 38 kvůli nám do války. I smlouvy na to byly... A.....nešel.. pak 68.. možná proto se nechceme do ničeho plést.. S tím NATEM je to těžké...asi je nelze všeobecně odsoudit za to co teď dělají nebo nedělají, to uvidíme časem.. ale též jsem naštvaný..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

Gumid píše: 09 bře 2022 18:59 Jsem neskutečně nasrán na takzvaný západ a země "první kategorie". Neochota pomoci vojensky, neochota zastavit vraždy civilního obyvatelstva, neochota spuštění rázných sankcí, hlavně si nerozhněvat Putina. Necháme v tom Ukrajince samotné, dokud nepadnou. Už se třeseme, jak obsadíme znovuotevřený rusácký trh. A naše výmluva? Nemůžeme sousede pomoci, nemáš s námi podepsán papír. Smolík.

Co může Ukrajina dělat? Má jistotu, že západ vojensky nepomůže a padne. Nebo strčí hlavu do oprátky rusa. Tam padne pomalu a v bolestech.

Ztratil jsem iluze o Nato, a už vůbec si nejsem jist, že při napedení člena "druhé nebo třetí kategorie" jak nás nazývají, se vůbec vyhlásil poplach. Fakt jsem nasranej z té bezmoci.
a čekal si něco jiného?
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Muf »

Gumid píše: 09 bře 2022 18:59 Jsem neskutečně nasrán na takzvaný západ a země "první kategorie". Neochota pomoci vojensky, neochota zastavit vraždy civilního obyvatelstva, neochota spuštění rázných sankcí, hlavně si nerozhněvat Putina. Necháme v tom Ukrajince samotné, dokud nepadnou. Už se třeseme, jak obsadíme znovuotevřený rusácký trh. A naše výmluva? Nemůžeme sousede pomoci, nemáš s námi podepsán papír. Smolík.

Co může Ukrajina dělat? Má jistotu, že západ vojensky nepomůže a padne. Nebo strčí hlavu do oprátky rusa. Tam padne pomalu a v bolestech.

Ztratil jsem iluze o Nato, a už vůbec si nejsem jist, že při napedení člena "druhé nebo třetí kategorie" jak nás nazývají, se vůbec vyhlásil poplach. Fakt jsem nasranej z té bezmoci.
A při tom, když se chce tak to jde.

Např. opravovat Asadovi v Poličce tanky v průběhu konfliktu a z Pardubic posílat přes Hungary a Egypt munici Kurdům, kteří se řežou s Turkem..... členská země Nato? Ne kšeft je kšeft :think:

Čekal jsem, že na Ukrajině po 3-4 dnech uvidím např. 2 systémy Patriot nebo 10x Spyder apod...... No nic, je to smutné. Takhle i přes velké ekonomické ztráty Putinovi narostou křídla ještě víc. Lidské a materiální ztráty jsou pro něj nepodstatné
FOGLIK
Příspěvky: 5144
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 737 krát
Obdržel "To se mi líbí": 344 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Muf píše: 10 bře 2022 08:30 A při tom, když se chce tak to jde.

Např. opravovat Asadovi v Poličce tanky v průběhu konfliktu a z Pardubic posílat přes Hungary a Egypt munici Kurdům, kteří se řežou s Turkem..... členská země Nato? Ne kšeft je kšeft :think:

Čekal jsem, že na Ukrajině po 3-4 dnech uvidím např. 2 systémy Patriot nebo 10x Spyder apod...... No nic, je to smutné. Takhle i přes velké ekonomické ztráty Putinovi narostou křídla ještě víc. Lidské a materiální ztráty jsou pro něj nepodstatné
Tenhle konflikt může vyřešit jen zásah vyšší moci. A musíme se na to soustředit.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2650
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 568 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Pick »

Muf píše: 10 bře 2022 08:30 Čekal jsem, že na Ukrajině po 3-4 dnech uvidím např. 2 systémy Patriot nebo 10x Spyder apod...... No nic, je to smutné.
Problém těchhle a spousty ostatních pokročilých systémů je skutečnost, že s tím Ukroši neuměj a víkendový školení někde v Polsku fakt nestačí. A jakmile to bude mít "západní" obsluhu, tak je to prakticky stejný jako když tam NATO nakráčí oficiálně a se vší parádou a všemi důsledky. A to prostě nechceš. Oni potřebují hlavně NLAW, Stingery, Jaweliny a aby jim co nejdýl vydrželo odhodlání. Nejlíp až do zásahu vyšší moci. Snad to nebude dlouho trvat.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Muf »

Pick píše: 10 bře 2022 12:02 Problém těchhle a spousty ostatních pokročilých systémů je skutečnost, že s tím Ukroši neuměj a víkendový školení někde v Polsku fakt nestačí. A jakmile to bude mít "západní" obsluhu, tak je to prakticky stejný jako když tam NATO nakráčí oficiálně a se vší parádou a všemi důsledky. A to prostě nechceš. Oni potřebují hlavně NLAW, Stingery, Jaweliny a aby jim co nejdýl vydrželo odhodlání. Nejlíp až do zásahu vyšší moci. Snad to nebude dlouho trvat.
Tomu rozumím, já spíše myslel, že v tomto směru je Ukrajina "připravená", zvláště po agresi v r. 2014.

V té souvislosti nevím, jak pokračuje tendr a nákup izraelského systému SPYDER za 37 miliard.... Vloni se o tom mluvilo.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... d-40373267
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Propulse »

tau píše: 09 bře 2022 14:38 Lotyšský hokejový svaz v tamní lize všechny rusáky a bělorusáky suspendoval a kluby s nimi rozvázaly kontrakty....
Svirjov netrenuje, takze uz je dost mozna doma.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 2988
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 652 krát
Obdržel "To se mi líbí": 358 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jirka. »

Muf píše: 10 bře 2022 08:30 A při tom, když se chce tak to jde.

Např. opravovat Asadovi v Poličce tanky v průběhu konfliktu a z Pardubic posílat přes Hungary a Egypt munici Kurdům, kteří se řežou s Turkem..... členská země Nato? Ne kšeft je kšeft :think:

Čekal jsem, že na Ukrajině po 3-4 dnech uvidím např. 2 systémy Patriot nebo 10x Spyder apod...... No nic, je to smutné. Takhle i přes velké ekonomické ztráty Putinovi narostou křídla ještě víc. Lidské a materiální ztráty jsou pro něj nepodstatné
V Poličce se opravují(generálkují) staré tanky a BVP ze zásob. A jdou do třetího světa spíše hlavně do afriky. Jsou to většinou zrenovované T-55 a BMP1 po mechanické stránce(motor atd.) Nějaký jednodušší řízení palby dostávají až jinde..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 2988
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 652 krát
Obdržel "To se mi líbí": 358 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Jirka. »

Muf píše: 10 bře 2022 12:41 Tomu rozumím, já spíše myslel, že v tomto směru je Ukrajina "připravená", zvláště po agresi v r. 2014.

V té souvislosti nevím, jak pokračuje tendr a nákup izraelského systému SPYDER za 37 miliard.... Vloni se o tom mluvilo.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... d-40373267
Protiletadlovou baterii už jsme nutně potřebovali.. ta naše sovětská 50 let stará....

Ukrajina se určitě dost posunula v obraně oproti roku 2014.. Ale zázraky prostě neuděláš.. Navíc proti vojenské velmoci Rusku.
Západ materiálně pomáha dost.. těch Javelinů, Stingerů nebylo málo.. Ale jak se Černochová chválila, že teď posíláme UA těžké zbraně, tak to mělo být těch 126 nebo kolik střel "Strela"? Němci byli rádi že se toho mohli zbavit, protože delaborace by byla finančně nákladná.. Tak jim tam poslali asi všechno co měli něco přes 2000 nebezpečných, zastaralých kousků s trhlinami..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5785
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tau »

Jirka. píše: 10 bře 2022 14:12 Ale zázraky prostě neuděláš.. Navíc proti vojenské velmoci Rusku.
Já tomu teda detailně nerozumím.... Ale spíš mně připadá, že Rusko je i v tomhle směru spíš taková Potěmkinova vesnice. Na přehlídkach a já nevím kde ještě ukazují moderní tanky, moderní výzbroj atd.... Ale ve skutečnosti to pak tlačí hlavně lidskou kvantitou....Alespoň mně to teda teď připadá z toho..... Teď jsem někde četl, že miliardy dolarů na modernizaci armády tam úspěšně rozkradli.....
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Muf »

tau píše: 10 bře 2022 14:20 Já tomu teda detailně nerozumím.... Ale spíš mně připadá, že Rusko je i v tomhle směru spíš taková Potěmkinova vesnice. Na přehlídkach a já nevím kde ještě ukazují moderní tanky, moderní výzbroj atd.... Ale ve skutečnosti to pak tlačí hlavně lidskou kvantitou....Alespoň mně to teda teď připadá z toho..... Teď jsem někde četl, že miliardy dolarů na modernizaci armády tam úspěšně rozkradli.....
Oni ten vývoj technologií dokážou dovézt poměrně rychle do funkčního prototypu, ale obrovský problém mají s uvedením do skutečné výroby.

Tam se dle slov mého známého, který Rusko zná velmi dobře, protože tam jezdil často opravovat speciální důlní stroje (paradoxně většinou japonské Komatsu), ukáže ten pravý ruský bordel. Dřív než něco začneš, tak Ti polovina věcí zmizí, na někoho čekáš, ten nedorazí atd. atd. Prakticky žádný smysl pro zodpovědnost.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Muf píše: 10 bře 2022 12:41 Tomu rozumím, já spíše myslel, že v tomto směru je Ukrajina "připravená", zvláště po agresi v r. 2014.

V té souvislosti nevím, jak pokračuje tendr a nákup izraelského systému SPYDER za 37 miliard.... Vloni se o tom mluvilo.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... d-40373267
První je již doma.

https://mocr.army.cz/informacni-servis/ ... ky-233814/
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2650
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 568 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Pick »

Jsem zvědav, jestli se oligarcha radši stane žebrákem nebo se postará o odstavení Vladimira Vladimiroviče......tomu říkám hozená rukavice :think:
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Kazaň

Odpovědět