Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2761
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

PCE.MAN píše: 09 srp 2022 14:36 Máš recht. Kluci z Reichu se neobtěžovali dělat posádky. Oni nás jenom zabrali a plánovali, jak nás vyhladí komplet.
Netroufám si soudit, co bylo větší svinstvo. Jestli gulagy v Rusku nebo koncentráky v Německu. Hrozně nerad bych, aby se zopakovalo jedno nebo druhý. Podle mě si nemají co vyčítat. Jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
Si asi nerozumíme...... Klukama z východního Reichu jsem myslel příslušníky Nationale Volksarmee, kteří též přijeli bratrsky vypomoct. Reagoval jsem tímto na příspěvek, že v 68 přece nepřijeli zdaleka jen russáci ale spousta dalších bratrských armád. Souhlas. Nicméně ze všech těchto pomocníků tu zůstal okupovat je russák.......vyjadřoval jsem se k roku 68 nikoliv 39 :shifty:
Sweník
Příspěvky: 13973
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1146 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

av69 píše: 09 srp 2022 14:22 Sám je hodně výraznou posilou pro Vítkovice. Když se však zkušený obránce Juraj Mikuš (33) dozvěděl, že jeho novým spoluhráčem bude i útočník Peter Mueller, málem u snídaně spadnul pod stůl. „Říkal mi to Rasťo Dej, hned jsem ho poslal někam,“ usmívá se Mikuš v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz. „Jsem blázen, abych ti tohle věřil? Myslel jsem, že si ze mě dělá srandu.“

Ostravané staví hodně zajímavý tým. Přišli sice o kapitána Romana Poláka, který se rozhodl ukončit úspěšnou kariéru, ale do obrany kromě Juraje Mikuše z Pardubic přivedli i Mário Grmana z Hämeenlinny, Willieho Raskoba z Nitry nebo odchovance Daniela Krenželoka. Do útoku pak s Peterem Muellerem dorazil i Peter Krieger ze Zvolena. „Jsem mile překvapený, jak pracovitý mančaft tu je. Kluci jsou super. I Američani. U nich je to někdy ohledně povahy sázka na jistotu. Doufám, že vytvoříme dobrou partyju,“ říká Mikuš. První test bude už dnes, Vítkovice v přípravě hostí Třinec (17.30).

Přiznám se, Juraji, že jsem měl vždycky trochu zmatek ohledně Mikušů a Mikúšů v extralize. Uděláte mi v tom jasněji?
(usměje se) „Co vím, tak jsme čtyři, co jsme hráli hokej a všichni čtyři jsme hráli i českou extraligu. Ale rodina nejsem s žádným. Jen ti dva útočníci, co mají dlouhé ú, jsou bráchové. Jeden (Juraj) byl v Litvínově, druhý (Tomáš) ve Varech. A obránce Peter hrával v Boleslavi a Hradci.“

Ptají se vás na tohle často?
„Ano, často. Někdy mě i zarazí, když se ptají, zda jsem bratr s Jurajem Mikúšem. V takovém případě odpovídám, jestli si myslí, že moje máma byla padlá na hlavu? Jestli nezná jiné křestní jméno? Kdybych byl aspoň Juraj II. (usmívá se) Ano, tohle se mi děje často.“

V Pardubicích jste měl velmi slušnou sezonu, byl jste zástupcem kapitána. Proč ta změna?
„Neudělal se výsledek, jaký jsme chtěli. Opět jsme vypadli v prvním kole a vedení je v Pardubicích hladové po úspěších. Udělali změny v sestavě a jednou z nich jsem byl já. Ano, bylo mi v Pardubicích dobře, i rodině se tam líbilo, ale je to za námi. Teď se soustředím na Ostravu. Jsem rád, že jsem se stal součástí tak dobrého týmu.“

Pardubice slaví výročí, staví našlapaný kádr. Nemrzelo vás, že u toho nebudete?
„Ani ne. Peníze ne vždy zaručují úspěch. Extraliga je velmi vyrovnaná, možná to může být i na škodu. Budou tam mít až moc hráčů, kteří budou mít velké požadavky na ice time. Už je to za mnou. Když jsem se o konci dozvěděl, mrzelo mě to. Ale když jsme se dohodli, že půjdu do Vítkovic, těšil jsem se. Všechno, co bylo v Pardubicích, jsem absolutně hodil za hlavu.“

Počítám, že jste měl nabídek víc. Proč zrovna Vítkovice?
„Chtěl jsem zůstat v Čechách. Bylo pár týmů, které měly zájem, ale Vítkovice mi dávaly největší smysl. Od půlky minulé sezony byly černým koněm soutěže. Bylo znát, že si tady mužstvo začalo sedat. To se mi na nich líbilo, proto jsem chtěl jít do Ostravy.“

V čem ještě vám dává nové angažmá smysl?
„Po dlouhé době jsme i blízko domovu. Hlavní ale je, že tým, který se tady vytvořil, se mi líbil. Chtěl bych s ním dosáhnout nějaký úspěch.“

Až po vás do Ostravy přišel i útočník Peter Mueller. Jaký je to ve vašich očích hráč?
„Velmi nepříjemný, opravdu rozdílový. Na vlastní kůži jsme to mohli porovnat, když Brno přijelo bez něho. To byl úplně jiný mančaft. Síla s ním obrovsky roste.“

Je to poznat už i z prvních tréninků na ledě?
„Ano, on je obrovský profesionál. Je až překvapivé, na to, co má i v NHL odehráno, jak ke všemu přistupuje. Nic nevynechá, neubere si ani sekundu. Od začátku je vidět, že bude velmi platný a nebezpečný.“

Když jste na konci tréninku jezdili „bazény“ ve skupinkách, Mueller tu svoji vždycky vedl. Energie má pořád hodně, souhlasíte?
„Přesně! Nevím, čím to je. Jestli tím, jak je celé léto v Coloradu? Přijde z vysoké nadmořské výšky a absolutně při ničem se nezdá být ani zadýchaný. (usmívá se) Asi mu ten horský pobyt prospívá.“

Jeho příchod byl pro fanoušky i širokou veřejnost překvapením. Jak jste reagoval vy?
„I pro mě to bylo překvapení, absolutně jsem vůbec nic netušil. Byli jsme zrovna na soustředění, říkal mi to Rasťo Dej (spoluhráč), hned jsem ho poslal někam. ‚Jsem blázen, abych ti to tohle věřil?‘ Myslel jsem, že si ze mě dělá srandu. Nechtělo se mi fakt věřit, bylo to velmi překvapivé. Všichni jsme za takového hráče rádi.“

Říkal jste, že jste chtěl zůstat v české lize. Čím vás baví?
„Kvalita je tady velmi dobrá. Devadesát pět procent zápasů je vyrovnaných, nikdy není dopředu jasné, jak utkání dopadne. Týmy jsou opravdu vyrovnané a atmosféra na zápasech vynikající. I to se mi líbí. V Česku jsem deset, jedenáct, roků, dává mi větší smysl hrát tady než někde na severu.“

Zmínil jste atmosféru, jak vzpomínáte na mistrovství světa 2015, kdy jste se Slovenskem hráli skupinu právě v Ostravě?
„Nezapomenutelný zážitek! Každý zápas byl natřískaný, a když všichni začali zpívat Macejka, to bylo něco. Pro mě to byl navíc první světový šampionát, tím to bylo ještě tuplované. Užíval jsem si to hodně, paráda.“

Necháte si hrát Macejka i v lize?
(usměje se) „Nevím, jestli to jde? Zatím jsem nad tím neuvažoval.“

V reprezentaci vás vedl Vladimír Vůjtek – ikona vítkovického klubu. Jak na něj vzpomínáte?
„Vynikající člověk. To hlavně. Všichni ho měli rádi, mám na něj jenom příjemné vzpomínky. Když jsem se já dostal do národního týmu, ještě ho vedl Greg Hanlon. Takže pan Vůjtek nebyl první zahraniční trenér. Hned měl úspěch, získal se Slovenskem stříbro, lidi ho brali pozitivně. Když se něco podaří, lidi trenéra berou a je jedno, jestli je z Grónska nebo z Piešťan.“

Ve Vítkovicích vás povede Miloš Holaň, bývalý vynikající obránce. Znáte se?
„Ne. V Pardubicích jsme se minuli, přišel jsem měsíc po něm. Jako hráče jsem ho na vlastní oči neviděl, když hrával v Trenčíně, ještě jsem hokej nevnímal. Ale vím, jaký býval bek. Velmi ofenzivní s výbornou střelou. Myslím, že pořád drží rekord v počtu gólů obránců, dostal se i do NHL. Výborný hráč. Jako trenér na mě zatím dělá jen pozitivní dojem.“
Díky. No trocha té ješitnosti tam cítit je. Ale tak když se mu v Pardubicích líbilo, není divu. Ať se mu daří, u nás si své odehrál a lidi ho tu měli/mají rádi.

Jinak nemá někdo ještě toho Rulíka, jak se včera kolega ptal? Nerad takhle žebrám, ale zrovna obsáhlý rozhovor s naším trenérem bych si taky rád přečetl. Nicméně jen kvůli tomu aktivovat Premium nechci.. :-)
PL8
Příspěvky: 2154
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 478 krát
Obdržel "To se mi líbí": 241 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

av69 píše: 09 srp 2022 14:25 K předchozí diskuzi a porovnání Němců a Rusů bych jen dodal důležitý dovětek, že zatímco Němci se za temnou stránku své historie stydí a opakovaně vyjadřují lítost a připomínají si to, tak Rusové jsou na svá zvěrstva pyšní a jako největší tragédii vnímají ztrátu vlivu a území po rozpadu SSSR a nikdy se nevzdali myšlenky vzít si ta území zpátky.
Nebuď tak přesvědčený.
Někde nahoře to někdo z vás psal, co mu říkala babička. Jde to i bez tanků. Česká spořitelna, třeba... Škoda je jiný příklad a EU se všemi salámovými metodami je další na forhontě.
Ale jinak s tebou souhlasím a jen dodávám ono werichovské: "No doufejme, doufejme..."
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3424
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 384 krát
Obdržel "To se mi líbí": 637 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Obrázek Za Dynamo!
Sweník
Příspěvky: 13973
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1146 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

digitalmouse píše: 09 srp 2022 15:37 https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/ra ... 14575E0D0A

Mělo by to být odemčené.
Moc děkuji. :-)
av69
Příspěvky: 2586
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1517 krát
Obdržel "To se mi líbí": 947 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Jinak doufám, že se Juraj dočká od nás fanoušků pořádného přivítání při prvním zápase Vítkovic tady. Z rozhovoru je cítit trocha hořkosti, ale to k rozchodům holt někdy patří. Málokdo tu ale za poslední roky odvedl tolik jako on a já na jeho zdejší angažmá budu vzpomínat jen v nejlepším. Časem snad i on.
JirkaPCE
Příspěvky: 3586
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 94 krát
Obdržel "To se mi líbí": 438 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Na eliteprospects je dnes zase ve spekulacích že Elliott k nám.
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3424
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 384 krát
Obdržel "To se mi líbí": 637 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Screenshot_2022-08-09-17-58-24-965_com.instagram.android-edit.jpg
Bez reklamy hezký...
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3424
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 384 krát
Obdržel "To se mi líbí": 637 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

JirkaPCE píše: 09 srp 2022 17:48 Na eliteprospects je dnes zase ve spekulacích že Elliott k nám.
Je tam poznámka, že "Kontrakt podepsán 1. května, žádné oznámení od týmu".
Obrázek Za Dynamo!
Danik23
Příspěvky: 728
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Pick píše: 09 srp 2022 13:24 A kdo z těch všech okupačních armád tu zůstal dalších xx let? 🤔 Nějak si nemohu vybavit, kde všude u nás měli posádky ti Poláci, Maďaři, Bulhaři nebo třeba ti kluci z východního Reichu...🤔
Presne tak, nestacim se divit, jak je lehke vykladat ze v 68 nas vlastne okupovala a osvobozovala pul Evropy, takze Rusaci byli jen jedni z nich...jen trochu tento blud postrada jeden velkej dodatek, vse se delo pod vudci ulohou Sovetskeho svazu a politbira teto zeme, ktere jaksi bylo rizeno z Moskvy a jaksi ty co tam jsou nyni, se k tomu hrde hlasi, narozdil treba od Ukrajincu atd..stejne tak davat do jednoho pytle Nemce a Rusaky je celkem odvaha, vzhledem k tomu co se deje..Nevsiml jsem si, ze Nemce uz nejakou dobu vede novodoby Hitler a plne se k tomu hlasi..jako toto sou diskuze o hovnu, skoda, ze je takova doba, ze i zde na hokejovem foru to rezonuje, ale ja prave nechapu tu bagatelizaci a ruznou relativizaci toho co se deje..
Sweník
Příspěvky: 13973
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1146 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Danik23 píše: 09 srp 2022 18:51 Presne tak, nestacim se divit, jak je lehke vykladat ze v 68 nas vlastne okupovala a osvobozovala pul Evropy, takze Rusaci byli jen jedni z nich...jen trochu tento blud postrada jeden velkej dodatek, vse se delo pod vudci ulohou Sovetskeho svazu a politbira teto zeme, ktere jaksi bylo rizeno z Moskvy a jaksi ty co tam jsou nyni, se k tomu hrde hlasi, narozdil treba od Ukrajincu atd..stejne tak davat do jednoho pytle Nemce a Rusaky je celkem odvaha, vzhledem k tomu co se deje..Nevsiml jsem si, ze Nemce uz nejakou dobu vede novodoby Hitler a plne se k tomu hlasi..jako toto sou diskuze o hovnu, skoda, ze je takova doba, ze i zde na hokejovem foru to rezonuje, ale ja prave nechapu tu bagatelizaci a ruznou relativizaci toho co se deje..
To je přece prosté, už nejen česká média ztratila důvěru. Oproti tomu ruská si drží cca dvě třetiny jejich lidí, co jim věří. I když vlastně, to mám taky ze západních a našich médií. :red:

Dnes fakt člověk nemůže tušit, kde je pravda. Pouze si skládat zdroje a jejich informace. Ale přiznejme si, kdo na to má čas a trpělivost? Pár nadpisů na Novinkách nebo jinde, a každý takový konzument těchto stránek má jasno.. Stejně jako ti Rusové s jejich cenzurou. Nikdy není vše černé nebo bílé.

Mne třeba zaujal názor Rogera Waterse, že NATO se blížilo až moc. On k tomu má co říct jako dle mne spíše pacifista, když mu otec padl ve válce a z té své duševní jizvy napsal The Wall.. Už po Majdanu mi podobný názor interpretoval kamarád, který je velmi sečtělý a studoval práva. Tohle všechno se asi dalo čekat. Smutné na tom je, jaká zvěrstva a hnusy se u toho dějí. Ale proč? Fakt si někdo myslí, že se Ukrajinci chovali v daných oblastech k Rusům slušně? Válka je svinstvo a mění vnímání i těch vojáků.. Tím vznikají ta zvěrstva.

Další věc je, že kontinenty a národy se fakt nemění. Němci chtějí vládnout Evropě, USA chtějí všude nastolit demokracii, Rus si nenechá sahat na území a je stále rozpínavý, Afrika se navždy bude pouze množit a čekat na pomoc (už i migrovat), Čína bude chtít ukazovat svou moc (už i ekonomickou) a na Blízkém východě se dál budou lidé vraždit a řezat si hlavy jako ve středověku.. Snahy vše změnit tu jsou. Ale funguje to někde? Já ten pocit nemám. Bohužel..
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Je fajn videt na onlajnech zase hokej
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7554
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 605 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Po 5 minutách 2 fíky. Snad se kluci zlepší.
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1155
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 337 krát
Obdržel "To se mi líbí": 317 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sali67 »

Pick píše: 09 srp 2022 15:18 Si asi nerozumíme...... Klukama z východního Reichu jsem myslel příslušníky Nationale Volksarmee, kteří též přijeli bratrsky vypomoct. Reagoval jsem tímto na příspěvek, že v 68 přece nepřijeli zdaleka jen russáci ale spousta dalších bratrských armád. Souhlas. Nicméně ze všech těchto pomocníků tu zůstal okupovat je russák.......vyjadřoval jsem se k roku 68 nikoliv 39 :shifty:
Nechci se do toho nějak montovat, ale troufám si tvrdit, že hodné Němce na poslední chvíli zastavili. Paradoxně na žádost Biľaka a spol. Neboť armáda NDR stále výstrojí připomínala wehrmacht.
A už bych se v tom dál nevrtal....
Danik23
Příspěvky: 728
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Sweník píše: 09 srp 2022 19:38 To je přece prosté, už nejen česká média ztratila důvěru. Oproti tomu ruská si drží cca dvě třetiny jejich lidí, co jim věří. I když vlastně, to mám taky ze západních a našich médií. :red:

Dnes fakt člověk nemůže tušit, kde je pravda. Pouze si skládat zdroje a jejich informace. Ale přiznejme si, kdo na to má čas a trpělivost? Pár nadpisů na Novinkách nebo jinde, a každý takový konzument těchto stránek má jasno.. Stejně jako ti Rusové s jejich cenzurou. Nikdy není vše černé nebo bílé.

Mne třeba zaujal názor Rogera Waterse, že NATO se blížilo až moc. On k tomu má co říct jako dle mne spíše pacifista, když mu otec padl ve válce a z té své duševní jizvy napsal The Wall.. Už po Majdanu mi podobný názor interpretoval kamarád, který je velmi sečtělý a studoval práva. Tohle všechno se asi dalo čekat. Smutné na tom je, jaká zvěrstva a hnusy se u toho dějí. Ale proč? Fakt si někdo myslí, že se Ukrajinci chovali v daných oblastech k Rusům slušně? Válka je svinstvo a mění vnímání i těch vojáků.. Tím vznikají ta zvěrstva.

Další věc je, že kontinenty a národy se fakt nemění. Němci chtějí vládnout Evropě, USA chtějí všude nastolit demokracii, Rus si nenechá sahat na území a je stále rozpínavý, Afrika se navždy bude pouze množit a čekat na pomoc (už i migrovat), Čína bude chtít ukazovat svou moc (už i ekonomickou) a na Blízkém východě se dál budou lidé vraždit a řezat si hlavy jako ve středověku.. Snahy vše změnit tu jsou. Ale funguje to někde? Já ten pocit nemám. Bohužel..

Covece Sweniku, tak jak vetsinou vidim veci podobne nebo souhlasim s Tvymi nazory z vetsi casti, ted vubec ne, nejak se me nechce komentovat bod po bodu, jen me zaujalo asi nejvic poznamka, jak se Ukrajinci chovali k Rusum, myslis na Ukrajinskem uzemi po anexi Krymu, k te pate kolone Rusu, kteri to cos se stalo a deje planovali drahne let?... :crazy: ( ja jen nevim kolik lidi tady bylo na Donbase nebo na Krymu pred konfliktem..ja celkem hodnekrat, bylo tam plno problemu a bylo to opravdu slozite (tehda tam meli UA treba nejvetsi chov brojleru v Evrope- ted tam neni pod separatisty nic..), ale ty souvisely s primarne s jinymi veci, jen Rusakum se to darilo ume rozdmychavat...- muj nazor nikomu ho necpu) Jeste ze zbytek Pink Floyd nejsou jako Waters, ktery dela uz delsi dobu Rusum uzitecneho idiota:), s timto topikem na foru koncim a pevne doufam, ze vetsina lidi zustane pri smyslech a nenecha se vymejvat brutalni propagandou..., posledni dovetek, tu relativizaci sprosteho napadeni Ukrajiny u nas vetsinou prevzala antivaxer scena, nekteri jsou jiz ve vazbe a jini stale vybiraji penize a prodavaji odcervovadla pro kone jako zaruceny zpusob boji proti x- te vlne Covidu, snad si kazdy normalni clovek udela obrazek sam..
Smil Flaška z Pce
Příspěvky: 845
Registrován: 17 bře 2017 19:11
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Smil Flaška z Pce »

Jediné k Dombasu, tam začal hlavní problém zrušením ruštiny jako úředního jazyka, v zemi, kde žije 40 milionů lidí a pro 10 milionů je mateřský a jediný jazyk ruština.
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3424
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 384 krát
Obdržel "To se mi líbí": 637 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Prosím, cokoliv mimo hokej, jděte prosím vedle do "Hospody"...díky :wink:
Obrázek Za Dynamo!
Danik23
Příspěvky: 728
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Smil Flaška z Pce píše: 09 srp 2022 21:03 Jediné k Dombasu, tam začal hlavní problém zrušením ruštiny jako úředního jazyka, v zemi, kde žije 40 milionů lidí a pro 10 milionů je mateřský a jediný jazyk ruština.
Tak opravdu posledni:) a pak do hospody..
Ze by to byl matersky jazyk a jediny to se dle meho nazoru mylis, ale byl to jeden z urednich a uznalych, a ano byl to jeden z prehmatu UA vlady, ktery byl nasledne pouzit k eskalaci, nicmene, nikdo tam rusky mluvici UA obcany rozhodne nelovil a nestrilel, tak jak to Rusakama bylo prezentovano pri anexi, a tim fakt koncim, jak se na Donbasu zije nyni to by mozna stalo za vetsi medializaci....:)
Stars
Příspěvky: 6750
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 924 krát
Obdržel "To se mi líbí": 635 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Šimon Marha to bude asi dobrý materiál.....s Hradcem slušně vyjebal.......
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7704
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Stars píše: 09 srp 2022 21:22 Šimon Marha to bude asi dobrý materiál.....s Hradcem slušně vyjebal.......
U jména Marha mě vždycky napadne, jak před devíti lety Hemský vyplácal nemalou část ořezanýho budgetu na tučnou dvouletou smlouvu pro starýho, kterej v Davosu dohrával jako sedmej bek a sotva chodil.

Mladej asi zjistil, že ze švýcarský juniorky do extraligový sestavy je daleko.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2761
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Njn, to byla ta legendární igelitka plná peněz 👍😁😁
Forbit
Příspěvky: 96
Registrován: 29 dub 2021 20:26
Dal "To se mi líbí": 27 krát
Obdržel "To se mi líbí": 62 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Forbit »

Rád bych odstranil jeden mýtus, který se prokousal i k nám na fórum. Nedávno tu někdo napsal, že Němci a Rusáci jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet (z kontextu věty vyplývalo, že oba národy tímto vnímá stejně). Nicméně z matematického hlediska toto vůbec nefunguje. Pokud si větu, že druhý (označíme neznámou "x") je bez dvou za dvacet, napíšeme do rovnice, pak nám vyjde toto:

x-2=20

Přičtením dvojky ke každé straně rovnice pak dostaneme výsledek, že x=22

Po dosazení do původní věty nám vychází, že Němci jsou za 18 a Rusové (bez dvou za dvacet) jsou za 22. Tím pádem na tom vůbec nejsou stejně a dotyčného slovní obrat se úplně minul účinkem.

Toto bylo nutné napsat a uvést na pravou míru. Víc k tomu nemám :))
PCE.MAN
Příspěvky: 1630
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 77 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Forbit píše: 09 srp 2022 22:06 Rád bych odstranil jeden mýtus, který se prokousal i k nám na fórum. Nedávno tu někdo napsal, že Němci a Rusáci jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet (z kontextu věty vyplývalo, že oba národy tímto vnímá stejně). Nicméně z matematického hlediska toto vůbec nefunguje. Pokud si větu, že druhý (označíme neznámou "x") je bez dvou za dvacet, napíšeme do rovnice, pak nám vyjde toto:

x-2=20

Přičtením dvojky ke každé straně rovnice pak dostaneme výsledek, že x=22

Po dosazení do původní věty nám vychází, že Němci jsou za 18 a Rusové (bez dvou za dvacet) jsou za 22. Tím pádem na tom vůbec nejsou stejně a dotyčného slovní obrat se úplně minul účinkem.

Toto bylo nutné napsat a uvést na pravou míru. Víc k tomu nemám :))
Děkuji za věcnou připomínku, ale neměla by ta rovnice být jinak. Pokud je jeden za 18, tedy konstantně udané číslo, tak na pravé straně rovnice nemůže být 20, ale 18.
Fakticky bych k tomu měl poznámku, že pokud je něco bez 2 za 20, tak dvacet bez dvou = já si nemůžu pomoct, je to 18 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6146
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 312 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Pick píše: 09 srp 2022 15:18 Si asi nerozumíme...... Klukama z východního Reichu jsem myslel příslušníky Nationale Volksarmee, kteří též přijeli bratrsky vypomoct. Reagoval jsem tímto na příspěvek, že v 68 přece nepřijeli zdaleka jen russáci ale spousta dalších bratrských armád. Souhlas. Nicméně ze všech těchto pomocníků tu zůstal okupovat je russák.......vyjadřoval jsem se k roku 68 nikoliv 39 :shifty:
Nikoliv. Nejen russák. Zůstali tu i další národnosti ze SSSR. Už si připadám silně zacyklený, ale třeba to někomu pomůže. Tak tedy. Rudá armáda měla ve svých řadách muže všech národností SSSR. Například z Ukrajiny, Běloruska, atd ...
Tesla
Danik23
Příspěvky: 728
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

tomaso25 píše: 09 srp 2022 21:41 U jména Marha mě vždycky napadne, jak před devíti lety Hemský vyplácal nemalou část ořezanýho budgetu na tučnou dvouletou smlouvu pro starýho, kterej v Davosu dohrával jako sedmej bek a sotva chodil.

Mladej asi zjistil, že ze švýcarský juniorky do extraligový sestavy je daleko.
No ohledne prichodu stareho Josefa, netlacil on na to tehda take tak trochu P. Sykora? ;)
Zamčeno