Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Davejar
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2020 18:12
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 53 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Davejar »

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2719
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Tak Slováci jsou historicky kolaborantský svině....🤮
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7688
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 112 krát
Obdržel "To se mi líbí": 762 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Jako Bučkovo uvažování by mi přišlo ulítlý i před rokem. V květnu podepsat s klubem v NHL a v srpnu to zabalit, ani tam neodletět to zkusit a jít do KHL.

Na slovenským hokejovým fóru někdo přišel s docela zajímavou myšlenkou, že si podpisem smlouvy v Americe jen zvýšil cenu. Už bych se nedivil snad ničemu.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2719
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Golonka je sice už starej, ale stejně..... :roll: :roll:
https://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sp ... ratim.html
Stars
Příspěvky: 6708
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 911 krát
Obdržel "To se mi líbí": 597 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Pick píše: 08 srp 2022 21:54 Tak Slováci jsou historicky kolaborantský svině....🤮
Ono těch národů je vic...my taky jsme pěkný národ, o němcích ani nemluvě a jak je posloucháme...francouzi....když prosili, aby bombardovali koleje do osvětimi, všichni se na ně vysrali....američani....všichni si jedou na svůj piseček....
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3954
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 501 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Stars píše: 09 srp 2022 07:51 Ono těch národů je vic...my taky jsme pěkný národ, o němcích ani nemluvě a jak je posloucháme...francouzi....když prosili, aby bombardovali koleje do osvětimi, všichni se na ně vysrali....američani....všichni si jedou na svůj piseček....
Souhlasím a když to hodně zjednoduším, tak my jsme vždycky byla taková 17. spolková země. Mělo to tak být a asi by to na nás jako na národ platilo. Sami sobě moc vládnout neumíme. Smysl pro zodpovědnost, to je vlastnost která nám chybí - lidově řečeno národ vychcánků.

Národní hrdost je v dnešní době jen klišé. Když vezmu problém aktuální doby, tak mne celkem překvapuje názor 3 ukrajinských uprchlíků (nezávisle na sobě, kde navíc každý má trochu jiný důvod proč nyní opustili Ukrajinu) - rozhodně to s nějakou národní příslušností nepřehánějí a možná by to chtělo slyšet nahlas více takových příspěvků - ono to totiž vypadá, že největší ukrajinští vlastenci ani ve skutečnosti ukrajinci nejsou.....
PCE.MAN
Příspěvky: 1627
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Fascinuje mě logika, že když Buček podepíše smlouvu v KHL, tak tím pádem jsou Slováci kolaborantský svině :crazy:
Mám ve firmě několik Ukrajinců a oni za největšího Ukrajinského vlastence považují našeho slavného pana premiéra.
Názor ať si každý utvoří podle svého.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7688
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 112 krát
Obdržel "To se mi líbí": 762 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Stars píše: 09 srp 2022 07:51 Ono těch národů je vic...my taky jsme pěkný národ, o němcích ani nemluvě a jak je posloucháme...francouzi....když prosili, aby bombardovali koleje do osvětimi, všichni se na ně vysrali....američani....všichni si jedou na svůj piseček....
Jako samozřejmě lze umýt prdel všem v jednom trochu rozháraným souvětí. A jistě na tom bude i něco pravdy. Lidi, pokud už teda budeme zobecňovat, jsou schopní dělat všelijaká svinstva. Ve jménu čehokoli. Hajzl se sociální inteligencí, určitou dávkou charismatu a ideálně ekonomickým zázemím dokáže strhnout dav nebezpečně snadno. Hrát na strunu nízkých pudů je zaručená cesta k přinejmenším dílčímu úspěchu. Vidíme to dnes a denně a všude možně. Občas to končí pěkně blbě.
Ale jen bych rád upozornil, že řadu dějinných událostí je mnohem snazší posuzovat a analyzovat ze zpětnýho pohledu. A že něco, co se nám zdá tak jasný, pro současníky, kteří třeba i drželi i rozhodovací pravomoci, zase tak jasný nebo efektivně proveditelný nebylo. Špatný vyhodnocení situace nebo protivníkových úmyslů není automaticky nějakej zlej úmysl, ale prostě "jen" chyba, která stojí umí být pěkně nákladná, to bez pochyby...
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3954
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 501 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

PCE.MAN píše: 09 srp 2022 09:20 Fascinuje mě logika, že když Buček podepíše smlouvu v KHL, tak tím pádem jsou Slováci kolaborantský svině :crazy:
Mám ve firmě několik Ukrajinců a oni za největšího Ukrajinského vlastence považují našeho slavného pana premiéra.
Názor ať si každý utvoří podle svého.
Stejná zkušenost viz. můj příspěvek výše. Tímto končím okénko s politickým nádechem :wave:
Stars
Příspěvky: 6708
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 911 krát
Obdržel "To se mi líbí": 597 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

tomaso25 píše: 09 srp 2022 09:44 Jako samozřejmě lze umýt prdel všem v jednom trochu rozháraným souvětí. A jistě na tom bude i něco pravdy. Lidi, pokud už teda budeme zobecňovat, jsou schopní dělat všelijaká svinstva. Ve jménu čehokoli. Hajzl se sociální inteligencí, určitou dávkou charismatu a ideálně ekonomickým zázemím dokáže strhnout dav nebezpečně snadno. Hrát na strunu nízkých pudů je zaručená cesta k přinejmenším dílčímu úspěchu. Vidíme to dnes a denně a všude možně. Občas to končí pěkně blbě.
Ale jen bych rád upozornil, že řadu dějinných událostí je mnohem snazší posuzovat a analyzovat ze zpětnýho pohledu. A že něco, co se nám zdá tak jasný, pro současníky, kteří třeba i drželi i rozhodovací pravomoci, zase tak jasný nebo efektivně proveditelný nebylo. Špatný vyhodnocení situace nebo protivníkových úmyslů není automaticky nějakej zlej úmysl, ale prostě "jen" chyba, která stojí umí být pěkně nákladná, to bez pochyby...
Jak řekl, mé babičce jeden němec při odchodu, my se vrátíme, ale tanky už to nebudou......a vidíš měl pravdu.....
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7688
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 112 krát
Obdržel "To se mi líbí": 762 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Stars píše: 09 srp 2022 10:26 Jak řekl, mé babičce jeden němec při odchodu, my se vrátíme, ale tanky už to nebudou......a vidíš měl pravdu.....
A to je nakonec nakonec ještě docela slušná varianta, ne? Když je to bez vyhrocenýho nacionalismu, šovinismu a militarismu.

Když jsme u těch rodinných historek, tak ta naše, i když ne pokrevně, protože se jedná o vzpomínku táty manžela (ten je ročník 1940) mojí mamky a ta spočívala v tom, že cennosti se zakopávaly a ženy se schovávaly, když přišla do vesnice zpráva, že se blíží rudoarmějci.

Někteří zaplaťpánbůh svoje tehdejší praktiky neopakují, někteří s tím nemají problém ani po dalších 80 letech.
Stars
Příspěvky: 6708
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 911 krát
Obdržel "To se mi líbí": 597 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

tomaso25 píše: 09 srp 2022 10:53 A to je nakonec nakonec ještě docela slušná varianta, ne? Když je to bez vyhrocenýho nacionalismu, šovinismu a militarismu.

Když jsme u těch rodinných historek, tak ta naše, i když ne pokrevně, protože se jedná o vzpomínku táty manžela (ten je ročník 1940) mojí mamky a ta spočívala v tom, že cennosti se zakopávaly a ženy se schovávaly, když přišla do vesnice zpráva, že se blíží rudoarmějci.

Někteří zaplaťpánbůh svoje tehdejší praktiky neopakují, někteří s tím nemají problém ani po dalších 80 letech.
Jj máš pravdu, rudá armáda také vyváděla .....věci, jak říkám válku odnesou vždy obyčejní lidé, Vietnam, Afghánistán, Ukrajina.....celá evropa 1939 - 45, a další....

Přečti si něco od spisovatele Arnošta Lustiga, jak řekl, že Terezin byla oáza oproti tomu co zažil v Buchenwaldu a Osvětimy, němci, že by se měli omlouvat 1000 let za to co udělali,a dnes ovládají evropu.... nebýt němců, možná by tu žádný komunismus nebyl, nebýt 2. sv. války....a v té době nové uspořádání evropy.....

To co vyváděl na svém obyvatelstvu Stalin.....to je také hrůza.....takže, jak jsem psal , každý si hraje na svém písečku....

Neni lepší probírat hokej?
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2719
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Prvně se omlouvám, že jsem se nechal poněkud unést a nazval slováky kolaborantskejma sviněma. To bylo poněkud přes čáru. Byl jsem emočně ovlivněn uříznutou hlavou na kůlu i alkoholem :crazy: :ruleta:

Nicméně to nic nemění na faktu, že slováci pro mě jsou takřka synonymem kolaborace. Slovenský fašistický stát toho budiž krásným příkladem. O "borcích" jako Tiso, Ďurčanský nebo třeba Nižnánsky netřeba hovořit. Jasný, Petain a Vichistická Francie atd.,vím. Nedělám si osobně žádný iluze o ukroších, ale nezpochybnitelným faktem je, že oni útočnou válku nezačali, oni se neserou na území svrchovanýho státu, oni na obyvatelích svrchovanýho státu neprovozujou zvěrstva typu kastrace, řezání hlav, mučení atd. Russák je zlo, který je třeba když už ne vymýtit, tak v maximální možný míře eradikovat. A to všemi prostředky. Putin a spol. patřej jednoznačně před "Norimberskej tribunál No.2" a následně na šibenici. A každej, a to zdůrazňuju, že úplně každej, kdo jakkoliv slouží russácku je pro mě kolaborant a měl by bejt potrestanej. V tomhle se naprosto ztotožňuji se Smartym. A když už jsme u těch slovenskej kolaborantskejch hokejek, tak bych skoro řekl, že jejich počet z evropskejch hráčů tam bude asi nejvyšší. Možná je to jen náhoda a možná se pletu.... :think:
PL8
Příspěvky: 2149
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 475 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

tomaso25 píše: 09 srp 2022 10:53 A to je nakonec nakonec ještě docela slušná varianta, ne? Když je to bez vyhrocenýho nacionalismu, šovinismu a militarismu.

Když jsme u těch rodinných historek, tak ta naše, i když ne pokrevně, protože se jedná o vzpomínku táty manžela (ten je ročník 1940) mojí mamky a ta spočívala v tom, že cennosti se zakopávaly a ženy se schovávaly, když přišla do vesnice zpráva, že se blíží rudoarmějci.

Někteří zaplaťpánbůh svoje tehdejší praktiky neopakují, někteří s tím nemají problém ani po dalších 80 letech.
Musíte si ale uvědomit, že Rusové nás v době války nebrali jako slovanské pobratimi, ale jako území nepřítele (oficiálně autonomní protektorát Bohmen und Mahren). To, co bylo potom, zařídili až komunisti... Takže se tady chovali jako na dobytém území. Pravidla jsou tisíciletá - loupit, zabíjet původní obyvatelstvo a znásilňovat ženy s tím, že se jim narodí potomci dobyvatelů.
Je to zjednodušený pohled (uznávám), ale platí to...
Pořád.
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6142
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Rusové...rusové....

Pánové, 45 a 68 k nám dorazila Rudá armáda. Která se skládala ze všech národností bývalého Sajúzu. Takže nepřišli jen rusáci... Nikdy jsem neslyšel, že by tu lupičská zvěrstva dělali pouze rusové...je to hlavně pro ty mladší, kteří rádi zevšeobecňují a tvoří pohodlné zkratky...

Ad "kolaborace" má více forem... Slováci to udělali oficiálně... Česko se ohnulo a podrobilo...ani jeden stát si netroufl bojovat do posledního muže. Jak píše Tomaso25, s odstupem se to vyhodnocuje snadno... já si myslím, že jsme pouze akceptovali logickou roli malého národa. Buď se podrobit, nebo se nechat vyhladit. Nechápu trvalou dehonestaci našeho národa. My si tu můžeme asi dost těžko hrát na nějakou velmoc, že...

Jinak Bostonu to přeji, nemám v NHL žádný srdcový klub, ale návrat Krejči, Pasta, Berge... skvělí hráči, těším se na jejich zápasy..
Tesla
kedar
Příspěvky: 2020
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Každá válka je na prd,ať už byli agresoří Němci,Rusové,Američani apod.,vždy to odnesli hlavně civilisti.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7474
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 572 krát
Obdržel "To se mi líbí": 769 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Emil Havránek píše: 08 srp 2022 17:22 Osobně bych nehleděl na ceny permanentek jinde a staral bych se hlavně o nás. Tyhle virtuální štulce fanouškům soupeřů stejně nemají vůbec smysl. Ale k Zábranskému a jeho ekonomice jedna poznámka. Mít začátkem srpna na účtech cca 50 - 60 mio od fanoušků bez jediného zápasu a koruny od sponzorů není špatný model. Každý za sebou nemá PPF, WERK, Škodovku, Syner, Unipetrol potažmo Orlen. Nebo Mountfield či jen Řempo. Anebo u nás pana Dědka a a DD Real.

A ještě pár slov k aréně. Ten ústup je patrně taktický. Je před komunálními volbami a zjevně si nějaké uskupení jsoucí do voleb chtělo vzít tento projekt, tedy odpor vůči němu, jako nosné téma své politické kampaně. No a PR pana Dědka se to dozvědělo a vzalo jim vítr z plachet. Zcela elegantně a potichu. Jinak si myslím, že s hlavními politickými hráči se pracuje dál, jen neveřejně. Té z venčí neviditelné práce je opravdu dost a dost. Alespoň bude vše připraveno na období po volbách, kdy bude soudržnost koalice největší a v zastupitelstvu vše projde hladce.
Ano, jedna část spektra se snaží vrátit hokej jako předvolební téma. Zbytečné stovky milionů investovaných do hokeje, co vše za to mohlo být postaveno a kolik stromů vysazeno.
PL8
Příspěvky: 2149
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 475 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

woe píše: 09 srp 2022 12:05 Rusové...rusové....

Pánové, 45 a 68 k nám dorazila Rudá armáda. Která se skládala ze všech národností bývalého Sajúzu. Takže nepřišli jen rusáci... Nikdy jsem neslyšel, že by tu lupičská zvěrstva dělali pouze rusové...je to hlavně pro ty mladší, kteří rádi zevšeobecňují a tvoří pohodlné zkratky...

Ad "kolaborace" má více forem... Slováci to udělali oficiálně... Česko se ohnulo a podrobilo...ani jeden stát si netroufl bojovat do posledního muže. Jak píše Tomaso25, s odstupem se to vyhodnocuje snadno... já si myslím, že jsme pouze akceptovali logickou roli malého národa. Buď se podrobit, nebo se nechat vyhladit. Nechápu trvalou dehonestaci našeho národa. My si tu můžeme asi dost těžko hrát na nějakou velmoc, že...

Jinak Bostonu to přeji, nemám v NHL žádný srdcový klub, ale návrat Krejči, Pasta, Berge... skvělí hráči, těším se na jejich zápasy..
Byl(y) národ(y) - Jugoslávie, kromě Polska - v Evropě. Jugoslávci bojovali nadoraz (nechci si vymýšlet, ale pokud mě paměť neklame - okolo 1.500.000 obětí. Poláci kolem 5.000.000 obětí). V poměru k počtu obyvatel mezi zeměmi s nejvyššími ztrátami v druhé válce... (kolem 10% obyvatelstva).
PCE.MAN
Příspěvky: 1627
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Vidím to víceméně stejně jako WOE. Podle logiky některých příspěvků jsou ta hrozná katastrofa Rusáci. Neříkám že nejsou, ale takhle jednoduchá logika v tom není. V 68 sem nakráčeli taky Němci (východní), tedy ti zlí, protože ti hodní byli západní. To, co tady dělali ti hodní západní i východní Němci 25let předtím, to už vlastně nebylo. Bratři Poláci tady zřejmě taky nebyli atd. Stačí si přečíst, které státy nás obsadili v 68. roce. To, že to iniciovali Rusáci je samozřejmě pravda. Stejně tak je pravda, že pár let předtím tady ještě daleko horší věci dělali Němci, kteří jsou dneska pokládání div ne za ztělesněné dobro. V médiích nás stále vysvětlují, že v 68 nás tady přepadli zlí Rusáci, ale v 39 nás nepřepadli Němci, kdepak, to byli zlí fašisti ne Němci. Tohle lhaní si do kapsy považuji za naprostou katastrofu. Filtrování názorů je cesta do pekla. Selekce co je správný a co špatný názor, to nemá s demokracií nic společného. Naopak, tohle já pokládám za hnusnou komouškou rétoriku a může být zabalena v jakékoli kabátu.
Komouši to jeli stejně. Kdo nedrmolí to co my, ten je nepřítel a je potřeba se na něj vrhnout a zadupat ho do země.
O to víc mi přijde směšný, když si tady hrajeme na velmoc a největší ideology světa.

Omlouvám se, teď už jenom o hokeji :)))
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2719
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

A kdo z těch všech okupačních armád tu zůstal dalších xx let? 🤔 Nějak si nemohu vybavit, kde všude u nás měli posádky ti Poláci, Maďaři, Bulhaři nebo třeba ti kluci z východního Reichu...🤔
mach
Příspěvky: 4364
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 97 krát
Obdržel "To se mi líbí": 262 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

av69
Příspěvky: 2562
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1459 krát
Obdržel "To se mi líbí": 902 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

mach píše:Mohl bych někoho poprosit? Obrázek
https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... smysl.html
Sám je hodně výraznou posilou pro Vítkovice. Když se však zkušený obránce Juraj Mikuš (33) dozvěděl, že jeho novým spoluhráčem bude i útočník Peter Mueller, málem u snídaně spadnul pod stůl. „Říkal mi to Rasťo Dej, hned jsem ho poslal někam,“ usmívá se Mikuš v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz. „Jsem blázen, abych ti tohle věřil? Myslel jsem, že si ze mě dělá srandu.“

Ostravané staví hodně zajímavý tým. Přišli sice o kapitána Romana Poláka, který se rozhodl ukončit úspěšnou kariéru, ale do obrany kromě Juraje Mikuše z Pardubic přivedli i Mário Grmana z Hämeenlinny, Willieho Raskoba z Nitry nebo odchovance Daniela Krenželoka. Do útoku pak s Peterem Muellerem dorazil i Peter Krieger ze Zvolena. „Jsem mile překvapený, jak pracovitý mančaft tu je. Kluci jsou super. I Američani. U nich je to někdy ohledně povahy sázka na jistotu. Doufám, že vytvoříme dobrou partyju,“ říká Mikuš. První test bude už dnes, Vítkovice v přípravě hostí Třinec (17.30).

Přiznám se, Juraji, že jsem měl vždycky trochu zmatek ohledně Mikušů a Mikúšů v extralize. Uděláte mi v tom jasněji?
(usměje se) „Co vím, tak jsme čtyři, co jsme hráli hokej a všichni čtyři jsme hráli i českou extraligu. Ale rodina nejsem s žádným. Jen ti dva útočníci, co mají dlouhé ú, jsou bráchové. Jeden (Juraj) byl v Litvínově, druhý (Tomáš) ve Varech. A obránce Peter hrával v Boleslavi a Hradci.“

Ptají se vás na tohle často?
„Ano, často. Někdy mě i zarazí, když se ptají, zda jsem bratr s Jurajem Mikúšem. V takovém případě odpovídám, jestli si myslí, že moje máma byla padlá na hlavu? Jestli nezná jiné křestní jméno? Kdybych byl aspoň Juraj II. (usmívá se) Ano, tohle se mi děje často.“

V Pardubicích jste měl velmi slušnou sezonu, byl jste zástupcem kapitána. Proč ta změna?
„Neudělal se výsledek, jaký jsme chtěli. Opět jsme vypadli v prvním kole a vedení je v Pardubicích hladové po úspěších. Udělali změny v sestavě a jednou z nich jsem byl já. Ano, bylo mi v Pardubicích dobře, i rodině se tam líbilo, ale je to za námi. Teď se soustředím na Ostravu. Jsem rád, že jsem se stal součástí tak dobrého týmu.“

Pardubice slaví výročí, staví našlapaný kádr. Nemrzelo vás, že u toho nebudete?
„Ani ne. Peníze ne vždy zaručují úspěch. Extraliga je velmi vyrovnaná, možná to může být i na škodu. Budou tam mít až moc hráčů, kteří budou mít velké požadavky na ice time. Už je to za mnou. Když jsem se o konci dozvěděl, mrzelo mě to. Ale když jsme se dohodli, že půjdu do Vítkovic, těšil jsem se. Všechno, co bylo v Pardubicích, jsem absolutně hodil za hlavu.“

Počítám, že jste měl nabídek víc. Proč zrovna Vítkovice?
„Chtěl jsem zůstat v Čechách. Bylo pár týmů, které měly zájem, ale Vítkovice mi dávaly největší smysl. Od půlky minulé sezony byly černým koněm soutěže. Bylo znát, že si tady mužstvo začalo sedat. To se mi na nich líbilo, proto jsem chtěl jít do Ostravy.“

V čem ještě vám dává nové angažmá smysl?
„Po dlouhé době jsme i blízko domovu. Hlavní ale je, že tým, který se tady vytvořil, se mi líbil. Chtěl bych s ním dosáhnout nějaký úspěch.“

Až po vás do Ostravy přišel i útočník Peter Mueller. Jaký je to ve vašich očích hráč?
„Velmi nepříjemný, opravdu rozdílový. Na vlastní kůži jsme to mohli porovnat, když Brno přijelo bez něho. To byl úplně jiný mančaft. Síla s ním obrovsky roste.“

Je to poznat už i z prvních tréninků na ledě?
„Ano, on je obrovský profesionál. Je až překvapivé, na to, co má i v NHL odehráno, jak ke všemu přistupuje. Nic nevynechá, neubere si ani sekundu. Od začátku je vidět, že bude velmi platný a nebezpečný.“

Když jste na konci tréninku jezdili „bazény“ ve skupinkách, Mueller tu svoji vždycky vedl. Energie má pořád hodně, souhlasíte?
„Přesně! Nevím, čím to je. Jestli tím, jak je celé léto v Coloradu? Přijde z vysoké nadmořské výšky a absolutně při ničem se nezdá být ani zadýchaný. (usmívá se) Asi mu ten horský pobyt prospívá.“

Jeho příchod byl pro fanoušky i širokou veřejnost překvapením. Jak jste reagoval vy?
„I pro mě to bylo překvapení, absolutně jsem vůbec nic netušil. Byli jsme zrovna na soustředění, říkal mi to Rasťo Dej (spoluhráč), hned jsem ho poslal někam. ‚Jsem blázen, abych ti to tohle věřil?‘ Myslel jsem, že si ze mě dělá srandu. Nechtělo se mi fakt věřit, bylo to velmi překvapivé. Všichni jsme za takového hráče rádi.“

Říkal jste, že jste chtěl zůstat v české lize. Čím vás baví?
„Kvalita je tady velmi dobrá. Devadesát pět procent zápasů je vyrovnaných, nikdy není dopředu jasné, jak utkání dopadne. Týmy jsou opravdu vyrovnané a atmosféra na zápasech vynikající. I to se mi líbí. V Česku jsem deset, jedenáct, roků, dává mi větší smysl hrát tady než někde na severu.“

Zmínil jste atmosféru, jak vzpomínáte na mistrovství světa 2015, kdy jste se Slovenskem hráli skupinu právě v Ostravě?
„Nezapomenutelný zážitek! Každý zápas byl natřískaný, a když všichni začali zpívat Macejka, to bylo něco. Pro mě to byl navíc první světový šampionát, tím to bylo ještě tuplované. Užíval jsem si to hodně, paráda.“

Necháte si hrát Macejka i v lize?
(usměje se) „Nevím, jestli to jde? Zatím jsem nad tím neuvažoval.“

V reprezentaci vás vedl Vladimír Vůjtek – ikona vítkovického klubu. Jak na něj vzpomínáte?
„Vynikající člověk. To hlavně. Všichni ho měli rádi, mám na něj jenom příjemné vzpomínky. Když jsem se já dostal do národního týmu, ještě ho vedl Greg Hanlon. Takže pan Vůjtek nebyl první zahraniční trenér. Hned měl úspěch, získal se Slovenskem stříbro, lidi ho brali pozitivně. Když se něco podaří, lidi trenéra berou a je jedno, jestli je z Grónska nebo z Piešťan.“

Ve Vítkovicích vás povede Miloš Holaň, bývalý vynikající obránce. Znáte se?
„Ne. V Pardubicích jsme se minuli, přišel jsem měsíc po něm. Jako hráče jsem ho na vlastní oči neviděl, když hrával v Trenčíně, ještě jsem hokej nevnímal. Ale vím, jaký býval bek. Velmi ofenzivní s výbornou střelou. Myslím, že pořád drží rekord v počtu gólů obránců, dostal se i do NHL. Výborný hráč. Jako trenér na mě zatím dělá jen pozitivní dojem.“
Naposledy upravil(a) av69 dne 09 srp 2022 15:10, celkem upraveno 1 x.
av69
Příspěvky: 2562
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1459 krát
Obdržel "To se mi líbí": 902 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

K předchozí diskuzi a porovnání Němců a Rusů bych jen dodal důležitý dovětek, že zatímco Němci se za temnou stránku své historie stydí a opakovaně vyjadřují lítost a připomínají si to, tak Rusové jsou na svá zvěrstva pyšní a jako největší tragédii vnímají ztrátu vlivu a území po rozpadu SSSR a nikdy se nevzdali myšlenky vzít si ta území zpátky.
PCE.MAN
Příspěvky: 1627
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Pick píše: 09 srp 2022 13:24 A kdo z těch všech okupačních armád tu zůstal dalších xx let? 🤔 Nějak si nemohu vybavit, kde všude u nás měli posádky ti Poláci, Maďaři, Bulhaři nebo třeba ti kluci z východního Reichu...🤔
Máš recht. Kluci z Reichu se neobtěžovali dělat posádky. Oni nás jenom zabrali a plánovali, jak nás vyhladí komplet.
Netroufám si soudit, co bylo větší svinstvo. Jestli gulagy v Rusku nebo koncentráky v Německu. Hrozně nerad bych, aby se zopakovalo jedno nebo druhý. Podle mě si nemají co vyčítat. Jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
PCE.MAN
Příspěvky: 1627
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

av69 píše: 09 srp 2022 14:25 K předchozí diskuzi a porovnání Němců a Rusů bych jen dodal důležitý dovětek, že zatímco Němci se za temnou stránku své historie stydí a opakovaně vyjadřují lítost a připomínají si to, tak Rusové jsou na svá zvěrstva pyšní a jako největší tragédii vnímají ztrátu vlivu a území po rozpadu SSSR a nikdy se nevzdali myšlenky vzít si ta území zpátky.
S tímhle souhlasím. Němci se s tím vypořádali a pevně doufejme, že se poučili. Rusáci vyznamenávají dobytky, kteří se chovali jako hovada do dneška. To je nezpochybnitelná pravda.
Zamčeno