Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Tak co říkal dnes pan Hořava? Hlavně, že vyhrálo Kladno? :)
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

Zdarec, nevite jak je na tom jednani s Radilem? Jestli je realna sance navratu nebo s tim spise nepocitat, diky
Alex145
Příspěvky: 138
Registrován: 23 úno 2021 11:18
Obdržel "To se mi líbí": 4 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Alex145 »

a co ten Tomášek?
depresive
Příspěvky: 87
Registrován: 06 srp 2014 08:42
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 9 krát

Re: Hokej

Příspěvek od depresive »

Georgre píše:Tak jasný, jen jsem upozornil, když Kladno v extralize, sen o JJ68 v našem dresu je pryč

To snad není sen, to je noční můra jako prase..., toho pána v posvátném dresu Dynamo bych se opravdu dožít nechtěl.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8632
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 515 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

A ten McGregor teda bude? Uz dostal tu nabidku na prvni lajnu? Druhou by podle me nehral. Dik

Edit - pardon McDavid. To je taky Konor, to me zmatlo. Dik
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

A Dalibor Bortňák, Sidney Crosby a Tomáš Vracovský jsou taky v hledáčku?
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Nevím jak to víte, ale máte kluci pravdu. A ještě jsem slyšel, že má přijít Suarez, ale nevím jestli na HC nebo FK.
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

tomaso25 píše:Školou a zrcadlem byly zápasy s první čtyřkou už v základní části. Čtvrtfinále bylo další ukázkou, jakou rychlostí týmy z top4 bruslí a hrajou. Dnešní semifinálový zápasy jsou další studijní materiál. I veteráni bruslí rychle a stačí tempu hry.

Je to jeden z prvních klíčových úkolů nový sezony, na tohle zareagovat.

S výjimkou Camary by měli být všichni hráči k dispozici. Na rozdíl od minulosti bude asi cizinců minimum. A Camara vypadal, že připravenej byl.

Mocek tu hlavní zodpovědnost za kondiční přípravu nese od roku 2015. S výjimkou roku 2019, kdy byl Salfický odstavenej a přípravu si vedl Lubina. A o připravenosti týmu, kterej přebíral, se vyjadřoval s hodně velkým despektem. Když se Salfický vrátil do ředitelský funkce, vrátil se i Mocek. Akceptuju, že tu nepracoval se zrovna špičkovým hráčským materiálem, stejně jako to, že řadu hráčů ani netrénoval, protože jeli po svý ose. Ale nic to nemění, že pro mě je Mocek Salfickýho člověk a k jeho personálním volbám mám za ty roky vypracovanou hodně velkou nedůvěru. Ani mi nepřišly pardubický týmy nějak komplexně připravený a nepatřily ani v tom do ligový lepší společnosti. Ale jsem absolutní laik...
Mocka osobně neznám a viděl jsem jen pár jeho tréninků, tak si netroufnu hodnotit. Co je ale fakt, že pod ním v létě trénují převážně mladí. V těch nejhorších letech se tady protočily desítky hráčů během jedné sezóny. Koho vlastně připravoval a kdo byl ve druhé třetině soutěže? Občas se tady vzpomíná na Lubinu. Ano, napovídal toho dost a taky byl chválen za přípravu s hodinovými výjezdy. Čáslava tehdy dával na prdel mlaďochům, jen se tedy neví, zda i s koksem nebo bez. :) Bohužel/dík ale rozhodující část sezóny dohrávalo tak 5 lidi z oné přípravy. Jaký je tedy reálně vliv společné přípravy? Umí takto pracovat jinde nebo si vydupali do smluv něco lepšího?

Jinak Liberec bývá dáván za příklad, ale Pařez vytrvalost dává na vedlejší kolej. Preferuje intervalové tréninky, intenzitu, výbušnost...klidně jen 45 min. tréninky (obratnost, zrychlení, výbušnost jsou přesně parametry, ve kterých je třeba Bolka a Liberec o parník před námi). V nějakém rozhovoru uváděl i konkrétní příklad(y) hráčů, kteří vytrvalost moc nedávali a patřili k nejvíce vytěžovaným...Ševc nebo Šimek, to už přesně nevím. Na druhou stranu tam měli rok Marosze a toho teda rychleji bruslit nenaučili. :)
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

jimmypop píše:A ten McGregor teda bude? Uz dostal tu nabidku na prvni lajnu? Druhou by podle me nehral. Dik

Edit - pardon McDavid. To je taky Konor, to me zmatlo. Dik
McGregora bychom chvílema potřebovali asi taky. Hlavně před bránu.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

frysta píše:klidně jen 45 min. tréninky (obratnost, zrychlení, výbušnost)
Přesně to je potřeba.... Vytrvalostní objemy, naběhaný desítky kilometrů v jednom zátahu je blbost.... Hokejista je na ledě 40 vteřin, pak dvě minuty sedí na střídačce.... Je potřeba trénovat intervaly.....MInutu jet na krev, dvě minuty odpočívat... A jedno, jestli to je běh, jízda na kole, nějaký herní situace.... Samozřejmě fyzička a vatrvalost je potřeba taky... Ale není to základ.... Není rok 1983....
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

frysta píše:Mocka osobně neznám a viděl jsem jen pár jeho tréninků, tak si netroufnu hodnotit. Co je ale fakt, že pod ním v létě trénují převážně mladí. V těch nejhorších letech se tady protočily desítky hráčů během jedné sezóny. Koho vlastně připravoval a kdo byl ve druhé třetině soutěže? Občas se tady vzpomíná na Lubinu. Ano, napovídal toho dost a taky byl chválen za přípravu s hodinovými výjezdy. Čáslava tehdy dával na prdel mlaďochům, jen se tedy neví, zda i s koksem nebo bez. :) Bohužel/dík ale rozhodující část sezóny dohrávalo tak 5 lidi z oné přípravy. Jaký je tedy reálně vliv společné přípravy? Umí takto pracovat jinde nebo si vydupali do smluv něco lepšího?

Jinak Liberec bývá dáván za příklad, ale Pařez vytrvalost dává na vedlejší kolej. Preferuje intervalové tréninky, intenzitu, výbušnost...klidně jen 45 min. tréninky (obratnost, zrychlení, výbušnost jsou přesně parametry, ve kterých je třeba Bolka a Liberec o parník před námi). V nějakém rozhovoru uváděl i konkrétní příklad(y) hráčů, kteří vytrvalost moc nedávali a patřili k nejvíce vytěžovaným...Ševc nebo Šimek, to už přesně nevím. Na druhou stranu tam měli rok Marosze a toho teda rychleji bruslit nenaučili. :)
Já myslím, že jsou určitý typy (somatotypy), který prostě nepředěláš :)
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

stará hokejka píše:Já myslím, že jsou určitý typy (somatotypy), který prostě nepředěláš :)
Zrovna u Marosze si myslím, že tu ambici ani neměli. Asi ho nebrali do týmu do role Lindrose nebo Bureho. :)
Mě by fakt zajímalo, zda i jinde akceptují tolik individuál nebo kondiční trenér trvá na svých metodách a pak odpovídá i za připravenost hráčů.
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

frysta píše:Zrovna u Marosze si myslím, že tu ambici ani neměli. Asi ho nebrali do týmu do role Lindrose nebo Bureho. :)
Mě by fakt zajímalo, zda i jinde akceptují tolik individuál nebo kondiční trenér trvá na svých metodách a pak odpovídá i za připravenost hráčů.
Ano, dalo by se říci o individuálu u nás, slovy klasika, že: "se nám tady rozmohl takový nešvar"
fansDKnL
Příspěvky: 1679
Registrován: 08 říj 2017 12:50
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 221 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fansDKnL »

frysta píše:Mocka osobně neznám a viděl jsem jen pár jeho tréninků, tak si netroufnu hodnotit. Co je ale fakt, že pod ním v létě trénují převážně mladí. V těch nejhorších letech se tady protočily desítky hráčů během jedné sezóny. Koho vlastně připravoval a kdo byl ve druhé třetině soutěže? Občas se tady vzpomíná na Lubinu. Ano, napovídal toho dost a taky byl chválen za přípravu s hodinovými výjezdy. Čáslava tehdy dával na prdel mlaďochům, jen se tedy neví, zda i s koksem nebo bez. :) Bohužel/dík ale rozhodující část sezóny dohrávalo tak 5 lidi z oné přípravy. Jaký je tedy reálně vliv společné přípravy? Umí takto pracovat jinde nebo si vydupali do smluv něco lepšího?

Jinak Liberec bývá dáván za příklad, ale Pařez vytrvalost dává na vedlejší kolej. Preferuje intervalové tréninky, intenzitu, výbušnost...klidně jen 45 min. tréninky (obratnost, zrychlení, výbušnost jsou přesně parametry, ve kterých je třeba Bolka a Liberec o parník před námi). V nějakém rozhovoru uváděl i konkrétní příklad(y) hráčů, kteří vytrvalost moc nedávali a patřili k nejvíce vytěžovaným...Ševc nebo Šimek, to už přesně nevím. Na druhou stranu tam měli rok Marosze a toho teda rychleji bruslit nenaučili. :)

Je to přesně tak a pěkně napsáno.
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

tau píše:Přesně to je potřeba.... Vytrvalostní objemy, naběhaný desítky kilometrů v jednom zátahu je blbost.... Hokejista je na ledě 40 vteřin, pak dvě minuty sedí na střídačce.... Je potřeba trénovat intervaly.....MInutu jet na krev, dvě minuty odpočívat... A jedno, jestli to je běh, jízda na kole, nějaký herní situace.... Samozřejmě fyzička a vatrvalost je potřeba taky... Ale není to základ.... Není rok 1983....
Proto jsem moc nechápal nadšení z té staromodni přípravy pod Lubinou, ale ono to možná zase tolik v kondičním trenérovi není. Liberec i Bolka mají luxus v tom, že si typy hráčů vybírají. To tady chybělo. My jsme byli rádi, že Kolář, Nakládal nebo Kousal neskončili jinde. Možná teprve v další sezóně bude možné mluvit o týmu, protože letos se sbíraly individuality a rotace hráčů nebyla nakonec malá. První dvě pětky v listopadu/prosinci a na konci, to je prostě blbě.
PL8
Příspěvky: 2156
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 481 krát
Obdržel "To se mi líbí": 243 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

stará hokejka píše:Já myslím, že jsou určitý typy (somatotypy), který prostě nepředěláš :)
To je to, proč se vždycky ptám: Jsou to ti praví?
Kupovat hráče znamená především tohle. Vědět, co potřebuji, ne brát za každou cenu to, co se nabízí.
Já se ještě učil, že rychlost se dá ovlivnit bez ohledu na vrozený poměr vláken tak do 13 let věku. A stejně z hráče nedostanete víc než zlepšení zhruba o desetinu. V dospělosti se rychlost v podstatě už jen udržuje.
Slyšel jsem ale, že i v tomto "věda" pokročila a že se dá rychlost zvyšovat v celém produktivním věku až o čtvrtinu. Docela tomu věřím, i když si myslím, že se jedná především o snižování reakčního času a vůli. Ale dohromady to dá zrychlení, především optické.
Podle svých vlastních (v dospělosti ovšem amatérských) zkušeností se rychlost určitě dá povyšovat. Jenže se do toho musí zapojit především vůle. Musíte se naučit rychle "zvedat" nohy, nekoukat na metr ledu navíc.
A to je to, s čím mám problém: já pořád věřím na typ sportovního (kondičního) tréninku tak, jak ho přednášel Pepík Dovalil na FTVS. Klasickou vytrvalost prostě neobejdete, zkratky k výkonu neexistují. Hráči nestačí čtyřicet vteřin. Já tvrdím čtyři pět minut. Takový typ boxerského tréninku, který jsem vždycky považoval (a považuji) za nejlepší mustr. Docela by mě zajímalo, jestli třeba Richard Král konzultoval kondiční přípravu s Camarou, jestli se ho zeptal, jak se běžně připravuje. Camara není vyložený rychlík, ale v playoffs si na ledě hodně přidával, chodil z ledu hodně poslední, ale vždycky byl první u kotouče. Zajímalo by mě, jak se připravuje a co dokáže "z voleje".
Když se proflákl úspěch Liberce, snažil jsem se zjistit, jak je to doopravdy. A zjistil jsem (doufám, že to byly pravdivé informace), že společné tréninky byly opravdu hodinové, ale většina plajerů pak sama běhala nebo jezdila na kole, prostě makala - v rytmu klasického aerobního tréninku.
O Mockovi jsem už tady psal. Nevěřím (právě už s ohledem na četnost a míru společné přípravy), že by jim ordinoval špatně přípravu. Ale samozřejmě, pokud ho klub (nebo někdo v klubu) nesnáší, mohou ho vyměnit. Ale rozhodně ne proto, že by dělal špatně.
Nechci do toho šťourat dál...
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

PL8 píše:To je to, proč se vždycky ptám: Jsou to ti praví?
Kupovat hráče znamená především tohle. Vědět, co potřebuji, ne brát za každou cenu to, co se nabízí.
Já se ještě učil, že rychlost se dá ovlivnit bez ohledu na vrozený poměr vláken tak do 13 let věku. A stejně z hráče nedostanete víc než zlepšení zhruba o desetinu. V dospělosti se rychlost v podstatě už jen udržuje.
Slyšel jsem ale, že i v tomto "věda" pokročila a že se dá rychlost zvyšovat v celém produktivním věku až o čtvrtinu. Docela tomu věřím, i když si myslím, že se jedná především o snižování reakčního času a vůli. Ale dohromady to dá zrychlení, především optické.
Podle svých vlastních (v dospělosti ovšem amatérských) zkušeností se rychlost určitě dá povyšovat. Jenže se do toho musí zapojit především vůle. Musíte se naučit rychle "zvedat" nohy, nekoukat na metr ledu navíc.
A to je to, s čím mám problém: já pořád věřím na typ sportovního (kondičního) tréninku tak, jak ho přednášel Pepík Dovalil na FTVS. Klasickou vytrvalost prostě neobejdete, zkratky k výkonu neexistují. Hráči nestačí čtyřicet vteřin. Já tvrdím čtyři pět minut. Takový typ boxerského tréninku, který jsem vždycky považoval (a považuji) za nejlepší mustr. Docela by mě zajímalo, jestli třeba Richard Král konzultoval kondiční přípravu s Camarou, jestli se ho zeptal, jak se běžně připravuje. Camara není vyložený rychlík, ale v playoffs si na ledě hodně přidával, chodil z ledu hodně poslední, ale vždycky byl první u kotouče. Zajímalo by mě, jak se připravuje a co dokáže "z voleje".
Když se proflákl úspěch Liberce, snažil jsem se zjistit, jak je to doopravdy. A zjistil jsem (doufám, že to byly pravdivé informace), že společné tréninky byly opravdu hodinové, ale většina plajerů pak sama běhala nebo jezdila na kole, prostě makala - v rytmu klasického aerobního tréninku.
O Mockovi jsem už tady psal. Nevěřím (právě už s ohledem na četnost a míru společné přípravy), že by jim ordinoval špatně přípravu. Ale samozřejmě, pokud ho klub (nebo někdo v klubu) nesnáší, mohou ho vyměnit. Ale rozhodně ne proto, že by dělal špatně.
Nechci do toho šťourat dál...
Vytrvalost samozřejmě nejde vynechat a myslím, že i Pařez to moc dobře ví.
Především v PO bylo vidět, jak boleslavští dominují v automatismech. Reakce na jednotlivé situace a rutinerské starty na puk, protihráče... byly na jiné úrovni. Naši občas na vteřinu zaváhali, zamysleli se a už se vezli. Určitě tam bylo více faktorů a mohla v tom být už i únava, ale zrovna Camara ukazoval, že to v nohách prostě má. Proč byl jedním z mála od nás? Ty první zápasy byly opravdu o obrovském kontrastu.
zeno
Příspěvky: 766
Registrován: 21 lis 2018 11:43
Dal "To se mi líbí": 65 krát
Obdržel "To se mi líbí": 159 krát

Re: Hokej

Příspěvek od zeno »

tau píše:Přesně to je potřeba.... Vytrvalostní objemy, naběhaný desítky kilometrů v jednom zátahu je blbost.... Hokejista je na ledě 40 vteřin, pak dvě minuty sedí na střídačce.... Je potřeba trénovat intervaly.....MInutu jet na krev, dvě minuty odpočívat... A jedno, jestli to je běh, jízda na kole, nějaký herní situace.... Samozřejmě fyzička a vatrvalost je potřeba taky... Ale není to základ.... Není rok 1983....
Hokej je rychlostne vytrvalostni sport, tedy jsou potreba obe slozky. Ale je fakt, ze mi pripada (jen muj nazor pololaika bez hlubsi znalosti pouzitych treninkovych metod, jen z optickeho porovnani projevu vetsiny hokejistu Dynama napr. s Bolkou nebo Libercem), že u nas byla dana vetsi vaha na vytrvalostni stranku nez na trenink vybusnosti a reakcni rychlosti. Ale verim, ze rychly konec ve ctvrtfinale a porovnani zpusobu hry top ctyrky ted ve ctvrtfinale aspon otevre oci tem, kteri toto maji v klubu na starost a do pristi sezony budeme pripraveni. To, ze natrenovat rychlost a vybusnost llze tak max z 20ti procent je fakt , ale v tom jsou na tom vsechny kluby stejne. Ale soustredenim nebo nesoustredenim prave na tento typ treninku je asi jeden z faktoru, ktery odlisuje prave o tech nekolik procent prvni ctyrku od zbytku peletonu. A je videt, ze je to dulezitejsi, nez sada zvucnych jmen na soupisce.
Dojdem daleko. Diky, pane Dědku.
Cavalera
Příspěvky: 2352
Registrován: 13 pro 2014 15:02
Dal "To se mi líbí": 10 krát
Obdržel "To se mi líbí": 49 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Cavalera »

Salak marnej ještě nic nechytil do lapacky
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Kváča u nás v extralize dlouho nezůstane, nedivil bych se kdyby po něm sáhla NHL :-) I když v Coloradu je silná konkurence teď + Francík zraněný myslím
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8632
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 515 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Pepík asi zapomněl v taktické přípravě na střílení branek
Propulse
Příspěvky: 6704
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 666 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Adam Musil :-) jen strilej.
lucas003
Příspěvky: 2783
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 141 krát
Obdržel "To se mi líbí": 437 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Propulse píše:Adam Musil :-) jen strilej.
Tím chceš naznačit, že už je podepsanej??
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Tak letos všechny série budou 4:0 :-D jak semifinále, tak finále :-D Sparta dostane doufám 4:0
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4479
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 834 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1020 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Sparta letos opět asi hladce a rýchle vyfičí.
Zamčeno