Hokej - Archiv 01.08.2014 - 18.06.2019

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Valda
Příspěvky: 2668
Registrován: 04 srp 2014 10:32
Dal "To se mi líbí": 70 krát
Obdržel "To se mi líbí": 94 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Valda »

Štenkovan píše:Začínají mě návštěvy zápasů čím dál tím víc prudit. Nemyslím hru ta je jaká je, ale oni normálně ze zápasů dělaj debilní disko šou. Podle mě k hokeji patří roková muzika a včera tam vyhrává Míša David. Mít možnost vypnout ozvučení tak to vyrvu hned jak zažne hokej.
On tak nejak ten Misa David s tim soucasnym denim lip ladi ...bohuzel. Snad se s lepsimi casy vrati i lepsi hudebni vkus.
Uživatelský avatar
Mišel
Příspěvky: 2458
Registrován: 27 říj 2014 15:41
Bydliště: Svratouch

Re: Hokej

Příspěvek od Mišel »

přeji Jihlavě
užijeme si to :pivko:
Smil Flaška z Pce
Příspěvky: 845
Registrován: 17 bře 2017 19:11
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Smil Flaška z Pce »

Junci nepostoupili do play off :thumbdown:
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Štenkovan píše:Začínají mě návštěvy zápasů čím dál tím víc prudit. Nemyslím hru ta je jaká je, ale oni normálně ze zápasů dělaj debilní disko šou. Podle mě k hokeji patří roková muzika a včera tam vyhrává Míša David. Mít možnost vypnout ozvučení tak to vyrvu hned jak zažne hokej.
Třeba už vymýšlí prostředí pro Růžu alias Hrouzka.. :-) Ten seriál je tedy hodně přitažený za vlasy, ale scéna v autě s Davidem mne docela pobavila. :thumbup:
snorry
Příspěvky: 853
Registrován: 20 lis 2016 23:06
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od snorry »

ty vogo snazim se to videt nezaujate ale prijde mi ze rozhodci zarezavaj jihlavu
Dobrý šermíř na hovno když nepřátel je nerovno

Klaun Salfický VEN!!!
snorry
Příspěvky: 853
Registrován: 20 lis 2016 23:06
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od snorry »

Pilsner Urquell píše: Tvl.takhle kdyby to dopadlo tak jim snad pošlu sypanej čaj. :rock:
ja bych jim poslal lubrikant ....
Dobrý šermíř na hovno když nepřátel je nerovno

Klaun Salfický VEN!!!
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

snorry píše:ty vogo snazim se to videt nezaujate ale prijde mi ze rozhodci zarezavaj jihlavu
Však oni jsou oba dva týmy trochu svý. Jestli ježci budou prohrávat v sérii,tak je rozhodčí nebudou stíhat vylučovat. Tipuju,že Pleky už je v hledáčku. :) Ani jeden tým mi nepřijde sympatický, tak bych je nechal hrát klidně bez sudích. :)
subris
Příspěvky: 3189
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 314 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

Sweník píše: Třeba už vymýšlí prostředí pro Růžu alias Hrouzka.. :-) Ten seriál je tedy hodně přitažený za vlasy, ale scéna v autě s Davidem mne docela pobavila. :thumbup:
:pivko:

.. co toto? :D

.... #zadynamo
zdendap
Příspěvky: 312
Registrován: 02 črc 2017 13:04

Re: Hokej

Příspěvek od zdendap »

Jinak Pavel Hynek od pristi sezony s nasim klubem nebude mit na 99% nic spolecneho. Spolecne se Sykorou zustavaji v Soci.
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6148
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 317 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Rozříznout tvář přes golmanskou masku umí:

1) Chuck Norris
2)Jarda Jágr

Ach ti spisovatelé...

Nesympatické týmy..Sweníku, souhlasím, budem mít potíže
Tesla
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

WalkingDude píše:Kdyz koukam na Jagra tak doufam ze bude hrat i v barazi...
Jihlavsti, narozdil od ostatnich souperu, i do JJ sem tam zduchnou a ta hysterie, co je kolem kazdyho kontaktu? Fraska a prodluzovani agonie.
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Jágr teda není moc nad věcí. Hraje tužku, ví to a moc to nedává. Jestli se bude i nadále rozptylovat nějakými potyčkami, tak má Jihlava o starost míň. Stejně tak i Vampola se vymaže sám. Jednu věc ale extralize nepřeju, záměrně nepíšu nám, a to sice Kladno fans. Dneska tam byl krátký záběr na jejich kotel a házelo to dost prasátek. Pamatuju výjezdy k nim,kde na dokonce po sobě házeli židle...to by měli půl sezóny zavřený zimak a disciplinárka by možná přestala řešit nadávky. :)
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

jimmypop píše:Jihlavsti, narozdil od ostatnich souperu, i do JJ sem tam zduchnou a ta hysterie, co je kolem kazdyho kontaktu? Fraska a prodluzovani agonie.
No prave. Hraje hovno. To chcem, ne? Jemu to doma nikdo do oci nerekne, sam to mozna nepozna, nebo to dela kvuli komercnim aktivitam, ale kdyz je na lede, tak pri 5 na 5 pokazdy hori
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

WalkingDude píše: No prave. Hraje hovno. To chcem, ne? Jemu to doma nikdo do oci nerekne, sam to mozna nepozna, nebo to dela kvuli komercnim aktivitam, ale kdyz je na lede, tak pri 5 na 5 pokazdy hori
Zase z druhy strany tenhle kontaktni pralesni hokej, kdy na to prvoligisti nesetou, bude moc chutnat nasim primadonam aka Milos a Rostej. Od tech v barazi necekam zadny procitnuti, ba jeste vetsi sracku nez doted
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

frysta píše:Jágr teda není moc nad věcí. Hraje tužku, ví to a moc to nedává. Jestli se bude i nadále rozptylovat nějakými potyčkami, tak má Jihlava o starost míň. Stejně tak i Vampola se vymaže sám. Jednu věc ale extralize nepřeju, záměrně nepíšu nám, a to sice Kladno fans. Dneska tam byl krátký záběr na jejich kotel a házelo to dost prasátek. Pamatuju výjezdy k nim,kde na dokonce po sobě házeli židle...to by měli půl sezóny zavřený zimak a disciplinárka by možná přestala řešit nadávky. :)
"My jsme Kladno, vy jste nic.. " Řvali na nás v předkole, než v dalším roce sestoupili..

Vsetín už je asi mimo (Prostějov pod Jirkou Vykoukalem odvedl dobrou práci), ale ani tyhle trapáky případně do extraligy pustit nesmíme. Ačkoliv tipuji, že v baráži bude zase Jihlava a zaslouženě.. Plus Motor, zkrátka opáčko baráže před dvěma lety.

Jak psal kolega Valda, nějaký příliš optimistický začátek baráže by mne asi taky rozklepal, však víme, že třeba Slavia ještě v půlce tabulku vedla. My snad vždycky začali prohrou, ale není to žádné dogma. Já budu strašně rád, když si kluci začnou věřit a vyhrají co nejvíce zápasů. A je úplně jedno, zda budou první například dva nebo posledních pět.. :think:

Hlavně bodovat v každém zápase a dobře to dopadne. ;-) Nedat kůži lacino, nejlépe ukázat jim, že nečekáme na porážku. Pak věřím v obrození pardubického hokeje.. :thumbup:
JLLPR
Příspěvky: 119
Registrován: 06 dub 2017 11:46

Re: Hokej

Příspěvek od JLLPR »

Top rozhovor!

Sedne si do kožené sedačky rozlehlé obývákové místnosti v DRFG aréně, kde hráči snídají či tráví volnější chvilky při práci. A povídá. Libor Zábranský vypne telefon, protože jinak by se rozhovor asi ani neuskutečnil.

Stoupá u vás nervozita, anebo přichází natěšení na období, které Kometě náramně jde?
„Je to nová soutěž a v Kometě se těšíme všichni. Nikdo z nás však netrpí představou, že si jdeme play off užít. Jdeme ho tvrdě odmakat, odpracovat. Klukům vždycky říkám: Užívat ano, ale až tu válku odbojujeme, vyhrajeme a až nad hlavu zvedneme pohár. Nervózní nejsem, klukům ohromně věřím. Jako vždycky.“

Nezviklala vás základní část, slabší, než by se na dvojnásobného šampiona slušelo? Byť v posledních letech všichni berou v potaz, že Kometa zabírá hlavně play off.
„Mrzí mě to. Nechtěl bych, aby to někdo považoval za náš styl. Chceme vyhrát každý zápas, je to povinnost vůči fantastickým lidem, které tu máme. Naskládali jsme tu povahy, které nesnáší prohry. Pravdou je, že ty tři základní části, které jsem s klukama prožil jako hlavní kouč, vyšly výsledkově podobně, pokaždé jsme chtěli do šestky, ale každá byla specifická. Když vezmu jen tu poslední, nahradit Marka Čiliaka, Martina Nečase, Hynka Zohornu, Kubu Krejčíka, to pro nás byla velká neznámá. Jsem šťastný, jak se úžasně povedl Peter Mueller a i ostatní kluci. Tahle sezona byla poznamenaná hledáním náhrad za naše klíčové borce.“

Na pozici brankáře se vystřídalo už pět adeptů, takhle jste si to asi nemaloval. Stalo se z toho velké téma, pojďme ho rozebrat.
„Tím, že Čili po minulém ročníku odešel do Slovanu Bratislava, existoval odhad, že by se mohl časem vrátit. Se Slovanem jsem jednal asi třikrát a třikrát mi bylo řečeno NE. Proto přišel Libor Kašík z volného trhu. Potřebovali jsme zkušeného gólmana na play off, který už má něco za sebou.“

Jenže tomu štace nevyšla a brzy odešel.
„Někdy se stane, že vám to sportovně nevyjde. A tak jsme zase reagovali, znovu otevřeli jednání o Markovi a tenhle plán už vyšel. Nyní jsem rád, že jsme se domluvili na další dvě sezony plus roční opci. Zároveň mě nesmírně těší, že pomáháme Lukáši Dostálovi v růstu. I kvůli tomu, že Třebíč nehraje play off, by se do brány Komety nejspíš nedostal. Angažmá ve Finsku dávalo smysl a je skvělé, jak se mu v Ilvesu daří. V mých očích je to nejtalentovanější gólman v Evropě z ročníku 2000, povahově fantastický kluk s obrovskou budoucností.“

Dostál zazářil na dvacítkách, proč tedy nedostal větší šanci v Kometě?
„Razím názor, že takové kluky, a obzvlášť brankáře, nesmíte uspěchat. Jsem velmi rád za důvěru trenéra Varadi, který dal Lukášovi prostor na juniorském šampionátu, a on ukázal, co se v něm skrývá. V Brně máme nyní podepsané tři gólmany, po sezoně budeme řešit rébus. Pravdou je, že Marek Langhamer chtěl na jaře znovu zkusit zahraničí, Karel Vejmelka je draftovaný Nashvillem, který má na něj poslední rok práva, a u něj je jasná predikce, že to po sezoně půjde zkusit do zámoří. A Lukáš Dostál tím, že chytá, jak chytá a je draftovaný, odejde pravděpodobně taky. Chtěli jsme pracovat i s výhledem do budoucna. Není možné mít špičkové gólmany s tím, že po sezoně všichni odejdou. Jakmile jsem viděl výkony Lukáše na dvacítkách, bylo mi jasné, že nám vyvstává nová otázka, co dál, protože zájem o něj logicky vzrostl.“

Nevěřil jste, že by Dostál v devatenácti letech zvládl těžký finiš základní části a pak i play off?
„Jsem v Kometě patnáct let, tu samou dobu tady trénuju, převážně mladší kategorie. Lukáš se celou dobu porovnával s Kubou Škarkem, oba špičkoví brankáři. A můj názor je, že Škarkova cesta se zbytečně uspěchala. Že bych počítal s tím, že Lukáš odchytá v Kometě prakticky celou základní část? Tak jsem to neviděl. Nebylo by to dobré pro jeho růst. Nyní si zkusí Finsko, je enormně sledovaný skauty. Kdo ví, třeba podepíše v NHL a ještě rok zůstane u nás, jako to bylo s Martinem Nečasem.“

Nestal se Vejmelka částečnou obětí shody náhod, které mu nedovolily proniknout trvale do pozice prvního brankáře? Anebo vyloženě záleželo na něm, že si tu roli nevybojoval?
„Neřekl bych, že by se stal obětí. My jsme podobnou situaci s Karlem řešili už před dvěma roky, kdy o něj byl v Nashvillu obrovský zájem. Radil jsem mu, ať šanci využije, ať se o to porve a přeruší studium vysoké školy, na kterou se přihlásil. Tedy i on sám si svoji cestu nasměroval. Po dvou letech teď máme informaci, že to zkusit půjde. Že je to skvělý gólman s výbornými parametry, o tom nikdo nepochybuje. Ale my jsme si vlastně celou dobu nebyli jisti, kdy půjde do zámoří. Zároveň se ve mně mísila povinnost postarat se o Kometu, mít jasný výhled do budoucna. Obsazení brankoviště je klíčová podmínka úspěchu a my do něj jdeme se špičkovou dvojicí, se kterou nám to dvakrát vyšlo.“

Ovšem nyní máte jistotu, že po sezoně tu zůstane jediný, Čiliak.
„Ano, je to jediná jistota. No, stát se pořád může cokoli. Přijde na něj obrovská nabídka dejme tomu z Omsku a já bych Markovi nikdy neudělal, aby mu zatrhnul velké angažmá. Naopak bych mu přál, aby si zabezpečil rodinu. Ale je to tak: podepsané máme tři gólmany, ovšem dva mohou jít do NHL.“

Vítkovický Patrik Bartošák se neocitl na vašem radaru?
„Vůbec. Nejednali jsme. Beru, že má špičkovou výkonnost, ale jedna věc je, že by pro nás nebyl zrovna levný, a pak bychom se také ocitli v nekomfortní situaci, pokud by nám tu všichni brankáři zůstali. Patrik by těžko chtěl někoho pouštět do branky, zatímco Čili mi jasně řekl, že chce zároveň pomáhat mladším. Jde tedy o lepší řešení pro Kometu.“

Eratův faul? Byl z toho špatný

Další velké téma Martin Erat. Bude pokračovat?
„On i Leoš Čermák mají se mnou jasnou dohodu. Až skončí sezona a kluci si odpočinou, začneme se bavit, co dál. Nikomu nemusím vykládat, o jak velké profíky jde, s jakým nasazením se připravují a navíc dohlížejí na mladé. Leoš je lídr týmu, na všech úspěších má jednoznačnou zásluhu. Kluci za ním jdou. Díky němu a Martinovi máme vazby v kabině perfektně nastavené.“

Jak Erat snášel několikatýdenní pauzu zaviněnou trestem za napadení karlovarského útočníka Havránka?
„Hlavně po lidské stránce z toho byl špatný, bylo mu to nepříjemné. On není typologicky hráčem, který by hrál agresivně. V životě nikoho cíleně neatakoval s tím, že by ho chtěl zranit. O to těžší moment to pro něj byl. Trénuje, trénuje, trénuje… Odvolával se k výkonnému výboru svazu, aby se mu trest zkrátil z šesti utkání na pět. Jeho zákrok spadá do kategorie pěti až deseti utkání, nechci na nic poukazovat, ale pokud Martinův prohřešek srovnám s předchozími fauly jiných hráčů, nevychází mi to stejně. Ale dál to nechci rozebírat. Sám jsem proti takovým zákrokům. Jen jde o to, aby se všem měřilo stejně. Uvidíme, jestli Martin v pondělí bude moci nastoupit.“ (výkonný výbor nakonec v pátek Eratův trest snížil na pět zápasů)

Karlovy Vary - Kometa Brno: Zbláznil se? Erat předvedl neuvěřitelný blikanec, sestřelil Havránka
Čistě hypoteticky, pokud získáte titul, bude platit třikrát a dost? S tím, že začnete stavět novou, mladší Kometu?
„Naší obrovskou výhodou je, že máme v ročnících 98, 99 a 2000 kluky, co už odehráli dva roky za chlapy. Přechod našich mladých do áčka hodně pomůže, ať už Martin s Leošem budou pokračovat, nebo ne. Nebojím se toho. Se vší pokorou říkám, že si Kometa nemůže dovolit abnormálně omlazovat, jít do velkého přerodu s tím, že budeme budovat mužstvo se čtyřletou, pětiletou vizí. Kluby jako Sparta, Liberec, Třinec a my bychom si při našich ambicích, zázemí a sledovanosti nemohli dovolit nechat hrát jen mladé. Respektive můžeme, ale musíme mít rok co rok ty nejvyšší ambice, což je naprosto přirozené. S drtivou většinou našich partnerů, sponzorů si tykám, známe se hromadu let, z osmdesáti procent jsou u toho se mnou od začátku. Jsou to úspěšní lidé, vítězné typy a nedovedu si představit, že bychom jim řekli, že teď budeme hrát sedm, osm mladých a budeme rádi za předkolo. To je proti naší nátuře.“

Jak vaši mecenáši snášeli, že Kometa nehrála v základní části lepší, zábavnější hokej? Řešili jste to spolu? Měřítka na dvojnásobného šampiona jsou pochopitelně vyšší, než bývala.
„Naprosto souhlasím, měřítka rostou. Po prvním titulu a neskutečné euforii, která do Brna přišla po jednapadesáti letech, jsem si pro sebe říkal, hlavně ať nepřijde kocovina, ze které se budeme těžko zvedat. Což se stalo třeba Litvínovu po titulu. Kocovině se podařilo vyhnout, dopadlo to taky dobře. Když jsem k tomu šel po Lojzovi Hadamczikovi, předkolo jsem tehdy bral jako obrovské vítězství. Měli jsme co dělat, abychom se do něj dostali, hlavy byly dole. V další sezoně se poskládal výborný tým, přišli obrovští hráči, charakterově výborní kluci. Mára Kvapil, Martin Erat. Začal jsem překopávat herní systém, v obranném pásmu, ve středním, což chvíli trvá, to nejde hned. Začali jsme fantasticky první čtvrtinu, a každý si myslel, že takhle povalíme pořád. Ale my byli na zemi. Chtěli jsme do šestky, a to se nezměnilo. A řekli jsme si to samé i do třetice.“

Čím si vysvětlujete méně nápaditou základní fázi?
„Mívali jsme hlavně doma dominantní první třetiny, v nichž jsme však byli neplodní. Jen první Holasova lajna s Peterem Muellerem a Martinem Zaťovičem nevídaně odskočila. Potřebovali jsme, aby se přidala i druhá a třetí. Pořád se čekalo, do toho přicházely i zápasy, které jsme nutně potřebovali zlomit, proto jsem Zaťovi a Peterovi dával víc času i v oslabení, což se mi vůbec nelíbilo, tavit jednu lajnu. Až vlastně poslední zápas se Spartou doma byl prvním v sezoně, ve kterém jsme po první třetině měli klid.“

Proč někteří zavedení hráči jako Hruška nebo Mallet přestali bodovat?
„Honzy mi kolikrát bylo až líto. Hledali jsme různé způsoby, jak mu pomoci. Přece nezapomněl hrát hokej? Až poslední dobou šel zase nahoru. Alex… Jeho bodový příděl loni a letos, to je neporovnatelný ukazatel. Tam je vidět, jak moc mu chybějí Martin Nečas a Hynek Zohorna. S Alexem hodně mluvím mezi čtyřma očima, podepsali jsme novou smlouvu, protože mu dál věřím. Hokejista to je, ale je vidět, co dělá hlava. Můžete klukům promítat na videu, co chcete, ale pokud nebudou v pohodě hlavou, nezahrají nic.“

Zájem o Muellera je, do KHL nechce

Jak se povede učinit majstrštyk typu Petera Muellera? Nový hráč v extralize a hned jeden z nejlepších. Dobrý skauting, nebo jen kladné reference a se štěstím trefa do černého?
„My si nemůžeme dovolit skautský tým deseti lidí, který bychom posílali na Slovensko, do Rakouska na EBEL a čekali na jejich závěry. Zato máme oči otevřené, sledujeme různé soutěže a hráče, kteří by mohli připadat do úvahy, bavíme se s agenty. Nic neobvyklého. Agenti nám už v listopadu, někdy i v říjnu posílají seznamy hráčů, kteří budou volní. Je to naprosto přirozené.“

Jenom my tady oficiálně děláme, že se během sezony nejedná.
„Agenti dělají svoji práci tak, jak se dělat má. Ti kluci o tom kolikrát ani nemusí vědět, proč taky. Mají najatého agenta, který je zastupuje a hledá pro ně nejlepší zaměstnání. Naprosto normální cestou se mnou jednají v předstihu, to není nic za bukem, jak si někdo myslí. Ale zpátky k Muellerovi. Původně sem měl přijít ještě s jedním vynikajícím centrem, o nějž jsme měli zájem. Mně se však nezdálo jeho bruslení, typologicky mi do extraligy neseděl. O Peterovi jsem po zjištění různých informací nepochyboval. Martin Erat ho zná osobně z NHL, chvíli spolu hráli. Sednul jsem si s Peterem, přesně jsem mu popsal, co od něj chci, popsal jsem mu přesně i jeho přesilovkové místo, kde co, jak a s kým bude hrát. Martin mu pak ještě řekl další věci, jak u nás v Kometě fungují. A tak jsme si plácli. Práce ovšem na půl roku. Nebudu se tady ale prsit, jak jsme toho borce odhadli. Klidně se mu nemuselo dařit.“

O spojení Mueller, Holík, Zaťovič jste byl přesvědčený hned?
„To jsme hráli doma přípravu a první třetinu utkání jsme si vedli hodně dobře. Ale s Holíkem a Zaťovičem hrál Alex Mallet. Kamilu Pokornému (asistentovi) jsem po zápase říkal, že se mi to nezdá. Kamil, ať to neměním, že to funguje dobře. Já trval na svém, prohodil jsem křídla a bylo to tam. To poznáte během chvíle. Na Slovanu je pak motali strašně a samotné kluky to hrozně bavilo. Lidsky si sedli. Tihle tři byli jedinou trojkou, do které jsem nikdy nesáhl. Vždycky se snažím o opak, o prostřídávání, abych poznal, jak ti kluci reagují. Třeba Vojta Němec tohle nesnášel. Ne že by kvůli tomu odsud odcházel, to ne, sám tuhle filozofii později pochopil. Hodí se hlavně na play off. Někdo se vám zraní, a když jsou ze sezony všichni na sebe zvyklí, co s tím teď, že jo.“

Hráčů z Kanady se zájmem hrát v Evropě jsou haldy, typologicky a bodově jsou na tom obdobně, ovšem pak se jeden povede a pět vůbec. To je to velké riziko podnikání s nimi, že?
„Ano, párkrát jsme to tady měli taky. Naštěstí je to historie. Alex Mallet byl taky zajímavý příběh. Jeho zástupce Michal Sivek nám ho nabízel, když hrál v Pardubicích. Povídám: Sívo, sežeň mi povolení Pardubic, chci ho vidět při práci v tréninku. Získám z něj pocit a pak se rozhodnu. Klukům jsme dali čtyřicet minut ostré práce, Alex byl po deseti minutách úplně rudej. Zavolal jsem si všechny trenéry, od každého chtěl vědět názor. Ale ještě předtím jsem si vzal Alexe bokem a ptal se ho, jak se cítí. A on, že vůbec nemůže. Já na to: Neboj se, to spravíme. Chceš být tady s námi? A on: Jo, hrozně rád. Tak fajn, Alexi, zůstáváš, já tě chcu.“

A až pak jste šel za trenéry?
„Jasně. Tak co, jak to vidíte? A všichni: Hm… hm… hm… A já: Tak jen abyste to věděli, my jsme domluveni.“ (usmívá se)

Cítil jste v něm ukrytý potenciál a věřil, že to z něj vydolujete.
„Ano. Mně se hrozně líbil pohybově. Prdel dolů posazená, silný na puku. Sám se mi přiznal, že se cítí fyzicky hrozně, ale to jsem ho uklidnil, že do měsíce bude v pořádku. Za fantasticky levné peníze jsme získali špičkového hráče, který nám loni neskutečně pomohl. Ve dvojici s Hynkem Zohornou byli neudržitelní, produktivní a navíc parádní v oslabení.“

Nechtěl za Zohornou do Finska?
„Ne. Je zajímavé, jak Alex a Peter jsou fixovaní na rodinu. Peter je tu nesmírně spokojený, celá jeho rodina. Klukovi je pět šest let, chodí sem do školy a je šťastný.“

S Muellerem jste uzavřeli nový kontrakt, vylepšený. Stálo to hodně úsilí a nervů?
„Tam jste v pozici manažera v kleštích, z hlediska peněz vaše role není zrovna komfortní. Zájem o Petera projevilo zhruba deset velkých klubů, zdaleka nejen z naší republiky. Pak stojíte před rozhodnutím: buď ho chcete a dáte mu, co žádá, anebo o něj přijdete. Jasná záležitost. Já ho chtěl hrozně. A dlouholetou smlouvu. Samozřejmě, že má klauzuli pro případ lukrativní zahraniční nabídky. Ale on do KHL nechce, to mi řekl rovnou. Chce být s rodinou a tu by tam netahal.“

Půl milionu pro špičkového hráče? Nemám problém

Je přísně střeženým tajemstvím, na kolik si Mueller v Brně přijde? A vůbec, vadilo by vám odtajnit v extralize mzdy hráčů? Přiznám se, že argumenty funkcionářů i hráčů, že by to lidé nepobrali, mi v roce 2019 připadají alibistické a únavné.
„Za sebe s tím nemám absolutní problém. Pokud by to byla povinná statistika, kterou by vedení extraligy chtělo zveřejnit, musely by kluby souhlasit, to samé hráčské agentury. Ale pokud se ptáte na můj názor, nevidím důvod mzdy tajit. Druhá věc je přiznávání rozpočtu, podle kterého se na spoustu věcí pohlíží. V Česku je to složité, každý klub má rozdílné podmínky ve vztahu k městu. Pardubice to mají nějak, Hradec odlišně, my jinak. Jak z toho poznat, kdo s jakým rozpočtem pracuje, pokud bychom řešili, kdo kolik vykládá na chod týmu? Například my platíme pronájem haly a komplet provoz, ročně asi 22 milionů korun. A protože chceme dělat velmi kvalitně mládež, jsme na nějakých 18 milionech. A jestliže budu chtít udržet rozpočet áčka, marketingu, obchodního úseku na nějakých 75 až 80 milionech, vyjde mi hrozivé číslo okolo 125 milionů, které potřebuji sehnat kompletně pro klub. A jak to mají jinde? Nevím. Pak v tom našem prostředí budou létat různé cifry a nebude vůbec jasné, kolik kdo zužitkuje na áčko. Já uveřejním celkové roční náklady a jiný manažer pouze na áčko a pak budu vypadat jako blbec, že jemu stačí šedesát milionů a já na to samé spotřebuju sto dvacet. Ale znovu opakuju, proti oznámení odměn hráčům nejsem.“

Co by na to řekli hráči?
„To je otázka, zda by to chtěli. Je to věčné téma, stejně jako platové stropy, uzavření extraligy.“

U nás by se platové stropy snadno obcházely, nemyslíte?
„Nevím. Je fakt, že český člověk vymyslí všechno. Za sebe říkám, že bych stropy neobcházel z obavy, že poruším licenční řád a poškodím Kometu. To si nedovedu představit.“

Náleží nyní Mueller k historicky nejlépe placeným hráčům Komety?
„Historicky nejlíp zaplaceným hráčem není. Nicméně patří do top pětky hráčů, které jsem v Kometě kdy podepisoval. Upřímně si už nevzpomenu, kdo tu dostával největší odměnu za práci. V reálu to každopádně chodí tak, že agentury nabídnou svého zvučného klienta nám, Filipu Pešánovi do Liberce, Michalu Brošovi do Sparty a Honzovi Peterkovi do Třince. Vědí, že jsme schopni peníze sehnat a že u nás je hlad po úspěchu obrovský. Kdysi jsem u vás četl doznání třineckého obránce Lukáše Krajíčka, že má měsíčně zhruba 600 tisíc. Úplně v těchto výškách se nepohybujeme. Požadavky agentur se můžou pohybovat v těchto částkách, ale v extralize může jít o pár výjimek. Stejně je pak na manažerech týmů, co jsou ochotni utratit, respektive, co jim rozpočet dovolí.“

Libor Zábranský na tréninky spíše jen dohlíží, hlavní slovo mají v tu chvíli asistenti Kamil Pokorný a Jiří Horáček

Libor Zábranský na tréninky spíše jen dohlíží, hlavní slovo mají v tu chvíli asistenti Kamil Pokorný a Jiří Horáček
K základním odměnám však chodí i bonusy, prémie, nebo ne?
„To jsem odboural. Z jednoho prostého důvodu. Hráli jsme například play out a já hráčům vyplácel prémie za získané body mužstva, přitom nám to nic nepřinášelo. To není jako skutečné play off. Tak jsem to po druhé účasti v play out zrušil a systém odměn začal překopávat.“

Hráči Komety nebyli proti?
„Vzali to. Ten obnos jsem přesunul do výkonnostních bonusů za úspěšnost v play off. Povídám klukům: Hrajte, vydělejte si. Sáhněte si na další peníze, ale musíte se předvést.“

Kolik by dělalo maximum, které byste byl ochotný dávat extraligovému hráči?
„To je v podstatě hrozně jednoduché. Pokud si nastavíte, že měsíčně vydáte na platy hráčů pět milionů, pak se jen rozhodnete, jak si ho poskládáte a komu kolik dáte. My extraligové kluby bohužel nemůžeme moc kalkulovat s příjmy ze vstupného, jako je tomu v NHL.“

Nicméně Kometa utrží nemalé peníze za play off, hlad lidí po vstupenkách je obrovský.
„V tomto jsme unikát. Pokud hrajeme finále, 38 procent rozpočtu pokryje příjem ze vstupného. Permanentka na sezení je tu dnes nesehnatelná. Potřebuju je pro nové sponzory, ale nemám kde brát, ani moji vlastní zaměstnanci mi ji nechtějí prodat. (usmívá se) Víte, patnáct let na Kometě mě naučilo nevytvářet denní program, fahrplan, protože denně reagujete na nové věci. Je to nesmírně živé. Co den, to nová situace vyžadující řešení. Třeba už dvakrát se mi stalo, že mi v půlce sezony odstoupil generální partner, což je průser. Jako stoprocentní majitel musím okamžitě zareagovat. Je to pokaždé síla, krize. Naštěstí mi s ekonomikou pomáhá pan Zündorf. Spolu jsme se shodli na jednom: Kometa nebude nikdy dlužit svým zaměstnancům. Od uklízeček až po nejdražšího hráče, všichni budou dostávat to, na co mají nárok. Takhle vlastně začala očista loga Komety. Ale abych vám úplně neutekl z otázky na největší možnou výplatu. Pokud se na trhu objeví špičkový hráč, který vás výrazně posune dál, a jeho nároky budou do 500 tisíc měsíčně, pak o něm budu vážně uvažovat. Nevidím důvod, proč bych se měl za něco schovávat. Jediné, co si nesmím dovolit, je překročení stanoveného rozpočtu. Protože svoji manažerskou chybu si slíznu já. Nejsem najatý manažer.“

Nemůžete problém poslat výš, viďte?
„Nemám na koho. Nemám za kým přijít a říct: Hele, šéfe, uvolni mi prosím prachy, potřebuju koupit ještě jednoho borce, ať hrajeme o titul. (usmívá se) Kdo to takhle má, má se úžasně. Já vždycky říkal, že Kometa je na mě nezdravě nabalená, zkrátka až moc. Bohužel se to tak vyvinulo. Bohužel proto, kdyby se mi něco stalo. To by pak bylo docela složitý. A je fakt, že té práce se nabaluje čím dál víc.“

Při tom všem zápřahu, neplánujete si odfrknout a skončit s rolí hlavního kouče?
„To ukáže čas.“
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Add JLLPR: předběhl jsi mne, Zabrána tam v podstatě říká, jaký mají rozpočet, cca 120mio na sezónu, kdy 22 hala, 18 mládež a zbytek A tým a management. Čili dedukci mne vychází ze u nás se peníze rozkradaji, pze u nás je rozpočet cca někde ke 110mio, pze jinak mne potom vysvětlete ten diametrálni rozdíl mezi marketingovymi, hracskymi prostředky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smil Flaška z Pce
Příspěvky: 845
Registrován: 17 bře 2017 19:11
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Smil Flaška z Pce »

A tohle bude důvod proč Salfický neskončí, ani když spadnem.
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Smil Flaška z Pce píše:A tohle bude důvod proč Salfický neskončí, ani když spadnem.
Nevěřím, už teď je chodící politická mrtvola..
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Takže Mallet od nás odešel bez fyzičky a až tam ho dorovnali do extraligové úrovně? To máme dlouhodobě problém a kondiční přípravou?
Smil Flaška z Pce
Příspěvky: 845
Registrován: 17 bře 2017 19:11
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Smil Flaška z Pce »

Radil zpátky na farmě, ale alespoň hraje a hned gól.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

frysta píše:Takže Mallet od nás odešel bez fyzičky a až tam ho dorovnali do extraligové úrovně? To máme dlouhodobě problém a kondiční přípravou?
Tak to snad neni prekvapeni, ne?
Dizzy
Příspěvky: 3584
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Každopadne to bude celebrity barage...
Amnestovanej Žvejk taky naladí formu..))
Naposledy upravil(a) Dizzy dne 16 bře 2019 23:48, celkem upraveno 2 x.
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

jimmypop píše:Tak to snad neni prekvapeni, ne?
Tak letos už ne,ale zajímalo mě,zda to pořád vede Mocek. Tři roky tam není,ne?
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: RE: Re: RE: Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

frysta píše: Tak letos už ne,ale zajímalo mě,zda to pořád vede Mocek. Tři roky tam není,ne?
Mocek to vede urcite minimalne uz treti, spis ctvrtou sezonu
Zamčeno