Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

Kapo na iSportu


Exkluzivní anketa Sport Magazínu má stejně jako loni stejného krále. Pardubický kapitán Lukáš Sedlák odolal dotírajícímu kanonýrovi Martinu Růžičkovi a obhájil vítězství. Univerzál, který vedle gólů i bodů zastane spoustu jiné práce. „Těší mě, že právě i tohle se ocenilo,“ reaguje 31letý útočník, jenž porazil třineckého veterána o 47 bodů.

Do minulé sezony naskočil v jejím průběhu, vrátil se z NHL. Stihl v základní části jenom 24 utkání, ale i tak se stal nejlepším extraligovým hráčem podle poroty, v níž se objevili všichni hlavní trenéři elitní soutěže. Stejně jako tentokrát.

Nyní stihl celý ročník, i když na čas vypadl kvůli zranění. Ale na play off už je opět v plné síle. Dynamo s přehledem opanovalo základní část, získalo 121 bodů, čímž vytvořilo extraligový rekord. A teď hurá za titulem! „Určitě tady nebudu říkat, že nás to neláká,“ hlásí klíčový ofenzivní tahoun, jenž ve 44 utkáních získal 47 bodů (25+22).

Ať boje o titul dopadnou jakkoliv, Sedlák by neměl chybět v národním týmu na domácím šampionátu. Takový všestranný centr se bude jistě hodit.

Obhájil jste vítězství v prestižní anketě Sport Magazínu. Co na to říkáte?
„V první řadě moc děkuju! Hlavně všem trenérům, kteří pro mě hlasovali, opravdu moc si toho vážím. Protože oni hru vidí trošku jiným pohledem, navíc mají možnost to potom rozebírat i na videu. Jsou v hokeji vzdělaní, rozumí tomu. O to je to cennější, když vás ocení někdo, kdo se přímo v branži pohybuje.“

Stejně jako loni dotíral třinecký kanonýr Martin Růžička…
„Dlouhodobě dokazuje kvalitu, body umí sbírat. Každý hráč má svoje přednosti, jeho jsou právě góly a přihrávky. V tom mu budu asi těžko konkurovat, ale zase mám svoje jiné silné stránky. Každopádně je to vynikající hráč, navíc body sbírá i ve svém věku, což je obdivuhodné. Evidentně mu přibývající roky nevadí. Dokazuje, že se umí skvěle nachystat, a pořád je produktivní.“

Těší vás, že jste opět před ním?
„Spíš mě těší, že se dokážou ohodnotit i jiné věci než jenom samotné body. Těch mají kluci víc. Není to jenom tím, že mám odehraných méně zápasů, ale prostě v tomto ohledu jsou lepší. Ale jsem rád, že na to trenéři i další experti koukají celkově a zohledňují i jiné věci.“

Bodování ovládl liberecký útočník Tomáš Filippi, který nakonec bere třetí místo. Jak jeho vidíte?
„S ním se znám osobně trochu víc než s Martinem (Růžičkou). Mám dojem, že s Tomášem jsme se potkali už na dvacítkách, je jenom o rok starší. Hráli jsme proti sobě v zámořské juniorce. Je to další hráč, který umí sbírat body. Navíc skvělý na buly. S ním mám vždycky velký problémy, když jdeme na vhazování proti sobě. Liberec hodně táhne a je pro něj nepostradatelný. Má vynikající sezonu, hodně mu pomáhá.“

Za ním je o kousíček Ondřej Kaše, lídr Litvínova, jenž trochu kopíroval vaši cestu. Když už to nebylo na NHL, vrátil se do extraligy, a hned se stal hvězdou.
„Kdyby byl zdravý, tak tady s námi ani nehraje, je někde výš. Prokazoval to hned na začátku svojí kariéry v NHL, teď by tam mohl hrát normálně dál. A v daleko výraznější roli, než jsem tam ke konci hrával já. Škoda těch zranění. Takže další skvělý hráč, proti kterému nejde říct nic špatného. V NHL o tom všechny přesvědčil.“

V čem vidíte hlavní sílu třineckého všeuměla Daniela Voženílka, který prožil životní sezonu a v anketě uchopil páté místo?
„Já ho poznal až loni, předtím jsem o něm moc nevěděl. Ale on je svojí hrou hrozně platný pro tým, dělá prostor všem okolo něj. Získává hrozně moc puků, což je jeho největší síla. Dokáže ho vybojovat, navíc se na něm v útočném pásmu udrží. Otevírá tím prostor pro spoluhráče. Myslím si, že v tomto ohledu je jedním z nejlepších v extralize.“

Zeptám se ještě na kladenského mladíka Jiřího Ticháčka, jenž i přes týmovou bídu předváděl skvělé výkony. Vidíte v obránci velký potenciál?
„Už jsem si ho všiml před rokem. Je vidět, že má velký talent, letos mu to náramně sedlo. Myslím si, že má průlomovou sezonu. Ani v reprezentaci se neztratil, hrál v ní dobrý zápasy. Doufám, že ještě poroste a posune se ještě výš. Má pěkně našlápnuto a věřím, že poroste dál a bude z něj super obránce.“

Zpátky k vám. Jak jste spokojený s tím, jak jste zvládl sezonu?
„Je to něco jiného než před rokem. To jsem naskočil do rozjetého ročníku, byl jsem hodně natěšený. Teď je to pro mě o něco těžší, prvotní nadšení vždycky trošku opadne. Zezačátku to nebylo úplně ono.“


Čím to?
„Ne, že bych se přímo trápil, měl jsem taky trošku smůlu. Na cokoliv jsem sáhnul, tak neskončilo v bráně. Po Vánocích se to zlomilo a začalo mi to tam padat. Ono to tak v kariéře chodí, obrací se to ve vlnách. Ne celou sezonu člověk vydrží bodovat a dávat góly ve stejném tempu. Občas se štěstí přikloní, pak odkloní. Jsem rád, že se to vyrovnalo a moje bodové příspěvky šly nahoru. Ale hra jako taková byla slušná celou dobu. Nějaké výkyvy vždycky jsou, ne každý zápas se mi povede a jsem spokojený, ale jsem rád, že jsem pomáhal týmu. A i když se mi nedařilo bodově, snažil jsem se pomáhat jinak. Vždycky jsem dělal maximum, abychom byli úspěšní, což je pro mě nejdůležitější.“

Týmu se dařilo maximálně.
„Za to jsem rád.“

S přehledem jste zvládli základní část, vytvořili jste český rekord, prohráli jste jenom jedenáct zápasů. Už to je úspěch, že?
„Z toho mám velkou radost. Protože to není žádná sranda. A ukazuje to sílu týmu, dlouhodobou výkonnost. A opravdovou kvalitu. V play off už je to potom momentální forma, může do toho zasahovat hodně proměnných. Dlouhodobá část je o kvalitě. Myslím si, že je to u nás hodně podceňované. Tomu, kdo ovládne základní část, se nedává takový kredit. Což je na jedné straně logické, protože každý chce vyhrát play off. Ale být nejlepší po 52 utkáních je taky hodně těžký. A ukazuje to zase jiný kvality.

Také proto jste se tentokrát nebáli sáhnout si na Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části? Někdo to z pověrčivosti nedělá, stejně jako vy loni. Tehdy jste také před play off triumfovali.
„Měli jsme to dopředu vymyšlené, jak to teď uděláme. Jsem toho názoru, že když něco vyhrajete, s pokorou to máte přijmout a náležitě oslavit.“

Jak těžké je takový velkoklub vést jako kapitán? Nezdá se, že by vás to nějak svazovalo. Nebo ano?
„Možná zezačátku jsem se v tom… Ne úplně hledal, ale musel jsem si zvyknout. Bylo to pro mě něco novýho, musel jsem se naučit, jak k tomu přistupovat. Někdy je k řešení víc věcí a není to úplně příjemný, ale už mám něco za sebou a měl bych si s tím umět poradit. Hlavně v úvodu jsem se musel soustředit na víc věcí, nebylo to úplně jenom o mně a mojí výkonnosti. Což bylo trošku těžší.“

Co vám pomohlo?
„Máme celý tým i kabinu nastavenou tak, že není až tolik práce. Každý dobře ví, o co jde. Všichni kluci mi pomáhali, nikdy to není o jednom člověku. Vždycky je víc lidí, kteří to musejí vzít na sebe a vést mužstvo. My jich máme v šatně dost. Každý si uvědomujeme, že na ledě musí být lídr. Je jedno, jestli céčko na dresu mám já, nebo někdo jiný. V tom mám velkou výhodu, že je spousta kluků, kteří mi pomáhají. Moc mi to usnadnili. Hlavně v úvodu.“


Zkraje sezony klub nečekaně propustil kouče Václava Varaďu, což vyvolalo vlnu reakcí. I tohle pro vás byla zatěžkávací zkouška?
„Jo jo. Byla to i pro mě těžká chvíle, museli jsme si k tomu s klukama něco říct. Ale nebylo to jenom o mně. Každý si to uvědomoval stejně. Jsem rád, že jsme to zvládli. Přeci jenom to bylo docela náročný, ale neovlivnilo nás to, za což jsem rád. Všichni jsme makali dál a hráli jsme výborný hokej. Doufám, že se to bude dál vyvíjet podobně.“

Navíc se mluvilo o tom, že jste se na konci úspěšného trenéra podíleli výrazně i vy hráči, o to víc to bylo nepříjemné?
„To bylo pro mě asi to nejhorší. Spousta lidí si začala vymýšlet, šířili domněnky, aniž by měli informace. Začalo se spekulovat, že přímo já jsem šel za vedením, že nechci pana Varaďu. Což tak nebylo a myslím si, že hned potom jsme to všichni takhle řekli. Že to byl nesmysl. Následně jsme to potvrdili i našimi výkony, nijak nás to neovlivňovalo. Už je to minulost. Neřešíme to. Pro mě je to hrozně dávno, všichni koukáme jenom dopředu. Soustředíme se na jiné věci.“

Teď máte před sebou play off. Ambiciózní majitel Petr Dědek se netají, že jediným cílem je titul. Tlak si jistě uvědomujete, že?
„Proto jsem šel do Pardubic. Že chci vyhrávat. To je naprosto normální věc. Ano, toužíme po titulu, ale ve stejné pozici je dalších jedenáct týmů, které postoupily do play off. Máme ambice, máme na to kvalitně sestavený tým, nemá cenu se za něco schovávat. Titul chceme vyhrát, od toho tady jsme. Proto jsme v Pardubicích. Jak už jsem říkal, je fajn vyhrát základní část, což je taky velká známka kvality, ale chápu, že titul je krásnější. Takže tady určitě nebudu říkat, že by nás to nepotěšilo a že si to nepřejeme. Uděláme pro to maximum.“

V kom vidíte největšího soupeře?
„Popravdě ani nevím. Liga je podle mě vyrovnanější než v minulé sezoně. Je tam víc kvalitních týmů, kterým to jde. Bude to o to těžší. Uvidíme, jak se všechno

Kdo bude vedle vás hlavním adeptem?
„Favoritů je víc, každý asi tuší, kdo to je. Ale nesmíme zapomínat na týmy jako Vítkovice, kterým nevyšel začátek sezony, ale potom se rozjely, hrají dobrý hokej. Takže i taková mužstva mohou promluvit do bojů o zlato. Je jich opravdu víc.“

Je velká výzva skolit z trůnu Třinec, který vyhrál čtyřikrát za sebou?
„Jo, to je jasný. Každý chce přerušit jejich sérii. Ale jestli to mám vzít ze svého pohledu, o to mi ani nejde. Já to chci vyhrát hlavně pro sebe, pro celé Pardubice, pro naše fanoušky. Což je to nejdůležitější. Víc mě tedy žene pocit, že vyhraju, než že to nebude Třinec… Spíš se dívám na náš tým.“

Jak silná je Sparta?
„Je taky našlápnutá. Má vynikající hráče, kteří dokážou hrát ofenzivní hokej. Velká síla jak v útoku, tak v obraně i brance. Kvalitně sestavený tým. V play off budou rozhodovat maličkosti. Uvidíme, jak to bude. Těžko spekulovat.“

Extraligové prostředí vás bere nejenom jako skvělého hokejistu, ale i profesionála, který perfektně zvládá další povinnosti, včetně těch mediálních. I na tom si dáváte záležet?
„Mám to dané tak, že hokejista jsem až na druhém místě. Ten, kdo má podávat co nejlepší výkony na ledě. Ale v první řadě jsme lidi, kteří by se k sobě měli chovat slušně a na veřejnosti vystupovat tak, abychom sami sebe i klub dobře prezentovali. Jasně, na ledě v emocích udělám různý věci, někomu vynadám. To k tomu patří. Ale když se sleze z ledu, je podle mě důležitý v sobě přepnout na toho člověka a být vstřícný k ostatním. Hlavně k lidem, kteří pracují kolem hokeje a k fanouškům. Což je důležitý. V první řadě jsme všichni lidi. Až potom hokejisti.“

Kde se to ve vás vzalo? Měl jste to v sobě odmala?
„Ani nevím. Když nad tím přemýšlím, museli mě tak vychovávat rodiče. Být, v uvozovkách, normální. Všeho s mírou, chovat se k lidem slušně. To muselo být od nich, protože jinak bych se to asi nenaučil. Tohle je jediné, co mě napadá. V Americe byla média všudypřítomná, každý s nimi musel umět pracovat a vycházet. Takže i to mně určitě pomohlo. Je jasné, že právě díky vám, novinářům, se fanoušci hodně dozvědí o nás hráčích. Zajímá je to. Takhle je třeba k tomu přistupovat.“

Teď máte před sebou play off, ale jistě někde vzadu v hlavě máte i myšlenky na domácí šampionát?
„Ano, je to tam trochu. Před sezonou to byl jeden z mých osobních cílů. Hrát tak dobře, abych trenérům dal záminku, že by mě mohli pozvat na soustředění před mistrovstvím. Abych se mohl ukázat, že na to mám. Potom by se vidělo, jestli mám formu a mohl bych být přínosem, nebo ne. Je to opravdu velké lákadlo. Tím víc, že je to v Praze. Ale můžu se tam dostat jedině díky svým výkonům. Bude rozhodovat to, co předvádím na ledě. Na to se musím soustředit.“

Ale cíl to je.
„Stoprocentně. S tím naprosto souhlasím, nemá cenu říkat něco jiného.“
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
OnPce
Příspěvky: 267
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 46 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

digitalmouse píše: 15 bře 2024 15:27 Já tedy dnes ani zítra nejdu, ale přihlášení mi v appce zůstalo.
Jj, už to zas funguje.
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

Tvl ten Kautikuv playlist je hodne otresnej :crazy: :grr:
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

WalkingDude píše: 15 bře 2024 15:48 Tvl ten Kautikuv playlist je hodne otresnej :crazy: :grr:
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Že vás ta hudba tak irituje? Nejdete na koncert, ale na hokej :)
Navíc ta hudba je pro ně (pro něj), každý nemusí mít vkus jako já :)
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

WalkingDude píše: 15 bře 2024 15:48 Tvl ten Kautikuv playlist je hodne otresnej :crazy: :grr:
Otřesnej je, ale vybral si ho on a třeba u Froda bylo vidět že tam naschvál dává takový "pecky" :rofl:
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
JJenda
Příspěvky: 381
Registrován: 15 lis 2018 08:04
Obdržel "To se mi líbí": 5 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JJenda »

Funkčnost aplikace neřeším, jedu přes screenshoty. Jak celý rok permici tak teď vstupenky na play-off.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

:think:
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Pick píše: 15 bře 2024 16:40 :think:
to je na úkor koho? Količe?

EDIT už to smazal 🤔
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Vysvětleno ⬇️
lucas003
Příspěvky: 2782
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 141 krát
Obdržel "To se mi líbí": 436 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

A spatnej Kaut....
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

.... hlavně, že Dinda furt vymejsli, jak vystipat hostující fans.... :wave:
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: 23 lis 2018 20:28
Dal "To se mi líbí": 170 krát
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pavel »

Pick píše: 15 bře 2024 17:10 .... hlavně, že Dinda furt vymejsli, jak vystipat hostující fans.... :wave:
Proč tady teď řešit Spartu?
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Postnutí zajímavýho twitu je nějaké řešení? 🤔
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: 23 lis 2018 20:28
Dal "To se mi líbí": 170 krát
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pavel »

Pick píše: 15 bře 2024 17:50 Postnutí zajímavýho twitu je nějaké řešení? 🤔
Jestli je to pro tebe zajímavý,tak ok. Nemám nic proti.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Přesně před 14 lety to Rado takhle krásně ukončil..

frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Pick píše: 15 bře 2024 17:10 .... hlavně, že Dinda furt vymejsli, jak vystipat hostující fans.... :wave:
Ona hlavně appka vůbec nic neřeší. Naopak si můžeš lístek koupit ještě rychleji. :)
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4478
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 834 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1020 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

No ty vole
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

To mě poser co tam dělali...
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

Total neduslednost tvl. Jak ho to nechali dojet a objet. Budicek dopici
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 251 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Sorry nechci furt hanit Willdu ale zase strašně daleko z brány
🔴⚪
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

V momentě co byl Perret za brankou už měl dostat t(d)ělo. Místo toho obránci koukají a čekají co bude.
Obrázek Za Dynamo!
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

Pec92 píše: 15 bře 2024 18:09 Sorry nechci furt hanit Willdu ale zase strašně daleko z brány
A není to poprvé...
Odpovědět