Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

PRAVIDLO 42 NAPADENÍ

42.1. NAPADENÍ

Trest za napadení se uloží hráči, který najede do protihráče, naskočí na něj nebo jej jakkoliv napadne.
Napadením se rozumí počínání hráče, který při zásahu do protihráče nadskočí, několika kroky bezprostředně před zásahem zvýší
rychlost nebo ujede příliš velkou vzdálenost s cílem protihráče zasáhnout nebo jej jakýmkoliv způsobem nepřiměřeně zasáhne. Za „na-
padení” se považuje i naražení protihráče na mantinel či branku nebo zásah na volném ledě.
Jakýkoli zbytečný kontakt s hráčem hrajícím puk při zjevném „zakázaném uvolnění“ nebo „ofsajdové“ situaci, který má za následek,
že tento hráč dopadne nebo narazí na mantinel, je „vražení na mantinel“ a musí být jako takový potrestán. V jiných případech, kdy
nedojde ke kontaktu s mantinelem, by to mělo být považováno za „napadení“.

Tomuto pravidlu jsou nadřazeny všechny podobné zákroky týkající se „nedovoleného zásahu do hlavy nebo krku”, s výjimkou těch,
které souvisejí s „bitkou”.

Trest se uloží hráči, který napadne brankáře, zatímco se brankář nachází ve svém brankovišti. Brankář nemůže být „terčem” ani v pří-
padě, že se nachází mimo brankoviště.
Příslušný trest se uloží ve všech případech, kdy hráč vyvolá s brankářem zbytečný kontakt.
Pokud brankář hraje puk mimo své brankoviště, je náhodný kontakt dovolen, pokud hlavní rozhodčí vyhodnotí, že útočící hráč vyvinul
přiměřenou snahu se kontaktu vyhnout.

42.2. MENŠÍ TREST
Hlavní rozhodčí na základě posouzení míry prudkosti a síly zásahu uloží hráči, který se provinil „napadením”, menší trest.

42.3. VĚTŠÍ TREST
Hlavní rozhodčí může na základě posouzení uložit větší trest hráči, který se provinil „napadením” a při tom faulovaného hráče bezo-
hledně ohrozil v takové míře, že dle uvážení hlavního rozhodčího by uložení menšího trestu nebylo dostatečným postihem. Viz pravidlo

42.4. VĚTŠÍ TREST A OSOBNÍ TREST DO KONCE UTKÁNÍ
Hlavní rozhodčí může na základě posouzení uložit větší trest a automatický osobní trest do konce utkání hráči, který se provinil „na-
padením”, při tom bezohledně ohrozil protihráče a uložení většího trestu by nebylo dostatečným postihem. Posouzení bezohledného
ohrožení vychází ze závažnosti přestupku a kontaktu, míře použitého násilí a obecné trestuhodnosti.

42.5. DISCIPLINÁRNÍ ŘÍZENÍ
V případě, že to příslušné orgány považují za patřičné, mohou uložit dodatečný disciplinární trest


Zásah ze slepého úhlu

Hráč v držení puku nebo hráč, který má puk pod kontrolou, si musí být vědom toho, že může být v ja-
kémkoliv okamžiku atakován. Proto musí vnímat své bezprostřední okolí na ledě a být na takový střet
vždy připraven. To se však týká jen zásahů, které protihráč vede v souladu s pravidly.
Periferní vidění hráče je omezené a nelze očekávat, že má hráč naprostý přehled o dění na ledě. Hráč
s úmyslem zasáhnout protihráče, který má puk v držení nebo pod kontrolou, musí udělat vše, co je
v jeho možnostech, aby zasáhl protihráče čistě a zásah dovoleně načasoval. Musí si být jistý, že zásah
provede takovým způsobem, aby měl protihráč přiměřenou možnost blížící se kontakt periferně zazna-
menat a mohl se na něj přiměřeně připravit. Pokud hráč zasáhne protihráče mimo jeho zorné pole,
nepovažuje se takový zásah za správně provedený a hráč za něj může být rozhodčím odpovídajícím
způsobem potrestán.
Obrázek Za Dynamo!
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

Tak co se stalo na Kladně je hnus :shifty:
Takový tým nemá v Extralize co dělat...
Strašný prasarny ty zákroky :shifty: :sick:
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

digitalmouse píše: 12 úno 2024 20:44 Za mě jednoduše: ano, byl to faul (napadení). Pokud se prokáže úder do hlavy - dodatečná stopka. Pokud ne - bez dodatečného trestu.
Neverim ze Ujcik neco nenajde. Kolikrat jsme rikali ze to nevypada na vetsi trest a Kudla demonstrativne flastr. Je to debil. Houdek teda druhej
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

Neověřoval jsem ale celkem masakr
Přílohy
Screenshot_20240212_205232.jpg
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3378
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 33 krát
Obdržel "To se mi líbí": 583 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

frysta píše: 12 úno 2024 20:44 Při jednom zákroku se otočil a měl teda jinou jmenovku. :)
Dle onlajnů chytal zápas Honzík, ale na nájezdy tam šel Vomajda :-)
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

mach píše: 12 úno 2024 20:29 Je potřeba ale říct že Houdek netrefil hlavu on si dal hrubou mrdu o led jinak to šlo na rameno. Nebýt blbeho pádu normálně vstane a hraje dal ovšem to nic nemění na tom že prostě faul.
Takhle se to zdá úplně čistý, jenže Ujčík mu sečte nepřiměřenou rychlost a "mrtvý" úhel. Já nevim úpřímně jak bych tohle rozhodoval...vzhledem k tomu vážnýmu zranění.. Ale někde před sezonou se říkalo(možná minulý rok) že by míra zranění neměla hrát takovou roli.

Každopádně jsem proti takovým zákrokům, sundat takhle Sedla, tak řvu, to se zase nedivím
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3378
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 33 krát
Obdržel "To se mi líbí": 583 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

Pce_lukas píše: 12 úno 2024 20:53 Neověřoval jsem ale celkem masakr
Tak toho se určitě chytí Blesk. Houdek bude asi trochu zvláštní frajer.

Jako ale napadlo by někoho z vás projíždět něčí facebook jenom proto, že udělal faul?
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
JiM
Příspěvky: 12
Registrován: 19 kvě 2016 11:53
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 6 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JiM »

Dynamík Jistič píše: 12 úno 2024 21:02 Tak toho se určitě chytí Blesk. Houdek bude asi trochu zvláštní frajer Jako ale napadlo by někoho z vás projíždět něčí facebook jenom proto, že udělal faul?
To je zase hon na čarodějnice, pokud se nepletu ten příspěvek je z roku 2015, to byli Rusáci ještě všeobecně s evropou kámoši a Houdkovi bylo 14, takže pochybuju o tom že měl vůbec ponětí o nějakých souvislostech.
Kula
Příspěvky: 2172
Registrován: 05 zář 2014 18:10
Dal "To se mi líbí": 850 krát
Obdržel "To se mi líbí": 281 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kula »

Dynamík Jistič píše: 12 úno 2024 21:02 Tak toho se určitě chytí Blesk. Houdek bude asi trochu zvláštní frajer.

Jako ale napadlo by někoho z vás projíždět něčí facebook jenom proto, že udělal faul?
Ten příspěvek je pár let starej
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

JiM píše: 12 úno 2024 21:07 To je zase hon na čarodějnice, pokud se nepletu ten příspěvek je z roku 2015, to byli Rusáci ještě všeobecně s evropou kámoši a Houdkovi bylo 14, takže pochybuju o tom že měl vůbec ponětí o nějakých souvislostech.
Je to tak. Ale bohužel některým lidem je to jedno
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Pce_lukas píše: 12 úno 2024 20:53 Neověřoval jsem ale celkem masakr
Neověřoval jsem též, ale prej ten post tam dal, když mu bylo 15....ale jo, je potřeba vytáhnout všechno :wave:
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3378
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 33 krát
Obdržel "To se mi líbí": 583 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

Kula píše: 12 úno 2024 21:08 Ten příspěvek je pár let starej
JJ koukal jsem. Ale Blesk to toho určitě chytí rád.
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

Pick píše: 12 úno 2024 21:09 Neověřoval jsem též, ale prej ten post tam dal, když mu bylo 15....ale jo, je potřeba vytáhnout všechno :wave:
Ale že to dokážou takhle rychle vyhrabat
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Dynamík Jistič píše: 12 úno 2024 21:02 Tak toho se určitě chytí Blesk. Houdek bude asi trochu zvláštní frajer.

Jako ale napadlo by někoho z vás projíždět něčí facebook jenom proto, že udělal faul?
No... asi takhle... blesk se toho chytí, nevím třeba proč jsme si to neověřili my dopředu. Začínám mít pocit že Bučko by aspoň pomohl béčku a bez Houdka by jsme se obešli, šanci na reparát bude mít v play-off.

Jinak jasně, ne proto že udělal faul, ale proto že hraje za Pce, jinak by to asi nehledali. Každopádně nějaké vysvětlující dovětky nebo nadpisy - Bývalý hráč Plzně se "mstil" svým, asi nelze čekat. Bývali jsou jenom hráči Pardubic, např. Petrgrave..

2015? To tam nikdo nezmíní... Sic už bylo po majdanu, ale tohle si blesk a pod. prostě nenechají ujít. Vytřískají z hovna bič...bohužel... :ruleta:

A že to zveřejnil zrovna Rampa, to mě nepřekvapuje, ten nás těžce nesnáší...
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Borek
Příspěvky: 768
Registrován: 25 úno 2020 16:35
Dal "To se mi líbí": 342 krát
Obdržel "To se mi líbí": 263 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Borek »

druhá lajna je úplně mimo a zbytek bez MK a LS úplně bez kvality
To je v píči
Sorry ale zase hrajeme úplný hovno
hrajem pěkný hovno.....na to se nedá koukat
Zadinův chaos v plné parádě Strašná sračka
Jako tohle chce hrát o titul? Zlatý Voči. Sázka na Zadinu? Špatný vtip.


Z diskuze při zápase Plzeň - Dynamo s výsledkem 1:3...
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6148
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 317 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Borek píše: 12 úno 2024 21:19 druhá lajna je úplně mimo a zbytek bez MK a LS úplně bez kvality
To je v píči
Sorry ale zase hrajeme úplný hovno
hrajem pěkný hovno.....na to se nedá koukat
Zadinův chaos v plné parádě Strašná sračka
Jako tohle chce hrát o titul? Zlatý Voči. Sázka na Zadinu? Špatný vtip.


Z diskuze při zápase Plzeň - Dynamo s výsledkem 1:3...
Díky kolego za souhrn. Plačky zase měli session. Již tradiční záležitost poslední dobou.

No, máme 100 bodů. Nuda. Možná by se i na tom dala najít nějaká hnida.
Tesla
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

:100: bodů.

Snad to nebude mít Čero na dlouho.

Houdek od Viktora flastr dostane.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Borek píše: 12 úno 2024 21:19 druhá lajna je úplně mimo a zbytek bez MK a LS úplně bez kvality
To je v píči
Sorry ale zase hrajeme úplný hovno
hrajem pěkný hovno.....na to se nedá koukat
Zadinův chaos v plné parádě Strašná sračka
Jako tohle chce hrát o titul? Zlatý Voči. Sázka na Zadinu? Špatný vtip.


Z diskuze při zápase Plzeň - Dynamo s výsledkem 1:3...
....co by za to naše "stobodový hovno, chaos, sračku i špatnej vtip" dali fans Kladna.... :whistle:
https://kladenaci.info/2024/02/12/reakc ... -fanousku/
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

tomaso25 píše: 12 úno 2024 21:28 :100: bodů.

Snad to nebude mít Čero na dlouho.
....stihnul jsem jen poslední třetinu, co se mu přihodilo?
subris
Příspěvky: 3189
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 314 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

... snad Čero a Kaplan budou v cajku a samozřejmě i Timovi brzké uzdravení. Toho Houdka nechápu. Brali ho sem jako "ochránce hvezd", ale aby vůbec si ještě tady zahrál. Za tenhle blikanec musíme přijmout trest a nemá cenu se proti tomu odvolávat nebo to nějak komentovat, ikdyz to rozhodne nekompetní Ujčík.. Ten kluk je tu ani ne 14 dní i s cestou a provede tohle ještě ve "své" Plzni...
.... #zadynamo
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Pick píše: 12 úno 2024 21:34 ....stihnul jsem jen poslední třetinu, co se mu přihodilo?
V zápase nešlo o jediné zranění, už v první třetině podklouzl za vlastní brankou klíčový bek Dynama Peter Čerešňák a nepříjemně narazil na mantinel. Podle O2 TV Sport si slovenský obránce narazil žebra a utkání pro něj předčasně skončilo. Měl by však být v pořádku.

Snad to tedy bude jen na týden či dva
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
FOGLIK
Příspěvky: 5279
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Já bych tu nědělal z Houdka skoro vraha. Za mě špatně vyhodnocená situace. Trefil ho po střele, kdy je hráč nejvíce zranitelný a nestabilní. Kdyby ho nedohrál , tak bude zase spoustal lidí , říkat , že se na to vykašlal. Hráč se vypnul pádem na led. Bude to mít samozřejmě pro něho nejspíše douhru. Mohl být přepomotivováný a chtít se ukázat. Tady je vidět, jaká , je mezi tím tenká hranice. Prostě souhra nešťastných náhod.
cam22
Příspěvky: 96
Registrován: 04 led 2022 12:36
Dal "To se mi líbí": 31 krát
Obdržel "To se mi líbí": 30 krát

Re: Hokej

Příspěvek od cam22 »

Borek píše: 12 úno 2024 21:19 druhá lajna je úplně mimo a zbytek bez MK a LS úplně bez kvality
To je v píči
Sorry ale zase hrajeme úplný hovno
hrajem pěkný hovno.....na to se nedá koukat
Zadinův chaos v plné parádě Strašná sračka
Jako tohle chce hrát o titul? Zlatý Voči. Sázka na Zadinu? Špatný vtip.


Z diskuze při zápase Plzeň - Dynamo s výsledkem 1:3...
Výhra fajn,výkon špatný,Tohle nekritický pochlebování se zase nelíbí mě,ale nikoho tady za názor nepranýřuju.......Jestli se ti takovej hokej líbí tak ok.......
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

JiM píše: 12 úno 2024 21:07 To je zase hon na čarodějnice, pokud se nepletu ten příspěvek je z roku 2015, to byli Rusáci ještě všeobecně s evropou kámoši a Houdkovi bylo 14, takže pochybuju o tom že měl vůbec ponětí o nějakých souvislostech.
Rampa na nás hnojí pravidelně, u takového ubožáka jako on už nemůže nic překvapit. I když staré příspěvky snad jdou i mazat, ne?

Jinak jen malé doporučení některým. Občas je lepší nechat emoce vyprchat a napsat v klidu po (většinou vyhraném) zápase. Tak to zkrátka letos zatím je. :-)

Za mne celkem solidní a nakonec jistý výkon. Zbytečná oslabení i Houdkův faul. Tohle si měl šetřit na Hudáčka a jemu podobné. V každém případě i takový Vožuch bude muset být hodně ve střehu při každém Houdkově střídání.

Vondrc bude dobrá zbraň, ono celkově čtvrtá lajna je skvělá. Teď hlavně aby byl Čero v pořádku.

Béčko skvělá práce. Ale zase, snad se Kaplan brzy vrátí.
Odpovědět