Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Cavalera
Příspěvky: 2352
Registrován: 13 pro 2014 15:02
Dal "To se mi líbí": 10 krát
Obdržel "To se mi líbí": 49 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Cavalera »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Tak to nečti a máš klid.Musí být pro ně hrozný denně usínat s pocitem,že to tady po x letech jede.Pouze závist a z toho pramení nenávist.Proti všem :pivko:
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Nemá cenu si z toho dělat hlavu. To víš, když jsme byli všem pro smích, tak se o nás nijak nestarali. Teď se to otočilo. Nečtu jiný fóra, diskuse pod články nebo fejsbůkový blitky klávesnicovejch všeználků. Každej, kdo má díru do prdele, je strašnej odborník...
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Typická česká hokejová závist....oni vidí jen, že Dědek má prachy, a že je aktivní, že se všude o nás píše, a to jim vadí....ale už nevidí, svůj klub...a nevím jak přemýšlí...asi si myslí, že Martinec, Pešán, Gross hrají snad za pivo a párek, že Chlapí, Řepík, Filipi, Okuliar, Blain asi za minimální mzdu, a v Mechově, že McCormack, Klíma a Štohanzl budu mít tak 50 000 hrubýho Kašové, Kirk za tatranku...nevím....o co jim jde....každý tým může mít silnýho majitele, ukázal to teď fotbalový Liberec, ale to že ho Kmoníček třeba není schopný sehnat, i za to přeci můžeš Dědek, jen prostě závidí...ale jejich boj...každý můžeme silného majitele, jen hledat a chtít...když se chce jde všechno, evidentně v Mechově ho nechtějí, a proto ta závist...jen si neuvědomují, že i jejich hráči berou platy, atd...a vidí jen miliardáře z Pardubic...závist bude vždycky, a všude...soustřeďme se na sebe, a nějaký hejty ostatních nám můžou být u prdele...s prominutím
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Teď závidí, a chovají nenávist, ale až na MS vyjede v Českým dresu např. Sedlák, Hájek či Radil, tak budou řvát první, když dají naši gól a budou se plácat po zádech.....to si vsadím už teď.
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Georgre píše: 01 úno 2024 11:05 Teď závidí, a chovají nenávist, ale až na MS vyjede v Českým dresu např. Sedlák, Hájek či Radil, tak budou řvát první, když dají naši gól a budou se plácat po zádech.....to si vsadím už teď.
Přesně tak... Každej normální fanoušek by měl bejt rád, že blâzni jako Dědek, Pražák, Chrenek, Syrovátko a další do toho dávají peníze a my se tady pak můžeme dívat na hráče evropský kvality. Bez nich by extraliga byla jen o něco lepší slovenská liga plná levnejch zámořáků...
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Ono to tak je vice mene ve vsem, nejenom ve sportu, nekdy mam pocit, ze jsme v tom v CR prebornici..uspech se zde neodpousti..
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

tau píše: 01 úno 2024 11:14 Přesně tak... Každej normální fanoušek by měl bejt rád, že blâzni jako Dědek, Pražák, Chrenek, Syrovátko a další do toho dávají peníze a my se tady pak můžeme dívat na hráče evropský kvality. Bez nich by extraliga byla jen o něco lepší slovenská liga plná levnejch zámořáků...
Je to jak píšeš, nedávno v nějakém podcastu, tuším, že tam byl Irgl s Dudou, tak Duda velmi správně poznamenal, že lidé jako Dědek dělají extraligu mnohem lepší soutěží.

A je moc dobře, že není sám, ale je podobných lidí více :thumbup:
denyip
Příspěvky: 664
Registrován: 04 srp 2017 18:05
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 67 krát

Re: Hokej

Příspěvek od denyip »

Jakub82 píše: 01 úno 2024 10:35 Jsem zklamán z fanoušků ostatních klubů až k nenávisti k nám. Je to smutný pohled do duše hokejového národa.
Vubec to neres... nekdo , kdo tak tak vysel zakladni skolu a nema rad Pardubice... proc to resit..
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Naopak. Buďme hezky nad věcí a s úsměvem...

Včera jsem viděl na O2 drndu dindu. Jen mně to připomnělo poslední úžasnej výjezd do O2 areny ;-)

Drndové se na červenobílý koukali jako na povodeň a čekali jenom, až to skončí. Krásná práce to byla.... ;-)
24cenda
Příspěvky: 272
Registrován: 28 pro 2018 10:09
Dal "To se mi líbí": 74 krát
Obdržel "To se mi líbí": 50 krát

Re: Hokej

Příspěvek od 24cenda »

J14 píše: 01 úno 2024 09:29 Včerejší zápas béčka jsem neviděl, ale věděl jsem výsledek. Teď jedou v sobotu na Slavii. Pokud se nepletu, letos s ní ztráceli ještě před tím, než se tak zázračně zvedla. Moc mě zajímá, jestli tam něco uhrají.....
A k rozhovoru s Daném Rákosem: obdivuju ho, že to takhle dal. Za sebe říkám, že po prohraném zápase jít odpovídat na takové nesmyslné dotazy bych já nezvládl takhle v klidu, jako on.
Je hezké přinášet fanouškům klubu ( hlavně těm, co bez soc. sítí nesnědí jídlo, ale možná na hajzlu ani nespláchnou h...o) stále příval nových a nových podnětů, informací a zábavy, ale někdy je to dost úlet. Nevím, co je to za člověka, co se ptá. Neznám jeho práci a možná ji i jindy dělá dobře, ale tenhle případ to není.....
Jj to jsem také já 😁, zrovna tento příspěvek čtu v práci u oběda. No a ten druhý případ na mě pasuje taky 😂
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Podle toho, jak jednani se Spackem podava Divoch v rozhovoru, tak to vypada, ze by skutecne mohl byt of pristiho roku ve SPA, alespon takovy jsem z toho mel pocit, asi se to realne jevilo uz letos, nebyt absence Kanadyra, pokud to tak bude, tak skoda, preci jenom Pardubak...
JirkaPCE
Příspěvky: 3600
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 442 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

https://www.sport.cz/clanek/hokej-extra ... ne-5021829

Nějak se budou měnit pro závěr sezony pravidla a hokej se už nebude hrát v pěti v poli? Jsem zvědavý, jestli se někteří experti pozastaví nad jejich počínáním v závěru přestupního termínu, kdy se chovali jak utržení ze řetězu.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

JirkaPCE píše: 01 úno 2024 13:40 Jsem zvědavý, jestli se někteří experti pozastaví nad jejich počínáním v závěru přestupního termínu, kdy se chovali jak utržení ze řetězu.
....tak někteří "experti" už v tom logiku našli....

.....ale když jsme u toho, tak doufám, že mu Dvořka nebo Muska případně rozmlatej ciferník hned při prvním pokusu o nějaký prasárny....
Naposledy upravil(a) Pick dne 01 úno 2024 13:51, celkem upraveno 1 x.
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Danik23 píše: 01 úno 2024 13:31 Podle toho, jak jednani se Spackem podava Divoch v rozhovoru, tak to vypada, ze by skutecne mohl byt of pristiho roku ve SPA, alespon takovy jsem z toho mel pocit, asi se to realne jevilo uz letos, nebyt absence Kanadyra, pokud to tak bude, tak skoda, preci jenom Pardubak...
Přesně tak. Kluci jako Špaček nebo Budík, čili odchovanci, kteří v současnosti mají výkonnost na naše áčko, bych raději viděl doma. Rázem by byli závistivci s řečmi o týmu plném žoldáků velmi mimo. Pokud by se povedlo podepsat i Langhamera a třeba Trejbala, k tomu někdo z mladých a byli bychom v počtu odchovanců na špici extraligy..
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Sweník píše: 01 úno 2024 13:51 Přesně tak. Kluci jako Špaček nebo Budík, čili odchovanci, kteří v současnosti mají výkonnost na naše áčko, bych raději viděl doma. Rázem by byli závistivci s řečmi o týmu plném žoldáků velmi mimo. Pokud by se povedlo podepsat i Langhamera a třeba Trejbala, k tomu někdo z mladých a byli bychom v počtu odchovanců na špici extraligy..
Todle by byl super hráč pro nás: https://www.eliteprospects.com/player/247318/jan-jenik
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 579
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 227 krát
Obdržel "To se mi líbí": 137 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 1707
Registrován: 04 srp 2014 10:52
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 79 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Caesar »

Špačka nebrat. hroznej lempl.
Vždy jen Dynamo!
Birky
Příspěvky: 137
Registrován: 16 zář 2019 13:52
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 78 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Birky »

Caesar píše: 01 úno 2024 14:34 Špačka nebrat. hroznej lempl.
Není to úplně týpeček do dvojdomku, no...
Uživatelský avatar
acrylic
Příspěvky: 1161
Registrován: 29 pro 2015 09:30
Dal "To se mi líbí": 498 krát
Obdržel "To se mi líbí": 295 krát

Re: Hokej

Příspěvek od acrylic »

Špačka neznám osobně, nicméně se velmi dobře znám s člověkem z jeho blízkého okolí a i těch pár historek, co jsem o něm slyšel, tak i kdybych je vydělil dvěma, tak to je kolosální idiot a jeho do kabiny by většina hráčů rozhodně nechtěla.
Tesla a Devils
Uživatelský avatar
acrylic
Příspěvky: 1161
Registrován: 29 pro 2015 09:30
Dal "To se mi líbí": 498 krát
Obdržel "To se mi líbí": 295 krát

Re: Hokej

Příspěvek od acrylic »

Tesla a Devils
Pce_lukas
Příspěvky: 505
Registrován: 10 dub 2022 12:33
Dal "To se mi líbí": 92 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pce_lukas »

acrylic píše: 01 úno 2024 15:19 https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... velec.html

Někdo celé prosím?

Brankář Dominik Pavlát se rozpovídal o trejdu z Plzně do Pardubic. Na transfer se ptal i trenéra reprezentačních gólmanů Ondřeje Pavelce
Brankář Dominik Pavlát se po rozloučení v Plzni přesouvá do Pardubic
Plzeňský brankář Dominik Pavlát sleduje zápas s Pardubicemi pouze ze střídačky
Plzeňský brankář Dominik Pavlát zasahuje
Plzeňský brankář Dominik Pavlát během duelu se Spartou

Šel se rozloučit, sedl do narvaného auta a vyrazil na Pardubice. Dominika Pavláta (24) nakonec Plzeň přeci jen vyměnila za Milana Kloučka. „Můžeme, pár hodin teď pojedu,“ souhlasil reprezentační brankář s rozhovorem pro deník Sport a web iSport.cz po trejdu. Dlouho se o výměně mluvilo, na stole byla pár týdnů. Kluby si ale plácly až poslední den přestupové uzávěrky. Hodně se těší na lekce vedle profesora Willa.


Věřil jste, že se dlouho diskutovaný obchod opravdu uzavře?
„Tak padesát na padesát. V jednu chvíli se zdálo, že se kluby domluví, pak zase, že všechno padlo. Ve výsledku to bylo i pro mě náročné, protože jednou přišly zprávy, že se mám nachystat a jdu do Pardubic, pak zase, že zůstávám v Plzni.“

Je pravda, že jste o přesun sám stál?
„Když jsem se dozvěděl, že se ozvaly Pardubice, abych jim pomohl k cíli, po kterém touží? Asi každý hráč chce hrát o titul. Byl bych sám proti sobě, kdybych reagoval, že si přeju zůstat v Plzni a dohrát sezonu. Je to velká výzva a jsem rád, že všechno dopadlo.“

Sportovní manažer Tomáš Vlasák se ale díval čistě na sportovní stránku Plzně. Působil, že by vás nepustil ani za kódy od sejfu Švýcarské národní banky. Chápete ho?
„Určitě, ale i kdyby se trejd nakonec nestal, nedalo by se nic dělat. Sezona by běžela dál a odváděl bych stoprocentní práci v Plzni. Nebylo to tak, že bych se naštval nebo urazil, kdyby se kluby nedomluvily. To nebylo na místě.“

Jedete do Pardubic vystrčit z brány Romana Willa , nebo spíš přijímáte pozici, že od něj máte šanci něco okouknout?
„Beru to hlavně jako ohromnou zkušenost, Willda je skvělý brankář. Nemám moc rád nějaké srovnávání, ale když si vezmu, čím si v kariéře prošel, je daleko přede mnou. Je zkušenější a rád se od něj něco naučím. Když dostanu šanci chytat, budu chtít odvést maximum a dovést tým k výhře, tady není o čem. Těším se ale už na první čtvrteční trénink, až si vedle Willdy stoupnu.“


Přitom v bráně vypadáte stylově úplně jinak. Stejně se dá od gólmana s agresivnějším stylem něco okoukat?
„No jasně, už jen ten přístup k tréninku. A nejde jen o věci na ledě, těším se, jak funguje mimo mantinely, jak na sobě pracuje. Posune mě to po všech stránkách.“

I když jste spolu nikdy nechytali, prý spolu dobře vycházíte. Je to tak?
„Je, jsme na podobné vlně. Bude nám to klapat a myslím, že z toho budu čerpat celou kariéru, že mě čeká práce vedle tak kvalitního brankáře.“

Dovedete s rukama na volantu rychle vymyslet, na co se do Pardubic těšíte nejvíc?
„V týmu je hodně kvalitních hráčů, takže určitě na kluky, na spolupráci s Willdou a taky na plnou halu. Já teda neřeknu ani půl slova na atmosféru v Plzni. Tam byli taky skvělí fanoušci, uměli udělat hodně bouřlivou kulisu. Kolikrát nám v zápase pomohli tak, že i když to nebylo od nás ono, nakopli nás a my se zvedli.“

V Plzni jste působil necelé čtyři sezony. Dostával jste víc a víc prostoru, zvedl se do reprezentace. Asi ideální štace pro posun kariéry v dospělém hokeji, je to tak?
„Jednoznačně, na Plzeň budu vzpomínat vždycky v tom nejlepším. Poznal jsem tam hodně kamarádů, skvělých spoluhráčů i trenérů. Pan Pejchar (trenér brankářů) je asi to nejlepší, co mě mohlo v rozvojovém věku potkat. Vychoval tady hodně skvělých brankářů a vážím si toho, že jsem mu taky mohl projít pod rukama. Pochytil jsem nějaké jeho zkušenosti. Jediné, co mě mrzí, že se nám nepovedl žádný extra týmový úspěch. Z osobního pohledu to tam ale určitě povedené bylo.“


Do Pardubic z Plzně jede i obránce Michal Houdek. Naviguje?
„Ani náhodou, ten jede dalším autem. (usměje se) Sem bych ho už nenarval, kolik tady mám věcí. Potřeboval bych, aby tenhle den měl tak čtyřicet hodin.“

Že jedete z Plzně dva, překvapení asi bude, co?
„Úplně jsem to nečekal, to se přiznám. Některé kluky z Pardubic znám, hrál jsem s nimi. Ale bude fajn, když přijede se mnou i Michal, bavili jsme se spolu už dost v Plzni, tak mám dalšího parťáka.“

Brankáři v sezoně 2023/2024
góly chycené nad očekávání
Frodl (K. Vary) 16,15
Konrád (Olomouc) 9,96
Tomek (Litvínov) 7,23
Pavlát (Plzeň) 7,11
Klimeš (Vítkovice) 6,91

úspěšnost zákroků
Kavan (Kometa) 93,2 %
Klimeš (Vítkovice) 93 %
Pavlát (Plzeň) 92,8 %
Frodl (K. Vary) 92,6 %
Zajíček (Litvínov) 92,4 %

Probíral jste tenhle krok i s Ondřejem Pavelcem , jestli váš přestup schvaluje směrem k boji o mistrovství světa?
„Já jsem s ním přímo nemluvil, ale vím, že se to s ním taky konzultovalo a ze svého pohledu dal mému přesunu do Pardubic zelenou. Víc k tomu asi říct nemůžu.“


Dá se čekat, že minimálně dva brankáři z NHL na MS dorazí. Cítíte, že vy, Jakub Málek, možná i Tomáš Suchánek byste se z mladších gólmanů mohli ucházet o třetí místo?
„Jo, ale není to tak, že bych o tom pořád přemýšlel. Bude záležet na momentální formě a nějak to dopadne. Není na místě se k tomu upínat.“

Mluví se o tom, že byste měl mít podepsaný kontrakt na příští sezonu ve Finsku. Dává klid vědomí, když budoucnost je v klidu vyřešená?
„Abych řekl pravdu, nic ještě nevím. Podepsaného určitě nic ještě nemám, něco se ale řeší. Primární teď asi bylo, jestli sezonu dochytám v Plzni, nebo půjdu do Pardubic. Čekám, že jasno bychom měli mít do konce února.“

Ale platí, že byste měl mířit do ciziny?
„Platí, chtěl bych zkusit něco nového. Nikdy jsem venku nechytal, láká mě vidět, co to všechno obnáší.“

Spekuluje se, že o vás hodně stojí třeba Ilves Tampere, který má mezi brankáři tři Čechy Málka, Hamrlu a Bizoně. Kdyby vzal ještě vás, aby nezačal hrát spíš někde v Chomutově ještě...
(usměje se) „Nevím, jaké tam jsou kluby. Budu se teď soustředit na práci v Dynamu. Tohle řeší agent, já mám na starosti chytání a ať jsem co nejlépe připravený.“

Vašemu bývalému parťákovi Justinu Petersovi jste stihl pogratulovat, že se z něho stal trenér brankářů Ottawy Senators?
„Ano, gratuloval jsem mu. Když si vezmu, že před šesti lety jsme chytali spolu v Chomutově a dnes je z něj trenér brankářů v klubu NHL. Neskutečný, má skvělou cestu a mám radost, že se mu takhle daří. Je to i pro něj ohodnocení, že byl skvělý gólman, teď je i skvělý trenér.“

Nehlásil, že máte pořádně makat, aby si vás stáhl k sobě?
„To zase úplně ne. Psal mi už dřív, že mě sleduje, ale to ještě ani nebyl trenér. Když s někým chytáte, mrknete se, jak se tomu druhému dařilo. Ale jo, když je teď trenér brankářů, mohl by to sledovat ještě víc.“ (usměje se)
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

acrylic píše: 01 úno 2024 15:13 Špačka neznám osobně, nicméně se velmi dobře znám s člověkem z jeho blízkého okolí a i těch pár historek, co jsem o něm slyšel, tak i kdybych je vydělil dvěma, tak to je kolosální idiot a jeho do kabiny by většina hráčů rozhodně nechtěla.
Enormní zájem o něj projevil VV, nicméně aktuálně patříme v ČR mezi 3 TOP týmy, a takového hráče prostě musíš oslovit.
Je to bezesporu špičkový hokejista a o všechny potencionální špičkové hráče se se Spartou a asi Třincem budeme chvíli přetahovat.

Sparta má v tomto výhodu, že má Chlapíka, který si zřejmě se Špačkem rozumí.

Každopádně já doufám, že půjdeme zcela záměrně po hračích, kteří nakoukli, ale zároveň se neprosadili do NHL - to mi dává větší smysl. A třeba Kaut těm klukům ukáže, že přes Dynamo vede cesta zpátky za moře :think:
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Mezi námi a Spartou je jeden zásadní rozdíl. A to hokejoví fanoušci soupeře v hale. Viz letošní Dynamo Expres. Podobnou invazi chystá, byť neorganizovanou, Kometafans. Zároveň nehodlám soudit, kolik fanoušků toho kterého klubu tam kdy bylo víc. V tomhle mohou soupeřit pouze dva kluby v republice. Nikdo jiný. A převedeno na výšku člověka, ostatní těmto klubům okopávají tak maximálně kotníky. Dost možná jednou Kladno s JJ68 holeň. Ale nakopat do koulí - to ani zdaleka. V novodobé historii nikdy nikdo. Zcela mimo pak beru první derby Sparta - Slavia. Nechce se mi hledat, jestli vůbec bylo vyprodáno. Ale asi snad ano.
Odpovědět