Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

WalkingDude píše: 09 led 2024 12:00 Dvorka stopka 2 spily
Zbytečný faul.

Bohužel tady rozhodla i výška a váha Dvořáka, ale tím ho neomlouvám.
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Tak já nevím. Dvořák za toto 2, Jank za Holíka 5 s přihlédnutím k recidivě???
Stingy
Příspěvky: 176
Registrován: 20 lis 2019 11:00
Dal "To se mi líbí": 214 krát
Obdržel "To se mi líbí": 48 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stingy »

pepa píše: 09 led 2024 14:28 Tak já nevím. Dvořák za toto 2, Jank za Holíka 5 s přihlédnutím k recidivě???
Víme, jak ty tresty střílí od boku, ale tady jsou 2 naprosto v pořádku.
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4925
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 119 krát
Obdržel "To se mi líbí": 838 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

Ujcik je fakt pica. Kdyby aspon byl stejna kurva na vsechny. Omluvte mou francouzstinu
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
PCE.MAN
Příspěvky: 1630
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 77 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Ujčík je prostě pič...
Dvořák ho trefil, to tak je, trochu nešťastně, protože je proti soupeři velký. Nejel tam s úmyslem ho trefit, trochu nešťastný faul.
Zatímco Cingel krosček zezadu na hráče stojícího u mantinelu, kterého tím pošle hlavou na mantinel a vzápětí do nemocnice.
Fakt ať jdou s tímhle korektním rozhodováním do prd....
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

JirkaPCE píše: 09 led 2024 12:05 Přesně tak, že Koreis ještě nepřekousl rok 2012, kdy mohl aspoň něco vyhrát a v pátém finále nám ještě v podstatě nahrál na rozdílový gól, je jasně vidět, má o nás strašnou starost. S oblibou si do nás kopl, když jsme byli dole a po příchodu nového majitele pokud každou sezónu nevyhrajeme titul, tak je to neúspěch. Stejně jako ty kecy jak bez koncepce nesmyslně nekupujeme. U jiných je to kvalitní konkurence v kádru, která je pro úspěch potřeba.
Souhlasim s tebou ve všech posledních příspěvcích, jsem rád že si zmínil ten zápas z roku 2012. To samý Ujčík, jak ho sere ten blafák do bekhendu, kdy už Hašana měl, ale přestřelil, mohli vyhrát zápas, takhle jsme kráčeli za titulem 12 vyhranými zápasy v řadě!! Dokráčeli jsme tam pane Koreis i v roce 2012 a dokráčíme tam i letos!!!! Jsem o tom přesvědčen, my zvládáme tu dominanci v zápasech, jen nás nyní postihuje to samé, co loni Spartu když se vrátila ze Spengleru. To se srovná...

By mě zajímalo, kam bychom si odkládali další zápasy kvůli semifinálové účasti ligy mistrů? Už teď je leden narvanej že není termín, takže až někdy úplně na konec základní části?? Jestli příští rok nebudeme hrát Spengler Cup, tak přirozeně bude liga mistrů jedním z hlavních cílů. Letos byl tedy aspoň pro mě přednější Spengler. Nemyslím si ale že účas ve čtvrtfinále ligy mistrů je neúspěch.. Když se podíváme jaké týmy skončily už v osmifinále, tak je to úspěch. Přejít přes Ilves Tampere je velký úspěch.. A pořád si myslím že nebýt toho prvního zápasu s Raumou kde to sakra moc posrali rozhodčí, tak jsme postoupili, řekl bych že to byla objektivní příčina neúspěchu(samozřejmě v kombinaci se špatným začátkem)

A jak už tady někdo říkal, loni jsme vyhráli trofej pro vítěze základní části. To taky není málo. Letos bude trofej pro vítěze ZČ i titul mistra extraligy.

A ještě na závěr, nemám vůbec rád to slovo nakupování.. že přikúpíme. Máme nakoupen nákladný kádr. I na radnici říkají že ztráta vznikla nákupem daných hráčů. Nakupuje se ve fotbale. Barcelona, Real Madrid, Paříž, Arsenal, Manchester city atd... ale i Sparta a Slavie) Tady proboha drtivou většinu hráčů nenakupujeme, skončily jim smlouvy, tak je zaměstnáme(což může každý, pokud nabídne dobré podmínky) Nakoupili jsme třeba pana trénéra Rulíka, ten byl pod smlouvou. Jinak si tenhle termín - nakupujeme vyprošuji!!!

P.S. už se těším až bude klub jen pana Dědka a novináři budou mít o důvod míň, dělat nějaké senzace skrz město.
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Stingy píše: 09 led 2024 14:33 Víme, jak ty tresty střílí od boku, ale tady jsou 2 naprosto v pořádku.
Otázka je jak moc mu tam svou nešikovností najel. 2 zápasy by pro mě byly naprosto v pohodě, kdyby Jank dostal 10-12 zápasů
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

PCE.MAN píše: 09 led 2024 17:01 Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Ujčík je prostě pič...
Dvořák ho trefil, to tak je, trochu nešťastně, protože je proti soupeři velký. Nejel tam s úmyslem ho trefit, trochu nešťastný faul.
Zatímco Cingel krosček zezadu na hráče stojícího u mantinelu, kterého tím pošle hlavou na mantinel a vzápětí do nemocnice.
Fakt ať jdou s tímhle korektním rozhodováním do prd....
Pokud se nemylim, Viktora si tam kluby opakovane drzi, kde neni vule ke zmene, neni ani pomoci...
JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Jinak ještě ke Koreisovi. Ne že bych byl nějaký obdivovatel Hadamczika, ale co vůči němu pořádá za výpady, jenom kvůli tomu že mu jako trenér nesedl, nad tím kolikrát zůstává rozum stát.
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Vítkovice - Skeleftea zatím přestřelka, už je to 2:2
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1161
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 340 krát
Obdržel "To se mi líbí": 320 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sali67 »

Danik23 píše: 09 led 2024 17:50 Pokud se nemylim, Viktora si tam kluby opakovane drzi, kde neni vule ke zmene, neni ani pomoci...
Protože to nikdo jiný nechce dělat, to říkala APK už před sezónou
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

až bude předseda disciplinárky profesionální funkce tak to možná k něčemu bude vypadat....tohle je paskvil
Alex145
Příspěvky: 138
Registrován: 23 úno 2021 11:18
Obdržel "To se mi líbí": 4 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Alex145 »

JirkaPCE píše: 09 led 2024 18:13 Jinak ještě ke Koreisovi. Ne že bych byl nějaký obdivovatel Hadamczika, ale co vůči němu pořádá za výpady, jenom kvůli tomu že mu jako trenér nesedl, nad tím kolikrát zůstává rozum stát.
Koreís ještě říkal, že Pardubice někoho do konce ledna představí
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Danik23 píše: 09 led 2024 17:50 Pokud se nemylim, Viktora si tam kluby opakovane drzi, kde neni vule ke zmene, neni ani pomoci...
Je to jednoduchý. Za aktuálních podmínek nemají na vrátnici frontu zájemců.

Kdokoli do toho půjde, ví, že má na zádech terč a bude z titulu svý funkce neoblíbenej. On totiž dost rozšířenej postoj řady lidí je takovej, že můj je trestanej buď úplně nespravedlivě nebo moc. Cizí je pro změnu trestanej málo. Vždy tam bude tenhle emoční faktor.

A jo, Ujčík ve spoustě případů rozhoduje nekonsistentně a výši trestů asi losuje. Jenže se obávám, že to tak dělali jeho předchůdci, a bude to tak dělat nějakej jeho nástupce.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Jak jsme se odpoledne bavili o těch rozpočtech a reálném významu ......
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1161
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 340 krát
Obdržel "To se mi líbí": 320 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sali67 »

A známé rozpočty ostatních hokejových klubů?
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

tomaso25 píše: 09 led 2024 19:57 Je to jednoduchý. Za aktuálních podmínek nemají na vrátnici frontu zájemců.

Kdokoli do toho půjde, ví, že má na zádech terč a bude z titulu svý funkce neoblíbenej. On totiž dost rozšířenej postoj řady lidí je takovej, že můj je trestanej buď úplně nespravedlivě nebo moc. Cizí je pro změnu trestanej málo. Vždy tam bude tenhle emoční faktor.

A jo, Ujčík ve spoustě případů rozhoduje nekonsistentně a výši trestů asi losuje. Jenže se obávám, že to tak dělali jeho předchůdci, a bude to tak dělat nějakej jeho nástupce.
Ano je to tak jak rikas, zejmena profesionalizace mozna nejen predsedy, ale cele grupy jak rika Stars je zasadni krok, shodne take uprava pravidel rizeni a komunikace zaveru, coz casto budi rozpaky jako takove. Muj nazor je ten, ze pokud by to opravdu chteli resit a zmenit, tak to udelaji s nejakym predstihem a melo by to jit (kde se chce, tam to jde..), na me to proste pusobi tak, ze sice tam ci tam nadavaji nejak vsichni, ale ve finale je to az tak nepali a jede to vesele dal, s ulidbou, ze to vlastne nikdo nechce delat..
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

,,Ale může se stát, že ve výrobku je přimíchaného něco navíc.“ :)



Obhájce hokejistů Hradce popsal soud kvůli dopingu: Chceme, ať můžou hrát

Obhájce hradeckých hokejistů chce v dopingové kauze milost: Ať můžou hrát

V dubnu mělo trio hradeckých hokejistů pozitivní test na doping. Teď celé řízení míří konečně do finiše, všichni byli vyslyšeni u Národního rozhodčího soudu pro sport a čeká se na verdikt. Případ se rozdělil na tři, každý hráč má svůj vlastní senát, každý uslyší jeden verdikt. „Hráči v žádném případě nechtěli zlepšit svoji sportovní výkonnost, úmysl tam nebyl. Věřím, že tohle se podařilo prokázat,“ říká jejich advokát Jan Šťovíček.

Probíhá celé řízení s hokejisty Hradce tak, jak jste čekali?
„Ano, vše probíhá standardně. Jen nějakou dobu trvá, než proběhnou všechny úkony, obě strany si vyměňují písemná podání, znalci chystají svoje posudky. Proto všechno tak trvalo. Jsme rádi, že se podařilo udělat tři jednání a každý z hokejistů má své vlastní řízení.“

Pardon, že vám do toho skáču, ale to je dobře?
„Máte v podstatě dvě možnosti, můžete všechno sloučit do jednoho případu. Skutkově jde o zhruba stejnou podstatu, takže by to šlo. Nebo uděláte všechno natřikrát. Argumentem pro druhou variantu je, že každý z hráčů se může hájit nějak jinak. Výsledkem budou teď tři rozhodnutí a nemyslím si, že by se nějak lišila. Předpokládám, že tři senáty zkoordinují svoje rozhodnutí, aby se od sebe nijak neodlišovala.“

Na druhou stranu, není i rizikem, že se posuzuje prakticky jeden a ten samý případ třikrát, takže právě tři odlišné výsledky vyjít mohou? Pak by z toho byl trochu maglajz, lidově řečeno.
„Teoreticky se to stát může. Ale senáty jsou obsazeny zkušenými právníky. Jsou tam lidi, kteří vědí, co dělají, a věřím, že nedopustí, aby se situace dostala do maglajzu, jak říkáte. Velké rozdíly v případech nenajdete.“

Bylo zásadní stání, ke kterému se hokejisté dostavili, nebo hrají větší roli dokumenty, které obě dvě strany sportovnímu soudu dodaly?
„Důležité je oboje, myslím, že o něco víc písemné podklady. Hráči něco tvrdí, nějak se hájí. A svoje slova musí podložit nějakými důkazy. Ty jsou listinné, zejména se jedná o znalecké posudky z toxikologie a analýzy různých chemických látek. Tam se dovozuje, že to, co oni tvrdí, je v pořádku. Naprosto pochopitelně na druhé straně plní svoji povinnost správně Antidopingový výbor, který se snaží jejich obhajobu vyvrátit a dokázat, že pravdu nemají. V jednání mají hráči i právníci prostor přednést veškeré argumenty, což se i stalo. Senát měl k hráčům dotazy, na ně přišly odpovědi a tím je soud završen.“

Výsledek čekáte kdy?
„V průběhu ledna, nejdříve bych tipoval, že v půlce měsíce bychom mohli obdržet nějaké písemné rozhodnutí. Hráči by samozřejmě byli rádi, aby vše bylo ukončeno a oni věděli, na čem jsou. Budou hrát, nebudou hrát? Kdy mohou začít? A tak dále.“

Můžete zveřejnit, s jakým výsledkem bude obhajoba hráčů spokojena?
„Do detailů řízení zacházet nechci, to by asi nebylo vhodné. Ale od začátku jsme přesvědčeni, že se nejedná o žádný úmyslný nebo vědomý doping. Hráči v žádném případě nechtěli zlepšit svoji sportovní výkonnost, úmysl tam nebyl. Věřím, že tohle se podařilo prokázat poměrně kovanými důkazy. Snažíme se taky prokázat, že vyvinuli veškerou snahu a opatrnost, kterou po nich lze rozumně žádat, aby se látka nedostala do těla. To je naše stanovisko od začátku, stala se nepříjemná věc, která se přihodila bez jejich zavinění i bez jejich vědomí.“

Tím pádem nikdo z nich při užití zakázané látky žádnou povinnost nezanedbal?
„Znají svoje povinnosti, vědí, co mají udělat, co se nesmí stát a na co si mají dávat pozor. Prokazovali jsme, že tady nešlo o úmysl, ale ani o nedbalost. Navrhujeme, aby hráči nebyli vůbec potrestáni, aby mohli začít rovnou hrát. Věříme, že z jejich strany nedošlo k porušení antidopingových předpisů.“

Můžete popsat, jak by se hokejista měl chránit, aby se nestalo, že dopuje nevědomky?
„Sportovec samozřejmě ví, že do sebe nesmí píchat nějaké injekce, to už ani nikdo nedělá. Ale koupíte si proteinovou tyčinku nebo používáte nějaké prášky, ze kterých si mícháte nápoje jako doplněk stavy. To dělá dnes naopak každý sportovec. Vezme si krabici a měl by se podívat, jestli tam není něco zakázaného. Tady přichází první kámen úrazu, protože sportovec není chemický inženýr. Na obale na vás svítí třeba padesát látek, které ještě jsou popsané latinsky.“

Tak pak vím, že s etiketou jdu za klubovým doktorem, pokud mi ji nedal přímo on sám. Nebo ne?
„Je to tak. Je rozumné po sportovci chtít, aby šel za nějakým odborníkem, který složení výrobku projede, přeloží. No a tady to podle mě končí, tady je hranice, co běžný sportovec může udělat. Jenže WADA (Světová antidopingová agentura) vám řekne, že tohle nestačí. Řekne vám, že na cedulce třeba něco není, ale může se stát, že ve výrobku je přimíchaného něco navíc.“

Chápu, antidopingovou asociaci nezajímá, že na etiketě něco chybí. Dává vám za povinnost všechno zjistit. Co kdyby náhodou…
„No právě a tady je podle mě hranice, kterou nemůže nikdo po sportovcích chtít, aby ji překračovali. Z pohledu WADA je to tak, že si máte vzít všechno, co chystáte konzumovat, jít do chemické laboratoře a nechat si udělat analýzu. Až vám potvrdí, že tam fakt nic zakázaného není, pak to můžete konzumovat. Tohle je podle mě už moc, protože chemická analýza vyjde klidně na sto tisíc. Kdyby tohle měl dělat sportovec na každou drobnost, kterou si koupí, nedoplatí se. A musel by pokaždé, když dobere jeden suplement, nechat si otestovat novou várku, jestli tam omylem něco neskončilo. Bavíme se obecně, ale když jste Novak Djokovič se štábem lidí a miliony dolarů na kontě, není to asi problém. Ale pokud vrháte koulí, běháte stovku nebo hrajete hokej v Hradci, na tohle nemáte.“

Jen se to po nich podle řádů chce. Nezájem, že výrobce udělal chybu, vy ji dělat nesmíte.
„Podle mě je to nesmysl. Tohle není boj proti dopingu, ale střelba úplně mimo. Sportovci na podobné věci nemají ani peníze. Dlouhodobě jsem frustrovaný, když vidím, co se po sportovcích chce.“

Když se ještě vrátíme k hradeckému případu, pokud jedna ze dvou stran nebude spokojena s verdiktem, je reálné se obávat dalších průtahů kvůli odvolání?
„Teoreticky je možné se odvolat ke sportovnímu soudu v Lausanne. Mohou to udělat buď hráči, nebo WADA. Má právo, aby dostala rozhodnutí v překladu a k tomu celý spis. Pokud by se s výsledkem neztotožnila, jde to mimo antidopingový výbor u nás. Byl bych strašně rád, aby taková situace nenastala.“

Protože by se vše natáhlo o další měsíce?
„Ještě déle, řízení v Lausanne trvá opravdu hodně dlouho. Kauzu atletky Anežky Drahotové řešíme už třetím rokem a CAS není schopen dosáhnout žádného rozhodnutí.“

Já myslel, že od července 2021 platí, že je očištěna?
„Případ ale pokračuje, WADA se odvolala do Lausanne a tam se věc povaluje už dva a půl roku. Co je tady ale ještě podstatnější, jde o hodně nákladnou věc. Jenom poplatky a zálohy na odměnu rozhodců jsou v řádech desítek tisíc švýcarských franků. Tuhle věc kritizuji už dlouho.“

Protože se k Mezinárodní sportovní arbitráži běžný sportovec nemůže ani dovolit odvolat?
„No jasně, když jsem řešil Romana Kreuzigera, našel jsem precedens u britského cyklisty, který měl podobné nesrovnalosti v biologickém pasu. Podle mě by uspěl, kdyby k CASu šel. Ale rovnou to zabalil, protože řekl, že nemá k dispozici stovky tisíc franků, aby se někde soudil. Tak radši zabalil kariéru. Vidím tady chybu systému. Ale když se vrátím k našemu případu, věřím, že sem nic nedojde. Když se podíváte do historie podobných případů, psali jste o tom taky, už se takové věci staly. A soudy se drží judikatury, pokud věc nevybočuje zásadně na jednu nebo druhou stranu, není důvod, aby se někdo odvolával.“
O co jde v kauze Mountfieldu HK

- při dubnovém semifinále Mountfield HK-Vítkovice se podrobilo šest hráčů testu na doping. Klasicky byli vybráni tři na každé straně
- tři hráči Mountfieldu HK měli pozitivní výsledek. Konkrétně se jedná o Graema McCormacka, Kevina Klímu a Martina Štohanzla
- výsledek byl zveřejněn až v květnu, když skončila sezona, takže nebylo možné testovat další hokejisty
- ve výživovém doplňku se měla nacházet DMAA (1,3-dimethylamylamin), jenž je na seznamu zakázaných látek, ovšem na etiketě název látky chyběl
- ředitel antidopingového výboru Martin Čížek řekl, že hráčům hrozí čtyřletý trest, ale v jejich případě ho lze snížit na dva roky. Klub hráčům pozastavil smlouvy.
- disciplinární komise extraligy vydala předběžné opatření a do vyřešení případu hráčům Mountfieldu zastavila činnost.
- o trestu pro hráče rozhodne Národní rozhodčí soud pro sport
- verdikt by měl padnout do konce ledna
- následně může vynést trest nad Hradcem i disciplinární komise APK. Protože byli pozitivní tři hráči, podle směrnice musí dostat postih i klub, pokud hráče soud shledá vinnými.
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Sali67 píše: 09 led 2024 18:58 Protože to nikdo jiný nechce dělat, to říkala APK už před sezónou
Je to tak, take jsem to zaregistroval, jenze oni proto ani moc na druhou stranu nedelaji, jim to vice/mene vyhovuje, bych rekl..
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Kdybych měl číst příspěvky fanoušků, tak bych se z toho zbláznil, povídá Klouček

https://pardubicky.denik.cz/hokej_regio ... anada.html

Vypálil jim rybník. Nejen finskému Kuopiu a výběru Kanady, ale také svému kolegovi, kterého po svém prvním vystoupení na Spengler Cupu už nepustil mezi tři pardubické tyče. Milan Klouček se stal překvapivým hrdinou Dynama na prestižním hokejovém turnaji v Davosu. Za své výkony dostal důvěru po návratu ze Švýcarska, ale jeho tým prohrál s Brnem v prodloužení. Už ve středu čeká Dynamo netradičně zápas back to back.

Je mu pětadvacet a za jeho jménem svítí 101 extraligových startů. Většinu času strávil v pardubickém dresu. Až na svoji premiérovou sezonu ale paběrkuje. Jeden rok je trojkou, druhý dvojkou. Když naskočí na led, je to na jeden zápas a pak dlouho nic. Těžkou pozici má u některých pardubických fanoušků.

„V extralize není lehké se prosadit, konkurence je velká. V České republice je kupa kvalitních brankářů a soutěž není nafukovací. Jsem rád, že mohu být v Pardubicích. Záleží to jenom na mě. Musím předvádět takové výkony, abych si řekl nejlépe tady o smlouvu,“ říká Milan Klouček v rozhovoru pro Deník.

Člověk musí věřit až do konce

Pamatujete si, kdy jste na tři zápasy nepustil do brány týmovou jedničku jako na Spengler Cupu?


(zamyslí se) No to už je pěkně dlouho. Když nebudu počítat první ligu, tak v extralize to bylo někdy v mých začátcích. Tehdy bylo období, kdy se prvním dvěma klukům Kácovi (Ondřej Kacetl) a Růžovi (Martin Růžička) nedařilo. Já jsem přišel s čistou hlavou.

Věděl jste dopředu, že budete na turnaji ve Švýcarsku chytat alespoň jeden zápas?

Ne. Trenér nám to říká tak nějak den dopředu. A pak se to řeší podle aktuálních výsledků a výkonů. Dozvěděl jsem se to až před zápasem s Kuopiem.

Tušil jste někde uvnitř po povedeném výkonu proti Kuopiu, že půjdete do semifinále proti Kanadě jako jednička, nebo vás to příjemně překvapilo?

Neřešil jsem to. Nicméně mě to určitě potěšilo. Soustředil jsem se hlavně na zápas proti Finům. Chtěl jsem ho vyhrát. Chci být v bráně, chci chytat co nejvíc, to je jasné. Ale nějak jsem nad tím nepřemýšlel.

Nenaháněla vám Kanada hrůzu, v tom smyslu, že všechna práce z předchozího zápasu může být zhacena?

Věděli jsme jakou má kanadský tým kvalitu. Trochu jsme kalkulovali s tím, že jsme na rozdíl od soupeře měli den volno. Hrůzu mi nenaháněli, naopak na zápas jsem se těšil. Kdy se vám poštěstí zachytat si proti Kanadě. A pak ještě vyhrát.

Když předchozí otázku otočíme, tak vytáhnout se proti Kanadě je pravděpodobnější než se bát, že se člověk ztrapní…

Neřekl bych, že jsem se bál nějakého propadáku. Každopádně to byla obrovská výzva. Už jenom ten pojem Kanada vás nabudí. Hráči, kteří mají za sebou několik sezon v NHL. Soutěž sleduji, znám gólmana Della. Vím, že chytal v San José. V obraně byl brácha Jamieho Benna. Byl to pro mě speciální zápas. Na jména soupeře jsem se ale nesoustředil. Snažil jsem se chytat, jak nejlépe umím. Navíc, kdybych si útočníky nastudoval, mohlo by to být kontraproduktivní. Pak se počítá s tím, jak zakončují a oni to mohou vymyslet jinak.

Věřil jste v zázračný obrat proti Kanadě?

Ukázalo se, že hokej se musí hrát do poslední vteřiny. Za minutu se dají udělat velké věci, což se potvrdilo v tomto utkání, ale také juniorů v souboji o bronz na mistrovství světa. Do budoucna mi to dalo jediné, že člověk musí věřit a hrát až do konce, protože se může stát cokoliv. Co kluci předvedli, bylo něco neuvěřitelného. Já to tedy sledoval ze střídačky. Pak jsem se vrátil na led a ještě jsme vstřelili vítězný gól. Paráda.

Reklama pardubickému hokeji

Nehonilo se vám hlavou, že trenéři jsou tak trochu blázni, když vás odvolali pět minut před koncem?

Ani ne. Hráli jsme přesilovku a já po očku sledoval, co se děje na naší střídačce. Koukal jsem na pana Varaďu. Ono nebylo na co čekat. Byl to krátkodobý turnaj, my jsme chtěli za každou cenu vyrovnat. V tu chvíli bylo jedno jestli prohrajeme o dva nebo pět gólů. Risk se povedl a byl to opravdu super pocit.

Kanada historicky nesnáší prohry. Obzvlášť takovým způsobem. Měl zápas nějakou dohru po závěrečném klaksonu?

Víme, že to mají v sobě. Ztratit výhru takovým způsobem nekousali. Po zápase vyprovokovali šarvátku, ale byla krátká. Já jsem to nevnímal, protože v našem týmu propukla ohromná euforie. Užíval jsem si, jak se nám podařilo zápas zvrátit. Rozhodčí rychle vášně utlumili. Nic závažné se nestalo. Normálně jsme si pak podali ruce.

A kdyby došlo na hromadnou bitku, šel byste do křížku s Dellem?

(směje se) Do toho bych se nepouštěl. Navíc by takový incident dělal špatné jméno turnaji. Je nejstarším na světě. Má obrovskou prestiž, kluby jsou na něj zvané, mohlo by to ohrozit jejich budoucnost.

Proč už to nešlo týmu proti Davosu? Dostavila se únava?

Neřekl bych, že jsme byli unavení. Na druhou stranu takhle brzo skončení jednoho zápasu jsem ještě nikdy nehrál. Ještě po půlnoci jsme na hotelu večeřeli. Davos ale také hrál. Je pravda, že měl několik hodin odpočinku k dobru. Podle mě to nemělo až tak zásadní vliv. Odehráli jsme ale dobrý zápas. Škoda. Udělali jsme nějaké chyby na víc. Oni nabídnuté šance využili.

Jakou odezvu nechal v Davosu pardubický hokej. Jak jste vnímal zájem o vaše mužstvo?

Udělali jsme jméno a reklamu pardubickému i českému hokeji. Porazili jsme švýcarský, finský i kanadský tým. Hráli jsme výborně. Dozvěděli se o nás ve světě, protože turnaj byl hodně sledovaný. Zápasy se vysílaly v televizi, byly přenášené i do Kanady. Je dobré, že teď už se o Dynamu ví a my tu jeho značku budujeme.

A co Milan Klouček, vyslechl jste si slova pochvaly nejen od spoluhráčů a trenérů a byl jste žádaným zbožím pro žurnalisty?

Ne, žádné rozhovory jsem tam nedělal. Po zápase s Kanadou za mnou chodili fanoušci soupeře a chtěli se vyfotit. Jsem hlavně rád, že jsem svými výkony pomohl týmu. Škoda jen, že jsme celý turnaj nevyhráli.

Nevracím se do minulosti

Bral jste příležitost v Davosu ukázat se případným zájemcům a vychytat si zahraniční angažmá?

Nad tím jsem takto nepřemýšlel. Vždycky, když jdu do brány, tak se chci ukázat, chci chytat dobře. Přesvědčit trenéry, že mi mohou dát další šanci. Musím se od těch výkonů v Davosu odpíchnout a pokračovat dál.

Netáhne vás to pryč z Pardubic?

Momentálně to neřeším. To se můžeme pobavit s agentem. Ale teď nic takového v plánu nemám.

Letos s vámi si v Pardubicích počítají, ale vloni jste byl až třetím v řadě za Willem a Frodlem. Jak jste svoji pozici vnímal?

Věděl jsem jaká situace. Věděl jsem, že budu v béčku. Odchytal jsem kolem čtyřiceti zápasů. Myslím si, že to mě také posunulo. V extralize není lehké se prosadit, konkurence je velká. V České republice je kupa kvalitních brankářů a soutěž není nafukovací. Jsem rád, že mohu být v Pardubicích. Záleží to jenom na mě. Musím předvádět takové výkony, abych si řekl nejlépe tady o smlouvu.

Sto zápasů v extralize není to málo na pětadvacet let? Neříkáte si chytat jinde, tak je ten rejstřík pestřejší?

Takhle to neberu. Nesnažím se dívat do minulosti. Nevracím se k tomu, co by, kdyby. Žiji přítomnosti a hledím do budoucnosti. Snažím se poctivě připravovat s trenérem brankářů. Věřím ve své schopnosti a také v to, že těch extraligových zápasů přibude.

Jak se chytá gólmanovi v tak ambiciózním týmu a před tak náročným publikem, když ví, že nesmí udělat chybu?

To je naše práce. Když udělá chybu gólman, tak je vidět nejvíc. Celkově v takovém klubu jako jsou Pardubice, je všechno hned vidět. Musím se s tím naučit pracovat a předvádět co nejlepší výkony.

Fanoušci vás kolikrát nešetří. Jaké to je číst negativní komentáře?

Nic takového nečtu. Žádné příspěvky. Kdybych to měl číst od každého fanouška, tak to bych se z toho asi zbláznil.

Nechytá se vám ve venkovním prostředí uvolněněji? Něco naznačil turnaj v Davosu?

Neřeším to. Neřekl bych, že uvolněněji. V každém zápase se snažím soustředit jen na svůj výkon.

Každý gól se dá chytit

Možná i díky Spengler Cupu jste dostal důvěru hned ve druhém utkání, doma s Brnem. Jaký to byl pro vás zápas?

Určitě to neberu pozitivně, protože jsme prohráli. Nechci dostávat tolik gólů, takže to hodnotím jako ne úplně povedený zápas. Prohrávali jsme 0:2, pak jsme se do utkání vrátili. Škoda, podle mě jsme byli lepším týmem.

Vyčítáte si nějaký gól, posypete si hlavu popelem?

Každý gól se dá chytit. Situace rozebíráme s trenérem brankářů. Nikdy neházím vinu na ostatní, snažím se najít, co jsem mohl udělat jinak.

Ve středu vás čeká znovu Brno, tedy nezvykle zápas back to back. Je pro odhodlaný tým lepší, že může hned soupeři vrátit prohru?

Je pravda, že jim to můžeme hned vrátit. Ale bereme to jako nový zápas. Připravíme se na něj a rozhodně chceme vyhrát?

Co udělat jinak, abyste vyhráli? V čem musí být Dynamo lepší než Kometa?

Nechci hodnotit náš nedělní výkon týmově. Hodnotím pouze sebe a svoji práci, tedy nedostávat góly. Kluci přede mnou hrají výborně, pomáhají blokovat střely. Musíme dát o gól víc než soupeř. Tým na to máme.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

stará hokejka píše: 09 led 2024 21:12 ,,Ale může se stát, že ve výrobku je přimíchaného něco navíc.“ :)



Obhájce hokejistů Hradce popsal soud kvůli dopingu: Chceme, ať můžou hrát

Obhájce hradeckých hokejistů chce v dopingové kauze milost: Ať můžou hrát

V dubnu mělo trio hradeckých hokejistů pozitivní test na doping. Teď celé řízení míří konečně do finiše, všichni byli vyslyšeni u Národního rozhodčího soudu pro sport a čeká se na verdikt. Případ se rozdělil na tři, každý hráč má svůj vlastní senát, každý uslyší jeden verdikt. „Hráči v žádném případě nechtěli zlepšit svoji sportovní výkonnost, úmysl tam nebyl. Věřím, že tohle se podařilo prokázat,“ říká jejich advokát Jan Šťovíček.

Probíhá celé řízení s hokejisty Hradce tak, jak jste čekali?
„Ano, vše probíhá standardně. Jen nějakou dobu trvá, než proběhnou všechny úkony, obě strany si vyměňují písemná podání, znalci chystají svoje posudky. Proto všechno tak trvalo. Jsme rádi, že se podařilo udělat tři jednání a každý z hokejistů má své vlastní řízení.“

Pardon, že vám do toho skáču, ale to je dobře?
„Máte v podstatě dvě možnosti, můžete všechno sloučit do jednoho případu. Skutkově jde o zhruba stejnou podstatu, takže by to šlo. Nebo uděláte všechno natřikrát. Argumentem pro druhou variantu je, že každý z hráčů se může hájit nějak jinak. Výsledkem budou teď tři rozhodnutí a nemyslím si, že by se nějak lišila. Předpokládám, že tři senáty zkoordinují svoje rozhodnutí, aby se od sebe nijak neodlišovala.“

Na druhou stranu, není i rizikem, že se posuzuje prakticky jeden a ten samý případ třikrát, takže právě tři odlišné výsledky vyjít mohou? Pak by z toho byl trochu maglajz, lidově řečeno.
„Teoreticky se to stát může. Ale senáty jsou obsazeny zkušenými právníky. Jsou tam lidi, kteří vědí, co dělají, a věřím, že nedopustí, aby se situace dostala do maglajzu, jak říkáte. Velké rozdíly v případech nenajdete.“

Bylo zásadní stání, ke kterému se hokejisté dostavili, nebo hrají větší roli dokumenty, které obě dvě strany sportovnímu soudu dodaly?
„Důležité je oboje, myslím, že o něco víc písemné podklady. Hráči něco tvrdí, nějak se hájí. A svoje slova musí podložit nějakými důkazy. Ty jsou listinné, zejména se jedná o znalecké posudky z toxikologie a analýzy různých chemických látek. Tam se dovozuje, že to, co oni tvrdí, je v pořádku. Naprosto pochopitelně na druhé straně plní svoji povinnost správně Antidopingový výbor, který se snaží jejich obhajobu vyvrátit a dokázat, že pravdu nemají. V jednání mají hráči i právníci prostor přednést veškeré argumenty, což se i stalo. Senát měl k hráčům dotazy, na ně přišly odpovědi a tím je soud završen.“

Výsledek čekáte kdy?
„V průběhu ledna, nejdříve bych tipoval, že v půlce měsíce bychom mohli obdržet nějaké písemné rozhodnutí. Hráči by samozřejmě byli rádi, aby vše bylo ukončeno a oni věděli, na čem jsou. Budou hrát, nebudou hrát? Kdy mohou začít? A tak dále.“

Můžete zveřejnit, s jakým výsledkem bude obhajoba hráčů spokojena?
„Do detailů řízení zacházet nechci, to by asi nebylo vhodné. Ale od začátku jsme přesvědčeni, že se nejedná o žádný úmyslný nebo vědomý doping. Hráči v žádném případě nechtěli zlepšit svoji sportovní výkonnost, úmysl tam nebyl. Věřím, že tohle se podařilo prokázat poměrně kovanými důkazy. Snažíme se taky prokázat, že vyvinuli veškerou snahu a opatrnost, kterou po nich lze rozumně žádat, aby se látka nedostala do těla. To je naše stanovisko od začátku, stala se nepříjemná věc, která se přihodila bez jejich zavinění i bez jejich vědomí.“

Tím pádem nikdo z nich při užití zakázané látky žádnou povinnost nezanedbal?
„Znají svoje povinnosti, vědí, co mají udělat, co se nesmí stát a na co si mají dávat pozor. Prokazovali jsme, že tady nešlo o úmysl, ale ani o nedbalost. Navrhujeme, aby hráči nebyli vůbec potrestáni, aby mohli začít rovnou hrát. Věříme, že z jejich strany nedošlo k porušení antidopingových předpisů.“

Můžete popsat, jak by se hokejista měl chránit, aby se nestalo, že dopuje nevědomky?
„Sportovec samozřejmě ví, že do sebe nesmí píchat nějaké injekce, to už ani nikdo nedělá. Ale koupíte si proteinovou tyčinku nebo používáte nějaké prášky, ze kterých si mícháte nápoje jako doplněk stavy. To dělá dnes naopak každý sportovec. Vezme si krabici a měl by se podívat, jestli tam není něco zakázaného. Tady přichází první kámen úrazu, protože sportovec není chemický inženýr. Na obale na vás svítí třeba padesát látek, které ještě jsou popsané latinsky.“

Tak pak vím, že s etiketou jdu za klubovým doktorem, pokud mi ji nedal přímo on sám. Nebo ne?
„Je to tak. Je rozumné po sportovci chtít, aby šel za nějakým odborníkem, který složení výrobku projede, přeloží. No a tady to podle mě končí, tady je hranice, co běžný sportovec může udělat. Jenže WADA (Světová antidopingová agentura) vám řekne, že tohle nestačí. Řekne vám, že na cedulce třeba něco není, ale může se stát, že ve výrobku je přimíchaného něco navíc.“

Chápu, antidopingovou asociaci nezajímá, že na etiketě něco chybí. Dává vám za povinnost všechno zjistit. Co kdyby náhodou…
„No právě a tady je podle mě hranice, kterou nemůže nikdo po sportovcích chtít, aby ji překračovali. Z pohledu WADA je to tak, že si máte vzít všechno, co chystáte konzumovat, jít do chemické laboratoře a nechat si udělat analýzu. Až vám potvrdí, že tam fakt nic zakázaného není, pak to můžete konzumovat. Tohle je podle mě už moc, protože chemická analýza vyjde klidně na sto tisíc. Kdyby tohle měl dělat sportovec na každou drobnost, kterou si koupí, nedoplatí se. A musel by pokaždé, když dobere jeden suplement, nechat si otestovat novou várku, jestli tam omylem něco neskončilo. Bavíme se obecně, ale když jste Novak Djokovič se štábem lidí a miliony dolarů na kontě, není to asi problém. Ale pokud vrháte koulí, běháte stovku nebo hrajete hokej v Hradci, na tohle nemáte.“

Jen se to po nich podle řádů chce. Nezájem, že výrobce udělal chybu, vy ji dělat nesmíte.
„Podle mě je to nesmysl. Tohle není boj proti dopingu, ale střelba úplně mimo. Sportovci na podobné věci nemají ani peníze. Dlouhodobě jsem frustrovaný, když vidím, co se po sportovcích chce.“

Když se ještě vrátíme k hradeckému případu, pokud jedna ze dvou stran nebude spokojena s verdiktem, je reálné se obávat dalších průtahů kvůli odvolání?
„Teoreticky je možné se odvolat ke sportovnímu soudu v Lausanne. Mohou to udělat buď hráči, nebo WADA. Má právo, aby dostala rozhodnutí v překladu a k tomu celý spis. Pokud by se s výsledkem neztotožnila, jde to mimo antidopingový výbor u nás. Byl bych strašně rád, aby taková situace nenastala.“

Protože by se vše natáhlo o další měsíce?
„Ještě déle, řízení v Lausanne trvá opravdu hodně dlouho. Kauzu atletky Anežky Drahotové řešíme už třetím rokem a CAS není schopen dosáhnout žádného rozhodnutí.“

Já myslel, že od července 2021 platí, že je očištěna?
„Případ ale pokračuje, WADA se odvolala do Lausanne a tam se věc povaluje už dva a půl roku. Co je tady ale ještě podstatnější, jde o hodně nákladnou věc. Jenom poplatky a zálohy na odměnu rozhodců jsou v řádech desítek tisíc švýcarských franků. Tuhle věc kritizuji už dlouho.“

Protože se k Mezinárodní sportovní arbitráži běžný sportovec nemůže ani dovolit odvolat?
„No jasně, když jsem řešil Romana Kreuzigera, našel jsem precedens u britského cyklisty, který měl podobné nesrovnalosti v biologickém pasu. Podle mě by uspěl, kdyby k CASu šel. Ale rovnou to zabalil, protože řekl, že nemá k dispozici stovky tisíc franků, aby se někde soudil. Tak radši zabalil kariéru. Vidím tady chybu systému. Ale když se vrátím k našemu případu, věřím, že sem nic nedojde. Když se podíváte do historie podobných případů, psali jste o tom taky, už se takové věci staly. A soudy se drží judikatury, pokud věc nevybočuje zásadně na jednu nebo druhou stranu, není důvod, aby se někdo odvolával.“
O co jde v kauze Mountfieldu HK

- při dubnovém semifinále Mountfield HK-Vítkovice se podrobilo šest hráčů testu na doping. Klasicky byli vybráni tři na každé straně
- tři hráči Mountfieldu HK měli pozitivní výsledek. Konkrétně se jedná o Graema McCormacka, Kevina Klímu a Martina Štohanzla
- výsledek byl zveřejněn až v květnu, když skončila sezona, takže nebylo možné testovat další hokejisty
- ve výživovém doplňku se měla nacházet DMAA (1,3-dimethylamylamin), jenž je na seznamu zakázaných látek, ovšem na etiketě název látky chyběl
- ředitel antidopingového výboru Martin Čížek řekl, že hráčům hrozí čtyřletý trest, ale v jejich případě ho lze snížit na dva roky. Klub hráčům pozastavil smlouvy.
- disciplinární komise extraligy vydala předběžné opatření a do vyřešení případu hráčům Mountfieldu zastavila činnost.
- o trestu pro hráče rozhodne Národní rozhodčí soud pro sport
- verdikt by měl padnout do konce ledna
- následně může vynést trest nad Hradcem i disciplinární komise APK. Protože byli pozitivní tři hráči, podle směrnice musí dostat postih i klub, pokud hráče soud shledá vinnými.
tak to můžeme téma doping ve sportu úplně zrušit, ne pane Šťovíčku?
OnPce
Příspěvky: 267
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 46 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

Myslím, že by bylo fair mechovu jako kompenzaci za způsobenou křivdu připočíst 10 bodů. Oni v PO litali jako motorové myši, zatímco Vítkám docházela energie a v podstatě za vším byla jen viróza...
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

jimmypop píše: 09 led 2024 22:49 tak to můžeme téma doping ve sportu úplně zrušit, ne pane Šťovíčku?
A Šťovíček nebude mít co žrát. :think:
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Gumid píše: 10 led 2024 07:49 A Šťovíček nebude mít co žrát. :think:
no, zabrousil jsem na stránky jeho kanceláře a tohle narcistní monstrum s jeho partičkou elitních právníků bude mít vždycky co žrát
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

OnPce píše: 10 led 2024 07:21 Myslím, že by bylo fair mechovu jako kompenzaci za způsobenou křivdu připočíst 10 bodů. Oni v PO litali jako motorové myši, zatímco Vítkám docházela energie a v podstatě za vším byla jen viróza...
Zas nepřeháněj kolego, proč jen 10?
Odpovědět