Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Fanouš Brendl v BBV.

Bolka 20. prohra za nula bodů. Tam to jede hodně rychle do hajzlu.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Mimochodem, koaličníci i rukou Brendla, Janeckého nebo Fraňkové poslali na místo šéfa VaKu místo Charváta jeho kamaráda a souseda Janečka...
lucas003
Příspěvky: 2783
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 141 krát
Obdržel "To se mi líbí": 436 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Pořád volnej lístek na pátek..
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

tomaso25 píše: 19 pro 2023 20:15 Fanouš Brendl v BBV.

Bolka 20. prohra za nula bodů. Tam to jede hodně rychle do hajzlu.
Ligu udržej....to teď stačí 🤷
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Emil Havránek píše:Ohledně nové arény - já jsem nejvíce zvědavý na financování. Tam se totiž ukáže životaschopnost celého projektu. A jelikož jsou banky v půjčování peněz naprosto konzervativní korporace, a u tohoto projektu zřejmě půjde o syndikovaný úvěr, tak pokud pan Dědek dostane zelenou, pak se mé obavy dramaticky sníží.
Nemusí to být ani syndikovaný na celek, klidně to muže být financované i z větší části stavebním konsorciem, taková forma komerčního PPP, stavební firmy mají dost prostředků, které v tom mohou nechat a zajistit si financování v průběhu vyššího počtu let. Pokud mají prostředky, je to pro ně výhodnější a dávají mnohdy výrazně nižší úroky, mnohdy je to i forma splátek bez navýšení. Ono v takovém výběrovém řízení není cena jediný parametr a rozložení nějaké části platby do třeba deseti let, je také argument pro výběr zhotovitele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
FOGLIK
Příspěvky: 5280
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 392 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

in-spyder píše: 19 pro 2023 21:27 Nemusí to být ani syndikovaný na celek, klidně to muže být financované i z větší části stavebním konsorciem, taková forma komerčního PPP, stavební firmy mají dost prostředků, které v tom mohou nechat a zajistit si financování v průběhu vyššího počtu let. Pokud mají prostředky, je to pro ně výhodnější a dávají mnohdy výrazně nižší úroky, mnohdy je to i forma splátek bez navýšení. Ono v takovém výběrovém řízení není cena jediný parametr a rozložení nějaké části platby do třeba deseti let, je také argument pro výběr zhotovitele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já si osobně myslím, že si tím i pěkně udělá daňovou optimalizaci.
Uživatelský avatar
Štenkovan
Příspěvky: 1128
Registrován: 15 zář 2014 08:55
Dal "To se mi líbí": 3 krát
Obdržel "To se mi líbí": 143 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Štenkovan »

Možná jsem to někde přehlédl, ale bylo někde přesně vidět místo kde bude hala přesně stát?
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Orosená_desítka píše: 19 pro 2023 15:15 ..... střecha v Chance lize být musí, ale když je děravá tak to nevadí... Dohraje se to holt v náhradním termínu... :whistle:
No vida, tak to ani nemusíme případně řešit naši střechu. Prostějov nám dal návod :whistle:
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

tomaso25 píše: 19 pro 2023 15:35 Reakce na Jirku.

Nějaký licenční podmínky jsou i v Chance. Určitě se budou týkat i stadionů, i když je to spíš bída.

Tohle řešení asi napadlo víc lidí. Ale jestli je to vlastně řešení, těžko říct. Provoz haly zůstane drahej i se zamčeným balkonem, hrál by v ní dospělej mančaft s minimální návštěvností. Jestli Dědek postaví novou arenu, v starý nájem platit nebude a navíc stará hala bude jen chátrat, pokud do ní město nebude investovat. A investovat nechce ani teď. Pro samotnou mládež je taky předimenzovaná.

Kdysi Šebek jako šéf městskýho fondu řekl, že mají několik scénářů, co se starou halou. Nikdy se ty scénáře nedostaly ven, pokud nějaký vůbec byly.

Jak město zacházelo s Letním stadionem (bohužel včetně nepovedený rekonstrukce), viděli a vidí všichni Pardubáci. Část ruiny tam straší doteď. Nerad bych se dočkal, kdyby ruina začala vznikat vedle na ještě viditelnějším místě.

V zahraničí se to často řeší demolicí. Co se starým jednoúčelovým objektem...
To máš pravdu... A nebo ještě halu před zbouráním využít jako útočiště pro jiný klub než si postaví svoje vlastní stadiony.. Třeba Boleslav, Jihlava, možná Olomouc... Časově by se to možná mohlo shodovat...(něž my postavíme a začneme hrát, některá města společně s kluby třeba začnou stavět na stejném místě nebo opravovat) Některé stadiony jsou ostuda a mělo by se začít po dotyčných klubech vymáhat penále za stadion na vyjímku. To by se věci daly do pohybu. Já přeju nové haly i ostatním týmům, není nic příjemného jezdit do těch různých starých skutečně chladných zimáků a plecháren.. Jak pro naše hráče, tak pro fanoušky.. Samozřejmě to platí obecně pro všechny.. Je to nedůstojné hrát ELH na těchto stadionech..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
PL8
Příspěvky: 2156
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 481 krát
Obdržel "To se mi líbí": 243 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Starou halu uříznout v půlce výšky a uvnitř udělat luxusní halu pro neledové sporty. Na střeše udělat další sportoviště.
Nebo ji zbořit.
Jinou cestu nevidím.
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

FOGLIK píše: 19 pro 2023 22:25 Já si osobně myslím, že si tím i pěkně udělá daňovou optimalizaci.
To ani ne, bude to odepisovat klasicky, což samozřejmě daňová optimalizace není. On má relativně výhodu v tom, že do toho půjde se svými firmami v DDGroup, které budou části realizovat, čili sice zaplatí na jedné straně miliardu své firmě, ale ta firma tam bude mít zisk. Investice je miliarda, nicméně reálně pro něj to je třeba 0,6. V konečném důsledku ale to někdo zaplatit musí.

Extrémní výhodou pro něj je to, že v tom developerském řetězci je, čili zná realitu, zná ceny, má kontakty. Reálně z toho bude moci vytěžit rozhodně více muziky za méně peněz, než třeba stavba arény v Brně, kde investorem je veřejná správa. Tam prachy poletí, protože existuje slavná poučka, která říká +20% do první nabídky, když je to veřejná správa.
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

tomaso25 píše: 19 pro 2023 20:15 Fanouš Brendl v BBV.

Bolka 20. prohra za nula bodů. Tam to jede hodně rychle do hajzlu.
Kdyby existovala spravedlnost, a naše soudy netrvali věčnost, tak už poslední nejsou...Hradec by měl 16 bodů....protože si zaslouží minimálně 30 mínus....ale toho se nedočkáme....takže si to musí vyžrat, ale tak oni mají zkušenost léta to byl barážový klub....ale vypadalo to s nima dobře, jen oni ví, co se s nima stalo...že to šlo do háje...
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
FOGLIK
Příspěvky: 5280
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 392 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

PL8 píše: 20 pro 2023 00:48 Starou halu uříznout v půlce výšky a uvnitř udělat luxusní halu pro neledové sporty. Na střeše udělat další sportoviště.
Nebo ji zbořit.
Jinou cestu nevidím.
Souhlas, za mě teda nejlepší cesta úplná revitalizace prostoru.
lucas003
Příspěvky: 2783
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 141 krát
Obdržel "To se mi líbí": 436 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

PL8 píše: 20 pro 2023 00:48 Starou halu uříznout v půlce výšky a uvnitř udělat luxusní halu pro neledové sporty. Na střeše udělat další sportoviště.
Nebo ji zbořit.
Jinou cestu nevidím.
Pokud se zbori, tak bude víc vidět fotbalový stadion a to by teprve byla šílenost v centru města..
Mech
Příspěvky: 163
Registrován: 02 úno 2019 13:32
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Mech »

lucas003 píše: 20 pro 2023 06:11 Pokud se zbori, tak bude víc vidět fotbalový stadion a to by teprve byla šílenost v centru města..
Hala na hokej i tréninková by se měla nějakým způsobem zachovat, ledů je málo,hobici, veřejnost,kráso mají teď málo volných ledů. A dá se využít pro basket,florbal a jiné využití.V aréně bude jen A a akademie (dorost,juniorka) a při vícedenní akci v aréně by zas nebyl volný led,pokud by se tam přesunulo celé Dynamo. Úředníků, odborníků je na úřadech dost a mají min 5let na to jak halu upravit,aby byl provoz ekonomický.
PetrS
Příspěvky: 266
Registrován: 01 srp 2014 19:25
Dal "To se mi líbí": 75 krát
Obdržel "To se mi líbí": 77 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PetrS »

Myslím, že 4 ledový plochy by byl asi možná i zbytečný luxus. Současná hala navíc bude asi i rychle chátrat a mít ji jen jako další treninkovou plochu je moc drahý . Proto jsem spíš pro celkovou revitalizaci, jenže město na to mít nebude
U toho fotbalový stadionu asi vyplyne na porch s aktuální kauzou cosi nepěkného. Nebyl náhodou ten levnější návrh s uzavřenými rohy taky Porru? Nemůžu si vzpomenout
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

PetrS píše: 20 pro 2023 09:13 Myslím, že 4 ledový plochy by byl asi možná i zbytečný luxus. Současná hala navíc bude asi i rychle chátrat a mít ji jen jako další treninkovou plochu je moc drahý . Proto jsem spíš pro celkovou revitalizaci, jenže město na to mít nebude
U toho fotbalový stadionu asi vypline na porch s aktuální kauzou cosi nepěkného. Nebyl náhodou ten levnější návrch s uzavřenými rohy taky Porru? Nemůžu si vzpomenout
Tuším, že to byl Strabag. Následně přestal fotbalisty sponzorovat.
FOGLIK
Příspěvky: 5280
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 392 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Sweník píše: 20 pro 2023 09:26 Tuším, že to byl Strabag. Následně přestal fotbalisty sponzorovat.
Strabag měl pěkný návrh, něco na způsob v Hradci. Vyhrál to Porr s touto šíleností.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5848
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Nápad ubourat z areny vrchní balkon a udělat z ní arenu pro halové sporty je super... Jen si myslím, že by to možná bylo dražší, než kompletní demolice a stavba haly nové...
Ať tak či tak, město nebude mít peníze ani na jedno....
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

tau píše: 20 pro 2023 10:33 Nápad ubourat z areny vrchní balkon a udělat z ní arenu pro halové sporty je super... Jen si myslím, že by to možná bylo dražší, než kompletní demolice a stavba haly nové...
Ať tak či tak, město nebude mít peníze ani na jedno....
Ono by to šlo i obráceně na dně haly vytvořit zázemím, a hrací plochu zvednout o několik metrů výše - tím by kapacita hlediště klesla třeba na polovinu a zároveň se získal vnitřní prostor pro všemožné využití - v tento moment by se tedy již nejednalo o halu pro hokej.

Byla by z toho sympatická víceúčelová hala. :think:

Nakonec je zajímavé, že zřejmě vznikne paradoxně konkurenční prostředí DD Aréna vs MRFP - kde se zřejmě město bude marně snažit moderní hale vyrovnat a v plné nahotě se ukážou její nedostatky.....

Předpokládám, že nyní se Dědek zaměří na postupné převzetí podílu města - těch důvodů tam vidím mnoho. :think:
Krutohustor
Příspěvky: 39
Registrován: 20 úno 2021 09:29
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Krutohustor »

lucas003 píše: 19 pro 2023 20:28 Pořád volnej lístek na pátek..
Potreboval bych 2, predpokladam, ze takovou moznost nemas, ale hodim to sem do eteru, kdyby nekdo neco mel, tak vas tech dvou listku rad zbavim :)
speedmetal
Příspěvky: 1178
Registrován: 04 srp 2014 20:34
Bydliště: Nivnice
Obdržel "To se mi líbí": 111 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od speedmetal »

Na Zlínském fóru padl návrh, že si Enteria arénu převezou do Zlína. Já dodám, že na druhou nejvyšší soutěž bude dobrá i za patnáct let. Jestli se v ní Berani udrží...
Havlis
Příspěvky: 364
Registrován: 19 kvě 2021 16:21
Dal "To se mi líbí": 296 krát
Obdržel "To se mi líbí": 103 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Havlis »

Dnes proti nám JJ68#
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

speedmetal píše: 20 pro 2023 16:25 Na Zlínském fóru padl návrh, že si Enteria arénu převezou do Zlína. Já dodám, že na druhou nejvyšší soutěž bude dobrá i za patnáct let. Jestli se v ní Berani udrží...
Taky pobavilo. Mimochodem Dědek tam má solidní "fanklub". Když to beru jako pohled zvenčí, začínám mít pocit, že normální obyčejně nezávistiví fanoušci nám Dědka opravdu závidí. Kdežto ti skuteční závistivci na něj plivou a snaží se sami sebe přesvědčit, že nám ho nezávidí.

Za sebe, být v pralese a hrát v chátrající hale, jako fanoušek takového klubu bych upřímně záviděl. Ono mít majitele, který složí tým z většiny hráčů s reprezentačními ambicemi, zároveň spoustou odchovanců, chce vše vyhrát, přičemž myslí i na mládež, pro kterou pořídí tým v druhé nejvyšší soutěži, a jako bonus chce postavit jednu z top arén v celé Evropě, se docela hodí. I přes jeho občas extravagantní vystupování.. :wave:
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8632
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 515 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1215 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Havlis píše: 20 pro 2023 16:50 Dnes proti nám JJ68#
to si věří. Jeden by si vybral radši třeba Bolku na návrat po takový době a v těch letech :)
Odpovědět