Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Pan Janecký nikdy neskousnul svoje ukončení kariéry v roce 2004 a následný neuspokojený ambice. V klubu chtěl být z pozice legendy viceprezidentem, přeskakoval jiný v pořadníku trenérskýho studia, který nikdy nedokončil. V soukromým životě zkrachovalo několik jeho projektů, hotel tady ústy stavěl tak patnáct let. Jeho první vstup do politiky byl vyloženě ostudnej, později na zastupitelstvo nechodil, snad ho to nebavilo. Chtěl být taky generálním manažerem ruskýho projektu HC Lev Hradec Králové, kterýmu Kusák zatnul tipec. Jeho působení jako politicky dosazenýho asáka netřeba komentovat. Skončilo to bohužel vyloženě ostudně s partou vožralých frustrátů, to je smutnej fakt.

Pan Rychtecký je politik z povolání. Se vším negativním, co k tomu patří. Žije si (s kamarádem Starou z Beksy) svůj sen o Dukle sportovní, na kterou však peníze sehnat nedokáže a je dost pravděpodobný, že jeho projekt zůstane navždycky jen na papíře.
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Ach ta závist, je sviňa...

Ota mě mrzí, že se takhle zachoval, když mu bylo ublíženo.....ale ego je sviňa též...
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Přitom v případě Oty stačilo tak málo. Prostě se jen omluvit a nepřijít. Tohle dělal úplně zbytečně. Býval bohem, teď je volem....🤷
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Vypadá to, že si Fanouš zajistil doživotní vstup do VIP nové arény. Fanoušovi to prostě politicky myslí, ne že ne 😁
Chci poděkovat svému týmu, úředníkům z radnice i zastupiteli Františkovi Brendlovi, který celou věc odpracoval, ačkoliv je proti změně. To považuji za profesionální,“ řekl na radnici Dědek.
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4478
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 834 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1020 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Pick píše: 19 pro 2023 14:33 Vypadá to, že si Fanouš zajistil doživotní vstup do VIP nové arény. Fanoušovi to prostě politicky myslí, ne že ne 😁
Jinak je to u mě, ale s prominutím debil. :see_no_evil:
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

To se samozřejmě vzájemně nevylučuje 😁
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Pick píše: 19 pro 2023 11:41 Aha, tak to jsem se překouk. Každopádně s takovýmhle vytížením arény si moc nedovedu představit rozumnou ekonomickou návratnost. Ale tak Dědek určitě ví co dělá 🙂
Takhle se ale nepočítá ekonomická návratnost. Stavbou arény zvýšíš svůj majetek o nějakých x miliard. Na stavbu arény, respektive financování se "skládají" (to není přesné slovo) další developerské projekty, a na ty další. Investice 8 miliard neexistuje vypočítatelná návratnost, protože to není návratnost. Stručně tyto projekty fungují na principu "splátek", provoz arény se následně řeší z nájmu, který reflektuje očekávanou míru splátek po nějakou dobu, například 30 let. Čili vysvětlím: nastavíš provozovateli splátku 10mio měsíčně, přičemž ty bankám budeš platit prvních x let 100mio měsíčně, atd. Je to složitá matematika tyto projekty.

Stručně: o2 arena se vlastně ještě nezaplatila, ale zároveň je to zisková aréna a majiteli/provozovateli generuje zisk.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3161
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 785 krát
Obdržel "To se mi líbí": 426 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

To jste otevřeli zajímavou diskuzi ohledně případného pobytu "B" týmu v současné hale v Pardubicích. To jsem zvědav jak to dopadne.. Jestli budeme mít stále béčko, a jestli by lidi třeba chodili i nostalgicky vzpomínat na starou halu na béčko... Samozřejmě by se případně neotvírali balkony, zůstal by jen spodek.. Kdo ví... Bylo by to mnohem dražší než hrát v Chrudimi, bylo by to dotování a luxus ale docela dobře by to vyřešilo - co se současnou halou... Vlastně se divím že to tady do dneška nikoho nenapadlo. Máme dva dospělé týmy.. I samotný provoz béčka je dost velký luxus.. A jestli naše béčko dost narušuje program v Chrudimi...

Jaké jsou vlastně hrubé požadavky na stadion pro Chance ligu? Jsou vůbec nějaké? nebo stačí jen mít střechu nad ledovou plochou když to trochu přeženu....
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Jirka. píše: 19 pro 2023 15:05 To jste otevřeli zajímavou diskuzi ohledně případného pobytu "B" týmu v současné hale v Pardubicích. To jsem zvědav jak to dopadne.. Jestli budeme mít stále béčko, a jestli by lidi třeba chodili i nostalgicky vzpomínat na starou halu na béčko... Samozřejmě by se případně neotvírali balkony, zůstal by jen spodek.. Kdo ví... Bylo by to mnohem dražší než hrát v Chrudimi, bylo by to dotování a luxus ale docela dobře by to vyřešilo - co se současnou halou... Vlastně se divím že to tady do dneška nikoho nenapadlo. Máme dva dospělé týmy.. I samotný provoz béčka je dost velký luxus.. A jestli naše béčko dost narušuje program v Chrudimi...

Jaké jsou vlastně hrubé požadavky na stadion pro Chance ligu? Jsou vůbec nějaké? nebo stačí jen mít střechu nad ledovou plochou když to trochu přeženu....
..... střecha v Chance lize být musí, ale když je děravá tak to nevadí... Dohraje se to holt v náhradním termínu... :whistle:

Mimochodem na sociálních sítích napsal komentář Adam Pineault, že se kvůli té nové areně snad ještě pokusí dostat do formy, aby si v ní zahrál...

Adam Pineault
Should I start getting back in shape now to come play again.
Naposledy upravil(a) Orosená_desítka dne 19 pro 2023 15:21, celkem upraveno 2 x.
24cenda
Příspěvky: 272
Registrován: 28 pro 2018 10:09
Dal "To se mi líbí": 74 krát
Obdržel "To se mi líbí": 50 krát

Re: Hokej

Příspěvek od 24cenda »

Tak u fotbalistů prý končí Kováč. Neshody s vedením.
Pane bože jak jsem šťastný že tu nedostal i hokej. Díky pane Dědek
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6148
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 317 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Podle mého jsou Rychtecký, Janecký, Fraňková atd pěkně mazaní. Ve městě je i množina lidí, které tomu projektu nefandí. No. A kohopak si příští volby vyberou za své zastupitele?
Jsou to politici, vědí, jak na to. Na tomto fičí plno jiných politických stran. Populismus atd.

Oni budou v pohodě a že je nemá třeba většina voličů ráda? Jim to vadit nebude. Stačí shrábnout tu menšinu.
Tesla
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Reakce na Jirku.

Nějaký licenční podmínky jsou i v Chance. Určitě se budou týkat i stadionů, i když je to spíš bída.

Tohle řešení asi napadlo víc lidí. Ale jestli je to vlastně řešení, těžko říct. Provoz haly zůstane drahej i se zamčeným balkonem, hrál by v ní dospělej mančaft s minimální návštěvností. Jestli Dědek postaví novou arenu, v starý nájem platit nebude a navíc stará hala bude jen chátrat, pokud do ní město nebude investovat. A investovat nechce ani teď. Pro samotnou mládež je taky předimenzovaná.

Kdysi Šebek jako šéf městskýho fondu řekl, že mají několik scénářů, co se starou halou. Nikdy se ty scénáře nedostaly ven, pokud nějaký vůbec byly.

Jak město zacházelo s Letním stadionem (bohužel včetně nepovedený rekonstrukce), viděli a vidí všichni Pardubáci. Část ruiny tam straší doteď. Nerad bych se dočkal, kdyby ruina začala vznikat vedle na ještě viditelnějším místě.

V zahraničí se to často řeší demolicí. Co se starým jednoúčelovým objektem...
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

in-spyder píše: 19 pro 2023 15:00 Takhle se ale nepočítá ekonomická návratnost. Stavbou arény zvýšíš svůj majetek o nějakých x miliard. Na stavbu arény, respektive financování se "skládají" (to není přesné slovo) další developerské projekty, a na ty další. Investice 8 miliard neexistuje vypočítatelná návratnost, protože to není návratnost. Stručně tyto projekty fungují na principu "splátek", provoz arény se následně řeší z nájmu, který reflektuje očekávanou míru splátek po nějakou dobu, například 30 let. Čili vysvětlím: nastavíš provozovateli splátku 10mio měsíčně, přičemž ty bankám budeš platit prvních x let 100mio měsíčně, atd. Je to složitá matematika tyto projekty.

Stručně: o2 arena se vlastně ještě nezaplatila, ale zároveň je to zisková aréna a majiteli/provozovateli generuje zisk.
Dík za vysvětlení, kolego👍. Na tohle nemám školy 🤷 Vycházel jsem pouze z obecných informací, jak jsou často tyto haly ztrátové a avizovaný počet akcí se mi prostě nezdál extra vysoký. Proto ta moje obava :shifty:
OnPce
Příspěvky: 267
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 45 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

Spengler forever
Naposledy upravil(a) OnPce dne 19 pro 2023 17:09, celkem upraveno 1 x.
monfils88
Příspěvky: 849
Registrován: 20 pro 2015 09:18
Dal "To se mi líbí": 15 krát
Obdržel "To se mi líbí": 22 krát

Re: Hokej

Příspěvek od monfils88 »

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-os ... lamaz.html
Může to jsem někdo hodit prý je možnost že za nás nastoupí na Spengleru když má tu stopku , tak jestli to tam třeba není
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Frk po konci v zámoří přemýšlí, kudy dál: Švýcarsko je zatím velká blamáž

Tenhle chlapík patří k záhadám. Střela Martina Frka je nejtvrdší na světě, před třemi roky mu při Utkání hvězd AHL naměřili pecku o rychlosti 175,7 km/h. V NHL se nikdy na dlouho nezabydlel, po vydařených štacích v AHL to vzal s rodinou do Švýcarska. Nejprve do Bernu, tam nepochodil, teď je součástí týmového soužení v Rapperswilu na předposlední figuře NL. „Hodně se s tím tady peru,“ netají 30letý útočník v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz.


V Bernu to ještě šlo. V 11 partiích trefil 3 góly a zapsal 7 bodů. Stejně to nestačilo na obhajobu sestavy. V Rapperswilu však se změnou hokejového pojetí bojuje ještě víc. Cíl našel jedinkrát ze sedmi případů. Na kanonýra, jenž loni účtoval 40 „farmářských“ gólů, je to tuze málo. A Martin Frk není slepý. Nazývá věci pravými jmény. „V Americe má hokejista větší volnost, možná se víc důvěřuje jeho schopnostem,“ hledá rozdíly. Teď navíc inkasoval trest na pět zápasů od ligové disciplinárky.

Řečí čísel to nevypadá, že by vám švýcarská NL dobře seděla. Jak je to v reálu?
„Těžký… (usmívá se) Nebudu lhát, představoval jsem si to jinak a popravdě se s tím peru. Moc bodů nesbírám, navíc týmově nám to v Rapperswilu nejde. V mužstvu, kam jsem byl vyměněný z Bernu. No, zajímavá sezona, takovou jsem dlouho neměl.“

Proč to nejde?
„Učím se hrát na velkém kluzišti, chápat systém. Z Ameriky je člověk zvyklý na větší herní volnost, může si dovolit ukázat víc ze sebe. Tady je to jiné a hodně se s tím peru. To je bez debat.“

Což ve třiceti letech není nic příjemného, viďte? Jeden by řekl, že po angažmá v NHL a AHL budete v Evropě prodávat všechno, co jste se v životě naučil.
„Asi tak. Bohužel to zatím nejde podle mých představ. Prostě trápení. Věřím, že se to zlepší, ale zatím je to složitý.“

Proč jste z Bernu odešel?
„Jednoho dne jsem se ocitl na tribuně. Nejsem ve věku, že bych s tím byl v pohodě. Neměl jsem to rád ani v Americe. A já chtěl hrát hokej, proto jsem byl rád za trejd. V Rapperswilu měli tou dobou hodně zraněných importů, což mi pomohlo rovnou naskočit do sestavy. Blbý je, že nám chybí výhry, tím pádem nejsou ani individuální body. Všechno souvisí se vším. Z mého pohledu je to zatím velká blamáž.“

Je dusno v týmu?
„Atmosféra odpovídá tomu, že se nevyhrává, a jako hráči jsme v křeči. Není ve hře pohoda, pořád se koncentrujete na to neudělat chybu. Pak se jedna udělá, soupeř z ní většinou dá gól a my se sesypeme. Nejen já, hodně kluků se dost trápí. K ničemu se moc nedostávám.“

Ani ke své obávané palbě?
„Taky ne. Skoro vůbec. Jedině na tréninku. V zápase je to o dost těžší. V Americe jsem se prosazoval i vyčůraností, našel si místo, a když jsem dostal nahrávku, poslal jsem to tam. Nechci nikoho ze svých spoluhráčů shazovat, nedávám jim nic za vinu, beru to na sebe. A jak říkám, je to pro mě hodně těžký. Tady to chtějí všechno hrát do detailu. Jak se to namaluje před zápasem, tak to i hrát. Nevím, moje zkušenost s hokejem je trochu jiná. V Americe má hokejista větší volnost, možná se víc důvěřuje jeho schopnostem. Takže i když udělá něco jinak, nikdo ho za to nepeskuje. Trenér to chápe tak, že jste to myslel dobře. K tomu velké kluziště, což z hokeje dělá jiný sport než za mořem. Taky do těla se tu moc nehraje, na všechno je víc času, s pukem se i vracíte dolů. Víc mi seděla přímočarost zámořského hokeje, kdy se to rve na bránu, tady se dělají kolečka, hodně akcí se řeší zpoza brány s podržením puku. Mně bohužel strašně dlouho trvá se tomuhle stylu přizpůsobit.“

Chodíte si k parťákovi Romanu Červenkovi pro radu?
„Jasně. Červus vám poradí, ale sám je naštvanej, jak nám to teď nefunguje. Je výborný hokejista a i na něj to doléhá. Loni byl MVP celé ligy, byl zvyklý pravidelně sbírat body. Své spoluhráče neskutečně nacházel nebo posílal do šancí. No, nezbývá než věřit, že blamáž odezní.“

Co privátní život ve Švýcarsku? To až taková blamáž není, nebo ano?
„Je to nádherná a zajímavá země. S manželkou se nám tady líbí, ale šli jsme sem hlavně kvůli hokeji a dobré kariéře. Takže to máme v mysli padesát na padesát. Jakmile vám to v hokeji nejde, úplně si štaci nevychutnáte. Máme malou dcerku, doma nám je fajn, snažím se nebrat hokej domů. Dřív jsem byl v tomhle jiný, chtěl jsem i doma rozebírat hokej, tady jsem to změnil. Věnuju se víc rodině. Uvidíme, co dál, jsme v půlce sezony. Snad bude druhá lepší. Zkušenost, kterou zatím se Švýcarskem mám, je kyselá, nic sladkého.“

Čili vám vyhovuje, že kontrakt po sezoně vyprší?
„Jo, na jednu stranu to může být dobré. Popravě nevím, co dál, co bych chtěl. V létě se s manželkou budeme muset vážně pobavit, kudy dál. Ale to je pořád ještě daleko.“

V létě vás oťukávala Kometa, že?
„Volal mi pan Modrý, jestli bych nechtěl do Brna. V tu dobu jsem měl podepsaný Bern a nechtěl to měnit. Vrátit se do Česka by mě celkem lákalo, na druhou stranu pořád cítím, že bych radši ještě hrál venku. A potom někdy, kdyby o mě byl zájem, bych o tom uvažoval víc.“

Jak vás tak poslouchám, ze všeho nejradši byste se vrátil za oceán, ne? S manželkou tam stejně chcete jednou zakotvit.
„Je to tak. Dcera se narodila v Americe, má tedy americký pas. A po hokejové stránce bych se taky rád vrátil. Ať chci, nebo ne, na tamní hokej jsem nejvíc zvyklý. Působím tam od juniorky až doteď. V AHL mám něco odehráno, jméno mám. Ale jak říkám, nic nevzdávám. To ani nejde. Soustředím se na to, abych začal dávat góly, sbíral body a odlepili jsme se z předposledního místa. Česká nás dost práce.“

Máte velmi slušnou kariéru, v NHL jste odehrál 124 zápasů, za což by mnozí jiní dali nevím co. Jak tenhle úsek budete s odstupem času hodnotit?
„Za to číslo jsem moc rád. Připsat si v NHL aspoň jeden start bylo mým přáním. Povedlo se mi jich udělat přes sto, s tím jsem strašně spokojený. V AHL jich mám čtyři stovky a dobrá čísla k tomu (317 bodů). Zahrál jsem si za Detroit, což je tým Original Six, toho si cením moc. Líbilo se mi i v Los Angeles, kde je to krásné na žití. Za Kings se mi hrálo nejlíp.“

Co si pomyslet o pobytu v St. Louis minulou sezonu? Celou jste ji strávil na farmě ve Springfieldu. Tam jste ovšem bodově úřadoval: 30 + 34 v 67 utkáních.
„Právě na farmě mě to bavilo. AHL je v mých očích hodně dobrá soutěž. Z klubů NHL tam posílají hromadu kluků z prvního kola draftu a vy vidíte, jak moc šikovní jsou. Poměřovat se s nimi je naprostá paráda. Až si říkáte, proč ještě zůstávají v AHL a nehrají NHL, protože to, co mladí kluci dnes dovedou s pukem, je neuvěřitelné.“

V AHL se na utkání většinou jezdí autobusem, zvykl jste si?
„Časem docela jo. Je fakt, že zvládnout porci 74 zápasů v sezoně je vcelku náročné. Navíc se hraje hodně do těla, síly odcházejí. Hokej v AHL jedete 24/7. Mně osobně to tedy vůbec nevadí.“

Rozdíl je ovšem ve výdělku, ale vy jste měl většinou jednocestné kontrakty, viďte?
„Měl jsem štěstí na jednocestné kontrakty nebo i na hodně vysoké dvoucestné. Jasně, že v NHL někteří borci berou úplně jiné pálky, ale zaslouží si je. Já jsem rád za své smlouvy, nikdy jsem s tím neměl problém.“

V Česku málokdo ocení vašich 40 gólů v ročníku 2021/22 za Ontario Reign v AHL. Připomenu, že jste je vydoloval v 58 zápasech. Jakou roli v tom sehrál T. J. Tynan, možná nejšikovnější centr mimo NHL? V té samé sezoně udělal 98 bodů včetně 84 nahrávek.
„Jeden z nejlepších centrů, s jakým jsem kdy hrál. On nechtěl moc dávat góly, střílet, pořád někoho hledal. Pro mě super parťák, s ním jsem měl vždycky usnadněnou práci. Jak v přesilovce, tak při pět na pět. Navíc skvělý neúnavný bruslař. Dal jsem si s ním jednu sezonu a byla mojí nejlepší. Byl smířený s tím, že NHL hrát pravidelně nebude, naprosto ho naplňovala AHL, kde patří dlouhodobě mezi pět nejlepších útočníků.“

Jak jste vůbec přišel k té své obávané ráně? Stojí za ní statisíce odpálených puků?
„Nevím… (usmívá se) Každý kluk si doma střílel, já nebyl výjimkou. Ale nebylo to tak, že bych jich vypálil pět set denně. Možná jsem se s tím talentem narodil. Já to dávám do souvislosti s kvalitními hokejkami, které používám. Nic speciálního za tím nehledejte. Akorát teď, kdy jsem starší, piluju střely víc než dřív.“

Jednou byste mohl mít dobrý byznys, ne? Skills kouč s nejtvrdší střelou na světě na vizitce…
(směje se) „Já myslím, že časem mě někdo překoná. Ale pořád si věřím, že bych rekord mohl ještě vylepšit. A abych odpověděl na otázku, jo, může mi to pomoci v práci po hokeji. Tak daleko se ale ještě nedívám.“

A já si pořád říkám, proč jste s takovou švestkou neudělal ještě zvonivější kariéru. Sem tam někdo zmíní jako svízel vaše bruslení. Co vy na to?
„Těžko říci. Já se snažím mít jednu věc strašně dobře vypilovanou. A moje bruslení? Ve švýcarské lize se celkem dost bruslí, ale nemyslím si, že by mi to dělalo problém. S pohybem jsem na tom líp než dřív. Zlepšit se však dá všechno. Já se zkrátka snažím být nejlepší v tom, co mi jde nejvíc.“

Nikdy jste necítil křivdu, že vám trenéři v NHL nedali víc prostoru?
„Vůbec. Jednali se mnou všude na rovinu. Pokud se mi dařilo, hrával jsem, pokud ne, hráli jiní. Na trenéry si nemůžu absolutně stěžovat. Žádná křivda. Prošel jsem si NHL, AHL i ECHL, prošlapal si cestu až nahoru, musel jsem si ji vydřít, nikdo to za mě neudělal. A že jsem si ji takhle prošel, za to jsem hodně rád. Nedostal jsem nic zadarmo, člověk musel makat. A tak to je to nejlepší.“


Frk utíkal ven a GM Varů soptil…

Bylo kolem toho tenkrát velké haló. Šestnáctiletý Martin Frk opouštěl Karlovy Vary za velkého humbuku. Tehdejší GM Energie Miroslav Vaněk se nemohl smířit s tím, že by šikovného teenagera pustil i přes platnou smlouvu s klubem. Podle Frkova agenta Allana Walshe měly Vary pro Frka nachystanou ruskou Ufu a úplně jiný balík odstupného než od Halifaxu, údajně 500 tisíc dolarů. Východní dobrodružství však hráč a jeho zástupce tvrdě odmítali. Na to konto Vaněk označil Walshe za parazita.

Halifax tehdy Frka draftoval do juniorské QMJHL. „V tuto chvíli a na nátlak kanadské strany hráč zapomněl na vše, co si s klubem smluvil a co slíbil. Okamžitě zapomněl, co pro něj klub při výchově udělal a co do něj investoval,“ napsal Vaněk do prohlášení poté, co Frk pláchl za moře.

„Safra, to už je dlouho,“ usměje se dnes pelhřimovský rodák a poví, co si pamatuje. „Varům se nelíbilo, že bych chtěl v šestnácti odejít ven. Díval bych se na to jinak, kdyby mě tehdy nechali v létě trénovat s áčkem. Doma už jsem nechtěl znovu do juniorky. Když se objevila možnost juniorky v Kanadě, neváhal jsem. Tam jste víc na očích před draftem NHL, k němu jsem směřoval.“

V Halifaxu na letním kempu čekal na rozuzlení. „Halifax mě nakonec pomohl vykoupit ze smlouvy z Varů a mohl jsem odejít. Ale trvalo to strašně dlouho, v Halifaxu jsem trčel a čekal na povolení trénovat. Měl jsem z toho zamotanou hlavu a nevěděl pořádně, co se kolem mě děje. Já chtěl pro sebe jen to nejlepší,“ dodal.
Obrázek Za Dynamo!
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 252 krát
Obdržel "To se mi líbí": 216 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Borci, zitra Moravaci nemuzem dorazit, rodina zklacena chorobama, mam 2 listky za trestnou, 2 rada stranou, a permici nad temito mistami, pokud by nekdo chtel, skoda prazdnych mist bez bourlivaku:) necham to z cenu jednoho listku, dejte kdyz tak vedet!
Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Ohledně nové arény - já jsem nejvíce zvědavý na financování. Tam se totiž ukáže životaschopnost celého projektu. A jelikož jsou banky v půjčování peněz naprosto konzervativní korporace, a u tohoto projektu zřejmě půjde o syndikovaný úvěr, tak pokud pan Dědek dostane zelenou, pak se mé obavy dramaticky sníží.
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 252 krát
Obdržel "To se mi líbí": 216 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Emil Havránek píše: 19 pro 2023 17:00 Ohledně nové arény - já jsem nejvíce zvědavý na financování. Tam se totiž ukáže životaschopnost celého projektu. A jelikož jsou banky v půjčování peněz naprosto konzervativní korporace, a u tohoto projektu zřejmě půjde o syndikovaný úvěr, tak pokud pan Dědek dostane zelenou, pak se mé obavy dramaticky sníží.
Financovani pro takovy korporat nebude problem, myslim, ze v realu si bude moci vybirat, navic, tech provoznich uveru musi mit daleko vice a je overenym partnerem, takze, dle me, prekazky jsou prekonany
av69
Příspěvky: 2586
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1534 krát
Obdržel "To se mi líbí": 947 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Nemusí se nutně každému líbit, ale celá akce od klubu neskutečně promakaná a profi. A soudě dle sektorů kolem mě ho děti milují a účel plní více než dobře.
Matess
Příspěvky: 704
Registrován: 27 zář 2021 17:27
Dal "To se mi líbí": 89 krát
Obdržel "To se mi líbí": 193 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Matess »

To video a cela prace s pruběžnou odezvou internetu je skvěly. Jako maskot svoji roli plni skvěle a je jedno jestli ma s klubem nějakou spojitost nebo ne.
Uživatelský avatar
Sali67
Příspěvky: 1161
Registrován: 18 kvě 2021 17:31
Bydliště: Svítkov
Dal "To se mi líbí": 340 krát
Obdržel "To se mi líbí": 320 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sali67 »

Emil Havránek píše: 19 pro 2023 17:00 Ohledně nové arény - já jsem nejvíce zvědavý na financování. Tam se totiž ukáže životaschopnost celého projektu. A jelikož jsou banky v půjčování peněz naprosto konzervativní korporace, a u tohoto projektu zřejmě půjde o syndikovaný úvěr, tak pokud pan Dědek dostane zelenou, pak se mé obavy dramaticky sníží.
A já budu doufat, že se pan Dědek nezačne věnovat nejským extrémním činnostem jako pan Kellner. :think:
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Koukám na Vítky-Bolka. Mne přijdou oba týmy bezzubí, uplně mne naskočily v paměti naše hubený roky a naše tenkrát předváděná hra...
Oproti tomu současné kombinace Lukáše Radila s Bobbym, práce Sedla a Hyčmena.. Jsem šťastný když vidím ten rozdíl... Díky pane Dědku, velké díky !!!
David007
Příspěvky: 209
Registrován: 18 zář 2016 20:15
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 35 krát

Re: Hokej

Příspěvek od David007 »

Dá se zrušit nabídka permice k volnému prodeji? Dal jsem to a rozmyslel. Mužů jet.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 608 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Nevezme teď Richard kopačky? :slight_smile:
Odpovědět