Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Jinak k tomu dnešnímu článku. Přečetl jsem polovinu a za mě je to naprostá zbytečnost, kdy se u jednotlivých klubů plácá páté přes deváté. Ale tak chápu, když se nechce psát o týmovém dopingu, tak se hledají jiná témata.
dynamak
Příspěvky: 22
Registrován: 22 kvě 2019 18:30
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 8 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dynamak »

Rado Tybor přestupuje do druholigové Dubnice. Minulý rok 40z (7+8), hodně velkej sešup dolů teda, ještě nedávno tu válel s bodama.



https://www.eliteprospects.com/player/2 ... slav-tybor
Krutohustor
Příspěvky: 39
Registrován: 20 úno 2021 09:29
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Krutohustor »

dynamak píše: 14 črc 2023 20:32 Rado Tybor přestupuje do druholigové Dubnice. Minulý rok 40z (7+8), hodně velkej sešup dolů teda, ještě nedávno tu válel s bodama.



https://www.eliteprospects.com/player/2 ... slav-tybor
Asi mu už odhalili tu jeho kličku do středu a střelu, nic jinýho moc neměl :thumbup:
Uživatelský avatar
Štenkovan
Příspěvky: 1128
Registrován: 15 zář 2014 08:55
Dal "To se mi líbí": 3 krát
Obdržel "To se mi líbí": 143 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Štenkovan »

Emil Havránek píše: 14 črc 2023 17:15 Trochu jsme se argumentačně minuli, smysl mého příspěvku byl, že kritéria jsou léta pro všechny stejná, takže to nějakou vypovídací hodnotu má.
Jinak si ale stojím stále za tvrzením, že opravdu dobrá klubová mládež by měla každý rok, coby hráčskou obměnu, vyprodukovat alespoň jednoho hráče pro áčko. Jako onen vrchol pyramidy trénování, skautingu a mnoha dalších věcí. Pak "Béčko" je luxusní mezistupeň, který může nalákat i hráče odjinud. Za to panu majiteli všechna čest a dík, že to hodlá platit. Ono to nějaké miliony stojí, ale zároveň je to neúprosné síto hráčské kvality poněkud rozmělněno.
Stejná jsou, ale každý klub je v jiné situaci. Dynamo nyní není dobrá adresa pro nadějně juniory. Protože máme tabulky a nás kádr je jen nyní pro top hráče. Takže junior co třeba v Kladne dostane šanci v A u nás tuhle šanci nedostane. Tady dostane šanci spíš ten co je připraven jít ven. A jelikož jsou v ČR tabulky, který za tyhle hráče nikdo nechce platit. Tak se sem dorostenci a junioři v tyhle kvalitě nehrnou. Je to pro ně velký riziko, že po junkach je čeká konec, nebo kraj. Kluci co to dotáhnou už takhle daleko a mají aspoň trochu šanci už takhle kalkulují.
Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Štenkovan píše: 14 črc 2023 22:16 Stejná jsou, ale každý klub je v jiné situaci. Dynamo nyní není dobrá adresa pro nadějně juniory. Protože máme tabulky a nás kádr je jen nyní pro top hráče. Takže junior co třeba v Kladne dostane šanci v A u nás tuhle šanci nedostane. Tady dostane šanci spíš ten co je připraven jít ven. A jelikož jsou v ČR tabulky, který za tyhle hráče nikdo nechce platit. Tak se sem dorostenci a junioři v tyhle kvalitě nehrnou. Je to pro ně velký riziko, že po junkach je čeká konec, nebo kraj. Kluci co to dotáhnou už takhle daleko a mají aspoň trochu šanci už takhle kalkulují.
Hostování přes nesouhlas mateřského klubu platí u všech nebo mládež je z toho vyňata? Já to nevím, tak se ptám.
Pokud u všech, pak opakovaně platíš původnímu klubu všimné 300 ročně a lze i opakovaně. Sic tabulky nezrušili, tak si schválili objížďku. Jsme přece v České republice.
av69
Příspěvky: 2588
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1537 krát
Obdržel "To se mi líbí": 953 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Štenkovan píše: 14 črc 2023 22:16 Stejná jsou, ale každý klub je v jiné situaci. Dynamo nyní není dobrá adresa pro nadějně juniory. Protože máme tabulky a nás kádr je jen nyní pro top hráče. Takže junior co třeba v Kladne dostane šanci v A u nás tuhle šanci nedostane. Tady dostane šanci spíš ten co je připraven jít ven. A jelikož jsou v ČR tabulky, který za tyhle hráče nikdo nechce platit. Tak se sem dorostenci a junioři v tyhle kvalitě nehrnou. Je to pro ně velký riziko, že po junkach je čeká konec, nebo kraj. Kluci co to dotáhnou už takhle daleko a mají aspoň trochu šanci už takhle kalkulují.
Nechtěl jsem tě vyloženě jmenovat ve svém původním příspěvku, ale přesně tvoje posty o skutečném stavu v naší mládeži jsem měl na mysli. Díky za tyhle tvoje náhledy pro nás ostatní, kteří v mládeži nikoho nemáme a sledujeme to jen z dálky skrze výsledky.
Davejar
Příspěvky: 197
Registrován: 05 led 2020 18:12
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 53 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Davejar »

https://www.livesport.cz/zapas/WCzC51j6 ... led-zapasu

Kdo pamatuje na Ty Wisharta u nás :)))
Uživatelský avatar
Ubuntu
Příspěvky: 126
Registrován: 02 zář 2017 02:43
Obdržel "To se mi líbí": 18 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Ubuntu »

Davejar píše: 15 črc 2023 12:37 https://www.livesport.cz/zapas/WCzC51j6 ... led-zapasu

Kdo pamatuje na Ty Wisharta u nás :)))
To je player 16 zápasů, 50 bodů :) hezkej konec kariéry 😀
Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Davejar
Příspěvky: 197
Registrován: 05 led 2020 18:12
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 53 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Davejar »

Tak Kašičky si spolu vážně zahrajou v Litvajzu....pro mě překvápko se přiznám...
JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Kaše by byl zatím asi nejzajímavější příchod do extraligy, jenže je otázka, kolik toho odehraje.
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 251 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

JirkaPCE píše: 16 črc 2023 19:21 Kaše by byl zatím asi nejzajímavější příchod do extraligy, jenže je otázka, kolik toho odehraje.
Přesně kdyby mu drželo zdraví hraje pravidelně NHL pokud mu zdraví vydrží celou sezónu tak Litvínov bude hrát 4-7 místo můj tip
🔴⚪
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

extraliga bude našlapaná
Mech
Příspěvky: 163
Registrován: 02 úno 2019 13:32
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Kuly

Příspěvek od Mech »

Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/ma ... nejnovejsi

Poper se. Výzva, kterou český hokejista Martin Kaut na farmě San Jose Sharks slýchal od trenérů každý zápas. Poper se a budeš v NHL. „Vybírali mi i Čechy. Proč? Byl to jeden z důvodů, proč jsem už v San Jose nechtěl pokračovat,“ povídá český hokejista. Proto se vrací domů.

V příští sezoně oblékne třiadvacetiletý rodák z Brna dres Pardubic, kde už v minulosti působil. V rozhovoru pro iDNES Premium vypráví nejen o své zámořské anabázi, ale také o atmosféře v českém týmu na letošním mistrovství světa.

Nutili vás v AHL do bitek?
Jeden z trenérů mi před každým zápasem vybral protihráče a s ním jsem se měl porvat. Pamatuju si, jak jednou ukázal na Adama Klapku. Ty jo, ten kluk má sto kilo, dva metry a já ho budu řezat? Ještě Čecha? To ne.

Co kouč na to, když jste odmítl?
Prý, že proto nehraju NHL. Já měl tři otřesy mozku a dvakrát zraněné rameno. Kdybych se porval s těmi, co mi vybíral, dostal bych a ještě bych se zranil. Stejně mě do bitek nutil, fakt mi to vadilo. Já bych se popral z dobrého důvodu, o tom žádná! Když je vyprodaný zápas, vyhrotí se, nebo když bráníte spoluhráče. Ale bít se s někým jen tak? Já mám být na ledě od gólů.

Co kdybyste poslechl a díky tomu opravdu hrál NHL?
Nad tím jsem přemýšlel během letu domů. Je to možné, nevím. Říkal jsem jim to během výstupních rozhovorů. Hrál jsem proti nim pět let, znají mě a nikdy jsem se nerval. Proč to po mně najednou žádají? Prý ze mě chtěli dostat něco víc. Možná jsem udělal chybu, ale nemyslím, že bitky rozhodovaly o tom, jestli budu v NHL. V hokeji jsou na ústupu. Navíc na farmě Sharks jste necítil, že bychom byli tým. Každý z mladých hrál sám na sebe. Kluci, za vás se neporvu.

Severní Ameriku opouštíte po pěti letech a 56 zápasech v NHL.
Sharks mi nabídli jen dvoucestnou smlouvu. Snažili jsme se ji upravit, abych na farmě aspoň dostal víc peněz než nějakých sto tisíc dolarů, to bych ještě chuť našel. Jenže to se vyjednat nepodařilo. Nečekal jsem jednocestnou, vím, že na to jsem nezískal dost bodů, ovšem tahle nabídka mě zklamala. Agent mi radil, ať ještě zkusím poslední sezonu, jenže já už bych další rok na farmě nezvládl. V Coloradu jsem kvůli tomu žádal o výměnu dva roky.

Avalanche vás nechtěli pustit?
Vždycky řekli ne, že mě budou potřebovat. Ale na rovinu, v Coloradu pro mě nebylo v prvních třech útocích místo. Rozhodně ne třeba v předminulé sezoně, kdy vyhráli Stanley Cup.
Martin Kaut se vrací ze zámoří do Pardubic, v týmu se potká s bratrem

Výměna do San Jose nakonec přišla. A vám se dařilo.
Jo! Devět zápasů, pět bodů. Poprvé za dobu v Americe jsem až tam zažil pocit, že mám na NHL. Hrál jsem s Hertlíkem, všechno bylo super. Pak mi najednou řekli, že musí dostat šanci i ostatní, a poslali mě dolů. To mě štvalo. Místo mě hráli hráči, kteří i na farmě seděli mezi náhradníky. Nechápal jsem.

Takže stačilo. A teď extraliga za Pardubice?
Začnu doma od nuly, Lukáš Sedlák mě nalákal, že to bude dobrý. Hokej si budu určitě užívat víc. Chodím nově k mentálnímu kouči. Jsem člověk, který v sobě věci dusí, neřekne je hned, což mi vyčítá i přítelkyně. Vidí, že mě něco štve, ale já s tím přijdu za dva dny. Na tom se snažím pracovat. Hokejistu dělá hlava. Já musím přiznat, že v Americe jsem ji dobře nastavenou neměl.

Proč Česko, ale ne Evropa? Nabídky jste měl.
Třeba ze Švýcarska, ale já chtěl prostě domů. V Pardubicích podepsal pan Varaďa a já pod ním hrál v juniorských reprezentacích. Známe se, je přísný, ale férový. Když budu hrát špatně, posadí mě. Jde mi o tu férovost. Ze schůzky s ním jsem odcházel hrozně spokojený. Stojí o mě. A řekl, že mi pomůže se vrátit do NHL. A když ne tam, tak do Švýcarska.

Takže váš život teď bude veselejší?
Pevně v to věřím. Když dá člověk gól v Americe, vrací se do cizího bytu. Teď budu ve vlastním s přítelkyní, rodiče a brácha se budou moct dívat, já na bráchu. Zajdu na fotbal nebo si v normálním čase pustím Premier League. To jsou samozřejmě detaily, ale já se na ně těším. Jsou pro mě důležité. Taťka taky bude šťastný, že nebude muset vstávat ve tři v noci, aby mě viděl hrát.

Co vám tam ještě scházelo?
Hlavně to bydlení. Tam skončil trénink, stavil jsem se na jídlo, zahrál si playstation, pustil Netflix a šel spát. Do společnosti jsem moc nechodil. Taky mi hrozně chybějí české vtípky v kabině. Může to znít jako blbost, ale není.
Kaut není out. Jediný střelec burcuje české hokejisty. Co mu chybí?

V Coloradu jste dlouho bydlel u Pavla Francouze, že?
On byl rád! (smích) Vždycky nadával, ale já neznám hodnějšího chlapa. Navíc je chytrý. Hrozně mi pomohl a vždycky to budu všem říkat. Bydlel jsem u něj tři roky v takovém podzemním patře domu, něco jako sklep. Byly tam branky, tak jsme tam hráli hokej, později za mnou chodila i jeho malá dcerka si hrát… Rád na to vzpomínám.

Vraťme se k hokejovému šampionátu. Začal jste ho na tribuně.
No... To víte, musel jsem to respektovat. Trochu zklamaný jsem byl, ale upřímně jsem pak ani nečekal, že mě dopíšou. Když vypadl Boston, mohlo přiletět pět útočníků. Jejich sedmý zápas s Floridou jsem v noci sledoval místo spánku. Postupně se ukazovalo, že nepřijede ani jeden, tak se pak čekalo na Nečase s Palátem. Vím, že Neči dorazit chtěl, takže jsem mu říkal: Hele, udělej si to, jak chceš, ale vyhrajte. To bys teda byl kámoš, kdybych kvůli tobě musel domů.

Nakonec jste hrál.
Ano, jedno ráno se zničehonic vidím napsaný v sestavě. Nikdo mi nic neřekl, nevěděl jsem, jestli to vydrží. Volal jsem našim, že možná budu hrát. V den zápasu jsem se z videa dozvěděl, že to opravdu platí, ale nikdo se mnou vlastně nemluvil. Třeba jakou mám roli. Kari mi nejdřív řekl, ať hraju svoji hru, načež jsem zjistil, že nemůžu. Tak Kari, co mám hrát? Nesměl jsem forčekovat, dohrávat soupeře, nic. Beci soupeřů si z nás kvůli tomu často dělali blázny.

Trenéři to výslovně zakázali?
Vždyť jste to viděli. Když se nám podařilo vypíchnout puk, nikdo nevěděl, co máme dělat dál. Forčekovat musí pět lidí, ne tři nebo čtyři, takže jsme se raději všichni stáhli do středního pásma a čekali, až nás budou objíždět.

Komunikace vázla?
Z mého pohledu určitě. Já jsem bral, že jsem nejmladší kluk a na svém prvním turnaji. Držel jsem pusu a nic neříkal, všechno respektoval. S postupem času si říkám kdyby...

Cítili jste se vy útočníci pod Karim Jalonenem svázaní?
Já určitě. Jsem z Ameriky zvyklý na rychlý hokej, najednou jsem musel stát ve středním pásmu a čekat. V útočném pásmu se vše hrálo za bránou, žádný tlak do brány. Dali jsme nějaký hnusný gól? Podle mě ne, jen Kubalda to pálil v přesilovce. Hrozně jsem se těšil na čtvrtfinále s Amerikou, že se ukážu trenérům Sharks. Jenže my jsme na ledě jen stáli a oni z nás měli srandu.
Obrázek Za Dynamo!
JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Tak Kaut je další v pořadí, jehož rozhovor se nebude zastáncům Jalonena líbit. On to byl ve vedení týmu nejspíš ještě vetší chaoz, než jak to vypadalo na ledě.
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

JirkaPCE píše: 16 črc 2023 20:50 Tak Kaut je další v pořadí, jehož rozhovor se nebude zastáncům Jalonena líbit. On to byl ve vedení týmu nejspíš ještě vetší chaoz, než jak to vypadalo na ledě.
to budou mít experti na isportu žně, viď Pavle a spol... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Valda
Příspěvky: 2668
Registrován: 04 srp 2014 10:32
Dal "To se mi líbí": 70 krát
Obdržel "To se mi líbí": 94 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Valda »

Tak tohle je přesně ono - nebyl jsem tam, a tak nevím. Pro mě bylo divný, jak funguje Svaz a jaký je postoj výboru - přešlapování, nejednotnost atd.
Ten tým se na MS evidentně úplně rozložil. Tímto musím uznat, že jsem se v Karim mýlil ...
Kari je tedy pryč a teď už to pofrčí! :) Dost sarkasmu. Věřím že Radim může ses současným kádrem hrát alespoň to, co Lotyši nebo Němci - koukatelnej hokej plnej energie. Možná to cinkne, možná ne.
Hlavní asi je zjištění, že je v našem hokeji dost bordel ...a že to je hlavně o lidech.
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Tak snad se po příchodu Kašeho do Litvínova objeví další klub, který bude tlačit na svaz a rozhodčí, aby chránili hráče. Pac až Kašeho po jeho otřesech mozku trefí Hudáček jako Sedláka, bude to pro Kašeho dost možná konečná.
Dizzy
Příspěvky: 3584
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Jako nevim.
Ale pokud prijedu na MS a dostanu ukoly od trenéra delat to tak, jak se po mne chce, tak se prece nemůžu vymlouvat na to, ze jsem v sezóně hrál jinak?

To by kazdej hráč co hraje NHL měl zvládnout, bez debat. To že hrál zanďoura, nebo v Kaulyho případě, se pokoušel hrát zandoura proti potencionalnim chlebodarcum ze SJS je blbé, ale nic to nemění na tom, že by se měl přizpůsobit, protože Kauly druhej Erat asi bude velice těžko…
JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Dizzy píše: 17 črc 2023 13:40 Jako nevim.
Ale pokud prijedu na MS a dostanu ukoly od trenéra delat to tak, jak se po mne chce, tak se prece nemůžu vymlouvat na to, ze jsem v sezóně hrál jinak?

To by kazdej hráč co hraje NHL měl zvládnout, bez debat. To že hrál zanďoura, nebo v Kaulyho případě, se pokoušel hrát zandoura proti potencionalnim chlebodarcum ze SJS je blbé, ale nic to nemění na tom, že by se měl přizpůsobit, protože Kauly druhej Erat asi bude velice těžko…
Vždyť ten kašpar nejspíš ani sám nevěděl, co chce hrát, na tom ledě byl naprostý chaos a vyjádření hráčů i Orcta to jenom potvrzují.
Rossignolek
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2022 09:53
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Rossignolek »

Nevedete si někdo v google kalendáři evidenci zápasů Dynama? Na ofiko stránkách píší, že ho přestali používat, což je škoda. Prý pracují na alternativě, ale jak je tato informace stará nevím. Jde mi primárně o zobrazení v mém G kalendáři. Dík
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Jako odtrénovaných tisíc zápasů v NHL nemám, ale laicky se domnívám, že buď si jako trenér namyslim taktiku a pro ní vyberu vhodný typy nebo naopak. Ale vzít tam chlapa a chtít po něm hrát to co neumí nebo ani nechápe jak by to měl hrát je docela mazec. Btw Sedlo se v zásadě vyjádřil v podobným duchu už dávno před Kaulym.... Začíná to skoro vypadat, že Kari vzal před důchodem poslední velkej job za velký prachy s tím, že je už asi dost jedno jak to vlastně dopadne.... :shifty:
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Pick píše: 17 črc 2023 14:21 Jako odtrénovaných tisíc zápasů v NHL nemám, ale laicky se domnívám, že buď si jako trenér namyslim taktiku a pro ní vyberu vhodný typy nebo naopak. Ale vzít tam chlapa a chtít po něm hrát to co neumí nebo ani nechápe jak by to měl hrát je docela mazec. Btw Sedlo se v zásadě vyjádřil v podobným duchu už dávno před Kaulym.... Začíná to skoro vypadat, že Kari vzal před důchodem poslední velkej job za velký prachy s tím, že je už asi dost jedno jak to vlastně dopadne.... :shifty:
Předposlední, já si myslím, že Finové ho na truc dají na střídačku, aby nám ukázali, koho jsme vyhodili, můj názor...
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Georgre píše: 17 črc 2023 16:11 Předposlední, já si myslím, že Finové ho na truc dají na střídačku, aby nám ukázali, koho jsme vyhodili, můj názor...
A prohrajou s námi v sezoně všechny vzájemné zápasy - oni zalezlí ve středním pásmu budou držet vždy do půlky zápasů 0:0, pak udělají na modré první chybu v zápase a prohrají vždy 0:4. Střely na branku ČR - Finsko 28:3. Trenér Finů po zápase nebude mít svěřencům co vytknout, plnili přece 100% stanovenou taktiku.
My prosím Radime útočnou odvážnou hru !!! Děkujeme 👍🏻
Odpovědět