Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8469
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 492 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Itchy píše: 10 kvě 2023 17:37 A proč v tom rozhovoru není aspoň jeden dědek nebo Varaďa?? :problem:
bo Dědek ani Varaďa nejsou za zenitem :))
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3348
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 361 krát
Obdržel "To se mi líbí": 588 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

No, ač Robertka nemám úplně v lásce, má v některých věcech pravdu. Každá mince má dvě strany...

ČT nesoutěžila s O2 o práva. ČT soutěžila o práva pro volnou TV a O2 o placenou TV. Dva rozdílný balíčky. ČT není placená TV ve smyslu modelu placené TV. Ale, u TV práv jde o peníze. Takže je logický, a obzvlášť v dnešní době, že u balíčku pro volnou TV byly dané nějaké podmínky jako počet zápasů atd. a je jasné že za tu částku musí mít logicky placená TV větší podíl. Kdo platí, ten má. Dá říct že je trochu "div", že BPA nabídla i v dnešní době balíček pro volnou TV - stačí se podívat na fotbal.

Mimochodem ČT je na tom fakt blbě. Už zhruba 15 let se nezvedly poplatky a je jasné že se to musí někde projevit. Já jsem klidně pro zvednutí, je to veřejná služba. A někde proběhlo, že by stačilo zvýšit poplatek o "blbých" 15-20Kč na plátce, aby byli schopní například zachovat ČT3 a mít i celkově trochu atraktivnější, nejen sportovní, program. I teď, když budou mít míň extraligy a mohli by nabídnout třeba Chance ligu, na ní nemají peníze (Robertek to psal na Twitteru).

Jestli budu na hokej koukat na ČT nebo O2TV je mi celkem jedno. Každý má něco. Na ČT mi vadí Robertek a jeho (poslední dobou) kecy (víme) atd., naopak mají podle mě lepší grafiku (ukazatel skóre a pár dalších věcí). Ale i kdyby chtěla ČT extraligu jen pro sebe a měla peníze, tak co? Uvidíme z každého kola jeden zápas a zbytek nazdar? To by (nejen) pro diváka/fanouška nemělo smysl. O2 má na vysílání každého zápasu infrastrukturu již delší dobu. To by ČT zkrátka v současné době nabídnout nemohla, i kdyby měla peníze. A kdyby velkou náhodou, v jaké podobě? Kam a jak by to dali?

V neposlední řadě to přináší peníze klubům, ale také s otazníkem. Kolik a kolik navíc?



Takže klasická BPA...napakovat se a klubům dle našeho uvážení. To je tak trochu špatně.

No...vítěze máme, extraliga v TV bude jak bude. Já jsem hlavně rád za to že si budu moct pustit jakýkoliv zápas jednoduše v TV atd., ne se zdlouhavým nastavováním, zapojováním různých dalších zařízení atd. atd. Výhoda pro domácnosti, pro hospody, ...a je mi jedno jestli na ČT nebo O2TV. V tomto nastal velký posun a o to mě osobně nejvíc šlo.
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
Štenkovan
Příspěvky: 1116
Registrován: 15 zář 2014 08:55
Dal "To se mi líbí": 3 krát
Obdržel "To se mi líbí": 134 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Štenkovan »

digitalmouse píše: 10 kvě 2023 18:46 No, ač Robertka nemám úplně v lásce, má v některých věcech pravdu. Každá mince má dvě strany...

ČT nesoutěžila s O2 o práva. ČT soutěžila o práva pro volnou TV a O2 o placenou TV. Dva rozdílný balíčky. ČT není placená TV ve smyslu modelu placené TV. Ale, u TV práv jde o peníze. Takže je logický, a obzvlášť v dnešní době, že u balíčku pro volnou TV byly dané nějaké podmínky jako počet zápasů atd. a je jasné že za tu částku musí mít logicky placená TV větší podíl. Kdo platí, ten má. Dá říct že je trochu "div", že BPA nabídla i v dnešní době balíček pro volnou TV - stačí se podívat na fotbal.

Mimochodem ČT je na tom fakt blbě. Už zhruba 15 let se nezvedly poplatky a je jasné že se to musí někde projevit. Já jsem klidně pro zvednutí, je to veřejná služba. A někde proběhlo, že by stačilo zvýšit poplatek o "blbých" 15-20Kč na plátce, aby byli schopní například zachovat ČT3 a mít i celkově trochu atraktivnější, nejen sportovní, program. I teď, když budou mít míň extraligy a mohli by nabídnout třeba Chance ligu, na ní nemají peníze (Robertek to psal na Twitteru).

Jestli budu na hokej koukat na ČT nebo O2TV je mi celkem jedno. Každý má něco. Na ČT mi vadí Robertek a jeho (poslední dobou) kecy (víme) atd., naopak mají podle mě lepší grafiku (ukazatel skóre a pár dalších věcí). Ale i kdyby chtěla ČT extraligu jen pro sebe a měla peníze, tak co? Uvidíme z každého kola jeden zápas a zbytek nazdar? To by (nejen) pro diváka/fanouška nemělo smysl. O2 má na vysílání každého zápasu infrastrukturu již delší dobu. To by ČT zkrátka v současné době nabídnout nemohla, i kdyby měla peníze. A kdyby velkou náhodou, v jaké podobě? Kam a jak by to dali?

V neposlední řadě to přináší peníze klubům, ale také s otazníkem. Kolik a kolik navíc?



Takže klasická BPA...napakovat se a klubům dle našeho uvážení. To je tak trochu špatně.

No...vítěze máme, extraliga v TV bude jak bude. Já jsem hlavně rád za to že si budu moct pustit jakýkoliv zápas jednoduše v TV atd., ne se zdlouhavým nastavováním, zapojováním různých dalších zařízení atd. atd. Výhoda pro domácnosti, pro hospody, ...a je mi jedno jestli na ČT nebo O2TV. V tomto nastal velký posun a o to mě osobně nejvíc šlo.
Přesně tak to vidím já. Všichni všude řeší finanční příjem klubů, ale přínos pro fanouška, že konečně přijde domů, či do baru a může sledovat oblíbenej klub na velký TV naprosto bez problémů. Teda musí se pokud jde do baru pohybovat v regionu kde budou chtít sledovat Dynamo. Je tohle řešení maximální výhra. A pakliže někdo není schopen pro svůj koníček ochoten investovat 300 KC tak ho to zas tolik nebaví. Ale zajímá mě ještě jedna věc. Jaká bude celková sledovanost kola v TV.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7485
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 582 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Zenit tedy tvrdí, že O2 nemá představu o nákladech? :think:

Vedení O2 TV tvrdí, že budou vysílat přes 300 přímých přenosů. Chápu, že to není vaše věc, ale třeba z pozice konzumenta při znalosti problematiky, lze vše vyrobit v odpovídající kvalitě?

Výroky z jiných televizí nechci vůbec komentovat. Každopádně, kdo má trochu povědomí o nákladech na výrobu jednoho přímého přenosu televizního utkání, asi si udělá svou vlastní představu.“
Pec92
Příspěvky: 2345
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 446 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

digitalmouse píše: 10 kvě 2023 18:46 No, ač Robertka nemám úplně v lásce, má v některých věcech pravdu. Každá mince má dvě strany...

ČT nesoutěžila s O2 o práva. ČT soutěžila o práva pro volnou TV a O2 o placenou TV. Dva rozdílný balíčky. ČT není placená TV ve smyslu modelu placené TV. Ale, u TV práv jde o peníze. Takže je logický, a obzvlášť v dnešní době, že u balíčku pro volnou TV byly dané nějaké podmínky jako počet zápasů atd. a je jasné že za tu částku musí mít logicky placená TV větší podíl. Kdo platí, ten má. Dá říct že je trochu "div", že BPA nabídla i v dnešní době balíček pro volnou TV - stačí se podívat na fotbal.

Mimochodem ČT je na tom fakt blbě. Už zhruba 15 let se nezvedly poplatky a je jasné že se to musí někde projevit. Já jsem klidně pro zvednutí, je to veřejná služba. A někde proběhlo, že by stačilo zvýšit poplatek o "blbých" 15-20Kč na plátce, aby byli schopní například zachovat ČT3 a mít i celkově trochu atraktivnější, nejen sportovní, program. I teď, když budou mít míň extraligy a mohli by nabídnout třeba Chance ligu, na ní nemají peníze (Robertek to psal na Twitteru).

Jestli budu na hokej koukat na ČT nebo O2TV je mi celkem jedno. Každý má něco. Na ČT mi vadí Robertek a jeho (poslední dobou) kecy (víme) atd., naopak mají podle mě lepší grafiku (ukazatel skóre a pár dalších věcí). Ale i kdyby chtěla ČT extraligu jen pro sebe a měla peníze, tak co? Uvidíme z každého kola jeden zápas a zbytek nazdar? To by (nejen) pro diváka/fanouška nemělo smysl. O2 má na vysílání každého zápasu infrastrukturu již delší dobu. To by ČT zkrátka v současné době nabídnout nemohla, i kdyby měla peníze. A kdyby velkou náhodou, v jaké podobě? Kam a jak by to dali?

V neposlední řadě to přináší peníze klubům, ale také s otazníkem. Kolik a kolik navíc?



Takže klasická BPA...napakovat se a klubům dle našeho uvážení. To je tak trochu špatně.

No...vítěze máme, extraliga v TV bude jak bude. Já jsem hlavně rád za to že si budu moct pustit jakýkoliv zápas jednoduše v TV atd., ne se zdlouhavým nastavováním, zapojováním různých dalších zařízení atd. atd. Výhoda pro domácnosti, pro hospody, ...a je mi jedno jestli na ČT nebo O2TV. V tomto nastal velký posun a o to mě osobně nejvíc šlo.
Přesně tak jsem rád že si přenos v klidu pustím v TV a nebudu instalovat Kodi který už ani nešlo nebo hledat noťas HDMI kabel atd plus Tipsport se letos dost sekal chápu že lidi nejsou nadšený kdo O2 nemá já mám naštěstí 😀
🔴⚪
Mech
Příspěvky: 163
Registrován: 02 úno 2019 13:32
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Mech »

Gumid píše: 10 kvě 2023 19:40 Zenit tedy tvrdí, že O2 nemá představu o nákladech? :think:

Vedení O2 TV tvrdí, že budou vysílat přes 300 přímých přenosů. Chápu, že to není vaše věc, ale třeba z pozice konzumenta při znalosti problematiky, lze vše vyrobit v odpovídající kvalitě?

Výroky z jiných televizí nechci vůbec komentovat. Každopádně, kdo má trochu povědomí o nákladech na výrobu jednoho přímého přenosu televizního utkání, asi si udělá svou vlastní představu.“
Tady se ukazuje rozdíl mezi státní a soukromou společností, jen kolik má ČT redaktorů, moderátorů, reportérů a další na externí úvazek v Praze + další v Brně, Ostravě a pak jejich produktivitu....dva tři vstupy ze zápasu a pak klid...
frysta
Příspěvky: 3425
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 52 krát
Obdržel "To se mi líbí": 272 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Mech píše: 11 kvě 2023 08:58 Tady se ukazuje rozdíl mezi státní a soukromou společností, jen kolik má ČT redaktorů, moderátorů, reportérů a další na externí úvazek v Praze + další v Brně, Ostravě a pak jejich produktivitu....dva tři vstupy ze zápasu a pak klid...
Nechci kohokoli podceňovat, ale těch 300+ přenosů je hodně ambiciózní plán. Já osobně komentátory nepotřebuju, stačí obraz, ale půjdou do toho takhle na pankáče s tím, že je to placená služba? :) Druhá věc je kvalita přenosu v tom objemu. To máte lidi, kamery, auta, kabely, hřebíky, okapy...:)

A jedna neodborná poznámka. ČT a O2 prý soutěžily ve dvou různých kategoriích, Canal+ nic neposlal. Z těch silných psů tam byl ještě někdo další, nebo dělali jen křoví?
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5340
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 461 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

frysta píše: 11 kvě 2023 09:35 Nechci kohokoli podceňovat, ale těch 300+ přenosů je hodně ambiciózní plán. Já osobně komentátory nepotřebuju, stačí obraz, ale půjdou do toho takhle na pankáče s tím, že je to placená služba? :) Druhá věc je kvalita přenosu v tom objemu. To máte lidi, kamery, auta, kabely, hřebíky, okapy...:)

A jedna neodborná poznámka. ČT a O2 prý soutěžily ve dvou různých kategoriích, Canal+ nic neposlal. Z těch silných psů tam byl ještě někdo další, nebo dělali jen křoví?
Stará CT láska nerezaví? :wave:
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

tipuju, že O2 ty přenosy sama "vyrábět" nebude, ale že je koupí... každý stadion má přece svůj vlastní TV okruh, ne? Jednoduše to, co doteď bylo na tipsportu, bude na O2... i s tipsporťáckejma amatérskýma moderátorama... nečekám žádný hogofogo přenos.... studio, experti, profi komentář, to bude u jednoho, dvou zápasů každýho kola... zbylý zápasy bude jen surovej přenos utkání bez kudrlinek....
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 578
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 227 krát
Obdržel "To se mi líbí": 137 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

tau píše: 11 kvě 2023 10:21 tipuju, že O2 ty přenosy sama "vyrábět" nebude, ale že je koupí... každý stadion má přece svůj vlastní TV okruh, ne? Jednoduše to, co doteď bylo na tipsportu, bude na O2... i s tipsporťáckejma amatérskýma moderátorama... nečekám žádný hogofogo přenos.... studio, experti, profi komentář, to bude u jednoho, dvou zápasů každýho kola... zbylý zápasy bude jen surovej přenos utkání bez kudrlinek....
Vzhledem k počtu přenosů budete muset výrazně rozšířit redakci a vysílací štáb. Kdekoho napadne, jestli zkusíte oslovit některé z komentátorů České televize.
„Na posílení redakce již pracujeme. Čeká nás výroba více než 300 utkání za sezonu, což je pětkrát více než jsme dělali dosud. Výroba i komentář streamingových přenosů bude zcela v naší režii. Redakce pod vedením Tomáše Zetka funguje skvěle a má u veřejnosti velmi pozitivní odezvu. Společně se šéfkomentátorem Honzou Homolkou redakci vhodně doplníme, budeme pracovat i s komentátory, kteří vzešli z Akademie O2 TV Sport. Ta měla mimořádný úspěch a budeme v tom na podzim pokračovat.“
pepa
Příspěvky: 2082
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 434 krát
Obdržel "To se mi líbí": 249 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

A kdo neprojde O2TV komentátorskou akademií, bude převeden do akademie rozhodčích...😂
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3348
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 361 krát
Obdržel "To se mi líbí": 588 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Takže jen O2TV, na hokejce už nebude nic.

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... estou.html
Obrázek Za Dynamo!
PL8
Příspěvky: 2154
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 241 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Štenkovan píše: 10 kvě 2023 19:34 Přesně tak to vidím já. Všichni všude řeší finanční příjem klubů, ale přínos pro fanouška, že konečně přijde domů, či do baru a může sledovat oblíbenej klub na velký TV naprosto bez problémů. Teda musí se pokud jde do baru pohybovat v regionu kde budou chtít sledovat Dynamo. Je tohle řešení maximální výhra. A pakliže někdo není schopen pro svůj koníček ochoten investovat 300 KC tak ho to zas tolik nebaví. Ale zajímá mě ještě jedna věc. Jaká bude celková sledovanost kola v TV.
Už se o tom tady psalo před "lety". Já taky nemám problém se zvýšením poplatků. Ale. Nechci ovladačem tv "přeskakovat" "projekty" typu s ČT na vrchol a dívat se na náruživé amatérské lyžaře. Nic proti nim, určitě dobře lyžují, ale asi by se nikdo nechtěl dívat na mě za pingpongovým stolem, i když míček dokážu někdy nějak dostat na druhou stranu...
Moje představa dobře situované veřejnoprávní televize je ten, že bude mít povinnost (ze zákona???) koupit všechna domácí i zahraniční práva na vrcholné akce zásadních sportů, automaticky olympiády, domácí soutěže hokeje, fotbalu, basketbalu...atd. Samozřejmě podle nějakého klíče.
Kdybych chtěl být zainteresovaný, tak řeknu, že ČT u nás dlouho budovala podvědomí o hokejové extralize, a teď se toho chopí někdo jiný. Nevidím důvod, proč by neměla dokázat ČT vytvořit dobré konkurenceschopné podmínky... Tak jako je tlak na ministerstva s úsporami, měla by i ČT šetřit a z úspor vybudovat kapitál na nákupy... Aby to v budoucnosti nebyly jen majstrštyky s nákupem krasobruslení nebo házené (nic proti těmto sportům, ale...).
frysta
Příspěvky: 3425
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 52 krát
Obdržel "To se mi líbí": 272 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Itchy píše: 11 kvě 2023 09:45 Stará CT láska nerezaví? :wave:

Vyrostl jsem na S mikrofonem za hokejem, nejsem náročný. :) Mně osobně stačí i tipsport na mobilu, takže ať si to převezme kdokoli. Bude určitě zajímavé sledovat tu kvalitu, když si to "vyhráli" v kategorii placené služby. Vůči Zenitovi jsme oprávněně kritičtí a to platíme celkem legrační poplatek. Teď budou muset lidi cálovat víc, tak očekávám i vyšší kvalitu. To je snad fér.
Jestli ale nemělo O2 výrazného konkurenta, jsou v klubech prostě idioti. :)
dtaire
Příspěvky: 532
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 38 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

PL8 píše: 11 kvě 2023 11:59 Už se o tom tady psalo před "lety". Já taky nemám problém se zvýšením poplatků. Ale. Nechci ovladačem tv "přeskakovat" "projekty" typu s ČT na vrchol a dívat se na náruživé amatérské lyžaře. Nic proti nim, určitě dobře lyžují, ale asi by se nikdo nechtěl dívat na mě za pingpongovým stolem, i když míček dokážu někdy nějak dostat na druhou stranu...
Moje představa dobře situované veřejnoprávní televize je ten, že bude mít povinnost (ze zákona???) koupit všechna domácí i zahraniční práva na vrcholné akce zásadních sportů, automaticky olympiády, domácí soutěže hokeje, fotbalu, basketbalu...atd. Samozřejmě podle nějakého klíče.
Kdybych chtěl být zainteresovaný, tak řeknu, že ČT u nás dlouho budovala podvědomí o hokejové extralize, a teď se toho chopí někdo jiný. Nevidím důvod, proč by neměla dokázat ČT vytvořit dobré konkurenceschopné podmínky... Tak jako je tlak na ministerstva s úsporami, měla by i ČT šetřit a z úspor vybudovat kapitál na nákupy... Aby to v budoucnosti nebyly jen majstrštyky s nákupem krasobruslení nebo házené (nic proti těmto sportům, ale...).
Nicméně ČT přece práva koupila, akorát podle Záruby víc než dva přenosy týdně ani nechtěla. Je tedy dobré, že extraliga prodala práva i někomu, kdo nám nabídne zápasů daleko víc.
České televizi podle mě vadí akorát konkurence, která jim ubere diváky a v budoucnu vytvoří doufejme nové Záruby :)).
Kvůli několika málo dalším zápasům extraligy by nikdo povinný poplatek zvyšovat neměl.
Vakr
Příspěvky: 62
Registrován: 19 bře 2021 10:24
Dal "To se mi líbí": 13 krát
Obdržel "To se mi líbí": 13 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Vakr »

dtaire píše: 11 kvě 2023 12:46 Kvůli několika málo dalším zápasům extraligy by nikdo povinný poplatek zvyšovat neměl.
Tak koncesionářské poplatky nejsou jen o hokeji. Ale jasně, tohle forum ano.
Já jsem, možná jeden z mála, kdo tím pádem hokej v TV sledovat nebude. O2 je firma kterou nesnáším a i kdyby měli 100% monopol na sporty, které sleduji, tak jim nepošlu ani korunu.
Schválně by mne zajímalo, jak se vyvine sledovanost hokeje v TV - počet diváků v hrací den. Respektive by mne to zajímalo zpětně za sezónu, kde to bylo srovnatelné. Kolik lidí sledovalo hokej na O2 a kolik na ČT. Asi někdo nemáte povědomí? V důsledku to může být zajímavé i z pohledu sponzorů.
dtaire
Příspěvky: 532
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 38 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

Vakr píše: 11 kvě 2023 12:58 Tak koncesionářské poplatky nejsou jen o hokeji. Ale jasně, tohle forum ano.
Já jsem, možná jeden z mála, kdo tím pádem hokej v TV sledovat nebude. O2 je firma kterou nesnáším a i kdyby měli 100% monopol na sporty, které sleduji, tak jim nepošlu ani korunu.
Schválně by mne zajímalo, jak se vyvine sledovanost hokeje v TV - počet diváků v hrací den. Respektive by mne to zajímalo zpětně za sezónu, kde to bylo srovnatelné. Kolik lidí sledovalo hokej na O2 a kolik na ČT. Asi někdo nemáte povědomí? V důsledku to může být zajímavé i z pohledu sponzorů.
Poplatky nejsou jen o hokeji, ale třeba já si myslím, že ČT má tendenci být čím dál více přebujelá. Kdysi si vystačila se dvěma programy, teď by ráda dále provozovala i zcela nesmyslný program ČT3. I dnešní důchodci, kterým byla tato stanice primárně určená, ovšem jdou s dobou a i osmdesátiletí lidé si v současnosti platí komerční balíčky, kde si pochvalují stovky kanálů nebo používají aplikaci v Lidlu.
Podle mě je nereálné, aby ČT udržela krok s moderními trendy a tak by bylo lepší, kdyby zeštíhlela.

Přesná čísla sledovanosti nám bohužel nikdo asi nedá, maximálně něco takového:
„Za uplynulých pět let se nám potvrdilo, že extraliga z hlediska atraktivity a zájmu dlouhodobě funguje. Důkazem bylo i letošní play off, kdy sledovanost vypjatých duelů na O2 TV Sport přesáhla 300 tisíc diváků, což extraligu zařazuje mezi nejsledovanější sportovní soutěže u nás,“ uvedla Anna Lenerová.

ČT sport upřesnila, že letošní extraligové zápasy se těšily vysokému diváckému zájmu, finálová utkání si v ČT zapnulo přes 1,45 milionu diváků starších čtyř let. Semifinále mezi Hradcem a Vítkovicemi se stalo nejsledovanějším přenosem od finále mezi Kometou a Bílými Tygry v roce 2017.
Vakr
Příspěvky: 62
Registrován: 19 bře 2021 10:24
Dal "To se mi líbí": 13 krát
Obdržel "To se mi líbí": 13 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Vakr »

dtaire píše: 11 kvě 2023 13:19
Důkazem bylo i letošní play off, kdy sledovanost vypjatých duelů na O2 TV Sport přesáhla 300 tisíc diváků,

Finálová utkání si v ČT zapnulo přes 1,45 milionu diváků starších čtyř let.
Takže by to mohl být dost velký pokles v zásahu z pohledu sponzorů - podle tohohle pokles na 20%. Ale jasně, dá se očekávat, že bude pár nových předplatitelů O2. Pak tím že budou vysílat každý zápas, tak to taky bude lepší - ale tohle bude dokola furt ti stejní diváci.
Pokud nemá klub k dispozici lepší čísla, tak při vyjednávání se sponzory je tohle špatná zpráva.
dtaire
Příspěvky: 532
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 38 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

Vakr píše: 11 kvě 2023 13:53 Takže by to mohl být dost velký pokles v zásahu z pohledu sponzorů - podle tohohle pokles na 20%. Ale jasně, dá se očekávat, že bude pár nových předplatitelů O2. Pak tím že budou vysílat každý zápas, tak to taky bude lepší - ale tohle bude dokola furt ti stejní diváci.
Pokud nemá klub k dispozici lepší čísla, tak při vyjednávání se sponzory je tohle špatná zpráva.
No z těchto čísel právě nejde poznat nic, maximálně to polechtá ego sousedům :)
Viz legendární


Když O2 mělo 300 tisíc předplatitelů, je schopné takovýchto čísel v sezoně dosáhnout také. Ale až to jednou budou počítat, nejspíš zveřejní jenom souhrn za kolo, pokud vůbec něco.
PCE.MAN
Příspěvky: 1627
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Zárubu a vlastně celou ČT bych nechal úplně bez komentáře. Říká, že nic neprohráli a dostali přesně co chtěli, tak v čem je problém. Tím pádem si nemá na co stěžovat.
No a jestli si někdo umí spočítat náklady, tak jsou to soukromé firmy. ČT mezi ně rozhodně, ale rozhodně nepatří. To, za co ČT udělá jeden přenos, za to jich v O2 zvládnou několik. Soukromá firma to má bez diskuse velmi dobře spočítané, aby neprodělala.
Všechno ostatní jsou jenom Zárubovy bezduché kecy.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5340
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 461 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

frysta píše: 11 kvě 2023 12:39 Vyrostl jsem na S mikrofonem za hokejem, nejsem náročný. :) Mně osobně stačí i tipsport na mobilu, takže ať si to převezme kdokoli. Bude určitě zajímavé sledovat tu kvalitu, když si to "vyhráli" v kategorii placené služby. Vůči Zenitovi jsme oprávněně kritičtí a to platíme celkem legrační poplatek. Teď budou muset lidi cálovat víc, tak očekávám i vyšší kvalitu. To je snad fér.
Jestli ale nemělo O2 výrazného konkurenta, jsou v klubech prostě idioti. :)
jj.

Těším se na tu dostupnost, to je za mně krok k lepšímu.

Překvapuje mně tady u mnohých, že si vypínají zvuk. Jako je to občas očistec, ale fakt bez zvuku? To si prostě ani představit neumím..... Jsou jednoduše věci, který beze zvuku nedávají smysl ;-)

Záruba jednou požere sám sebe. Už to je dinosaurus a mám k němu stejný pochopení jako k politikovi, který zasedl po škole do parlamentu. Možná to je škoda, ale už je mně to spíš šumák...
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7696
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

PCE.MAN píše: 11 kvě 2023 15:06 Zárubu a vlastně celou ČT bych nechal úplně bez komentáře. Říká, že nic neprohráli a dostali přesně co chtěli, tak v čem je problém. Tím pádem si nemá na co stěžovat.
Z toho rozhovoru, co dal isportu, jsem nezaznamenal, že si stěžuje. A to fakt nepatřím mezi jeho fandy.

BPA rozhodlo hlavní balík tv práv prodat placený tv, což je legitimní, ale zároveň už tím se nastavily podmínky tak, že o tenhle balík veřejnoprávní televize soutěžit nemohla. Mě docela překvapilo, že si v neděli bude ČT vybírat utkání. Tipoval jsem, že to bude jako před pár lety u fotbalu, kde mohli dávat jen jeden neatraktivní přenos typu Dukla - Zlín.

Že se hlavní sporty, což jsou u nás v podstatě jen dva, přesunou na placený kanály je trend a nic proti tomu nemám. Jen doufám, že to hokeje přinese víc peněz. Jestli se tak stane, zatím úplně nevíme.
av69
Příspěvky: 2566
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1477 krát
Obdržel "To se mi líbí": 913 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Chválím, dostaneme od klubu zase lepší obsah.
https://hcdynamo.cz/CLANEK.asp?id=12892 ... 1N7ruNcQWw
speedmetal
Příspěvky: 1174
Registrován: 04 srp 2014 20:34
Bydliště: Nivnice
Obdržel "To se mi líbí": 108 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od speedmetal »

No S ČTna vrchol...., ale co takové Cyklotoulky. U toho jsem se už párkrát přistihl, že ani nedýchám. Doufám, že jim z poplatků platí ubytování, kola a ty žranice.
Forbit
Příspěvky: 94
Registrován: 29 dub 2021 20:26
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 62 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Forbit »

Mně cyklotoulky přijdou fajn 😀
Odpovědět