Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Emil Havránek
Příspěvky: 860
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 186 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Ke Gumidovu článku. Město by si nejdříve mělo ujasnit, co vlastně chce? Já mám pocit, a z obsahu článku to vcelku i vyplývá, že to totiž vůbec neví a nemá žádnou strategii naformulovanou.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5786
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 822 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Je pro info. Stávající smlouva na vysílání český fotbalový ligy je za 150 milionů na sezonu. Končí v polovině roku 2024, už teď je několik zájemců... Podle Tvrdíka ze Slavie by práva mohla stát 300 až 450 milionů za sezonu.... Kolik vydyndá ta svačinářka z BPA pro hokej?
dtaire
Příspěvky: 524
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 37 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

tau píše: 25 dub 2023 10:13 Je pro info. Stávající smlouva na vysílání český fotbalový ligy je za 150 milionů na sezonu. Končí v polovině roku 2024, už teď je několik zájemců... Podle Tvrdíka ze Slavie by práva mohla stát 300 až 450 milionů za sezonu.... Kolik vydyndá ta svačinářka z BPA pro hokej?
No ona ta Slavie taky není svatá. Kdyby se tak choval náš Dědek, všichni by se zbláznili
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5786
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 822 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

dtaire píše: 25 dub 2023 10:27 No ona ta Slavie taky není svatá. Kdyby se tak choval náš Dědek, všichni by se zbláznili
O tomhle jsem ale vůbec nepsal, aneb já o voze, ty o koze....
dtaire
Příspěvky: 524
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 37 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

tau píše: 25 dub 2023 10:29 O tomhle jsem ale vůbec nepsal, aneb já o voze, ty o koze....
Jistě, psal jsi o zvýšení ceny, ale je vidět, že to Tvrdík a Slavia z žádného altruismu nedělá. Nebo mi to tak aspoň připadá. Když se tady pokusil vyjednat lepší podmínky Dědek, četli jsme akorát, že to není vhodné a byl by ve střetu zájmů. Slavii to prochází
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1400 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

kedar
Příspěvky: 2017
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Pět let mezi AHL a NHL. Kdekoho by to otrávilo, vzdal by úmorný boj o stabilní místo mezi McDavidem a spol. Z Martina Kauta (23) odhodlání nevyprchalo, po trejdu z Colorada Avalanche do San Jose Sharks větří šanci. Také jeho nový spoluhráč Tomáš Hartl si přeje, aby krajanovi nabídl klub nový kontrakt. Návrat do Pardubic, o kterém se mluví? Záložní řešení. „Vždycky jsem říkal, že pokud se vrátím do Česka, tak tam,“ potvrzuje útočník v rozhovoru pro isportPremium. Od pondělí bojuje Kaut o místo v nominaci na světový šampionát v Lotyšsku a ve Finsku.


Martine, jak velká je pravděpodobnost, že budete v příští sezoně působit v Evropě?
„Tuhle otázku jsem čekal. (úsměv) Moje první varianta je zůstat v Americe. Čekám na to, co San Jose, jaké se mnou má plány a co mi nabídne. Jsem jejich chráněný hráč. Času mají dost. Druhá varianta je Evropa. Jsou různé spekulace, kam bych mohl jít.“

Třeba do Pardubic, kde jste působil před odchodem do zámoří.

„Mluví se o nich , nemusím nic skrývat. Klub má o mě zájem už delší dobu, asi dva roky. Ale jsou i jiné možnosti. Sednul bych si s rodinou, s přítelkyní a rozhodl se tak, abych byl šťastný. Vždycky jsem říkal, že pokud se vrátím do Česka, tak do Pardubic. Mrzí mě, že vypadly v semifinále play off. Už kvůli bráchovi, který hraje v Chrudimi. Já to můžu říct, pokutu nedostanu. (úsměv) Myslím, že rozhodčí mohli pár situací posoudit jinak. Mohlo to mít vliv na celou sérii. Ale zase klobouk dolů před Třincem, že prošel z předkola až do finále přes Spartu a Pardubice a teď vede 3:1 nad Hradcem. Jeho hokej není nějaká hezká podívaná, ale vyhráli třikrát po sobě titul a mají blízko ke čtvrtému. To je v dnešní době nevídané. Dělají to tam asi dobře.“

Ještě nejste otrávený z pětiletého putování mezi AHL a NHL, aniž byste dostal „nahoře“ pořádnou příležitost?
„V Coloradu jsem neměl první dva roky dobré. Odešel jsem tam v osmnácti, ještě jsem nebyl tolik vyspělý. Pak se to asi se mnou další tři roky táhlo, i když v této sezoně jsem odehrál za Avalanche nejvíc zápasů. Ale ice-time nebyl takový, jaký bych si představoval. Výměna mi pomohla, v San Jose jsem dostal větší šanci. Věřím, že se mnou počítají a domluvíme se na smlouvě. Čekačka může být dlouhá. Třeba až do konce září. Já bych to chtěl mít vyřešené co nejdřív, abych se případně mohl připojit k nějakému evropskému týmu.“

Co s tím může hráč dělat? Jen čekat anebo se snažit věci urychlit přes agenta?
„Určitě přes agenta, ale dřív než po draftu to nebude. Po něm ještě přijdou na řadu free agents, můžou se udělat trejdy. Vůbec nevím, co je tam v plánu. Ale doufám, že se Hertlík za mě trošku „přimluví“. (úsměv) Rád bych zůstal.“

Dali vám Sharks najevo zájem?
„Jo jo. Měl jsem pozitivní exiting meeting (výstupní schůzku). Říkali, že se mnou počítají, ale musí to taky ukázat ve smlouvě. O ní jsme se nebavili. Dvoucestnou už bych asi nepodepsal. Podle toho se budu rozhodovat.“

Jakou pozici má v klubu Tomáš Hertl?
„Je to jeden z lídrů, hvězda. V klubu je dlouho, všichni ho respektují. Na ledě i v kabině má velké slovo. Když mě zavolali nahoru, hráli jsme hodně spolu a pomohl mi.“

Vidíte dírku v sestavě, kam byste se mohl vmáčknout?
„Určitě je větší než v Coloradu.“

Nejvíce času jste strávil na farmách. Jak se liší provoz obou záložních celků?
„V Eagles jsme pokaždé udělali play off. S Barracudou ne. Nebylo to tam tak systémové. V týmu bylo hodně mladých kluků, prospektů. Nebyl tak silný jako na farmě Colorada, která leží čtyřicet minut od Denveru. Barracuda je ve stejném městě a má stejnou halu jako Sharks. To je super.“

Každopádně jste si hodně pomohl ohledně podnebí.
„Jasně, ale pět let je pět let. Zvykl jsem si na hory v Coloradu. Teď si snad zvyknu na sluníčko.“

Zažil jste ten klasický „farmářský“ hokej, kdy každý hraje hlavně sám na sebe?
„Je fakt, že když se jede dva na jednoho, první varianta je střelba. Moc nahrávek nedostanete. Postupem času si zvyknete. Já ale pořád mám v sobě myšlenky na nahrávku. Ale na farmě to tak bohužel nefungovalo.“

Jsou pro vás Avalanche opět jedním z favoritů na zisk Stanley Cupu?
„Určitě. Ale Landeskog jim bude v play off hodně chybět. I tak věřím, že Západní konferenci opět můžou vyhrát a jít až do finále. Francíkovi (brankáři Pavlu Francouzovi) bych Stanley Cup přál, jenže tento rok bude asi největší favorit Boston.“

Nyní usilujete o premiérovou nominaci na mistrovství světa. Počítal jste s pozvánkou do kempu?
„Vůbec. Já vždycky počítám s tou horší variantou. (úsměv) Byl jsem tedy příjemně překvapený, i když mi během sezony pan Havlát (manažer národního týmu Martin Havlát) párkrát volal. Věděl jsem, že nějaký zájem je, ale finální pozvánka přišla až po sezoně. Jsem rád, že jsem tady a zabojuju o mistrovství. Jistého určitě nic nemám. Nejsem žádný ostřílený mazák z NHL. Musím si to vybojovat.“

Jak zvládnete přechod na širší kluziště?
„Jsem na to zvědavý. Doufám, že si zvyknu rychle. Každý zápas hraju o nominaci. Ale myslím, že s bruslením nemám problém. Možná by mi to mohlo tady i vyhovovat.“
pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

No, sice říká, že když Evropa, tak Pardubice, ale když stará řekne, že Ženevské jezero je lepší než Maťák, máme smůlu. :) Hlavně, ale aby nebyla zamilovaná do Balatonu, to by měl smůlu zase Kautík.. :)
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1400 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

pepa píše: 25 dub 2023 13:26 No, sice říká, že když Evropa, tak Pardubice...
To právě neříká a evidentně pokukuje i po jiných evropských destinacích. Říká jen, že když Česko, tak Pardubice.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Fanouš Brendl "borce z KHL" nekupoval. Ale do VIPu se na ně rád chodil koukat. A určitě by nepohrdnul ani případným lepším VIPem na nový adrese na Cihelně.

Vyjednávací pozice v stylu "milerádi se akcií zbavíme, ale budeme strašně tvrdí" je poněkud no, nevím.

Ještě že se toho politicky nedožil soudruh Snopek. Ten je sice z třídních důvodů nepřítelem velkokapitalistů, ale erární permici na hokej snad ani nevracel... :laughing:

pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

tomaso25 píše: 25 dub 2023 14:27 Fanouš Brendl "borce z KHL" nekupoval. Ale do VIPu se na ně rád chodil koukat. A určitě by nepohrdnul ani případným lepším VIPem na nový adrese na Cihelně.
Fanouš borce z KHL nekupoval, za "jeho" vedení to Salfa kaučoval s borcema ze Slovače tak, že s rozpočtem, za který by Olomouc hrála extraligu 3 roky jsme se permanentně motali kolem sestupu a každá sezona skončila taky x milionvou sekerou.
Havlis
Příspěvky: 319
Registrován: 19 kvě 2021 16:21
Dal "To se mi líbí": 248 krát
Obdržel "To se mi líbí": 86 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Havlis »

To je taky "hezké"
Přílohy
FB_IMG_1682436983963.jpg
pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Havlis píše: 25 dub 2023 17:37 To je taky "hezké"
To snad ne?
Havlis
Příspěvky: 319
Registrován: 19 kvě 2021 16:21
Dal "To se mi líbí": 248 krát
Obdržel "To se mi líbí": 86 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Havlis »

pepa píše: 25 dub 2023 18:11To snad ne?
Asi to tak bude. Píše to hráč Znojma Šťovíček. Hnus tyvole..
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Havlis píše: 25 dub 2023 17:37 To je taky "hezké"
takže Svoboda s Hruškou volní pro B?
Emil Havránek
Příspěvky: 860
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 186 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

jimmypop píše: 25 dub 2023 18:44 takže Svoboda s Hruškou volní pro B?
Pokud by se možnost naskytla, pak nejenom ti dva, ale třeba konkrétně i toho Šťovíčka bych koupil. I mnohé další.
Ale věřím, že se nakonec domluví.
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Emil Havránek píše: 25 dub 2023 21:00 Pokud by se možnost naskytla, pak nejenom ti dva, ale třeba konkrétně i toho Šťovíčka bych koupil. I mnohé další.
Ale věřím, že se nakonec domluví.
Klasický tlak na erár, nedáte "o milion" navíc, tak nebudeme hrát.
Sweník
Příspěvky: 13899
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1094 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1078 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

in-spyder píše: 25 dub 2023 23:32 Klasický tlak na erár, nedáte "o milion" navíc, tak nebudeme hrát.
Přesně tak, svého času v KV klasika několik let..

A nakonec se peníze z eráru najdou. ;-)
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

kedar píše: 25 dub 2023 13:12 Pět let mezi AHL a NHL. Kdekoho by to otrávilo, vzdal by úmorný boj o stabilní místo mezi McDavidem a spol. Z Martina Kauta (23) odhodlání nevyprchalo, po trejdu z Colorada Avalanche do San Jose Sharks větří šanci. Také jeho nový spoluhráč Tomáš Hartl si přeje, aby krajanovi nabídl klub nový kontrakt. Návrat do Pardubic, o kterém se mluví? Záložní řešení. „Vždycky jsem říkal, že pokud se vrátím do Česka, tak tam,“ potvrzuje útočník v rozhovoru pro isportPremium. Od pondělí bojuje Kaut o místo v nominaci na světový šampionát v Lotyšsku a ve Finsku.


Martine, jak velká je pravděpodobnost, že budete v příští sezoně působit v Evropě?
„Tuhle otázku jsem čekal. (úsměv) Moje první varianta je zůstat v Americe. Čekám na to, co San Jose, jaké se mnou má plány a co mi nabídne. Jsem jejich chráněný hráč. Času mají dost. Druhá varianta je Evropa. Jsou různé spekulace, kam bych mohl jít.“

Třeba do Pardubic, kde jste působil před odchodem do zámoří.

„Mluví se o nich , nemusím nic skrývat. Klub má o mě zájem už delší dobu, asi dva roky. Ale jsou i jiné možnosti. Sednul bych si s rodinou, s přítelkyní a rozhodl se tak, abych byl šťastný. Vždycky jsem říkal, že pokud se vrátím do Česka, tak do Pardubic. Mrzí mě, že vypadly v semifinále play off. Už kvůli bráchovi, který hraje v Chrudimi. Já to můžu říct, pokutu nedostanu. (úsměv) Myslím, že rozhodčí mohli pár situací posoudit jinak. Mohlo to mít vliv na celou sérii. Ale zase klobouk dolů před Třincem, že prošel z předkola až do finále přes Spartu a Pardubice a teď vede 3:1 nad Hradcem. Jeho hokej není nějaká hezká podívaná, ale vyhráli třikrát po sobě titul a mají blízko ke čtvrtému. To je v dnešní době nevídané. Dělají to tam asi dobře.“

Ještě nejste otrávený z pětiletého putování mezi AHL a NHL, aniž byste dostal „nahoře“ pořádnou příležitost?
„V Coloradu jsem neměl první dva roky dobré. Odešel jsem tam v osmnácti, ještě jsem nebyl tolik vyspělý. Pak se to asi se mnou další tři roky táhlo, i když v této sezoně jsem odehrál za Avalanche nejvíc zápasů. Ale ice-time nebyl takový, jaký bych si představoval. Výměna mi pomohla, v San Jose jsem dostal větší šanci. Věřím, že se mnou počítají a domluvíme se na smlouvě. Čekačka může být dlouhá. Třeba až do konce září. Já bych to chtěl mít vyřešené co nejdřív, abych se případně mohl připojit k nějakému evropskému týmu.“

Co s tím může hráč dělat? Jen čekat anebo se snažit věci urychlit přes agenta?
„Určitě přes agenta, ale dřív než po draftu to nebude. Po něm ještě přijdou na řadu free agents, můžou se udělat trejdy. Vůbec nevím, co je tam v plánu. Ale doufám, že se Hertlík za mě trošku „přimluví“. (úsměv) Rád bych zůstal.“

Dali vám Sharks najevo zájem?
„Jo jo. Měl jsem pozitivní exiting meeting (výstupní schůzku). Říkali, že se mnou počítají, ale musí to taky ukázat ve smlouvě. O ní jsme se nebavili. Dvoucestnou už bych asi nepodepsal. Podle toho se budu rozhodovat.“

Jakou pozici má v klubu Tomáš Hertl?
„Je to jeden z lídrů, hvězda. V klubu je dlouho, všichni ho respektují. Na ledě i v kabině má velké slovo. Když mě zavolali nahoru, hráli jsme hodně spolu a pomohl mi.“

Vidíte dírku v sestavě, kam byste se mohl vmáčknout?
„Určitě je větší než v Coloradu.“

Nejvíce času jste strávil na farmách. Jak se liší provoz obou záložních celků?
„V Eagles jsme pokaždé udělali play off. S Barracudou ne. Nebylo to tam tak systémové. V týmu bylo hodně mladých kluků, prospektů. Nebyl tak silný jako na farmě Colorada, která leží čtyřicet minut od Denveru. Barracuda je ve stejném městě a má stejnou halu jako Sharks. To je super.“

Každopádně jste si hodně pomohl ohledně podnebí.
„Jasně, ale pět let je pět let. Zvykl jsem si na hory v Coloradu. Teď si snad zvyknu na sluníčko.“

Zažil jste ten klasický „farmářský“ hokej, kdy každý hraje hlavně sám na sebe?
„Je fakt, že když se jede dva na jednoho, první varianta je střelba. Moc nahrávek nedostanete. Postupem času si zvyknete. Já ale pořád mám v sobě myšlenky na nahrávku. Ale na farmě to tak bohužel nefungovalo.“

Jsou pro vás Avalanche opět jedním z favoritů na zisk Stanley Cupu?
„Určitě. Ale Landeskog jim bude v play off hodně chybět. I tak věřím, že Západní konferenci opět můžou vyhrát a jít až do finále. Francíkovi (brankáři Pavlu Francouzovi) bych Stanley Cup přál, jenže tento rok bude asi největší favorit Boston.“

Nyní usilujete o premiérovou nominaci na mistrovství světa. Počítal jste s pozvánkou do kempu?
„Vůbec. Já vždycky počítám s tou horší variantou. (úsměv) Byl jsem tedy příjemně překvapený, i když mi během sezony pan Havlát (manažer národního týmu Martin Havlát) párkrát volal. Věděl jsem, že nějaký zájem je, ale finální pozvánka přišla až po sezoně. Jsem rád, že jsem tady a zabojuju o mistrovství. Jistého určitě nic nemám. Nejsem žádný ostřílený mazák z NHL. Musím si to vybojovat.“

Jak zvládnete přechod na širší kluziště?
„Jsem na to zvědavý. Doufám, že si zvyknu rychle. Každý zápas hraju o nominaci. Ale myslím, že s bruslením nemám problém. Možná by mi to mohlo tady i vyhovovat.“
díky
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

av69 píše: 25 dub 2023 14:10 To právě neříká a evidentně pokukuje i po jiných evropských destinacích. Říká jen, že když Česko, tak Pardubice.
Nene, je to tak, ze kdyz nedostane jednocestny kontrakt v NHL, podepise tady.

Podepsat ve Svajcu neni tak lehky. Chodi tam ti nejlepsi. Pak Svedsko kde radsi nechaji hrat sve hrace a nebo TOP zamoraky. A hned jako dalsi soutez je extraliga. A vzhledem ke kadu, Spengleru a LM je tohle velmi lakava adresa. Jeden agent mi rikal, ze Pardubice patri mezi pet nejlepsich tymu v Evrope.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5318
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 151 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Propulse píše: 26 dub 2023 07:33 . Jeden agent mi rikal, ze Pardubice patri mezi pet nejlepsich tymu v Evrope.
taky tam jezdím fandit čoveče, byť toho času na dovolené od hokeje ;-)
subris
Příspěvky: 3154
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 284 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

.... #zadynamo
pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

https://www.hokej.cz/oziveni-pro-extral ... ff/5073478

Jestli je pravda, že půjde do Varů, tak asi budu muset zavolat Robertkovi nebo někomu, aby mi to vysvětlil. Nějak nechápu, jak může klub, který nepatří k nejbohatším, angažovat stabilního hráče finské ligy, cizince a v ideálním věku? Má to nějakou logiku?
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

pepa píše: 26 dub 2023 11:07 https://www.hokej.cz/oziveni-pro-extral ... ff/5073478

Jestli je pravda, že půjde do Varů, tak asi budu muset zavolat Robertkovi nebo někomu, aby mi to vysvětlil. Nějak nechápu, jak může klub, který nepatří k nejbohatším, angažovat stabilního hráče finské ligy, cizince a v ideálním věku? Má to nějakou logiku?
Jojo, jde do Varu. I Lukas Zetterberg z druhe Svedske.
Odpovědět