Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

jimmypop píše: 18 dub 2023 05:54 .....dodal majitel hokejového klubu Dynamo Pardubice, který minulý týden vypadl v semifinále play-off extraligy.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... dek-229556
Tak ten dovětek tam prostě musí být. Je přeci jasné, že vypadnutí Dynama z playoff zajímá mnohem více lidí, než to, že nějaký Hradec je poprvé ve finále :wave:

A k článku samotnému - jen naprostý naiva nebo levá lopata si může myslet, že se stamilionové kontrakty řeší prostým podáním nabídky k výběrovému řízení - tak to vždy bylo, je a vždycky bude, a je jedno jestli u toho je nějaký dědek nebo bába. Velmi často si společnosti vzájemně vyjdou vstříc v různých výběrových řízeních, mám v tomto i osobní zkušenost - tady vyhraješ ty, a tuhle zakázku mi zase necháš - a spokojení jsou oba.....

Mimochodem uvedená fotka v článku není celá, docelá rád bych viděl celou sešlost :wave:
robertd

Re: Hokej

Příspěvek od robertd »

Muf píše: 18 dub 2023 07:04 Tak ten dovětek tam prostě musí být. Je přeci jasné, že vypadnutí Dynama z playoff zajímá mnohem více lidí, než to, že nějaký Hradec je poprvé ve finále :wave:

A k článku samotnému - jen naprostý naiva nebo levá lopata si může myslet, že se stamilionové kontrakty řeší prostým podáním nabídky k výběrovému řízení - tak to vždy bylo, je a vždycky bude, a je jedno jestli u toho je nějaký dědek nebo bába. Velmi často si společnosti vzájemně vyjdou vstříc v různých výběrových řízeních, mám v tomto i osobní zkušenost - tady vyhraješ ty, a tuhle zakázku mi zase necháš - a spokojení jsou oba.....

Mimochodem uvedená fotka v článku není celá, docelá rád bych viděl celou sešlost :wave:
Ta fotka vypadá jako kdyby ji někdo vytvářel v Midjourney což je nástroj, který s využitím umělé inteligence dokáže generovat obrázky na základě textu zadaného uživatelem. Pro zajímavost dole přikládám v tomto nástroji jedno vygenerované foto (původně jsem chtěl udělat Dědka, když je v té USA, ale nakonec jsem tam dal pro jistotu Elona Muska)

Obrázek
Uživatelský avatar
Grimley
Administrátor
Příspěvky: 2379
Registrován: 01 srp 2014 11:25
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 185 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Grimley »

Antos k Hudackovu trestu:
„Už to ani nechci komentovat. Jeho ztráta pro finále play off je strašná škoda, je to blbě pro celou extraligu. Ztratíte jednoho z nejlepších hráčů, který v semifinále ukazoval nádherné akce. Bavil diváky a teď budou tři finálové zápasy bez něj. Takové ale bylo rozhodnutí Viktora Ujčíka, přes to nejede vlak," říká Antoš pro Sport.cz.
Tady je jasnej dukaz, ze ty velky Antosovy pysky mu odkrvujou mozek.... co to je do prdele prace za argument jako?
Pardubice ole
denyip
Příspěvky: 663
Registrován: 04 srp 2017 18:05
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 67 krát

Re: Hokej

Příspěvek od denyip »

Tak jsem sezonu rozbiral s kamosem Spartanem, ktery je uz frustrovany roky neupechu SPA... a rika mne , castecne v humoru.. co by jsi cekal , kdyz mate v tymu tri ex-spartany to nemuzete v play off uspet... Pravdou je, ze Kostalek , Dvorak a Ricka.. ne ze by propadak , ale za ocekavanim a za vykony v zakladni casti to bylo... vlastne presne kopiruje mnohaletou cestu SPA v play off...
robertd

Re: Hokej

Příspěvek od robertd »

Grimley píše: 18 dub 2023 09:06 Antos k Hudackovu trestu:
Tady je jasnej dukaz, ze ty velky Antosovy pysky mu odkrvujou mozek.... co to je do prdele prace za argument jako?
Argument nezaujatého pozorovatele. Hlavně se nikdy nezamýšlej čím argumentuješ ty, protože omlouvat vyřazení favorita týmem z předkola na základě jediné rozhodčími špatně vyhodnocené situace je skoro známkou mozkové mrtvice.
Naposledy upravil(a) robertd dne 18 dub 2023 09:39, celkem upraveno 3 x.
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Přidány tipy i na finále do tipovačky, omluva za prodlevu, zapomněl jsem tam dát zápasy :grr:
Uživatelský avatar
Grimley
Administrátor
Příspěvky: 2379
Registrován: 01 srp 2014 11:25
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 185 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Grimley »

robertd píše: 18 dub 2023 09:36 Argument nezaujatého pozorovatele. Hlavně se nikdy nezamýšlej čím argumentuješ ty, protože omlouvat vyřazení favorita týmem z předkola na základě jediné rozhodčími špatně vyhodnocené situace je skoro známkou mozkové mrtvice.
K tobe asi toliko:
Screenshot_20230418-093814_Chrome.jpg
Pardubice ole
robertd

Re: Hokej

Příspěvek od robertd »

Grimley píše: 18 dub 2023 09:39 K tobe asi toliko: Screenshot_20230418-093814_Chrome.jpg
Obrázek
FOGLIK
Příspěvky: 5275
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 829 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Grimley píše: 18 dub 2023 09:06 Antos k Hudackovu trestu:



Tady je jasnej dukaz, ze ty velky Antosovy pysky mu odkrvujou mozek.... co to je do prdele prace za argument jako?
Hudáček ukazoval, že hokej hrát umí. Ale taky ukazoval, že umí být dobré vymázlo. Takže někdo, vykrade obchod, ale je špatné ho potrestat, protože mohl udivovat jak krásně to umí? Ten Antoš taky ztrácí soudnost. Teda neztrácí, nikdy ji neměl.
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Potřebuji poradit, jak se dává do ignorace? Díkes
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Smysluplná diskuze, i když s názorem někoho jiného nesouhlasíte, OK.
Trolling? Ne.

Chvilku jsem čekal co z toho bude, ale dost. Už jsem dotyčného vyhodil.
Obrázek Za Dynamo!
PL8
Příspěvky: 2156
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 481 krát
Obdržel "To se mi líbí": 242 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Antoše nijak zvlášť nemusím, ale ani proti němu nejsem nijak zvlášť vyhraněný...
Vám připadá normální dodatečně, (asi) na zbabělé přání poraženého semifinalisty potrestat hráče, který za inkriminovaný zákrok dostal na ledě 2 minuty třemi utkáními, což znamená vyřazení z finále? Ještě jednou - Hudáček 177 cm a 80 kg. Proti němu Sedlák 184 cm a 96 kg... Kdo nedával pozor na hru? O tom je hokej. Pořád a stále, i když skutečná brutalita je naprosto správně téměř vymýcena...
Buďte sportsmeni - nebuďte tak předpojatí.
Hokej trochu prohrál.
Stále si myslím, že to nebylo ani na ty dvě minuty. Rozhodně ne "cíleně" na hlavu a krk. Chtěl ho prostě jen smáznout.
Když všechno, tak všechno - Dvořák Hudáčkovi potom mlátil hlavou o sklo - o povolené pomstě pravidla nemluví (samozřejmě, že ji chápu...).
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

digitalmouse píše: 18 dub 2023 11:01 Smysluplná diskuze, i když s názorem někoho jiného nesouhlasíte, OK.
Trolling? Ne.

Chvilku jsem čekal co z toho bude, ale dost. Už jsem dotyčného vyhodil.
Děkuji. :clap:

Nemám problém reagovat na oponenta a tvořit tak diskusi, případně na dotyčného vůbec nereagovat.

Nicméně pokud se objeví někdo, kdo hned svých prvních 17 příspěvků věnuje "nesmyslnému narušení diskuse" nemluvě o silně provokativním podtónu, tak nemám s jeho banem problém. :think:
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:20 Antoše nijak zvlášť nemusím, ale ani proti němu nejsem nijak zvlášť vyhraněný...
Vám připadá normální dodatečně, (asi) na zbabělé přání poraženého semifinalisty potrestat hráče, který za inkriminovaný zákrok dostal na ledě 2 minuty třemi utkáními, což znamená vyřazení z finále? Ještě jednou - Hudáček 177 cm a 80 kg. Proti němu Sedlák 184 cm a 96 kg... Kdo nedával pozor na hru? O tom je hokej. Pořád a stále, i když skutečná brutalita je naprosto správně téměř vymýcena...
Buďte sportsmeni - nebuďte tak předpojatí.
Hokej trochu prohrál.
Stále si myslím, že to nebylo ani na ty dvě minuty. Rozhodně ne "cíleně" na hlavu a krk. Chtěl ho prostě jen smáznout.
Když všechno, tak všechno - Dvořák Hudáčkovi potom mlátil hlavou o sklo - o povolené pomstě pravidla nemluví (samozřejmě, že ji chápu...).
Viděl jsem situaci několikrát. Optikou 90.let souboj a "chyba" Sedláka. Dnešním pohledem jednoznačný faul.

Předpokládám, že by byla možná i varianta 2+10 s tím bych asi problém neměl, nicméně - s přihlédnutím k dodatečným trestům za obdobné zákroky v průběhu sezóny měl být uložen skutečně na 5+DK - s tímto pak následuje práce disciplinární komise, která zaspala a reagovala až na následný podnět, s jehož odesláním souhlasím. Klub si musí chránit svoje investice a v tomto prostě musel vyslat nějaký signál.

Obecně je českou vlastností pravidla ohýbat, u rozhodčích a DK si potom nejčastěji stěžujeme na nekonzistentní způsob řešení vzniklých herních situací - tady je dle mne zakopaný pes.

Nyní odbočím - spoustu let se pohybuji v blízkosti motorsportu, i zde světe div se existují psaná pravidla, která jsou poměrně často podrobena změnám. Byť často se změnami někdo nesouhlasí, tak musím kvitovat, že jsou následně dodržováná..... Proč toto nedokáže někdo např. u hokeje je mi trochu záhadou, a za vším vidím jen výmluvy že to nejde....
Naposledy upravil(a) Muf dne 18 dub 2023 11:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:20 Antoše nijak zvlášť nemusím, ale ani proti němu nejsem nijak zvlášť vyhraněný...
Vám připadá normální dodatečně, (asi) na zbabělé přání poraženého semifinalisty potrestat hráče, který za inkriminovaný zákrok dostal na ledě 2 minuty třemi utkáními, což znamená vyřazení z finále? Ještě jednou - Hudáček 177 cm a 80 kg. Proti němu Sedlák 184 cm a 96 kg... Kdo nedával pozor na hru? O tom je hokej. Pořád a stále, i když skutečná brutalita je naprosto správně téměř vymýcena...
Buďte sportsmeni - nebuďte tak předpojatí.
Hokej trochu prohrál.
Stále si myslím, že to nebylo ani na ty dvě minuty. Rozhodně ne "cíleně" na hlavu a krk. Chtěl ho prostě jen smáznout.
Když všechno, tak všechno - Dvořák Hudáčkovi potom mlátil hlavou o sklo - o povolené pomstě pravidla nemluví (samozřejmě, že ji chápu...).
Kdyby systém fungoval, tak by Hudáček k sedmému zápasu nemohl nastoupit a zákrok se nestal. Předpokládám, že se shodneme na tom, že naskočený koleno je furt naskočený koleno a je jedno, kolik ceňtáků nebo gramů má dotyčný vlastník kolena.....
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:20 Antoše nijak zvlášť nemusím, ale ani proti němu nejsem nijak zvlášť vyhraněný...
Vám připadá normální dodatečně, (asi) na zbabělé přání poraženého semifinalisty potrestat hráče, který za inkriminovaný zákrok dostal na ledě 2 minuty třemi utkáními, což znamená vyřazení z finále? Ještě jednou - Hudáček 177 cm a 80 kg. Proti němu Sedlák 184 cm a 96 kg... Kdo nedával pozor na hru? O tom je hokej. Pořád a stále, i když skutečná brutalita je naprosto správně téměř vymýcena...
Buďte sportsmeni - nebuďte tak předpojatí.
Hokej trochu prohrál.
Stále si myslím, že to nebylo ani na ty dvě minuty. Rozhodně ne "cíleně" na hlavu a krk. Chtěl ho prostě jen smáznout.
Když všechno, tak všechno - Dvořák Hudáčkovi potom mlátil hlavou o sklo - o povolené pomstě pravidla nemluví (samozřejmě, že ji chápu...).
Třetí do souboje, výskok, ruce na hlavu. Dnes jasný faul na vyšší trest, není o čem.

https://tv.isport.blesk.cz/video/830704 ... hlavy.html

Už jsem to tu psal, tyhle prasárny dělal v NHL například Raffi Torres. V podstatě mu to ukončilo kariéru.
Obrázek Za Dynamo!
PL8
Příspěvky: 2156
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 481 krát
Obdržel "To se mi líbí": 242 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Muf píše: 18 dub 2023 11:30 Viděl jsem situaci několikrát. Optikou 90.let souboj a "chyba" Sedláka. Dnešním pohledem jednoznačný faul.

Předpokládám, že by byla možná i varianta 2+10 s tím bych asi problém neměl, nicméně - s přihlédnutím k dodatečným trestům za obdobné zákroky v průběhu sezóny měl být uložen skutečně na 5+DK - s tímto pak následuje práce disciplinární komise, která zaspala a reagovala až na následný podnět, s jehož odesláním souhlasím. Klub si musí chránit svoje investice a v tomto prostě musel vyslat nějaký signál.

Obecně je českou vlastností pravidla ohýbat, u rozhodčích a DK si potom nejčastěji stěžujeme na nekonzistentní způsob řešení vzniklých herních situací - tady je dle mne zakopaný pes.

Nyní odbočím - spoustu let se pohybuji v blízkosti motorsportu, i zde světe div se existují psaná pravidla, která jsou poměrně často podrobena změnám. Byť často se změnami někdo nesouhlasí, tak musím kvitovat, že jsou následně dodržováná..... Proč toto nedokáže někdo např. u hokeje je mi trochu záhadou, a za vším vidím jen výmluvy že to nejde....
Optiku devadesátek beru na sebe. Asi to tak opravdu je, že to ve mně je jako v koze. Uznávám. Možná si chci uchovat vzpomínky na tehdejší hokej... Ale to ohýbání pravidel je taky pravda. Já to mám tak - na ledě jsme prohráli a tím to končí.
Rozhodčí v jednom případě dvacet minut brejlí do displeje a neví, jak by hráčům na ledě vysvětlil, pro co se rozhodl - a všechno je v pořádku. V druhém případě po zákroku vynesou verdikt hned - a je to špatně, komise to posune dál... To se mi moc nelíbí.
kedar
Příspěvky: 2026
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 88 krát
Obdržel "To se mi líbí": 46 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Taky si myslím,že kdyby byl Hudáček potrestán za naskočení do Musila,že by se to nestalo, ne že by nehrál, ale tohle bylo vyústění, Hudáček to bral že si vlastně může dovolit cokoliv, bez trestu...
dtaire
Příspěvky: 541
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 41 krát
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:20 Antoše nijak zvlášť nemusím, ale ani proti němu nejsem nijak zvlášť vyhraněný...
Vám připadá normální dodatečně, (asi) na zbabělé přání poraženého semifinalisty potrestat hráče
Přiznám se, že nechápu především důraz na slovo dodatečně. Je přece úplně jedno, že série skončila, zdraví hráčů se musí chránit stále. Takhle by Hudáček příště někoho zmrzačil, kdyby viděl, že je to maximálně za dvě minuty. Je smutné, že když kluby podnět nepodají, protože série skončila, je to vyzdvihováno jako nějaká ctnost. Má se přece nastavit nějaký systém, co jde a co ne i do budoucna, takže by podněty až do doby, než komise začne fungovat normálněji, měly být v zájmu všech klubů.
Čili věta by měla znít: "Přijde vám normální potrestat hráče?" a odpověď je ano.
PL8
Příspěvky: 2156
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 481 krát
Obdržel "To se mi líbí": 242 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

digitalmouse píše: 18 dub 2023 11:33 Třetí do souboje, výskok, ruce na hlavu. Dnes jasný faul na vyšší trest, není o čem.

https://tv.isport.blesk.cz/video/830704 ... hlavy.html

Už jsem to tu psal, tyhle prasárny dělal v NHL například Raffi Torres. V podstatě mu to ukončilo kariéru.
Video je nedostupné, ale našel jsem ho na youtubu.
Takže:
1) nebyl to třetí do mariáše
2) nebyl to výskok
3) nebyly to ruce na hlavu
Každý má asi jinou optiku. Zajímavé ale je, že Hudáček za to dostal hned po zákroku dvě minuty. Dvořák za oplácení (útok na hlavu) nedostal ani Ň. To je v pořádku?
Nemotám do toho žádné Hudáčkovy fauly v jiných utkáních. Jak umí hrát Hudáček, asi všichni vědí. I já to vím. Ale...
av69
Příspěvky: 2586
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1534 krát
Obdržel "To se mi líbí": 947 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Nepřijde vám úplně absurdní celý tenhle koncept podávání podnětů? Hrajeme si tady na strašně profesionální produkt a disciplinární komisi tvoří parta strejdů, kteří to mají jako brigádu a v jejich čele je nevyrovnaný blázen, který rozhodně nemá osobnostní předpoklady pro výkon takové funkce. Pokud chceme mít profesionální produkt, tak musí být profesionální všechny jeho součásti. Disciplinární komise má mít několik důvěryhodných lidí, kteří se tímhle budou zabývat na plný úvazek a sami si v každém zápase budou hledat případné zákroky k řešení. Mimořádně může nějaký podnět přijít, ale koncept "sereme na to a pokud nám to sami nepošlete, tak nebudeme řešit ani vraždu..." je prostě amatérský a trapný.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Muf píše: 18 dub 2023 11:30 Nyní odbočím - spoustu let se pohybuji v blízkosti motorsportu, i zde světe div se existují psaná pravidla, která jsou poměrně často podrobena změnám. Byť často se změnami někdo nesouhlasí, tak musím kvitovat, že jsou následně dodržováná..... Proč toto nedokáže někdo např. u hokeje je mi trochu záhadou, a za vším vidím jen výmluvy že to nejde....
Myslím, že motorsport má výhodu v tom, že minimálně všechny technické reglementy jsou založeny na fyzikálních veličinách, které jsou nějak změritelny (napr. restriktor musí být na této části a má maximální průměr tolik mm - vyhovuje/nevyhovuje) Lidský faktor komisaře tam v tom v podstatě nehraje žádnou roli. (Druhá věc je výklad pravidel konstruktérem s hledáním způsobu jak to obejít - a ano, to je to oč tu kráčí 😁) Každopádně, kdyby se třeba v rallye zavedl flastr za "příliš nebezpečnou jízdu", což by následně z videa na základě podnětu někoho kdo nevyhrál hodnotil nějakej Viktor z AČR, to by se děli věci .....😉🙈
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 657 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:52 Video je nedostupné, ale našel jsem ho na youtubu.
Takže:
1) nebyl to třetí do mariáše
2) nebyl to výskok
3) nebyly to ruce na hlavu
Každý má asi jinou optiku. Zajímavé ale je, že Hudáček za to dostal hned po zákroku dvě minuty. Dvořák za oplácení (útok na hlavu) nedostal ani Ň. To je v pořádku?
Nemotám do toho žádné Hudáčkovy fauly v jiných utkáních. Jak umí hrát Hudáček, asi všichni vědí. I já to vím. Ale...
Na iSportu asi blbne server.

Já teda vidím něco jiného, ale budiž...
Obrázek Za Dynamo!
dáda74
Příspěvky: 244
Registrován: 01 bře 2016 10:17
Obdržel "To se mi líbí": 44 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dáda74 »

PL8 píše: 18 dub 2023 11:38 Optiku devadesátek beru na sebe. Asi to tak opravdu je, že to ve mně je jako v koze. Uznávám. Možná si chci uchovat vzpomínky na tehdejší hokej... Ale to ohýbání pravidel je taky pravda. Já to mám tak - na ledě jsme prohráli a tím to končí.
Rozhodčí v jednom případě dvacet minut brejlí do displeje a neví, jak by hráčům na ledě vysvětlil, pro co se rozhodl - a všechno je v pořádku. V druhém případě po zákroku vynesou verdikt hned - a je to špatně, komise to posune dál... To se mi moc nelíbí.
Za mě otázka stojí trochu jinak. Chceš koukat na ledě na Sedlaky či na Belluse? Pokud na druhé stačí 4 lajnu postavit z nich. Podivejme se na to obráceně - v prvních stridanich sekerou zlomís ruku třeba Ruzickovi (rozpadne se jim presilovka) dalšího bambulu pošleš na klíčového beka - prijde treba tezky otres mozku a máš sérii v kapse.... jo prijde dodatecny potrestani a co? Sedlak se o sebe umi postarat a tvrda hra mu nevadi, ale tvrda hra a prasarna dve rozdilne veci. A to nemluvim o tom kolika hracum tezke otresy mozku ukoncily kariéru. To ze musi kluby zalovat neni normalni, ale kluby to tak nastavily... v normalni soutěži by si zákroky prohlidla komise sama a rozhodla. U nás liga kde protekaji velké peníze řídí komisi v podstatě amatéři. Neuvěřitelné ale je to tak. Vyjádřeni k rozhodčím hráčem v den zápasů, pokuta, stěžovat si majitelé, že ti rozhodci v podstatě rozhodli zápas (sezonu), pokuta - znevazeni dobrého jména... a karavana táhne dál..... a navíc každý normální majitel si chrání své investice, klíčový hráč není lovna zvěř.
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Nechtěl jsem Hudáčka vůbec řešit, ale když čtu diskuzi, nedá mi to. Ten jeho zákrok na Sedláka za mně nemá ve sportu co dělat. On tam nejel hrát hokej, on tam jel zmastit soupeře v nestřežený okamžik. Argument, že se o sebe má hokejista na ledě postarat je dle mně už mnoho let totálně mimo. To mohl třeba Martinec v 70. letech, při tehdejší "rychlosti" hokeje. Ta hra se neustále zrychluje a očividně se dostává poblíž biologických schopností člověka. Už ani ti nejlepší vždy všechno nezpracujou, nenahrajou přesně a taky stoprocentně nemohou uhlídat okolí, jestli je někdo nejde "v rámci pravidel smáznout". Když tam jedu pro puk, on ho odehraje a já ho dohraju, OK, ale Hudáček tam vůbec žádný puk evidentně hrát nejel... A to do hokeje prostě nepatří. Buď chceme koukat na pěkné kombinace, kličky, nahrávky nebo na zběsilé odhazování puků a rozhlížení se, aby mě někde někdo netrefil. Já tedy rozhodně chci to první a nebudu nikdy hýkat blahem na tím, jak vymázlo Jank, Štich a jim podobní vlastně nefaulovali a slovy některých z přítomných diskutujících a třeba pana Antoše si toho, kdo chtěl s tím pukem něco vytvořit, "jen vyčíhli" nebo si na něj "jen počkali".
Vzhledem ke shora napsanému bych ještě chtěl říct, že fandím panu Dědkovi, ať do rozhodčích a ostatní svazové a asociační verbeže řeže hlava nehlava, i když se nám budou mstít. Pokud to dělat nebude, ten hokej se nikdy nezmění.
A pokud si hráči váží sami sebe a chtějí ten hokej hrát ve zdraví dokud to půjde, ať už začnou sami něco dělat, jinak se nic nezmění. I v té slavné NHL je k tomu, aby chránili hráče, donutili silou peněz. (když museli začít platit za otřesy mozku a jiné trvalé následky) Jinak by ty jejich jatka byly všem jedno, ale jak to začalo stát peníze, hned to šlo....

Pardon, #dáda74 mně trochu předběhl, ale nechám to tu, když už jsem to sepsal..... :)
Odpovědět