Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Lík37
Příspěvky: 317
Registrován: 13 říj 2014 00:44
Dal "To se mi líbí": 8 krát
Obdržel "To se mi líbí": 8 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Lík37 »

A zase ten optický klam! Kde je záběr kamery kde se 100% překrývá horní tyčka s brankovou čarou? To je důkaz, rozhodně ne tenhle záběr.
FOGLIK
Příspěvky: 5209
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 365 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

frysta píše: 12 dub 2023 22:42 Byl bych pokorný. V závěru tam nebylo zase tak málo nenápadných faulů a nic z toho nám nepískli. Speciálně Zohy je fakt talent. :)
V posledních minutách se píská přeci jen vražda :) Pokorný jsem myslím si že dost.
in-spyder
Příspěvky: 1741
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 326 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Piego píše: 12 dub 2023 22:12 Je to hodně těsné. Tady, když se vezme v potaz úhel kamery, tak bych netvrdil 1/3 puku nad čarou, ale řekl bych milimetry, ale těžko říct jestli za nebo na čáře. Každopádně to dopadlo i přes drama dobře :)
V tento záběr je puk již dávno před čarou, protože když by to bylo o frame déle, tak ten puk je vidět na žluté části betonu, která je nyní již skoro před čarou i v tomto optickém klamu. To černé co tam je vidět, je brusle. V tento záběr je puk už možná vidět malinká černá tečka na žluté části betonu, protože tam vyjede ven.

Mají prý ještě navíc jeden boční záběr, pokud na tom to není jasné, tak ani z jednoho tohoto záběru, co bylo v TV (videorozhodčí má navíc dva, jeden zezadu, ten je k ničemu a jeden z boku) nemohli uznat gól. Navíc to uznali strašně rychle, tohle normálně řeší pět minut. Mne to říká, že to udělali z toho televizního záběru, ale ten když se přiblíží a je na něm vidět puk jakoby za čarou, tak při přiblížení je vidět, že je ještě stále na čáře.

Asi psát, že by měli být 100% přesvědčeni, jestli gól byl nebo ne, je zbytečné. Gól neodpískali a pokud nemají 100% záběr že je v bráně, tak gól být neměl. Dle mne nedovedu 100% říci, že to byl gól = neměl by být.
in-spyder
Příspěvky: 1741
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 326 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.18.39.png
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.18.39.png (77.2 KiB) Zobrazeno 3260 x
Červená - toto není puk, to je brusle
Žlutá - tady někde je v tento okamžik puk (nakreslil jsem to blbě, je to spíše v dolní části té žluté, dle mne je puk ta tmavá čmouha co tam vylézá)

Ještě doplním tu sekvenci
První záběr, puk je ještě 100% na čáře, i kdy ležel na ledě, je na čáře.
Druhý záběr, puk je na betonu a není vidět, nicméně v tento okamžik je beton již blíže k čáře, než předchozí záběr. Člověk by řekl, že to černé je puk, ne je to brusle. Je to vidět právě na tom třetím záběru, že to je brusle. Puk je v tomto záběru výše než v prvním
Třetí záběr, puk vylézá na betonu na žluté části
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.36.png
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.45.png
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.51.png
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.17.47.png
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.17.47.png (114.76 KiB) Zobrazeno 3260 x
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7489
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 585 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Puk nešel nad ledem, jak se zdá z horního pohledu. Pusťe si to na nejmenší rychlost 0,25

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... slavi.html
gol-1.jpg
gol-2.jpg
gol-3.jpg
Naposledy upravil(a) Gumid dne 12 dub 2023 23:54, celkem upraveno 1 x.
FOGLIK
Příspěvky: 5209
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 365 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Gumid píše: 12 dub 2023 23:35 Puk nešel nad ledem, jak se zdá z horního pohledu. Pusťe si to na nejmenší rychlost 0,25

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... slavi.html

gol-1.jpg


gol-2.jpg
Na druhém obrázku je puk vidět na horní hraně betonu nebo jsem slepej. cca 30cm nad ledem?
havlitom
Příspěvky: 616
Registrován: 29 úno 2016 07:32
Bydliště: Praha
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 67 krát

Re: Hokej

Příspěvek od havlitom »

Nemělo by zapadnout, že ani přes veřejné protesty pana majitele se dnes opět nepískala rovina. Hned ten první faul Dvořky byl z kategorie "pískáme jen Dynamu", druhej gól byl s jasným faulem, a to nemluvim o lokti v obličeji Sedláka. Samozřejmě tam byly i nějaké naše fauly, celkově ale nemam pocit, že jde o nestranné rozhodování.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7489
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 585 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

FOGLIK píše: 12 dub 2023 23:39 Na druhém obrázku je puk vidět na horní hraně betonu nebo jsem slepej. cca 30cm nad ledem?
Ano, ten tmavý flek na v rohu žluté reklamy betonu je puk, To samé na snímku č.1.
Naposledy upravil(a) Gumid dne 12 dub 2023 23:56, celkem upraveno 1 x.
frysta
Příspěvky: 3428
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 52 krát
Obdržel "To se mi líbí": 272 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

FOGLIK píše: 12 dub 2023 23:39 Na druhém obrázku je puk vidět na horní hraně betonu nebo jsem slepej. cca 30cm nad ledem?
Z žádného dostupného záběru nemohli tak rychle poznat puk za čárou. Podle mě si to spletli s tou špičkou brusle, což by byla ostuda...všichni tři stopku tak na dva měsíce, ale nechal by poslední slovo Ujčíkovi. :)
FOGLIK
Příspěvky: 5209
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 365 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

frysta píše: 12 dub 2023 23:56 Z žádného dostupného záběru nemohli tak rychle poznat puk za čárou. Podle mě si to spletli s tou špičkou brusle, což by byla ostuda...všichni tři stopku tak na dva měsíce, ale nechal by poslední slovo Ujčíkovi. :)
Tohle teď může ukázat jen O2 ostrými záběry. Samozřejmě , že ta snížení byla zbytečná, ale teď si vemte, kdyby vyrovnali a otočili, a tento gól rozhodl. To by byl masakr.
frysta
Příspěvky: 3428
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 52 krát
Obdržel "To se mi líbí": 272 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

FOGLIK píše: 13 dub 2023 00:05 Tohle teď může ukázat jen O2 ostrými záběry. Samozřejmě , že ta snížení byla zbytečná, ale teď si vemte, kdyby vyrovnali a otočili, a tento gól rozhodl. To by byl masakr.
Taková chyba se v PO nesmí vůbec přihodit. V podstatě už jim fakt zbýval jen jeden záběr a tam by teda musel puk svítí rudě a sám pouštět kolmici na brank. čáru, pak ok. :) Jinak video snad ani nesmí dát pokyn. Tohle se musí ošetřit čipy a VAR. Jistě si pamatujeme puk v lapačce, která byla jasně za čárou...podobné věci by se jednou pro vždy úplně vyřešily. Někdo tady dával odkaz, že snad bude časem zveřejněn screen, tak uvidíme.
FOGLIK
Příspěvky: 5209
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 365 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

frysta píše: 13 dub 2023 00:16 Taková chyba se v PO nesmí vůbec přihodit. V podstatě už jim fakt zbýval jen jeden záběr a tam by teda musel puk svítí rudě a sám pouštět kolmici na brank. čáru, pak ok. :) Jinak video snad ani nesmí dát pokyn. Tohle se musí ošetřit čipy a VAR. Jistě si pamatujeme puk v lapačce, která byla jasně za čárou...podobné věci by se jednou pro vždy úplně vyřešily. Někdo tady dával odkaz, že snad bude časem zveřejněn screen, tak uvidíme.
Psal jsem Homolkovi, když jejich komentátoři říkali , že to byl gól, tak ať O2 ten ostrý záběr zveřejní, ať je klid.
frysta
Příspěvky: 3428
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 52 krát
Obdržel "To se mi líbí": 272 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

FOGLIK píše: 13 dub 2023 00:20 Psal jsem Homolkovi, když jejich komentátoři říkali , že to byl gól, tak ať O2 ten ostrý záběr zveřejní, ať je klid.
Oni to ale viděli vočima, na co další důkaz? :)
in-spyder
Příspěvky: 1741
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 326 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Gumid píše: 12 dub 2023 23:35 Puk nešel nad ledem, jak se zdá z horního pohledu. Pusťe si to na nejmenší rychlost 0,25

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... slavi.html

gol-1.jpg


gol-2.jpg

gol-3.jpg
Nevím co myslíš tím, že nešel nad ledem, šel, právě na tom záběru zpomaleném je vidět, že Nestrašil vystřelil přímo do horní části betonu, čili standardní rozměr je 300mm, plus beton byl ještě kousek nad ledem, čili dejme tomu nějakých 30 cm nad ledem. Čili kdyby byl pohled z horní tyčky, tak ten jeden záběr je puk skoro ještě před čarou, ale v podstatě skoro na betonu a v ten okamžik už má beton pohyb dopředu. Tady už to vidím tak, že 80:20 to gól být nemohl. Ne z těchto záběrů, a teď už chybí jen ten jeden záběr, jsem zvědavý jestli ho "někdo" najde. Zetek psal na twitteru, že ho zkusí získat.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3085
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 710 krát
Obdržel "To se mi líbí": 394 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

havlitom píše: 12 dub 2023 23:55 Nemělo by zapadnout, že ani přes veřejné protesty pana majitele se dnes opět nepískala rovina. Hned ten první faul Dvořky byl z kategorie "pískáme jen Dynamu", druhej gól byl s jasným faulem, a to nemluvim o lokti v obličeji Sedláka. Samozřejmě tam byly i nějaké naše fauly, celkově ale nemam pocit, že jde o nestranné rozhodování.
Podepisuji to, ačkoliv jsem zde často nařčen z toho abych byl objektivní, to připískávání polákům tam dnes zase bylo, ty záběry z kterýho uznali ten gol teda průkazný fakt nejsou. i když na hokej.cz suverénně převzali stanovisko od O2 blbců. Ostatní situace už zde několikrát popsány.. kluci si měli pouštět nějakou písničku po zápase - do kopce do kopce, nebo proti větru, proti větru dáme to i proti větru:D:D a ne po schodoch:D
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Pida11
Příspěvky: 606
Registrován: 17 říj 2014 16:27
Dal "To se mi líbí": 77 krát
Obdržel "To se mi líbí": 128 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pida11 »

Dokud se neobjevi zaber co meli pouze videorozhodci a rozhodci z lajny a ktery tv nema k dispozici, tak jsou to jen domnenky. Je jasny, ze musel rozhodovat ten zaber, ktery jsme prave nevideli. A jak pisu, nemam problem pak v tom pripade verit, ze to byl gol....spis je skoda, ze i tento zaber nedaji treba zpetne do tv....
Za me byl daleko vic k neuznani gol po faulu na Dvorku...ale dopadlo to dobre, cert to vem. Krome tohoto momentu sem nemel s piskanim vcera problem. Bylo tam klasicky nekolik hranicnich veci, ale na obe strany, jako nejaky jednostranny pripiskavani me to zrovna vcera teda neprislo...
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6143
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Pida11 píše: 13 dub 2023 06:27 Dokud se neobjevi zaber co meli pouze videorozhodci a rozhodci z lajny a ktery tv nema k dispozici, tak jsou to jen domnenky. Je jasny, ze musel rozhodovat ten zaber, ktery jsme prave nevideli. A jak pisu, nemam problem pak v tom pripade verit, ze to byl gol....spis je skoda, ze i tento zaber nedaji treba zpetne do tv....
Za me byl daleko vic k neuznani gol po faulu na Dvorku...ale dopadlo to dobre, cert to vem. Krome tohoto momentu sem nemel s piskanim vcera problem. Bylo tam klasicky nekolik hranicnich veci, ale na obe strany, jako nejaky jednostranny pripiskavani me to zrovna vcera teda neprislo...
Dobrý post, vidím to stejně

Jinak Káca včera 78,6% a Will 90,6%

Nedávno se tu na Willdu hudralo. Já jsem tedy rád, že má stále důvěru
Podle mého je to top gólman, pokud jde o přesuny do třetího, čtvrtého zákroku... výborná reakce a rychlý přesun. Někdy pravda vyklouže z pozice trochu víc, ale za mě je výjimečný v tom, co jsem psal a i proto jsme stále ve hře

Zaujalo, jak dřevák Voženílek dostával šanci na buly. 2/13, tj. 15% "úspěšnost". Takovou by neměl snad ani gólman :]
To je síla, že ho tam odsud nevyhodili.11 buly rozdíl je hodně moc, to se ve stats při detailním rozboru už určitě dost projeví

Všechny fauly se samozřejmě nepiskají, ale ten na Dvořku u druhého gólu, to je od sudích výsměch. Fatální věc.

Po druhé třetině jsem si začínal naivně myslet, že začíná přecijen Třinci trochu docházet. Po třetí třetině bych si to mohl myslet o našich. Prostě tohle hrají hlavně hlavy hráčů

Činel prý koleno špatný...
Naposledy upravil(a) woe dne 13 dub 2023 07:37, celkem upraveno 1 x.
Tesla
Laky29
Příspěvky: 124
Registrován: 07 dub 2016 08:43
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 15 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Laky29 »

woe píše: 13 dub 2023 06:48 Dobrý post, vidím to stejně

Jinak Káca včera 78,6% a Frodo 90,6%
Včera měl Frodl 100 % :dance:
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6143
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

Laky29 píše: 13 dub 2023 07:25 Včera měl Frodl 100 % :dance:
😂 ach bože, to jsem to pěkně podělal...omluva Willdovi

Btw mechovští diváci mají stresík, pokud nejdou suverénně pro jasnou čtvrtou výhru, jak v ní doufali za stavu 3:0 na zápasy, tak nemohou opět prodat lístky, hlavně na stání

U nás to bude tuším jiný fičák, až otevřou volný prodej. Dnes si tipnu, že už to Zloději dají. A budu doufat v naši výhru. Pak očekávám, že u Opatovic vznikne demarkační linie
Tesla
Mech
Příspěvky: 163
Registrován: 02 úno 2019 13:32
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Mech »

Pokud je Činel out tak do akce Matýs, Rohlík
Pida11
Příspěvky: 606
Registrován: 17 říj 2014 16:27
Dal "To se mi líbí": 77 krát
Obdržel "To se mi líbí": 128 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pida11 »

Mech píše: 13 dub 2023 07:44 Pokud je Činel out tak do akce Matýs, Rohlík
Spíš čekám, že by v první brázdě zůstal Adam Musil a místo něj šel do třetí brázdy Mandy
Pec92
Příspěvky: 2346
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

🔴⚪
Georgre
Příspěvky: 4911
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 225 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Pardubáci, chce se zeptat, dá se projet Náměstím republiky k Sukově třídě autem? Vím, že se opravuje Třída Míru, tak jestli to tam není uzavřené, jedu od Sezemic přes Husovu ulici pak na Náměstí republiky a k Sukově třídě...díky
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
denyip
Příspěvky: 654
Registrován: 04 srp 2017 18:05
Dal "To se mi líbí": 6 krát
Obdržel "To se mi líbí": 59 krát

Re: Hokej

Příspěvek od denyip »

Laky29 píše: 13 dub 2023 07:25 Včera měl Frodl 100 % :dance:
No ciste statisticky mel 0%
Piego
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2021 16:07
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Piego »

Díval jsem se ještě jednou a máš pravdu. Tímto se omlouvám všem za mystifikaci.

V tomhle případě za mě gól uznaný nesprávně ( ono i pokud by to nebyla brusle, ale puk, tak to není 100% prokazatelné - tím pádem no goal). Pokud neexistuje ještě nějaký záběr, který mají k dispozici jen zebry. Každopádně za mě neprokazatelný a tím pádem krásný zákrok Willdy na zlatou helmu.

in-spyder píše: 12 dub 2023 23:20 Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.18.39.png

Červená - toto není puk, to je brusle
Žlutá - tady někde je v tento okamžik puk (nakreslil jsem to blbě, je to spíše v dolní části té žluté, dle mne je puk ta tmavá čmouha co tam vylézá)

Ještě doplním tu sekvenci
První záběr, puk je ještě 100% na čáře, i kdy ležel na ledě, je na čáře.
Druhý záběr, puk je na betonu a není vidět, nicméně v tento okamžik je beton již blíže k čáře, než předchozí záběr. Člověk by řekl, že to černé je puk, ne je to brusle. Je to vidět právě na tom třetím záběru, že to je brusle. Puk je v tomto záběru výše než v prvním
Třetí záběr, puk vylézá na betonu na žluté části
Snímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.36.pngSnímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.45.pngSnímek obrazovky 2023-04-12 v 23.22.51.png
Odpovědět