Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
mach
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 100 krát
Obdržel "To se mi líbí": 280 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Já když si čtu někdy ty rádoby chytrý kecy expertů na twiteru tak mám normálně pocit že Petr Dědek a Dynamo může i za situaci na Ukrajině a s tou energetickou situací to taky posral.... :grr:
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7703
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 777 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Že je Záruba, jako komentátor teda určitě, dávno za svým vrcholem, i přes svou ješitnost ví i on sám. Trochu to vypadá, že skončí s extraligou na ČT. Bude to asi i trochu symbolický, pokud to tak skončí.

Jinak s komentováním je to těžký. Časem se oposlouchá každej, u každýho si pravidelnej divák všimne stereotypů nebo chyb. Když jsem tuhle koukal na kus zápasu NHL na Nově, tak jsem si říkal, ještě nakonec zlatej Záruba. Ten jeden u toho tak nepříjemně řval. Gólman chytí lehký nahození, borec řve. Souboj u mantinelu, borec řve, jak po gólu, co rozhodl SC.

A budu parafrázovat Pospece. Až Záruba fakt skončí, bude se na něj vzpomínat. Možná i dost těch, který teď sere. :slight_smile:
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4899
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 823 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

tau píše: 02 bře 2023 09:03 Přiznávám, že ČT sport nijak moc nesleduju, nemám na čumění na televizi čas...
Ale co občas vidím, tak podle mě je zenit je komentátorsky dávno za zenitem... Býval dobrým komentátorem, ale už nějakých 8 let žije jen z minulosti...

Za mě jasnou komentátorskou jedničkou Dusík. A dobrý je i Rejman na biatlon a byl "baskeťák" Kalemba, ale ten před časem z televize odešel...

Dál nevím... fotbal nesleduju vůbec, takže z fotbalových komentátorů znám akorát tak matadora Bosáka a ani nevím, jestli vůbec ještě zápasy komentuje....Super byl Vichnar, klidný, pohodový projev, ale v pravou chvíli to uměl rozjet...
Vichnar je fajn, i kdyz hroznej Spartan. Hulakal jak svina pri jejich golech a pak smutne utrousil vyrovnano, kdyz se souperum zadarilo :snooty:
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
FOGLIK
Příspěvky: 5266
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 818 krát
Obdržel "To se mi líbí": 389 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

WalkingDude píše: 02 bře 2023 08:29 Jeste jeden podcast. Pulka o nas. Nic objevnyho

https://ceskepodcasty.cz/episode/Oj43obHZlcvAAPeIsO65
To bylo takové kecání u piva o ničem. Mluvili důležitě a řekli nic.
FOGLIK
Příspěvky: 5266
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 818 krát
Obdržel "To se mi líbí": 389 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

tau píše: 02 bře 2023 09:03 Přiznávám, že ČT sport nijak moc nesleduju, nemám na čumění na televizi čas...
Ale co občas vidím, tak podle mě je zenit je komentátorsky dávno za zenitem... Býval dobrým komentátorem, ale už nějakých 8 let žije jen z minulosti...

Za mě jasnou komentátorskou jedničkou Dusík. A dobrý je i Rejman na biatlon a byl "baskeťák" Kalemba, ale ten před časem z televize odešel...

Dál nevím... fotbal nesleduju vůbec, takže z fotbalových komentátorů znám akorát tak matadora Bosáka a ani nevím, jestli vůbec ještě zápasy komentuje....Super byl Vichnar, klidný, pohodový projev, ale v pravou chvíli to uměl rozjet...
Za mě pan Vichnar byl hokejový top komentátor a super byl i Karol Polak :)
FOGLIK
Příspěvky: 5266
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 818 krát
Obdržel "To se mi líbí": 389 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

tomaso25 píše: 02 bře 2023 10:49 Že je Záruba, jako komentátor teda určitě, dávno za svým vrcholem, i přes svou ješitnost ví i on sám. Trochu to vypadá, že skončí s extraligou na ČT. Bude to asi i trochu symbolický, pokud to tak skončí.

Jinak s komentováním je to těžký. Časem se oposlouchá každej, u každýho si pravidelnej divák všimne stereotypů nebo chyb. Když jsem tuhle koukal na kus zápasu NHL na Nově, tak jsem si říkal, ještě nakonec zlatej Záruba. Ten jeden u toho tak nepříjemně řval. Gólman chytí lehký nahození, borec řve. Souboj u mantinelu, borec řve, jak po gólu, co rozhodl SC.

A budu parafrázovat Pospece. Až Záruba fakt skončí, bude se na něj vzpomínat. Možná i dost těch, který teď sere. :slight_smile:
Tak to jsme asi na té Nově koukali na stejný zápas to se nedalo :)
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3410
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 381 krát
Obdržel "To se mi líbí": 616 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

FOGLIK píše: 02 bře 2023 11:05 Tak to jsme asi na té Nově koukali na stejný zápas to se nedalo :)
Já se na NHL dívám zásadně jinde a s originálním (anglickým) komentářem, protože na Nově se to nedá poslouchat nikdy.
Obrázek Za Dynamo!
Georgre
Příspěvky: 4928
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 105 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

digitalmouse píše: 02 bře 2023 11:27 Já se na NHL dívám zásadně jinde a s originálním (anglickým) komentářem, protože na Nově se to nedá poslouchat nikdy.
Dá jen když komentuje pan Havrila a pan Jinoch, obecně se mi líbí slovenský komentáře např. pana Havrily a hlavně Števo Eisele se mi líbí při F1
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
mach
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 100 krát
Obdržel "To se mi líbí": 280 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Soused Borovec ten je uječenej....
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5349
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 468 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

mach píše: 02 bře 2023 11:50 Soused Borovec ten je uječenej....
Cestina zna mozna i prihodnejsi pridavny jmeno a to je hystericky
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5349
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 468 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Zaruba zrejmne za zenitem neni, kdyz se mu i tady dostava tolik prostoru ;-)

Co se tyce golmanu, mame dva spickovy golmany, coz je zaklad pro uspech v PO.

Pak mame jednoho labilniho a zrejmne podprumernyho golmana a jednoho rekneme mimo formu, ale i tak daleko od spicky.

Zenit je uz spis politickym placalem a stava se vic a vic legracnim…
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8610
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 510 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1197 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Itchy píše: 02 bře 2023 12:01 Zaruba zrejmne za zenitem neni, kdyz se mu i tady dostava tolik prostoru ;-)
To máš jak s Ondrou Romanem. Ten tu byl dle všech výkonnostních měřítek evidentně také již daleko za zenitem a jeho jméno tu rezonovalo jako žádné jiné.
Alex145
Příspěvky: 138
Registrován: 23 úno 2021 11:18
Obdržel "To se mi líbí": 4 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Alex145 »

kedar
Příspěvky: 2024
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 88 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Balistické rakety v podání Dominika Janoška jsou hitem posledních kol fotbalové ligy. Příchod Florina Nity ze Sparty byl zase přestupovým šokem zimy. Ne, Pardubice, posílené přesunem na nový stadion, nejsou už pouze šedou myškou. Ne tolik viditelný, leč zásadní podíl na tom má Martin Shejbal, devětačtyřicetiletý trenér brankářů a sportovní manažer.


Nita v Pardubicích. Jak vám to zní?
„Při prvním telefonátu jsem si říkal, že si ze mě někdo dělá pr… (směje se) Ale pak jsem volal s Radkem Kováčem, který seděl s trenéry brankářů Sparty a říkám mu: Jasně, pokud to bude za tolik a tolik, tak ho beru všema deseti. Jako bývalý gólman dobře vím, že ve fotbale musíte pořád riskovat.“

Rumun dlouho nechytal, navíc máte slušnou dvojici Jakub Markovič, Viktor Budinský.
„Jasně byly tam pochyby, měli jsme týden do prvního mistráku. Ale zjistil jsem si, jak trénuje, a byl jsem přesvědčený, že to zvládne. Jenže pak se to začalo táhnout.“

Bylo to nepříjemné?
„Je něco jiného, když sedíte s trenéry u vína a něco nadhodíte, a pak samotná realizace. Zápas v Liberci se blížil, nic moc se nedělo. Já už jsem musel oznámit klukům, kdo bude chytat. Padlo to na Búďu, protože druhý zápas byla Slavia, proti které Marky nemůže nastoupit. Měl obrovskou motivaci, poprvé v kariéře mohl jít do sezony jako jednička.“

Jenže najednou Sparta Nitu uvolnila…
„Radek přišel s tím, že se to nestihne, ale já jsem říkal jasně, že musí jít už do prvního zápasu. Co kdyby Búďa vychytal výhru v Liberci? To bychom ho pak vyndali? To by prostě nikdo nechtěl. Až v pátek po obědě se to začalo hýbat.“

Co jste dělal?
„Oznámil jsem to majitelům, byl tam nějaký smích, ale měl jsem dobrý pocit. Za tři minuty mi zavolali, že do toho jdeme, přestože byl rozpočet naplněný, už nebyly žádné peníze na příchod další posily.“

Nita, to je jiná liga, že?
„Musím dát kompliment Spartě, Tomáši Rosickému, panu Čuprovi. Pro ně to vlastně nebylo ani moc zajímavé. Část mzdy, kterou platíme, je pro ně nic, navíc s Florinem už nepočítají. Stejně tak celému klubu u nás, muselo se to nachystat mediálně, připravit dresy. Já kvůli tomu nespal dvě noci, ale nebyl jsem sám.“

Nita přijel na sobotní trénink, v neděli chytal. Bylo to jasné rozhodnutí?
„Šel by do brány, i kdyby přijel v neděli do Liberce ve tři čtvrtě na tři.“

Bylo těžké oznámit stávajícím brankářům jeho příchod?
„Bylo to na mě. Nemohli ho potkat v sobotu v kabině a nic nevědět. Reakce byla taková, jak jsem předpokládal. Pomalu oba chtěli končit. Búďa si chtěl hned hledat něco jiného, vlastně se mu zhroutil svět. Říkal: Po dlouhé době jsem zase mohl chytat.“

Dají se pochopit. Je to však profesionální?
„Kluci nejsou z kamene, není to pro ně jednoduché. Proto jsem trošku ustoupil. Kdyby se podobně zachovali v jiné situaci, tak je vydupu.“

Nebál jste se reakce kabiny? Přece jenom, je to zásah do jejího života.
„Řešili jsme to se zkušenými. Pavel Černý, Míša Hlavatý, Kamil Vacek si nejdřív mysleli, že je to vtip. Dneska všichni vidí, že Florin může být klíčovým faktorem pro záchranu. Není to jen fotbalová osobnost, ale i společenská. Jdeme se rozcvičovat před zápasem, v Liberci, v Mladé Boleslavi chtějí lidé podpis. Posouvá klub celkově.“

Pardubice jdou viditelně vpřed. V létě jste nehráli jen notu hostování, ale i přestupů. Jak sem dostanete kluky typu Dominika Janoška s Michalem Hlavatým?
„Všechny je znám z mládežnických nároďáků. A jsem trochu manipulátor. (směje se) My jsme v tomhle prostě trošku jiní. Dáváme hráčům důvěru. Míšu jsem přesvědčoval vlastně třikrát, věděl jsem, že je to fotbalista jako prase. On je tady už doma, je hravej, na hřišti, v kabině. Jány mířil trochu výš, ale byl pořád někde na hostovačkách. Nakonec jsem ho přesvědčil. Myslím, že mu v kariéře můžeme pomoci. Uvidíme, co bude po mistrovství Evropy jedenadvacítek.“

Jejich příchody změnily platovou politiku klubu. Je to tak?
„Určitě to byl skok. Chceme mít nějakou hranici, ale nejde to do nekonečna. Na druhou stranu, když vidím vynaložené podmínky Sparty a její totální půst poslední roky… My jsme tady z vesnice, vždycky jsme vařili z vody a docela se nám daří. Jenže to nejde do nekonečna. Myslím, že to majitelé vědí, posun je nutný.“

Pardubice jsou hokejové město. Plánujete vystoupit ze stínu?
„Pořád v něm jsme, tomu rozumím. Teď máme stadion, první ligu, kterou musíme udržet, mládež jednu z nejsrovnanějších v republice. Asi to nikdy nebude s hokejem fifty fifty, ale chceme se tomu přiblížit.“
Martin Shejbal

FK Pardubice
Post: trenér brankářů, sportovní manažer
Narozen: 27. září 1973
Kariéra: Sparta Kolín (mládež), SK Pardubice (1995 - 99), Bayern Hof (1999 - 2001), FC Augsburg (2001 - 02), Bonner SC (2002 - 04), Loko Pardubice (2004), Tesla Pardubice (2004 - 08), FK Pardubice (2008 - 12).
Pohled Jiřího Fejgla: Muž v zákrytu

Možná neznáte jeho jméno, zpozorněte však. Martin Shejbal je jedním ze zásadních hybatelů při rozmachu pardubického fotbalu.

Bývalý gólman, na hřišti výrazný - a to i hlasově. Později jako člověk mnoha funkcí: trávníkář, kouč přípravek, člen představenstva, aktuálně trenér brankářů a sportovní manažer. Tenhle výrazný chlap má vliv. Pomohl dostat do Pardubic zajímavá jména, mladíky ale i matadory Pavla Černého s Kamilem Vackem. Zásadní slovo měl také při angažování Florina Nity. Shejbal je sice muž v zákrytu, přesto ultradůležitý.
Uživatelský avatar
WalkingDude
Příspěvky: 4899
Registrován: 01 srp 2014 14:37
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 823 krát

Re: Hokej

Příspěvek od WalkingDude »

jimmypop píše: 02 bře 2023 13:03 To máš jak s Ondrou Romanem. Ten tu byl dle všech výkonnostních měřítek evidentně také již daleko za zenitem a jeho jméno tu rezonovalo jako žádné jiné.
Lepsi Zaruba nez fotbal. Udelejte kluci vlastni vlakno na focus. To uz tady radsi budu dokola cist jakej je Ujcik kokot
Tak určitěéé. Jak řikám. Je to sport...
FOGLIK
Příspěvky: 5266
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 818 krát
Obdržel "To se mi líbí": 389 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

WalkingDude píše: 02 bře 2023 13:58 Lepsi Zaruba nez fotbal. Udelejte kluci vlastni vlakno na focus. To uz tady radsi budu dokola cist jakej je Ujcik kokot
Chtěl jsem jen napsat že Ujčík je pěknej ..... :)
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7549
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 602 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3410
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 381 krát
Obdržel "To se mi líbí": 616 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

WalkingDude píše: 02 bře 2023 13:58 Lepsi Zaruba nez fotbal. Udelejte kluci vlastni vlakno na focus. To uz tady radsi budu dokola cist jakej je Ujcik kokot
Budiž vám to přáno...vlákno na fotbal založeno :wink: :grinning:
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7703
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 777 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3149
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 771 krát
Obdržel "To se mi líbí": 423 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

WalkingDude píše: 02 bře 2023 13:58 Lepsi Zaruba nez fotbal. Udelejte kluci vlastni vlakno na focus. To uz tady radsi budu dokola cist jakej je Ujcik kokot
Už ho Míša založil, ale smím se zeptat co ti na něm tady tak vadilo? řešil se tu jednu dobu i basket.. Mě je stokrát milejší fočus než nějakej záhuba
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Stars
Příspěvky: 6741
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 923 krát
Obdržel "To se mi líbí": 623 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Jirka. píše: 02 bře 2023 16:16 Už ho Míša založil, ale smím se zeptat co ti na něm tady tak vadilo? řešil se tu jednu dobu i basket.. Mě je stokrát milejší fočus než nějakej záhuba
Děkujeme Michalovi, víc bych to neřešil, fotbal má své vlákno...
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7549
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 602 krát
Obdržel "To se mi líbí": 811 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3410
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 381 krát
Obdržel "To se mi líbí": 616 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Jinak dnes jdu u nás v Chrudimi na film, těším se :slight_smile:
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
acrylic
Příspěvky: 1154
Registrován: 29 pro 2015 09:30
Dal "To se mi líbí": 488 krát
Obdržel "To se mi líbí": 288 krát

Re: Hokej

Příspěvek od acrylic »

Jirka. píše: 02 bře 2023 16:16 Už ho Míša založil, ale smím se zeptat co ti na něm tady tak vadilo? řešil se tu jednu dobu i basket.. Mě je stokrát milejší fočus než nějakej záhuba
Celkem jednoduché vysvětlení. Jmenuje se to tu hokej... Záruba pod hokej spadá, ať je jaký je. Mě osobně třeba fotbal absolutně nezajímá. Takže je fajn, že má svoji místnost :)
Tesla a Devils
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3410
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 381 krát
Obdržel "To se mi líbí": 616 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Ještě bych taky mohl udělat vlákna speciálně pro Zárubu a Ujčíka, kdyby někdo chtěl 😂
Obrázek Za Dynamo!
Odpovědět