Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 251 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Hlavně mě fakt přijde současný formát na hovno ... 12 týmu do playoff to jsem ještě tak nějak bral když bylo 15 týmu ale i tak to bylo dost.. a oni to nechají 🤦 jednoznačně nechat 10 týmu a dva do baráže vždyť ten vítěz Chance ligy bude po třech sériích rozlámaný jak cikánské hračky... Jsou to hlavy pomazané na tom svahu teda svazu
🔴⚪
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Naprostej souhlas ted s Antosem ohledne Motoru a Novotnyho
zeno
Příspěvky: 766
Registrován: 21 lis 2018 11:43
Dal "To se mi líbí": 65 krát
Obdržel "To se mi líbí": 159 krát

Re: Hokej

Příspěvek od zeno »

Mne vzdycky rozesmejou ty pesimisticky-tragicky komentare po prohranym zapase.
Je tezky dostat z hlavy, ze v tom zapase "o nic nejde".
Osobne zustavam v klidu. O vsechno pujde az s prvnim zapasem PO. Mame hodne zkusenej tym, zkuseny trenery a bude dost casu se na to pripravit. Takze soudy "s timhle vykonem vypadnou hned v prvnim kole" jsou mimo misu. Hraci to vedi a jsem pevne presvedcen, ze to na lede bude vypadat jinak.
P.S.: a k vykonu jednotlivcu - sledovat Honzu Kolare je do hokejovy ucebnice. Uzasny, co predvadi.
Takze hosi uzivejme si skvelou sezonu po x letech, verme jim a trosku nadhledu a optimismu.
Dojdem daleko. Diky, pane Dědku.
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

zeno píše: 24 úno 2023 21:28 Mne vzdycky rozesmejou ty pesimisticky-tragicky komentare po prohranym zapase.
Je tezky dostat z hlavy, ze v tom zapase "o nic nejde".
Osobne zustavam v klidu. O vsechno pujde az s prvnim zapasem PO. Mame hodne zkusenej tym, zkuseny trenery a bude dost casu se na to pripravit. Takze soudy "s timhle vykonem vypadnou hned v prvnim kole" jsou mimo misu. Hraci to vedi a jsem pevne presvedcen, ze to na lede bude vypadat jinak.
P.S.: a k vykonu jednotlivcu - sledovat Honzu Kolare je do hokejovy ucebnice. Uzasny, co predvadi.
Takze hosi uzivejme si skvelou sezonu po x letech, verme jim a trosku nadhledu a optimismu.
Kua, já doufal, že na tebe někdo naváže, tak asi nic.. :-)

Ale souhlas se vším. Ještě jsem asi neviděl tým, co všechno před play-off vyhraje.

Mimochodem dnes bylo v aréně asi velké "moudro". Poznal to někdo? Prý tam jeli dva admini fóra Brna, i ti slušní, co si dávají ban za urážku Libora.. :joy:
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Dnes vlažné, ale určitě ne tragické.

Dvě třetiny tam Kometa prakticky nic neměla, od našich tam však chyběl po celý zápas tlak do branky, což vyvrcholilo při hře bez brankáře.

Pro úspěch v PO se určitě musí přidat, a čtvrtfinále by nemělo být konečnou, následně už rozhodné hromada detailů.

Rozhodně není důvod stahovat kalhoty dopředu.
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Muf píše:Dnes vlažné, ale určitě ne tragické.

Dvě třetiny tam Kometa prakticky nic neměla, od našich tam však chyběl po celý zápas tlak do branky, což vyvrcholilo při hře bez brankáře.

Pro úspěch v PO se určitě musí přidat, a čtvrtfinále by nemělo být konečnou, následně už rozhodné hromada detailů.

Rozhodně není důvod stahovat kalhoty dopředu.
Přesně tak, tady se útočí na klubový rekord v počtu bodu, první místo, celkem suverénně a zaslouženě za celou základní část, a tady se jede ze vypadneme ve čtvrtfinále. Touhle optikou by měly tedy vypadnout ve čtvrtfinále všichni, protože všichni jsou v kontextu na to hůře. Jasný ve čtvrtfinále se vypadnout muže, to nikdo nepopírá, forma druhé lajny je jalova, na první lajne je vidět trochu oddech, čtvrtá naopak super.

Dnes dve třetiny kometa nic neměla, naši se netlačili dopředu, v době většího tlaku našeho relativně náhodným gólem vyrovnali a pak se to vezlo.

Neříkám ze to je ideální, ale to není nikde, ale hodnotit to tak, ze na play-off nemáme mne přijde poněkud podceňujici


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2764
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Dassty píše: 24 úno 2023 21:05

Pan Ryšavý a jeho moudra… neříkal loni, ze Hradec je adept na titul?
Ryšavý poslední dobou vypadá, že ho asi Dědek nebo někdo jinej u nás pěkně nasral...... takže se snaží nám to nějak vracet...🤔 Ale mýlí se, ten chlapec 😉😋
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Radim Rulík: „Myslím, že Brno vyhrálo zaslouženě. Od půlky zápasu bylo lepším týmem. Lépe bruslilo, bylo důraznější, obětavější. Od té chvíle nám prostě něco chybělo. Nevytvářeli jsme si vyložené šance, a to samozřejmě rozhodlo. Jeden gól byl málo. V té třetí třetině, ač jsme chtěli, protože nemůžu říct, že by hráči nechtěli, tak nám nohy nešly a Brno tu zaslouženě vyhrálo, protože bylo dravější, obětavější, důraznější a pohyblivější."
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Tak o Sedláka s Hykou se bát nemusíme. Přijde PO a bude tam 120% nasazení. O formaci Zohorny, nejspíš opět s Radilem a Kousym, se to samé říct nedá. Budou mít ale dost času na regeneraci (ačkoli Zohy možná regeneruje od prosince) a jejich forma nejspíš rozhodne. Vůbec není potřeba řešit soupeře. Pokud je Rulik probere, nemá ani Sparta šanci. Pokud. :)
Kula
Příspěvky: 2172
Registrován: 05 zář 2014 18:10
Dal "To se mi líbí": 850 krát
Obdržel "To se mi líbí": 281 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kula »

To je večer... Kdybych napal třetinu co zde někteří to bych to dostal! No nic vidíte, že k tomu dospějete.
Někomu vadí optimismus někomu pesimismus, někdo nevěří že na play of lze přepnou a já už vůbec ne, ale zároveň neříkám že nemůžeme dojít kam si přejeme! Samozřejmě moc věcí musí být jinak a trochu se bojím.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Jsem úplně v klidu, našemu týmu věřím.. jeden nebo dva nepovedený zápasy to fakt teď nezměněj, jsme první a nejlepší, v příštím zápase zase vyhrajeme a tady zavládne klid :party:
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
in-spyder
Příspěvky: 1752
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Kula píše: 24 úno 2023 23:28 To je večer... Kdybych napal třetinu co zde někteří to bych to dostal! No nic vidíte, že k tomu dospějete.
Někomu vadí optimismus někomu pesimismus, někdo nevěří že na play of lze přepnou a já už vůbec ne, ale zároveň neříkám že nemůžeme dojít kam si přejeme! Samozřejmě moc věcí musí být jinak a trochu se bojím.
Tak ono záleží, co si každý představujeme pod slovem úspěch. Strašně je to zde, a třeba i tebou, malováno, že vše kromě titulu je neúspěch. Pro mne by čtvrtfinále bylo třeba v kontextu sezóny neúspěch, semifinále, pokud by se neprojelo jednoznačně, tak bych ho nepovažoval za zklamání a vlastně bych byl spokojen. Ale účast ve finále by pro mne úspěch byla.

Já nejsem ten člověk, který vidí sklenici poloprázdnou, ale spíše poloplnou. A narovinu výhra v základní části tímto hokejem, který jsme předváděli, je pro mne za ty roky sraček satisfakcí a za to klubu, Dědkovi, hráčům, děkuji. Udělali mne ten letitý zážitek z hokeje zase hezký, že třeba po dnešku jsem nejel tu hodinu cesty domů tak, jako před pár roky. Vlastně se mnou ta dnešní prohra neudělala vůbec nic a beru ji přirozeně, protože je to hokej, je to sport, a tam existují výhry, ale i prohry.

Vím, že sem přihodíte, že Dědek nic jiného nechce, ale to je dle mne strašná zkratka. Malý je ten, který má malé cíle. Už ze skládání kádru vidíme, že to není podřízené jedné sezóně, nejsou koupené posily na jednu sezónu. Samozřejmě výhra by byla strašně cool a pomohla by klubu v marketingu, ve všem, ale dovolím si tvrdit, že i za prohru ve finále by v klubu byly nad míru spokojeni, ač samozřejmě by převládalo zklamání, tak jako vždy, když poslední zápas sezóny je prohra. Však si vzpomeňme ne tak dávno do minulosti, jaké se vyhlašovali cíle.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Před dnešním kolem třináct mančaftů o něco hrálo. My byli a jsme ten, kterej už ne.

Můžeme si tisíckrát říkat, jak je potřeba hrát naplno. Ale podvědomí je svině. A vůbec to není o tom, že by se na to někdo vysral. Je to o tom, že před branku úplně na krev se nepůjde. Kdyby tam něco spadlo z větší dálky nebo po povedený kombinaci, tak šlo dnešní zápas vyhrát. Nespadlo.

Pak už je to o pár detailech. Gól po teči, gól z brejku po střele, během který Koště zlomil klacek. Pak místo vyrovnání, a šance na to byly, trefa o tyčku.

Suma sumárum. Dnes nás ty centimetry nemusí tolik mrzet. Dnes se o sezoně nerozhodovalo.

Kabina rozhodla, že se na pohár sahat nebude. Neměl bych problém ani s jednou z dvou možných variant.
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3163
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 787 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Pick píše: 24 úno 2023 21:58 Ryšavý poslední dobou vypadá, že ho asi Dědek nebo někdo jinej u nás pěkně nasral...... takže se snaží nám to nějak vracet...🤔 Ale mýlí se, ten chlapec 😉😋
To možná ani ne... on už si dopředu podle svoji dedukce spočítal, že jen tak tak projdeme do semi(rozuměj 4:3 na zápasy) a tam nás ten jejich Mechov sejme. Jen fandí Hradci a myslí si že to tak dopadne.. Oni jsou teď na hrušce, tak vylezli a dovolí si kritizovat vítěze ZČ za předvedenou hru, být na 9. místě jako před měsícem a půl tak jsou zalezlý v boudě.. to je celý... jen ať si věří, neberu jim to..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
frysta
Příspěvky: 3473
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 294 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Ceremoniál předání poháru byla celkem pěkná ukázka, jak amatérsky se tady přistupuje k celé soutěži a slovo marketing je hrubě nepochopeno.

Brno slaví s fans, v opačném rohu nesou pohár, tvl jak koš s prádlem, ředitel extraligy a Pouzar....takovou dálku a ještě se nevešli na ten úzký kobereček. To chtěli asi podtrhnout, jak velkou úctu k němu cítí tím pojmenováním poháru, ne? Pominu teda drobnost, že takové věci se dělají spíš post mortem, ale ok.
Heřman tam tahá zmateného Poulu jak štěně, lidi na koberečku na sebe koukají rozpačitě, nakonec primátor (v tričku) drží ceduli Tipsport 500 000 Kč....jako hodit to na hasičský ples, tak se Forman tetelí blahem. Oceňuji nápad s fotkou před Jihem, ačkoli i tam zaznělo, že oni jsou ti nejvěrnější...no, snad gaučáci s permicemi nedávali pozor.

Není to kritika. Pobavilo a doufám, že i za rok bude takové legrando. :)
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

frysta píše: 25 úno 2023 00:55 Ceremoniál předání poháru byla celkem pěkná ukázka, jak amatérsky se tady přistupuje k celé soutěži a slovo marketing je hrubě nepochopeno.

Brno slaví s fans, v opačném rohu nesou pohár, tvl jak koš s prádlem, ředitel extraligy a Pouzar....takovou dálku a ještě se nevešli na ten úzký kobereček. To chtěli asi podtrhnout, jak velkou úctu k němu cítí tím pojmenováním poháru, ne? Pominu teda drobnost, že takové věci se dělají spíš post mortem, ale ok.
Heřman tam tahá zmateného Poulu jak štěně, lidi na koberečku na sebe koukají rozpačitě, nakonec primátor (v tričku) drží ceduli Tipsport 500 000 Kč....jako hodit to na hasičský ples, tak se Forman tetelí blahem. Oceňuji nápad s fotkou před Jihem, ačkoli i tam zaznělo, že oni jsou ti nejvěrnější...no, snad gaučáci s permicemi nedávali pozor.

Není to kritika. Pobavilo a doufám, že i za rok bude takové legrando. :)
Mam stejnej pocit. Vsechno to bylo tak nejak mimodek….

Jeste mne tam od Hermana na Poulu chybelo “Nebudte slusnej, reknere ty jmena”…
Krutohustor
Příspěvky: 39
Registrován: 20 úno 2021 09:29
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Krutohustor »

Kdo ale hraje super nad očekávání jsou Količ s Válou, těch si na ledě nevšimneš, a jestli, jo, tak jen z pozitivního hlediska.
Kula
Příspěvky: 2172
Registrován: 05 zář 2014 18:10
Dal "To se mi líbí": 850 krát
Obdržel "To se mi líbí": 281 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kula »

frysta píše: 25 úno 2023 00:55 Ceremoniál předání poháru byla celkem pěkná ukázka, jak amatérsky se tady přistupuje k celé soutěži a slovo marketing je hrubě nepochopeno.

Brno slaví s fans, v opačném rohu nesou pohár, tvl jak koš s prádlem, ředitel extraligy a Pouzar....takovou dálku a ještě se nevešli na ten úzký kobereček. To chtěli asi podtrhnout, jak velkou úctu k němu cítí tím pojmenováním poháru, ne? Pominu teda drobnost, že takové věci se dělají spíš post mortem, ale ok.
Heřman tam tahá zmateného Poulu jak štěně, lidi na koberečku na sebe koukají rozpačitě, nakonec primátor (v tričku) drží ceduli Tipsport 500 000 Kč....jako hodit to na hasičský ples, tak se Forman tetelí blahem. Oceňuji nápad s fotkou před Jihem, ačkoli i tam zaznělo, že oni jsou ti nejvěrnější...no, snad gaučáci s permicemi nedávali pozor.

Není to kritika. Pobavilo a doufám, že i za rok bude takové legrando. :)
Je to tak! Pouzara mě bylo až líto. Ten prezidentskej byl takovej anonymní...
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Já hezký jak jste někteří podělaní. Když nemusíš hrát na 100% a nejdůležitější je se nezranit, tak ten mozek vás prostě nepustí do něčeho navíc. Včera to tak bylo a bylo to i s Vítkovicemi. Výkony teď nejsou dobré, ale v Play off to bude jiný fičák.
Za mě jsme největší favorit, za námi o malinko Sparta a za mě nikdo jiný ne. To neznamená, že to tak musí dopadnout, ale pravděpodobnost je celkem přesná.
Kolář je famózní a Vála mu slušně sekunduje.
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3378
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 33 krát
Obdržel "To se mi líbí": 583 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

Momentálně asi nemáme formu na 10 výher v řadě, ale to vůbec nic neznamená. Úspěch v play-off je o tom, že se musí sejít spoustu věcí a všechno si musí sednout v play-off. Ne na konci základní části. Máme nejsilnější tým za poslední roky a k tomu asi momentálně nejlepšího trenéra v ČR. Z tohoto pohledu udělal Dědek pro úspěch maximum. Teď už to bude na hráčích na ledě. Nebo o rozhodčích?

Kdo mi ale neskutečně pije krev je Zohy. Jestli hodlá jet ve stejném rozpoložení i v play-off, tak ať jde do háje. Ty jeho zbytečný útočný fauly už mě fakt nebaví. A to mu toho ještě rozhodčí někdy dost odpustí. Momentálně není absolutně žádným přínosem pro tým. Ráďa je taky herně totálně marnej, ale aspoň nefauluje. Výkony druhé lajny budou v play-off asi vážně rozhodující.
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
Georgre
Příspěvky: 4933
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 107 krát
Obdržel "To se mi líbí": 236 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Rulík varuje: Teprve poznáme, jestli jsme tým. Slibte, že tohle nevymažete

Na škále přísnosti 1-10 dostal Radim Rulík od brankáře Romana Willa devítku. Pozor, nešlo o nic negativního. Naopak. Gólman rozebíral, jak kouč Pardubic důsledně všechny drbe kvůli disciplíně. Efekt? Pardubice ovládly ve velkém předstihu základní část Tipsport extraligy a v pátek po zápase s Kometou převzaly Pohár Jaroslava Pouzara. Rulík radši mluví o jiných, o sobě tolik ne. Ale když vás do svého pohledu na práci nechá nahlédnout, stojí to za to. „V hokeji se pohybuju spoustu let, beru to tak, že by byla moje hloupost, kdybych se nesnažil posouvat,“ říká.

Dá se brát výhra v základní části jako splnění nějakého dílčího cíle?
„Nedá, ale pro hráče je to určitá odměna za práci v celé sezoně. Měli jsme tam dlouhé série výher a tým si dokázal doteď držet konstantní výkonnost s určitými výkyvy. Ale nebyly nijak velké. První místo je jejich odměna, mělo by nás těšit, že nenastala výrazná herní krize, ani výsledkový propad.“

Takže co bylo doteď, není třeba moc přeceňovat?
„Základní část se hraje kvůli play off, abyste se do něj dostali. Pak chcete mít co nejlepší výchozí pozici. Jsme rádi, že to takhle vyšlo. No a teď přijde to hlavní.“

A vážně není první místo pro trenérský štáb třeba poznatek, že jste všechno nastavili správně a tým je pro tu hlavní část vyladěný?
„Právě, že ne.“

Ne?
„Důkazem bude jedině, když se povede play off. Pokud tam budeme hrát hokej, který chceme a věříme mu, že má být úspěšný, pak můžeme říct, že práce dávala smysl. K tomu je navíc důležité, ať má tým potřebnou energii. Ale tady zatím nejsme.“

Trenéři občas říkají, že základní část ukazuje reálnou sílu týmu. Potkáte všechny soupeře čtyřikrát, je spravedlivá, takže kdo je nejlepší, je prostě nejlepší. Takhle to nastavené tedy nemáte?
„Nemám, protože se hraje play off a hraje se o titul. (usměje se) Jsem tedy poprvé u týmu, který dlouhodobou část vyhrál, nikdy jsem to nezažil. S Litvínovem jsme byli po základní sezoně druzí, s Chomutovem v první lize taky. To důležité přichází pak.“

Když to byl tedy první zážitek, je specifické vládnout většinu sezony soutěži? Jste vystavení nahoře, logicky vás každý chce sestřelit. Hráči jsou pod tlakem, že nikam nestoupají, ale musí pozici udržet, což je vždycky těžší.

„Pro nás to celé bylo jenom dobře. Soupeř se proti nám vypnul k co nejkvalitnějšímu a hlavně k zodpovědnému výkonu. To bylo nejlepší, co se nám mohlo stát. Neměli jsme jednoduchou základní část, ani náhodou bych vám neřekl, že bychom ji vyhráli nějak v klidu. Strašně nám pomohli brankáři, Roman Will i Dominik Frodl chytali výborně. Od nich všechno začínalo. Kdybychom neměli takovou sílu v brankovišti, bylo by všechno ještě těžší, protože chyby jsme dělali. I když jsme vyhráli, tak trenéři soupeře svůj tým často chválili, jak dobře pracoval a že takhle by si představovali, aby hrál.“

V tom máte pravdu. Často zněla na tiskovkách pozitivní slova ve stylu, byli jsme pro Pardubice dobrým soupeřem, hráči zápas odmakali, ale... Pak následovalo něco o neproměněné šanci, přesilovce, výpadku.
„Přesně tak to myslím. No a jak jste říkal, že základní část je spravedlivá, tak taky není. Každý měl jiný los, je rozdíl, jestli přijedete po čtyřech dnech volna, nebo hrajete obden. Play off stejné bude. Máte soupeře, kdo z vás vyhraje čtyřikrát, postupuje. To je spravedlivé, jste ve stejné zátěži. Tam se ukáže, jak na tom kdo je.“

Roman Will v rozhovoru pro deník Sport říkal, že nejpřísnější jste po dobrých zápasech, naopak ubrat dovedete, když se nedaří. Tak schválně, po nedělní výhře v Karlových Varech 5:0 jste na úterý nastavil hodně tvrdý trénink?
„Byl ostřejší. Ale ne proto, že se vyhrálo ve Varech. (usměje se) Kluci měli v pondělí volno, tak tam bylo pár těžších věcí.“

Zaznamenal jste, že vás brankář Will označil za nejpřísnějšího trenéra, kterého kdy zažil?
„Nezaznamenal.“

A přísný jste?
„Chovám se podle toho, čemu věřím. Jsem takový, jaký jsem. Jen nic nemyslím špatně.“

To ani Will nemyslel špatně, prostě fakt a určité vysvětlení, proč Pardubice tak šlapou. Tohle berete?
„Řeknu vám to jinak. Mám tady kolem sebe kondičního trenéra Péťu Mocka, trenéra brankářů Frantu Brázdila, asistenty Ríšu (Krále) se Záďou (Zadinou) a je to práce všech, hráčů i celého realizačního týmu. A hlavně, když jsem tady nebyl na přelomu prosince a ledna a jel jsem s dvacítkou do Kanady, zvládli všechno fantasticky. To samé v létě, když jsme měli dohrávané mistrovství světa. Celé je to společná práce. Slibte mi, že tohle z toho našeho povídání nevymažete.“

Domluveno, nevymažu.
„Pro mě je tohle totiž strašně důležitý. Mám kolem sebe lidi, kteří odvádějí skvělou práci, věřím jim a můžu se na ně spolehnout.“

Rozumím, že nerad mluvíte o sobě, ale pojďme aspoň tu přísnost trochu probrat. Sebelepší realizační tým musí mít vždycky šéfa. Jste tvrdý na své hráče?
„Když je všechno správně nastavené, je lepší být přísnější než benevolentní. V dnešní době má každý tým opravdu dobré hráče, i ten který je od desátého místa dolů, má v kádru sílu. Třeba za doby Vsetína to bylo jiné, odskočily jeden, dva týmy. Nechci říct, že by si to uhrály samy, ale když máte v kádru jen samé reprezentanty, cítíte to. Dnes máte nabitou Spartu, Vítkovice jsou výborné, ohromně jim pomohl Peter Mueller, Hradec posílil před play off a má celkově velmi dobré mužstvo. Je tady hodně kvalitních soupeřů. Takže v kabině musí být všechno od trenéra jasně dané, aby hráči věděli, co a jak.“

Důslednost je důležitá, ale nesmí přejít v to, že by trenér hráče urážel a ponižoval?
„Souhlasím, to bych si ani nedovolil. Věci, které tedy budeme označovat jako přísnost, mi dávají smysl. A hráčům asi taky. Jsem úplně alergický na nějaké blbosti, všechno musí mít nějaký důvod. Důraz na konkrétní věci by měl vycházet z toho, co chcete hrát a jak všeho potřebujete docílit. Řvát na někoho jen proto, že jste to dlouho neudělali, je hloupost. Nesmíte hráče dostávat do situace, že jste sice přísní, ale v oblastech, kde přísní být vůbec nemusíte.“

Dám tedy příklad. Vyhrajete 5:0, ale cítíte, že se vám v první třetině někdo odklonil od systému. Nemávnete nad tím rukou, že hlavní je, jak se povedl zápas. Ale s dotyčným všechno stejně druhý den proberete, že takhle ne, protože příště by z toho mohl přijít problém?
„Přesně tak.“

Vždycky jste byl takový pedant?

„Spíš nějak postupně jsem sem došel. Blázen do hokeje jsem byl vždycky.“

Jako asistent Marka Sýkory nebo Ivana Hlinky taky?
„Taky, jen postupně, jak jdou roky, získáváte zkušenost. A záleží, jestli ji uchopíte, nebo ne. Snažil jsem se všechno nějak převzít. V hokeji se pohybuju spoustu let, beru to tak, že by byla moje hloupost, kdybych se nesnažil posouvat. Tím, že jsem přísný na kluky, jsem přísný i na sebe.“

Jakým způsobem se to projevuje?
„Hodně věcí můžete ovlivnit, a když se to nepodaří, nehledám problém vždycky jen v hráčích, ale v sobě. Ale sem jsem došel postupně. Hokej mě baví, zajímá, přemýšlím o něm.“

Pak by mě tedy zajímalo, jak jste třeba pracoval s Lukášem Radilem a jeho formací. Radil na začátku platil za nejnebezpečnějšího hráče extraligy, ale taky na něj přišlo období, kdy za osmnáct zápasů dal jen jeden gól. Co v tu chvíli od trenéra přichází?
„Určitě trpělivost. Lukáš a kluci kolem něj nám rozjeli sezonu a neskutečně nás táhli první půlku soutěže. Zajistili nám klid pro práci, byli nejnebezpečnější lajnou. Trochu jim pak došlo, ale věřím, že v play off ukážou svoji sílu. Je strašně těžké si udržet výkonnost celou sezonu, každého nějaký propad potká. Zásadní je, že mužstvo máme postavené tak, že výsledky stejně přicházely, i když jedna lajna trochu vypadla. A přesně o tom je pak play off, je úplně jedno, kdo dá gól, ale potřebujete ho dát. Takže u kluků je trpělivost důležitá, jsou dobří hokejisté, nesmíte zapomínat, co bylo před třemi měsíci. Věřím jejich schopnostem.“

Tím se vracíme trochu na začátek. Výsledky jste stejně měli, bylo jedno, kdo góly dává. Tím pádem se povedlo sestavu plnou osobností a hvězd vyladit, stal se z něj tým?
„Spíš si myslím, že tohle poznáme až v play off. Přijdou kritické chvíle, kdy třeba prohrajete zápas, ale musíte vyhrát dva další. Tohle umí tým. Tam se ukáže chemie, jestli je všechno, co se říká, opravdové, nebo ne úplně opravdové.“
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Dneska by byl jakýkoliv bod ze Zlína překvapením, ale proč ne? Mohli by nás podcenit.
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4478
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 834 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1020 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Dnešní sledování hokeje u Obermajerové = nadlidský úkol. První třetina v prdeli a zatim se mě povedlo jen přihlásit. Přenos stihnu spustit možná na poslední minutu třetí třetiny. V dnešní době by snad i kůň s hadem dřív blil než čůza Obermajerová něco udělá s tou amatérskou stránkou jménem tipsport. Obrázek
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Autobusák píše: 25 úno 2023 17:49 Dnešní sledování hokeje u Obermajerové = nadlidský úkol. První třetina v prdeli a zatim se mě povedlo jen přihlásit. Přenos stihnu spustit možná na poslední minutu třetí třetiny. V dnešní době by snad i kůň s hadem dřív blil než čůza Obermajerová něco udělá s tou amatérskou stránkou jménem tipsport. Obrázek
nejede to celé, vsadit, přihlásit, at jdou do prdele


šumperk už teče
snorry
Příspěvky: 853
Registrován: 20 lis 2016 23:06
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od snorry »

jn nejede tipsport tuto sezonu to je hrůza a děs
Dobrý šermíř na hovno když nepřátel je nerovno

Klaun Salfický VEN!!!
Odpovědět