Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Havlis píše: 14 úno 2023 09:23 Viděl někdo včerejší výkon Bčka? Jak chytal Růža, nějaký goly jeho?
Bučko nejlepší bek včera.

Růžička - 2 góly jdou z části za ním - chytatelné. Za 2 však nemůže, špatný výhled díky zmatkům našich hráčů.

Působil na mne však oproti Kloudymu více soustředěný - ale to mohlo být i díky Přerovu, který s ničím moc neotálel. Střední pásmo včera moc neexistovalo.
fido
Příspěvky: 3332
Registrován: 29 bře 2016 17:10
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 82 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fido »

Muf píše: 14 úno 2023 09:43 Bučko nejlepší bek včera.

Růžička - 2 góly jdou z části za ním - chytatelné. Za 2 však nemůže, špatný výhled díky zmatkům našich hráčů.

Působil na mne však oproti Kloudymu více soustředěný - ale to mohlo být i díky Přerovu, který s ničím moc neotálel. Střední pásmo včera moc neexistovalo.
Já jen doplním, když sem viděl občas ty šmudly co soupeř vystřelil, tak to je pak těžký. Jsi zvyklý na jinou rychlost a razanci a možná tě to zaskočí co na Tebe občas může přiletět. Nicméně 4 góly je dost na ELH golmana, ale měl tam dobré momenty.
HC Doufáme Pardubice
HC Drama Pardubice
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

fido píše: 14 úno 2023 10:36 Já jen doplním, když sem viděl občas ty šmudly co soupeř vystřelil, tak to je pak těžký. Jsi zvyklý na jinou rychlost a razanci a možná tě to zaskočí co na Tebe občas může přiletět. Nicméně 4 góly je dost na ELH golmana, ale měl tam dobré momenty.
Jo to je pravda, když si člověk zvykne na ELH, tak občas je zaskočený tím, co kluci v B-týmu předvádějí a jak některé situace řeší.

Co bych doporučil, tak se snažit na příští rok Hrušku se Svobodou přetáhnout k nám na celý rok. Je radost vidět, že si někdo nejde jen odvézt svojí práci, ale že se jí dokáže i bavit :thumbup: Mladí potřebují mít vedle sebe přesně někoho takového.
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Muf píše: 14 úno 2023 10:50 Jo to je pravda, když si člověk zvykne na ELH, tak občas je zaskočený tím, co kluci v B-týmu předvádějí a jak některé situace řeší.

Co bych doporučil, tak se snažit na příští rok Hrušku se Svobodou přetáhnout k nám na celý rok. Je radost vidět, že si někdo nejde jen odvézt svojí práci, ale že se jí dokáže i bavit :thumbup: Mladí potřebují mít vedle sebe přesně někoho takového.
To si napsal naprosto presne. Nebyt tehlech dvou, je jisty, ze se spadne. Dost realne to dopadne tak, ze prave diky nim se to udrzi. Nevim, jak dobre jsou placeni ve Znojme a jestli by si jeste dali Chance ligu ale tipnul bych si, ze tohle se resit urcite bude. Je potreba mit zkuseny borce co vedle nich budes hrat mladaky.
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 2996
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 654 krát
Obdržel "To se mi líbí": 365 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Muf píše: 14 úno 2023 10:50

Co bych doporučil, tak se snažit na příští rok Hrušku se Svobodou přetáhnout k nám na celý rok. Je radost vidět, že si někdo nejde jen odvézt svojí práci, ale že se jí dokáže i bavit :thumbup: Mladí potřebují mít vedle sebe přesně někoho takového.
Přesně, taky si myslím, oni už osobní ambice asi nemají, i když bodují jak málokdo, tak to dělají pro tým, ne pro sebe. Žádný individualisti, ale krásná spolupráce mezi sebou i s celou pětkou. Znojmo je bude asi na příští rok taky hodně chtít... ale mohli bychom je v klidu přeplatit:))) I příští rok budou produktivní a jsou to skuteční mentoři, což Bambus se Zdráhalem i když je mám rád, nenaplňují..
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Jirka. píše: 14 úno 2023 11:59 Přesně, taky si myslím, oni už osobní ambice asi nemají, i když bodují jak málokdo, tak to dělají pro tým, ne pro sebe. Žádný individualisti, ale krásná spolupráce mezi sebou i s celou pětkou. Znojmo je bude asi na příští rok taky hodně chtít... ale mohli bychom je v klidu přeplatit:))) I příští rok budou produktivní a jsou to skuteční mentoři, což Bambus se Zdráhalem i když je mám rád, nenaplňují..
Přidal bych i Kauta - vytáhli ho z komfortní zóny, kdy si plnil v ELH 3. a spíše 4. pětku a on se v tom teď celou sezónu tak nějak plácá. Přitom by si dle mne v klidu 2. pětku v 1.lize uhrál, kdyby se od něj nečekaly zázraky.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7444
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

kedar
Příspěvky: 2017
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Gumid píše: 14 úno 2023 12:52
Hmm, kde se stala chyba, že se "EXPERT Koreis " zase netrefil ...... :nene: :crazy:
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

kedar píše: 14 úno 2023 12:56 Hmm, kde se stala chyba, že se "EXPERT Koreis " zase netrefil ...... :nene: :crazy:
Ty myslíš toho tlučhubu? Co se pořád zastává STB Renaty?
kedar
Příspěvky: 2017
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Stars píše: 14 úno 2023 13:11 Ty myslíš toho tlučhubu? Co se pořád zastává STB Renaty?
přesně toho, se divím , že se nestydí ,pořád jen kecat, když se nakonec z toho nic nepotvrdí .., ale on je blbej a snad i tomu sám věří, jakej je " EXPERT "
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

kedar píše: 14 úno 2023 13:56 přesně toho, se divím , že se nestydí ,pořád jen kecat, když se nakonec z toho nic nepotvrdí .., ale on je blbej a snad i tomu sám věří, jakej je " EXPERT "
Ten vocas si pak na twitr vystaví, že mel ze 2/5 pravdu, tak co od takovýho "insájdra" čekáš, žejo
pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Ale tak držme mu palce. Když se bude takhle ještě chvíli ztrapňovat a před lidma a naopak některými tvrzeními naštvávat kluby a hráče, přestanou se s ním třeba časem bavit a zmizí v propadlišti dějin....
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1378
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 277 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

jimmypop píše: 14 úno 2023 14:03 Ten vocas si pak na twitr vystaví, že mel ze 2/5 pravdu, tak co od takovýho "insájdra" čekáš, žejo
Skutečně? To i když nebudu vědět nic, tak budu mít statisticky takovou úspěšnost :)
Uživatelský avatar
dreamingfish
Příspěvky: 369
Registrován: 01 srp 2014 23:55
Bydliště: Praha
Obdržel "To se mi líbí": 8 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od dreamingfish »

Muf píše: Jakým se chceš vydat po utkání směrem z Pardubic? Budu mít místo v autě a rovněž 6-ti letou fanynku :wave:

Pojedu směr Chlumec n Cidlinou.
Směr Holice, takže zcela opačným. Pořád doufám, že po čtvrtečním zákroku budu schopnej řídit, ale jistota chybí Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
FOGLIK
Příspěvky: 5145
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 739 krát
Obdržel "To se mi líbí": 344 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

dreamingfish píše: 14 úno 2023 18:02 Směr Holice, takže zcela opačným. Pořád doufám, že po čtvrtečním zákroku budu schopnej řídit, ale jistota chybí Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kdybyste to brali přes KFC tak vás můžeme vzít :)
lucas003
Příspěvky: 2665
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 124 krát
Obdržel "To se mi líbí": 410 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Nedávno tu někdo psal, že Hemák už s hokejem absolutně konec a nic okolo dělat nechce. No podle dnešního rozhovoru ve Sportu to tak teda nevypadá. Spíš naopak. Škoda, že nežije tady..
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Švýcarskej zubař byl vždycky zmrdeček, ale teď ať už shnije v pekle šmejd
Uživatelský avatar
acrylic
Příspěvky: 1102
Registrován: 29 pro 2015 09:30
Dal "To se mi líbí": 408 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od acrylic »

Tesla a Devils
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Fasel to je strašný hovado, jak tento nemorální člověk mohl řídit hokej....špína to je...
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 577
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 225 krát
Obdržel "To se mi líbí": 136 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

acrylic píše: 14 úno 2023 20:57 Nemá někdo celé chlapáci?

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/dy ... _hokej_mvo
tady by to mělo být odemklé
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7444
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Pardubičtí hokejisté se pomalu začínají chystat na rozhodující část sezony. Do play off vstoupí v pozici jasné jedničky gólman Roman Will, jenž začíná definitivně potvrzovat roli jednoho z nejlepších gólmanů extraligy. V rozhovoru pro iDNES Premium popisuje svůj styl chytání, mluví o vztahu s parťákem Dominikem Frodlem, ale i o smlouvě v Rusku a válce na Ukrajině.
S drobným několikaminutovým zpožděním dorazil na domluvený rozhovor a hned koukal na hodinky: „Omlouvám se za čekání, špatně jsem si to spočítal.“ Zatímco se kolem deváté ráno většina hráčů teprve scházela v kabině, on už měl za sebou trénink v posilovně.

„Je to můj každodenní rituál, protože si moc dobře uvědomuju, že dnešní hokej není jenom o tom, že si odtrénujete na ledě a jdete domů. Člověk má lepší pocit, když jede hned od rána. Moc mě to baví,“ popisuje pardubický gólman Will.

Co nějaké vaše další rituály?
Mám rád, když je to každý den stejné. Na zimák chodím hodně brzo, abych stihl právě posilovnu. S trenérem gólmanů a ostatními brankáři pak máme poradu, třicetiminutový gólmanský trénink, pak týmový... Po něm následují různé procedury, kolo, masáže. Jsem tu zhruba do jedné, do dvou odpoledne. Pak je čas na rodinu.

Jak na vás doléhá tíha stoletého výročí klubu? Při galavečeru jste dokonce byl na pódiu mezi ostatními legendami.
Pár lidí už se mě na to ptalo. Cítím se, jako bych v Pardubicích byl dlouho. Vtáhlo mě to, sto let Dynama mě absolutně spolklo. Na člověka to dýchá na každém kroku, všechno se hodně dobře sešlo. Cítím se tu výborně, máme skvělou partu nejen mezi gólmany. Přirostlo mi to tady k srdci.

Moderátor Martin Dejdar vás prosil o srovnání letošní a loňské sezony. To byla spíš otázka na Dominika Frodla, ne?
Je to možné, ale to je jedno. Pan Dejdar odvedl skvělou práci, říkali jsme si s klukama, že to obdivujeme. Když jsem viděl, jak probíhaly přípravy na živý přenos, tak klobouk dolů. Celá organizace byla na jedničku a myslím, že si to všichni užili.

Kterou ze všech akcí jste si užil nejvíc?
Všechny byly emotivní. Byl jsem dojatý při vyvěšování dresu Petra Sýkory a hodně pro mě znamenal i galavečer. Seděl jsem tam a říkal jsem si: Páni, sto let obrovské historie v takovéhle organizaci a v takovém městě... Jsem opravdu upřímný, když říkám, že je to pro mě hodně silné. Jsem rád, že tady můžu stou sezonu být. Snažím se udělat maximum, aby byla úspěšná.

Působíte jako člověk, který se soustředí jen na hokej a ostatní si nepouští k tělu. Nevytrhávají vás právě takové akce?
Náš marketingový tým dělá skvělou práci a je jasné, že to všechno je potřeba. Sté výročí nejde jen tak přejít. Každá sezona je pro jakýkoli klub důležitá, ale tohle je prostě něco speciálního. Všichni hráči to cítíme, ale od hokeje nás to nijak neruší. Jsme naopak pyšní, že se to všechno děje. Navíc je to dělané hlavně pro lidi, fanoušky.

Po příchodu do Pardubic jste asi velmi brzy zjistil, že je zde hokej obrovský fenomén.
To teda. Mám pocit, jako by Dynamo bylo jeden obrovský tým fanoušků, hráčů i vedení. Je potřeba s nimi všechno sdílet. Lidé mě zastavují na ulici, když jedu z tréninku nebo jdu s rodinou na procházku. Je moc hezké potkávat je s klubovými symboly na oblečení.

Máte za sebou porážku 2:4 na Spartě. Hodila se do toho reprezentační pauza, nebo byste raději hned hrál?
Většinou se říká, že když to nevyjde podle představ, tak by bylo nejlepší se ani nesvlékat a jít hned do dalšího zápasu. Na druhou stranu ale takhle prostě sezona běží. I z té porážky si musíme vzít to pozitivní. V šatně od lídrů a trenérů zazněly moc dobré věci, které bylo potřebné slyšet. Nešlo o žádné řvaní, ale o uvědomění si, jak dobrý tým jsme. Přišlo mi, že to pak ze všech spadlo. Potom jsme měli čas na to, abychom pořádně potrénovali a připravili se na závěr sezony. Tohle byla poslední pauza. Jsem přesvědčený, že trenéři nám to naordinovali pěkné ostré a budeme z toho těžit.

Sparta vás jako jediný tým v základní části třikrát porazila. Čím vás nejvíc trápí? Do play off to bude potřeba vyladit.
Je jasné, že my i Sparta jsme velmi kvalitní. Hrají se krásné vyhecované zápasy, které mají všechno, co mají mít, teď naposledy to byl svátek hokeje. Fanoušci skoro padesát na padesát a já si to moc užil. Potřetí to nedopadlo, nějak dopodrobna bych se tím však nezabýval. Základní část je dlouhá, procházíme jí velmi dobře, ale výpadky jsou naprosto logické. Nejde vyhrát 52 zápasů. A že naše prohry vycházejí zrovna na Spartu? Může tam být víc emocí. Nehledal bych v tom žádnou vědu. Co bude v play off, to nechci řešit. Věřím, že budeme úspěšní ve všech sériích.

Do konce základní části vám zbývá sedm zápasů. Máte šanci získat bodový rekord, který drží Liberec (118 bodů). Slušná motivace zavřít bránu a sebrat mu ho, ne?
(usměje se) Víte, jak to je. Když se o takových věcech začne mluvit moc nahlas, tak se většinou něco stane a nepovedou se. Samozřejmě by bylo krásné ten rekord mít, protože ve výroční sezoně bychom měli další zápis, ale jsem rád, že v kabině to opravdu moc neřešíme. Já chci hlavně vyhrát poslední zápas sezony, který by měl přijít v dubnu. Nechci říct, že víc mě nezajímá, ale všechny ostatní věci jsou jen takové dílčí na mojí cestě.

S Libercem máte za sebou dvě extraligová stříbrná finále. Jednou jako dvojka, podruhé v roli jedničky. Je něco, o čem víte, že musíte zlepšit, aby to příště konečně vyšlo?
Už jsem nad tím párkrát přemýšlel. Dneska jsem starší a zkušenější a mám jasno v tom, co od sebe chci a kvůli čemu denně tvrdě pracuji. Cíl je jasný, ale není to tak, že bych chtěl měnit konkrétní věci. Pracuji každý den, věřím sám v sebe, a když se dostaneme do finále, budu šťastný. Tam předvedu svůj nejlepší hokej.

Když vás někdo vychvaluje za zákroky, jen suše odpovídáte, že je to vaše práce. Jak se sebou pracujete, že to všechno po sobě necháváte tak stékat?
Přichází to hlavně s věkem, ale snažím se pracovat s hlavou. Pomáhají mi mentální koučové. Každé sezení je opravdu přínosné, člověka to nabudí. Seberozvoj skutečně pomáhá, cítím, že nejen v Česku je dost opomíjený. Je to velká škoda, ale věřím, že se to bude zlepšovat. Profesionální sport je o hlavě. Pro někoho víc, pro někoho míň, ale víc než z poloviny to tak je.

Hodně důležitou roli jistě hraje i trenér Radim Rulík. Je hodně znát, že tlak strhává na sebe?
Určitě, trenéry máme skvělé. Pan Rulík moc dobře ví, co dělá, což dokázal i tím skvělým úspěchem na dvacítkách, kde skončili druzí. Umí to všechno vzít na sebe a tým se díky tomu od tlaku oprostí. Stejně tak Richard Král, Marek Zadina, ale také trenér gólmanů František Brázdil.

Před play off bude ve výkonu všech hráčů potřeba spoustu věcí vystupňovat. Co můžete zlepšit vy jako gólman?
Řekl jste to správně, stupňovat práci. Zůstat konzistentní a nemít výkyvy. Tým musí vědět, co může od gólmana v zápase čekat. Můj cíl je dávat spoluhráčům co největší šanci vyhrát, víc toho ze své pozice udělat nemůžu. Když splním svoje úkoly, tak to je nejdůležitější. Chci, aby moje výkony měly vzrůstající tendenci, abych byl v klíčový moment na svém topu a rozhodoval zápasy.

Proto jste na začátku sezony neměl tak dobrá čísla a rostou až postupně?
To je i velká zásluha našeho trenéra gólmanů Brázdila. Jsem přesvědčený, že má před sebou velkou budoucnost. Věděl, co dělá, abych byl opravdu stoprocentně připravený až v play off. Ze začátku sezony jsme probírali spoustu detailů a hodně věcí postupně měnili. Ve dne v noci jsme řešili, abych byl lepší. A jsem rád, že to je znát. Sám na sobě historicky cítím, že mám pomalejší rozjezd, ale silný dojezd. Upřímně – jaro a léto jsou pro mě hrozně těžké. Nehrají se zápasy, takže to není vůbec jednoduché. Dost s tím bojuju, ale jakmile chytám pořád a jede to, tak se cítím lépe a lépe.

Od začátku sezony se čekal velký boj mezi vámi a Dominikem Frodlem, ten ale nakonec i kvůli zlomené ruce odchytal zatím jen 12 utkání a přetahovaná se vytratila.
To je pro mě opravdu složité řešit. Velká porce zápasů v řadě mi možná pomohla. Každý chce chytat – já taky –, ale ne na úkor toho, že se mému parťákovi a kamarádovi něco stane. Frodlik je výborný gólman, brzo bude v pořádku a zase do toho naskočíme spolu. Ale teď zkrátka taková situace nastala. Dominik je s námi každý den na zimáku a pořád o něm vím. Máme skvělý vztah, pomáháme si a respektujeme se. Samozřejmě je mezi námi i konkurence, ale zdravá. Nejdůležitější je, že oba máme stejný cíl. Soupeříme spolu na trénincích, což je dobré pro celý tým, protože když Frodlik vidí, že nechci dostat gól, tak ani on ne. Hráči se pak musí víc snažit a je to pro ně těžší. Je to velká sněhová koule, která se nabaluje a dělá nás všechny lepší. Za mě všechno funguje skvěle a přeju Frodovi, ať se brzo uzdraví. Ještě nás čeká dlouhá sezona.

Jakou roli pro vás teď plní Jan Růžička, kterému je jasné, že do branky se asi moc nepodívá?
Je to můj výborný kamarád, známe se od mládí z Mladé Boleslavi. Příchod do Dynama je pro něj skvělý impuls. Je to skromný kluk, takže si váží toho, že může trénovat se skvělými hráči. Je součástí dobré party gólmanů, ve které s námi je i Milan Klouček. Na něj se často zapomíná. Jsme tu čtyři.

Vrátím se ještě k Dominiku Frodlovi. V bráně působí živelně, hraje hokejkou a klidně by byl schopný vyjet do půlky hřiště. Zato vy jste až robotický. Většinu situací řešíte naprosto stejně. Jak byste se sám popsal?
Je pravda, že s Frodlikem máme naprosto odlišné styly chytání. Asi je na mně vidět, že se hodně soustředím a přemýšlím nad věcmi. Snažím se, aby všechno bylo promyšlené a v každém zápase stejné. Tým musí vědět, co se bude dít, když chytá Roman Will. Nemám rád výkyvy. Jednou skvělý zápas, nejlepší hráč utkání s nulou v zádech – a pak pět inkasovaných gólů a střídání. To nechci. Musím být konzistentní. I kvůli tomu neprojevuji moc emocí, i když se třeba ve mně zrovna něco vaří. Chci mít všechno pod kontrolou. Svoji hokejku, práci s úhly... Všechno je promyšlené.

V dobrém slova smyslu skoro nikdy neděláte žádný pohyb navíc, kolikrát se ani nenadřete při brejku soupeře. Dají se tyhle situace naučit?
Nedají, protože jsou v každém zápase úplně jiné. Vypadají stejně, ale nejsou. Člověk se nějak vyspí, něco ho bolí... Je tam tolik proměnných, které můžou všechno ovlivnit. Jediné, co můžete, je nechat tělo automaticky pracovat. Je spočítané, že když má střela z určitého místa určitou rychlost, tak gólman nemá šanci na ni zareagovat. Musí fungovat intuice. Taky je za tím spousta práce, kterou už lidi nevidí. Sledování videí protihráčů, kdo jak dal gól. V tom se taky dají nějaké věci najít, ale v bráně už jste v takovém stadiu, že všechno plyne. Určitou situaci jste viděl stotisíckrát, takže je tam i jistá setrvačnost. Víte, co se děje a co bude následovat.

V bráně tedy spíše přemýšlíte, ale v roce 2009 jste měl v dorostu Boleslavi v jednom zápase gól a dvě asistence. A k tomu čisté konto.
Řekl bych, že s hokejkou hraju dost. Věřím si a myslím, že to dokážu kvalitně. Tehdy jsem hrál s Tomášem Hykou, pamatuju si to dodneška. Bylo to hezké, v kariéře nic důležitého, ale je to fajn. Nahodili na mě puk při soupeřově power play, já to prostě vyhodil přes všechny hráče a dal gól.

Je to něco, nad čím uvažujete i v extralize?
(zamyslí se) Asi to tak má při power play soupeře každý gólman, ale na druhou stranu je to většinou o gól. To nechcete riskovat. Abych si něco zkoušel, vyhodil na zakázané uvolnění a pak bylo vyrovnáno, to bych byl za troubu. Když je to o dva, tak si s tou myšlenkou možná trochu pohrávám, ale je to až úplně vzadu na posledním místě. Snažím se hrát spíš bez myšlenek a soustředím se jen na výkon. Jakmile začnete vymýšlet, tak to nedopadá dobře. Jediné, co chci, je vyhrát zápas.

Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. Jejich vazba je jasná. Funguje i mezi vámi? V Olomouci jste jim 26. prosince založil gólovou akci.
Chemie mezi mnou a klukama funguje spíš mimo led v osobním životě a na trénincích, kde mezi sebou různě soupeříme a pracujeme navíc. V zápase ne. Kluci jsou neskuteční. K ruce mají teď Davida Ciencialu, se kterým si naprosto rozumí, ale já jako gólman do toho nezasáhnu. Často říkám, že brankář je individuální sport v tom týmovém. Je to úplně něco jiného, jsem tam vzadu 60 minut sám zavřený v bublině. V Olomouci to byla čistá náhoda, prostě jsem to tam jenom hodil a Tomáš Hyka dokázal puk sklepnout ze vzduchu. To je zase jeho umění.

Jak vás to všechny tři společně v Pardubicích baví?
Je to skvělé. Je vidět, že pro Hyčmena s Lukášem je to zábava. On je agresivní hráč, šikovný, rychlý. Tomáš zase extrémně šikovný na puku. Když věděl, že se Sedlo vrátí z Ameriky, měl okamžitě před očima, jak si to spolu budou dávat. Když oni dva jedou na bránu, tak i mě baví se na to koukat. Jsem rád, že s nimi můžu být v jednom klubu, protože k sobě máme opravdu blízko, ale hlavně mě těší, že se daří celému týmu. Máme skvělou partu a nechtěl bych, aby se na to zapomnělo. Ale věděl jsem, že s Lukášem to bude ještě lepší. Je to kluk, který zapadne do každého kolektivu a nezkazí žádnou legraci.

Bylo jasné, že bude lídrem týmu, ale adaptoval se neuvěřitelně rychle.
Jsem přesvědčený, že z toho byl nervózní a bylo to pro něj těžké. Když přijde hráč z Ameriky, tak si každý automaticky myslí, že musí dát hattrick v každém zápase. Jenže tak to vůbec není. Všude se hraje velmi kvalitní hokej. Rozdíly samozřejmě jsou, ale všichni umí bruslit a hrají systémově. V tom to bylo pro Lukáše těžké. Ale jsem rád, že ukazuje, co v něm je. Tím, že byl celý život v zahraničí, byl v Česku možná trochu nedoceněný.

Vy jste si zahraničí a Ameriku vyzkoušel taky. Proč vám to nevyšlo v NHL?
Nesedím doma a netrhám si kvůli tomu vlasy, ale když jsem nad tím přemýšlel, tak si prostě myslím, že jsem na to v tu dobu nebyl připravený. Přicházel jsem jako mladý kluk a udělal maximum, abych uspěl, jenže mně zkrátka všechno trvá trochu déle. Dostal jsem úžasnou šanci, v hokejovém životě mi moc pomohla, ale ničeho nelituji. Věřím, že se všechno děje z nějakého důvodu. Tahle epizodka zkrátka byla jen dalším krokem na cestě, kterou jsem se vydal.

A kam by chtěl Roman Will dojít?
Chtěl bych jednou skončit s hokejem a nelitovat, že jsem někde pro něj mohl udělat víc. Tohle je můj sen, který si chci splnit. Abych si mohl říct: Každý den jsi dřel a nemusíš si nic vyčítat. Jestli tam budou trofeje a ocenění, to bude krásné, ale chci, aby moje děti a rodiče byli pyšní. To je jediné, o co mi jde.

Je tu ještě jedno nepříjemné téma. S Hykou a Sedlákem v Pardubicích bohužel hrajete především kvůli válce na Ukrajině. V Rusku máte pořád platnou smlouvu s Čeljabinskem. Jak to vypadá?
Nemáme vůbec žádné informace. Nevíme, co bude, tak si vážíme možnosti hrát v Česku. I tady má soutěž kvalitu, a hlavně nás vidí hrát rodina. Musí se to nějak řešit. Jestli pomůže nebo nepomůže IIHF, je ve hvězdách. Opravdu nevím, co se může stát. Když nenaplníme smlouvy, když je naplníme... Zrušit se nedaly, protože tam jsou nesmyslná penále, která není reálné uhradit. A taky nám hrozil zákaz hraní hokeje skoro na dva roky.

S tím by vám případně mohl poradit Jan Mandát. (Pardubický útočník si nedávno odpykal dvouletou stopku za doping; pozn. red.)
(rozesměje se) To je pravda, ale vážně... Asi by bylo rozumné, kdyby nějaká autorita rozhodla, jak to má být. Často se o tom bavíme my tři v Pardubicích, ale i s agentem, který to řeší. Je to opravdu těžké. Může se stát, že do Ruska nebudeme muset jít, ale také přesný opak. Člověk má doma rodinu a rád by věděl, co bude, a hrál hokej v bezpečí.

Laicky se nabízí jednoduché řešení – prostě nenastoupit na letadlo a do Ruska nepřiletět. Ale to asi nejde, že?
Souhlasím s tím, a kdybych do toho neviděl, udělal bych to naprosto stejně. Spousta lidí si ovšem neuvědomuje, že to prostě takhle jednoduché není. A teď se vůbec nebavím o penězích. Kdo nás zná, pochopí, že v téhle situaci to o nich opravdu není. Jde o to, že si prostě nemůžete dovolit tu smlouvu zrušit. Museli jsme v Čeljabinsku dohrát minulou sezonu a už během toho nám lidé psali ošklivé věci. Bylo mi to strašně líto, protože jsem měl doma dceru s manželkou, která byla těhotná, a já naši druhou dceru poprvé viděl až po sedmi týdnech, když mi bylo umožněno vrátit se z Ruska. Za to by mi to tam asi fakt nestálo. Lidé umí druhé odsuzovat rychle, ale věci nikdy nejsou tak jednoznačné, jak na první pohled vypadají. To platí všude.

Všechno to zní až děsivě. Je i tohle situace, ve které se dokážete udržet v klidu stejně jako při hokeji?
Vůbec nechci srovnávat lední hokej a válku. Jediné, co si přeju, je to, ať to skončí. Jestli se pak bude hrát hokej nebo ne, není podstatné. Válka je kousek od nás, je to hrozně nepříjemné, chci, aby se to uklidnilo. Ale co máte dělat? Doufám, že se budeme moci rozhodnout sami a dělat to, co uznáme za vhodné. Může se však stát, že to tak nebude.

Co říkáte na postoj IIHF, která dělá, jako by se nic nedělo? Nevadil by jí ani návrat Ruska na mistrovství.
Opravdu do toho nevidím. Může to pro nás vypadat jednoznačně, máme jasno, co by se mělo nařídit a co zrušit, ale jen těžko si umíme představit, jak je svět propletený. Nepřísluší mi to hodnotit, ale federace by asi měla rozhodnout tak, jak se očekává. Je pro mě moc těžké se o tom bavit. V čemkoli, co řeknu, si lidé můžou najít svoje a odsoudit mě. V globálu bych ale vůbec neřešil, co nějaká IIHF. Válka by prostě měla skončit, ať je klid. Nějaký hokej a mistrovství světa? To teď vůbec není důležitá otázka.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7444
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

jimmypop píše: 14 úno 2023 20:44 Švýcarskej zubař byl vždycky zmrdeček, ale teď ať už shnije v pekle šmejd
Teď to čtu.



A tohle by tam mohlo zůstat

Pec92
Příspěvky: 2297
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 244 krát
Obdržel "To se mi líbí": 418 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »



Tyhle medailonky jsem měl vždycky rád. Nemůžu z Divocha jak mu ukazuje jestli se nezbláznil 😂
🔴⚪
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Fasel byl vždycky čurák, je čurák a bude čurák.
Odpovědět