Hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2726
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 602 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Soudě z toho vlákna,tak mezi fanoušky Fuels zanechal Mandy docela hlubokou brázdu 👍👍 Jsem rád, že bude zase u nás 👌✌️💯
Sweník
Příspěvky: 13942
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1126 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1109 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

JirkaPCE píše: 15 lis 2022 20:34 Taky si myslím, že s Varaďou by měli větší šanci na úspěch. Navíc pokud se jim neproberou určití hráči v útoku, kteří nejspíš berou balík, ale zatím jsou zoufalí, tak ani ten jejich kádr není až tak kvalitní, jak se před sezónou zdálo.
No, nevím. Varaďa v Třinci odvedl skvělou práci. Ale Sparta je úplně jiný klub. Stejně jako my, protože Dědek se mu asi taky ozval. A není jistota, že by to jeho "gró" fungovalo v těchto klubech.

Varaďa měl jít rovnou do Švajcu, pokud byl vůbec nějaký zájem (tady je vidět, jak je náš hokej celosvětově "respektovaný"..). A přes takové angažmá následně klidně dělat asáka v NHL. Ovšem pokud zájem nebyl, tak logicky se zkoušel dostat do Prahy.. Jen pravděpodobně přecenil své požadavky..

Tím spíš si myslím, že Hořák Spartu zvedne. Zná hráče i prostředí. A je úplně jedno, jakého bude mít asistenta.

Právě nám vznikl velmi silný soupeř v cestě za jakoukoliv medailí. Jen hlupák by se tomu smál, naštěstí ti jsou spíše jinde.. :-))
Naši kluci už musí vědět, že je čeká cesta peklem, pokud chtějí medaili. Jsem zatím hrozně rád za Rulíka. On ví, co to obnáší. A nedá jim ani po vyhraném zápase nic zadarmo. To je za mne asi jediná možná cesta..
Jakub82
Příspěvky: 2656
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 209 krát
Obdržel "To se mi líbí": 208 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Swenik
Lehká cesta kluky nečeká, ale v tuhle chvíli jsme největší favorit na titul. A tento tým ani nic jiného nemůže chtít. Nemusí se to povést, ale jiné cíle prostě mít nemůžeme. A podle mě nás reálně může porazit jenom Sparta. A při formě Vítkovice, Brno a Třinec nás můžou hodně potrápit. S dalšími týmy by to bylo špatné. S HK by to bylo o psychice, ale na to máme snad zkušený tým, aby to zvládl.
Porazit myslím v sérii play off, v jednotlivých zápasech samozřejmě kdokoliv.
Sweník
Příspěvky: 13942
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1126 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1109 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Jakub82 píše: 15 lis 2022 21:21 Swenik
Lehká cesta kluky nečeká, ale v tuhle chvíli jsme největší favorit na titul. A tento tým ani nic jiného nemůže chtít. Nemusí se to povést, ale jiné cíle prostě mít nemůžeme. A podle mě nás reálně může porazit jenom Sparta. A při formě Vítkovice, Brno a Třinec nás můžou hodně potrápit. S dalšími týmy by to bylo špatné. S HK by to bylo o psychice, ale na to máme snad zkušený tým, aby to zvládl.
Porazit myslím v sérii play off, v jednotlivých zápasech samozřejmě kdokoliv.
Já maximálně souhlasím. Proto jsem psal o "cestě peklem". Když se v play-off nepovede zápas, vše se může obrátit, ti kluci s tím musí počítat.

Můj skromný tip je, že nám pomůžou ta hubená léta, baráže, boj do posledního zápasu o existenci klubu. To muselo být mnohem větší peklo. A máme stále dost kluků, co si ho pamatují. Takže v play-off už se z ničeho jen tak neposerou.. ;-)
Uživatelský avatar
Jirka.
Příspěvky: 3074
Registrován: 05 pro 2016 20:31
Dal "To se mi líbí": 696 krát
Obdržel "To se mi líbí": 391 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jirka. »

Gumid píše: 15 lis 2022 20:12 Před hodinou byl oznámen konec Mandát v Indy.

Dost tam Mandáta oplakávají, ale jedním dechem mu přejou šťastný návrat domů a pokračování kariery
100 let klubu...,100 let našeho Dynama :pivko: Dynamo proti všem!! :wave:
kedar
Příspěvky: 2022
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Varaďa prolomil ticho o jednání se Spartou: Nechci nikam přijít bojovat
Autor: Miroslav Horák
Vstoupit do diskuse
0

Sdílet
Rychlost přehrávání
Normal
Automatické přehrávání
Kvalita obrazu
Auto
Titulky
Vypnout
Kvalita obrazu
1080pHD
720pHD
480pSD
360p
240p
Auto
Titulky
Vypnout
Sdílet
Facebook
Messenger
Twitter
Rychlost přehrávání
0.25X
0.5X
0.75X
Normal
1.25X
1.5X
1.75X
2X
Zapnout zvuk
00:00
00:10 / 02:44
Zobrazit více videí
TOP VIDEA
Dloubák: Devadesátky jako zlaté časy. Vesnice i Euro 1996, kdy Berger už balil kufry
Dloubák: Devadesátky jako zlaté časy. Vesnice i Euro 1996, kdy Berger už balil kufry
Pohled: Ronaldo se ostře rozchází s United. Ti ale měli složitý vztah jeho a Ten Haga čekat a řešit
Pohled: Ronaldo se ostře rozchází s United. Ti ale měli složitý vztah jeho a Ten Haga čekat a řešit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle Miloslav Hořava gratuloval po jarním finále Václavu Varaďovi k titulu
Václav Varaďa v třineckém dresu při rozlučce Jiřího Polanského, Martina Adamského, Lukáše Krajíčka a Petera Hamerlíka
Václav Varaďa v třineckém dresu při rozlučce Jiřího Polanského, Martina Adamského, Lukáše Krajíčka a Petera Hamerlíka
Václav Varaďa na stáži v IFK Helsinky
Václav Varaďa zapózoval pro Sport Magazín a web iSport.cz
Václav Varaďa zapózoval pro Sport Magazín a web iSport.cz
12zobrazit galerii

Ze svého sídla v Kopřivnici vyrážel k debatám do Prahy za majitelem Sparty Karlem Pražákem. Václav Varaďa eminentnímu zájemci o jeho služby představoval svou vizi, plány a záměry. Úspěšný kouč vyzvonil pilíře svého know-how, leč k velkému překvapení všech zajímavý džob nezískal. Probíhající debaty 46letý kouč veřejně nekomentoval, a když, tak ve smyslu, že zbývá doladit formality. O to tvrdší náraz do zdi přišel.


Z původně avizovaného propojení tria Václav Varaďa, Aleš Krátoška, Patrik Eliáš zbyly smíšené pocity. A taky ticho po pěšině. Pro iSport.cz klíčový projektant zlatých třineckých sezon učinil výjimku a sepsal prohlášení.

Vztek či zlobu v první reakci nečekejte, spíš pocit překvapení či nepochopení toho, v jak zarážející finále se celá akce s hledáním nástupce Pavla Patery a Patrika Martince vyvrbila. Ostatně, o údivu otevřeně mluvil sám Miloslav Hořava, k němuž přistála smlouva až poté, co klub náhle ukončil rozjeté debaty s Varaďou.

Spekulací, proč tomu tak bylo, se rojí mraky.

Příliš velký plat?

Podle zdrojů iSport.cz nikoli. A i kdyby si měl trenér říci o 600 tisíc korun měsíčně, jak se zákulisím nese (blíže pravdě je základní mzda 400 tisíc + bonusy), nešlo by o mzdu ustřelenou od nejlépe placených hráčů, ale totožnou či velmi podobnou.

Příliš velký nárok na vliv v klubové hierarchii z pohledu Sparty?

To je pravděpodobnější verze. Varaďa se netají tím, že vyžaduje právo spolurozhodovat o transferové politice, odmítá roli stratéga, odpovídajícího za výsledky, pokud mu jiní nakupují zboží bez předchozí konzultace.

Tak to má nastavené a nejede přes to vlak. „Byl jsem od počátku otevřený a transparentní v tom, jak si myslím, že je potřeba hokej dělat. Já nechci nikam přijít bojovat, mám vizi, která vede k úspěchu, a věřím, že týmový úspěch je ta absolutní meta, která lidi spojuje a přináší radost,“ zmiňuje Varaďa. „Po všech vždy vyžaduji maximální nasazení pro tým. Sám jsem připravený plně nést zodpovědnost, s tím ale nutně souvisí i odpovídající kompetence,“ nastiňuje v prohlášení.

Je veřejným tajemstvím, že u Ocelářů v tomto směru na sebe občas narážely osobnosti Václava Varadi a sportovního ředitele Jana Peterka. Když v průběhu minulé sezony náročný kouč vysvětloval svůj odchod a důvody nedodržení dlouholetého kontraktu, zmiňoval nutnost táhnout společně jedním směrem. Což v Třinci přestal cítit. Proto se rozhodl odejít.

Venca Varaďa! Třinečtí fanoušci ocenili asistenci bývalého kouče v exhibici

Sdílet
Rychlost přehrávání
Normal
Automatické přehrávání
Kvalita obrazu
Auto
Titulky
Vypnout
Kvalita obrazu
360p
240p
Auto
Titulky
Vypnout
Sdílet
Facebook
Messenger
Twitter
Rychlost přehrávání
0.25X
0.5X
0.75X
Normal
1.25X
1.5X
1.75X
2X
Zapnout zvuk
00:00
00:10 / 00:29

Podle všeho se potřebných pravomocí ve Spartě nedočkal. „Trenér musí spolurozhodovat se sportovním úsekem a majitelem o skladbě A-týmu, příchodech hráčů i jejich smlouvách. Je to týmová práce, ve které má mít trenér silné slovo. Jen tak může nést skutečně zodpovědnost za daná rozhodnutí a výsledky,“ píše Varaďa.
Prohlášení Václava Varadi pro iSport.cz

„Hokej je týmová hra. Tým je pro mne vždy na prvním místě. Jsem přesvědčený, že znám cestu, jak být v hokeji úspěšný. A věřím, že týmový úspěch je ta absolutní meta, která lidi spojuje. Sám jsem připravený plně nést zodpovědnost, s tím ale nutně souvisí i odpovídající kompetence. Trenér musí spolurozhodovat se sportovním úsekem a majitelem o skladbě A-týmu, příchodech hráčů i jejich smlouvách. Je to týmová práce, ve které má mít trenér silné slovo. Jen tak může nést skutečně zodpovědnost za daná rozhodnutí a výsledky.

V této své vizi i požadavcích jsem byl od počátku naprosto transparentní i směrem k vedení Sparty, kterému jsem nastínil koncepci, jak ji chci dostat v tabulce zpět tam, kam patří. Věřím, že kdyby se Sparta po této cestě vydala a pracovala jako jeden tým, dosáhli bychom spolu úspěchů. Plně respektuji konečné rozhodnutí Sparty.

Nechci jednání detailně komentovat. Byl jsem od počátku otevřený a transparentní v tom, jak si myslím, že je potřeba hokej dělat. Já nechci nikam přijít bojovat, mám vizi, která vede k úspěchu, a věřím, že týmový úspěch je ta absolutní meta, která lidi spojuje a přináší radost. Po všech vždy vyžaduji maximální nasazení pro tým. Sám jsem připravený plně nést zodpovědnost, s tím ale nutně souvisí i odpovídající kompetence.“

Tipsport extraliga
před 9 hodinami
Proč Sparta nevzala Varaďu: obavy ze změn i léčitel s klubovou krví
Proč Sparta nevzala Varaďu: obavy ze změn i léčitel s klubovou krví
kedar
Příspěvky: 2022
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Pardon líp to neumím ...
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5335
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 156 krát
Obdržel "To se mi líbí": 456 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Hokejová liga mistrů. Zvláštní to podnik.

Neříkám, že tyto konfrontace nejsou zajímavý a že nedávají smysl. Přiznám se ale, že mně dnešní LM vůbec neláká a nezajímá.

Za mně dávají smysl turnaje před sezonou, nebo jednorázové akce jako Spengler cup (časově omezené akce, ideálně když liga stojí).
Birky
Příspěvky: 136
Registrován: 16 zář 2019 13:52
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Birky »

kedar píše: 16 lis 2022 06:19 Pardon líp to neumím ...
Úplně v pohodě, díky za to...

Každopádně to na mě celé působí tak, že se fakt Ton s Hlinkou báli o korýtka. A každý ze Sparty si může říkat, co chce. Přišel trenér, který 3x vyhrál titul s tím, že ví, jaká ta cesta k titulu je. A vlastně - logicky - řekl, co za to chce a jak to chce/jde. Kdyby s tím přišel někdo, kdo tu EHL nevyhrál, tak asi chápu, že to vedení Sparty nemusí vnímat, ale takhle? To opravdu není o ničem jiném než o korytech. Ať se na mě nikdo ze Sparty nezlobí.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5335
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 156 krát
Obdržel "To se mi líbí": 456 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Není teoreticky nereálný, aby po tomhle kole Sparta "poskočila" na poslední místo.

Možná by tam v Třinci mohl zaskočit Varaďa, když Hořák kácí něco v lese. Na nějakou tu almužnu by se ve Spartě asi složili...;-)
PetrS
Příspěvky: 257
Registrován: 01 srp 2014 19:25
Dal "To se mi líbí": 71 krát
Obdržel "To se mi líbí": 74 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PetrS »

Itchy píše: 16 lis 2022 09:08 Hokejová liga mistrů. Zvláštní to podnik.

Neříkám, že tyto konfrontace nejsou zajímavý a že nedávají smysl. Přiznám se ale, že mně dnešní LM vůbec neláká a nezajímá.

Za mně dávají smysl turnaje před sezonou, nebo jednorázové akce jako Spengler cup (časově omezené akce, ideálně když liga stojí).
Mě zase příjde hokejová LM zajímavější než přáteláky v EHT a klidně bych EHT zrušil na úkor ligy mistrů.
Vakr
Příspěvky: 62
Registrován: 19 bře 2021 10:24
Dal "To se mi líbí": 13 krát
Obdržel "To se mi líbí": 13 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Vakr »

Jirka. píše: 15 lis 2022 22:46 Dost tam Mandáta oplakávají, ale jedním dechem mu přejou šťastný návrat domů a pokračování kariery
Nebude to pro něj jednoduchý přesun. Myslím, že víc z té části mimo led, než na ledě. Čekal jsem, že právě proto podepíše jinde v extralize - přeci jen PCE a ještě o to víc v této sezóně, jsou prostě víc propírané, než třeba Vítkovice o kterých se u něj spekulovalo. To, jak mu to tu někteří budou dávat sežrat asi nebude úplně příjemné, ale tak snad si je toho vědom, je na to ready a ustojí to.
Pec92
Příspěvky: 2345
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 446 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Bego už dnes musí za tři
🔴⚪
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Až teď jsem zaregistroval návštěvu nemocného Salminga v "jeho" Torontu. Jeden z mých vzorů, jeden z prvních Evropanů, který udělal do NHL zářez...
Dojemné a strašidelné... Může to potkat každého z nás, bez ohledu na životosprávu...
Jakub82
Příspěvky: 2656
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 209 krát
Obdržel "To se mi líbí": 208 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

PL8
Je mnoho negativního v tomto světě, ale ALS je ta největší kurva všech kurev. Omlouvám se za úroveň mého příspěvku.
Propulse
Příspěvky: 6699
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 661 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Jakub82 píše: 16 lis 2022 11:26 PL8
Je mnoho negativního v tomto světě, ale ALS je ta největší kurva všech kurev. Omlouvám se za úroveň mého příspěvku.
Neuveritelny, co tahle nemoc dokaze. A jak rychle.. brr..
JirkaPCE
Příspěvky: 3545
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 401 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Sweník píše: 15 lis 2022 21:14 No, nevím. Varaďa v Třinci odvedl skvělou práci. Ale Sparta je úplně jiný klub. Stejně jako my, protože Dědek se mu asi taky ozval. A není jistota, že by to jeho "gró" fungovalo v těchto klubech.

Varaďa měl jít rovnou do Švajcu, pokud byl vůbec nějaký zájem (tady je vidět, jak je náš hokej celosvětově "respektovaný"..). A přes takové angažmá následně klidně dělat asáka v NHL. Ovšem pokud zájem nebyl, tak logicky se zkoušel dostat do Prahy.. Jen pravděpodobně přecenil své požadavky..

Tím spíš si myslím, že Hořák Spartu zvedne. Zná hráče i prostředí. A je úplně jedno, jakého bude mít asistenta.

Právě nám vznikl velmi silný soupeř v cestě za jakoukoliv medailí. Jen hlupák by se tomu smál, naštěstí ti jsou spíše jinde.. :-))
Naši kluci už musí vědět, že je čeká cesta peklem, pokud chtějí medaili. Jsem zatím hrozně rád za Rulíka. On ví, co to obnáší. A nedá jim ani po vyhraném zápase nic zadarmo. To je za mne asi jediná možná cesta..
Určitě nás jednoduchá cesta nečeká, ale Hořava mně jako trenér přijde přeceňovaný.
Stars
Příspěvky: 6712
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 911 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Itchy píše: 16 lis 2022 09:08 Hokejová liga mistrů. Zvláštní to podnik.

Neříkám, že tyto konfrontace nejsou zajímavý a že nedávají smysl. Přiznám se ale, že mně dnešní LM vůbec neláká a nezajímá.

Za mně dávají smysl turnaje před sezonou, nebo jednorázové akce jako Spengler cup (časově omezené akce, ideálně když liga stojí).
já včera koukal na Farjestad vs Hradec, hosté hráli velice dobře, domácí jenom to odklouzat....a hlavně, hala prázdná absolutní nezájem...je to takové divné
Stars
Příspěvky: 6712
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 911 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

já si přečetl na webu rozhovor s Tónem, opravdu jsem rád, že tam Varaďa není.....nevyužili velkou šanci, ten klub opravdu posunout, Tón a Hlinka jsou tam 4 roky, a vůbec nic, pro nás jedině dobře...
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3959
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 59 krát
Obdržel "To se mi líbí": 506 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Stars píše: 16 lis 2022 14:20 já včera koukal na Farjestad vs Hradec, hosté hráli velice dobře, domácí jenom to odklouzat....a hlavně, hala prázdná absolutní nezájem...je to takové divné
No tak byl tam jen Hradec, být tam Pardubice, tak se tam nebude týden před zápasem mluvit o ničem jiném :wave:
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5335
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 156 krát
Obdržel "To se mi líbí": 456 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Muf píše: 16 lis 2022 14:26 No tak byl tam jen Hradec, být tam Pardubice, tak se tam nebude týden před zápasem mluvit o ničem jiném :wave:
Hockey town kolego... :-) To by se přisosalo pisálků.....
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8463
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 490 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1113 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Stars píše: 16 lis 2022 14:20 já včera koukal na Farjestad vs Hradec, hosté hráli velice dobře, domácí jenom to odklouzat....a hlavně, hala prázdná absolutní nezájem...je to takové divné
Poločasovej Csaplár jak vyšitej
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5821
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 161 krát
Obdržel "To se mi líbí": 867 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Na zápasy playoff chodí ani ne dva tisíce lidí. Jen v Mnichově bylo přes 4 tisíce a Salcburku 2700... Divácky hokejovou ligu mistrů válcuje třeba i házenkářská Champions league...Hokejová se podle mě definitivně neuchytla. Projekt to nebyl špatnej, ale prostě z nějakýho důvodu to netáhne... Pro lidi jsou mnohem víc zajímavější zápasy v rámci jednotlivých národních soutěží, než konfrontace s jinými evropskými týmy... Na příští sezonu jsou nějaký změny, méně účastníků, ale o to složitější systém... Nechci to hanět, ale nemyslím, že změny pomůžou...
Uživatelský avatar
Rahmed
Příspěvky: 1568
Registrován: 03 srp 2014 21:56
Bydliště: Těšín
Dal "To se mi líbí": 793 krát
Obdržel "To se mi líbí": 227 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Rahmed »

Byl to živý rozhovor. Alois Hadamczik někdy i dost emotivně vysvětloval, proč je podle něj nutné zrušit v českém hokeji pozice regionálních trenérů. Rozebíral své spojení s Jiřím Šlégrem a objasňoval, jakou má pro něj a další bývalé hráče roli. Ke svým vizím potřebuje mít na své straně výkonný výbor. „Víte, čemu věřím? Že lidi tam pro dobro věci ruku zvednou. Neovládám je, ale přesvědčím je,“ říká. Poprvé vysvětluje, proč skončil na svazu Josef Řezníček.

Nový vládce českého hokeje se umí pořádně rozvášnit. Alois Hadamczik své cestě hodně věří, což poznáte i z jeho projevu. „Fakt nás máte za pitomce?“ rozohnil se v jednom případě. Svaz chtěl některé pasáže při autorizaci vysvětlit a upravit, ale deník Sport na jím zaslanou upravenou část nepřistoupil. Z povídání by se vytratila autenticita i zápal, s jakým hokejový prezident hájil své postoje.

Brzy budete ve funkci pět měsíců, což je při dvouletém cyklu už skoro čtvrtina období. Často slyším, že nikdo v hokeji moc neví, co se má změnit do listopadu, do ledna a kde má být český hokej v létě 2024, až přijdou další volby. Existuje nějaký takový plán?
„Vždyť je to jasné, chceme změnit hokej tak, že kluby získají víc peněz na trenéry a právě kluby budou vychovávat hráče. Právě ony ponesou zásadní zodpovědnost za výchovu hráčů a za kontrolu práce trenérů. Tohle je zásadní změna, zmizí velký ansámbl regionálních trenérů.“

Svaz zařídí, že soukromé subjekty, tedy kluby, získají víc peněz na své trenéry?
„Samozřejmě, svaz dostává dotace a nebude je dávat na to, že regionální trenér někam jede a udělá si jen čárku. Naším cílem je, aby každý klub měl co nejvíce profesionálních trenérů mládeže, aby se věnovali dětem v plné míře. Musíme mít trenéry, kteří jsou vzdělaní, vybírá si je klub a on na ně bude dohlížet. Když pošleme ze svazu víc peněz, tak nebudeme klubům na trénink vysílat nikoho, kdo trénoval maximálně nějakou nízkou soutěž a akorát straší lidi.“

Tím myslíte regionální trenéry?
„Ano. Nám takhle teď uteklo deset milionů korun.“

Ročně za projekt regionálních trenérů mládeže? Nestojí polovinu?
„Mluvím o regionálních trenérech a regionálních trenérech brankářů, k tomu skills (trenéři dovedností) za čtyři miliony. To je celkem zhruba patnáct milionů. Dlouhodobě si děláte nějaký názor a taky jsem diskutoval s minulým vedením svazu (o regionálních trenérech – pozn. aut.). Teď jsem převzal čísla, která vám klidně dodám. Když přijede ke mně na Moravu někdo jednou, maximálně dvakrát ročně, ukáže mi hodinu trénink. Co si z toho jako zkušený trenér vezmu? Nic.“

Počkejte, ale myšlenka, že mám regionální trenéry řízené svazem, kteří jezdí po malých klubech, pracují tam s trenéry, podílejí se na vývoji, přeci není špatná. Že to kolikrát nefunguje, někdy trenér nepracuje, není věc projektu, ale že ho systém nehlídá. Nestálo by spíš za to nastavenou věc reformovat?
„My nejsme policie , ale hokejový svaz.“

Ale svaz regionální trenéry platí. Proč by je nehlídal?
„Tak jinak, budete třeba manažer Vítkovic a my ze svazu nastavíme, kolik trenér juniorky a dorostu musí mít peněz. Dáme pro trenéry dotační peníze, nad rámec přidáme další peníze, které seženeme. Bral byste to?“

Určitě.
„Pokud ale v klubu nebudete dobře pracovat a nebudete mít dobré trenéry, nikoho si nevychováte. Jdete proti sobě, dostáváte na výchovu peníze, tak se podle toho zachovejte. Kluby si musí uvědomit, když nedonutí trenéry k lepší práci, ať už přístupem, zarputilostí, zodpovědností, nemůžeme změnit mládežnický hokej. A proto ztratil systém regionálních trenérů svůj význam.“

Jak bude vypadat hokej, když teď juniorská liga nevychovává hráče ani pro Chance ligu?
„Změna je, že dobře zaplatíme trenéry, on totiž nemůže přiběhnout pět minut před tréninkem, udělat jednotku a pak běžet na brigádu. Mám v tomhle pravdu?“

Nerozporuju, máte.
„Vidíte, jasně nastavíme propozice, kdy trenér musí být v šatně, co musí dělat. Tohle chystáme a připravujeme i další projekty. Diskutujeme, nejsou to jen rozhodnutí od stolu. Nyní měníme, že místo regionálních trenérů zavádíme profesionální trenéry u mládežnických reprezentací, dostanou dobrý plat, auto, GPS a CCS kartu. Skončí jim soustředění a je pak čeká práce na měsíčním plánu, který s nimi vyladíme. Jeden trenér dostane širší kádr hráčů (30-35) a bude po celé období sledovat jejich výkonnost, tělesnou připravenost, bude jezdit do klubu a komunikovat s trenéry daných kategorií. To samé platí pro trenéry brankářů a všichni by měli chystat i semináře. Kdo se bude chtít vzdělávat, tak bude. Kluby pak musí vyřadit ty, kteří nemají zájem se posouvat a nepracují dobře. Je potřeba kluby přesvědčit, ať tlak vychází od nich. Sjednotíme i testy připravenosti, aby bylo jasné, kdo má hráče nachystané a kdo ne. Všechno připravené máme. Tím jsem, myslím, odpověděl dost podrobně, ne?“

Opravte mě, jestli se pletu. Ale chápal jsem regionální trenéry tak, že mají jezdit do Žďáru, Třemošné, do Litomyšle, tam mají pomáhat nastavovat tréninkové procesy, ať mládež kvalitně trénuje i v malých klubech. Když půjdu do důsledku, velké kluby prostředků mají dost, jen za ně radši přeplatí hráče do extraligy. Ony je mohou investovat do vlastního rozvoje, je to o preferencích. Nebo ne?
„Počkejte, podívejte se roky zpátky, žádní regionální trenéři nebyli. Hráči v malých klubech rostli taky. Víte, co vám řeknu? V malých klubech je jedna věc úplně nejlepší, vidíte ji třeba v Americe. Tam trénují rodiče.“

Ano, tu nejnižší a nejlevnější úroveň „A“, když jdete na nejvyšší „AAA“, tak tam jsou placení profesionálové, což je dost velký rozdíl.
„To je pravda, od deseti let výš to tak je. Bavil jsem se o tom s Markem Židlickým , který vychovával takhle za mořem svého syna. Ale když se vrátím k nám, viděl jste vůbec někdy kvality regionálních trenérů? Jak na hřišti pracují? Já je viděl. Udělal si třeba jen čárku a šel. To je asi špatně.“

A o tom právě mluvím. Na tenhle případ jistě narazíte, ale neříká, že projekt je nutně špatný. Říká, že zmíněný člověk je flink a že svaz nekontroloval, co zavedl. Myšlenka, že kvalitní a zkušený trenér vzdělává jiné trenéry v malých klubech, se špatně nejeví.
„Říkáte kvalitní a zkušený. Proč, když jsou tak dobří, nepracují v klubech? Pak by si přeci vzali tým a něco s ním předvedli. Kecat, udělat kemp u mě v Kravařích, tancovat kolem kuželů? To je snadný. Vezmi si tým, ukaž výsledky! Udělat si kemp, vzít si za něj patnáct litrů je snadný.“

Jen jste odbočil k soukromým kempům. Já se bavím o regionálních trenérech.
„No a ti nejsou respektovaní trenéry ani kluby.“

Tak vyberu takové, kteří budou, ne?
(usměje se) „Zkušený trenér vám nebude dělat za pětadvacet tisíc, ani za čtyřicet ne. Ten chce osmdesát.“

Proč nemůže roli krajského trenéra plnit třeba mladý trenér, který hrál hokej do juniorů, pracoval někde v klubu a dál se vzdělává? Má elán, chce se někam posunout. Malému klubu má takový člověk co dát, postupně prostředí posouvá, rozvíjí.
„Vzdělaný trenér je jedna věc. Ale že jsem si přečetl knížku? Tak jsem se akorát něco naučil. Pak je ale praxe! Podívejte, já chci zkušené kluky u reprezentací, kteří budou dobře zaplacení.“

Což je ale risk, ne?
„Jaký risk?“

Protože pořád mluvíte jen o té špičce. Podhoubí hokeje necháte žít vlastním životem.
„Víte, co je důležité v podhoubí? Aby tam všichni milovali hokej, aby dali možnost dětem bruslit.“

Aby měli peníze a věděli, jak učit děti pohybový rozvoj, bruslení a posouvat je v hokeji?
„Hlavně, ať nechají v začátcích děti hrát a nekafrají do toho. Někteří chytráci jim kolikrát tak radí, že... Já bych se postavil a hodil dětem puk. Díval se, kdo a kam umí nahrát, upozornil je, ať zvednou hlavu. Víte, co je nejhorší? Někteří trenéři děti kolikrát hrát nenechají. Okopírují někde cvičení a trenér, který kopíruje cvičení a neví, proč ho dělá, není trenér. Radši, ať děti dostanou volnost. A jestli někdo vyniká, přijde vyšší kategorie, kde už jsou vzdělaní trenéři. Když vezmu peníze Litoměřic a z regionálních trenérů, tak máme pro kluby 30 milionů, které se jinak hodily do kanálu.“

Jen tedy pak musíte mít ale konkrétně vypsané úplně nové programy. Pokud se nepletu, nejde jen vzít a přesunout. Pořád jen slyším, že „dáme“. Odkud?
„Fakt nás máte za pitomce? Tohle přeci víme, jednáme s NSA (Národní sportovní agenturou) o možných programech podpory.“

Nemám vás za pitomce. Jen když se vrátím zpátky na začátek, prostředí netuší, kam hokej míří. Nepředstavil jste nikdy konkrétní vizi s daty a plány. Proto se ptám.
„Delegáti mě přece zvolili proto, že něco v hlavě mám a že mám s hokejem zkušenosti. Přeci nemůžu vzít peníze a svévolně je někam přesunout, na dotační peníze píšeme programy. Neděláme chyby. Když budeme chtít prostředky navýšit, je třeba postupovat podle propozic programů a navýšení provést z peněz získaných od reklamních partnerů. Celou dobu se tady nadává na svaz. Chci, ať se nenadává vůbec, a když už něco, tak ať jde vše konkrétně za kluby. Přijdu klidně na APK (Asosicace profesionálních klubů) a řeknu jim, kdo měl nejhorší testy připravenosti. Pokud to oznámím takhle veřejně, někdo se třeba zastydí a doma začnou pracovat úplně jinak. Tohle je hlavní smysl změny.“

Vy se tady trochu rozčilujete. Ale nemyslíte si, že takhle jste měl vystupovat už dřív a říkat celému hnutí, co chystáte?
„A jak to mám udělat?“

Máte na svazu svůj tiskový aparát, navíc byste měl být víc slyšet a vidět.
„Zaprvé jste mě nikdo neoslovili. A hlavně změny, které se připravují, potřebují svůj čas, a proto nemůžu dávat polovičaté rozhovory.“

Nesouhlasím, oslovili. Vy jste chtěl dělat výstup až po uzavření auditorské zprávy, že oznámíte všechno najednou.
„A teď jste mě oslovil a poslal otázky, které nejsou z vaší hlavy, pardon.“

Zajímavé. Z čí by asi tak byly?
„Nejsou. Dostanu od vás dotaz, že pode mě bude spadat Jiří Šlégr , kam bude jezdit a koho bude mít na starosti.“

Jistě, byl to váš protikandidát v prezidentské volbě, teď je členem výkonného výboru a dostal jsem se k informaci, že Jiří Šlégr má být jedním z trenérů, kteří budou objíždět republiku. Ptal jsem se, co bude náplní jeho práce a jak má nový model vypadat. Co je na tom špatného?
„Dobře, nic. Vysvětlím vám, co mě tak dráždí. Jirka se cítil podvedený, protože mu neřekli věci, které se na svazu děly. Někteří lidé jsou proti Jirkovi. Proč jste tam nenapsal, že pode mě spadá Jarda Jágr a co bude dělat?“

Protože jsem se dostal k informaci, že tam má být Jiří Šlégr. To je moje práce, zjišťovat, co se v hokeji děje.
„No a proč se k vám dostala informace o tom, že se mnou spolupracuje Šlégr? Protože on ukázal, že je charakterní kluk, jasně řekl, že nebyl informovaný dřív tak, aby za něco mohl zodpovídat.“

V Králově výkonném výboru?
„Jasně. Prostě měli někteří lidé zlost za Šlégra, tak hned se vytahuje, že má spojitost s Hadamczikem. Tu informaci máte ale špatnou, Jirka Šlégr je jeden z členů výkonného výboru. Nebude jezdit po klubech, ale bude společně s osobnostmi českého hokeje, jakými jsou například Jarda Jágr, Plekanec , Nedvěd , Židlický, Šmíd, Michálek, pomáhat u mládežnických reprezentací. Dáváme jasně najevo, že chceme mladým klukům předat názory a zkušenosti osobností, které nás proslavily ve světě. Celkově chceme ukázat, že národní tým je pocta, speciální věc. Už i kabina šestnáctky musí vypadat úplně stejně jako u dvacítky. Dáváme jasně najevo, co reprezentací můžete získat a co můžete ztratit. Pak je tady další věc, zatím fáze úvah a plánů. Ale jak byste třeba odměnil vítěze extraligy dorostu a juniorů?“

Zařídil bych jim výlet na NHL do Ameriky.
„Děkuju. Přesně tohle mám v hlavě taky, jen musíme všechno prokalkulovat a projednat. Chceme klukům ukázat, kam mohou dojít. A co k tomu potřebujeme? Ne regionálního trenéra, ale vzdělaného trenéra v konkrétním týmu. Klíčové je, aby se nastavilo takové prostředí, že když se kouč otočí a hráč udělá o pět kliků méně, pochopí, že šidí sebe, nikoho jiného.“

Často o svých plánech ale hovoříte jako o hotové věci. Co když narazíte u výkonného výboru? Přeci všechno musí odsouhlasit.
„Vím. Ale jaký mám mandát? Třicet jedna hlasů z voleb, celý život pracuju jako trenér a za mnou je pět medailí v nároďáku a sedm v extralize. Víte, čemu věřím? Že lidi ve výkonném výboru pro dobro věci tu ruku zvednou. Neovládám je, ale přesvědčím je.“

A když ne?
„Tak pak udělám tiskovou konferenci, kde vysvětlím podrobně moje vize s tím, že je výkonný výbor neodsouhlasil. Ale věřím, že 16. listopadu se tím budeme zabývat. Všechno mám rozpracované, všichni členové dostanou informace. Musím si věřit, že je přesvědčím. Třeba s Jirkou Šlégrem jsme proti sobě stáli ve volbách, ale neřvali jsme na sebe, nepomlouvali se. Já pouze dostal víc hlasů a dnes spolupracujeme. Pevně věřím, že výkonný výbor všechno podpoří.“

Tím pádem výkonný výbor vše, co plánujete, do detailu zná a má se podle čeho rozhodovat?
„Samozřejmě. Některé věci z minulosti se líbit nemohou, protože žasnete, co se dřív dělo. Za sponzora máte Škodovku, ale vy kupujete jiná drahá auta Porsche Cayenne a Jeepa za 10 milionů, což mi nepřijde normální. Tohle se už dít nesmí. Zásadní taky je, že s kluby v Česku musíme mluvit, přesvědčit je o naší cestě, získat si je. Nechceme nikomu něco nařizovat. Pokud nám nepomohou ony, jsme tady k ničemu. Právě kluby jsou nejdůležitější.“

Na svazu jste taky provedli první čistku, ale nijak jste ji nekomentovali. Josef Řezníček a Petr Studnička skončili proto, že jsou spojeni s érou Tomáše Krále?
„Nejsem mstivý člověk. Provedli jsme reorganizaci, změnu řízení. Pepa Řezníček pracoval na sportovním úseku a my jsme řešili, jestli jej v takové funkci potřebujeme. Kdysi pracoval jako agent, pak dělal ředitele extraligy. Když ve funkci skončil, zavánělo mi to tím, že dostal takovou náhradní funkci. Beru sportovní úsek jako důležitou věc a nechtěl jsem, aby tady někdo měl náhradní funkci.“

Pokud jsem to ale dobře pochopil, pozice šéftrenéra Filipa Pešána se rozpadla na víc funkcí. Něco obsáhne Jiří Kalous, něco měl mít na starosti Josef Řezníček. Jeho roli vy tedy dál rozštěpíte?
„O Filipu Pešánovi se bavit vůbec nechci. Co se týká trenérských kvalit, Pepa mi do výchovy mladých prostě neseděl. Řídil extraligu, což není výchova mladých kluků. A pak jste se ptal na Studničku. Kdybych se měl zbavovat Králových lidí, musím přijít, jak ve správné západní firmě, všechny pozvat do kanceláře a rozdat hromadné výpovědi.“

Proč jste do toho nešel?
„Tak by to mělo být. Když někdo dělá dlouho na jednom fleku a dělo se na svazu, co se dělo, tak hodně jedinců se na určitých činnostech podílelo. Není řečeno, že k nějakým dalším krokům ještě nedojde, chci korektní firmu, kam může kdykoliv přijít finanční úřad nebo policie a vím, že všechno je v pořádku. K tomu chci na vysoké úrovni sport. Se Studničkou jsem měl obrovský problém v osmnáctce. Písemně jsme mu dali nominaci reprezentace. Druhý den jedu autem, volal mi, že viděl zajímavého hráče na Spartě, tak jestli ho může dát mezi náhradníky. Řekl jsem, že klidně. Jenže to byl Slovák František Gajdoš. Nevolal jste mi pak náhodou kvůli tomu vy?“

Ano, přišlo mi zvláštní, co jste udělali.
„A všichni na svazu měli srandu samozřejmě ze mě. Volal jsem Studničkovi, že ho zachráním. Ať zavolá do novin, že se stala administrativní chyba a omylem se tam přepsal hráč ze Sparty. Pak jste mi zavolal a já vám řekl, že dám klidně písemně, že jsem hráče nenominoval. Studnička se do mě pustil, že jsem mu naložil. Ale já že mu naložil? On udělal chybu, mě všichni zesměšňovali. On pak jako manažer odstoupil. Když jsem přišel na svaz, Studničku jsem neřešil. Dvakrát jsem slyšel, že nepracuje, jednou od Martina Urbana, to samé říkal Milan Hnilička . Nepletl jsem se do toho, ale řekl jim, že pokud to tak je, ať mu dají výpověď. Takže žádná msta, žádný Král. To opravdu nehraje roli.“
Život jde dál...
JirkaPCE
Příspěvky: 3545
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 401 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Tak v pozvánce na zítřejší zápas je rozhovor s Paulovičem. Takže to asi zatím nevypadá, že by se ten případný trejd měl v nejbližší době dotáhnout.
Odpovědět