Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

Georgre píše: 05 zář 2022 09:58 Furcha lákali z KHL na obrovský balík! Přemýšlel a odmítl. Těší se do Komety

Těsně předtím, než podepsal tříletý kontrakt s Kometou, mu na stůl přistála mimořádně lukrativní nabídka z KHL. Gólman Dominik Furch přiznal, že o ní chvíli uvažoval. Než ji zavrhl, kvůli známým okolnostem… „Nakonec jsem si říkal, že mi to za ty peníze nestojí,“ hlásí 32letý brankář, jenž naposledy vychytal titul ve švédském Färjestadu. Teď by rád dosáhl podobného úspěchu s brněnským vekloklubem. „Ambice jsou velké,“ tvrdí elitní brankář v rozhovoru pro iSport premium.

Preferoval zahraniční angažmá, byl v kontaktu s jedním klubem ze Švýcarska, jednání se však protahovala. Takže nakonec vyslyšel vábení Komety. „Moc se těším. Hlavně na skvělé fanoušky, kteří dokážou vytvořit báječnou atmosféru,“ tvrdí mistr extraligy se Slavií z roku 2008 a účastník dvou světových šampionátů i olympijského turnaje.

Jak jste prožíval nejistotu posledních týdnů? Poté, co jste vychytal Färjestadu titul, o vás už švédský klub neměl zájem. Pak jste dlouho čekal…
„Byl jsem ochotný počkat na zahraniční nabídku, byli jsme v kontaktu s jedním švýcarským klubem. Bylo to pro mě lákavý. Ale hrozně se to protahovalo, takže jsem přestával věřit, že to dobře dopadne. Potom se začaly objevovat možnosti návratu do Česka. Tuhle variantu už jsem měl v hlavě dřív, že to může takhle dopadnout, takže nakonec jsem moc rád, že jsme se domluvili s Kometou.“

Prý o vás byl obrovský zájem z KHL. Prozradíte k tomu něco?
„Samozřejmě jsem si říkal, že tam nejdu, že to nepřichází v úvahu. Několik nabídek jsem zezačátku hned odmítnul a smetl ze stolu. Ale řeknu to narovinu, v posledních dnech přišla jedna taková, o které jsem prostě musel přemýšlet. Je možný, že mi to někdo bude vyčítat, že jsem to chvíli zvažoval, ale prostě… Hokejový život je jenom jeden, takže narovinu říkám, že minimálně na zvážení to bylo.“

Měl jste dilema?
„Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou, protože se opravdu nestává každý den, aby člověk dostal tak vysokou nabídku.“

Údajně to byly opravdu velké peníze. Ale nakonec jste odmítl z pochopitelných důvodů, co se děje na Ukrajině?
„Ano. Zvažoval jsem všechny aspekty, a nakonec jsem se rozhodl pro Kometu.“

Do KHL i tak odešlo pár českých hráčů, navíc hodně Slováků. Máte pro ně pochopení?
„Je to hodně citlivá otázka. Řeknu to tahle: dokážu je pochopit, že tam jdou. Že se to někomu líbit nebude, to je jasné. Ale jak už jsem říkal, hokejový život je krátký. A jestli někdo má šanci si vydělat takové peníze a je ochotný něco skousnout, tak ať tam jde. Je to každého věc. Když jsem dostal nabídku, taky jsem to chvíli zvažoval. Nakonec jsem to odmítnul. Kdo jim to chce zazlívat, tak jim to bude zazlívat...“

Ale pro vás nakonec ruská agrese byla nepřekonatelný problém.
„Ano. Už jsem tam něco odehrál, obecně se mi do Ruska vracet nechtělo. Ani z bezpečnostního hlediska kvůli rodině mě to tam netáhlo. Ty peníze mi nestály za to, abych do toho znovu šel.“

Ve hře byl z extraligy i Litvínov, který vede Vladimír Růžička. Právě kvůli kouči, kterého znáte ze Slavie, jste to také zvažoval?
„Bylo to ve hře, informaci potvrdil i sám klub. Byli jsem v kontaktu. Pod panem Růžičkou jsem začínal, takže to, že bychom obnovili spolupráci, bylo lákavé. Ale od Komety potom přišla nabídka tříleté smlouvy, což bylo pro mě důležité. Když jsem přemýšlel, že bych se vrátil domů, říkal jsem si, že bych dlouholetý kontrakt uvítal. Takže to všechno do sebe zapadlo, a jsem v Kometě. Moc se těším.“

Klubový boss Libor Zábranský se netají tím, že po nevýrazných letech čeká úspěch. I to vás láká?

„Určitě ano. Kometa byla vždycky ambiciózní, ale teď to vypadá, že kádr je opravdu hodně silný. Takže cíle jsou nejvyšší, což se mi líbí. Už se hlavně těším na báječnou atmosféru.“

Přicházíte do klubu, v němž teď působí Matej Tomek a Marek Čiliak. Tušíte, jaký prostor dostanete?
„Jsem připravený na to, že musím ukázat, co je ve mně. Budu odvádět maximum, ale pochopitelně budu chtít chytat. Jako každý. Rád bych Kometě co nejvíc pomohl.“

Znáte se osobně se slovenskými brankáři?
„Nějak extra ne. S Čilem jsme se potkávali jako soupeři, s Tomkem se neznám. Ale věřím, že to bude fungovat. Troufám si tvrdit, že jsem docela klidná povaha, která vyjde s každým. Snad to bude v pohodě a všichni uděláme maximum, abychom byli úspěšní.“

To znamená titul?
„Naposledy ve Švédsku se nám to s Färjestadem povedlo, takže by bylo super, kdyby to vyšlo i tady. Udělám všechno, abych Kometě co nejvíc pomohl k nejlepším výsledkům. Motivaci i chuť mám obrovskou.“

Už jste hodil za hlavu, že o vás švédský klub nestál, i když jste ho přivedl k titulu?
„S tím člověk nic neudělá. Týmový úspěch mi z hlavy nikdo nevymaže. Teď už mám jiný tým, na který se soustředím. Je to uzavřená kapitola.“

Je pro vás nevýhoda, že se ke Kometě připojujete až těsně před sezonou?
„Možná trošku jo, ale do Švédska jsem přišel až v rozehrané soutěži, a taky jsem to zvládnul. Asi chvíli potrvá, než si zvyknu na nové spoluhráče, ale zase je výhoda, že jsem zpátky v Česku, takže nebude žádný problém v komunikaci.“

Jaký jste měl pocit z jednání s Liborem Zábranským?
„Řekl mi nějakou svoji vizi a představu, jednání bylo docela jednoduché.“

Jak si vybavujete zápasy proti Kometě? Máte nějaký speciální zážitek?
„Co jsem si tak googloval, našel jsem nějaký článek, že jsem na Kometě vychytal nulu… Ale už je to dávno. Co si vybavuju, tak vždycky v hale byla úžasná atmosféra. Na to se i teď moc těším.“
Dekuji.
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

Jinak v Mechu ziskali ceske obcanstvi pro Klimovce.
Zapchan
Příspěvky: 220
Registrován: 18 črc 2020 21:26
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Zapchan »

Hoši, kdo máte možnost , dejte sem prosím vás Opu premium :party:
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Dědek o bojích v českém hokeji i Hadamczikovi: Má těžkou pozici

Položil na stůl desky s nápisem „Ryder Cup“. Na rozhovor přišel Petr Dědek nachystaný, udělal si přípravu. Ale svůj golfový šanon ani neotevřel. Nemění se, sedí před vámi v oblíbeném modrém saku, s velkým zápalem ze sebe sype svoje myšlenky. Je typem člověka, se kterým buď souhlasíte, nebo ne. Lhostejný vám nebude. Vrací se i k výroku Tomáš Krále, že mu hrozí osm let vězení: „To si vymyslel, aby mě poškodil. Chtěl znevěrohodnit někoho, kdo se postavil za Aloise Hadamczika.“

V Pardubicích postavil teď velmi silný tým, který by měl útočit na titul a chystá se na oslavy 100 let od založení klubu. Vypadá to jako idyla. Jenže majitel Dynama Petr Dědek za poslední dva roky pořádně rozčísl české hokejové prostředí. „Vím, že se někomu nelíbí, jak jsme tady do něčeho tak moc píchali, až jsme to rozpíchali. Ale podle mě to byla potřeba. Žít s názorem, že o problému mlčím? To je názor starých funkcionářů desítky let zpátky,“ tvrdí. Z hokejového prostředí jako jediný velmi ostře vystupoval proti Tomáši Královi. Netají se tím, že z nabídnutých možností je Alois Hadamczik tou nejlepší možnou alternativou na pozici prezidenta.

Jste teď za sebe spokojený, co vaše aktivita a agresivní rétorika způsobila?
„Těší mě, že přišla změna. Ale o agresivitě bych nemluvil, předně je totiž potřeba vidět, jak jsme se dostali až sem. Vstoupili jsme do klubu a začali v Pardubicích dělat pořádek. Začali jsme řešit marketing, jak všechno funguje. No a já mám poměrně velkou odpovědnost k jiným akcionářům, navíc pořád musíme myslet na to, že se zástupci města (druhý největší akcionář) mění, jsou voleni na čtyři roky, když všechno pro ně dobře dopadne. A my nejdřív přišli na to, že pro klub byla dramaticky nevýhodná spolupráce s BPA.“

Jen jste mi ale utekl od změn na svazu.
„Vůbec, to s tím souvisí. Jen se na všechno musíme dívat z pohledu celku. BPA před nás položila dodatek smlouvy (na jaře 2020), že máme podepsat snížení plnění o milion korun, být solidární. Jenže my nemohli BPA vracet milion, sezonu jsme skončili před tím, než covid všechno zavřel. My všechno splnili. Proč bychom něco měli vracet? Tam přišel první střet, kdy se situace začala stupňovat. Vedli jsme několik jednání s BPA, co bychom rádi narovnali. BPA pak vnucovala extralize prodloužení smlouvy, my ho rozporovali, do toho dramatické výběrové řízení. Přinesli jsme do hokeje...“

Tašku s granáty?
„Svěží vítr. (usměje se) A taky pohled zvenčí. Některé kluby podlehnou nátlaku, že vám někdo historicky pomohl, řeknou si, že nikoho lepšího stejně neseženete. Ale jedna věc je BPA, druhá svaz. Je zásadní, jaké nastavuje prostředí. Lídrem a spolumajitelem všech práv je Český svaz ledního hokeje, což mnoho klubů ani neví. Svaz vlastní 30 % práv extraligy, 30 % práv 1. ligy. Je na něm, aby se ke všem věcem stavěl správně, trval na výběrových řízeních. Navíc vývoj legislativy se hodně posunul. Dřív jsme nebyli v Evropské unii, teď musíme dodržovat evropskou legislativu. Tady je problém našeho hokeje, zůstali jsme viset desítky let zpátky v ekonomické a marketingové stránce. Visíme tam i sportovně.“

S tím se souhlasit dá.
„Král s Randou (majitel Tipsportu – vlastník BPA) říkají, že hokej zachránili a my jim teď nadáváme. Jasně, nějaký podíl na posunu určitě mají. Jenže taky to neznamená, že by si měl někdo hokej privatizovat a dělat z národního sportu vlastní byznys. Zapomenete pak na to, že by se měl hokej posouvat.“

A jak jste se od výtek, které mířily k BPA, dostal k tomu, že začnete válčit se svazem?
„Je to logické. Ve vedení hokeje by měli být lidé, kteří jsou otevření novým věcem a hlavně chtějí pracovat. Obklopí se dalšími lidmi, kteří chtějí dělat změny.“

Alois Hadamczik takový je?
„Je, ale má strašně těžkou pozici. Pár měsíců před volbami říkal, že do nich nepůjde, protože zdědí Králův výkonný výbor. Nejsem tam, ale věci se mu určitě vrací. Má kolem sebe lidi, kteří tam byli dřív. Myslíte, že se otočí o 180 stupňů a řeknou, že toho hodně udělali blbě, ale začnou jinak, protože si to žádá nový prezident? Asi těžko. Změna bude běh na dlouhou dobu a Lojza potřebuje čas se ve všem zorientovat. Svaz a Pro-Hockey (dceřiná společnost svazu) jsou velké společnosti, věcí se tam stalo hodně, ale firmy dál musí běžet, vlaky jedou. Vy nemůžete přijít a říct, že vyhodíte strojvedoucího, topiče a tak dál. Systematicky je potřeba se na všechno podívat, počkat, jak dopadne audit. Základem všeho je samozřejmě sport, jenže nikdo teď nevymyslí systém, který nám od zítřka pomůže.“

Ano, spíš všichni čekáme na nějakou konkrétní vizi, plán, kam by se všechno mělo otáčet, ne?
„Věřím, že se ho Lojza bude snažit nastavit, bude se potkávat s odborníky a nabídne cestu. Musíme se dívat reálně na to, proč nám odcházejí mladí kluci do Finska, Švédska, do Ameriky, sem nikdo chodit nechce a nám se snižuje úroveň mládežnických soutěží. Agenti a rodiče kluky tlačí ven. My musíme získat zpátky důvěru, když řeknete, že soutěž je na nějaké úrovni, aby tam opravdu byla. Třeba absolutně nechápu, jak je možné, že nám může hrát v 1. lize šest cizinců v každém klubu. Proč? To je přeci nesmysl. Proč bychom jich měli mít tolik v extralize? Je tady hodně práce.“

Téma, o kterém se mluví, ale řeší se v hodně volném tempu.
„Vždycky se směju, když si někde přečtu, jak lidi z výkonného výboru, kteří tam sedí dlouho, řeknou, že se tomu třeba neměli čas věnovat. Několikrát jsem výkonný výbor vyzval k rezignaci, jenže ti lidi nejsou schopni vyvodit zodpovědnost za svoji práci. Nejsou tam úspěchy sportovní, ani ekonomické.“

Nezlobte se, ale pamatuji si grafy, které ukazoval Tomáš Král. Český hokej končil v plusu, investoval do výstroje pro mládež, hodně peněz rozpustil v projektech, které nefungovaly ideálně, což je jiný příběh, ale investoval je.
„Uvidíme, co nám řekne audit. Čekám, že tam se jasně dozvíme, co tam bylo za problémy a které ještě dobíhají. Ale jen se podívejte na to, kam náš hokej mířil a Jiří Šlégr s Bedřichem Ščerbanem, kteří ve výkonném výboru seděli s Králem, chtěli dělat prezidenta. Co by udělali jinak? Nic, šlo by se stejně. Teď svaz třeba řeší marketingová práva reprezentace a 1. ligy, do konce smlouvy zbývá 9 měsíců. Za poslední dva roky jsem několikrát napsal bývalému prezidentovi, ať udělá transparentně výběrové řízení, ať není diskriminační. Osmkrát se tomu nikdo ve výkonném výboru nevěnoval, dělali si s mých podnětů srandu. Exkluzivně jednali pouze s BPA. Vždycky se na svazu dělaly kroky, které byly pro svaz nevýhodné.“

Nedávali vás stranou proto, že jste řinčel žalobami, byl hlasitý a z pohledu svazu zjednodušeně vetřelec a kverulant?
„Jasně, že ano. Oni měli všechno už dopředu vyřešené, jak se všechno udělá. Kdyby byl Král na svazu, teď bylo dávno vše podepsané s BPA, tím jsem si jistý. Nemám problém se do výběrového řízení přihlásit, nabídnout cenu. Když bude nejlepší, vyhraje. Pokud nebudou podmínky nejlepší, prohraje. V tom není problém. Několikrát jsem slyšel, jak Dědek dělá všechno kvůli tomu, aby měl práva pro sebe. Ale to není pravda, my nepotřebujeme vyhrát. Chceme soutěž, to je celé. To je opačný přístup k tomu, co tam vyznávali lidé, kteří na svazu seděli a sedí dodnes. Třeba někdo jednal v domnění, že podmínky lepší být nemohou, žil v nostalgii. Jenže ta vám hokej nikam neposune. Potřebujete konkurenci, nejen přímo v hokeji, ale i v téhle oblasti. Protože pak do hokeje přiteče víc peněz, vy lépe zaplatíte trenéry u mládeže a tak dál. Proč si myslíte, že odcházeli partneři od fotbalu?“

Někteří nechtěli být spojeni s kauzami, úplatky, Berbrem.
„Tak. Dnes je nedůvěryhodný i hokej. Důvěru musíme získat zpět, což je strašně těžký. Proto musíte věřit i prezidentovi svazu, který musí být důvěryhodný, musí dělat kroky, které dovede obhájit. Možná někdo pořád nechápe, k čemu na svazu docházelo. Když Jaromír Jágr a Libor Zábranský na výkonný výbor nechodili, tak tím kryli zvěrstva, co se děla. Nepomáhali hokeji. Tam máte diskutovat, nosit nové nápady, zastupovat svůj segment. Mluvím s velkým množstvím partnerů, kteří do hokeje dávají peníze a jsou velmi zklamaní, co se na svazu dělo.“

Můžete být konkrétní, o koho šlo?
„To není podstatné, ale jde o velké nadnárodní společnosti. Sledovali kauzu Krále a StB, jak se choval, co dělal, pak jeho půjčky od svazu. Věřím, že neskončíme jako fotbal. Dřív měl obrovské portfolio partnerů, dnes vidíte hlavně jen sázkovou kancelář. Jenže pokud dojde k legislativní změně, má fotbal problém. Tohle se nám nesmí stát, proto potřebujeme být otevření, pracovat a snažit se náš národní sport otočit jiným směrem. Jednoduché to nebude, ale za sebe říkám, že nepotřebuju s nikým bojovat, jen je klíčové, aby se všechny věci spojené s hokejem děly v rámci zákonů, norem a předpisů.“

A jak do toho zapadá, že těsně před volbami zveřejnil Tomáš Král, že jste trestně stíhaný za daňové delikty, vaše firmy taky a hrozí vám 8 let vězení?
„Není to žádné trestní oznámení, je to normální žaloba. Jedete rychle, porušíte zákon. Stavíte načerno, porušili jste zákon. Všichni jsme ho v životě někdy porušili. Dnes je to tak, že když vám finanční úřad doměří víc než 50 tisíc, automaticky se s vámi zahajuje trestní řízení. To, že vám z nákladů někdo vyhodí 50 tisíc z objemů stovek milionů, se stane úplně každému podnikateli. Není dnes podnikatel, který by nebyl na finančním úřadě řešit a obhájit si náklady. Zákony jsou u nás měněny v rychlosti stejně, jako se mění ministři, v tom jsme jedni z nejhorších v Evropské unii, naše legislativa je velmi živá.“

Takže žaloba není problém?
„Ne, navíc to, co pan Král prezentoval, je vyjádření se k živému spisu, tedy porušení zákona. To by jako právník asi mohl vědět. A když ještě říká, že by Dědek mohl dostat 8 let, tak je to k smíchu. Velmi k smíchu.“

Je možné, že byste šel na 8 let do vězení?
„Ne.“

Tak jak na to Král přišel?
„To si vymyslel, aby mě poškodil. Chtěl znevěrohodnit někoho, kdo se postavil za Aloise Hadamczika. Několikrát jsem před volbami řekl, že podpořím nejlepšího možného kandidáta. Když jste viděli, kdo se přihlásil, Alois Hadamczik nejlepším kandidátem byl. Tuhle linii jsem držel kontinuálně a držím ji pořád. Jediný, kdo veřejně mluvil proti bývalému vedení veřejně, jsem byl já. Víte, kolik mi různí lidé poslali materiálů a co mi řekli? Hodně. Ale všichni se bojí. V tuhle chvíli jsem rád, že změna ve vedení svazu přišla. A přeju si, aby přišly i změny v hokeji.“

Což reálně uvidíme až za dlouho, pokud se tak opravdu stane.
„Ano, bude to bolet a bude to trvat. My v Pardubicích jdeme příkladem, protože mimo třech slovenských reprezentantů, kteří v Česku hrají už dlouho, nemáme žádné zahraniční hráče. Když jsme se v Pardubicích zachránili, převzali klub, začal covid, do toho válka na Ukrajině, problémy s energiemi, válka se svazem. Neměli jsme moc času se věnovat hloubce, mládeži. Když se do toho ale dostáváte, vidíte problémy.“

A tedy?
„Jak kluci potřebují spojit hokej se školou, jaké potřebují mít zázemí, proč tady musí bydlet a trénovat. Máme zmapované, proč mladí hráči odcházejí ven a chceme to otočit, ať chtějí zůstávat doma. Budeme potřebovat nové zázemí i novou arénu, ať jdeme příkladem i v tom, že mládež bude chtít hrát v Česku, v Pardubicích. Součástí toho všeho je i první liga, naše béčko. Dobří junioři musí nakouknout do dospělého hokeje dřív. Agenti i tatínkové to někdy tedy zkouší, ať v 16 slíbíme hráči, že bude hrát extraligu, jinak neodejde. To přeci ale nemůžete. Nejde o to, jestli chcete hrát o titul, nebo ne, ale to se nedá.“

Protože pokud není vyloženě generačním talentem, budoucí superstar, v 16 letech nikdy nedostane klíčovou roli...
„Přesně tak. Pro toho kluka je lepší hrát 20 minut v 1. lize.“

Ideální by možná bylo, kdyby v 16 mohl hrát nastupovat v kvalitní juniorské soutěži, ne?
„Rozhodně by to byl nejlepší stav. Ale upřímně, vysoká kvalita 14 týmů v Česku je těžko dosažitelná. Úroveň se zvedne, ale aby to byla opravdu kvalitní liga, kde se výjimeční hráči nachystají na přechod do dospělého hokeje, to úplně nesplní. Potřebujeme mezistupeň, kterým u nás bude béčko v 1. lize. Potřebujete, aby mladý hráč hrál extraligu juniorů dál, ale aby taky naskakoval v 1. lize, získával tam zkušenosti. Věřím, že nastavíme takové prostředí, že neuslyšíme, jak kluci chtějí ven, ale že chtějí zůstat a že mají zájem jít k nám.“

Zní to hezky, ale jak třeba hokejový klub ovlivní, aby tady fungovalo lepší napojení sportu na školství?
„To jsme zase u svazu. Tam musí být lidé, kteří chtějí co?“

Pracovat?
„Ano, chtějí tam chodit, chtějí pracovat. A opravdu jim o hokej jde. Proto je potřeba se na věci dívat víc ze široka. Jenže někdo něco třeba říká, ale pak sám dělá jiné věci. Napsalo se hodně věcí, zajímavých. Třeba i u vás.“

Co máte na mysli?
„Třeba rozhovor s Alešem Kmoníčkem (generální manažer Hradce). Král ho měl ve výkonném výboru taky, ale pak už ho nechtěl kvůli tomu, že Hradec začal ukončovat s hráči smlouvy, když přišel covid. Známe se, jsme kamarádi, ale opravdu to není můj člověk.“

Ano, na to jsem se ho ptal, protože to jsem hned po volbách z několika úst slyšel. Zajímalo mě, jestli je to pravda.
„Nikoho neovládám, na rozdíl od ostatních se nebojím mluvit o ničem otevřeně. Tohle by měl dělat každý lídr velké firmy. Ať to jsou obchodní partneři, fanoušci, nebo zaměstnanci, musíte jim informace sdělovat. Není důvod něco tajit. Pokud chcete mít značku opravdu silnou, je potřeba být otevřený v přístupu k ostatním. Aleš Kmoníček má nejvíc zahraničních hráčů, byl součástí výkonného výboru a v jeho klubu mladé hráče nehrají. A tihle lidi chtějí řídit český hokej?“

Ale hlasoval jste pro něj, ne?
„Hlasoval, protože lepší kandidát tam v tu chvíli nebyl. Kdybych viděl někoho lepšího, hlas mu nedám. Nejde příkladem českému hokeji. To je přeci strašně jednoduchý.“

Počkejte, ale on vysvětloval vcelku pragmaticky, proč má v Hradci tolik zahraničních hráčů. Jeho klub nedisponuje takovými prostředky, aby si koupil lepší české hráče. Ceny na trhu se zvedly, on za stejné peníze vezme hráče v cizině, i když z toho úplně nadšený není. Dá se to pochopit.
„Je to holý byznys. Ale určitě ne pomoc českému hokeji, nevytváříte ho.“

Odpusťte, ale tyhle věci se dělají jinak, pokud máte prostředky jako vy.
„Dobře, ale vše je o legislativě, kterou svaz povoluje. Kdyby nepovoloval 6 cizinců a ještě tam nebyla dlouho pitomost, že za tři roky papírově cizincem nejste, tak se i Hradec musí zařídit jinak. Takhle splňuje legislativu. My potřebujeme, aby hráli naši hráči, nejde o to, jestli má někdo víc peněz, nebo méně.“

Ovšem tam se zase točíme v kruhu. Věřím, že když klub svoje hráče má, tak je do hry pustí. Ale když si je nevychoval, tak prostě nakupuje venku.
„Ano, což jsou přesně ty spojitosti, které se vážou na nekvalitní mládežnické soutěže, počty cizinců v extralize, což nám vychází ze svazu. Alešovi jsem to říkal. Co dělal na výkonném výboru, když tam působil? Nic, souhlasil s Králem. Taky se mu nepostavil. Pokud jsem součástí něčeho a výsledek je špatný, tak asi nejsem dobrý manažer. To je můj pohled a jsem v něm konzistentní, takhle to cítím a nemám problém je říct. Čeká nás hodně práce, tím bych to asi uzavřel.“ (usměje se)

Ještě dovolte jedno téma. Nikdy jste nelitoval, že jste se pustil do války se svazem? Kdybyste to neudělal, mohl jste si v klidu budovat svůj byznys, stavět klub v Pardubicích.
„Takový nejsem. Ale měl bych klid, co?“

Navíc si tipnu, že byste byl i poměrně oblíbený, kdybyste nevytahoval soudy a právníky na svaz, na APK, na BPA. Takhle jste hodně lidí naštval.
„Máte pravdu. Jenže já to řekl několikrát i Prokopu Benešovi (viceprezident APK), jako řídící akcionář jsem odpovědný za klub. Pokud budu podepisovat nevýhodné smlouvy, budu sám čelit trestnímu stíhání. Nepodepíšu smlouvu, která je v rozporu s daňovými a právními předpisy. Několikrát jsme jim to na APK sdělili, dívali se na nás, jestli jsme nespadli z Marsu. Jeden manažer mi řekl, že to tady takhle dělají 30 let, tak co sem zavádím nové věci. Jenže za tu dobu se i v legislativě hodně věcí posunulo, je potřeba se vzdělávat a taky posouvat. Takže jsme ani ticho být nemohli.“

No a proč ostatní to dovedli, vy jste byl první, kdo takhle ostře jde prakticky po všech?
„Tak asi ostatním nevadí, že porušují zákony a normy. Nevím. Já to dělat nechci. Ale když se vrátím ještě k té otázce, jestli jsem litoval...“

Ano?
„Párkrát jsem si řekl, že tohle je opravdu výzva.“ (usměje se)

Výzva bylo to hlavní slovo?
„A jestli to mám zapotřebí. Ale jsou to obrovské emoce. Pardubice mají fantastickou historii, výborné fanoušky, tady není co řešit. Věřím, že naše další sezona bude výborná, lidi koupili permanentky, všichni se teď těšíme, nejen my ve vedení, hráči taky.“

Bavíte se s nimi?
„Ano, často. Nejsem z těch, kteří by se s nimi nebavili. V uvozovkách to jsou mí zaměstnanci, takhle to mám za celou dobu mého podnikání nastavené. Bavím se s každým, kdo pro mě pracuje, se skladníkem, s manažerem. Neberu to jako pózu, jsem tak naučený. Začal jsem podnikat s tátou, nic jsme neprivatizovali a začali od nuly. Teď se před moje jméno dává slovo miliardář. Víte, proč si myslím, že to tak je?“

Přiznám se, že to by mě docela zajímalo.
(usměje se) „Měl jsem štěstí, jsem pracovitý a jak říkám, nedělím lidi. Navíc když se děje něco špatného, hodně věci dovedu rozlišit, kudy se vydat. Na krize jsem se nachystal, protože jsem byl flexibilní. V klubu je to podobné, je důležité hráče znát. Není tady hokejista, kterého bychom podepsali a já s ním nemluvil. Kluci ze sportovního úseku udělají nějaké doporučení, já se bavím s agenty, s hráčem, potřebuju je poznat. Oni zase vědí, proč jdou do Pardubic, vědí, že na ně je tlak. Ale ten dělají spíš média a okolí.“

Zase, pokud chci být dobrý, tak chci hrát v reprezentaci, v NHL, tam jste pod tlakem daleko větším, ne?
„To chci říct. Hráči sem jdou i proto, že Pardubice chtějí vyhrávat. Nechodím za nimi s tím, že musí udělat titul. Oni vědí, že ho chci, že ho potřebuje klub. Chtějí ho i oni. A že nějaký tlak vytváří okolí? Tak vytváří, patří to sem. My jsme klub, který chce dělat i byznys. Sportovní úspěch se rovná i ekonomický úspěch, hráči vědí, že 20. den v měsíci chtějí dostávat peníze, tak pro ně musí odvádět práci.“

Takže hokej v Česku není podle vás jen díra, kam majitel hrne své peníze a nic z toho?
„Teď sportu musíme pomáhat, ale z dlouhodobého hlediska musí být sportovní značka opravdu silná. Od posledního titulu 2012 šla značka Dynama dolů. Po dlouhé době přichází sezona, kdy ji budeme moci spojit s byznysem. Máme hodně fanoušků, chceme být úspěšní, což je pro partnery taky zásadní. Oni sledují všechno, třeba i způsob, jak se chováte k médiím. My hlavně, chceme dělat hokej dobře, férově. Já jsem součástí značky taky, pokud ji nebudu zastupovat správným směrem, znehodnocuji ji. Naši firmu řídím a budu to dělat s největší zodpovědností. Je na každém, ať si to zhodnotí.“

Kdo říká, že mi klub nepatří, závidí
Je, nebo není Petr Dědek majitelem Pardubic? Město většinový podíl podnikateli prodalo, jenže se později ukázalo, že věc má háček. Tehdejší smlouva byla špatně zanesena do registru. „Jsem zapsaný jako akcionář, papírově majitel jsem. Může se stát, že dojde k přepisu a dokumenty se budou muset předělat. Ale máme s městem dohodu,“ vysvětluje Dědek.

Na problém upozornil hokejbalový trenér Jindřich Petruška. Jeho tvrzení potvrdila pardubická pobočka krajského soudu v Hradci Králové. „Hokej Pce 2020 nevlastní žádnou akcii, tedy není akcionářem společnosti HC Dynamo Pardubice,“ citovala Pardubická MF Dnes samosoudkyni Evu Poláčkovou.

Rozsudek ovšem nenabyl právní moci, právníci Petra Dědka se domluvili s městem Pardubice, že celou věc dají k soudu, který rozhodne, co dál. „Kdo na nás útočí s tím, že nejsem majitel, je jenom ubožák, není to pravda. Pokud soud rozhodne, že se to zapsalo špatně, zapíše se všechno správně,“ říká majoritní akcionář Dynama.

Podle něj prý nehrozí varianta, že by se třeba po volbách a s nástupem nové garnitury na magistrát dohoda zrušila: „Po volbách se nic taky nic nezmění, jsou podepsané právní dokumenty. Jestli soud řekne, že zápis základního kapitálu byl proveden špatně, upraví se tak, jak má vše být. Kdo říká, že mi klub nepatří, tak nás jen pomlouvá a závidí. Jsem jednatel, většinový akcionář klubu a nechci od toho uhnout.“
Zapchan
Příspěvky: 220
Registrován: 18 črc 2020 21:26
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Zapchan »

Tomaso dík :clap:
Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 1707
Registrován: 04 srp 2014 10:52
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 79 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Caesar »

Vždy jen Dynamo!
Sweník
Příspěvky: 13979
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1121 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Pardubak1923 píše: 05 zář 2022 20:56 Jinak v Mechu ziskali ceske obcanstvi pro Klimovce.

Za mne fajn a logické.

Ale co ten Šcerbak? K němu asi upínají veškeré naděje. Má to do konce září.. Jako Rusy nemusím, ale zrovna u něj bych si přál, aby zůstal. Šikovný hráč na extraligu, určitě zpestření. Ale to byl ten vítkovický obránce taky. A tam to vzdali rovnou, byť asi nemá kanadské občanství..

Nemám je rád, ale pro extraligu by byl ten hráč něco jako vloni zvláštní Fiňák Oksanen..
Mimochodem já mu moc nevěřil, ale i on nás poslal mimo top4.. :-) Velmi kvalitní útočník..
lucas003
Příspěvky: 2781
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 141 krát
Obdržel "To se mi líbí": 435 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Jeden Raduna pro pobavení. Jsem málem spadl ze židle, když jsem to četl, co tady srovnává expert :D :D :D

PL8
Příspěvky: 2154
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 478 krát
Obdržel "To se mi líbí": 241 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

S Dědkem téměř 100% souhlasím.
Zajímalo by mě, jak by si vedl v ministerské nebo dokonce v "premiérské" funkci. Jestli by ho to prostředí politicko-diplomaticky semlelo, že by začal uhýbat, anebo, naopak, by věci rozhýbal? Myslím, že hýbat věcmi umí velmi dobře. Lojza by se ho měl držet.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

lucas003 píše: 06 zář 2022 11:42 Jeden Raduna pro pobavení. Jsem málem spadl ze židle, když jsem to četl, co tady srovnává expert :D :D :D

Nemuzete mu nekdo domalovat kulatej cervenej nos?

On bavi… :-)
Stars
Příspěvky: 6755
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 926 krát
Obdržel "To se mi líbí": 638 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 607 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Itchy píše: 06 zář 2022 12:32 Nemuzete mu nekdo domalovat kulatej cervenej nos?

On bavi… :-)
radek.jpg
radek.jpg (78.84 KiB) Zobrazeno 4485 x
dejv27
Příspěvky: 22
Registrován: 19 led 2021 21:50
Obdržel "To se mi líbí": 2 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dejv27 »

Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 607 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »



Davejar
Příspěvky: 197
Registrován: 05 led 2020 18:12
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 53 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Davejar »

Ahoj, přátelé nemá tu někdo k dispozici nějaký slevový kód pro hokejkaTV? Budu kupovat předplatné na celou sezonu, ale každá ušetřená kačka dobrá, díky :))
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3435
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 392 krát
Obdržel "To se mi líbí": 654 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Davejar píše: 06 zář 2022 18:50 Ahoj, přátelé nemá tu někdo k dispozici nějaký slevový kód pro hokejkaTV? Budu kupovat předplatné na celou sezonu, ale každá ušetřená kačka dobrá, díky :))
Chápu že se do toho každému nechce, ale lepší je Tipsport. Vsadíš za 30 Kč měsíčně a máš vše, včetně zápasů na O2TV, které v hokejce nejsou. Plus NHL atd.

EDIT: A když vsadíš a vyhraješ, tak máš streamy prakticky zadarmo. Jen to chce registraci a kilo vklad na začátek.

EDIT2: A pokud máš Android TV (telku nebo box), nainstaluješ Kodi a do něj doplněk a máš to i v TV.
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5847
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Dobrá výhra béčka na Slavii.... Řekl bych, že v takový sestavě bude béčko hrát většinu zápasů v sezoně....

Klouček (Nečas) – Zdráhal, Nedbal, Oliva, Drtina, Kaštánek, Kubíček – Kaut, Rákos, Lichtag, Zeman, Pochobradský, Matýs, Půhoný, Turek, Kadlec, Rouha, Machač, Koffer
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2067
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3685 krát
Obdržel "To se mi líbí": 491 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

(via @NHLcz)
Přílohy
36A057CF-A62D-41D6-8C31-5AEF2B9114F0.png
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7705
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 779 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Z předsezónních tiskovek:

Chachaři s Muellerem chtějí semifinále.

Meši mají nejhůř hodnocenou akademii a Kmoníček už vymýšlí, jak o status nepřijít. Tamní radnice pošle 4 mega na áčko "na krytí ztráty způsobený covidovými omezeními." Když se něco obdobnýho událo tady, byla z toho mediální aféra o zlým miliardáři. :think:
av69
Příspěvky: 2586
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1529 krát
Obdržel "To se mi líbí": 947 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Přátelé, hlásím, že ani tipovačka přes léto nezahálela a po letní přípravě se vrátí v životní formě. Bez Excelu, v moderní online podobě, s výrazně jednoduššími pravidly zaměřená v ZČ jen na zápasy Dynama. Potřebujeme ještě dodělat několik maličkostí, ale v řádu dní bude spuštěna. Zatím přikládám alespoň malou ochutnávku:
tipovacka.jpg
mach
Příspěvky: 4385
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 280 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

av69 píše: 07 zář 2022 08:53 Přátelé, hlásím, že ani tipovačka přes léto nezahálela a po letní přípravě se vrátí v životní formě. Bez Excelu, v moderní online podobě, s výrazně jednoduššími pravidly zaměřená v ZČ jen na zápasy Dynama. Potřebujeme ještě dodělat několik maličkostí, ale v řádu dní bude spuštěna. Zatím přikládám alespoň malou ochutnávku:
tipovacka.jpg
:thumbup: :thumbup: :clap: :clap:
Kuba11
Příspěvky: 35
Registrován: 01 dub 2022 18:31
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 14 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kuba11 »

av69 píše: 07 zář 2022 08:53 Přátelé, hlásím, že ani tipovačka přes léto nezahálela a po letní přípravě se vrátí v životní formě. Bez Excelu, v moderní online podobě, s výrazně jednoduššími pravidly zaměřená v ZČ jen na zápasy Dynama. Potřebujeme ještě dodělat několik maličkostí, ale v řádu dní bude spuštěna. Zatím přikládám alespoň malou ochutnávku:
tipovacka.jpg
Skvela práce :thumbup:
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

AV69
Obdivuji lidi, kteří něco umí a dělají věci pro jiné aniž by z toho něco měli či za za to něco chtěli. A ty patříš mezi ně.
Děkuji Ti.
Propulse
Příspěvky: 6700
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 662 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

av69 píše: 07 zář 2022 08:53 Přátelé, hlásím, že ani tipovačka přes léto nezahálela a po letní přípravě se vrátí v životní formě. Bez Excelu, v moderní online podobě, s výrazně jednoduššími pravidly zaměřená v ZČ jen na zápasy Dynama. Potřebujeme ještě dodělat několik maličkostí, ale v řádu dní bude spuštěna. Zatím přikládám alespoň malou ochutnávku:
tipovacka.jpg
Klobouk dolu, super. Diky.
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2067
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3685 krát
Obdržel "To se mi líbí": 491 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

#vyřazenédresy
Přílohy
Eliáš 2.jpg
Eliáš 1.jpg
Zamčeno