Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Sweník
Příspěvky: 13894
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1092 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1074 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

tomaso25 píše: 13 čer 2022 19:21 Klauzule o zpětným odkupu je něco mezi přestupem a hostováním. Docela často to teď (ekonomicky) silnější kluby využívají u mladých hráčů, se kterými aktuálně nepočítají, ale v delším horizontu tuší, že by z nich něco mohlo vyrůst.

Pro chudší klub to znamená, že s hráčem bude moct počítat na delší období a nebude nutně každý přestupní období vyjednávat o hostování. A navíc za něj i něco získá. Koupíš za dva miliony a za dva roky odprodáš za dva miliony a půl.

Cadu do Plzně nebo třeba Ostravy půjde. Prostě půjde za lepším. Piitter se Zavřelem tady budou provozovat lowcost tým, kterej má tu hodnotu, že umí zlepšovat mladý kluky. V tom jsou pro českej fotbal nakonec i nějak hodnotný. Pitterovy sny o evropských pohárech jsou vlhký sny.
Děkuji za objasnění. Ano, tak nějak jsem to pochopil. Je otázka, kolik za zpětný "prodej" vydělali. Skoro bych tipoval, že jsi trefil i ty částky.. :-)

A ano, Cadu najednou hodnota přes 10 mio.. Musí ho prodat, když majitel nemá peníze a ambice.

Ale co trenéři? V těch ubohých podmínkách, co zatím mají, jsou za mne největší borci v lize. Ta hodnota pro český fotbal by byla vyšší, kdyby právě oni měli možnost mít ty některé kluky pod sebou aspoň tři nebo čtyři roky. Jenže o tom se jim může jen zdát..

Ti vyžírkové nad nimi už pár let parazitují z jejich úžasné práce. Jen jim domlouvají hráče, co přijdou skoro zdarma. Chtějí u nich co nejdříve progres. Následně hledají zisky..

Pan Krejčí i pan Novotný musí být fakt nad věcí. Oni mají obrovskou výhodu, fotbalu rozumí jako málokdo a rádi s těmi mladými kluky pracují. Ovšem začíná se o tom vědět v celé republice... Aby nemusel Pitter vymýšlet dobrou sumu i za trenéry. Ti chlapi by si laso zasloužili možná ještě víc než hráči. Neskutečná práce, co s těmi "týmy" každý rok odvádí..

Jak mohl tenhle člověk myslet vůbec na nákup HC? To asi nikdy nepochopím..
Pec92
Příspěvky: 2297
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 244 krát
Obdržel "To se mi líbí": 418 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Musím říct že mě vrtá hlavou nešťastné vyjádření majitele... Jestli nepřijde minimálně jeden kvalitní útočník tak vyhlášení cílů a neustále lákání na permanentky je celkem výsměch....
🔴⚪
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Pec92 píše: 14 čer 2022 06:38 Musím říct že mě vrtá hlavou nešťastné vyjádření majitele... Jestli nepřijde minimálně jeden kvalitní útočník tak vyhlášení cílů a neustále lákání na permanentky je celkem výsměch....
Ve vyjádření nevidím problém, dokonce tento způsob vítám. Proti odchodu do NHL nemůže žádný český manažer nic udělat, tak to prostě je.

Tady spíše vidím posun v Dědkových vyjádřeních, hráčům popřeje hodně zdaru a těší se na případnou spolupráci v budoucnosti, což v případě Sedláka může opravdu být hned v další sezóně. :think:

Lákání na pernamentky je za mne také v pořádku, cíl je jasný medaile a ideálně finále, tyto cíle jsou dosažitelné - k posílení kádru určitě dojde, jen to může být klidně až v září, nebo později, ale tady bude muset Dědek slevit ze svých vyjádření a risknout zahraniční hráče....

Jsou týmy, kde prodej pernamentek ani nezačal nebo začal třeba minulý týden a tam už se může odrazit snaha lidí ušetřit nějakou kačku kvůli současné inflaci, je tedy dobře, že tady prodej běží celkem dlouho a marketing jede na plné obrátky.
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Tak Sedlak nakonec i tak podepsal dvoucestnou. U Avs rocne 800k $ a na farme by si prisel na 500k $ rocne..
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7659
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Pec92 píše: 14 čer 2022 06:38 Musím říct že mě vrtá hlavou nešťastné vyjádření majitele... Jestli nepřijde minimálně jeden kvalitní útočník tak vyhlášení cílů a neustále lákání na permanentky je celkem výsměch....
Nějak bych to vyjádření zásadně neřešil, taky to bude trochu hra. Je půlka června. Trh s volnými hráči v NHL, kterej může ovlivnit rozhodování některých hráčů je snad až v polovině července. Je pravda, že ze zamýšelný první lajny nám zbyl jeden hráč.

Ale furt přišlo šest kvalitních hráčů. Jestli je lákání na permice směšný, tak nevím, jaký bylo v minulosti, kdy sem takoví hráči nechodili ani omylem. :slight_smile: Rychle jsme si přivykli na tučný časy. :grin:

Tipoval bych, že agenti už zase posílají nabídky na svoje zboží, ale je potřeba si trochu vyjasnit cenu. Jestli je možný dál výhradně pokračovat v majitelově vizi o českým (možná trochu slovenským) týmu s delšími smlouvami. Jestli je takovej Čech aktuálně dostupnej nebo se bude muset zareagovat tak, že přijde třeba Kanaďan na roční smlouvu.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7659
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Propulse píše: 14 čer 2022 07:43 Tak Sedlak nakonec i tak podepsal dvoucestnou. U Avs rocne 800k $ a na farme by si prisel na 500k $ rocne..
Budu mu přát aby uspěl, ale dvoucestná smlouva moc garancí teda nedává. Všichni "jednocestní" budou automaticky před ním už jen kvůli statusu smlouvy.

Viditelně nakonec rozhodlo srdce a touha to ještě jednou, nejspíš naposledy, zkusit.
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

tomaso25 píše: 14 čer 2022 07:48 Budu mu přát aby uspěl, ale dvoucestná smlouva moc garancí teda nedává. Všichni "jednocestní" budou automaticky před ním už jen kvůli statusu smlouvy.

Viditelně nakonec rozhodlo srdce a touha to ještě jednou, nejspíš naposledy, zkusit.
Presne tak. A to, ze ho chtel trener, co ho uz trenovat. Uvidime, taky mu samozrejme preju. Ale on muze klidne cely rok mlatit farmu a za rok muze byt zpet. Budu mu drzet palce aby udelal prvni tym a treba tretiho centra. Ale zrovna u Avs to bude mit hodne tezke..
Danik23
Příspěvky: 716
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 236 krát
Obdržel "To se mi líbí": 201 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Pec92 píše: 14 čer 2022 06:38 Musím říct že mě vrtá hlavou nešťastné vyjádření majitele... Jestli nepřijde minimálně jeden kvalitní útočník tak vyhlášení cílů a neustále lákání na permanentky je celkem výsměch....
Vidim to velmi podobne, prilis nerozumim takovemu vyjadreni majitele, minus reprezentant a minus pravdepodobne aspirant na nejlepsiho utocnika ELH, vrcholici prodej permanentek a fanouskovska obec se dozvi, ze kadr je plus minus OK a nic se nejak moc neplanuje:) ja bych tedy prohlaseni vydal uplne opacne a nebal bych se i klidne prehanet :) (adekvatni nahrada temer na ceste atd..- prave uz kvuli tomu marketingu..:)
samozhrejme, ze je cas a resit se to asi (snad) bude, ale jak rikam, celkem nezvladnuto..pravdou je, ze jsme se s hraci rozloucili standartnim zpusobem bez negativnich konotaci, coz se da hodnotit jako posun do predu..

kazdeho musi tak trochu napadnout, ze s tim utokem nyni, jsme na tom plus minus jako loni a vzhledem k vyhlasenym ambicim to tak trochu neladi..
lucas003
Příspěvky: 2665
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 124 krát
Obdržel "To se mi líbí": 410 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Sweník píše: 14 čer 2022 03:41 Děkuji za objasnění. Ano, tak nějak jsem to pochopil. Je otázka, kolik za zpětný "prodej" vydělali. Skoro bych tipoval, že jsi trefil i ty částky.. :-)

A ano, Cadu najednou hodnota přes 10 mio.. Musí ho prodat, když majitel nemá peníze a ambice.

Ale co trenéři? V těch ubohých podmínkách, co zatím mají, jsou za mne největší borci v lize. Ta hodnota pro český fotbal by byla vyšší, kdyby právě oni měli možnost mít ty některé kluky pod sebou aspoň tři nebo čtyři roky. Jenže o tom se jim může jen zdát..

Ti vyžírkové nad nimi už pár let parazitují z jejich úžasné práce. Jen jim domlouvají hráče, co přijdou skoro zdarma. Chtějí u nich co nejdříve progres. Následně hledají zisky..

Pan Krejčí i pan Novotný musí být fakt nad věcí. Oni mají obrovskou výhodu, fotbalu rozumí jako málokdo a rádi s těmi mladými kluky pracují. Ovšem začíná se o tom vědět v celé republice... Aby nemusel Pitter vymýšlet dobrou sumu i za trenéry. Ti chlapi by si laso zasloužili možná ještě víc než hráči. Neskutečná práce, co s těmi "týmy" každý rok odvádí..

Jak mohl tenhle člověk myslet vůbec na nákup HC? To asi nikdy nepochopím..
O trenéra se bát úplně nemusí. Ono trénovat větší klub bez licence tak úplně nejde..
Pec92
Příspěvky: 2297
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 244 krát
Obdržel "To se mi líbí": 418 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

tomaso25 píše: 14 čer 2022 07:45 Nějak bych to vyjádření zásadně neřešil, taky to bude trochu hra. Je půlka června. Trh s volnými hráči v NHL, kterej může ovlivnit rozhodování některých hráčů je snad až v polovině července. Je pravda, že ze zamýšelný první lajny nám zbyl jeden hráč.

Ale furt přišlo šest kvalitních hráčů. Jestli je lákání na permice směšný, tak nevím, jaký bylo v minulosti, kdy sem takoví hráči nechodili ani omylem. :slight_smile: Rychle jsme si přivykli na tučný časy. :grin:

Tipoval bych, že agenti už zase posílají nabídky na svoje zboží, ale je potřeba si trochu vyjasnit cenu. Jestli je možný dál výhradně pokračovat v majitelově vizi o českým (možná trochu slovenským) týmu s delšími smlouvami. Jestli je takovej Čech aktuálně dostupnej nebo se bude muset zareagovat tak, že přijde třeba Kanaďan na roční smlouvu.
Tak s tím opravdu počítám že je to trochu od něj hra
Protože opravdu široký kádr nevidím... Muska to pravděpodobně nestihne od začátku takže máme dva centry z toho Kousy hrál 80% sezóny na křídle... Určitě je dost času a nechci plašit ale jen mě to vyjádření trochu zaskočilo...
🔴⚪
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7659
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Pec92 píše: 14 čer 2022 08:19 Tak s tím opravdu počítám že je to trochu od něj hra
Protože opravdu široký kádr nevidím... Muska to pravděpodobně nestihne od začátku takže máme dva centry z toho Kousy hrál 80% sezóny na křídle... Určitě je dost času a nechci plašit ale jen mě to vyjádření trochu zaskočilo...
Pamatuješ Kusáka a jeho velkou většinu vyjádření na téma posily? Málokdy křičel do světa, že nutně potřebuje rychle někoho přivést. A na jaře a v létě to snad neříkal nikdy. Vždy padaly věty o tom, jak nespěcháme, jak máme už teď silnej kádr, jak přestupní termín končí až v lednu. Většinou to nesložil nakonec úplně zle.

Letos to vypadalo až moc ideálně. Mít 10. května složenej mančaft. Skoro se dalo čekat, že tenhle ideál nevydrží dlouho. Sedláka je škoda, u něj jsem věřil, že na dvoucestný dobrodružství už nepůjde.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5318
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 151 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Tak šance, že by Sedlák NHL nedal je myslím spíš malá. Není to vykulenej nováček. U Matěje to může být jiný, ale přeju mu úspěch.

Jak psal Muf, NHL čelit nejde, to je fakt. A další fakt je, že bez Sedláka budeme prostě o kus jinde.

Myslím, že není potřeba zkoumat každý Dědkovo slovíčko...., ale doufám, že tam hodí tu a tam, nějakej ten blafáček, nejen ve vztahu k posilám... ;-)
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8190
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 442 krát
Obdržel "To se mi líbí": 977 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Itchy píše: 14 čer 2022 08:47
Myslím, že není potřeba zkoumat každý Dědkovo slovíčko...., ale doufám, že tam hodí tu a tam, nějakej ten blafáček, nejen ve vztahu k posilám... ;-)
Zde osvedceny blafacek pod viko mezi betony by byl idealni
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5318
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 151 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

jimmypop píše: 14 čer 2022 08:55 Zde osvedceny blafacek pod viko mezi betony by byl idealni
Když trefí vikýř, tak klidně blafák Oldy Válka
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3237
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 28 krát
Obdržel "To se mi líbí": 470 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

Nepříchod Sedláka je velké oslabení kádru. Ze všech posil jsem se na něj těšil nejvíce. Na jeho spolupráci s Hykou. Každopádně Hyka i Sedlák několikrát avizovali, že sem jdou hlavně proto, protože budou moci hrát spolu. Tak si říkám. Bude tady chtít Hyka vůbec být? Neprchne někam při nejbližší příležitosti? Určitě má taky nějakou klauzuli ve smlouvě.
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 577
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 225 krát
Obdržel "To se mi líbí": 136 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

Dynamík Jistič píše: 14 čer 2022 09:18 Nepříchod Sedláka je velké oslabení kádru. Ze všech posil jsem se na něj těšil nejvíce. Na jeho spolupráci s Hykou. Každopádně Hyka i Sedlák několikrát avizovali, že sem jdou hlavně proto, protože budou moci hrát spolu. Tak si říkám. Bude tady chtít Hyka vůbec být? Neprchne někam při nejbližší příležitosti? Určitě má taky nějakou klauzuli ve smlouvě.
O tohle bych se vůbec nebál, navíc furt tu má Willdu
Uživatelský avatar
Dynamík Jistič
Příspěvky: 3237
Registrován: 03 úno 2016 17:28
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 28 krát
Obdržel "To se mi líbí": 470 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamík Jistič »

Jinak po Pardubicích se začali objevovat billboardy s nápisem: Hala, nebo koně?

https://halanebokone.cz/
A teď všichni najednou! Ať vypuknou ovace! Zakřičíme na ty sráče! Zakřičíme na ty sráče! Pardubice v extralize, Pardubice v extralize, Pardubice v extralize!! :wave:
Forbit
Příspěvky: 89
Registrován: 29 dub 2021 20:26
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 61 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Forbit »

Souhlasím, že odchod Sedláka do NHL je velká ztráta. Na druhou stranu každé české jméno v NHL dělá radost. Takže já Lukášovi přeju jenom úspěch, ať udělá první tým a drží českou stopu. A až přijde čas, tak se budu těšit, že ho u nás budeme moci znovu přivítat.

K hlasům, které říkají, že kvalitativně máme podobný tým jako minulý rok. V útoku na tom jsme teďka podobně, to uznávám. Ale obranu a brankáře jsme o level možná o dva výš. A obrana vyhrává tituly. Navíc jsme angažovali suprového trenéra. Myslím, že to letos bude dobré a že se pořád máme na co těšit :)
Dizzy
Příspěvky: 3533
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 43 krát
Obdržel "To se mi líbí": 102 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Propulse píše: 14 čer 2022 07:51 Presne tak. A to, ze ho chtel trener, co ho uz trenovat. Uvidime, taky mu samozrejme preju. Ale on muze klidne cely rok mlatit farmu a za rok muze byt zpet. Budu mu drzet palce aby udelal prvni tym a treba tretiho centra. Ale zrovna u Avs to bude mit hodne tezke..
Nekontroloval jsem cap friendly, ale pokud tedy bude brát více jak 60 procent na farmě a ne 20 procent, jako u mladších hráčů, tak ho letos neuvidíme si myslim.

Nabízela by se výměna za Kauta a jeho roční hostovačka u nás…
fido
Příspěvky: 3332
Registrován: 29 bře 2016 17:10
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 82 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fido »

Kauta bych si přál, ale momentálně podle mě budeme hledat centra do první lajny.
HC Doufáme Pardubice
HC Drama Pardubice
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5785
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Propulse píše: 14 čer 2022 07:43 Tak Sedlak nakonec i tak podepsal dvoucestnou. U Avs rocne 800k $ a na farme by si prisel na 500k $ rocne..
co jsem slyšel, tady měl podepsáno milion měsíčně.... takže na farmě s americkýma daněma si přijde na +/- stejný peníze jaký by měl tady... možná mu zbyde o něco méně, než kdyby zůstal tady, přeci jen je život v Americe o něco nákladnější.... takže o penězích to asi nebylo... má poslední šanci zkusit NHL, to asi rozhodlo....třeba ho máme v říjnu zpět....
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

tau píše: 14 čer 2022 10:02 co jsem slyšel, tady měl podepsáno milion měsíčně.... takže na farmě s americkýma daněma si přijde na +/- stejný peníze jaký by měl tady... možná mu zbyde o něco méně, než kdyby zůstal tady, přeci jen je život v Americe o něco nákladnější.... takže o penězích to asi nebylo... má poslední šanci zkusit NHL, to asi rozhodlo....třeba ho máme v říjnu zpět....
Posledni sance zkusit NHL + trener se kterym se zna a chtel ho. Sanci dostane a bude to na nem.

Kdyz mu to nahodou nevyjde tak aspon vi, ze to zkusil naposled. Tady bude mit platny trilety kontrakt.
David007
Příspěvky: 197
Registrován: 18 zář 2016 20:15
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 35 krát

Re: Hokej

Příspěvek od David007 »

Mám prosbu, chápu, že mezi nhl iihf a dalšími je nějaká smlouva na přestupy hráčů do nhl, i když jsou pod smlouvou, netuším, jestli ta smlouva ten dodatek míti musí atd... Jak ten systém odchodů, náhrad a dalšího funguje? Nemá někdo odkaz třeba, ať nemusíte sáhodlouze popisovat. Díky moc
mach
Příspěvky: 4317
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 94 krát
Obdržel "To se mi líbí": 250 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

David007 píše: 14 čer 2022 10:42 Mám prosbu, chápu, že mezi nhl iihf a dalšími je nějaká smlouva na přestupy hráčů do nhl, i když jsou pod smlouvou, netuším, jestli ta smlouva ten dodatek míti musí atd... Jak ten systém odchodů, náhrad a dalšího funguje? Nemá někdo odkaz třeba, ať nemusíte sáhodlouze popisovat. Díky moc
Sedlák mel do 15teho klauzuli o odchodu takže jen zdarma aktivoval klauzuli, pokud by tam nebyla muselo by Colorado vyplácet takhle jde zdarma... Narozdil od Matěje tam by to mělo kostovat myslím 300 tisíc dolarů... Teda tak to chapu já 🤷‍♂️
Naposledy upravil(a) mach dne 14 čer 2022 10:58, celkem upraveno 1 x.
Sweník
Příspěvky: 13894
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1092 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1074 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Sice jsme minus dva útočníci, ale finančně v plusu 18-20 milionů.. :-)
Zamčeno