Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7697
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 775 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Holly833 píše: 06 čer 2022 12:30 Zvlášť do Sparty chodí hráči záměrně za nižším platem, aby je jednak peníze nezkazily a taky proto, aby se nepodíleli na „finančních dostizích s Pardubicemi“ (Koho by taky napadlo puštět se zrovna s Pardubicemi do dostihů? :innocent: ) a devastujícím zvedání cen hráčů.
Ono se to málo ví, ale Kundrátkovi musel Zábrana peníze přímo vnutit.
"To nejde, vole, abys hrál v Kometě zadarmo jen pro radost lidí na Jižní Moravě," říkal opakovaně Zábranský Kundrátkovi, kterého v pozici asistenta trenéra vedl v reprezentaci. Hráč nakonec slevil a bude za svoje působení brát symbolickou odměnu, ale vynutil si závazný slib, že se Zábranský nejpozději před Vánoci znovu objeví na střídačce Komety, s čímž souhlasí i trenér Pešout. Zábranský si mimo záznam podle svědectví Dariny Vymětalíkové a Roberta Záruby během šampionátu stěžoval, že jednání jsou složitá se všemi hráči, které si vyhlídl. Plat musel vnutit i Jakubu Flekovi, který ze začátku trval na tom, že má úspory z působení v Karlových Varech. Michal Kempný s Michalem Jordánem však dál tvrdě trvají na tom, že za Kometu budou hrát zadarmo, jinak hrozí ukončením kariéry. "Jsem z jejich požadavků už zoufalý," dodal možný budoucí regionální politik Zábranský. Jordán má ale podle důvěryhodného zdroje iSport na stole nabídku z mateřského Zlína, která je ještě lepší, sám by zlínskému klubu za svoje působení platil.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5343
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 462 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

tomaso25 píše: 06 čer 2022 14:04 Ono se to málo ví, ale Kundrátkovi musel Zábrana peníze přímo vnutit
Ty tady taky musis vsechno hnedka propalit :nanana:
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5343
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 462 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

A Nakly by mohl vyucovat srdcarstvi a loajalitu na univerzite. Podle vseho tady hral taky zadarmo.
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2036
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3593 krát
Obdržel "To se mi líbí": 476 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

tomaso25 píše: 06 čer 2022 14:04 Ono se to málo ví, ale Kundrátkovi musel Zábrana peníze přímo vnutit.
"To nejde, vole, abys hrál v Kometě zadarmo jen pro radost lidí na Jižní Moravě," říkal opakovaně Zábranský Kundrátkovi, kterého v pozici asistenta trenéra vedl v reprezentaci. Hráč nakonec slevil a bude za svoje působení brát symbolickou odměnu, ale vynutil si závazný slib, že se Zábranský nejpozději před Vánoci znovu objeví na střídačce Komety, s čímž souhlasí i trenér Pešout. Zábranský si mimo záznam podle svědectví Dariny Vymětalíkové a Roberta Záruby během šampionátu stěžoval, že jednání jsou složitá se všemi hráči, které si vyhlídl. Plat musel vnutit i Jakubu Flekovi, který ze začátku trval na tom, že má úspory z působení v Karlových Varech. Michal Kempný s Michalem Jordánem však dál tvrdě trvají na tom, že za Kometu budou hrát zadarmo, jinak hrozí ukončením kariéry. "Jsem z jejich požadavků už zoufalý," dodal možný budoucí regionální politik Zábranský. Jordán má ale podle důvěryhodného zdroje iSport na stole nabídku z mateřského Zlína, která je ještě lepší, sám by zlínskému klubu za svoje působení platil.
:rofl:
Jak už tu také bylo použito:
VYPICH: To znamená, že…
PRINCIPÁL: Ano, Karle, to znamená, že se ti splní ten tvůj sen hrát s Prácheňským zadarmo.
#JdC #Záskok
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 2036
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3593 krát
Obdržel "To se mi líbí": 476 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

Itchy píše: 06 čer 2022 14:47 Ty tady taky musis vsechno hnedka propalit :nanana:
V Česku chceš něco tajit? :innocent:
JirkaPCE
Příspěvky: 3553
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 403 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Koukám, že i Nakládal se přidal k oblíbenému názoru některých rádoby expertů, že naše nákupy nejsou správná cesta. Zřejmě taky počty nejsou jeho silná stránka. Jediné o čem by se možná dalo diskutovat, jestli nebyl zbytečný další výborný brankář. I tohle je ale za mě i s ohledem na minulost správný krok. Kdoví jak by to dopadlo například v sezóně 2003/2004, když to jednomu v playoff nešlo a měli bychom tady kvalitní rovnocennou dvojici.
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

JirkaPCE píše: 06 čer 2022 15:19 Koukám, že i Nakládal se přidal k oblíbenému názoru některých rádoby expertů, že naše nákupy nejsou správná cesta. Zřejmě taky počty nejsou jeho silná stránka. Jediné o čem by se možná dalo diskutovat, jestli nebyl zbytečný další výborný brankář. I tohle je ale za mě i s ohledem na minulost správný krok. Kdoví jak by to dopadlo například v sezóně 2003/2004, když to jednomu v playoff nešlo a měli bychom tady kvalitní rovnocennou dvojici.
Taky mne Kuba překvapil. Jako člověk má super názory, je poznat, že fakt prošel nějakým vývojem a působí velmi rozumně. Ale pokud jde o současné Pardubice, cítím tam jakousi zapšklost. Pochvaluje si situaci před odchodem, ale například v roce 2010 ten kádr byl taky nadupaný jmény. Nehráli tady žádní levní nazdárkové. Tam si slušně protiřečí.
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1410
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 291 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Hudler bez příkras.

Hudler ostře proti proudu: Bronz jde za pár hráči, Jalonen tomu nedal nic

Kdo sledoval studia iSport.cz během mistrovství světa, tvář Jiřího Hudlera mu nemohla uniknout. A kdo měl napnuté uši, pochopil, že někdejší dlouholetý útočník Red Wings nepatří do tábora obdivovatelů Kariho Jalonena. „Všechna čest pár klukům, kteří bronz vydřeli sobě a ostatním, ale to je tak všechno,“ říká otevřeně vítěz Stanley Cupu s Detroitem.

Dekádu let bez lesklé odměny odvála bronzová výprava do Tampere. Podepsal se pod ní nedávno najatý finský expert Kari Jalonen. Bývalého útočníka Jiřího Hudlera, jenž v NHL strávil třináct sezon, však jeho práce neuchvátila.

„Je obdivován za nic,“ tvrdí účastník necelých osmi set bitev v elitní světové lize a jejího play off. „Kde vznikl ten nápad slavit bronz? Buď vítězství, nebo nic. Viděl jste někdy někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu?“ ptá se.

Česko se unáší na vlně bronzového úspěchu. Jen sem tam někdo zvedne varovný prst s tím, že medaile náš hokej nespasí a nezlepší. Co si myslíte vy?
„Z bronzu náš hokej nevyprodukuje vůbec nic. O tom jsem přesvědčený.“

Podle čeho soudíte?
„Vede mě k tomu víc důvodů. Lidi na svazu se po volbách částečně změní, bude nový šéf, ale zatím to vypadá tak, že celý výkonný výbor zůstane. To je špatně, nedává to vůbec žádný smysl. Nový hokejový prezident by měl k ruce své lidi, ne ty, které po někom zdědí. A zvlášť když ve stávajícím výkonném výboru najdete minimum lidí, kteří hokeji rozumí. Osmdesát procent výboru netuší, jak se má dělat hokej. Vytřískat něco pro český hokej se dá možná ve chvíli, kdy se třikrát po sobě vyhraje mistrovství světa. Co chcete vymlátit z jednoho bronzu po deseti letech? Mně to nedává smysl. Jen se podívejte, v jakém složení některé týmy hrály. Šampionát se koná každý rok, ale nikdy ho nehrají nejlepší hráči světa.“

To máte pravdu, ale pokud nic jiného, český hokej dostane injekci sebevědomí, nebo ne?
„Dobře, ale co z toho. Mistrovství světa je turnaj céčkové kategorie. Já na ty akce jezdil , vím, o čem mluvím. Kdyby v průběhu turnaje nepřijel Pasta, možná se nedostaneme ani ze skupiny. Kdyby v pár zápasech Karel Vejmelka nestál na hlavě, prohráli jsme i s Nory. Kdyby jsou kdyby. Nicméně první lajna měla lauf jako žádná jiná v minulosti. Krejčí s Červenkou byli naprosto famózní. Táhli na zádech řadu ostatních hráčů, kteří tam s prominutím neměli co dělat. Do měsíce, dvou, uvidíme, proč se někteří do nominace dostali. Podle toho, kam podepíší a za koho budou hrát.“

Vnímáte tedy medaili jako úspěch jednoho týmu, či spíše některých hráčů?
„Přesně tak. Je to úspěch Červenky, Pastrňáka, Krejčího, Blümela a gólmanů. Být v kůži ostatních, moc bych nejuchal a neprsil se. Zarazilo mě nadšení našich trenérů. Chápu, že mají radost z medaile, ale taky by si měli umět vyhodnotit, co odráží. Kdyby zůstali nohama na zemi, došlo by jim, že tahle medaile nemá při správném vnímání dění v hokejovém světě vysokou hodnotu.“

Přesto Kari Jalonen na rozdíl od Filipa Pešána, Miloše Říhy, Josefa Jandače či Vladimíra Vůjtka medaili získal. Nevěříte, že je to z části jeho počin?
„Nedal tomu nic. Vůbec ne. Nezlobte se na mě, ale ne. Prohráli jsme s Rakušany, dvě třetiny jsme byli horší s Lotyši i Nory, padli jsme jednoznačně se Švédy, jednoznačně s Finy a od Kanady jsme schytali obrovský debakl. A na mistrovství nehráli Rusáci. Ptám se, co tomu Jalonen dal? Zmínil jste Pešána. Pod ním jsme většinou nejsilnější soupeře tlačili, bohužel jsme nedávali góly. A jak to pak schytával ze všech stran. Neříkám, že neprávem, ale s ohledem na to, co ukázal Jalonen, tak tu sodu dostával nespravedlivě. Respektive Jalonen je obdivován za nic.“

Hokej se však hraje na výsledky.
„V tomhle případě ano, dodávám bohužel. Jinak nás Jalonen nenaučil nic, nic nám to nedalo... Naučil nás snad lepší hokej?“

Nenaučil. Spíš si správně vyhodnotil, kudy vede cesta k bronzu. A podle toho se zařídil.
„Chcete mi říci, že trenér si vyhodnotí, kudy vede cesta k bronzu, a podle toho stanoví taktiku?“

K medaili, ne k bronzu. Nevěříte, že Jalonen vytvořil týmu plán na míru?
„Hloupost. A pokud ano, stejně nefungoval. Znovu říkám, nebýt příjezdu Pasty, horko těžko bychom se dostávali do čtvrtfinále. To vážně nikdo nevidí?“

Devalvuje bronzový zisk nepřítomnost Ruska?
„Na sto procent. Pořád říkáme: netahejme politiku do sportu. A jak vidíme, politika je mnohem silnější než sport.“

Dalo se z týmu vytěžit víc v semifinále s Kanadou? Například kdyby nápad Martina Erata s přehozením Pastrňáka a Blümela přišel dřív než po druhé třetině bitvy o třetí místo?
„Panu Jalonenovi se evidentně nechtělo nic měnit. Nejspíš bychom dostali šišku i tak. Po druhé třetině jsem to musel vypnout. Ať se na mě nikdo nezlobí, vrátím se ještě na začátek, ale kde vznikl ten nápad slavit bronz? Nebo stříbro. Vždyť to jsou prohrané zápasy. Viděl jste někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu? Tohle je přesně ten správný sportovní duch. Buď vítězství, nebo nic. Lidi mě asi nepochopí, ale já zase nechápu řadu věcí, které se dějí v Česku. V našem hokeji si každý dělá, co chce. V menších klubech se dějí strašná zvěrstva, hlavně na trase rodiče-trenéři. Vím o konkrétních případech. Dokud tohle nezměníme, do deseti let jsme bez hokeje. My se potápíme, a ne že jdeme nahoru. Ať si Pasta s Červusem a Krejčou užijí týden u piva, protože si ho za parádní reprezentaci zaslouží. Vydřeli a vybojovali si to. Tím by veškeré oslavy měly skončit.“

Proč přesně s Jalonenovým nástupem nesouhlasíte?

„Máme skvělou hokejovou historii a tradici, a i když poslední roky jsou černější, nevidím jediný důvod, proč bychom se měli učit hokej od cizince a v tomto podání. Vůbec nás nesrovnávejme se Slováky, které koučuje Craig Ramsey. Slováci hrají s mladými kluky krásný ofenzivní hokej, plný gólových šancí. A že se nedostali dál než do čtvrtfinále? To přece tolik nevadí. Ale na olympiádě i teď ve Finsku zanechali výborný dojem. Na rozdíl od našeho hokeje. Všechna čest první lajně a Blümelovi, povedlo se jim to. Ale já tam vidím hlavně minus, že s tímhle stylem hokeje se nikam nedostaneme. Na téhle konkrétní akci nám přinesl placku, jenže do budoucna to nic neznamená, pokud se český hokej kompletně nezmění.“

V čem nejvíc?
„Když zůstanu u hráčů, štve mě, jak málo a slabě trénujeme. Ve všech kategoriích. Jenom předstíráme dřinu. Navíc nejsme pohybově zdatní, komplexní. Málokterý hokejista umí kopnout do míče, hrát tenis. Pořád si na něco stěžujeme, fňukáme, dřinu chceme očůrat. Náš hokej je plný expertů a analytiků, kteří působili nejdál ve Finsku, ale už neví, jak se dělá hokej v Kanadě, v Americe. Běhá tady někdo v letní přípravě patnáct třístovek za sebou? Tak, aby se na konci pozvracel? Tohle dřív platilo a funguje to pořád. V zámoří rozhodně. Tvrdá práce. Kdo ji odmítá podstupovat, nehraje. My si místo toho hlídáme tepovku, aby nám náhodou nevylezla o deset tepů víc. Jsme napojení na počítač, aby to dobře vypadalo. Ze světa si bereme jen to nejlehčí, co nejmíň bolí, a zapomínáme na absolutní základ.“

Za dva týdny bude znám nový prezident hokejového svazu. Změní něco?

„Jsou i nejsou to důležité volby. Jak jsem zmínil, současný výkonný výbor asi zůstane. Neměl by. Kam ti lidé dostali náš hokej? Proč k reprezentacím dosazovali všechny ty neúspěšné trenéry?“

Věříte někomu z kandidátů? Ví se o Haškovi, Šlégrovi, Hadamczikovi, Černém, Ščerbanovi.

„Řeknu Hadamczika.“

Vážně?
„Neřeším, že mě kdysi nevzal na olympiádu (2014). To je minulost. I když jsem s ním nejednou a v lecčems nesouhlasil, v hokeji se angažuje dlouho, byl u posledních úspěchů, nepotřebuje z hokeje dolovat. Věřím, že mu chce pomoci. Z nabídky, která je k dispozici, je to pro mě jasná volba. Jde o můj názor a stojím si za ním.“

Znáte jeho vize?
„V průběhu posledních let ze všech možných rozhovorů a výstupů tuším, jak by to chtěl dělat. Dovedu si ho představit jako hlavu svazu a pokud by se obklopil lidmi, kteří hokeji rozumí, mohlo by nám to pomoci vrátit se tam, kde jsme byli a kam si dnes bláhově myslíme, že se vracíme.“
Bajule95
Příspěvky: 86
Registrován: 07 zář 2016 11:58
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 9 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Bajule95 »

mach
Příspěvky: 4368
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 97 krát
Obdržel "To se mi líbí": 271 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Bajule95 píše: 06 čer 2022 18:13
Gratulace ať se daří Matěji👍💪
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4434
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 806 krát
Obdržel "To se mi líbí": 990 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Koho nám koupí Peťa misto Matěje? :joy:
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5828
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Máme tam Koffera, Rouhu, Urbana, Kaplana... Mladí kluci... o málo starší Matýs.....dostanou šanci a třeba z nich vyrostou noví Blumelové....
Propulse
Příspěvky: 6699
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 662 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Pri absenci Musila jsme do zacatku ligy bez dvou utocniku z prvnich 3 utoku. Jeden utocnik jeste prijde.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7697
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 775 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Z "D" do "D"... :slight_smile:

Ať se tam Matějovi daří.
JirkaPCE
Příspěvky: 3553
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 403 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

:raised_back_of_hand_tone3:
Autobusák píše: 06 čer 2022 18:30 Koho nám koupí Peťa misto Matěje? :joy:
Uvidíme, kromě Kauta spekulace o žádném jiném jménu snad ani nebyly, tak by třeba mohl vyjít on. Jednoho útočníka by to chtělo.
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Bajule95 píše: 06 čer 2022 18:13
Za mne pecka, tam bude mít velkou šanci se prosadit. Zkrátka on není hloupý a vybíral obezřetně..

No uvidíme, ale podle mne tam dostane větší prostor než Kautík (ten měl na organizaci zatím celkem smůlu), natož Nosek nebo nedávno Radil (jasné, byl starší). Tentokrát věřím, že má veškeré naděje opravdu ve svých schopnostech. A to je dobře.. :thumbup:
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

tau píše: 06 čer 2022 18:35 Máme tam Koffera, Rouhu, Urbana, Kaplana... Mladí kluci... o málo starší Matýs.....dostanou šanci a třeba z nich vyrostou noví Blumelové....
Přesně tak, sezóna ukáže. Ti kluci musí dostat šanci. A tady je asi důvod, proč chtěl Heřman za každou cenu udržet Krále, ten je bude hnát kupředu.. Rulík s mladými kluky taky umí, mohli by fungovat. Hlavně musíme mít od prvního kola dobré výsledky, pak bude klid a všechno si snad brzy sedne.

Ono nakupovat jde i v průběhu soutěže, byť leden už může být pozdě, to dávno víme.. :-)
Stars
Příspěvky: 6720
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 916 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

https://www.sport.cz/clanek/hokej-ms-va ... .seznam.cz

že by extraliga poslední rok na čt? že by jeden pán měl pravdu.......
Emil Havránek
Příspěvky: 889
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 204 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Sweník píše: 06 čer 2022 19:22 Přesně tak, sezóna ukáže. Ti kluci musí dostat šanci. A tady je asi důvod, proč chtěl Heřman za každou cenu udržet Krále, ten je bude hnát kupředu.. Rulík s mladými kluky taky umí, mohli by fungovat. Hlavně musíme mít od prvního kola dobré výsledky, pak bude klid a všechno si snad brzy sedne.

Ono nakupovat jde i v průběhu soutěže, byť leden už může být pozdě, to dávno víme.. :-)
Já si myslím, že možná z počátku mladí příležitost dostanou, ale bude jí valem ubývat. Majitel chce titul k výročí za každou cenu. A to nemyslím jako nadsázku, to berte jako fakt. Takže se nám může v průběhu roku kádr dost měnit.
Stars
Příspěvky: 6720
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 916 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Pec92
Příspěvky: 2346
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

stará hokejka píše: 06 čer 2022 16:32 Hudler bez příkras.

Hudler ostře proti proudu: Bronz jde za pár hráči, Jalonen tomu nedal nic

Kdo sledoval studia iSport.cz během mistrovství světa, tvář Jiřího Hudlera mu nemohla uniknout. A kdo měl napnuté uši, pochopil, že někdejší dlouholetý útočník Red Wings nepatří do tábora obdivovatelů Kariho Jalonena. „Všechna čest pár klukům, kteří bronz vydřeli sobě a ostatním, ale to je tak všechno,“ říká otevřeně vítěz Stanley Cupu s Detroitem.

Dekádu let bez lesklé odměny odvála bronzová výprava do Tampere. Podepsal se pod ní nedávno najatý finský expert Kari Jalonen. Bývalého útočníka Jiřího Hudlera, jenž v NHL strávil třináct sezon, však jeho práce neuchvátila.

„Je obdivován za nic,“ tvrdí účastník necelých osmi set bitev v elitní světové lize a jejího play off. „Kde vznikl ten nápad slavit bronz? Buď vítězství, nebo nic. Viděl jste někdy někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu?“ ptá se.

Česko se unáší na vlně bronzového úspěchu. Jen sem tam někdo zvedne varovný prst s tím, že medaile náš hokej nespasí a nezlepší. Co si myslíte vy?
„Z bronzu náš hokej nevyprodukuje vůbec nic. O tom jsem přesvědčený.“

Podle čeho soudíte?
„Vede mě k tomu víc důvodů. Lidi na svazu se po volbách částečně změní, bude nový šéf, ale zatím to vypadá tak, že celý výkonný výbor zůstane. To je špatně, nedává to vůbec žádný smysl. Nový hokejový prezident by měl k ruce své lidi, ne ty, které po někom zdědí. A zvlášť když ve stávajícím výkonném výboru najdete minimum lidí, kteří hokeji rozumí. Osmdesát procent výboru netuší, jak se má dělat hokej. Vytřískat něco pro český hokej se dá možná ve chvíli, kdy se třikrát po sobě vyhraje mistrovství světa. Co chcete vymlátit z jednoho bronzu po deseti letech? Mně to nedává smysl. Jen se podívejte, v jakém složení některé týmy hrály. Šampionát se koná každý rok, ale nikdy ho nehrají nejlepší hráči světa.“

To máte pravdu, ale pokud nic jiného, český hokej dostane injekci sebevědomí, nebo ne?
„Dobře, ale co z toho. Mistrovství světa je turnaj céčkové kategorie. Já na ty akce jezdil , vím, o čem mluvím. Kdyby v průběhu turnaje nepřijel Pasta, možná se nedostaneme ani ze skupiny. Kdyby v pár zápasech Karel Vejmelka nestál na hlavě, prohráli jsme i s Nory. Kdyby jsou kdyby. Nicméně první lajna měla lauf jako žádná jiná v minulosti. Krejčí s Červenkou byli naprosto famózní. Táhli na zádech řadu ostatních hráčů, kteří tam s prominutím neměli co dělat. Do měsíce, dvou, uvidíme, proč se někteří do nominace dostali. Podle toho, kam podepíší a za koho budou hrát.“

Vnímáte tedy medaili jako úspěch jednoho týmu, či spíše některých hráčů?
„Přesně tak. Je to úspěch Červenky, Pastrňáka, Krejčího, Blümela a gólmanů. Být v kůži ostatních, moc bych nejuchal a neprsil se. Zarazilo mě nadšení našich trenérů. Chápu, že mají radost z medaile, ale taky by si měli umět vyhodnotit, co odráží. Kdyby zůstali nohama na zemi, došlo by jim, že tahle medaile nemá při správném vnímání dění v hokejovém světě vysokou hodnotu.“

Přesto Kari Jalonen na rozdíl od Filipa Pešána, Miloše Říhy, Josefa Jandače či Vladimíra Vůjtka medaili získal. Nevěříte, že je to z části jeho počin?
„Nedal tomu nic. Vůbec ne. Nezlobte se na mě, ale ne. Prohráli jsme s Rakušany, dvě třetiny jsme byli horší s Lotyši i Nory, padli jsme jednoznačně se Švédy, jednoznačně s Finy a od Kanady jsme schytali obrovský debakl. A na mistrovství nehráli Rusáci. Ptám se, co tomu Jalonen dal? Zmínil jste Pešána. Pod ním jsme většinou nejsilnější soupeře tlačili, bohužel jsme nedávali góly. A jak to pak schytával ze všech stran. Neříkám, že neprávem, ale s ohledem na to, co ukázal Jalonen, tak tu sodu dostával nespravedlivě. Respektive Jalonen je obdivován za nic.“

Hokej se však hraje na výsledky.
„V tomhle případě ano, dodávám bohužel. Jinak nás Jalonen nenaučil nic, nic nám to nedalo... Naučil nás snad lepší hokej?“

Nenaučil. Spíš si správně vyhodnotil, kudy vede cesta k bronzu. A podle toho se zařídil.
„Chcete mi říci, že trenér si vyhodnotí, kudy vede cesta k bronzu, a podle toho stanoví taktiku?“

K medaili, ne k bronzu. Nevěříte, že Jalonen vytvořil týmu plán na míru?
„Hloupost. A pokud ano, stejně nefungoval. Znovu říkám, nebýt příjezdu Pasty, horko těžko bychom se dostávali do čtvrtfinále. To vážně nikdo nevidí?“

Devalvuje bronzový zisk nepřítomnost Ruska?
„Na sto procent. Pořád říkáme: netahejme politiku do sportu. A jak vidíme, politika je mnohem silnější než sport.“

Dalo se z týmu vytěžit víc v semifinále s Kanadou? Například kdyby nápad Martina Erata s přehozením Pastrňáka a Blümela přišel dřív než po druhé třetině bitvy o třetí místo?
„Panu Jalonenovi se evidentně nechtělo nic měnit. Nejspíš bychom dostali šišku i tak. Po druhé třetině jsem to musel vypnout. Ať se na mě nikdo nezlobí, vrátím se ještě na začátek, ale kde vznikl ten nápad slavit bronz? Nebo stříbro. Vždyť to jsou prohrané zápasy. Viděl jste někoho slavit druhé místo ve Stanley Cupu? Tohle je přesně ten správný sportovní duch. Buď vítězství, nebo nic. Lidi mě asi nepochopí, ale já zase nechápu řadu věcí, které se dějí v Česku. V našem hokeji si každý dělá, co chce. V menších klubech se dějí strašná zvěrstva, hlavně na trase rodiče-trenéři. Vím o konkrétních případech. Dokud tohle nezměníme, do deseti let jsme bez hokeje. My se potápíme, a ne že jdeme nahoru. Ať si Pasta s Červusem a Krejčou užijí týden u piva, protože si ho za parádní reprezentaci zaslouží. Vydřeli a vybojovali si to. Tím by veškeré oslavy měly skončit.“

Proč přesně s Jalonenovým nástupem nesouhlasíte?

„Máme skvělou hokejovou historii a tradici, a i když poslední roky jsou černější, nevidím jediný důvod, proč bychom se měli učit hokej od cizince a v tomto podání. Vůbec nás nesrovnávejme se Slováky, které koučuje Craig Ramsey. Slováci hrají s mladými kluky krásný ofenzivní hokej, plný gólových šancí. A že se nedostali dál než do čtvrtfinále? To přece tolik nevadí. Ale na olympiádě i teď ve Finsku zanechali výborný dojem. Na rozdíl od našeho hokeje. Všechna čest první lajně a Blümelovi, povedlo se jim to. Ale já tam vidím hlavně minus, že s tímhle stylem hokeje se nikam nedostaneme. Na téhle konkrétní akci nám přinesl placku, jenže do budoucna to nic neznamená, pokud se český hokej kompletně nezmění.“

V čem nejvíc?
„Když zůstanu u hráčů, štve mě, jak málo a slabě trénujeme. Ve všech kategoriích. Jenom předstíráme dřinu. Navíc nejsme pohybově zdatní, komplexní. Málokterý hokejista umí kopnout do míče, hrát tenis. Pořád si na něco stěžujeme, fňukáme, dřinu chceme očůrat. Náš hokej je plný expertů a analytiků, kteří působili nejdál ve Finsku, ale už neví, jak se dělá hokej v Kanadě, v Americe. Běhá tady někdo v letní přípravě patnáct třístovek za sebou? Tak, aby se na konci pozvracel? Tohle dřív platilo a funguje to pořád. V zámoří rozhodně. Tvrdá práce. Kdo ji odmítá podstupovat, nehraje. My si místo toho hlídáme tepovku, aby nám náhodou nevylezla o deset tepů víc. Jsme napojení na počítač, aby to dobře vypadalo. Ze světa si bereme jen to nejlehčí, co nejmíň bolí, a zapomínáme na absolutní základ.“

Za dva týdny bude znám nový prezident hokejového svazu. Změní něco?

„Jsou i nejsou to důležité volby. Jak jsem zmínil, současný výkonný výbor asi zůstane. Neměl by. Kam ti lidé dostali náš hokej? Proč k reprezentacím dosazovali všechny ty neúspěšné trenéry?“

Věříte někomu z kandidátů? Ví se o Haškovi, Šlégrovi, Hadamczikovi, Černém, Ščerbanovi.

„Řeknu Hadamczika.“

Vážně?
„Neřeším, že mě kdysi nevzal na olympiádu (2014). To je minulost. I když jsem s ním nejednou a v lecčems nesouhlasil, v hokeji se angažuje dlouho, byl u posledních úspěchů, nepotřebuje z hokeje dolovat. Věřím, že mu chce pomoci. Z nabídky, která je k dispozici, je to pro mě jasná volba. Jde o můj názor a stojím si za ním.“

Znáte jeho vize?
„V průběhu posledních let ze všech možných rozhovorů a výstupů tuším, jak by to chtěl dělat. Dovedu si ho představit jako hlavu svazu a pokud by se obklopil lidmi, kteří hokeji rozumí, mohlo by nám to pomoci vrátit se tam, kde jsme byli a kam si dnes bláhově myslíme, že se vracíme.“
S některými názory souhlasím... To trénování mládeže je hrozná fraška a pohyb je největší bolest našeho hokeje... Jinak souhlasím s Lojzou on nemá za potřebí tunelovat prachy... U Haška bych si tak jistý nebyl golman možná nejlepší ale člověk totální neandrtálec
🔴⚪
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Emil Havránek píše: 06 čer 2022 20:14 Já si myslím, že možná z počátku mladí příležitost dostanou, ale bude jí valem ubývat. Majitel chce titul k výročí za každou cenu. A to nemyslím jako nadsázku, to berte jako fakt. Takže se nám může v průběhu roku kádr dost měnit.
Jestli tohle byla odpověď na můj příspěvek, tak píšeš vlastně téměř to samé, co jsem už napsal. :-)

Kádr se musí hlavně stmelit. Pak je šance, že rozjedeme sezonu dobře, občas přijde nějaká ta facka, ale od toho tam máme trenéry, kteří ty facky budou muset mezi kluky rozdělit. A kdo je dostane? Já věřím, že to bude o výkonu, ne o penězích..
Ovšem pokud budeme v tabulce vysoko a mladí budou mít svůj podíl, nevěřím, že je PD v lednu pošle do háje a nakoupí zase nějaké cizince.
Das ist Kravina, jak by řekla má bývalá němčinářka.. :-))
Někdy to chce trochu nadhledu.. ;-)
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Pec92 píše: 06 čer 2022 21:27 S některými názory souhlasím... To trénování mládeže je hrozná fraška a pohyb je největší bolest našeho hokeje... Jinak souhlasím s Lojzou on nemá za potřebí tunelovat prachy... U Haška bych si tak jistý nebyl golman možná nejlepší ale člověk totální neandrtálec
Proč neandrtálec?
Vzdělaný chlap, který si podmanil NHL, byť tam šel celkem pozdě.
Konexe v hokeji má, akorát je nemusí zatím řešit.
A že zkouší podnikat? Za mne opět dobré zkušenosti (viz Dominator - nenechat za sebe jednat nikoho jiného)..
Hokej má rád (proto se několikrát vracel), udělal by pro něj maximum.
Ale hlavně! Nemá pravděpodobně žádné vazby. Dělal by to pouze srdcem a rozumem. Navíc, najmout si šíbra by taky dokázal..
Mech
Příspěvky: 163
Registrován: 02 úno 2019 13:32
Dal "To se mi líbí": 2 krát
Obdržel "To se mi líbí": 7 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Mech »

Pec92 píše: 06 čer 2022 21:27 S některými názory souhlasím... To trénování mládeže je hrozná fraška a pohyb je největší bolest našeho hokeje... a jak můžou umet jiny pohyb,kdyz v zacich zacinaji soutěže uz zacatkem září.Jak muzou kopat,tenis,ldyz musi od srpna tvrde na lede,zacit koncem zari jeden zaps o vikendu a od poliviny rijna do konce sezony hrat skoro porad sobota,nedele a pořád co nejvic zapasu,umoznit strid starty vysich soutezi-v sobotu hrajes za zaky v Hlinsku v nedeli za zaky v Chrudimi,tak jedine se budou zlepsovat
kedar
Příspěvky: 2023
Registrován: 23 úno 2016 12:44
Dal "To se mi líbí": 87 krát
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od kedar »

Sweník píše: 06 čer 2022 21:57 Proč neandrtálec?
Vzdělaný chlap, který si podmanil NHL, byť tam šel celkem pozdě.
Konexe v hokeji má, akorát je nemusí zatím řešit.
A že zkouší podnikat? Za mne opět dobré zkušenosti (viz Dominator - nenechat za sebe jednat nikoho jiného)..
Hokej má rád (proto se několikrát vracel), udělal by pro něj maximum.
Ale hlavně! Nemá pravděpodobně žádné vazby. Dělal by to pouze srdcem a rozumem. Navíc, najmout si šíbra by taky dokázal..
Nechci se do toho míchat , ale Haška znám osobně ,hokejista to byl fantastickej ,ale jako člověk je to úplný ko.ot a to je ještě dost slušný pojmenování.
Zamčeno