Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6143
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hokej

Příspěvek od woe »

av69 píše: 30 kvě 2022 12:33 Ta motivace samozřejmě dává naprosto smysl, ale přál bych si nějaký způsob provedení, který neudělá zlou krev. Ostatně tohle je častý modus operandi Dědka. Nějaká věc dává byznysově smysl a v tu chvíli nehledí na nic dalšího, neřeší kolik nepřátel si udělá a prostě za tím jde. Vůbec nezpochybňuju jeho právo to udělat a i tohle bude určitě součástí jeho receptu na úspěch. Jen říkám, že z toho ne vždy mám úplně dobrý pocit a že se bojím, aby to jednou negativně nezasáhlo i náš klub.
Tak to jsme dva s takovým pocitem...snad ho to bude bavit delší dobu, těžko se v něm vyznat...

Nekoupil echt prales od Dvora pro Vrchlabí, aby nepřišlo Vrchlabí až tolik zkrátka?
Chrudim dává smysl
Tesla
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

tomaso25 píše: 30 kvě 2022 12:47 Souhlas, jen ale je potřeba zmínit, že zlou krev by to vyvolalo stejně. I kdyby se to dělalo za rok, což se dalo jako JPP zaslechnout hned po pořízení dvorský licence. Populární by to ve Vrchlabí nebylo nikdy.

Smlouva byla od začátku postavená ve prospěch toho silnějšího, bez kterýho by Vrchlabí tuhle soutěž hrát nemohlo. Tak byly od začátku rozdaný karty.

Ono je taky potřeba zmínit, že v samotným vrchlabským klubu panovalo dost velký rozčarování nad návštěvností v minulý sezoně, která byla ve srovnání s podobnými soupeři hrozná. Lidi přišli ve velkým počtu na zápas, když byl lístek zadarmo. I to muselo ovlivnit finanční situaci a sám majitel Vrchlabí uvažoval, jak a jestli bude pokračovat.

Obávám se, že i celková situace mj. v podobě drahých energií, dost přispěla k tomu, že se vývoj spolupráce dramaticky změnil.
Tak jasné, pokud byl stejně přesun do Cr plánovaný, je lepší to udělat hned. Stejně by nálada ve Vrchlabí byla na bodu mrazu a za rok už by taky nemuselo být co přesouvat.
in-spyder
Příspěvky: 1741
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 326 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

woe píše: 30 kvě 2022 12:54 Tak to jsme dva s takovým pocitem...snad ho to bude bavit delší dobu, těžko se v něm vyznat...

Nekoupil echt prales od Dvora pro Vrchlabí, aby nepřišlo Vrchlabí až tolik zkrátka?
Chrudim dává smysl
Ano, tak to je. Vrchlabí nemá ekonomicky na to, aby hrálo bez silného partnera, a extraligového týmu, 1 ligu. Čili koupili Dvorskou licenci, kterou chtějí dát do Vrchlabí a prvoligovou dát asi do té Chrudimi, kde postaví plnohodnotnější farmu. Je to ekonomicky výhodnější, než dotovat a sponzorovat Vrchlabí, protože to si na to zvyklo a peníze samo neshánělo, vždy spoléhalo na Dědka. Aneb silnější pes ....
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5340
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 460 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

in-spyder píše: 30 kvě 2022 13:13 Ano, tak to je. Vrchlabí nemá ekonomicky na to, aby hrálo bez silného partnera, a extraligového týmu, 1 ligu. Čili koupili Dvorskou licenci, kterou chtějí dát do Vrchlabí a prvoligovou dát asi do té Chrudimi, kde postaví plnohodnotnější farmu. Je to ekonomicky výhodnější, než dotovat a sponzorovat Vrchlabí, protože to si na to zvyklo a peníze samo neshánělo, vždy spoléhalo na Dědka. Aneb silnější pes ....
Vám říkám, že ten Zohy se do Chrudimi jednou vrátí.....
lucas003
Příspěvky: 2729
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 135 krát
Obdržel "To se mi líbí": 424 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Propulse píše: 30 kvě 2022 12:48 Do utoku nekdo prijit musi. Jit do sezony bez Blumela a Musila neni nic moc..
S tím se dá souhlasit. Ale hodilo by se spíš nějaké všestranné levaso. Nejde to dělat jako když vařil Ton s Bárou a Hlinkou kašičku a postavil tři první lajny to sám dobře víš. Když postavíš tři lajny, kde od každého hráče čekáš 40+ bodů, tak někteří z nich je dělat prostě stejně nebudou..
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7483
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 580 krát
Obdržel "To se mi líbí": 771 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

MS je pryč a máme tu domácí nálož "Pardubice". Jako fanouškům se nám to nemusí zamlouvat, ale takový prostě byznys je.
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Omlouvám se brněnským, ale tenhle příspěvek z jejich fóra jsem si musel vypůjčit. :wave:


Emoce a rychlé soudy stranou. Ptal jsem se na to svého dávného vrchlabského spolubydlícího z koleje, který vrchlabský hokej sleduje skoro 20 let. Tamní lidé se s konceptem "farmy" neidentifikovali. Výsledkem jsou nízké návštěvy. Dokonce tam mezi místními panuje názor, že radši budou v 2. lize než farmou. Tamní majitel uvažoval i o konci a údajně, to slovo zdůrazňuji, mělo Vrchlabí žádat o zvýšení peněz od Pardubic, protože má v regionu problém sehnat peníze na svou část rozpočtu. Na stole je nabídka, hrajte 2. ligu, na kterou máte a budete samostatní, licenci vám postoupíme výměnou za prvoligovou. Někdo to bude brát jako podraz, někdo to možná tak emotivně vidět nebude.


Takže ono to možná nebude takový podraz, jak je zatím vnímáno..
PL8
Příspěvky: 2154
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 241 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

ad Vrchlabí
Jestli to takhle bylo nalinkované, tak s tím těžko někdo hne. Já osobně bych vzal druhou ligu, upravil bych náklady klubu a začal znovu od začátku. SAMOSTATNĚ. Vynucená spolupráce by stejně byla k ničemu a já si také myslím, jako ten z kolejí, že fandové budou raději chodit na "jejich" druhou ligu. Zejména, když se najde nějaký flíček pro verchlábské odchovance...
Je to šance začít zase od začátku a trochu se zbavit stresu, jak držet zbytečnou Chance. Ta sama o sobě není stejně k ničemu. A tak, jak vypadá, stejně moc extralize nepomůže. To by ji musela hrát pardubická juniorka. Pak bych asi změnil názor...
Kely
Příspěvky: 1341
Registrován: 01 srp 2014 23:13
Obdržel "To se mi líbí": 41 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kely »

Sweník píše: 30 kvě 2022 13:59 Omlouvám se brněnským, ale tenhle příspěvek z jejich fóra jsem si musel vypůjčit. :wave:


Emoce a rychlé soudy stranou. Ptal jsem se na to svého dávného vrchlabského spolubydlícího z koleje, který vrchlabský hokej sleduje skoro 20 let. Tamní lidé se s konceptem "farmy" neidentifikovali. Výsledkem jsou nízké návštěvy. Dokonce tam mezi místními panuje názor, že radši budou v 2. lize než farmou. Tamní majitel uvažoval i o konci a údajně, to slovo zdůrazňuji, mělo Vrchlabí žádat o zvýšení peněz od Pardubic, protože má v regionu problém sehnat peníze na svou část rozpočtu. Na stole je nabídka, hrajte 2. ligu, na kterou máte a budete samostatní, licenci vám postoupíme výměnou za prvoligovou. Někdo to bude brát jako podraz, někdo to možná tak emotivně vidět nebude.


Takže ono to možná nebude takový podraz, jak je zatím vnímáno..
Konečně někdo rozumný.....
Ano, tohle je ta správná odpověd .....nic jiného za tím nehledat ...
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7483
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 580 krát
Obdržel "To se mi líbí": 771 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 868 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Přesně tak to je... Samotné Vrchlabí bohužel nemá peníze na to, aby hrálo v první lize důstojnou roli. Mají málo vlastních hráčů, defacto díky pardubickým hráčům, kteří byli placeni Pardubicemi, se tam minulá sezona jakžtakž odehrála. Sponzorských peněz je tam málo a majitel klubu Cerman už nechce dál sahat do vlastní kešeně....
Nabídka je taková, že Pce vymění svoji druholigovou licenci s Vrchlabím za jeho prvoligovou. První liga by se pak hrála v Chrudimi, která bude fungovat jako plnohodnotná farma Pardubic...
Jenže to taky může dopadnou tak, že Vrchlabí prvoligovou licenci vymění za druholigovou třeba se Znojmem, kde by první ligu určitě hned brali....Možná i Tábor by měl zájem.....

Řekl bych, že pokud Cerman opravdu bude chtít prvoligovou licenci někomu pustit výměnou za druholigvou, bude asi licitování, kdo přihodí nějakou to korunu.....
Bikhu
Příspěvky: 336
Registrován: 07 bře 2020 11:27
Dal "To se mi líbí": 44 krát
Obdržel "To se mi líbí": 42 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Bikhu »

Emil Havránek
Příspěvky: 889
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 204 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

tau píše: 30 kvě 2022 15:10 Přesně tak to je... Samotné Vrchlabí bohužel nemá peníze na to, aby hrálo v první lize důstojnou roli. Mají málo vlastních hráčů, defacto díky pardubickým hráčům, kteří byli placeni Pardubicemi, se tam minulá sezona jakžtakž odehrála. Sponzorských peněz je tam málo a majitel klubu Cerman už nechce dál sahat do vlastní kešeně....
Nabídka je taková, že Pce vymění svoji druholigovou licenci s Vrchlabím za jeho prvoligovou. První liga by se pak hrála v Chrudimi, která bude fungovat jako plnohodnotná farma Pardubic...
Jenže to taky může dopadnou tak, že Vrchlabí prvoligovou licenci vymění za druholigovou třeba se Znojmem, kde by první ligu určitě hned brali....Možná i Tábor by měl zájem.....

Řekl bych, že pokud Cerman opravdu bude chtít prvoligovou licenci někomu pustit výměnou za druholigvou, bude asi licitování, kdo přihodí nějakou to korunu.....
Když byla naposledy k mání extraligová licence, tak se traduje, že po slevě, protože zůstala na Moravě, byla její hodnota 15 mio. Je to ovšem již nějaký čas. Netuším, jaké ekonomické a finanční možnosti jsou v Chance lize a ve druhé lize současně? Ale dva "vlčáci" by asi zájem měli (Znojmo, Tábor), dost možná by se do závodu pustil i někdo další? Prostá výměna to asi nebude. Ale nejsme v této transakci patrně nikdo insiderem. Navenek to však působí všelijak, rozhodně dobře pak rozhodně ne.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7695
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Will s číslem 35.
will.jpg
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 578
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 227 krát
Obdržel "To se mi líbí": 137 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

tomaso25 píše: 30 kvě 2022 18:30 Will s číslem 35.

will.jpg
proč se nedá koupit ta mikina co má Salfa.....
JirkaPCE
Příspěvky: 3550
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 403 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Georgre píše: 30 kvě 2022 10:28 Za mě správná volba, pomůže mu to, myslím, že jinam by nešel a za rok za dva může ještě zkusit nějakou výzvu, Kari ho veme do repre na EHT a bude víc na očích...

stejně jako Chlapík se stane ozdobou extraligy
Taky si myslím, že tam ho čeká jenom další ztracený rok na farmě, ale když má platnou smlouvu, tak s tím asi nic moc nenadělá, i kdyby se chtěl vrátit. Tenkrát ho sem nechtěli ani pustit, jenom aby tady rozehrál sezónu, když se tam začalo kvůli covidu hrát později.
Emil Havránek
Příspěvky: 889
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 204 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

JirkaPCE píše: 30 kvě 2022 18:41 Taky si myslím, že tam ho čeká jenom další ztracený rok na farmě, ale když má platnou smlouvu, tak s tím asi nic moc nenadělá, i kdyby se chtěl vrátit. Tenkrát ho sem nechtěli ani pustit, jenom aby tady rozehrál sezónu, když se tam začalo kvůli covidu hrát později.
Vrátit se může klidně kdykoliv, na NHL a AHL i ECHL se pravidla IIHF nevztahují. Jen by možní mohli chtít alikvotní část, tedy 100.000 USD z nedokončeného nováčkovského kontraktu. 300.000 USD nám tenkrát vyplatili.
Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Pcehockeyfan25 píše: 30 kvě 2022 18:37
No tvl, tolik povyku pro nic.. :-))

A teď komu věřit? Trochu to na mě působí, že náš klub dostal strach, aby licenci Cerman nestřelil jinam, tak se kryjeme smlouvou. Osobně si myslím, že ani jedna strana nemá čisté svědomí. Cerman ví, že je situace zoufalá, a chce k licenci na 2.ligu určitě peníze. My chceme tu licenci do Chrudimi..
Naposledy upravil(a) Sweník dne 30 kvě 2022 18:57, celkem upraveno 1 x.
JirkaPCE
Příspěvky: 3550
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 403 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Emil Havránek píše: 30 kvě 2022 18:50 Vrátit se může klidně kdykoliv, na NHL a AHL i ECHL se pravidla IIHF nevztahují. Jen by možní mohli chtít alikvotní část, tedy 100.000 USD z nedokončeného nováčkovského kontraktu. 300.000 USD nám tenkrát vyplatili.
Díky za informaci, o tomhle jsem nevěděl.
Propulse
Příspěvky: 6699
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 662 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Emil Havránek píše: 30 kvě 2022 18:50 Vrátit se může klidně kdykoliv, na NHL a AHL i ECHL se pravidla IIHF nevztahují. Jen by možní mohli chtít alikvotní část, tedy 100.000 USD z nedokončeného nováčkovského kontraktu. 300.000 USD nám tenkrát vyplatili.
Presne, pokud daji souhlas, nic tomu nebrani.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5340
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 460 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

tomaso25 píše: 30 kvě 2022 18:30 Will s číslem 35.

will.jpg
Verim, ze v sezone vyrovna golovou statistiku Jardy Mouky v Dynamu….
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7695
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Itchy píše: 30 kvě 2022 21:02 Verim, ze v sezone vyrovna golovou statistiku Jardy Mouky v Dynamu….
Jarda nastřílel v 2. italský lize 13 gólů v 15 zápasech. Být rok 2015, tak už by Salfa volal s pozvánkou na letní prestižní tryout.
mach
Příspěvky: 4367
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 97 krát
Obdržel "To se mi líbí": 271 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5340
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 157 krát
Obdržel "To se mi líbí": 460 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Obavam se, ze ani tady zadna litovacka neprijde :-)

https://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sp ... -v-ct.html
Zamčeno