Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Dědkův vzkaz Váňovi: S bojem proti hale je na tenkém ledě, urazil legendy

Ve slavném žokejovi Josefu Váňovi to začalo pěkně vařit, jakmile zjistil, že v areálu pardubického dostihového závodiště má na podzim 2025 otevřít majestátní multifunkční aréna. „Jsem zásadně proti! Proč zkazit jeden z nejkrásnějších koutů světového turfu, zničit ho nějakou hokejovou halou, šestipatrovým parkovacím domem? Budeme na třetí koleji,“ vadí legendě překážkových dostihů. Co na to investor tří až čtyřmiliardové stavby? „Pan Váňa by si měl nejdříve zjistit potřebné informace. Jsme to právě my, lidé z Dynama, kdo dostihům pomáhá,“ reaguje Petr Dědek, šéf extraligového klubu.


Podle Váni je výstavba nové arény v blízkosti dostihové dráhy nesmysl a udělá vše proto, aby projektu zamezil. Zarazil vás silou svých vyjádření?
„Na středeční prezentaci jsme několikrát zmínili, že jsme připraveni a ochotni diskutovat se všemi. Ukazuje se, že pan Váňa nemá informace. Je také potřeba podívat se upřímně na to, proč lidi na dostihy nechodí. Protože nemají zázemí, nejsou moderní. Nereflektují dobu, nikam se neposouvají. Naopak, náš projekt pomůže pardubické závodiště zachránit. Jsou to dva roky, co hokejové Dynamo pomáhá místnímu závodišti. Koupili jsme box a druhý největší dostih sezony. Zamrzela mě velmi jeho vyjádření, že ve světě nikdo nezná Dynamo Pardubice, ale Velkou pardubickou ano.“

Tak ono má logiku, že v dostihových kruzích v Evropě nebudou řešit extraligový hokej, nýbrž koně…
„Pana Váňu znají v pár zemích Evropy, což je absolutně neporovnatelné s tím, jakmile ve světě vyslovíte jména jako Dominik Hašek nebo Vladimír Martinec. Pan Váňa se pustil na tenký led, urazil spoustu hokejových legend. Ale dobře, jeho věc. Přesto všechno, máme zájem o schůzku na představenstvu Dostihového spolku, kde můžeme vše potřebné znovu probrat. Budeme komunikovat s odpovědnými lidmi z města, kteří mají tyto záležitosti v gesci. Prohlášení pana Váni považuji za zbytečné. Možná, že ho někdo k tomu i navedl… Všichni vidíme, že překážkový dostihový sport upadá, dolů jdou prize money, tím pádem sem nejezdí kvalitní zahraniční koně, prestiž dostihů vadne. Říkám upřímně, že náš záměr s novou arénou je velkou šancí pro zdejší závodiště zastavit pád a dostat se nahoru. Pan Váňa by měl spíš přijít za námi a snažit se diskutovat o tom, jak přesně zamířit a zacílit pomoc pardubickým dostihům, které díky nové aréně budou mít jedině užitek.“

Asi jde o celou novou infrastrukturu v okolí, nebo ne?
„Samozřejmě. Naprosto klíčová záležitost. Vždyť kdokoli přijede do Pardubic na dostihy, nemá se pořádně kde ubytovat. Nový hotel v areálu arény by vše v klidu vyřešil. Veškeré prostředí bude zvelebené, podívejte se, jak vypadá dnes. Všechno oprýskané, staré. Nedopustím, aby v tomhle stylu skončil pardubický hokej. To si ta stoletá značka nezaslouží. Pan Váňa musí pochopit, že města budou mít jiné odpovědnosti a sport se rozhodně neocitne v popředí. Pokud se domnívá, že vahou své osobnosti změní loterijní zákon ve prospěch dotování dostihů, pak se hluboce mýlí. Městům půjde o přežití, municipality řeší překonání energetické a sociální krize, to jsou pro ně klíčové úkoly. Každý by měl uvítat investici soukromého investora v takovém rozsahu. Sport bez soukromých financí v této složité době nemá šanci fungovat. To lidi musí pochopit.“

A není šance umístit novou pardubickou dominantu na jiné místo? To vám Josef Váňa také vyčítá.
„Chuť a důvod by snad i byl, ale není kam. To říkám naprosto upřímně. Navíc pro město je synergie blízkého letiště, závodiště a arény naprosto klíčová. V horizontu pěti, sedmi let vznikne obchvat, tangenta, to všechno nabídne další nesmírně pozitivní věci.“

Lidé od koní dávají najevo, že vám realizací nové arény jde jen o vaše zájmy. Hala má být však multifunkční, pro mnoho sportů, pro kongresy a podobně. Neberete to tak, že právě „koňákům“ jde jen o sebe?
„Je to přesně tak. Ten pohled se hodí otočit. My vedle hokeje podpoříme další velké akce, různé jiné sporty a projekty. Na městě padl z úst nejvýše postavených lidí nápad otevřít muzeum pardubických dostihů. Skvělá věc! Historie delší než 130 let je obrovská, návštěvníci arény dostanou další lákadlo. S obrovskou hokejovou tradicí se to krásně propojí. A vnukne jim to myšlenku vyrazit i na dostihy. To je právě ta synergie, o níž nám jde.“
Obrázek Za Dynamo!
Uživatelský avatar
Holly833
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 srp 2014 18:24
Dal "To se mi líbí": 3360 krát
Obdržel "To se mi líbí": 446 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Holly833 »

..
Naposledy upravil(a) Holly833 dne 13 kvě 2022 17:47, celkem upraveno 1 x.
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1400 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Je to sice první zápas, ale ten Regenda se mi líbil, Bolka má asi na to čuch, Kelemen, teď Regenda :-) uvidíme...ale potenciál má kluk
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

digitalmouse píše: 13 kvě 2022 17:37 Dědkův vzkaz Váňovi: S bojem proti hale je na tenkém ledě, urazil legendy

Ve slavném žokejovi Josefu Váňovi to začalo pěkně vařit, jakmile zjistil, že v areálu pardubického dostihového závodiště má na podzim 2025 otevřít majestátní multifunkční aréna. „Jsem zásadně proti! Proč zkazit jeden z nejkrásnějších koutů světového turfu, zničit ho nějakou hokejovou halou, šestipatrovým parkovacím domem? Budeme na třetí koleji,“ vadí legendě překážkových dostihů. Co na to investor tří až čtyřmiliardové stavby? „Pan Váňa by si měl nejdříve zjistit potřebné informace. Jsme to právě my, lidé z Dynama, kdo dostihům pomáhá,“ reaguje Petr Dědek, šéf extraligového klubu.


Podle Váni je výstavba nové arény v blízkosti dostihové dráhy nesmysl a udělá vše proto, aby projektu zamezil. Zarazil vás silou svých vyjádření?
„Na středeční prezentaci jsme několikrát zmínili, že jsme připraveni a ochotni diskutovat se všemi. Ukazuje se, že pan Váňa nemá informace. Je také potřeba podívat se upřímně na to, proč lidi na dostihy nechodí. Protože nemají zázemí, nejsou moderní. Nereflektují dobu, nikam se neposouvají. Naopak, náš projekt pomůže pardubické závodiště zachránit. Jsou to dva roky, co hokejové Dynamo pomáhá místnímu závodišti. Koupili jsme box a druhý největší dostih sezony. Zamrzela mě velmi jeho vyjádření, že ve světě nikdo nezná Dynamo Pardubice, ale Velkou pardubickou ano.“

Tak ono má logiku, že v dostihových kruzích v Evropě nebudou řešit extraligový hokej, nýbrž koně…
„Pana Váňu znají v pár zemích Evropy, což je absolutně neporovnatelné s tím, jakmile ve světě vyslovíte jména jako Dominik Hašek nebo Vladimír Martinec. Pan Váňa se pustil na tenký led, urazil spoustu hokejových legend. Ale dobře, jeho věc. Přesto všechno, máme zájem o schůzku na představenstvu Dostihového spolku, kde můžeme vše potřebné znovu probrat. Budeme komunikovat s odpovědnými lidmi z města, kteří mají tyto záležitosti v gesci. Prohlášení pana Váni považuji za zbytečné. Možná, že ho někdo k tomu i navedl… Všichni vidíme, že překážkový dostihový sport upadá, dolů jdou prize money, tím pádem sem nejezdí kvalitní zahraniční koně, prestiž dostihů vadne. Říkám upřímně, že náš záměr s novou arénou je velkou šancí pro zdejší závodiště zastavit pád a dostat se nahoru. Pan Váňa by měl spíš přijít za námi a snažit se diskutovat o tom, jak přesně zamířit a zacílit pomoc pardubickým dostihům, které díky nové aréně budou mít jedině užitek.“

Asi jde o celou novou infrastrukturu v okolí, nebo ne?
„Samozřejmě. Naprosto klíčová záležitost. Vždyť kdokoli přijede do Pardubic na dostihy, nemá se pořádně kde ubytovat. Nový hotel v areálu arény by vše v klidu vyřešil. Veškeré prostředí bude zvelebené, podívejte se, jak vypadá dnes. Všechno oprýskané, staré. Nedopustím, aby v tomhle stylu skončil pardubický hokej. To si ta stoletá značka nezaslouží. Pan Váňa musí pochopit, že města budou mít jiné odpovědnosti a sport se rozhodně neocitne v popředí. Pokud se domnívá, že vahou své osobnosti změní loterijní zákon ve prospěch dotování dostihů, pak se hluboce mýlí. Městům půjde o přežití, municipality řeší překonání energetické a sociální krize, to jsou pro ně klíčové úkoly. Každý by měl uvítat investici soukromého investora v takovém rozsahu. Sport bez soukromých financí v této složité době nemá šanci fungovat. To lidi musí pochopit.“

A není šance umístit novou pardubickou dominantu na jiné místo? To vám Josef Váňa také vyčítá.
„Chuť a důvod by snad i byl, ale není kam. To říkám naprosto upřímně. Navíc pro město je synergie blízkého letiště, závodiště a arény naprosto klíčová. V horizontu pěti, sedmi let vznikne obchvat, tangenta, to všechno nabídne další nesmírně pozitivní věci.“

Lidé od koní dávají najevo, že vám realizací nové arény jde jen o vaše zájmy. Hala má být však multifunkční, pro mnoho sportů, pro kongresy a podobně. Neberete to tak, že právě „koňákům“ jde jen o sebe?
„Je to přesně tak. Ten pohled se hodí otočit. My vedle hokeje podpoříme další velké akce, různé jiné sporty a projekty. Na městě padl z úst nejvýše postavených lidí nápad otevřít muzeum pardubických dostihů. Skvělá věc! Historie delší než 130 let je obrovská, návštěvníci arény dostanou další lákadlo. S obrovskou hokejovou tradicí se to krásně propojí. A vnukne jim to myšlenku vyrazit i na dostihy. To je právě ta synergie, o níž nám jde.“
Dekuju. Libi se mi, jak PD jasne, primo a vecne argumentuje.
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Holly833 píše: 13 kvě 2022 17:46..
digitalmouse ho sem už dal, je takhto krátký
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Jinak tady je článek o Matějovi Blumovi :-) kdyby někoho zajímalo

Blümel o roli pracanta, šprtání i play off. Na jakých detailech bazíruje Erat?

Pořád se sune nahoru, Matěj Blümel se už pomalu řadí ke stabilním reprezentantům. Na MS se zkusí šprtat před státnicemi a v rozhovoru pro deník Sport mluvil o tom, kam ho posouvá sledování hvězd NHL. Co vidí, se pak snaží uvést do praxe: „Není asi úplně reálný, abych vystřelil najednou jako Matthews. Ale spíš se k tomu každým dnem snažím přiblížit. Baví mě to.“ A taky přiblížil, na kterých detailech bazíruje Martin Erat.

V 21 letech jede na svoje druhém mistrovství světa. Matěj Blümel po ledě létá jak vichr, dává energii hráčům kolem sebe. Hrabe dozadu, nemá s tím problém, i když se po celou kariéru profiloval spíš jako střelec. Jeho přínos je ale i jinde. Na posledním turnaji ve Švédsku ho trenér Karli Jalonen usadil ke dvěma veteránům Romanu Červenkovi s Davidem Krejčím. Blümelův elán k nim vyloženě pasoval, patrně tady začne i na MS.

Je to jiná cesta na šampionát, když už zmizel „wow“ efekt z prvního velkého turnaje?
„Ten je tam pořád. Před rokem byl covid, jelo nás i kvůli tomu do Rigy víc, já měl i v Pardubicích lepší sezonu. Vlastně jsem tenkrát od prvního kempu doufal, že by se mi mohlo povést se tam dostat.“

Teď jste si tolik nevěřil?
„Říkal jsem si, že na 99 % není šance. Já teda neměl úplně špatnou sezonu, jen mi to tam tolik nepadalo, třeba jsem ani neměl takovou kliku jako rok zpátky. No a ještě teď play off, nebylo bůhví jaký. Nebo spíš z mé strany úplně šílený, když to řeknu na rovinu. Měl jsem radost, že jsem mohl jet pak aspoň na kemp, že o mě v reprezentaci vůbec stáli. A že jsem odletěl do Finska? Nepopsatelný. Takže wow efekt tam je pořád.“ (usměje se)

Ze 17 gólů jste v Pardubicích spadl na 12. Vybavím si, že šancí jste měl díky své rychlosti docela dost, herně jste byl dál, jen klíčové číslo kleslo. Syndrom druhé sezony, kdy po báječné první se čeká zázrak?

„No, trochu vím, jak hraju, čeho jsem schopný. Když dvě sezony porovnám, v téhle jsem byl o level lepší. Jen mi tam tak tolik nepadaly góly. Postupně už to bylo i taky o hlavě. Přitom celkově bych řekl, že jsem hrál lepší hokej než rok zpátky.“

Na MS jedete právě kvůli němu, ne? Máte dynamiku, pohyb, létáte všude.
„První týdny v reprezentaci jsem hrál víceméně úplně všechno. Ani jsem nečekal, že se dostanu na přesilovky, oslabení, do všech možných situací. To mi dost pomohlo, sám sobě jsem si dokázal, že hokej umím. Jak přijížděli noví a noví hráči, nakonec i teď kluci z NHL, bylo mi jasný, že první dvě pětky jsou daný. Jestli tam někde zůstane místo, tak maximálně pro pracanta ve třetí čtvrté lajně a hrát oslabení. To mi vůbec nevadí, za mě skvělý.“

Pak chápu, že pět týdnů na reprezentačním kempu není opruz, ale hráč roste, když to má takový konec.
„Právě, mně to strašně pomohlo. Víte, já se koukal na první play off sérii z tribuny, byl jsem zraněný, kluci hráli skvěle, těšil jsem se, jak tam vletím za nimi, pomůžu Pardubicím. Pak jsem naskočil do čtvrtfinále a sám sebe jsem zklamal. Nechci říct, že by mě hokej nebavil, to ne, ale měl jsem všechno tak nějak znechucený z toho, jak se mi nedařilo. O to těžší bylo, že jsme prohrávali, Budějovice nás vyřadily. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale když do toho zklamání přišla reprezentace?“

Jiný vzduch, jiné tváře, tma se rozsvítí…
„Nějak tak to zafungovalo. Trenér se mnou mluvil, že ví, jaký jsem hráč, dostanu prostor. Od prvního tréninku jsem se začal cítit jinak. Nevím, čím to bylo, nedovedu to popsat. Ale jako když lusknete prsty a já byl jako vyměněný. Kemp mi opravdu dost dal.“

Nedostal vás do té hokejové „nenálady“ ale právě paradoxně let na olympiádu? Dlouhá cesta tam, žádný zápas, dlouhý let zpátky. A hned hrr do akce...
„Právě, že vůbec ne. Spíš jsem cítil před olympiádou, že mám těžký nohy a neměl jsem moji rychlost. Kdo na olympiádě s námi nebyl, moc nepochopí, jaké všechno bylo. Sice jsme 14 dní jen trénovali, ale zase jsme měli 14 dní jen na to, ať se dáte nějakým způsobem dohromady. Vrátil jsem se, bral to jako restart, cítil jsem do hokeje děsnou chuť. Bohužel se únava z cesty zpátky podepsala na tom, že jsem měl zranění z přetížení.“

Vám je 21 let. Je to věk, kdy mladý hráč může žít jenom hokejem a myslí výhradně na svoji kariéru, jak se starat o své tělo, jak se zlepšit?
„Dá se říct, že jo. Jen spíš mi přijde, že hokej řeším právě někdy až moc. Jsem perfekcionista, po nevydařeném konci extraligy jsem hned začal přemýšlet, jestli můžu něco upravit. Změnil jsem stravu, spánek, ukázalo se mi, že je to dobrá cesta. Nezáleží jen na tréninku, ale je to i o regeneraci, jak spíte, jíte. Řešil jsem to šíleně. Dostat se z téhle bubliny plné hokeje mi ale pomáhá rodina. A taky škola.“

Škola?
„Jo, studuju ještě vysokou a jsem ve třeťáku, takže mě čekají státnice. To mě od hokeje dovede odpoutat docela dobře. Sám to chci dotáhnout, ale naši mi to taky pořád připomínají, že když už školu tři roky dělám, tak se nejde před státnicemi na všechno vykašlat.“

Co děláte za obor?

„Ekonomika a management podniku.“

Tím pádem zvládáte základy účetnictví nebo výpočet cash flow?
„Jo, přesně, takové věci tam mám. Bakalářku jsem psal jako takové ekonomické a manažerské téma, které řešilo Dynamo Pardubice a covid. To mě dost bavilo. Měl jsem hodně blízké téma.“

Po tréninku jste v Pardubicích chodil nahoru do kanceláře pro data?
„Skoro to tak bylo. (usměje se) S tiskovým mluvčím Lukášem Zitkou jsem byl dost v kontaktu, pomáhal mi, dával informace, které jsem k práci potřeboval. Pomohli mi i někteří fanoušci, že jsem je mohl vyzpovídat přes dotazník, k tomu některé spoluhráče. Jo, tohle bylo super.“

Tím pádem si berete tedy do Finska učebnice a až se vrátíte, čekají vás státnice?
„Snad. Dostal jsem se na dva dny domů, řešili jsme to... A asi zažádám o co nejzazší termín státnic, kdy to vůbec jde. Zkusím to udělat.“

Počkejte, ale upřímně. Fakt se vám chce teď šprtat?
„Momentálně se mi brutálně nechce. (usměje se) Ale vím, že musím. Udělám pro to, co půjde. Určitě to půjdu zkusit.“

Dřív se dávaly trenérské třídy za medaile. Bakaláře by dát nešlo?
„To by bylo fajn. Ale asi to neklapne, tak to budu muset vydřít sám.“

Když se vrátíme k té vaší zažranosti do hokeje. Všiml jsem si, že máte dobrý přehled o NHL. Baví vás mít zmáknuté, co se kolem děje?
„Je pravda, že extraligu nesleduju. Když nehrajeme, tak si zápas nepustím, na play off jsem se taky teď nedíval. NHL mě baví ale hodně, s klukama hraje i fantasy ligy, sleduju ji dost.“

Z profesního pohledu to má taky smysl?

„Jasně, když si vezmete třeba Austona Matthewse, který nastřílel 60 gólů. Sleduju ho, jak vstoupil do NHL. Strašně se mi líbí, jak natáhne, pak si puk stáhne, vypálí a gólman tam prostě není. Koukám se na tyhle věci, jak to hráči za mořem dělají. Když si po tréninku střílím na Frodlika (Dominika Frodla) nebo Kloudyho (Milana Kloučka), když tam se mnou musí zůstat, zkouším, co vidím. Není asi úplně reálný, abych vystřelil najednou jako Matthews. Ale spíš se k tomu každým dnem snažím přiblížit. Baví mě to.“

A teď máte vedle sebe v reprezentaci Romana Červenku nebo Davida Krejčího. Tam se dá taky něco chytit?
„Stoprocentně. Hodně mi pomáhá, jak jsou klidní, s jakou rozvahou dovedou řešit situace, jaký mají přehled. Když jste s nimi v lajně a vidíte, jak si to dovedou zpomalit? Zkusíte podobnou věc. Oni jsou jinde, jasně. Ale pokud se to snažím dělat, moje hra se dostává zase jinam. Když jsem přišel do Pardubic, tak ne, že bych od sebe odpaloval puky, ale spíš jsem se kotouč snažil někomu rychle předat. Když vidím Krejču s Červusem, jak dovedou trefit chvíli, kdy puk podrží, nikam třeba ani nemusíte letět, je to nádherná práce.“

Dá se tedy říct, že by všechno mělo mířit tam, abyste do reprezentace časem nechodil výhradně jako pracant, ale spíš kvůli schopnosti střelce, kterým jste byl vždycky v mládeži?
„Určitě, střela a góly byly vždycky moje priorita. Ale ono je to už opravdu kolikrát o extrémních detailech. Když si třeba vezmu, co mi tady dal Martin Erat při přesilovkách. Je neskutečný, jaké má zkušenosti a jak všechno vidí.“

To mě zajímá, co je tedy ta jeho přidaná hodnota z pohledu hráče pro speciální týmy?
„No, není to jen o tom, že ukáže systém a řekne, že takhle máme hrát. Vezme si nás jednoho po druhém a každému řekne, co by měl v dané pozici dělat, kde by měl stát. Sám vám to ukáže. Klidně vás posune o pět centimetrů jinam, což jsou právě ty detaily. Najednou vidíte, že tady jste zaručeně volný. Nebo mi říkal, že když si přebírám ometený puk odražený od mantinelu, ať si ho seberu jednou rukou. Zkusil jsem to, hned mi puk odskočil. Ale když to pět týdnů trénujete, tím je to lepší. Nebo ještě jedna věc, nikdy jsem neřídil přesilovku ze strany, vždycky jsem tam byl spíš jako střelec. Na turnaji v Ostravě jsem takovou roli měl. Najednou mi to pomohlo, rozdával jsem puky. No a teď bych se vrátil k té otázce se střílením gólů.“ (uměje se)

Prosím, je vaše...
„Pořád mě to baví, chci dávat góly. Ale úplně stejně mě baví šance pro spoluhráče chystat. Když můžu, vystřelím, ale pokud tam je i jiná možnost a někdo se otevře, nahraju.“

Vnímáte příjemné očekávání, které kolem národního týmu při odletu do Finska panuje?
„Rozhodně. Cítím i z týmu takovou tu vnitřní sílu. Jsou tady zkušení kluci, hráči z NHL, my mladší, kteří se snažíme dostat na jejich úroveň. Je to tady skvělý, moc mě těší, že do týmu patřím taky. Před rokem to bylo trochu na nic s tím covidem. Byli jsme v bublině snad 10 týdnů, skončil poslední turnaj a rovnou se odletělo do Rigy, abychom se nikde nenakazili. Teď si zajedete na dva dny domů, odfrknete, víte, že nominaci máte. Trochu to z vás spadne a nažhavíte se na vrchol, na který pár týdnů dřete.“

Lepší, než ukazují góly
Když Matěj Blümel říká, že hrál o level výš než před rokem, má absolutní pravdu. Sice vstřelil o pět gólů méně než před rokem, jenže data ukazují, že se jeho hra posunula. Třeba ve statistice očekávaných gólů/60 minut při hře 5 na 5 je s hodnotou 1,1 devátý nejlepší v extralize. V koncovce je i poměrně aktivní, při hře 5 na 5 vyšle za 60 minut hry na bránu soupeře 19,3 střely, v tom byl 11. nejlepší v soutěži.

A nižší produktivita? Z části za to mohou i přesilovky, protože odehrál celkově jen 74 minut, což je na elitního hráče velmi podprůměrná hodnota a právě tady góly a body přibývají nejvíc. Dovede prodat i svoje dobré bruslení, když se stal 13. nejlepším hráčem soutěže v zavážení puků do třetiny soupeře. Navíc dovede i rozjet útok z hloubky a vyvézt kotouč z vlastní třetiny. Jeho přínos stoupá v tom, že stejné věci je schopen předvádět i v oslabení. To mladých hráčů zase tak často nevidíte.

Pokud v nastaveném vývoji bude pokračovat, vyroste z něj komplexní hráč s výbornou střelou, dobrým pohybem, kterého využijete jak v útočných, tak obranných situacích. Má sice menší postavu, ale typologicky přesně splňuje věci, které se chtějí v NHL. Když se jeho cesta nezasekne, jednou dostane nabídku odejít za moře.

Pokud zůstane v extralize, rozhodně má potenciál střílet pravidelně přes 20 gólů. Hodně ale taky záleží, ve které formaci si v Pardubicích vybojuje místo pro příští sezonu. Teoreticky může hodně vyrůst vedle hráčů typu Sedláka nebo Radila. Na druhou stranu, pokud zůstane v nižších formacích, nedostane tolik času na ledě a na led nebude chodit v těch klíčových momentech.
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1400 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Pokud by někomu nefungoval zkrácený odkaz na tabulku s tipovačkou, tak ať použije tento https://unihk-my.sharepoint.com/:x:/g/p ... w?e=eIHxXT
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5318
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 151 krát
Obdržel "To se mi líbí": 428 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Kurz 1.01 dnes na Svycary se jen tak nevidi…
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Holly833 píše: 13 kvě 2022 15:05 Nový expert studia ČTS pro MS v hokeji 2022: Petr Koukal
a teď koukám s Dádou Klubofkou i Václav Upír Krejčí. OH WAIT, tak von to je Dejv Moravec :))
Přílohy
IMG_20220514_110734.jpg
Pec92
Příspěvky: 2297
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 244 krát
Obdržel "To se mi líbí": 418 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

jimmypop píše: 14 kvě 2022 11:04 a teď koukám s Dádou Klubofkou i Václav Upír Krejčí. OH WAIT, tak von to je Dejv Moravec :))
😃😃😃 Vypadá tak ... Největší šašek je ovšem Procházka jeho komentování zápasů je tragický.. horší EXPERT snad na ČT nebyl
🔴⚪
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

už je Ovi v letadle do Finska?
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 207 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

jimmypop píše: 14 kvě 2022 13:38 už je Ovi v letadle do Finska?
Ano, bude tam přistávat a pak stopem domů.
subris
Příspěvky: 3154
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 284 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

https://krkonossky.denik.cz/hokej_regio ... 20514.html

.... smutné z pohledu hokejového fanouska
.... #zadynamo
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

subris píše: 14 kvě 2022 14:03 https://krkonossky.denik.cz/hokej_regio ... 20514.html

.... smutné z pohledu hokejového fanouska
Tolik to nesleduji, ale co se stalo ze malem po postupu do Chance ligy najednou konec?
Sweník
Příspěvky: 13899
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1093 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1078 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Robert by mohl dnes zazpívat "Říkal si hurikán"...:-)
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Takže startujeme, alespon pro mne pred turnajem, s trojkou.
fansDKnL
Příspěvky: 1674
Registrován: 08 říj 2017 12:50
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 207 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fansDKnL »

Pardubak1923 píše: 14 kvě 2022 14:25 Tolik to nesleduji, ale co se stalo ze malem po postupu do Chance ligy najednou konec?
Je konec. Královédvorský lední hokej na svou historicky nejúspěšnější sezonu v nejbližší době nenaváže. Poté, co dosavadní šéf klubu Vasil Teodoridis oznámil, že je ve své roli nucen skončit, nenašel se nikdo, kdo by dvorský hokej převzal a chtěl jej podporovat i vést v příštích letech.
„S lítostí musím oznámit všem dvorských fanouškům a sportovním přátelům, že se v našem městě ani jeho okolí nenašel člověk nebo parta lidí, která by měla zájem na podpoře našeho krásného sportu tak, aby mohl dospělý hokej ve Dvoře Králové nad Labem pokračovat,“ oznámil v sobotu krátce před polednem Vasil Teodoridis Krkonošskému deníku.
Na zimním stadionu pod Hankovým domem tak již bude hrát hokej pouze mládež. „Je to tak, mládež samozřejmě pokračuje. Starat se o ni bude pan Nosek, jenž s ní v našem městě pracuji již dlouhá léta. Dospělý hokej se tu bohužel hrát nebude a to ani na krajské úrovni,“ doplnil důležitou informaci Teodoridis.
Kdo tedy zaujme místo královédvorského Rodosu ve druhé lize? „Po nezájmu královédvorského regionu jsem druhou ligu nabídl na volný trh. Nakonec jsem se dohodl se zástupci Pardubic, že licenci přenechám Dynamu. Jelikož stadion v našem městě nemá dostatečně kvalitní zázemí pro trenéry a hráče, bude se soutěž hrát blíže Pardubicím.“
Vasil Teodoridis již dříve nastínil, že kádr pro soutěžní ročník 2022/2023 má z velké míry postaven, je dohodnutý na pokračování trenéra Zörklera, řady opor a dokonce i na příchodu několika posil. Deníku proto prozradil také, co s hráči nyní bude.
„Naši hokejisté budou kontaktováni. Pokud budou mít zájem, budou moci spolupracovat s týmem, který po nás účast ve druhé lize převezme. Je mi opravdu moc líto, že nemohu ze dravotních důvodů dále pokračovat, všem hráčům, spolupracovníků, fanoušků a lidem okolo dvorského hokeje ale ještě jednou děkuji,“ dodal Vasil Teodoridis.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8198
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 443 krát
Obdržel "To se mi líbí": 979 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Sweník píše: 14 kvě 2022 15:16 Robert by mohl dnes zazpívat "Říkal si hurikán"...:-)
Dnes komentuje šéfnašeptávač ČT
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Že by byla 2. liga v Chrudimi?

Tam se stal šéftrenérem mládeže Čáslava, kterej už letos trénoval tamní juniorku. U mládeže tam nově budou bratři Šejbové a Marek Dvořák, kterej byl v posledních letech v Dynamu.
monfils88
Příspěvky: 849
Registrován: 20 pro 2015 09:18
Dal "To se mi líbí": 15 krát
Obdržel "To se mi líbí": 22 krát

Re: Hokej

Příspěvek od monfils88 »

Záruba je dobře nachcipanej , skoro mu není rozumět
Davejar
Příspěvky: 191
Registrován: 05 led 2020 18:12
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 53 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Davejar »

Blíma palec nahoru. Dídžej oba palce dolů...mě už ta naše gólová skladba neskutečně se.e...
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Matěj :clap: :clap: :clap:
lucas003
Příspěvky: 2665
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 124 krát
Obdržel "To se mi líbí": 410 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

tomaso25 píše: 14 kvě 2022 15:27 Že by byla 2. liga v Chrudimi?

Tam se stal šéftrenérem mládeže Čáslava, kterej už letos trénoval tamní juniorku. U mládeže tam nově budou bratři Šejbové a Marek Dvořák, kterej byl v posledních letech v Dynamu.
Co si budem Vrchlabí sice dobrý se vztahem k Dědkovi, ale je rozdíl, když tam kluci musí jezdit hodinu a půl nebo deset minut do Chrudimi. Chtělo by je to časem dostat do Chance ligy..
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3276
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 345 krát
Obdržel "To se mi líbí": 558 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

Ta reklama na Škodovku nemá chybu 😂
Obrázek Za Dynamo!
Zamčeno