Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2761
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 626 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Jako Váňa s to s koňma nepochybně umí, ale jinak je to dobrej tydýt, kterej by měl ve vlastním zájmu držet hubu a nevyjadřovat se k ničemu co nežere oves a neřehtá. Váňa doposud nepochopil, že celý areál, tedy celých 58ha je v majetku města. Provozovatel závodiště, Dostihový spolek je též majoritně vlastněn městem. Nechápu, k čemu by se měl vyjadřovat nějakej Jockey klub, Překážková asociace, Jezdecká asociace a další obskurní formace kolem koní......
Ale jako vtipálek je dobrej:
Já jezdím po světě nevím kolik let a nikde jsem nikoho neslyšel bavit se o hokeji v Pardubicích, ale o Velké pardubické ano.
..... a já zas chodím po hokejích a nikde jsem nikoho neslyšel se o přestávce bavit a závodech koní ani o Váňovi :crazy: :crazy:
dtaire
Příspěvky: 540
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 41 krát
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

tau píše: 12 kvě 2022 17:55 Možná přijde čas reaktivace neformálního sdružení "Nespokojení fanoušci".... Tentokrát bychom jako Spokojení fanoušci měli dát najevo podporu výstavbě nové areny.....
Takhle to vypadá, že existují jen odpůrci.... Přitom podporovatelů je určitě spousta....
A zcela jistě mnoho fanoušků navštěvuje i dostihy. Ty by ale zřejmě bylo nejlepší pořádat zcela bez účasti veřejnosti
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7703
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 777 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Jo, Váňa. Legenda dostihovýho sportu. Asi jedinej skutečně známej koňák. Na senát to nestačilo. Říkal dost legračních věcí, Jeho svět jsou koně a starost o ně. A taky se občas naivně nechá tak trochu koupit a když nesplní úkol, tak je obratem odepsán. Tak to chodí.

Nemusím mít velkou fantasii, abych si představil, že veteráni, kteří to tu znají někdy od 60. let, to z principu budou vidět jinak. Akorát do Pardubic přijedou tak pětkrát za rok? Možná ani to ne. Plochou dráhu by Josef zlikvidoval bez váhání.

Pamatuju si historku jednoho vyhazovače, kterej kdysi z titulu nějaký svý tehdejší pozice byl i ve Štice, kde se konaly rauty Velký pardubický. Už dost zamlada kulhající "skrček" Váňa mezi dveřmi k místní high society prý zařval: "Ženský, teď všechny ukažte píču!" Ale třeba je to opravdu jen smyšlená legenda, kterou dával k lepšímu.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5847
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 172 krát
Obdržel "To se mi líbí": 909 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

tomaso25 píše: 12 kvě 2022 18:06
Pamatuju si historku jednoho vyhazovače, kterej kdysi z titulu nějaký svý tehdejší pozice byl i ve Štice, kde se konaly rauty Velký pardubický. Už dost zamlada kulhající "skrček" Váňa mezi dveřmi k místní high society prý zařval: "Ženský, teď všechny ukažte píču!" Ale třeba je to opravdu jen smyšlená legenda, kterou dával k lepšímu.
A ukázaly....? :-)
Uživatelský avatar
Štenkovan
Příspěvky: 1123
Registrován: 15 zář 2014 08:55
Dal "To se mi líbí": 3 krát
Obdržel "To se mi líbí": 142 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Štenkovan »

tau píše: 12 kvě 2022 17:55 Možná přijde čas reaktivace neformálního sdružení "Nespokojení fanoušci".... Tentokrát bychom jako Spokojení fanoušci měli dát najevo podporu výstavbě nové areny.....
Takhle to vypadá, že existují jen odpůrci.... Přitom podporovatelů je určitě spousta....
Tohle je rozumna myslenka a i kdyby podpora byla jen 50% toho co u nepokojenych fanousku tak to bude velke cislo. Ktere neunikne pozornosti medii a i nasich radnich. Format se da zvolit naprosto stejny petice a nekolik billboardu. Financni podporu na tvorbu by jsme tady urcite vybrali.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3997
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 78 krát
Obdržel "To se mi líbí": 550 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Štenkovan píše: 12 kvě 2022 18:29 Tohle je rozumna myslenka a i kdyby podpora byla jen 50% toho co u nepokojenych fanousku tak to bude velke cislo. Ktere neunikne pozornosti medii a i nasich radnich. Format se da zvolit naprosto stejny petice a nekolik billboardu. Financni podporu na tvorbu by jsme tady urcite vybrali.
Souhlasím, tady se otevřela možnost a nebude se v dalších možná desítkách let opakovat.

Rád iniciativu na podporu výstavby podpořím.
Sweník
Příspěvky: 13963
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1144 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1113 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

stará hokejka píše: 12 kvě 2022 17:23 Tolerance. Ta lidstvu čím dál tím víc chybí.
Nesnesou se mezi sebou lidé z různých skupin, ať už profesních, nebo zájmových. Tady jsem já, jen já mám právo a klidně možnost upře druhému.
Houbař vs. třeba pejskař, rybář vs. plavec, chodec vs. cyklista, motorkář vs. automobilista, lyžař (běžkař) vs. turista, nebo klidně pardubák vs. hradečák :)))

https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni- ... m-vse.html
Bohužel máš pravdu. Má svůj pohled. Já toho člověka obdivuji, je špička ve svém oboru. Mě akorát dostala hláška, že když s někým mluvil, nikdo se o nějakém hokeji nezmínil. :-))
To je ta "populární" sociální bublina, ve které si každý žije. Já se tomu vlastně nedivím. Pan Váňa s koňmi strávil snad celý dosavadní život, ostatní jeho přátelé a známí také, tak zkrátka řeší hlavně koně.. :-)

On ten seriál Dobrá Voda (i přes hrozné hodnocení na ČSFD) nebyl zase tak mimo, a pan Haničinec svou roli zahrál naprosto úžasně. Já si třeba takhle ty koňáky fakt představuji.. ;-)

Bohužel tam je spousta jiných faktorů a ty patrně rozhodnou proti názoru koňáků. Mělo by se jim věnovat hodně času ohledně komunikace, ti lidé určitě hloupí nejsou, když toho tolik dokázali..

Edit: Dal bych lajk, ale mně ta tolerance mezi lidmi taky hrozně chybí, to nejde hodnotit plusem, i když máš absolutní pravdu.
OnPce
Příspěvky: 266
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 42 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

Snažím se ty kluky od koní pochopit, ale není to snadný. Kromě křiku NE MY NESOUHLASÍME nevnímám žádný argument, o kterém lze přemýšlet. Pro zajímavé propojení obou velkých značek Pardubic důvody slyším.
speedmetal
Příspěvky: 1174
Registrován: 04 srp 2014 20:34
Bydliště: Nivnice
Obdržel "To se mi líbí": 108 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od speedmetal »

tau píše: 12 kvě 2022 18:11A ukázaly....? :-)
Zlé jazyky tvrdí že to dopadlo tak, že ukázaly prstem na Váňu.
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1456
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 316 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Sweník píše: 12 kvě 2022 18:58 Bohužel máš pravdu. Má svůj pohled. Já toho člověka obdivuji, je špička ve svém oboru. Mě akorát dostala hláška, že když s někým mluvil, nikdo se o nějakém hokeji nezmínil. :-))
To je ta "populární" sociální bublina, ve které si každý žije. Já se tomu vlastně nedivím. Pan Váňa s koňmi strávil snad celý dosavadní život, ostatní jeho přátelé a známí také, tak zkrátka řeší hlavně koně.. :-)

On ten seriál Dobrá Voda (i přes hrozné hodnocení na ČSFD) nebyl zase tak mimo, a pan Haničinec svou roli zahrál naprosto úžasně. Já si třeba takhle ty koňáky fakt představuji.. ;-)

Bohužel tam je spousta jiných faktorů a ty patrně rozhodnou proti názoru koňáků. Mělo by se jim věnovat hodně času ohledně komunikace, ti lidé určitě hloupí nejsou, když toho tolik dokázali..

Edit: Dal bych lajk, ale mně ta tolerance mezi lidmi taky hrozně chybí, to nejde hodnotit plusem, i když máš absolutní pravdu.
Teď si nejsem jistý, jestli jsem to nepopsal nějak nešikovně, psal jsem to jako podporu Tvého názoru :)
Sweník
Příspěvky: 13963
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1144 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1113 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

stará hokejka píše: 12 kvě 2022 19:38 Teď si nejsem jistý, jestli jsem to nepopsal nějak nešikovně, psal jsem to jako podporu Tvého názoru :)
Já to tušil, ale pravda je, že asi jde i jejich názor pochopit. Zkrátka mají ty koňské klapky na očích, jak jsem psal... :-)
Dizzy
Příspěvky: 3583
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Já Vám nevim, celý mi to prijde divoký a fakt nedokážu odhadnout kolik z toho megalomanskýho projektu zacálujou ve finále danovy poplatníci ať přímo či nepřímo…

A největší pruser podle mýho bude, co bude na konci se starou halou, kterou nám fakt rád. Z téhle zóny okolo zimáku a toho celkového nevkusu alá centrum Černý most na Masarykově náměstí mi bude ještě více blivno… tam vyroste fakt jedna z nejhnusnejsich městských zón duchů v ČR všeobecně…

Jako sportovní Fanda bych tomu dal zelenou, jako rezident bych teda nejásál.

Připadám si jak nejakej letitej fanoušek Toronta či Montreálu, kterej tohle řešil kdysi taky. Ale 90 tisícovek lidi z Pardubic a trimilionovy Toronto je trochu rozdíl
Smil Flaška z Pce
Příspěvky: 845
Registrován: 17 bře 2017 19:11
Obdržel "To se mi líbí": 19 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Smil Flaška z Pce »

Pokud se půjde správnou cestou, tak bych se o starou halu nebál. Bude víc ledu pro mládež, Univerzitu, krasobruslaře.
Na ČT Sport byl v přestávce hokeje velmi zajímavý dokument o mládeži Helsinek. Mají 800 dětí z toho 200 holek a 8 ploch k dispozici. První výkonnostní čistka ve 14 letech. Do té doby hrají všichni. Pokud budou volné ledy v normálních časech, bude i víc dětí.
Pec92
Příspěvky: 2357
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 452 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

Tak David Musil se nevešel na soupisku zatím... Trochu mě to překvapilo... Přece jenom jsem čekal že ho nechá v obraně s Kundrátkem a na ocet vyjde Jordán... Trochu mě i překvapuje že Ščotka, který udělal v Litvínově pak už i dost bodů poslední sezóna 10+14 ... Ve Finsku je brán jako čistě defenzivní.. je pravda že i teď tak hrál i v repre ... Když hrál u nás nikdy bych neřekl že bude za pár let čistě defenzivní bek
🔴⚪
Uživatelský avatar
mechanik
Příspěvky: 282
Registrován: 16 čer 2020 19:30
Dal "To se mi líbí": 36 krát
Obdržel "To se mi líbí": 38 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mechanik »

Pec92 píše: 12 kvě 2022 21:30 Trochu mě i překvapuje že Ščotka..
pravda, v Jyvaskalle hned kapitán, teď v repre asistent vedle Červenky a Krejčího... to tady moc lidí asi nečekalo, když odcházel
Dizzy
Příspěvky: 3583
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Smil Flaška z Pce píše: 12 kvě 2022 20:59 Pokud se půjde správnou cestou, tak bych se o starou halu nebál. Bude víc ledu pro mládež, Univerzitu, krasobruslaře.
Na ČT Sport byl v přestávce hokeje velmi zajímavý dokument o mládeži Helsinek. Mají 800 dětí z toho 200 holek a 8 ploch k dispozici. První výkonnostní čistka ve 14 letech. Do té doby hrají všichni. Pokud budou volné ledy v normálních časech, bude i víc dětí.
Helsinki mají 650k obyvatel a tvých 8 ploch to je cca 1 plocha na 85000 obyvatel. A Pardubice mají 3 plochy na zhruba 89000 obv.

Nevim, obyčejné trebas školní kluziště sloužící k běžnému a veřejnému užití na periferii možná povede k tomu, co ty říkáš. Ale megalomanská aréna veřejnému a neelitářskému zájmu o bruslení, potažmo o hokej moc nepovede…

Spis stará hala zchřadne jako Grand v působnosti Židcentra na Masarykáči…
A ty jako daňovéj poplatník budes x let dotovat provoz staré haly…
Nedělám si iluze….
Z Pardubic Montreál neudelaš….
Sweník
Příspěvky: 13963
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1144 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1113 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Dizzy píše: 12 kvě 2022 22:00 Helsinki mají 650k obyvatel a tvých 8 ploch to je cca 1 plocha na 85000 obyvatel. A Pardubice mají 3 plochy na zhruba 89000 obv.

Nevim, obyčejné trebas školní kluziště sloužící k běžnému a veřejnému užití na periferii možná povede k tomu, co ty říkáš. Ale megalomanská aréna veřejnému a neelitářskému zájmu o bruslení, potažmo o hokej moc nepovede…

Spis stará hala zchřadne jako Grand v působnosti Židcentra na Masarykáči…
A ty jako daňovéj poplatník budes x let dotovat provoz staré haly…
Nedělám si iluze….
Z Pardubic Montreál neudelaš….
No neuděláš, ale obyčejný český hockeytown snad ještě jsme. A hrát v hale, kde za chvíli spadne střecha, jen kvůli tomu, že pár dědků tam chodí už léta? Pozor, nic osobního, neznám věk téměř nikoho zde, mohu jen odhadovat..
Jako sorry, ale to nemá budoucnost.. A to mám starou halu taky rád a vždy jsem tam cítil ten odkaz předchozích generací fanoušků i hráčů. Jenže z toho v dnešní společnosti fakt žít nelze. Možná ještě deset let, super.. Ale co pak?
Dizzy
Příspěvky: 3583
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

Sweník píše: 12 kvě 2022 22:13 No neuděláš, ale obyčejný český hockeytown snad ještě jsme. A hrát v hale, kde za chvíli spadne střecha, jen kvůli tomu, že pár dědků tam chodí už léta. Jako sorry, ale to nemá budoucnost.. A to mám starou halu taky rád a vždy jsem tam cítil ten odkaz předchozích generací fanoušků i hráčů. Jenže z toho v dnešní společnosti fakt žít nelze. Možná ještě deset let, super.. Ale co pak?
Nechytnul si gró mého prispevku. Pokud má střecha v Sukovce po tarka 25 letech megatekonstrukce spadnout na extraligové hokejisty nebo na nadšence z Univerzity nebo na kluky ze sídlišť, tak je to snad jedno ne? Tu střechu stejně zacáluješ.

Jenom říkám, že držet dvě haly je blbost. Nebo lépe, novou halu postavit za těch deset patnáct let a tu starou po nějaké smysluplnější sloužící době proste nemilosrdně zbourat, nechat malou halu (k veřejnému užití) a místo velké haly udělat něco, co by sloužilo veřejnému zájmu…

A to říkám jako čerstvý čtyřicátník ;)
Sweník
Příspěvky: 13963
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1144 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1113 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Dizzy píše: 12 kvě 2022 22:23 Nechytnul si gró mého prispevku. Pokud má střecha v Sukovce po tarka 25 letech megatekonstrukce spadnout na extraligové hokejisty nebo na nadšence z Univerzity nebo na kluky ze sídlišť, tak je to snad jedno ne? Tu střechu stejně zacáluješ.

Jenom říkám, že držet dvě haly je blbost. Nebo lépe, novou halu postavit za těch deset patnáct let a tu starou po nějaké smysluplnější sloužící době proste zbourat, nechat malou halu a místo velké udělat něco, co by sloužilo veřejnému zájmu…
Já to asi pochopil, jen jsem reagoval jinak. Moje chyba..

Ta střecha snad udrží tu trochu sněhu v Polabí, nikdy ho moc není. A když se někam prodá kostka, asi nebude potřeba nějaké šílené opravy právě střechy.. Když si odvezl prakostku cirkus z Budějovic, určitě by se někde uplatnila i tahle (jak by po ní vedle slintali i z druhé ruky, jen kdyby na ni měli).. Hned by se rozpočtu i střeše ulehčilo.

A že by tam byly plochy pro děti, amatéry a krasobruslaře, to snad nemůže být špatně. Hlavně děti potřebují led blízko škol.. A další využití? Na to má město v rámci MRFP mraky lidí. To snad nemusíme vymyslet my. Ať se taky trochu snaží, mají za to možná i plat.. :-))

A zbytek se asi shodneme, pokud jsem dobře pochopil.. :thumbup:
OnPce
Příspěvky: 266
Registrován: 12 kvě 2019 12:12
Dal "To se mi líbí": 56 krát
Obdržel "To se mi líbí": 42 krát

Re: Hokej

Příspěvek od OnPce »

Mančaft je skvělé poskládaný, trenér je osobnost s výsledky, vize arény ohromující. Držím palce.

Ale samozřejmě jen pokud to neohrozí výrobu perníku, ale nejsem si zcela jistý, zda nová aréna může být s tradicí perníku v jednom městě. Perník prostě k Pardubicích patří a pokud volit mezi touto romantickou tradicí a novou arénou, tak za mě jednoznačně perník a s halou počkat. Ani případný návrh na zapracování muzea perníku do arény mě neobměkčí. Budu do roztrhání těla bojovat za medový perník.
dtaire
Příspěvky: 540
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 41 krát
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

Dizzy píše: 12 kvě 2022 22:23
Jenom říkám, že držet dvě haly je blbost. Nebo lépe, novou halu postavit za těch deset patnáct let a tu starou po nějaké smysluplnější sloužící době proste nemilosrdně zbourat, nechat malou halu (k veřejnému užití) a místo velké haly udělat něco, co by sloužilo veřejnému zájmu…
On je možná trochu problém i v tom, že i za těch deset, patnáct let bude existovat hlasitá skupina lidí, která bude tvrdit, že hala pořád stačí. Vidíme to i u těch koňáků - Váňa by jednal, ale o čem, když tam nic moderního nestrpí?
in-spyder
Příspěvky: 1751
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 331 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Dizzy píše: 12 kvě 2022 22:23 Nechytnul si gró mého prispevku. Pokud má střecha v Sukovce po tarka 25 letech megatekonstrukce spadnout na extraligové hokejisty nebo na nadšence z Univerzity nebo na kluky ze sídlišť, tak je to snad jedno ne? Tu střechu stejně zacáluješ.

Jenom říkám, že držet dvě haly je blbost. Nebo lépe, novou halu postavit za těch deset patnáct let a tu starou po nějaké smysluplnější sloužící době proste nemilosrdně zbourat, nechat malou halu (k veřejnému užití) a místo velké haly udělat něco, co by sloužilo veřejnému zájmu…

A to říkám jako čerstvý čtyřicátník ;)
S tímhle já bych souhlasil, jen teda s jednou věcí, že v současné situaci je nereálné držet 10-15 let a pak postavit novou, protože s největší pravděpodobností, pokud se udrží současné trendy, za těch 10-15 let ji postavit již nepůjde. Municipalita ji nepostaví, postaví ji jedině nějaký developer, investor, jako nyní Dědek, který si dá dohromady svojí filantropii s delší návratností investice, protože prostě rentabilitu jako o2 aréna to v Pardubicích mít nebude. Pokud by se takový investor objevil za 10-15 let, tak nebude ji postavit kde.

Bavil jsem se s jedním člověkem, který zná situace v Pardubicích ohledně územního a věděl co řešili ohledně hledání místa, tak jen změna strategie a územního plánování by trvala odhadem právě těch 10-15 let, čili již nyní by jsi musel vyčlenit nové prostory pro potenciální budoucí halu a infrastrukturu. Jedinou variantou by bylo ji udělat v městské zástavbě alternativními způsoby, které by vyšly cca 2x tolik. Příklad může být právě hala v Tampere nad infrastrukturou. Problém je, že v městě jako Pardubice, by tohle nikdy neprošlo. Co ale říkal, že nerozumí tomu, proč se nedala na stůl varianta s rozsáhlejší rekonstrukcí, respektive spíše postavení nového obvodu na současných základech haly. Nicméně tam je právě problém v tom, že tyto stavby v centru nemají v České republice budoucnost, protože proti tomu se vždy strhne velká vlna odporu.

Závěrem: za mne chytnout se této jedinečné příležitosti a bez nostalgie starou halu "zbourat" nebo ji předělat a najít ji alternativní využití. Tenhle projekt je pro město sen, vždyť je to příležitost, po které se všude volá, dostat takto exponovaný problémový sport z centra města. Živit současně dvě haly ve městě s hledištěm, nemá budoucnost. Předělat není nereálné, možností je několik, určitě s hodně zajímavým komerčním smyslem, lze vymyslet nějakou business budovu, moderní muzeum, coworcingové centra, centrum pro volnočasové indoor aktivity. Ponechat malou halu, dodat k ní nějaké doplňkové sportovní zázemí, tělocvičny, fitness, atd.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7703
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 114 krát
Obdržel "To se mi líbí": 777 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Koukám na bezfrází.cz, co jsem ještě nečetl a zaujalo by mě to a co na mě nevypadne... Lukáš Sedlák z doby, kdy měl za sebou první sezonu v NHL.
https://www.bezfrazi.cz/pribehy/lukas-s ... -po-kameni
Dizzy
Příspěvky: 3583
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 48 krát
Obdržel "To se mi líbí": 122 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dizzy »

in-spyder píše: 12 kvě 2022 23:01 S tímhle já bych souhlasil, jen teda s jednou věcí, že v současné situaci je nereálné držet 10-15 let a pak postavit novou, protože s největší pravděpodobností, pokud se udrží současné trendy, za těch 10-15 let ji postavit již nepůjde. Municipalita ji nepostaví, postaví ji jedině nějaký developer, investor, jako nyní Dědek, který si dá dohromady svojí filantropii s delší návratností investice, protože prostě rentabilitu jako o2 aréna to v Pardubicích mít nebude. Pokud by se takový investor objevil za 10-15 let, tak nebude ji postavit kde.

Bavil jsem se s jedním člověkem, který zná situace v Pardubicích ohledně územního a věděl co řešili ohledně hledání místa, tak jen změna strategie a územního plánování by trvala odhadem právě těch 10-15 let, čili již nyní by jsi musel vyčlenit nové prostory pro potenciální budoucí halu a infrastrukturu. Jedinou variantou by bylo ji udělat v městské zástavbě alternativními způsoby, které by vyšly cca 2x tolik. Příklad může být právě hala v Tampere nad infrastrukturou. Problém je, že v městě jako Pardubice, by tohle nikdy neprošlo. Co ale říkal, že nerozumí tomu, proč se nedala na stůl varianta s rozsáhlejší rekonstrukcí, respektive spíše postavení nového obvodu na současných základech haly. Nicméně tam je právě problém v tom, že tyto stavby v centru nemají v České republice budoucnost, protože proti tomu se vždy strhne velká vlna odporu.

Závěrem: za mne chytnout se této jedinečné příležitosti a bez nostalgie starou halu "zbourat" nebo ji předělat a najít ji alternativní využití. Tenhle projekt je pro město sen, vždyť je to příležitost, po které se všude volá, dostat takto exponovaný problémový sport z centra města. Živit současně dvě haly ve městě s hledištěm, nemá budoucnost. Předělat není nereálné, možností je několik, určitě s hodně zajímavým komerčním smyslem, lze vymyslet nějakou business budovu, moderní muzeum, coworcingové centra, centrum pro volnočasové indoor aktivity. Ponechat malou halu, dodat k ní nějaké doplňkové sportovní zázemí, tělocvičny, fitness, atd.
Ano defacto říkáme oba to samé. Jenom použitelnost haly od te poslední megarekonstrukce tařka 20 let, to je na pikaču a totální marnotratnej promrd. Unikát.

Další megapicovina je fotbalovej stadak ve stejným areálu. Proč se dva kohouti z Pardubic a Mechu nedohodli, že v budoucnu bude stát nekde u Ikey v Opatovicich stát hezkej staďák pro nejakejch 15-20 k lidí, kde budou hrát, na české pomery provinční, oba kluby?

Stejně se to za generaci povede k tomu, ze obytnou a komerční zástavbou se z tohohle meziuzemi stane více a více jeden aglomarační celek. Na západě běžná vec.

A oba makovci raději plní svoje předražené tendry na svoje vlastní stadaky….

Porad je to v mých očích prostopasnickej východní ego styl. Víc pruhů, vic adidas….
PL8
Příspěvky: 2154
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 477 krát
Obdržel "To se mi líbí": 241 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Smil Flaška z Pce píše: 12 kvě 2022 20:59 Pokud se půjde správnou cestou, tak bych se o starou halu nebál. Bude víc ledu pro mládež, Univerzitu, krasobruslaře.
Na ČT Sport byl v přestávce hokeje velmi zajímavý dokument o mládeži Helsinek. Mají 800 dětí z toho 200 holek a 8 ploch k dispozici. První výkonnostní čistka ve 14 letech. Do té doby hrají všichni. Pokud budou volné ledy v normálních časech, bude i víc dětí.
Souhlasím s Helsinkami.
Z tohoto důvodu ale nemůže stará hala sloužit jako zimák = nerentabilní. Udělat z ní víceúčelovou neledovou sportovně zábavní halu a v Pardubicích postavit minimálně čtyři malé (50x25m) kryté haly stoprocentně odizolované. Jiné smysluplné řešení neexistuje. Už jsme o tom tady mluvili - asi by měly být u vybraných škol. A nechat děti hrát bez zbytečného "trénování"... Ono se to ukáže. A bude to produkovat hráče.
Zamčeno