Hospoda aneb vše mimo hokej

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Odpovědět
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

Sweník píše: 25 úno 2022 01:28 Pěkně jsi to shrnul. Tady není co dodat.

Snad jen k té Francii za šest týdnů, to provedl hlavně Guderian a jeho tanky. Neskutečné..
Asi už v knihovně máš jeho "zpověď", ale kdyby náhodou ne, doporučuji Vzpomínky generála. Nebýt umanutého Hitlera, Rusové by pravděpodobně prohráli. A teď si vyber, co by pro nejen nás bylo lepší.. Pochybnosti jsou povolené ve všech směrech.. :-)
Ano máš pravdu, Hans Gruderian a jeho tanky, když chtěl útočit na Moskvu, on uz byl na předměstí Chimky....se svými tanky, tak ho za to Hitler odvolal....kdyby se do veleni Hitler nesral, a nechal to na generálech tak válku vyhrál....a pak vyhladil půlku evropy a druhou otročil
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6143
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od woe »

Tak Pobaltí je pro soudruha Putina určitě také oblast, kterou považuje za svou sféru vlivu. Bělorusko má jasné už dávno, to už je samostatný stát pouze formálně

A jelikož atomová válka vypuknout nemůže, protože ta by neměla vítěze - budou stále stačit konvenční zbraně. A jelikož Němci mají nás, Poláky, Maďary, Slováky za exsovětské satelity, budou nás ochotni úplně v poklidu Putinovi zaprodat
Ten se tuším nijak netají tím, že si chce vrátit pod svá křídla svoji sféru vlivu na tzv. státy Východního bloku
Stále jsme bezvýznamná tečka na mapě a Západ nás bude myslím ochoten v klidu "vydat"

Nikdo nevěřil, že se toto může v Evropě stát. A dál se nevěří, že by Putin zašel ještě dál. A to je chyba. Imo dochází k podcenění toho, co je Putin schopen udělat. S jídlem roste chuť
Tesla
Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 1695
Registrován: 04 srp 2014 10:52
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Caesar »

JAsně, že nás obětují. Pokud by na tuto situaci časem došlo. Tzv. západ má bobky. Ukrajina zůstala v boji sama.Sankce vo hovně.
Vždy jen Dynamo!
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

woe píše: 25 úno 2022 07:25 Tak Pobaltí je pro soudruha Putina určitě také oblast, kterou považuje za svou sféru vlivu. Bělorusko má jasné už dávno, to už je samostatný stát pouze formálně

A jelikož atomová válka vypuknout nemůže, protože ta by neměla vítěze - budou stále stačit konvenční zbraně. A jelikož Němci mají nás, Poláky, Maďary, Slováky za exsovětské satelity, budou nás ochotni úplně v poklidu Putinovi zaprodat
Ten se tuším nijak netají tím, že si chce vrátit pod svá křídla svoji sféru vlivu na tzv. státy Východního bloku
Stále jsme bezvýznamná tečka na mapě a Západ nás bude myslím ochoten v klidu "vydat"

Nikdo nevěřil, že se toto může v Evropě stát. A dál se nevěří, že by Putin zašel ještě dál. A to je chyba. Imo dochází k podcenění toho, co je Putin schopen udělat. S jídlem roste chuť
Věř, že může.....
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7485
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 582 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

24 hodin od začátku útoku. Slyšíme pouze silné výroky jak to bude Rusa bolet ale činy EU prakticky žádné. Některé státy mají problém i s materiální pomocí. Obrovské zklamání z Evropy a varování pro nás, že spoléhat se na pomoc nemůžeme.

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... alcit.html
Naposledy upravil(a) Gumid dne 25 úno 2022 08:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3968
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 67 krát
Obdržel "To se mi líbí": 515 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Muf »

Stars píše: 25 úno 2022 07:50 Věř, že může.....
Souhlasím, s tím, že skutečně může.

Putina pozoruji celkem pozorně posledních 20 let, přiznám se, že byla i doba, kdy jsem si říkal, že to má v hlavě srovnané....

Ale v posledních letech je na něm jednoznačně vidět, že mu buď přeskočilo, nebo si prostě usmyslel, že ten zápis v dějinách udělá.

Obávám se, že tenhle člověk nezná "hranic".

Včera jsem někde nalezl soupis jeho "trumfů", které má společně s Čínou v rukávu - z tohoto pohledu je západ skutečně k smíchu prakticky ve všech oblastech - jednoduše řečeno, pokud Čína bude tichým spojencem Ruska, tak západ se může pokusit rusa umlátit maximálně tak mávátky a výhrůžkami někde na tweetech.... :think:
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

Teď se ukazuje EU v plné nahotě, jak je o hovně, když o něco jde.....tak zakazovat slovo vánoce, pomazánkové máslo.....
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3968
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 67 krát
Obdržel "To se mi líbí": 515 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Muf »

Gumid píše: 25 úno 2022 08:01 24 hodin od začátku útoku. Slyšíme pouze silné výroky jak to bude Rusa bolet ale činy EU prakticky žádné. Některé státy mají problém i s materiální pomocí. Obrovské zklamání z Evropy a varování pro nás, že spoléhat se na pomoc nemůžeme.
Souhlasím, jen plané výkřiky

Švýcar na tom zase vydělá, Němce zajímá samozřejmě jen jejich ekonomika.

V tomto jsme zcela bezvýznamnou figurkou na šachovnici a v případě potřeby budeme "obětováni".

Již dávno mi bylo líto, že zde nevznikla US posádka, to pro mne byla určitá záruka.

Ta česká předposranost nás drží roky na tenké straně Evropy, dávno tady mohl být kvalitní obranný systém, který by hlavně říkal ke komu patříme....
Uživatelský avatar
Caesar
Příspěvky: 1695
Registrován: 04 srp 2014 10:52
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Caesar »

povidala naše ministryně,že naše armáda je připravena na všechny možnosti ruské agrese. Tomu snad ani nelze věřit:D
Vždy jen Dynamo!
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7696
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Stars píše: 25 úno 2022 08:07 Teď se ukazuje EU v plné nahotě, jak je o hovně, když o něco jde.....tak zakazovat slovo vánoce, pomazánkové máslo.....
Docela smutně zjednodušenej pohled, ale chápu.

Ale je třeba říct i zjednodušený B. Jaký jsou jiný alternativy? Já je nevidím.

Třicítka členů nějaký federace se vždy bude dohadovat hůř než stát, kterej je řízen jako absolutní monarchie. Státy z východního křídla EU mají logicky jiný zájmy, než ty, který leží někde na Pyrenejích. Válčit od klávesnice umí každej druhej, ale pochybuju, že každej druhej by se sebral a šel třeba na tu Ukrajinu nasazovat vlastní kejhák. Všichni zoufale hledají řešení, který bude bolet jen agresora a ne nás. A nepřekvapivě ho nenachází. Taky jsem zklamanej z toho, že svět Rusáka neodpojil. Ale bohužel to není moc překvapivý. Do toho se kolem toho motá Čína...

My bychom měli začít u sebe především tím, že začneme platit to rozpočtu NATO to, k čemu jsme zavázali. A nezajímá mě, že jiní to taky nedělají. Ne, "černej pasažér" se přes palubu nehází ani zdaleka tak snadno. Všichni taky víme, co tady vzniklo, když se tady měla stavět jedna malá základna v Brdech. Jaký pudový emoce to vyvolalo. Kdo si na odmítání ohříval svou politickou polívčičku. To všechno Rusáci moc dobře vědí a pamatují. Pátou kolonu tu máme, ne že ne.

Přes všechnu naštvanost a nasranost, kterou cítím při záběrech z Ukrajiny, tak prostě představa, že na Ukrajině půjdeme jako NATO do otevřený války, je těžko představitelný. Jak vysoký je procento pravděpodobnosti, že to agresora zastraší? Víme, že tu máme momentálně dost odbržděnýho mužika s atomovým arsenalem.

Případnou klíčovou zkouškou Západu bohužel není Ukrajina, ale Pobaltí jako členský země západních struktur. Putin je predátor, kterej si tipuje slabší kusy. Ukrajina tím slabším kusem bohužel je, i když je obdivuhodný, jak se teď brání. Stačí se podívat na vnitřních chod Ukrajiny jen v posledních třeba 20 letech... Takže z našeho pohledu to znamená nebýt slabším kusem. Přece jen máme základní kliku v tom, že nejsme v přímým hraničním kontaktu. Ale do budoucna by bylo třeba fajn, aby si česká dospěla populace nezvolila ve svobodných volbách za hlavu státu někoho, kdo se tam dostal přes ruský peníze a následně 9 let Rusáka obhajoval... Tím by bylo fajn letos začít...
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7696
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Sweník píše: 25 úno 2022 01:28 Pěkně jsi to shrnul. Tady není co dodat.

Snad jen k té Francii za šest týdnů, to provedl hlavně Guderian a jeho tanky. Neskutečné..
Asi už v knihovně máš jeho "zpověď", ale kdyby náhodou ne, doporučuji Vzpomínky generála. Nebýt umanutého Hitlera, Rusové by pravděpodobně prohráli. A teď si vyber, co by pro nejen nás bylo lepší.. Pochybnosti jsou povolené ve všech směrech.. :-)
Ono, jako každý memoáry je však třeba číst s velkou rezervou vzpomínky generála, kterej navíc velkou část doby, na kterou vzpomíná, byl pod vlivem pervitinu (zcela standardní věc tenkrát) a taky především líčí se sebe tak, jak sám chce, aby byl líčen. Navíc z pohledu aktivního generála tankový armády nemohl vidět další faktory.

Četl jsem třeba vzpomínky Mansteina. S kritickými poznámkami pod čarou. Strašně často prostě nepsal pravdu, popřípadě jí bagatelizoval.

A bohužel Francie v roce 1940 prohrála především proto, že to byla vnitřně zlomená země plná strachu a defétismu. Ano, vojáci jako například Guderian její pád velmi urychlili, to je jasný. :-)
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

tomaso25 píše: 25 úno 2022 11:08 Docela smutně zjednodušenej pohled, ale chápu.

Ale je třeba říct i zjednodušený B. Jaký jsou jiný alternativy? Já je nevidím.

Třicítka členů nějaký federace se vždy bude dohadovat hůř než stát, kterej je řízen jako absolutní monarchie. Státy z východního křídla EU mají logicky jiný zájmy, než ty, který leží někde na Pyrenejích. Válčit od klávesnice umí každej druhej, ale pochybuju, že každej druhej by se sebral a šel třeba na tu Ukrajinu nasazovat vlastní kejhák. Všichni zoufale hledají řešení, který bude bolet jen agresora a ne nás. A nepřekvapivě ho nenachází. Taky jsem zklamanej z toho, že svět Rusáka neodpojil. Ale bohužel to není moc překvapivý. Do toho se kolem toho motá Čína...

My bychom měli začít u sebe především tím, že začneme platit to rozpočtu NATO to, k čemu jsme zavázali. A nezajímá mě, že jiní to taky nedělají. Ne, "černej pasažér" se přes palubu nehází ani zdaleka tak snadno. Všichni taky víme, co tady vzniklo, když se tady měla stavět jedna malá základna v Brdech. Jaký pudový emoce to vyvolalo. Kdo si na odmítání ohříval svou politickou polívčičku. To všechno Rusáci moc dobře vědí a pamatují. Pátou kolonu tu máme, ne že ne.

Přes všechnu naštvanost a nasranost, kterou cítím při záběrech z Ukrajiny, tak prostě představa, že na Ukrajině půjdeme jako NATO do otevřený války, je těžko představitelný. Jak vysoký je procento pravděpodobnosti, že to agresora zastraší? Víme, že tu máme momentálně dost odbržděnýho mužika s atomovým arsenalem.

Případnou klíčovou zkouškou Západu bohužel není Ukrajina, ale Pobaltí jako členský země západních struktur. Putin je predátor, kterej si tipuje slabší kusy. Ukrajina tím slabším kusem bohužel je, i když je obdivuhodný, jak se teď brání. Stačí se podívat na vnitřních chod Ukrajiny jen v posledních třeba 20 letech... Takže z našeho pohledu to znamená nebýt slabším kusem. Přece jen máme základní kliku v tom, že nejsme v přímým hraničním kontaktu. Ale do budoucna by bylo třeba fajn, aby si česká dospěla populace nezvolila ve svobodných volbách za hlavu státu někoho, kdo se tam dostal přes ruský peníze a následně 9 let Rusáka obhajoval... Tím by bylo fajn letos začít...
To si mě špatně pochopil, já válku nechci....fuj, mám z ní strach....pamatujete, kdyz se odtrhlo Kosovo? Reakce EU....jak to vítali, a na Srbsko nikdo nebral ohled....ano jsem kritik EU...serou mě neskutečně
Dizzy
Příspěvky: 3551
Registrován: 20 zář 2016 10:40
Dal "To se mi líbí": 47 krát
Obdržel "To se mi líbí": 109 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Dizzy »

“Víme, že tu máme momentálně dost odbržděnýho mužika s atomovým arsenalem.”



Vlastně i díky mému vzdělání v politické geografii bohuzel “hltám” Ted všechny náležitosti téhle zrůdnosti.

Přečetl jsem a zhlednul mnoho materiálu a při vsi skromnosti si troufám říci, že mám velice dobre schopnost filtrovat a schroupavat jednotlivé informace i s cizojazyčných zdrojů, ale když bych měl to nynější lakonicky zhodnotit jednou vetou, tak bych si dovolil vytrhnout z kontextu tvoje výše uvedené.

Bohuzel me teď nenapadá nic přesnějšího a nic horšího.

Tahle nevyřčená věta byla v tom jeho predtocenem rozhovoru cejtit na 100 honů….
car
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2018 21:03
Dal "To se mi líbí": 80 krát
Obdržel "To se mi líbí": 15 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od car »

Tomaso 25
Do rozpočtu NATO asi platíme, co máme, to jsou řádově desítky milionů, byť se to snad mělo zvýšit někam k půlmiliardě. Co dlouhodobě, bohužel skoro jako každý člen, neplníme je 2% HDP na VLASTNÍ armádu (ale to ty určitě víš, upřesňuji, neškolím). A jsem pro, ale nesmí to probíhat tak jako dosud, že kupujeme např. kulomet minimi za 1 mil. Kč a Belgičani za 250.000 i tak je to neskutečná raketa. Utrácet peníze je jedna věc, druhá je, aby to mělo smysl a nekupovali jsme několikrát předražený krámy.
Já byl příznivec US radaru v Brdech a dodnes beru jako velkou chybu, že tam nestojí. A je paradoxem, že velkým odpůrcem NATO a troufnu si tvrdit i tehdejší stavby radaru je strana, která v současnosti má svého ministra v Černínském paláci. Pro zajímavost si pusťte na ČRo Plus europoslance Peksu se Sašou Vondrou v duelu Pro a Proti (tak měsíc dva zpátky), jak si Piráti představují naší, potažmo EU obranu.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7696
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 113 krát
Obdržel "To se mi líbí": 774 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Stars píše: 25 úno 2022 11:37 To si mě špatně pochopil, já válku nechci....fuj, mám z ní strach....pamatujete, kdyz se odtrhlo Kosovo? Reakce EU....jak to vítali, a na Srbsko nikdo nebral ohled....ano jsem kritik EU...serou mě neskutečně
Představa bitýho Srbska a zlýho Kosova je, nevím, no... O Kosovu si myslím svoje, a nic moc pozitivního to není. Spíš vůbec nic pozitivního. Jenže to samý si tak nějak myslím o Srbsku. Že by to bralo nějaký ohledy na někoho třeba v 90. letech, to si taky nemyslím. Emoce v těhle jižních balkánských zemích jsou dost extrémní a pro svoji skutečnou nebo domnělou spravedlnost jsou schopní dělat všechno, včetně zločinů... A ano, necelých deset let byli našimi sousedy utečenci před Srby ze Sarajeva... Vskutku "hezký" vzpomínky... Strach vyjít z domu na ulici a přesto nutnost z něj vyjít...

Pak jseš ovšem momentálně v začarovaným kruhu. Jsou jen dvě cesty, jak odradit Rusáka. opravdu maximálně tvrdými sankcemi, který však poškodí i náš běžnej život. A druhá možnost je skutečný užití zbraní, tedy zapojení do války. EU tvrdě kritizuješ, sere tě. V pořádku. Kritizuješ ji za neschopnost, když o něco jde. Míru obecnýho blahobytu ve historickým srovnání nevídanýho, bereš jako určitou samozřejmost. Možná je trošičku spojená s existencí EU, ale třeba se pletu, že jo... Bereme to dobrý jako samozřejmost, tak to je. Dráždí nás to, s čím nesouhlasíme. Jenže představitelé unie a jednotliví členové unie se právě teď kromě svých ekonomických zájmů taky bojí války, jako se jí bojíš ty (a vlastně všichni normální lidi). A čím dál od místa konfliktu jseš, tím méně jseš ochoten v ní nasazovat život a nebo třeba se kvůli ní nějak zásadněji omezovat... Ten přístup je furt stejnej. Je mi těch lidí líto, ale mám s svůj každodenní život. Takhle lidi prostě fungují a uvažují. Včetně lidí v čele států. V roce 38 UK nutně konzultovalo sudetskou krizi se svými dominii. Kanada, Austrálie atd, prostě neměly zájem bojovat o zemi uprostřed Evropy...
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tau »

Míra Bosák myslím vcelku trefně:

Chování Západu mi připadá, jako kdyby někdo vraždil vedle v bytě vašeho souseda, zatímco vy svoláte do kočárkárny ostatní sousedy, hromadně vyjádříte slovní podporu, vraždícímu odeberete místo k parkování a pod dveře oběti vsunete lístek s číslem na policii...
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2737
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 610 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Pick »

NATO = No Action Talks Only :silent:
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7485
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 582 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Stars »

tomaso25 píše: 25 úno 2022 12:26 Představa bitýho Srbska a zlýho Kosova je, nevím, no... O Kosovu si myslím svoje, a nic moc pozitivního to není. Spíš vůbec nic pozitivního. Jenže to samý si tak nějak myslím o Srbsku. Že by to bralo nějaký ohledy na někoho třeba v 90. letech, to si taky nemyslím. Emoce v těhle jižních balkánských zemích jsou dost extrémní a pro svoji skutečnou nebo domnělou spravedlnost jsou schopní dělat všechno, včetně zločinů... A ano, necelých deset let byli našimi sousedy utečenci před Srby ze Sarajeva... Vskutku "hezký" vzpomínky... Strach vyjít z domu na ulici a přesto nutnost z něj vyjít...

Pak jseš ovšem momentálně v začarovaným kruhu. Jsou jen dvě cesty, jak odradit Rusáka. opravdu maximálně tvrdými sankcemi, který však poškodí i náš běžnej život. A druhá možnost je skutečný užití zbraní, tedy zapojení do války. EU tvrdě kritizuješ, sere tě. V pořádku. Kritizuješ ji za neschopnost, když o něco jde. Míru obecnýho blahobytu ve historickým srovnání nevídanýho, bereš jako určitou samozřejmost. Možná je trošičku spojená s existencí EU, ale třeba se pletu, že jo... Bereme to dobrý jako samozřejmost, tak to je. Dráždí nás to, s čím nesouhlasíme. Jenže představitelé unie a jednotliví členové unie se právě teď kromě svých ekonomických zájmů taky bojí války, jako se jí bojíš ty (a vlastně všichni normální lidi). A čím dál od místa konfliktu jseš, tím méně jseš ochoten v ní nasazovat život a nebo třeba se kvůli ní nějak zásadněji omezovat... Ten přístup je furt stejnej. Je mi těch lidí líto, ale mám s svůj každodenní život. Takhle lidi prostě fungují a uvažují. Včetně lidí v čele států. V roce 38 UK nutně konzultovalo sudetskou krizi se svými dominii. Kanada, Austrálie atd, prostě neměly zájem bojovat o zemi uprostřed Evropy...
asi máš pravdu.....ve mě se to strašně pere.....
Uživatelský avatar
woe
Příspěvky: 6143
Registrován: 01 srp 2014 21:46
Bydliště: Pardubice
Dal "To se mi líbí": 104 krát
Obdržel "To se mi líbí": 307 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od woe »

@tomaso25 - je to dlouhý, ale čtu to celý, souhlasím se vším, co k tématu píšeš
Jsme relativně daleko a "díky" členství v NATO si myslíme, že jsme relativně v bezpečí. No. Slováci už budou mít (zase) s bolševikem společnou hranici... Nikoho to nenechává v klidu a na Slovensku s tím nic nenadělají. Jelikož se na nás Západ opět vykašle, jsme v hledáčku soudruha Putina. Pak už to bude jen o tom, jestli bude chtít dojít až k hranici s Německem. Čistě geograficky - je to krůček. A soudruh Putin nekouká do mapy, ob používá spíš globus. Na něm jsem bezvýznamná tečka...

Řekl bych, že moc lidí doufám, že to tažení v UA skočí. Já vlastně taky doufám. Ale na rovinu. Tak úplně tomu nevěřím. Zatím je to pro nás virtuální válka kdesi někde... Ale ono to zas tak daleko není. A Polsko je myslím na řadě ještě dřív, než my. A jestli je Putin vyšinujej magor, čemuž bych se nedivil, tak možná nebude mít ani strach opřít se o červené tlačítko, pokud by došlo k nějakému odporu
Mmj čekám klasické válečné tahy... Provokace, infiltrace, špionáž... Nějaké malé odpálení trhaviny v moskevském metru, identifikování UA extremisty a totální válka v UA včetně kobercových náletů.
Tesla
car
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2018 21:03
Dal "To se mi líbí": 80 krát
Obdržel "To se mi líbí": 15 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od car »

Ke kritice EU chci říct, že EU je přeci jen pořád ještě sdružení (alespoň formálně) suverénních státu a smyslem EU byl volný obchod, pohyb apod. (hodně zjednodušuji) ta přeci nemá žádné nástroje sama o sobě jak tomuto čelit, a že v prostoru východní Evropy má z relevantních států EU své zájmy pouze Německo je známo dlouho, že Německo si s Ruskem už delší čas rozumí je taky známo. Ono řada západních zemí prostě s Ruskem výrazné třecí plochy nemá, jedinou je rozšiřování západních organizací na východ třeba na Ukrajinu a jsme opět na začátku, pochybuji, že třeba Francie stojí o Ukrajinu v EU nebo v NATO, nota bene, když nestáli o nás s Polákama a dalšíma Východoevropana. Potom, ale nechápu, proč jsme ty nebohý Ukrajince takových let lakovali, když celou dobu víme, že je mezi sebe nikdy nepřijmeme a až půjde do tuhého (a Rus už ukázal v Gruzií, že další námluvy zemí na svých hranicích se západem nestrpí), tak jim nikdo nepomůže. Je to smutný a odserou to zase ty chudáci, který už dneska ten život nemají jednoduchý a dlouhodobě nešťastnou Ukrajinu opouštějí s vidinou trochu lepšího života. Takovou Italii s Francii určitě bude více zajímat Libye a severní Afrika než Ukrajina. Němce zase jejich zelné energetické tažení, prosperita německého průmyslu a plný plynový zásobníky. Bohužel.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tau »

Nejsem žádnej hogofogo odborník.... Doufám, že se Putler do zemí NATO a EU neodváží.... Když ale vidím až zoufalý přizdisráčství západní Evropy a americkýho děduly, tak fakt nevím.... Rusák si na Ukrajině vyzkouší, že to jde a bude mít choutky jít dál... Řekl bych, že první za ráně budou spíš pobaltský země....To bude větší test, než UA. Přece jen to jsou země NATO a EU.... A kdyby se Putlerovi EU a NATO nepostavila ani poté, pojede dál - Slovensko, Česko, Balkán... Maďarsko a Srbsko už má zaháčkovaný....
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od tau »

Sport toho moc dělat nemůže... Ale co může, je rušit veškerý akce, který se měly v Rusku konat. Tak jako formule zrušila GP v Soči, tak jako UEFA odebrala pořadatelství finále LM v Petrohradu.... Ale ne že rušení budou oddůvodňovat nejistou situací. Musí jasně zaznít, že to a to je zrušeno kvůli agresivní politice Ruska a prezidenta Putina.
Dále sport může rušit účast ruských sportovců na velkých mezinárodních akcích. Jedno že startují pod vlajkou ruskýho olympijskýho výboru...... Ano, kolektivní vina je svinstvo... ale v týhle situaci se na Putinovo jednání musí reagovat .....
Zrušit Rusům účast na turnaji EHT, to může udělat ČSLH... Nestojím o tom, aby se tady ty kurvy producírovali v dresech CCCP, jako to předvedli nedávno.....
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7485
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 582 krát
Obdržel "To se mi líbí": 773 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Gumid »

Sweník
Příspěvky: 13949
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1131 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1110 krát

Re: Hospoda aneb vše mimo hokej

Příspěvek od Sweník »

Gumid píše: 25 úno 2022 14:08
Gratulace všem našim "krajánkům" v ruských klubech typu Sedlák a další. Takovou soutěž musí být radost hrát. Jejich největší starost je, aby se zvládlo play-off..
Odpovědět