Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Dostal jsem ofiko zprávu, že od 17.ledna platí klubové permice, samozřejmě se všemi oficiálními pandemickými podmínkami...
Popp26
Příspěvky: 41
Registrován: 15 led 2022 09:06
Dal "To se mi líbí": 110 krát
Obdržel "To se mi líbí": 9 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Popp26 »

PL8 píše: 17 led 2022 12:45 Dostal jsem ofiko zprávu, že od 17.ledna platí klubové permice, samozřejmě se všemi oficiálními pandemickými podmínkami...
Ahoj,

mám asi stupidní dotaz :) ale co to jsou klubové permice? A znamená to, že se teda už nebude losovat, jako doposud? Díky
Uživatelský avatar
digitalmouse
Administrátor
Příspěvky: 3346
Registrován: 01 srp 2014 13:50
Bydliště: Chrudim
Dal "To se mi líbí": 359 krát
Obdržel "To se mi líbí": 588 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od digitalmouse »

PL8 píše: 17 led 2022 12:45 Dostal jsem ofiko zprávu, že od 17.ledna platí klubové permice, samozřejmě se všemi oficiálními pandemickými podmínkami...
Tak, co jsou to klubové permice?
Opatření jsou stále stejná, max. 1000 lidí, sedících, očkovaných nebo prodělaný covid.
Obrázek Za Dynamo!
FOGLIK
Příspěvky: 5182
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 776 krát
Obdržel "To se mi líbí": 356 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

PL8 píše: 17 led 2022 11:37 ...omlouvám se, ale zapomněl jsem na dvě věci:
1) Účast U20 ve slovenské extralize se ukázala jako slepá kolej. Nakonec to dopadlo tak, že do první ligy zařadili U18. To bych řekl, že by se mohlo ukázat jako lepší cesta, i když. Stejně se ti dorostenci učí hlavně prohrávat...

2) Dvanáct týmů jsme měli v době Československa, ale rozhodující byl počet hráčů v systému. Nikde jsem nesehnal tuto statistiku, ale dovolím si odhadnout podle tehdejších zimních stadiónů, že počet registrovaných hokejistů byl na 2/5, maximálně na polovině (i se Slovenskem) hráčů, než je dnes.
Podle oficiálních statistik IIHF, dnes má Czechia 95.163 dospělých hráčů a 30.290 juniorských hráčů (předpokládám, že jsou to všichni mládežníci). K tomu máme 200 (!!!) krytých hal. Slovakia má dnes 1.670 dospělých hráčů (!!!) a 8.848 juniorských hráčů. Na Slovensku je 74 krytých hal (!!! - na tento počet hráčů -> už cítíte ten náš neprospěch třeba v poměru s dospělými hráči???) a dokonce 28 otevřených hřišť, zatímco u nás je v evidenci 8 otevřených hřišť. Je možné, že mládežníci se tam dostanou pravděpodobně na led snadněji, než u nás.

Z toho se musí vyjít při stanovení optimálního počtu týmů v soutěžích. Já si dovolím tvrdit, že při tomto stavu nemůže být problém "živit" v naší extralize 18 týmů. Jen ať se borci smekají. A uvidíte, jak najednou vyrostou hráči tam, kde by to nikdo nečekal.
Jenže proti tomu stojí všechny ty negativní vlivy v našem hokeji. To by se musel zvýšit počet agentů a jiných šíbrů, aby hráče stačili "skautovat" a blbnout jim hlavy.
Jak už jsem říkal, moje heslo je: Více řízeného chaosu.
Tak ono jde i o to, že dnes ty mladý mají svoje tréninky a to je vlastně všechno. My jsme třeba měli jeden nebo dva tréninky týdně, ale k tomu když mrzlo, každý odpoledne na ledě. (Ne že by z nás něco bylo :)
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

digitalmouse píše: 17 led 2022 12:50 Tak, co jsou to klubové permice?
Opatření jsou stále stejná, max. 1000 lidí, sedících, očkovaných nebo prodělaný covid.
Člen klubu.
Jejich platnost zrušili (dočasně) spolu s platností ostatních permic. Zřejmě je to náznak toho, že se postupně navýší počty a možná se situace vrátí do max účasti??? Bylo by to ve smyslu vládních slibů...
dejv27
Příspěvky: 22
Registrován: 19 led 2021 21:50
Obdržel "To se mi líbí": 2 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dejv27 »

Přišlo už někomu, že může zítra na hokej?
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

FOGLIK píše: 17 led 2022 12:59 Tak ono jde i o to, že dnes ty mladý mají svoje tréninky a to je vlastně všechno. My jsme třeba měli jeden nebo dva tréninky týdně, ale k tomu když mrzlo, každý odpoledne na ledě. (Ne že by z nás něco bylo :)
Tady mi každý říká, že doba se změnila a už se nevrátí. Tak to respektuji - rybníky nezamrzají. Ale pokud mají Slováci dostatek ledu (74 krytých hal a v nich jen 1600 dospělých hráčů a 8,800 mládežníků), tak si umím představit, že by mohlo na ty mladé zbýt víc ledu a ty rybníky nahradit. Ale to jen dedukuji.
Pcehockeyfan25
Příspěvky: 578
Registrován: 08 říj 2021 09:03
Dal "To se mi líbí": 227 krát
Obdržel "To se mi líbí": 137 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pcehockeyfan25 »

Dovedete si Varaďu představit například v Pardubicích, Brně nebo Spartě?
„Počkejte, Pardubice mají Richarda (Krále), měly by být spokojené a nechat mu prostor na práci. Nebýt netrpělivé při každém výpadku, ty se stávají. Výpadky jsme měli i my v každé z mistrovských sezon. Pardubice by tedy měly být spokojené. A další? Jako, Vencu si dovedu představit kdekoliv – dokonce jsme čekali, že ho vezmou už teď na olympiádu.
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1195
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1125 krát
Obdržel "To se mi líbí": 356 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

PL8 píše: 17 led 2022 13:12 Tady mi každý říká, že doba se změnila a už se nevrátí. Tak to respektuji - rybníky nezamrzají. Ale pokud mají Slováci dostatek ledu (74 krytých hal a v nich jen 1600 dospělých hráčů a 8,800 mládežníků), tak si umím představit, že by mohlo na ty mladé zbýt víc ledu a ty rybníky nahradit. Ale to jen dedukuji.
Lidstvo "leniví" a zpohodlňuje - mladí nejsou vyjimkou....Bohužel trend je jasný... Virtuální realita nastupuje, nákupy online, vše online, digitalizace...
Čest vyjimkám... (I ten plyn nám prý přiveze tanker až před dům... )
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Orosená_desítka píše: 17 led 2022 13:47 Lidstvo "leniví" a zpohodlňuje - mladí nejsou vyjimkou....Bohužel trend je jasný... Virtuální realita nastupuje, nákupy online, vše online, digitalizace...
Čest vyjimkám... (I ten plyn nám prý přiveze tanker až před dům... )
V podstatě s tím souhlasím, ale: neviděl bych to tak černě. Koloběžkáři (mám na mysli děti) jsou na kolečkách každý den bez problémů, cyklisti všeho druhu také,,, Spíš bych to viděl v tom, že nelitují dělat věci dovednostního rázu donekonečna dokola. Baví je to. Sjedou, zastaví, pokecají s kámoši, ukážou si telefony a jedou dál.
Jenže hokej tohle nepochopil. Ty děti to musí bavit (v podstatě stejně jako ty koloběžkáře), pak taky budou bez držkování makat dokola, až ty přihrávky zmáknou. Jenže u nás se trenérská kamarila předhání, kdo vymyslí "pestřejší" trénink, cvičení trvá tři minuty a jde se na další... To prostě nejde, musíš tomu dát čas - znovu opakuji - ke zvládnutí "běžného" složeného motorického pohybu je potřeba 10.000 opakování. V tom to všechno je. A vezměte si složitost bruslení k tomu, není to jednoduché. Trenér se řídí geniálním poznatkem, že led je drahý, takže se nesmí mluvit, stát, všechno musí být v neustálém pohybu a trenér řve a ani netuší, že většina cvičenců to dělá blbě, nezvládá to a po hřišti se vlastně jen pohybuje dokola jak jdou cvičení za sebou.
Já říkám - rozhodují výsledky, tak proč někdo nezkusí absolutně volný režim tréninku? S dodržováním určitých zásad, to je jasné. Ale když se pak porovnají výsledky, může se rozhodnout, jak dál. Zatím to už dvacet let nefunguje. Ale opakujeme to (včetně trenérů) pořád dokola. To to ještě nikomu nedošlo, že je to asi špatně?
A vůbec by mě nevadila virtuální realita, natáčení na telefon...atd. atd., hlavně když to bude děti bavit. Když ne, stráví dětství a teens v drilu, dřině a to bude tak všechno, na co si vzpomenou jako dospělí...
Meziměstská soutěž - nějaký Pohár XYZ (PCE-HKR-CHR) objíždět to v týdnu s rozdělenými kategoriemi (na dvě lajny). Určitě se dá něco vymyslet a děti se budou těšit. Budou makat a ani to nebudou vědět.
Hlavně musí někdo něco zkusit. Takhle to půjde do ztracena.
Propulse
Příspěvky: 6698
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 660 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

dejv27 píše: 17 led 2022 13:12 Přišlo už někomu, že může zítra na hokej?
Zitra se s nejvetsi pravdepodobnosti hrat nebude.
mach
Příspěvky: 4367
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 97 krát
Obdržel "To se mi líbí": 271 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Propulse píše: 17 led 2022 14:36 Zitra se s nejvetsi pravdepodobnosti hrat nebude.
Náš covid nebo Olomouce? 🤔
Dynamo-forever
Příspěvky: 473
Registrován: 30 říj 2014 20:25
Dal "To se mi líbí": 43 krát
Obdržel "To se mi líbí": 64 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamo-forever »

dejv27 píše: 17 led 2022 13:12 Přišlo už někomu, že může zítra na hokej?
Byl jsem zatím vždy vylosován, ale tentokrát nic, ani z mého okolí zatím nikdo.
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1195
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1125 krát
Obdržel "To se mi líbí": 356 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Kolego PL8 : Nezmění to nikdo, můžeme apelovat na změny ale nezmění...
Koloběžka ano - protože chvilku jezdíš, pak hodinka dvě na mobilu, cestou mekáč....
Trenink každý den ? Moc dřiny.
Učení do školy ? A proč ? K čemu to využiju... vždyť na Instáči vydělám majlant, nebo na kryptoměně... To půjde samo...
Realita. Važme si toho zbytku dětí, které dobrovolně podstoupí pravidelné treninky a pracují na sobě, je jich málo, méně než dříve.... Příklady jsou jinde, celebrity v uvozovkách....
Dassty
Příspěvky: 1042
Registrován: 03 dub 2020 15:33
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 45 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dassty »

mach píše: 17 led 2022 14:37 Náš covid nebo Olomouce? 🤔

Možná, že lepší kdyby náš. Máme velkou marodku obránců, projít si tím musí každý tým a lepší teď v lednu než těsně přes PO nebo během PO. Bohužel…
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7476
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 576 krát
Obdržel "To se mi líbí": 770 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Propulse
Příspěvky: 6698
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 660 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

mach píše: 17 led 2022 14:37 Náš covid nebo Olomouce? 🤔
My.
dejv27
Příspěvky: 22
Registrován: 19 led 2021 21:50
Obdržel "To se mi líbí": 2 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dejv27 »

PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Orosená_desítka píše: 17 led 2022 14:38 Kolego PL8 : Nezmění to nikdo, můžeme apelovat na změny ale nezmění...
Koloběžka ano - protože chvilku jezdíš, pak hodinka dvě na mobilu, cestou mekáč....
Trenink každý den ? Moc dřiny.
Učení do školy ? A proč ? K čemu to využiju... vždyť na Instáči vydělám majlant, nebo na kryptoměně... To půjde samo...
Realita. Važme si toho zbytku dětí, které dobrovolně podstoupí pravidelné treninky a pracují na sobě, je jich málo, méně než dříve.... Příklady jsou jinde, celebrity v uvozovkách....
Můžu s tím v klidu souhlasit, ale pak nemá cenu si stěžovat ani na uplácení, protežování nebo nepotismus. Je to v pořádku, protože taková je doba. Pak nemůžeme ani chtít, aby ty děti, které to chtějí podstoupit, něco opravdu dovedly. A o to mi jde. Ať si většina sedí u počítače a telefonu, ať chodí po mekáčích, ale ty děti, které se do sportu dají, tak ať se něco naučí (protože jinak to nehraje s těmi přihrávkami), ať je vedou znalí lidé a ne jen bývalé, zasloužilé hokejky (neplatí pro všechny případy, samozřejmě)... Je to smutné.
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1195
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1125 krát
Obdržel "To se mi líbí": 356 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

PL8 píše: 17 led 2022 15:19 Můžu s tím v klidu souhlasit, ale pak nemá cenu si stěžovat ani na uplácení, protežování nebo nepotismus. Je to v pořádku, protože taková je doba. Pak nemůžeme ani chtít, aby ty děti, které to chtějí podstoupit, něco opravdu dovedly. A o to mi jde. Ať si většina sedí u počítače a telefonu, ať chodí po mekáčích, ale ty děti, které se do sportu dají, tak ať se něco naučí (protože jinak to nehraje s těmi přihrávkami), ať je vedou znalí lidé a ne jen bývalé, zasloužilé hokejky (neplatí pro všechny případy, samozřejmě)... Je to smutné.
No mne se ten stav ve společnosti také nelíbí a nesouhlasím, ale jen konstatuji že v dohledné době to nikdo nezmění...
Znalí lidé : to znamená kdo - ti co jsou skvělí psychologové v práci s dětmi, kteří rozvíjejí schopnosti svých svěřenců, posouvají své svěřence k jejich cílům, jsou charakterově vyspělí s duchem fair-play... Teď již zbývá jediné : Kde jsou ? Jsou někde schovaní ? Čekají až je najdeme ? Bohužel odpovím... Je jich málo, velmi málo, stejně tak dětí ochotných se zlepšovat... Obě ty skupiny jsou velmi malé...
Takže choďme na extraligu, v týmu budou 0-3 cizinci, pak hráči odjinud nakoupení hotoví (posily) + "pardubáci", zkrátka tento dnešní mix....
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Orosená_desítka píše: 17 led 2022 15:26 No mne se ten stav ve společnosti také nelíbí a nesouhlasím, ale jen konstatuji že v dohledné době to nikdo nezmění...
Znalí lidé : to znamená kdo - ti co jsou skvělí psychologové v práci s dětmi, kteří rozvíjejí schopnosti svých svěřenců, posouvají své svěřence k jejich cílům, jsou charakterově vyspělí s duchem fair-play... Teď již zbývá jediné : Kde jsou ? Jsou někde schovaní ? Čekají až je najdeme ? Bohužel odpovím... Je jich málo, velmi málo, stejně tak dětí ochotných se zlepšovat... Obě ty skupiny jsou velmi malé...
Takže choďme na extraligu, v týmu budou 0-3 cizinci, pak hráči odjinud nakoupení hotoví (posily) + "pardubáci", zkrátka tento dnešní mix....
S tím mixem souhlasím (poměr by měl něco říkat o klubu...). Ti znalí lidé nejsou ti skvělí psychologové ani nejlepší trenéři k mládeži ve smyslu, jak se to tady prezentovalo v dobách dávno i nedávno minulých. Nejlepší musí znamenat nejvhodnější. Nemusí mít ani "A" licence. Stačí znalost hry, technologie toho sportu a přístup k dětem. Někdy to byli i bývalí vynikající hráči (pro mě třeba Standa Prýl), někdy lidi, kteří skončili s vrcholovým hokejem v juniorce... Vždycky rozhoduje to, co dokážou naučit. A to, myslím, pozná skoro každý blbec. Jenže máš pravdu: kde jsou? Voli je vypili.
Budu rád, když budu vědět, že je tady cizinec opravdu kvůli výkonnosti a ne kvůli tomu, že se za něj ušetří.
Nemůže to trvat donekonečna, musí přijít doba, kdy se zase trénink stane pro děti něco přirozeného. Věřím, že svět se opravdu vyvíjí ve spirálách. Tedy - doufám.
FOGLIK
Příspěvky: 5182
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 776 krát
Obdržel "To se mi líbí": 356 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

PL8 píše: 17 led 2022 16:27 S tím mixem souhlasím (poměr by měl něco říkat o klubu...). Ti znalí lidé nejsou ti skvělí psychologové ani nejlepší trenéři k mládeži ve smyslu, jak se to tady prezentovalo v dobách dávno i nedávno minulých. Nejlepší musí znamenat nejvhodnější. Nemusí mít ani "A" licence. Stačí znalost hry, technologie toho sportu a přístup k dětem. Někdy to byli i bývalí vynikající hráči (pro mě třeba Standa Prýl), někdy lidi, kteří skončili s vrcholovým hokejem v juniorce... Vždycky rozhoduje to, co dokážou naučit. A to, myslím, pozná skoro každý blbec. Jenže máš pravdu: kde jsou? Voli je vypili.
Budu rád, když budu vědět, že je tady cizinec opravdu kvůli výkonnosti a ne kvůli tomu, že se za něj ušetří.
Nemůže to trvat donekonečna, musí přijít doba, kdy se zase trénink stane pro děti něco přirozeného. Věřím, že svět se opravdu vyvíjí ve spirálách. Tedy - doufám.
Problém je , že když přijde nový čerstvý a chtěl by to dělat i jinak tak ho systém semele. (Čest výjimkám) Buď se přidá k systému nebo živoří napokraji nebo to zabalí.
zeno
Příspěvky: 765
Registrován: 21 lis 2018 11:43
Dal "To se mi líbí": 59 krát
Obdržel "To se mi líbí": 159 krát

Re: Hokej

Příspěvek od zeno »

PL8 píše: 17 led 2022 16:27 S tím mixem souhlasím (poměr by měl něco říkat o klubu...). Ti znalí lidé nejsou ti skvělí psychologové ani nejlepší trenéři k mládeži ve smyslu, jak se to tady prezentovalo v dobách dávno i nedávno minulých. Nejlepší musí znamenat nejvhodnější. Nemusí mít ani "A" licence. Stačí znalost hry, technologie toho sportu a přístup k dětem. Někdy to byli i bývalí vynikající hráči (pro mě třeba Standa Prýl), někdy lidi, kteří skončili s vrcholovým hokejem v juniorce... Vždycky rozhoduje to, co dokážou naučit. A to, myslím, pozná skoro každý blbec. Jenže máš pravdu: kde jsou? Voli je vypili.
Budu rád, když budu vědět, že je tady cizinec opravdu kvůli výkonnosti a ne kvůli tomu, že se za něj ušetří.
Nemůže to trvat donekonečna, musí přijít doba, kdy se zase trénink stane pro děti něco přirozeného. Věřím, že svět se opravdu vyvíjí ve spirálách. Tedy - doufám.
Je otazka, zda ta spirala stoupa nebo klesa. Mně ted pripada, ze spis klesa :-(
Dojdem daleko. Diky, pane Dědku.
Bikhu
Příspěvky: 336
Registrován: 07 bře 2020 11:27
Dal "To se mi líbí": 44 krát
Obdržel "To se mi líbí": 42 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Bikhu »

pepa
Příspěvky: 2074
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 430 krát
Obdržel "To se mi líbí": 248 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Jestli mě nešálil zrak, tak jsem před hodinou viděl na tréninku ročníku 2008 2009 Linhyho.
Zamčeno