Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

tomaso25 píše: 06 led 2022 13:46Jo, jo hlavně, aby nás to postihlo až po zkrácení karantény. Pak to nějak půjde.
Noooo :-)
pepa
Příspěvky: 2046
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 410 krát
Obdržel "To se mi líbí": 231 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

PL8 píše: 06 led 2022 13:41 ad) Jank
Můžete věřit čemu chcete, ale ukazuje se, že pravidlo o útoku na hlavu je v podstatě nedokonalé a blbě napsané (jako řada jiných). Jak prokážeš frajerovi 190cm, že útočil na jiného borce 180cm, který se ještě navíc sklání nad pukem? Kde je video a cit rozhodčího?
Prostě to nebyl ani faul ani podle dnešních pravidel. Nebyl tam ani jeden z atributů klasifikace faulu a hlava byla v podstatě věc Machaly & Smůla. Právě tak, jako když někdo někomu (nebo dokonce sám sobě) přisedne nohu a zlomí si ji nebo si utrhne vazy. Smůla a blbá náhoda.
A pokud komise řekne - nezvýšil rychlost, Machala viděl a zvedl ruce.... - nemůže Janka trestat s ohledem na minulost. Ale při vzdělání těch borců v komisi se nedivím. Přání otec myšlenky. V komisi by měli sedět jiní týpci.
Pouštěl jsem si několikrát ten zpomalený záběr toho zákroku. Čím dál víc si myslím, že v tom, co se stalo, hraje velkou roli i hráč Hradce číslo 14, který byl s Machalou v souboji před tím, otm ho na chvilku ztratil a pak těsně před střetem zase dojel a pdle toho, jak od nicjh pak odskočil si myslím, že Machalu nějak rozhodil, či vychýlil a proto ho Jank trefil s takovými následky. Jinak se to fakt snad stát nemohlo. Ten Machala ho opravdu nejspíš viděl a na ten střet byl připraven, možná chtěl uhnout do leva a to mu ta 14 zamezila. Nicméně to nic nemění na tom, že si myslím, že takové zákroky by měli zmizet, jelikož ten puk byl už opravdu drahnou dobu někde jinde a Jank šel jen "lovit" Machalu, to je celé....
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Birky píše: 06 led 2022 13:44 Je to zásah do oblasti hlavy a krku. Klasifikace je úplně jednoduchá. Trest dodatečně možná vysoký, nicméně na "recidivu" se jede všude a je to logický. Žádný hráč nejede s kotoučem narovnaný, takže i kdyby měl Machala stejně cm jako Jank, trefí ho do hlavy.
Už se bavím stále stejnými námitkami. Prohlédněte si pořádně to jediné dostupné video. Je vůbec otázka, jestli to bylo natvrdo do hlavy. Jak rozlišíš, že úder je VEDEN NA RAMENO, a pak, celkem zákonitě (vše je v pohybu), se v závěru kontaktu sveze do "oblasti" krku - a to ani ne naplno...? Co to je oblast krku? Má nějaké přesné hranice? Když něco chci trestat, musím to přesně definovat. Když hráč smete protihráče při pohybu na volném křídle - na 90% nebude vyloučen, přitom je to zcela normální podražení. To taky nikdo neřeší. Jestli jsou potřeba přesná pravidla a pořádný Case book, tak to mají udělat a ne si ve třech lidech vykládat hokej po svém.
Sledujte raději drobné a "nenápadné miniaturní krosčečky" u mantinelů. Takových je v utkání víc než dost. Jank je jednou za "x" zápasů. Vymýtit to ze hry je nesmysl, protože pak nemusíte hrát hokej. Náhražkou může být krasobruslení, short track nebo florbal. Ale i ve florbalu vás už dnes čekají slušné a trpěné hity...(stejně jako hokej ve fotbale).
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Inkubační doba je kolik u omikronku... dva tři dny? Vítek to má taky za pár. A tak dále.

Liga se samovolně přeruší.
JirkaPCE
Příspěvky: 3491
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 88 krát
Obdržel "To se mi líbí": 380 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Ohledně toho případného doplnění kádru je potřeba se poučit z minulé sezóny. Třeba konkrétně loni obrana zranil se Zdráhal pak vypadl i Ďaloga a víme, jak o vypadalo. A že třeba vypadnou dva zkušení obránci se může stát i letos a i když by to třeba nebyly dlouhodobé absence, tak v playoff i absence na pár dnů je velký problém. A každý se může podívat, jak by pak naše obrana vypadala, kdyby vypadli dva obránci z těch pěti zkušených.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

ad) Jank
Ještě se omlouvám, zapomněl jsem na dvě věci. V pravidlech by mělo být stanoveno, že hráč je zodpovědný za své tělo, a tudíž nesmí po zákroku hlavou břinknout o led... Doufám, že to berete jako rýpnutí a ironii... Ale teď vážně. Většinou se ukáže, že na volném hřišti největší problém způsobí po podobném zákroku právě úder hlavy do ledu. Samozřejmě u mantinelu je to jiné.

A ta druhá věc: opravdu se podívejte na video od <digitalmouse> s povolenými zákroky v NHL. A že s tím NHL pořádně pohnula vpřed. A zvěrstva se tam už nevidí.
Danik23
Příspěvky: 716
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 236 krát
Obdržel "To se mi líbí": 201 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

tomaso25 píše: 06 led 2022 14:11 Inkubační doba je kolik u omikronku... dva tři dny? Vítek to má taky za pár. A tak dále.

Liga se samovolně přeruší.
Ano, pocitaji 48 h dle dostupnych publikaci..
5 dnu je logicke narizeni, zejmena pro vakcinovane a ty co jiz nemoci prosli, a tim padem myslim, ze se bude dat zvladnout..
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7444
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

ad) přerušení ligy
Co to znamená: Liga se samovolně přeruší?
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

PL8 píše: 06 led 2022 14:46 ad) přerušení ligy
Co to znamená: Liga se samovolně přeruší?
Pokud naskočí do karantény hned několik týmů, což reálně hrozí, tak přinejmenším bude odloženo docela dost zápasů. Což se stalo v NHL, která se nakonec přerušila i formálně, v Evropě se pak něco podobnýho děje v Německu, pokud se nepletu.
Pida11
Příspěvky: 603
Registrován: 17 říj 2014 16:27
Dal "To se mi líbí": 77 krát
Obdržel "To se mi líbí": 127 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pida11 »

PL8 píše: 06 led 2022 14:46 ad) přerušení ligy
Co to znamená: Liga se samovolně přeruší?
Předpokládám, že spadne to karantény tolik týmů, že stejně nebude mít kdo hrát...
dtaire
Příspěvky: 524
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 37 krát
Obdržel "To se mi líbí": 37 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

Gumid píše: 06 led 2022 14:44
Jako špatný vtip zní spíš to, že s dotací počítali úplně všichni, ale dostane se stěží na tři projekty
Birky
Příspěvky: 136
Registrován: 16 zář 2019 13:52
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Birky »

PL8 píše: 06 led 2022 14:07 Už se bavím stále stejnými námitkami. Prohlédněte si pořádně to jediné dostupné video. Je vůbec otázka, jestli to bylo natvrdo do hlavy. Jak rozlišíš, že úder je VEDEN NA RAMENO, a pak, celkem zákonitě (vše je v pohybu), se v závěru kontaktu sveze do "oblasti" krku - a to ani ne naplno...? Co to je oblast krku? Má nějaké přesné hranice? Když něco chci trestat, musím to přesně definovat. Když hráč smete protihráče při pohybu na volném křídle - na 90% nebude vyloučen, přitom je to zcela normální podražení. To taky nikdo neřeší. Jestli jsou potřeba přesná pravidla a pořádný Case book, tak to mají udělat a ne si ve třech lidech vykládat hokej po svém.
Sledujte raději drobné a "nenápadné miniaturní krosčečky" u mantinelů. Takových je v utkání víc než dost. Jank je jednou za "x" zápasů. Vymýtit to ze hry je nesmysl, protože pak nemusíte hrát hokej. Náhražkou může být krasobruslení, short track nebo florbal. Ale i ve florbalu vás už dnes čekají slušné a trpěné hity...(stejně jako hokej ve fotbale).
Pokud Ti vadí přesná definice "oblast krku", protože nemá přesné hranice (které ještě ke všemu určitě má, ale tím si nejsem jistý), odpovím Ti jednoduše. Co přesně znamená "nenápadný miniaturní krosček u mantinelů"? Jaká je hranice miniaturního? Jak nápadný krosček je ještě nenápadný? Jak daleko od mantinelu je "u mantinelu"? Tohle je slovíčkaření a dá se o tom polemizovat donekonečna. Tohle není gól, který se dá definovat přesně, protože je jen pár možností, které mohou nastat a není to něco, co záleží na posouzení lidského faktoru - rozhodčího. To, co říkáš, je s prominutím stejná kravina, jako když někdo řekne, že by zrušil malý ofsajd ve fotbale ve prospěch útočníka.
PetrS
Příspěvky: 229
Registrován: 01 srp 2014 19:25
Dal "To se mi líbí": 61 krát
Obdržel "To se mi líbí": 67 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PetrS »

Dost mě zajímá, jestli bude ta Olympiáda, nebo to Číňani vyřeší po "soudružsku" . Jestli se ale extraliga po dobu olympiády přeruší tak se bude dohrávat někdy v sprnu. (Předpokládám že se v lednu moc zápasu neodehraje kvůli Covidu)
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5786
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 822 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

PetrS píše: 06 led 2022 15:10 Dost mě zajímá, jestli bude ta Olympiáda, nebo to Číňani vyřeší po "soudružsku" . Jestli se ale extraliga po dobu olympiády přeruší tak se bude dohrávat někdy v sprnu. (Předpokládám že se v lednu moc zápasu neodehraje kvůli Covidu)
Olympiáda bude, lítá v tom straně moc peněz a zrušením by čínský komouši ukázali slabost, což samozřejmě nechtějí...
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1188
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1084 krát
Obdržel "To se mi líbí": 346 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu.
Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrála všechna mužstva.
PetrS
Příspěvky: 229
Registrován: 01 srp 2014 19:25
Dal "To se mi líbí": 61 krát
Obdržel "To se mi líbí": 67 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PetrS »

Orosená_desítka píše: 06 led 2022 15:20 Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu.
Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrála všechna mužstva.
To je teda sra*čka, sestupovalo by se v takovým případě? Nebo by to bylo jako minulý rok a mi bychom se dočkali krásných 16 týmu???
JirkaPCE
Příspěvky: 3491
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 88 krát
Obdržel "To se mi líbí": 380 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Doufám, že ohledně sestupu se nic měnit nebude a příští sezónu bude extraliga zase jenom se čtrnácti týmy. Že do toho může nějakým způsobem zasáhnout covid, se vědělo už před sezónou, když se tenhle herní systém schválil.
av69
Příspěvky: 2532
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1400 krát
Obdržel "To se mi líbí": 854 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Orosená_desítka píše: 06 led 2022 15:20 Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu.
Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrála všechna mužstva.
Otázkou je, jestli by v praxi měl někdo koule poslat třeba Jardu do Chance ligy ve chvíli, kdy by nebyly odehrány všechny zápasy. Teoreticky by to tak dle pravidel nastavených před sezonou mělo být, ale rozhodně bych si nevsadil poslední prachy na to, že by se tak opravdu stalo.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5786
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 822 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

JirkaPCE píše: 06 led 2022 15:58 Doufám, že ohledně sestupu se nic měnit nebude a příští sezónu bude extraliga zase jenom se čtrnácti týmy. Že do toho může nějakým způsobem zasáhnout covid, se vědělo už před sezónou, když se tenhle herní systém schválil.
Tak bude-li na sestupovým fleku Zlín, nic se měnit nebude.... Bude-li tam Jaryn, měnit se bude.... :-)
Dassty
Příspěvky: 1042
Registrován: 03 dub 2020 15:33
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 45 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dassty »

Orosená_desítka píše: 06 led 2022 15:20 Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu.
Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrála všechna mužstva.
Ano, přesně tak. Jen se hraje 56 kol, ne? :) 14 soupeřů x 4 = 56 zapasu
dáda74
Příspěvky: 235
Registrován: 01 bře 2016 10:17
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dáda74 »

tau píše: 06 led 2022 15:15 Olympiáda bude, lítá v tom straně moc peněz a zrušením by čínský komouši ukázali slabost, což samozřejmě nechtějí...
Ale no tak. Východ /zapad. Letní se taky konaly a to víc jak 60% obyvatel o nich nechtělo ani slyšet. Z myslenky - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, je z toho generátor peněz, hlava nehlava....
mach
Příspěvky: 4319
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 94 krát
Obdržel "To se mi líbí": 251 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

Dassty píše: 06 led 2022 16:02 Ano, přesně tak. Jen se hraje 56 kol, ne? :) 14 soupeřů x 4 = 56 zapasu
Ano ale kol je 60... Z důvodu že každé kolo jeden stojí musí být o 4 kola víc...
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 746 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Dassty píše: 06 led 2022 16:02 Ano, přesně tak. Jen se hraje 56 kol, ne? :) 14 soupeřů x 4 = 56 zapasu
Každej má odehrát 56 zápasů, ale celkově je kol 60. :smiley:

Je fajn, že před vstupem do extraligovýho covidaria máme bodovou úspěšnost 64%.

Nevěřím, že pokud bude odložených zápasů opravdu hodně, že bude docházet ke kontumacím.

Zároveň se přeju a doufám, že zase nebude tak zle a že těch tanečků u zelenýho stolu bude co nejméně.

Třeba dva poslední fleky jsou jasný vlastně od prvního buly sezony. Poslední má 23%, předposlední 27% a všichni ostatní mají víc než 43%. To není o tom, že by někdo sestupoval kvůli tomu, že nemohl dvakrát hrát.

Pochybuju, že někdo chce znova hrát s 15 členy nebo nedejbože se 16.
Dassty
Příspěvky: 1042
Registrován: 03 dub 2020 15:33
Dal "To se mi líbí": 7 krát
Obdržel "To se mi líbí": 45 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dassty »

mach píše: 06 led 2022 16:18 Ano ale kol je 60... Z důvodu že každé kolo jeden stojí musí být o 4 kola víc...
Ano, pardon :)
Zamčeno