Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
av69
Příspěvky: 2566
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1477 krát
Obdržel "To se mi líbí": 913 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Společně s taháním bezzubé řepy byla tohle nejlepší scénka včerejšího zápasu :-D
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3968
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 67 krát
Obdržel "To se mi líbí": 515 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

av69 píše: 05 led 2022 11:59 Společně s taháním bezzubé řepy byla tohle nejlepší scénka včerejšího zápasu :-D
Včera mě to pobavilo, ale nutno objektivně přiznat, že tam ten šroubováček byl. Lehce přiložit a jemně pootočit :wave:
av69
Příspěvky: 2566
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1477 krát
Obdržel "To se mi líbí": 913 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Muf píše: 05 led 2022 12:06 Včera mě to pobavilo, ale nutno objektivně přiznat, že tam ten šroubováček byl. Lehce přiložit a jemně pootočit :wave:
Za mě taky faul a oprávněné dvě minuty, ale Camova následná umělecká dohra mě rozesmála neskutečně :-D
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8469
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 492 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Muf píše: 05 led 2022 12:06 Včera mě to pobavilo, ale nutno objektivně přiznat, že tam ten šroubováček byl. Lehce přiložit a jemně pootočit :wave:
Faul jak prase. A hned jsem si vzpomněl na Páju Brendla a jeho vložku na Kladně :))
pepa
Příspěvky: 2082
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 434 krát
Obdržel "To se mi líbí": 249 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

jimmypop píše: 05 led 2022 12:09 Faul jak prase. A hned jsem si vzpomněl na Páju Brendla a jeho vložku na Kladně :))
No, byl to asi stejnej faul, jako když hradečák strčil hokejku v naší třetině mezi nohy tuším Andělovi a Hubas, kterého jinak velice respektuju, pravil, že se jedná o přísné vyloučení....
av69
Příspěvky: 2566
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1477 krát
Obdržel "To se mi líbí": 913 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Názor Miroslava Petráně, bývalého dlouholetého pardubického zastupitela a architekta

Stavět novou halu pro Dynamo není dobrý nápad

Poté, co byla před pár dny uveřejněna v Mladá fronta DNES a Pardubice DNES zpráva o záměru výstavby nové hlavně hokejové haly v Pardubicích nemine den, kdy by se mne jako autora přestavby dnešní enteria areny a přilehlé malé haly někdo nedotazoval na můj názor, proto ho uvádím v následujícím komplexnějším textu.

Při podobném záměru je vždy nutné mít na zřeteli následující otázky a umět na ně odpovědět:
Typ budovy a účel, případně účely, pro které má sloužit? Výše investice a konkrétní investor? Výše provozních nákladů a konkrétní provozovatel? Umístění haly a vyvolané investice? Nutná infrastruktura, výše nákladů na ni a její investor? Jak bude řešen původní areál, jaký bude jeho provoz a náklady na něj?

Pro odpovědi na otázky vycházím z faktu, že v roce 2000 jsme byli v Kanadě a USA a prošli jsme následující haly; Air Canada Centre v Torontu, Staples Center v Los Angeles, Mellon Arena v Pittsburgu, Delta Air Arena v New Jersey, Arena v Buffalu a také Madison Square Garden v New Yorku. Mimoto jsem byl v halách Globen a Scandinavium ve Stockholmu, Finlandia v Helsinkách a v jiných dalších.
Všechny tyto haly jsou víceúčelové, jsou umístěny v centrech velkých měst, a přesto mimo Madison Square Garden, která je ve dvacetimilionové aglomeraci New Yorku, na provoz všech města doplácejí.

Madison Square Garden je výjimečná, její hospodářský výsledek je kladný a může si dovolit spoluvlastnit hokejový tým NHL New York Rangers a basketbalový tým NBA New York Knicks.
Zde je třeba uvést, že jak tato hala, tak většina ostatních má každodenní provoz, při kterém je zaplněna a často i více při akcích za jeden den, a to za nemalé vstupné.
Při dvacetiletých zkušenostech s dnešní pardubickou halou si nedokážu představit, že by to bylo možné u nové haly a že by město, nebo někdo jiný provozní náklady utáhl. Otázka zní; kolikrát do roka je dnešní hala vyprodaná?
Navíc je dnes český hokej už deset let v útlumu a bez medailí, pardubický hokej je teď na tom trochu lépe, ale s dobou, kdy byl manažerem obou Zbyněk Kusý, se to nedá srovnat.

V NHL hraje teď čtyřikrát méně Čechů a chybějí hvězdy typu Jágra, Eliáše, Kaberleho nebo pardubických odchovanců Haška, Hejduka, Sýkorů a Bulise. Hokej může být jen těžko hlavním nosným programem takové haly. Bod jedna je jasný jako víceúčelová hala, bod tři velmi komplikovaný. Body čtyři a pět spolu souvisí. Pokud se týká umístění, možností není mnoho.
V podstatě to je areál závodiště, kde je už 15 let hala navržena v jeho rozvojové studii, a potom jsou to bývalé armádní areály. Na Hůrkách je zřejmě víc prostoru a možností, u Masarykových kasáren by přímo v areálu byly určitě nutné alespoň částečné demolice, nebo umístění blíže Chrudimce namísto části navrhovaných obytných ploch. Závodiště má tu výhodu, že by bylo možno vyjít ze stávajícího územního plánu, ale značné plochy by bylo nutné vyjednat a dostat od Armády ČR.

Největším problémem je podle mého názoru potřebná infrastruktura. Pardubice jako jediné krajské město nemají realizovány ani jeden ze čtyř segmentů obchvatu. Všichni denně vidíme, co to přináší za problémy.
Pro provoz haly by bylo nutné počítat s akcemi celostátního, až evropského významu, nejen je získat, ale diváky do haly několikrát v týdnu dopravit. Ty evropské by řešilo letiště, doprava těch českých je za dnešních podmínek prakticky vyloučená. Bez existence alespoň poloviny plánovaných obchvatů je hala nerealizovatelná. Představme si, že nejméně jednou týdně by město muselo absorbovat dopravní zatížení jako při Velké pardubické, Zlaté přilbě či Aviatické pouti.

Druhým problémem je využití stávající arény při jejích dnešních provozních nákladech.
Při její realizaci jsme si se Zbyňkem Kusým představovali, že to v budoucnu bude jako u zámořských hal. Že vznikne hokejový areál z investičně nenáročných jednoduchých hal a ploch někde za městem, například Na Hůrkách, a ve velké hale se budou hrát pouze ligové zápasy, jinak bude sloužit jako víceúčelová v centru.

Vize nové haly je krásná věc, otázka její funkce, potřeby a realizovatelnosti musí být velmi zodpovědně diskutována a posouzena přinejmenším z hledisek, která jsem uvedl.
subris
Příspěvky: 3180
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 309 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

... pohádka o Veliké řepe dobrý, mě zas napadl Paulo v roli Mr Bean

.... #zadynamo
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8469
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 492 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

tau píše: 05 led 2022 09:36 hlavně ale zase přizdisráčský rozhodnutí sudích.... beru trest pro Paula, ale rukavice mu spadly až na samým konci potyčky, ve který rozhodně nebyl nějak přehnaně aktivní a spíš se jen vyhýbal kladivům a babovřeska v závěru povalil... tam to mělo být pětka pro babovřeska a dvojka max 2+2 pro Paula..... a dvojka pro Juru absolurní blbost... tam mělo být vyloučený jen to mechovský vymázlo, který se do bitky zapojilo z pozice obránce...
Nedomlel vymázlo není…hraje tvrdě ale kokot jako bezzubka to není…
Třeba při podávání rukou ještě všechny navíc poplácal a zrovna s Řekou, se kterým se tam muchloval při bitce, nejvíc…
Ono hodně hráčů jede podle formátu “co je na hřišti, zůstane na hřišti” …a přesně tenhle případ je Nedomlel
A co si budem…podle mě nám nějaký takový ranař prostě chybí
#zpatkydosedla
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3968
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 67 krát
Obdržel "To se mi líbí": 515 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

av69 píše: 05 led 2022 12:25 Názor Miroslava Petráně, bývalého dlouholetého pardubického zastupitela a architekta

Stavět novou halu pro Dynamo není dobrý nápad

Poté, co byla před pár dny uveřejněna v Mladá fronta DNES a Pardubice DNES zpráva o záměru výstavby nové hlavně hokejové haly v Pardubicích nemine den, kdy by se mne jako autora přestavby dnešní enteria areny a přilehlé malé haly někdo nedotazoval na můj názor, proto ho uvádím v následujícím komplexnějším textu.

Při podobném záměru je vždy nutné mít na zřeteli následující otázky a umět na ně odpovědět:
Typ budovy a účel, případně účely, pro které má sloužit? Výše investice a konkrétní investor? Výše provozních nákladů a konkrétní provozovatel? Umístění haly a vyvolané investice? Nutná infrastruktura, výše nákladů na ni a její investor? Jak bude řešen původní areál, jaký bude jeho provoz a náklady na něj?

Pro odpovědi na otázky vycházím z faktu, že v roce 2000 jsme byli v Kanadě a USA a prošli jsme následující haly; Air Canada Centre v Torontu, Staples Center v Los Angeles, Mellon Arena v Pittsburgu, Delta Air Arena v New Jersey, Arena v Buffalu a také Madison Square Garden v New Yorku. Mimoto jsem byl v halách Globen a Scandinavium ve Stockholmu, Finlandia v Helsinkách a v jiných dalších.
Všechny tyto haly jsou víceúčelové, jsou umístěny v centrech velkých měst, a přesto mimo Madison Square Garden, která je ve dvacetimilionové aglomeraci New Yorku, na provoz všech města doplácejí.

Madison Square Garden je výjimečná, její hospodářský výsledek je kladný a může si dovolit spoluvlastnit hokejový tým NHL New York Rangers a basketbalový tým NBA New York Knicks.
Zde je třeba uvést, že jak tato hala, tak většina ostatních má každodenní provoz, při kterém je zaplněna a často i více při akcích za jeden den, a to za nemalé vstupné.
Při dvacetiletých zkušenostech s dnešní pardubickou halou si nedokážu představit, že by to bylo možné u nové haly a že by město, nebo někdo jiný provozní náklady utáhl. Otázka zní; kolikrát do roka je dnešní hala vyprodaná?
Navíc je dnes český hokej už deset let v útlumu a bez medailí, pardubický hokej je teď na tom trochu lépe, ale s dobou, kdy byl manažerem obou Zbyněk Kusý, se to nedá srovnat.

V NHL hraje teď čtyřikrát méně Čechů a chybějí hvězdy typu Jágra, Eliáše, Kaberleho nebo pardubických odchovanců Haška, Hejduka, Sýkorů a Bulise. Hokej může být jen těžko hlavním nosným programem takové haly. Bod jedna je jasný jako víceúčelová hala, bod tři velmi komplikovaný. Body čtyři a pět spolu souvisí. Pokud se týká umístění, možností není mnoho.
V podstatě to je areál závodiště, kde je už 15 let hala navržena v jeho rozvojové studii, a potom jsou to bývalé armádní areály. Na Hůrkách je zřejmě víc prostoru a možností, u Masarykových kasáren by přímo v areálu byly určitě nutné alespoň částečné demolice, nebo umístění blíže Chrudimce namísto části navrhovaných obytných ploch. Závodiště má tu výhodu, že by bylo možno vyjít ze stávajícího územního plánu, ale značné plochy by bylo nutné vyjednat a dostat od Armády ČR.

Největším problémem je podle mého názoru potřebná infrastruktura. Pardubice jako jediné krajské město nemají realizovány ani jeden ze čtyř segmentů obchvatu. Všichni denně vidíme, co to přináší za problémy.
Pro provoz haly by bylo nutné počítat s akcemi celostátního, až evropského významu, nejen je získat, ale diváky do haly několikrát v týdnu dopravit. Ty evropské by řešilo letiště, doprava těch českých je za dnešních podmínek prakticky vyloučená. Bez existence alespoň poloviny plánovaných obchvatů je hala nerealizovatelná. Představme si, že nejméně jednou týdně by město muselo absorbovat dopravní zatížení jako při Velké pardubické, Zlaté přilbě či Aviatické pouti.

Druhým problémem je využití stávající arény při jejích dnešních provozních nákladech.
Při její realizaci jsme si se Zbyňkem Kusým představovali, že to v budoucnu bude jako u zámořských hal. Že vznikne hokejový areál z investičně nenáročných jednoduchých hal a ploch někde za městem, například Na Hůrkách, a ve velké hale se budou hrát pouze ligové zápasy, jinak bude sloužit jako víceúčelová v centru.

Vize nové haly je krásná věc, otázka její funkce, potřeby a realizovatelnosti musí být velmi zodpovědně diskutována a posouzena přinejmenším z hledisek, která jsem uvedl.
Četl jsem a z velké části s názory pana Petráně souhlasím. Nicméně tady existuje i další neméně důležitý fakt a tím je možnost nabídnout významnému nájemci (Dynamu) i další rozvoj v současné aréně a udržet tak krok se skutečně moderními trendy a požadavky široké veřejnosti - v článku se nic takového nedozvíme.

Když se podívám jako laik na obě přestavby současné Arény, tak tam lze naleznout řadu chyb, které měli celou řadu příčin. Na některé Zbyněk sám poukazoval.

Osobně mám současnou halu rád a vím, že patří pořád do špičky v ČR, ale tady bychom měli trochu otevřít oči a přiznat si, že i ta současná bude potřebovat za pár let opravdu velkou posilující injekci, aby si udržela svojí úroveň.

Největší přínos pro sportovní kluby je dlouhodobě příjem od VIP klientů, a těm nemáme téměř co nabídnout.....Dědkovi a jeho vizi tedy fandím.
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Statistické okénko včera 11 odchovanců na ledě + Kloudy na střídačce
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8469
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 492 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1118 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

A myslíte, že se Kuba včera díval?
pepa
Příspěvky: 2082
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 434 krát
Obdržel "To se mi líbí": 249 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Stars píše: 05 led 2022 13:23 Statistické okénko včera 11 odchovanců na ledě + Kloudy na střídačce
Ale podle včerejšího komentáře to dobře dělají v Hradci. Maj výborné cizince, kteří jim zapadli do sestavy a pomáhají jim. Když nepočítám slováky a Klímovi beru jako skoro čechy, tak jich včera hrálo 5.
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4434
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 806 krát
Obdržel "To se mi líbí": 990 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Stars píše: 05 led 2022 13:23 Statistické okénko včera 11 odchovanců na ledě + Kloudy na střídačce
Co na to Zenit ? Mávne rukou nebo vysere opět nějaké své moudra ?
Birky
Příspěvky: 136
Registrován: 16 zář 2019 13:52
Dal "To se mi líbí": 19 krát
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Birky »

Autobusák píše: 05 led 2022 13:34 Co na to Zenit ? Mávne rukou nebo vysere opět nějaké své moudra ?
Nad tímhle mávne rukou a vysere jiná moudra/lejna.
Propulse
Příspěvky: 6699
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 662 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Pokud bude olympiada a extraliga se neprerusi ( resi se moznost, ze by se zrusilo predkolo playoff ) tak Sparta a Trinec muzou mit celkem problem. Chlapik, Repik, Musil, Kundratek a slovaci Dano, Marcinko…
Jakub82
Příspěvky: 2657
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 209 krát
Obdržel "To se mi líbí": 208 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Propulse
Jak by se hrálo bez předkola?
Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

Jakub82 píše: 05 led 2022 14:18 Propulse
Jak by se hrálo bez předkola?
Poslední info, co jsem slyšel bylo, že by se hrálo klasický PO na 8 týmů
#zpatkydosedla
Piego
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2021 16:07
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Piego »

Stars píše: 05 led 2022 13:23 Statistické okénko včera 11 odchovanců na ledě + Kloudy na střídačce
Zaujal mě průměrný věk 3. a 4. lajny, který byl lehce přes 22 a to ve 4. lajně hrál 32letý Roman.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3968
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 67 krát
Obdržel "To se mi líbí": 515 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Piego píše: 05 led 2022 14:33 Zaujal mě průměrný věk 3. a 4. lajny, který byl lehce přes 22 a to ve 4. lajně hrál 32letý Roman.
Nene nesouhlasím, dobře to dělají jen v Plzni, ve Spartě, na Kometě a v Třinci, v Hradci mají zase skvělý skauting na cizince.

Tady je to jen samý přestárlý Bolševik a navíc ohrnujeme nos nad hráčem jako je Špaček, který k nám vloni strašně moc chtěl :wave:
Stars
Příspěvky: 6719
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 912 krát
Obdržel "To se mi líbí": 604 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

To jde takhle změnit schéma soutěže během roku? Ale zajímavá informace....to budou mít někteří hoňku....
Jakub82
Příspěvky: 2657
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 209 krát
Obdržel "To se mi líbí": 208 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Stars píše: 05 led 2022 15:05 To jde takhle změnit schéma soutěže během roku? Ale zajímavá informace....to budou mít někteří hoňku....
Taky mě to překvapuje, že by to šlo změnit. To má Sparta co dělat.
JirkaPCE
Příspěvky: 3550
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 90 krát
Obdržel "To se mi líbí": 403 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Stars píše: 05 led 2022 15:05 To jde takhle změnit schéma soutěže během roku? Ale zajímavá informace....to budou mít někteří hoňku....
Třeba se pletu a i když by mně to nevadilo, určitě lepší varianta než aby hráli playoff prakticky všichni, tak nevěřím, že by taková změna v rozehrané soutěži prošla.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5827
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 163 krát
Obdržel "To se mi líbí": 870 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

Nevím, ale případné zrušení předkola a playoff jen s osmi týmy by musely odsouhlasit samotné kluby, ne? A protože tabulka od pátého do 13. místa pořádně našlapaná a nikdo tam nemá nic jistýho, určitě by kluby od v současnosti pátých Vítek po třinácté Vary hlasovaly proti jakékoliv změně pravidel...
Zamčeno