Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Ta Vaše diskuze je absurdní, v podstatě PL8 tady obhajuje to, co by dříve dejme tomu prošlo (tam by museli prokázat ten úder na hlavu, který je nejasný), ale právě současná pravidla se před těmi cca 10 lety měnila tak, aby se prostě tyhle zákroky, kdy někdo beztrestně poslal někoho do bezvědomí, s poškozením zdraví či těžkým otřesem mozku, z hokeje vymýtily.

To je realita dneška, žijeme dnes, ne včera.

Absurdní je to na druhou, že "experti" na ČT to většinou také obhajují. A výkřik o následcích? Možná to mne v těch pravidlech právě chybí, já bych k nim přihlížel. Jank dostal "vyšší kategorii" trestu a ve vyšší hranici za opakování. Mohli mu to snížit tuším na pět, snížili na sedm. OK, polemika jestli 5,6,7 nebo 8. To je jediná diskuze, která se mohla vést. Vzhledem k recidivě se vlastně správně bavili jen o 7 nebo 8.

Nechci vidět na hokeji tohle, stejně jako jsem říkal, jak v nějakém zápasu jel Musil jak utrženej od řetězu a sejmul někoho u mantinelu. Už nějaký pátek nejsem dvacetiletý mladíček, který neviděl zákroky "dříve", ale chápu velice dobře pojem zdraví a současný trend za mne vítám. Je to pořád jenom sport, svým způsobem kultura, a pokud budu chtít vidět "krev", jdu na ten daný sport, který mne to nabídne. Já tam nechodím, chodím na hokej.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

ad) <in-spyder>
Nestuduji pravidelně pravidla. Tuším ale, že se to ubírá tak, jak to mnozí popisujete. Jenže já na ledě vidím často něco jiného a rozhodčí zřejmě pravidla taky moc nečtou. Je fakt, že dnes jsou v hokeji nejostřejší "chumly po rohách", kde se šest borců okopává ve snaze vykopnout, vydolovat, vyšťourat puk...
S tím trestem pro Janka uznávám, že jsem netušil, že má v tomhle ohledu bohatou minulost a "sečetli" mu to. To beru...
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

PL8 píše: 02 led 2022 22:55 ad) <in-spyder>
Nestuduji pravidelně pravidla. Tuším ale, že se to ubírá tak, jak to mnozí popisujete. Jenže já na ledě vidím často něco jiného a rozhodčí zřejmě pravidla taky moc nečtou. Je fakt, že dnes jsou v hokeji nejostřejší "chumly po rohách", kde se šest borců okopává ve snaze vykopnout, vydolovat, vyšťourat puk...
S tím trestem pro Janka uznávám, že jsem netušil, že má v tomhle ohledu bohatou minulost a "sečetli" mu to. To beru...
Chápu Tě, leč to je současná optika, pravda, ne každému se to může líbit a asi to není jen trend v hokeji, ale podívejme se na ostatní sporty, fotbal, tenis, kam vstupuje extrémně technika, která má docílit spravedlivější hru, mnohdy hru o velké peníze.

Správně připomínáš chumly po rohách. Na tom pravidlu se podle mne do budoucna ještě zapracuje, protože z dobrého úmyslu se občas stává parodie. Dříve se to hned pískalo, nyní to je takto, že tam jsou schopni klidně minutu se strkat, než to prostě někdo vydoluje. Disciplinární tresty jsou specifické, ale jestli jsem dobře v minulosti zaznamenal, tak řadí do dvou kategorií, menší a větší a v rámci kategorie jsou ještě navíc znevýhodňující aspekty, jako recidiva, která v té kategorii to posílá na maximum.

A ještě, špatně jsem asi napsal to přihlížení na následky zákroku. To by neměl hodnotit nikdo na ledě, nejsem si jistý, jestli může Ujčík, ale disciplinární komise toto hodnotit a přihlížet k tomu samozřejmě může. Záhuba s tím křičí jak pitomec, že to řekli rozhodčí na ledě, no tak řekli, do konce zápasu dostat měl, tak co. Machala si poležel tuším 3 dny v nemocnici, ze zápasu si v podstatě nic nepamatuje a lze tušit, že měl silný otřes mozku. Kdy vleze na led je otázka, může to být po novém roce nebo taky příští rok. A v tu chvíli dva stejné zákroky, kde jeden pošle hráče do bezvědomí a druhý, který mohl vypadat hůře, ale hráč to zvládnul nebo měl kliku, mohou v rámci disciplinárky posouzeny rozdílně. To je maximálně jediná diskuze, ne to proč Jank dostal 8, ale možná to, proč někdo jiný dostal jen 4.
PL8
Příspěvky: 2143
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 453 krát
Obdržel "To se mi líbí": 234 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

ad) <in-spyder>
Jo, je to pořád dokola. Když si hráč po běžném strčení u mantinelu (z 90% nepotrestaném) sedne na nohu a udělá si koleno, kotník nebo si dokonce zlomí nohu, tak je taky odvařený na "X" měsíců. Já bych byl rád, kdyby už někdo pořádně dokázal vysvětlit nejasné pojmy pravidel. Pokud to není čistě "matematicky" možné, tak ať to tam nedávají. <digitalmouse> dal k dobru výtah povolených a nepovolených zákroků v NHL. Tak si to pusť (pusťte) a uvidíte, co všechno je povoleno. Já bych se nad některým zdvojením "napadení" nerozmýšlel a ejhle - je to dovolené. Vstup techniky mně vůbec nevadí, jen si někdy říkám, co tam tak dlouho studují, za předpokladu, že mají minimálně stejné záběry, které vidíme v TV... Možná, že by stálo za to na počátku povolit i sledování soubojů - zákroků. Pokud by se rychle a bez zdržování natvrdo pálkovaly, možná by došlo rychle k jejich omezení. Ale asi by se muselo vydržet počáteční zdržování hry (ale třeba na úkor reklamních přestávek - to je taky mor).
Na druhou stranu fyzický kontakt v kopané a třeba ve florbalu se zvyšuje nad únosnou normu. To pak nemá cenu, zejména když rozhodčí nejsou schopni dodržet stejný metr. A to se týká i hokeje. Bohužel. Je potřeba sledovat i zásahy hokejkou. Já jsem někdy překvapený, co hráči s hole mi dělají. Byl jsem veden a vedl jsem tak i děti, že hokejka má být v maximální možné míře v obou rukách a na zemi. Dnes je to kyj a protihráč toho téměř vždy zneužije. Skácí se teatrálně k ledu a za tři vteřiny už stojí na buly... Taky by se to mělo víc korigovat na obě strany.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5786
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 821 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

včera kvůli covidu odloženy:
v rakouský lize 4 zápasy ze šesti
ve švýcarský 4 z pěti
v německý 1 ze šesti...
počítám, že do týdne, deseti dnů přibude odložených zápasů i u nás... i když třeba ne... pokud se bude "testovat" v masérských kumbálech stejně jako doteď a pozitiv se ukáže jen u jedinců, tak by se liga mohla nějak regulerně dohrát... no uvidíme....
Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

tau píše: 03 led 2022 07:15 včera kvůli covidu odloženy:
v rakouský lize 4 zápasy ze šesti
ve švýcarský 4 z pěti
v německý 1 ze šesti...
počítám, že do týdne, deseti dnů přibude odložených zápasů i u nás... i když třeba ne... pokud se bude "testovat" v masérských kumbálech stejně jako doteď a pozitiv se ukáže jen u jedinců, tak by se liga mohla nějak regulerně dohrát... no uvidíme....
Já jsem zatím optimista. Čísla nakažených u nás mají momentálně pořád sestupnou tendenci….ale stát se může všechno, o tom žádná
#zpatkydosedla
Danik23
Příspěvky: 716
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 236 krát
Obdržel "To se mi líbí": 201 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Mozna, ze by o tomto faulu/trestu nebylo tolik diskuzi, kdyby mela ta slavna komise pod vedenim V. Ujcika nejakou elementarni reputaci, kvalitu a respekt, bohuzel to tam kompletne chybi, jejich prace je amaterska a nekonzistentni a prispiva, prave k temto ,,ruznym,, pohledum na vec po vyneseni trestu atd..
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Ja treba neverim, ze se to dohraje.
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 207 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Propulse píše: 03 led 2022 08:12 Ja treba neverim, ze se to dohraje.
Musí se to dohrát, klidně i bez diváků. Ale sport to hodně poznamená a být to tak i další sezónu, tak už to poznamená hodně sportovních klubů a nejen sportovních.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Propulse píše: 03 led 2022 08:12 Ja treba neverim, ze se to dohraje.
Také si myslím, že se to neobejde bez potíží. :think:

Současně 1000 diváků také asi dlouho nebude.

Každopádně zkusil jsem porovnat tabulku dle % získaných bodů za odehrané zápasy a mimo Motoru a Litvínova, kteří by si o místo polepšili zatím zůstává vše tak jak je - jen nevím jak by se postupovalo v případě, že by rozdíl v odehraných zápasech byl příliš velký :think: Takto by to mělo logiku jen v případě, že by byl rozdíl např. ve dvou třech utkáních.
Jakub82
Příspěvky: 2638
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 207 krát
Obdržel "To se mi líbí": 205 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Propulse, Muf
Myslíte, že by byl mistr ligy bez Play off? Tak to máme co dělat. 😂
Georgre
Příspěvky: 4882
Registrován: 31 črc 2017 23:02
Dal "To se mi líbí": 101 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Georgre »

Jakub82 píše: 03 led 2022 08:26 Propulse, Muf
Myslíte, že by byl mistr ligy bez Play off? Tak to máme co dělat. 😂
To si myslím netroufnou udělit, neuděloval by se žádný mistr, musí se podle platných řádů ČSLH odehrát play off, jinak mistr udělen být nemůže, a bylo by to stejně jako 2019/2020
Už se těším na play off, bude to dobré, dobré... :party: :party: :rock: :rock: :rock:
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

FC Porto vs Benfika Lisabon 46 250 diváků.....

Náš nový ministr se ohání fotbalovými termíny, nemám obavy....a nejsme v komunismu, takže žádné zákazy, jak řekl.....ten nám spadl z nebe :shh:
Propulse
Příspěvky: 6682
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 115 krát
Obdržel "To se mi líbí": 655 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Stars píše: 03 led 2022 08:47 FC Porto vs Benfika Lisabon 46 250 diváků.....

Náš nový ministr se ohání fotbalovými termíny, nemám obavy....a nejsme v komunismu, takže žádné zákazy, jak řekl.....ten nám spadl z nebe :shh:
No, s timhle bych osobne jeste pockal :-)
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Propulse píše: 03 led 2022 09:25 No, s timhle bych osobne jeste pockal :-)
Já to myslel trochu jinak.....za mě je to neskutečný....
Danik23
Příspěvky: 716
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 236 krát
Obdržel "To se mi líbí": 201 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

Neverim, ze se liga nedohraje, budou problemy, ale bude to resitelne, mozna to bude bez divaku, ale dohraje se to a bude na to navic i extremni tlak...
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Perníkář píše: 03 led 2022 07:56 Já jsem zatím optimista. Čísla nakažených u nás mají momentálně pořád sestupnou tendenci….ale stát se může všechno, o tom žádná
Málo testů, málo pozitivních.

Oproti minulým covid dobám, včetně léta 2021, jsem ale mírnej optimista. Tohle, co nás čeká, se snad rychle přiřítí a relativně rychle zase klesne. Uvidíme, co to udělá s nemocnicemi, ale jsme snad už blízko konce toho hlavního problému. Je však nutně potřeba zkrátit karanténu u bezpříznakových a změnit protokol, aby nechodili do karantén všichni jako jeden muž. Vidíme třeba v Anglii, kde si tím už procházejí, že fotbalová liga se komplikacemi hraje dál, teď už snad ani už neodkládají. To je cesta. NHL má dost odkladů, ale je to řešitelný a už se zase hraje. Obě tyto soutěže dál s diváky.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7661
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 745 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

Beksa přišla o generálního partnera.
fansDKnL
Příspěvky: 1674
Registrován: 08 říj 2017 12:50
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 207 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fansDKnL »

Propulse píše: 03 led 2022 08:12 Ja treba neverim, ze se to dohraje.
Teď už se čeká až Hradec poskočí na první místo a pak se ukončí sezona. A Hradec bude slavit.
lucas003
Příspěvky: 2665
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 124 krát
Obdržel "To se mi líbí": 410 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Hm tak teď se teprve začnou dít věci :((
Cavalera
Příspěvky: 2334
Registrován: 13 pro 2014 15:02
Dal "To se mi líbí": 9 krát
Obdržel "To se mi líbí": 46 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Cavalera »

Nakládal končí v HCPCE nebo to je kachna
Pida11
Příspěvky: 603
Registrován: 17 říj 2014 16:27
Dal "To se mi líbí": 77 krát
Obdržel "To se mi líbí": 127 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pida11 »



Takže dva hráči základu pryč a přišli 3 hráči z ČFL....to sem na tu záchranu zvědavej. Když si vemu, že chtěl Pitter ještě hokej....
Cavalera
Příspěvky: 2334
Registrován: 13 pro 2014 15:02
Dal "To se mi líbí": 9 krát
Obdržel "To se mi líbí": 46 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Cavalera »

Tak už offiko s tím Nakládalem
zdendik
Příspěvky: 140
Registrován: 16 zář 2014 08:10
Dal "To se mi líbí": 5 krát
Obdržel "To se mi líbí": 11 krát

Re: Hokej

Příspěvek od zdendik »

Nakly díky za vše a ať se daří v osobním životě
lucas003
Příspěvky: 2665
Registrován: 03 bře 2020 14:59
Dal "To se mi líbí": 124 krát
Obdržel "To se mi líbí": 410 krát

Re: Hokej

Příspěvek od lucas003 »

Co se stalo?
Zamčeno