Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
subris
Příspěvky: 3176
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 304 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

... v dnešním Sportu šachy ohledně Varadi. Je tam zmínka o Dynamu, jak je tady Ríša pod velkým tlakem..
.... #zadynamo
Bob1900
Příspěvky: 544
Registrován: 07 bře 2020 15:38
Dal "To se mi líbí": 216 krát
Obdržel "To se mi líbí": 136 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Bob1900 »

Zalozte si vlakno na covid nekde jinde. Diky. Ani politici nezvladli rozdelit narod jako tato nemoc. I kdyz tomu prispeli. Ani jedna strana sporu se nenecha nalomit, natoz presvedcit o pravde te druhe, takze semeno svaru nerozdmychavejme tady na nasem foru. Jeste jednou diky.
av69
Příspěvky: 2564
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1459 krát
Obdržel "To se mi líbí": 906 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Sweník
Příspěvky: 13936
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1123 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1105 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Marně jsem hledal něco od PD. Asi zapomněli na pochcaná záda.. :-)
vh9913
Příspěvky: 395
Registrován: 05 kvě 2019 18:02
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Obdržel "To se mi líbí": 32 krát

Re: Hokej

Příspěvek od vh9913 »

Nemá někdo volnou permici na dnešek prosím? Rád bych zaplatil a šel na hokej. Děkuji.
PL8
Příspěvky: 2150
Registrován: 17 úno 2017 14:59
Dal "To se mi líbí": 476 krát
Obdržel "To se mi líbí": 239 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PL8 »

Nevidím důvod, proč nebýt očkovaní (hráči) a hrát i na turnajích (MS, OH, U20...) na doraz, bez nějakých karantén. Odpovědní nás přece přesvědčují, že očkování to vyřeší. Třetí dávka speciálně Omikrona. Ani zraněním Jiříčka na U20 se nestalo nic dramatického, dokud tým dýchá, má hrát. Okolnosti už jsou takové (Němcům na U20 chybí tři nejlepší hráči - mají stálý flek v NHL), hrajeme přece o co nejlepší momentální výsledek a ne o co nejlepší výmluvu...
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8429
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 483 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1097 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Gumid píše: 29 pro 2021 19:05 Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně. Varaďa - Peterek přestalo fungovat.

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ti ... terek.html
No to jsem na nej zvedavej jinde. Tezko nekde dostane v ramci urovne souteze takovy podminky jako ma (mel?) v Trinci. Trener, co podepsal na 7 let a najednou klub nechce slapat podle jeho vize, tak nazdar. Chtel bych videt, jaky by mel vysledky a lavicce v takovejch Varech, Zline, Litvinove napr. Jestli on nebude takovej hokejovej Pep Guardiola, kterej mel vzdycky k dispozici jen to absolutne TOP
av69
Příspěvky: 2564
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1459 krát
Obdržel "To se mi líbí": 906 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Rusko a Bělorusko vytáhnou na olympijský turnaj zřejmě tajná esa z rukávu.
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4419
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 802 krát
Obdržel "To se mi líbí": 981 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

mach
Příspěvky: 4365
Registrován: 29 led 2016 21:30
Dal "To se mi líbí": 97 krát
Obdržel "To se mi líbí": 262 krát

Re: Hokej

Příspěvek od mach »

jimmypop píše: 30 pro 2021 10:49 No to jsem na nej zvedavej jinde. Tezko nekde dostane v ramci urovne souteze takovy podminky jako ma (mel?) v Trinci. Trener, co podepsal na 7 let a najednou klub nechce slapat podle jeho vize, tak nazdar. Chtel bych videt, jaky by mel vysledky a lavicce v takovejch Varech, Zline, Litvinove napr. Jestli on nebude takovej hokejovej Pep Guardiola, kterej mel vzdycky k dispozici jen to absolutne TOP
Prostě Pešán.. V Liberci s tím materiálem to byl frajer, ale teď to kurva drhne když musí stavět taktiku proti lepším týmům..
Pec92
Příspěvky: 2345
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 446 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

mach píše: 30 pro 2021 11:52 Prostě Pešán.. V Liberci s tím materiálem to byl frajer, ale teď to kurva drhne když musí stavět taktiku proti lepším týmům..
Asi by potřeboval změnit značku žvýkaček 👍
🔴⚪
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7688
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 112 krát
Obdržel "To se mi líbí": 762 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

jimmypop píše: 30 pro 2021 10:49 No to jsem na nej zvedavej jinde. Tezko nekde dostane v ramci urovne souteze takovy podminky jako ma (mel?) v Trinci. Trener, co podepsal na 7 let a najednou klub nechce slapat podle jeho vize, tak nazdar. Chtel bych videt, jaky by mel vysledky a lavicce v takovejch Varech, Zline, Litvinove napr. Jestli on nebude takovej hokejovej Pep Guardiola, kterej mel vzdycky k dispozici jen to absolutne TOP.
Zase v případě Guardioly je to o tom, že on umí s tím TOP výborně pracovat. A taky se dál vyvíjet a dávat trend. Trenérů, kteří udělali překvapivej úspěch s týmem z středu tabulky a pak vyhořeli na top adrese, je docela dost.

Na mě to dělá dojem, že Varaďa udělal s Třincem všechny úspěchy možná i dřív, než tam sami čekali. Blíží se přestavba týmu, laťka je vysoko, dál ji zvedat ani nejde v rámci extraligy. Jsem na Třinec ve zbytku sezony zvědavej. Klidně můžou udělat další titul, ale může to dopadnout kdoví jak. Jak asi kabina vnímá to, že trenér za půlkou sezony řekne, že po sezoně končí a ještě jen tak mimochodem oznámí, že má spory s managementem o dalším směřování klubu.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5818
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 161 krát
Obdržel "To se mi líbí": 862 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

av69 píše: 30 pro 2021 11:11 Rusko a Bělorusko vytáhnou na olympijský turnaj zřejmě tajná esa z rukávu.
Buzeranti.... a "soupeři" se jim na ledě zase uhýbali....
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7688
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 112 krát
Obdržel "To se mi líbí": 762 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

tau píše: 30 pro 2021 12:23 Buzeranti.... a "soupeři" se jim na ledě zase uhýbali....
Těžkej úděl gólmana. Když na tebe vypálí skřet s 11 a zádech, tak se musíš puku vyhnout...
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8429
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 483 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1097 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

tomaso25 píše: 30 pro 2021 12:29 Těžkej úděl gólmana. Když na tebe vypálí skřet s 11 a zádech, tak se musíš puku vyhnout...
Asi vysoká smlouva než aby seděl
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5818
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 161 krát
Obdržel "To se mi líbí": 862 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

tomaso25 píše: 30 pro 2021 12:29 Těžkej úděl gólmana. Když na tebe vypálí skřet s 11 a zádech, tak se musíš puku vyhnout...
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4419
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 802 krát
Obdržel "To se mi líbí": 981 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Po Heclovi druhý oslavenec, tak doufám, že včera slavili s "mírou". :pivko:
Stingy
Příspěvky: 173
Registrován: 20 lis 2019 11:00
Dal "To se mi líbí": 208 krát
Obdržel "To se mi líbí": 45 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stingy »

jimmypop píše: 30 pro 2021 10:49 Jestli on nebude takovej hokejovej Pep Guardiola, kterej mel vzdycky k dispozici jen to absolutne TOP
Tohle nahlížení na Guardiolu mě vždycky pobaví ... "měl vždycky ty nejlepší hráče". Jako trenér začínal v Barceloně B, kde hned ve své první sezóně udělali postup, pak až přešel do "A", které zrovna nejlepší v tu dobu nebylo (o parník za Realem Madrid). Dokáže z těch hráčů prostě dostávat to nejlepší, takový trenér pak dostává úplně jiné nabídky. Na co by chodil někam něco dokazovat pochybovačům :)
av69
Příspěvky: 2564
Registrován: 26 úno 2016 12:15
Dal "To se mi líbí": 1459 krát
Obdržel "To se mi líbí": 906 krát

Re: Hokej

Příspěvek od av69 »

Tak tohle se dobře sešlo
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5333
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 156 krát
Obdržel "To se mi líbí": 456 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Přílohy
179B59EB-766E-49BC-ABFF-28CB5D053DF6.png
179B59EB-766E-49BC-ABFF-28CB5D053DF6.png (58.29 KiB) Zobrazeno 2597 x
Pec92
Příspěvky: 2345
Registrován: 10 kvě 2021 10:49
Dal "To se mi líbí": 250 krát
Obdržel "To se mi líbí": 446 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pec92 »

🔴⚪
Uživatelský avatar
Rahmed
Příspěvky: 1565
Registrován: 03 srp 2014 21:56
Bydliště: Těšín
Dal "To se mi líbí": 785 krát
Obdržel "To se mi líbí": 227 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Rahmed »

Konec Václava Varadi v Třinci může odstartovat lavinu.
Mocní mají ambice, hodně vysoko míří Pardubice i Sparta. Co když neudělají finále? Pod tlakem jsou hráči i realizační štáb. Nemůžete čekat, že si vedení jen tak s trenéry plácne a pojede se dál, když nezacinká medaile. Když hodně investujete, chcete výsledek. To samé Kometa. Trenérský rybník už teď začíná bublat, od jara se může vařit. „Doživotní“ kontrakt měl v Česku jen Varaďa a chystá se ho rozvázat. V tématu pro iSport Premium rozebíráme očekávaný lov trenérů, v zamčené části najdete i rozhovor s GM Mountfieldu HK Alešem Kmoníčkem.

Čistě matematicky, není možné, aby finále extraligy hrál Třinec, Kometa, Sparta i Pardubice. Čtyři mocní se tam nenacpou. Třeba to nebudou ani dva. Soutěží může zaklepat klidně rozjetý Mountfield, zázračnou jízdu třeba vytáhne Plzeň, ze spánku se probouzí Liberec a... vlastně šanci má kdokoliv, když do play off vletí 12 týmů. Ale zpátky na začátek. Pokud si mocné týmy nesáhnou na medaili, začnou se řešit i na nejlepších adresách trenérské pozice.

Až se Václav Varaďa v lednu sejde s Jánem Moderem, projedou náležitosti ukončení smlouvy, která měla vypršet až v roce 2027. A Třinec se stane prvním z obrů, který oficiálně začne shánět trenéra. Pracuje na tom ale už teď. Zapomeňte na idealistickou představu, že počkáte na květen a klub z Beskyd nabídne kontrakt snů někomu, kdo zazáří v extralize. Žádné, že pak přetáhne konkurenci eso. Kdepak.

Jak se řeší na novou sezonu hráči už od začátku prosince, stejně se loví i trenéři, když máte jistotu, že přijde změna. Jen se připravte, že Oceláři mohou překvapit. Nepůjdou primárně po jménu.

Určitě bych čekal někoho místního,“ řekl deníku Sport jeden z hráčských agentů. „Můj názor je, že do Třince se nebude tahat věhlasné trenérské jméno, spíš člověk, který už v klubu někdy byl na jakékoliv pozici, vždyť Václav Varaďa sem taky nenastoupil s nějak nablýskaným životopisem,“ dodal.

Ano, čtyři sezony za Oceláře hrál, pak dělal asistenta Jiřímu Kalousovi a spolu dostali vyhazov v listopadu 2015. Varaďa v organizaci zůstal a v roce 2017 se přesunul na pozici hlavního trenéra. Klidně místo něj čekejte jména typu Marka Malíka nebo Jozefa Daňa, lidi s trenérskou nebo hráčskou historií v Třinci.

Pod velkým tlakem si v Pardubicích zvykl pracovat Richard Král. Ano, je jedním ze symbolů pokroku a vzestupu. Nicméně zdaleka nemá tak pevnou pozici, jakou doteď držel Ocelář Varaďa. Stačí, aby klub zakopl ve čtvrtfinále, a skončí. Semifinále by pro něj byl otazník, jen finále přinese jistotu další práce.

Dynamo v lednu plánuje výrazně našlapat kádr, doplnit jména. Krále čeká velký úkol, aby pak všechno dokázal sladit dohromady. Už teď je pod tlakem, blbě ztratíte zápas, prohrajete dvakrát v řadě a jde se na kobereček k vedení. Hlavou celého klubu je sice majitel Petr Dědek, ale krkem (byť pečlivě schovaným v roláku, takže není moc vidět), který pro něj klub dennodenně řídí, je předseda představenstva Ondřej Heřman.

Jako trenér s ním musíte mít přinejhorším neutrální vztah, nikdy špatný. Pokud s ním nevyjdete, vždycky nakonec prohrajete. Vždycky byl známý tím, že prosazoval linii, že A tým musí vést trenér z Pardubic, je to podobné jako teď v Třinci.

Bez vztahu k Dynamu není velká šance ho vést. Nicméně i kdyby byl o Královi tisíckrát přesvědčen a nepovedla se medaile? Ani on by ho v tu chvíli neudržel. Hlava je víc než krk.


V létě ulovil Ladislava Čiháka (40) Hradec, generální manažer Aleš Kmoníček byl rychlý, hokejová vize v Mountfieldu přesvědčivá. Jenže jednání s ním rozjížděla i třeba Sparta, kde dříve Čihák trénoval mládež. Nejspíš se sem jednou vrátí. Otázkou jen je, kdy a v jaké pozici.

Aktuálně má Sparta silné trenérské osobnosti v Miloslavu Hořavovi a Josefu Jandačovi. Ale vedení klubu dobře ví, že stačí škrtnout o nějakou drobnou hranu a Hořava odejde. Jandač? Sám byl kousek od toho, aby rezignoval, když klub svírala krize. Není na trénování závislý, musí v něm vidět smysl, naplňovat ho a bavit. Od roku 1994 neměl jediný rok, kdy by vynechal.

Jandačovi je 53 let, jestli Sparta nezíská teď titul, rozhodně nemá zapotřebí, aby na sebe nechával volat, že s ním nikdy nic klub nevyhraje. Taky se ovšem musí ukázat, že s Hořavou dokážou tým nakopnout. Odpadl Spengler Cup, nejsou v Lize mistrů, přestali honit tři zajíce, ale jednoho. Zlatého v extralize. Jen to má háček, že jsou jedenáctí. Forma pořád nic extra.

Pokud zajíc pláchne, má logiku, že i Sparta bude shánět trenéra. Jenže Čihák je nyní pod smlouvou v Hradci. Na velkoklub by si stoprocentně věřil Martin Pešout, který dojíždí poslední sezonu v Karlových Varech. Tenhle vztah se už postupně okoukal, zázraky skončily. V 55 letech je pořád velmi ambiciózní a hladový po velké štaci. Na stole měl tedy možnost jít do Komety, kde dřív dělal asistenta, jenže odmítl. A teď: dává boss Libor Zábranský nabídku dvakrát? Velký otazník visí nad tím, jestli si dál nechá Jiřího Kalouse, ke kterému musel sestoupit zase na lavičku.

Do Česka by se rádi vrátili Peter Draisaitl (56) a Ernest Bokroš (62), netají se tím. Sice za sebou mají velkou minulost, ale Třinec, Sparta i Pardubice pro ně padají. Liberec taky, kdyby se v příští sezoně nedařilo a klub se odhodlal střídat Patrika Augustu. Pokud by se v budoucnu křeslo uvolnilo, může se vrátit znovu Filip Pešán. Takže na velké návraty není aktuálně zrovna místo.

Kluby jako Olomouc, Vítkovice, Motor nemají důvod trenéry měnit. Určitě ne ani Plzeň, která jede vysoko nad plánem. Dobrou práci odvádějí Václav Baďouček (59) s Milošem Říhou (39). Jenže pozor, pokud se s nimi klub nedomluví rychle na nové smlouvě, může u nich zalovit někdo další.

Říha je podobný případ jako Čihák, vysoké ambice, na trenérský mladý věk poměrně dost zkušeností. Oni dva a vlastně i Filip Pešán připomínají severskou cestu, kdy ve Skandinávii začínáte kolem 20 let trénovat mládež, po třicítce přichází šance v elitní soutěži. Ukázkovým příkladem je Sam Hallam, ve 33 letech převzal Växjö, teď je mu 42 a stane se příštím trenérem národního týmu. Jen tedy třikrát vyhrál švédskou ligu. Podobný zázrak nikdo z mladších českých koučů neudělal.
Život jde dál...
Uživatelský avatar
Štenkovan
Příspěvky: 1111
Registrován: 15 zář 2014 08:55
Dal "To se mi líbí": 3 krát
Obdržel "To se mi líbí": 134 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Štenkovan »

https://www.hcdynamo.cz/clanek.asp?id=C ... ihak-11870

Tohle uz neni ani k placi. Dynamo na vlastni turnaj pro 5 tridu. Muselo, aby bylo konkurence schopne pozvat 5 nekmenovej hracu. Turnaj klubu a Dynamo si postavi selektovej tym. A jeste se tim chlubi na hlavni strance. Jak se asi cejtili ostatni tymy kde privezou kmenovy hrace coz je regulerni a nastoupej proti selektu v barvach Dynama. Tohle je drsna facka ferove hre. Takhle se deti vychovavat nemaj.
Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 2720
Registrován: 01 srp 2014 20:02
Dal "To se mi líbí": 4 krát
Obdržel "To se mi líbí": 598 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pick »

Štenkovan píše: 30 pro 2021 16:35 Tohle uz neni ani k placi. Dynamo na vlastni turnaj pro 5 tridu. Muselo, aby bylo konkurence schopne pozvat 5 nekmenovej hracu.......Tohle je drsna facka ferove hre. Takhle se deti vychovavat nemaj.
Jako pravdu díš. Takovýhle řešení není opravdu fajn. Paradoxně odpověď proč to asi někdo takhle vymyslel lze najít v tom článku "Lov na trenéry...". Za Dědka se zjevně neúspěch nepřipouští a dost možná, že ani neodpouští. Jistě, "tlak" na Čiháka nepochybně nebude stejnej jako na Krále, ale i Čihák musí dělat výsledky, který lze dobře "prodat".....a když není k dispozici vhodnej materiál, musí se tomu hold jít naproti jinak. Je třeba si asi začít zvykat. Za Dědka se bude muset vyhrávat pokud to jen trochu půjde všude a vždycky. Bohudík, nebo bohužel?? :shifty:
Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

:-)
Přílohy
E69C7F7D-8A5C-430E-9D52-BFC8B90CC222.jpeg
#zpatkydosedla
Zamčeno