Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Danik23
Příspěvky: 729
Registrován: 08 lis 2021 12:47
Dal "To se mi líbí": 253 krát
Obdržel "To se mi líbí": 219 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Danik23 »

KOMENTÁŘ PETRA KLÍMY | Pardubice se v téhle sezoně zvedly, před měsícem dokonce vedly extraligu, hrály výborně. Až když v poslední době začaly trochu klopýtat, začaly se hledat chyby. Zažil jsem to mockrát. Pět, šest zápasů jsem se netrefil a našli na mě věci, co se staly před třemi roky. Anthony Camara nastřílel v minulém ročníku jednadvacet gólů, patřil k nejlepším v extralize. Zopakovat takový výkon není samo sebou, ale v tomhle ročníku zůstává pozadu, zatím se trefil jen šestkrát.

Sám se ocitl ve složité pozici. Dokud dáváte góly, můžete zůstat svůj. Ale běda, jak se přestane dařit, což se ve sportu i v normálním životě stane. Co na něm dřív nevadilo, se teď řeší. Jak se Camara choval jinde, jak vystupuje teď, co by se s ním mělo dělat. Pokud je střelec, jde na led proto, aby sázel góly. Jedno však souvisí s druhým.

Dynamo přes léto posílilo. Camara dostává o něco menší čas na ledě, má jiného centra. Trenér ho musí dát tam, kde mu to vyhovuje. Ale možná si s ním přestal rozumět, třeba dokonce měli konflikt. Ale hlavně nedává góly a ta lupa se zaměřuje na něj. Pak je otázka, jak dlouho ho kouč a celý tým vydrží tlačit, než zabere. Dřív dal třeba jeden, dva góly a byl minus jedna, teď naskakují jen minusy. Předtím dokázal nastartovat tým, poslal ho do vedení, načal soupeře, ne že by se jen vezl. Neujel dvakrát za stavu 6:0, kdy soupeř přestal hrát. Teď nevychází nic.
Když byly Pardubice na špici, nedostaly je tam Camarovy góly, ale práce celého mužstva. Ošemetné to bývá v tom, že pokud šlape celý tým, začnete ztrácet hvězdy, individuality, na které spoléháte, když se to láme. I hráčům ze třetí, čtvrté lajny se daří. Jdou na svůj limit, pak spadnou na osmdesát procent, na výhry už to nestačí. Začnou se zase ohlížet po těch tahounech, aby rozhodovali zápasy, jenže v době, kdy všechno klapalo, nehráli třeba tolik, co by měli.

Camarovi bych dal hlavně čas. Potřebuje hrát dál to svoje. Pokud patřil k nejplatnějším hráčům v týmu, nesmíte ho přehlížet. Pamatuju, jak Adam Oates nechal ve Washingtonu připravit rozbor Ovečkinovy hry. Kde nechal volného svého hráče, jak brání, kdy dostali gól. Od té doby jsem o Oatesovi neslyšel, Ovečkin dává góly pořád. Vzestupy a pády přijdou vždycky. Ale pokud někdo umí střílet góly, musíte si ho vážit a pracovat s ním.
Richard Král byl sám výborný útočník, za asistenta má Petra Sýkoru, bývalého skvělého střelce. To však nemusí znamenat, že jsou takoví i jako trenéři. Bez obrany se neobejdete. V Camarově případě problém spočívá i v komunikaci. Pokud si s někým řeknete jen dobrý den a na shledanou, těžko toho člověka poznáte, on vám zase nevysvětlí, jak to myslí a co by potřeboval. K tomu se můžou nabalit starosti mimo led, jenže kabina nic nepozná, protože s ním nikdo nemluví a on s nimi. I my jsme to měli v NHL strašně těžké, tady jsme se anglicky učit nesměli. Oni si pak mysleli, že schválně někdo nejel do rohu, jenže ten hráč nerozuměl a opravdu nevěděl, co se po něm vyžaduje.

S Camarou to asi nebude jednoduché. Je svéráz, ale žádný potížista typu Evandera Kanea. Potřebuje trpělivost. Střelci jsou jiní, hokej vnímají po svém. Ale v důležité chvíli to vezmou na sebe, dovedou zariskovat a pomůžou. Musí tam být i trochu jednoduchosti, protože jakmile začnou moc vymýšlet, třeba
při nájezdu provedou kličku, jakou nikdy nedělali, srazí se s gólmanem, místo aby dali gól.

Když do týmu berete nebo podepisujete střelce, první otázka musí znít, s kým bude nastupovat. S každým hrát nemůžete, ne že byste nechtěli, ale protože to nejde. To může být i Camarův případ. Trenér to musí pochopit, a pokud to nevidí, tak se omlouvám. Jako cizinec by měl Camara taky vyčnívat. Zbývají tedy dvě možnosti. Buď mu dát čas a vrátit ho tam, kde byl, nebo ho poslat pryč. Pořád ale myslím, že se to otočí. Stačí jeden zápas. Nahodit puk, ten se odrazí někomu od zadku do brány. Camara zase pojede.

autor je bývalý útočník, vítěz Stanley Cupu
Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

Zapchan píše: 30 lis 2021 23:32 Ač Krále nemusím, tak jeho hodnocení Tondy ve sportu mi přijde přiměřené. Rýpání v tom necítím. Hlavně at už ho nechá s Kousym a Adamem v lajně a pořád s tím nemíchá nesmyslně.
Asi máš pravdu. Včera jsem to sem psal trošku v emocích.
Co se týče míchání sestavy, tak v tom je Král jako ryba ve vodě mě přijde :-)
#zpatkydosedla
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Včera výhra - 3 body z Olomouce ! Jen tak dál. Zase bodovat a upevňovat pozici vepředu. :pivko:
A v pátek na Třinec.... Tak na které z nás se usměje štěstí a podíváme se do areny ? :think:
Uživatelský avatar
Perníkář
Příspěvky: 536
Registrován: 16 úno 2021 17:22
Dal "To se mi líbí": 83 krát
Obdržel "To se mi líbí": 99 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Perníkář »

Orosená_desítka píše: 01 pro 2021 07:33 Včera výhra - 3 body z Olomouce ! Jen tak dál. Zase bodovat a upevňovat pozici vepředu. :pivko:
A v pátek na Třinec.... Tak na které z nás se usměje štěstí a podíváme se do areny ? :think:
Nevím no, jsem zvědavý jak to vymyslí.
Podle mě by bylo nejvíc spravedlivé -> permice a seřadit to podle toho jak dlouho ji máš
Máme víc permic než je povolená kapacita a nevím, jestli by to dokázali nějak udělat aby se protočili všichni.
Nezávidím jim to, nezavděčí se všem
#zpatkydosedla
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Perníkář píše: 01 pro 2021 07:56 Nevím no, jsem zvědavý jak to vymyslí.
Podle mě by bylo nejvíc spravedlivé -> permice a seřadit to podle toho jak dlouho ji máš
Máme víc permic než je povolená kapacita a nevím, jestli by to dokázali nějak udělat aby se protočili všichni.
Nezávidím jim to, nezavděčí se všem
To vymyslí.... Opravdu si jde pohrát s čísly... Liché řady, sudé řady, čísla sedaček lichá, sudá atd....
Případně vybrané sektory atd... Sektor na dlouhé straně = například 250 míst - takže 4 sektory na zápas.... Příště jiné sektory...
S tím si klub poradí. Já jim věřím.
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Vynecháme-li Michala Pochobradského ze čtvrté lajny (8:18), byl Anthony Camara s časem 12:30 v Olomouci nejméně využívaným útočníkem Pardubic. :eh:

Organizace by se měla sjednotit a ujasnit si, zda ho tu vůbec chce.
PetrS
Příspěvky: 266
Registrován: 01 srp 2014 19:25
Dal "To se mi líbí": 75 krát
Obdržel "To se mi líbí": 77 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PetrS »

Gumid píše: 01 pro 2021 08:15 Vynecháme-li Michala Pochobradského ze čtvrté lajny (8:18), byl Anthony Camara s časem 12:30 v Olomouci nejméně využívaným útočníkem Pardubic. :eh:

Organizace by se měla sjednotit a ujasnit si, zda ho tu vůbec chce.
Nebyl malý ice time Camary dán tím, že jsme hodně hráli v oslabení, na který nechodí ???
FOGLIK
Příspěvky: 5278
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Orosená_desítka píše: 01 pro 2021 08:08 To vymyslí.... Opravdu si jde pohrát s čísly... Liché řady, sudé řady, čísla sedaček lichá, sudá atd....
Případně vybrané sektory atd... Sektor na dlouhé straně = například 250 míst - takže 4 sektory na zápas.... Příště jiné sektory...
S tím si klub poradí. Já jim věřím.
Hlavně zase je to postavené na hlavu. Když to chtějí omezovat má to být uděláno na procenta z kapacity. Něco jiného je 1000 lidí v O2 a něco jiného v Boleslavi. Ale je vidět , že budou opakovat tak dlouho stejné chyby, až to skončí samo od sebe.
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

PetrS píše: 01 pro 2021 08:17 Nebyl malý ice time Camary dán tím, že jsme hodně hráli v oslabení, na který nechodí ???
Přesně tak - byl využíván jako útočník (tedy to je jeho práce) a ne na defenzivní úkoly v oslabení.... Máš pravdu kolego !!!

6 vyloučení = 12 minut !!!! Ze 60 minut !!!!!
Naposledy upravil(a) Orosená_desítka dne 01 pro 2021 08:25, celkem upraveno 1 x.
FOGLIK
Příspěvky: 5278
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

PetrS píše: 01 pro 2021 08:17 Nebyl malý ice time Camary dán tím, že jsme hodně hráli v oslabení, na který nechodí ???
Tolik oslabení zase nebylo ne?
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

FOGLIK píše: 01 pro 2021 08:19 Hlavně zase je to postavené na hlavu. Když to chtějí omezovat má to být uděláno na procenta z kapacity. Něco jiného je 1000 lidí v O2 a něco jiného v Boleslavi. Ale je vidět , že budou opakovat tak dlouho stejné chyby, až to skončí samo od sebe.
Tak jedna věc je klub - ten má za úkol vymyslet systém pro 1000 permanentkářů na zápas (případně pro 2000, 2500 atd... pokud to bude navýšeno)
Druhá věc je "když to chtějí omezovat" ...... to asi nemyslíš klub, ale hygieniky.
A za třetí - ano za 14 dnů už to bude klesat a bude po problému, myslím, že zažíváme poslední vlnu a už bude klid... :dance:
FOGLIK
Příspěvky: 5278
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Orosená_desítka píše: 01 pro 2021 08:24 Tak jedna věc je klub - ten má za úkol vymyslet systém pro 1000 permanentkářů na zápas (případně pro 2000, 2500 atd... pokud to bude navýšeno)
Druhá věc je "když to chtějí omezovat" ...... to asi nemyslíš klub, ale hygieniky.
A za třetí - ano za 14 dnů už to bude klesat a bude po problému, myslím, že zažíváme poslední vlnu a už bude klid... :dance:
Asi jsem se špatně vyjádřil. Klub sám snižovat kapacitu nebude :) ono to myslím není ani nařízení hygieny ale vlády. Ale to je asi buřt.
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

Gumid píše: 01 pro 2021 08:15 Vynecháme-li Michala Pochobradského ze čtvrté lajny (8:18), byl Anthony Camara s časem 12:30 v Olomouci nejméně využívaným útočníkem Pardubic. :eh:

Organizace by se měla sjednotit a ujasnit si, zda ho tu vůbec chce.
Chlapi, vy už jste jak Blesk! :) Jen tři útočníci šli včera přes 15 min IT, z toho Kousal o deset vteřin. Jinak všichni ostatní včetně Polička, Říčky, Paulovice kolem 13 - 14 min. Takže v klidu. :thumbup:
Naposledy upravil(a) pepa dne 01 pro 2021 08:30, celkem upraveno 1 x.
fansDKnL
Příspěvky: 1679
Registrován: 08 říj 2017 12:50
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 221 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fansDKnL »

PetrS píše: 01 pro 2021 08:17 Nebyl malý ice time Camary dán tím, že jsme hodně hráli v oslabení, na který nechodí ???
Ono kromě Musila a Blumela neměl nikdo nějaký velký ice time. Poula 13:36,ale byl dvakrát vyloučen
FOGLIK
Příspěvky: 5278
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Tak se omlouvám, 6 trestů, to ani tak nevypadalo. Velmi čistě hrající Olmik nám dovolil jen 2. A hráči co hrajou přesilovky si sami zkazili IT, protože obě využili :)
fansDKnL
Příspěvky: 1679
Registrován: 08 říj 2017 12:50
Dal "To se mi líbí": 103 krát
Obdržel "To se mi líbí": 221 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fansDKnL »

pepa píše: 01 pro 2021 08:29 Chlapi, vy už jste jak Blesk! :) Jen tři útočníci šli včera přes 15 min IT, z toho Kousal o deset vteřin. Jinak všichni ostatní včetně Polička, Říčky, Paulovice kolem 13 - 14 min. Takže v klidu. :thumbup:
Byl si rychlejší
Propulse
Příspěvky: 6703
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 664 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Tonda se trefi jeste proti Trinci a mohl by byt zase na chvili klid :-)
fido
Příspěvky: 3337
Registrován: 29 bře 2016 17:10
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 84 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fido »

Propulse píše: 01 pro 2021 08:38 Tonda se trefi jeste proti Trinci a mohl by byt zase na chvili klid :-)
Zase za barák? :eh: Včera 300 doma :thumbup:
HC Doufáme Pardubice
HC Drama Pardubice
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7564
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 609 krát
Obdržel "To se mi líbí": 819 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

pepa píše: 01 pro 2021 08:29 Chlapi, vy už jste jak Blesk! :) Jen tři útočníci šli včera přes 15 min IT, z toho Kousal o deset vteřin. Jinak všichni ostatní včetně Polička, Říčky, Paulovice kolem 13 - 14 min. Takže v klidu. :thumbup:
Dobrá, no. :thumbup:
Uživatelský avatar
Orosená_desítka
Příspěvky: 1204
Registrován: 04 srp 2014 09:38
Dal "To se mi líbí": 1142 krát
Obdržel "To se mi líbí": 368 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Orosená_desítka »

Propulse píše: 01 pro 2021 08:38 Tonda se trefi jeste proti Trinci a mohl by byt zase na chvili klid :-)
Teď už Tondu nikdo a nic nezastaví !!!! Ani Třinec, ani nenabroušená brusle.... !!! :dance: Extraliga se má na co těšit, jak se Tonda rozjede, bude to teď válec. :rock:
FOGLIK
Příspěvky: 5278
Registrován: 24 zář 2017 21:08
Dal "To se mi líbí": 830 krát
Obdržel "To se mi líbí": 390 krát

Re: Hokej

Příspěvek od FOGLIK »

Gumid píše: 01 pro 2021 08:45 Dobrá, no. :thumbup:
No nevím, jak by vysvětlovali Krejčímu v Olmiku všichni měli podobně :)
pepa
Příspěvky: 2109
Registrován: 04 zář 2019 14:40
Dal "To se mi líbí": 440 krát
Obdržel "To se mi líbí": 256 krát

Re: Hokej

Příspěvek od pepa »

No on ten IT byl včera obdivuhodně souměrně rozložen. Nikdo přes 20, 2 hráči přes 19, 3 přes 18. Jinak všichni kolem 15 nebo do 15. Překvapilo mne, že Vala jen 10 min, když mi přišlo, že v předchozích zápasech tam plaval jak slaneček v oleji mnohem víc minut...
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 5350
Registrován: 01 bře 2016 22:38
Dal "To se mi líbí": 158 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Itchy »

Body dobrý.

2/3 zápasu ale ve velký pasivitě až nechápou proč. Začalo to takovou bohorovností kolem 4-5 minuty kdy trvalo věčnost, než jsme to vyhodili s pásma.

Velkej dojem na mně naše výkony v poslední době nedělají z venku to vypadá, jako když se spolu moc netáhne.

Buďto musíme hrát hokej v maximálním nasazení a rychlosti (což nehrajeme) a pak se můžeme méně věnovat důrazu nebo na to nemáme a musíme se víc pověnovat obraně a tomu aby hokej bolel. Nic takovýho u nás ale nevidím, což je předpokládám daný tím, jak máme poskládanej trenérskej štáb.

Frodl bude předpokládám ten, kterej bude mít těch 60% a bude nasazovanej víc.

Pár hráčů včera dobře, Musil byl pro mně třeba jedním z nich.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Gumid píše: 01 pro 2021 08:15 Vynecháme-li Michala Pochobradského ze čtvrté lajny (8:18), byl Anthony Camara s časem 12:30 v Olomouci nejméně využívaným útočníkem Pardubic. :eh:

Organizace by se měla sjednotit a ujasnit si, zda ho tu vůbec chce.
Můj názor.

Camaru tady chci - hokej jsou hlavně emoce, nechci tady leklé ryby typu Roman apod....

Camara je jednoznačně magor, ale to je Kane nebo v minulosti např. Theo Fleury taky, ale zároveň to jsou hráči na které se chodí.

Je to asi těžká nálož pro Krále zvládnout někoho, s kým si nevěděli v řadě klubů rady, ale tady v tomto stojím za Legendou, která je největším obhájcem setrvání Cama v našem dresu :think:

Každopádně pro Richarda velká škola.

Vzpomněl jsem si na nedávný podcast s Lašákem - ten popisuje stav jaký nastavil Martinec, když přebíral mužstvo po Výborném - vlastnost, kterou právě Martinec měl podle mne Richardovi chybí :think:
Propulse
Příspěvky: 6703
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 664 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Muf píše: 01 pro 2021 09:19 Můj názor.

Camaru tady chci - hokej jsou hlavně emoce, nechci tady leklé ryby typu Roman apod....

Camara je jednoznačně magor, ale to je Kane nebo v minulosti např. Theo Fleury taky, ale zároveň to jsou hráči na které se chodí.

Je to asi těžká nálož pro Krále zvládnout někoho, s kým si nevěděli v řadě klubů rady, ale tady v tomto stojím za Legendou, která je největším obhájcem setrvání Cama v našem dresu :think:

Každopádně pro Richarda velká škola.

Vzpomněl jsem si na nedávný podcast s Lašákem - ten popisuje stav jaký nastavil Martinec, když přebíral mužstvo po Výborném - vlastnost, kterou právě Martinec měl podle mne Richardovi chybí :think:
Souhlasim. Hlavne by Kral mel byt profik. On sam jako vyborny utocnik vidi utocny potencial Camary a podle toho by mu mel najit roli. A ne, ze kdyz to nefunguje v osobni rovine, tak bude kopat kolem sebe a davat mu to “sezrat” tim, ze nehraje.

Ve spouste tymu nefunguje vztah mezi hracem a trenerem ale vsichni jsou na stejne lodi, vsichni maji jediny cil a to vyhrat zapas. Proto odhodit nejake sympatie a maji hrat ti, co ti k tomu vitezstvi pomuzou. Muj nazor. Kdyby Camara vcera sedel treba by jsme i tak vyhrali ale treba taky ne :-)
Zamčeno