Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
speedmetal
Příspěvky: 1178
Registrován: 04 srp 2014 20:34
Bydliště: Nivnice
Obdržel "To se mi líbí": 111 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od speedmetal »

jimmy - s tím stoletým býkem jsi to zabil :goodpost:
Mně nezbývá než udělat pro zítřejší úspěch cokoliv. Nejlíp pomůžu, když vsadím neprohru Litvínova.
Uživatelský avatar
jimmypop
Příspěvky: 8629
Registrován: 03 srp 2014 18:11
Dal "To se mi líbí": 514 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od jimmypop »

Dizzy píše: 01 lis 2021 15:45
Ps: Sakic taky řekl o Hejdukovic, že má smoothest hands in the league:)))
Takže kdyby teď vlastně Míla chtěl, tak by klidně Big Joe domanageroval a už si nikde neškrtnul :))
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Pouze pár obecných poznámek.

Hodně věcí se zde diskutuje zpětným pohledem, to je potřeba si uvědomit a zkusit na dění nahlédnout z doby těsně před tím, než to co hodnotím.
To že se něco nepodařilo vidí trenér taky, ale nejprve musel učinit rozhodnutí a když to nezkusíš, tak to nevíš.

Po hráčích se chce aby tvořili, při tom samo sebou může dojít k chybám. Jistě nechceme zpátky model, kdy se všechno ometlo o prkna ven. Podobně i útočníci hledají přihrávky, je pravdou, že nezřídka kdy již kontraproduktivně. Ovšem v mnoha případech musíme uznat, že "kdyby to (myšlenka) vyšlo" byla by to nádherná akce, případně branka. Čím častěji něco uděláš, tím lepší v tom postupně budeš, bez toho se ti kluci nemají šanci zlepšovat.

Chybí nám momentální produktivita, ta je o šikovnosti, o sebedůvěře a hlavně i o notné dávce štěstí. Někomu tam padne každé plácnutí a druhému nepadne ze třiceti střel nic. Tak to je už věky věků a střídají se lepší chvíle s horšími.
To není tím, že by to ten hráč zapomněl hrát.
Většinou ke změně dojde současně s nějakým impulsem. Bez změn se málokdy něco pohne.

Dále se nevidí, nebo z důvodu chtění momentálního úspěchu, nechce moc vidět, že Frodl zde nebude napořád a proto je pro nás v tuto chvíli výhodné si připravovat vlastního mladého gólmana, schopného být jednou tou hlavní oporou. Sezením na lavičce tohoto nedosáhneme.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

stará hokejka píše: 01 lis 2021 16:28 Pouze pár obecných poznámek.

Hodně věcí se zde diskutuje zpětným pohledem, to je potřeba si uvědomit a zkusit na dění nahlédnout z doby těsně před tím, než to co hodnotím.
To že se něco nepodařilo vidí trenér taky, ale nejprve musel učinit rozhodnutí a když to nezkusíš, tak to nevíš.

Po hráčích se chce aby tvořili, při tom samo sebou může dojít k chybám. Jistě nechceme zpátky model, kdy se všechno ometlo o prkna ven. Podobně i útočníci hledají přihrávky, je pravdou, že nezřídka kdy již kontraproduktivně. Ovšem v mnoha případech musíme uznat, že "kdyby to (myšlenka) vyšlo" byla by to nádherná akce, případně branka. Čím častěji něco uděláš, tím lepší v tom postupně budeš, bez toho se ti kluci nemají šanci zlepšovat.

Chybí nám momentální produktivita, ta je o šikovnosti, o sebedůvěře a hlavně i o notné dávce štěstí. Někomu tam padne každé plácnutí a druhému nepadne ze třiceti střel nic. Tak to je už věky věků a střídají se lepší chvíle s horšími.
To není tím, že by to ten hráč zapomněl hrát.
Většinou ke změně dojde současně s nějakým impulsem. Bez změn se málokdy něco pohne.

Dále se nevidí, nebo z důvodu chtění momentálního úspěchu, nechce moc vidět, že Frodl zde nebude napořád a proto je pro nás v tuto chvíli výhodné si připravovat vlastního mladého gólmana, schopného být jednou tou hlavní oporou. Sezením na lavičce tohoto nedosáhneme.
Myslím, že Kloudy u nás nebude déle než Frodl a pokud bude zájem, tak u nás dá maximálně příští sezónu a zkusí to mimo ELH.
Frodl pokud se vyloženě nevyšvihne směrem k národnímu týmu, tak zde odkroutí celý kontrakt ..
Propulse
Příspěvky: 6703
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 666 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Muf píše: 01 lis 2021 17:01 Myslím, že Kloudy u nás nebude déle než Frodl a pokud bude zájem, tak u nás dá maximálně příští sezónu a zkusí to mimo ELH.
Frodl pokud se vyloženě nevyšvihne směrem k národnímu týmu, tak zde odkroutí celý kontrakt ..
Frodl nema zadnou vystupnu klauzili ve smlouve, takze tu da urcite tri roky.
Uživatelský avatar
stará hokejka
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 pro 2019 11:15
Obdržel "To se mi líbí": 322 krát

Re: Hokej

Příspěvek od stará hokejka »

Muf píše: 01 lis 2021 17:01 Myslím, že Kloudy u nás nebude déle než Frodl a pokud bude zájem, tak u nás dá maximálně příští sezónu a zkusí to mimo ELH.
Frodl pokud se vyloženě nevyšvihne směrem k národnímu týmu, tak zde odkroutí celý kontrakt ..
Psal jsem (měl jsem na mysli) o době po skončení kontraktu (u obou) a o tom, aby Klouček nemusel chodit jinam, ale aby byl hotový brankář - jednička, pro případ našeho využití.
V případě, že si dovolíme luxus nechávat odchovance nepřetržitě sedět a nenechat ho růst, tak právě půjde.
Měli bychom být rádi, že se oba snesou a spolupracují.
Dynamak Láďa
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2021 22:51
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Dynamak Láďa »

Chci se zeptat bude možnost zítra před zápasem koupit na pokladnách lístek na derby?
Propulse
Příspěvky: 6703
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 666 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Dynamak Láďa píše: 01 lis 2021 17:50 Chci se zeptat bude možnost zítra před zápasem koupit na pokladnách lístek na derby?
Jasne👍
Kula
Příspěvky: 2172
Registrován: 05 zář 2014 18:10
Dal "To se mi líbí": 850 krát
Obdržel "To se mi líbí": 281 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Kula »

Dvě brankářský(ani trenérský) jedničky ani dvě dvojky nikdy žádnýmu týmu nic nepřineslo. Jestli úspěch a věřím, že pan Dědek chce nemůžeme bát zaopatřovací ústav!
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Nemá cenu řešit Kloučka a jeho možná pozice číslo jedna v brankovišti za x let. Máme tu jednoho z nejlepších gólmanů v lize na tři roky a to je teď nejdůležitější.
Já bych si přál, aby bylo 99% hráčů z Pardubic, ale to je utopie. I tak máme hodně odchovanců v týmu.
Propulse
Příspěvky: 6703
Registrován: 28 čer 2016 11:11
Dal "To se mi líbí": 116 krát
Obdržel "To se mi líbí": 666 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Propulse »

Tak Sparta bude posilovat. To je fakt smesny, na papire extremni kvalita, tam bude problem uplne nekde jinde
Jakub82
Příspěvky: 2669
Registrován: 04 bře 2019 15:52
Dal "To se mi líbí": 217 krát
Obdržel "To se mi líbí": 209 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Jakub82 »

Propulse píše: 01 lis 2021 18:36 Tak Sparta bude posilovat. To je fakt smesny, na papire extremni kvalita, tam bude problem uplne nekde jinde
Koho zase kupují?
Uživatelský avatar
Autobusák
Příspěvky: 4478
Registrován: 09 pro 2018 17:24
Dal "To se mi líbí": 834 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1020 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Autobusák »

Jakub82 píše: 01 lis 2021 18:37 Koho zase kupují?
https://www.sport.cz/hokej/extraliga/cl ... tion-artcl
Emil Havránek
Příspěvky: 900
Registrován: 05 kvě 2020 21:29
Obdržel "To se mi líbí": 214 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Emil Havránek »

Pro usilovné fanouškovské manažery libující si ve výměnách: Výměny a trejdy jsou aktuální pořád. Znovu říkám, že každý z nich musí dávat smysl nejenom nám, ale i druhé straně. Ať jde o hráče, co odejde, nebo o toho, který nás doplní. Patrik Augusta, trenér Liberce
A o tom to je. Nejde o žádné vyzobávání kukuřice, ale o tvrdé jednání, kdy jeden se snaží přechytračit toho druhého a zároveň se musí oba dohodnout.
speedmetal
Příspěvky: 1178
Registrován: 04 srp 2014 20:34
Bydliště: Nivnice
Obdržel "To se mi líbí": 111 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokej

Příspěvek od speedmetal »

Kula píše: 01 lis 2021 18:24 Dvě brankářský(ani trenérský) jedničky ani dvě dvojky nikdy žádnýmu týmu nic nepřineslo. Jestli úspěch a věřím, že pan Dědek chce nemůžeme bát zaopatřovací ústav!
Přesně tak. Toto je profesionální soutěž a mančaft. Chytat by měl ten lepší a ne ten kdo je z Pardubic.
Pokud se nejedná o desetitisícové město tak s odchovancema nedáš ani krajský přebor ve fotbale.
Liboros
Příspěvky: 214
Registrován: 05 úno 2021 12:54
Obdržel "To se mi líbí": 21 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Liboros »

Jsem poctivý čtenář a nepíšu sem, ale po tom co tu čtu jsem se rozhodl napsat taky svůj názor.

Nechápu proč tady někteří píší kritiku na brankáře, když z mého pohledu Kloudy nemohl ani za jeden gól co dostal s Vítkovicema. V playoff chytal neskutečně a všichni jste ho vychvalovali a teď po prohraném zápase, za který nemohl, říkáte že nemá dostávat prostor?

Z mého pohledu máme největší problém v produktivitě. Že Vítkovicím dáme jen jeden gól? To na vítězství nestačí.
Třeba Camara mi přijde že ze situace z které by minulou sezonu vystřelil teď hledá přihrávku.

Odesláno z mého Redmi S2 pomocí Tapatalk

JirkaPCE
Příspěvky: 3602
Registrován: 01 srp 2014 22:32
Dal "To se mi líbí": 95 krát
Obdržel "To se mi líbí": 447 krát

Re: Hokej

Příspěvek od JirkaPCE »

Já osobně bych to rozdělil tak, že Frodl odchytá zhruba tak dvě třetiny zápasů a Klouček zbytek. Zatím to vypadá, že to bude půl na půl. Frodl je zatím lepší, byť třeba čísla mají podobná. Nedostal snad ještě gól, o kterém by se dalo říct, že byl laciný a předvedl i víc klíčových zákroků, kdy zabránil opravdu vyložené šanci.
subris
Příspěvky: 3189
Registrován: 22 říj 2017 20:26
Obdržel "To se mi líbí": 314 krát

Re: Hokej

Příspěvek od subris »

Rokytnice píše: 01 lis 2021 13:19 Hlásím, že 16 ks knížek dnes odvezeno ke Gumidojješrě večer dodělám seznam a může začít distribuce. Moc děkuji všem, co se zapojili a koupili si knížku či dokonce více výtisků. Pro info, celkem jsme panu Černickému odkoupili 36 ks, což je paráda a mám z toho dobrej pocit. Samotný autor všem moc děkuje. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

... Já děkuji tobě, Gumidovi a panu Černickému za skvělou knížku. Už sem ji přečetl, a postupně se chystám při dlouhých zimních večerech pročíst další 3, co sem objednal, rád bych sehnal i ty dvě zbyli, co mi chybí do sbírky... Je vidět, že tento klub hodně spojuje fanoušky, a před všemi co něco zde vytváří smekám, ať jsi to ty, Gumid, Av69 za tipovacku, digitalmouse za web, Propulse za zajímavé zprávy z klubu atd, atd.
.... #zadynamo
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3999
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 81 krát
Obdržel "To se mi líbí": 572 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

subris píše: 01 lis 2021 19:39 ... Já děkuji tobě, Gumidovi a panu Černickému za skvělou knížku. Už sem ji přečetl, a postupně se chystám při dlouhých zimních večerech pročíst další 3, co sem objednal, rád bych sehnal i ty dvě zbyli, co mi chybí do sbírky... Je vidět, že tento klub hodně spojuje fanoušky, a před všemi co něco zde vytváří smekám, ať jsi to ty, Gumid, Av69 za tipovacku, digitalmouse za web, Propulse za zajímavé zprávy z klubu atd, atd.
:goodpost:

podepisuji :thumbup:
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Propulse píše: 01 lis 2021 18:36 Tak Sparta bude posilovat. To je fakt smesny, na papire extremni kvalita, tam bude problem uplne nekde jinde
Tak oni ten kádr mají hodně úzký na to, jaké jsou jejich ambice i v Evropě. Nejsilnější byli vloni, tam to podělali proti Liberci úplně neskutečně.. Jenže pak jim odešly v podstatě dvě plnohodnotné lajny, jenže oni koupili jen jednu. K tomu zranění a ten kádr najednou stojí na šesti až deseti lidech..

Ovšem souhlas, že tam je problém jinde. Neumí s těmi penězi a hráči pracovat. Já vlastně už dlouho doufám, že Dědek nebude jako oni.. A zatím z toho mám dobrý pocit.
Sweník
Příspěvky: 13980
Registrován: 01 srp 2014 14:42
Dal "To se mi líbí": 1148 krát
Obdržel "To se mi líbí": 1123 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Sweník »

Jakub82 píše: 01 lis 2021 18:29 Nemá cenu řešit Kloučka a jeho možná pozice číslo jedna v brankovišti za x let. Máme tu jednoho z nejlepších gólmanů v lize na tři roky a to je teď nejdůležitější.
Já bych si přál, aby bylo 99% hráčů z Pardubic, ale to je utopie. I tak máme hodně odchovanců v týmu.
No ale on měl Kloudy většinu doby mnohem lepší statistiky než Frodo.. ;-)

Za mne dobře, když se střídají dle soupeřů. Každý chytá jiným stylem a to je potřeba využít. Kloudy je spíše "stoják", ano, někdy kvůli tomu vyráží puky před sebe. Působí méně pohyblivě. Za mne stejný typ jako Vejmelka... ;-)

Frodo hodně v bráně jezdí, ale zase pak často dostává góly do napůl prázdné branky nebo nahoru, když nezabere rameny tolik místa při rozkleku. Ovšem je mrštnější a umí lépe hrát holí.

Zkrátka oba mají své pro a proti. Nedovolil bych si napsat, že je jeden z nich lepší. Takže buďme rádi, že se kluci dobře snáší a podporují. Necítím v tom přetvářku. Oba chtějí týmový úspěch a oba jsou rádi, že chytají..
dtaire
Příspěvky: 542
Registrován: 03 srp 2014 19:01
Dal "To se mi líbí": 41 krát
Obdržel "To se mi líbí": 39 krát

Re: Hokej

Příspěvek od dtaire »

subris píše: 01 lis 2021 19:39 rád bych sehnal i ty dvě zbyli, co mi chybí do sbírky...
Ty Hvězdy by pan Černický mohl ještě dotisknout, ne že ne... Sweník má první díl, já mám jen druhý, někteří nemají žádný, to není optimální. Ale nedá se nic dělat
Pardubak1923
Příspěvky: 542
Registrován: 16 bře 2021 17:44
Dal "To se mi líbí": 76 krát
Obdržel "To se mi líbí": 36 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Pardubak1923 »

Propulse píše: 01 lis 2021 17:25 Frodl nema zadnou vystupnu klauzili ve smlouve, takze tu da urcite tri roky.
Zadna vystupni klauzule? Tak to je super, pokud tu mame takoveho brankare na 3 roky.
Uživatelský avatar
Rokytnice
Příspěvky: 274
Registrován: 23 lis 2018 17:30
Dal "To se mi líbí": 32 krát
Obdržel "To se mi líbí": 199 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Rokytnice »

dtaire píše: 01 lis 2021 20:18 Ty Hvězdy by pan Černický mohl ještě dotisknout, ne že ne... Sweník má první díl, já mám jen druhý, někteří nemají žádný, to není optimální. Ale nedá se nic dělat
Co se týká knížek a ostatních memorábilií, tak si myslím, že se má klub co učit, než se stane opravdu "legendou". Historie jako blázen, ale že by se nějak extra propagovala, toho jsem si nevšiml. Určitě jsou super retro dresy, co se týká knížek, tak já nechci být k někomu nespravedlivý, protože o tom fakticky nic nevím, ale pan Černický mi ukazoval hromady materiálů minimálně za posledních 50 let, svázané ročníky novinových článků o každé sezóně, dobové tiskoviny atd, které nejsou nijak prezentovány....
Podle mě by měl mít klub, který patří mezi nejstarší v republice, v tomto trochu jinou úroveň . V lize jsme nejstarší po Mladé Boleslavi a Spartě (ještě starší je v I. lize Slavia). Na jedné chodbě zimáku stálou galerii starých fotek, dresů, puků, pohár, Hašanovu vyrážečku, Oty Janeckého dres k památečnímu utkání hvězd, smyčky sestřihů slavných utkání atd. atd.
Fanoušků si troufnu říct, že máme asi nejvíc po celé republice, takže srát na to, zbytečná skromnost stranou.
Perfektně to má udělané třeba HC Davos , ať nechodíme někam do NHL, kde to je samozřejmě jinde.

Já vnímám mančafty jako Tesla, Sparta, Plzeň, Kladno, Zlín, Motor, Cheza nebo Vítkovice za tradiční v tom nejlepším slova smyslu a beru je trochu výš než ostatní. S policajtskou Rudou hvězdou Brno nebo vojenskou Duklou Jihlava či Křídly vlasti Olomouc mám problém a ty ostatní neřeším. Jako Vsetín. Byly prachy, byli slavní, prachy fuč nejsou slavní, jsou v prdeli a nikoho nezajímají. Ne že by to nemohlo potkat kohokoli z výše jmenovaných, ale určitě by to zajímalo hokejovou veřejnost víc, než kdyby třeba zlodějům pan Krásný odtáh ty kolotoče někam do hajzlu.

A protože Teslu fakt vidím jako jeden z legendárních českých hokejových klubů, mrzí mě, že nic jako HC Davos nemáme a knížky o historii nejdou plnou parou za marketingovým oddělením silného klubu... ne za 85 letým pánem

https://www.hcd.ch/de/100/hcd-galerie
Uživatelský avatar
Borek
Příspěvky: 768
Registrován: 25 úno 2020 16:35
Dal "To se mi líbí": 343 krát
Obdržel "To se mi líbí": 263 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Borek »

Rokytnice píše: 01 lis 2021 21:51 Co se týká knížek a ostatních memorábilií, tak si myslím, že se má klub co učit, než se stane opravdu "legendou". Historie jako blázen, ale že by se nějak extra propagovala, toho jsem si nevšiml. Určitě jsou super retro dresy, co se týká knížek, tak já nechci být k někomu nespravedlivý, protože o tom fakticky nic nevím, ale pan Černický mi ukazoval hromady materiálů minimálně za posledních 50 let, svázané ročníky novinových článků o každé sezóně, dobové tiskoviny atd, které nejsou nijak prezentovány....
Podle mě by měl mít klub, který patří mezi nejstarší v republice, v tomto trochu jinou úroveň . V lize jsme nejstarší po Mladé Boleslavi a Spartě (ještě starší je v I. lize Slavia). Na jedné chodbě zimáku stálou galerii starých fotek, dresů, puků, pohár, Hašanovu vyrážečku, Oty Janeckého dres k památečnímu utkání hvězd, smyčky sestřihů slavných utkání atd. atd.
Fanoušků si troufnu říct, že máme asi nejvíc po celé republice, takže srát na to, zbytečná skromnost stranou.
Perfektně to má udělané třeba HC Davos , ať nechodíme někam do NHL, kde to je samozřejmě jinde.

Já vnímám mančafty jako Tesla, Sparta, Plzeň, Kladno, Zlín, Motor, Cheza nebo Vítkovice za tradiční v tom nejlepším slova smyslu a beru je trochu výš než ostatní. S policajtskou Rudou hvězdou Brno nebo vojenskou Duklou Jihlava či Křídly vlasti Olomouc mám problém a ty ostatní neřeším. Jako Vsetín. Byly prachy, byli slavní, prachy fuč nejsou slavní, jsou v prdeli a nikoho nezajímají. Ne že by to nemohlo potkat kohokoli z výše jmenovaných, ale určitě by to zajímalo hokejovou veřejnost víc, než kdyby třeba zlodějům pan Krásný odtáh ty kolotoče někam do hajzlu.

A protože Teslu fakt vidím jako jeden z legendárních českých hokejových klubů, mrzí mě, že nic jako HC Davos nemáme a knížky o historii nejdou plnou parou za marketingovým oddělením silného klubu... ne za 85 letým pánem

https://www.hcd.ch/de/100/hcd-galerie
Tohle se nedá jinak než podepsat. Však právě bohatá historie je tím nejcennějším artiklem, s kterým je třeba řádně nakládat.
Pro mě je aktuální sezona 50. v barvách našeho klubu. Představa, že má někdo celý půlstoletí podrobně zdokumentovaný, ale většina materiálu leží ladem, sere až to bolí.
Co všechno může člověku proběhnout hlavou při pohledu na jednu fotku...

Evžen.jpg

PS: S povděkem kvituju všechny kroky učiněný ve prospěch fóra. Skvělá práce!
Zamčeno