Hokej - Archiv 18.06.2019 - 12.09.2022

Diskutujte o zápasech, hráčích, o všem co se týká hokeje.

Moderátoři: Grimley, digitalmouse

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 742 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

PCE.MAN píše:
Tady jde o to, že tyto akci po navýšení ZK nebudou mít žádnou cenu. Na druhou stranu akcionářská smlouva říká, že pokud prodá město, musí i oni prodat za stejnou cenu. Dále říká, že pokud chce minorita prodat, musí nejdříve nabídnou majoritě. To se nestalo a problem je na světě. Majorita neví, že minorita hledá kupce. Z hlediska etiky je to za hranou. Smysl by to dávalo pouze v případě, že by se ZK z nějakého důvodu nenavyšoval.
PCE.MAN
Příspěvky: 1622
Registrován: 11 kvě 2015 21:45
Obdržel "To se mi líbí": 75 krát

Re: Hokej

Příspěvek od PCE.MAN »

Gumid píše: Tady jde o to, že tyto akci po navýšení ZK nebudou mít žádnou cenu. Na druhou stranu akcionářská smlouva říká, že pokud prodá město, musí i oni prodat za stejnou cenu. Dále říká, že pokud chce minorita prodat, musí nejdříve nabídnou majoritě. To se nestalo a problem je na světě. Majorita neví, že minorita hledá kupce. Z hlediska etiky je to za hranou. Smysl by to dávalo pouze v případě, že by se ZK z nějakého důvodu nenavyšoval.
Já myslím, že základní otázka je, jestli vůbec minoritáři něco chtějí prodat, jelikož je ta info od tohohle ňoumy, tak bych se vůbec nedivil, kdyby to byla báchorka.
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Město 73,6%, Šuda 12%, Salfický 6,5%, Časlava 6,5%, zs 1,4%. Ja těch jeho 16,1% nejsem schopen tedy dopočítat, jedine ze by někdo z nich neprodaval vše, tomu bych ale také nerozuměl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 742 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

Tak asi nějaké zvýšení ZK proběhlo.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Gumid dne 18 čer 2019 21:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

Itchy píše:Tady je zase naladicka :whistle:

Vi se, kdo trenuje ze zakladu v tech Krkonosich? Neda se cracknout nejaka NASA druzice nebo satelit? Ze svazaka zase nic nevypadne.
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Gumid píše:Tak asi nějaké zvýšení ZK proběhlo.

Obrázek
Hm, šikovně utajené před veřejností tedy. Pak prodej chápu, s daným zbytkem procent jim to dle mne nezaručuje vůbec nic, ani nějaké pravomoce, rozhodování. Upřímně mít nějaké 4% a slizavat to ze všech stran (třeba i oprávněně), to nechceš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Gumid
Příspěvky: 7441
Registrován: 12 lis 2015 14:25
Dal "To se mi líbí": 556 krát
Obdržel "To se mi líbí": 742 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Gumid »

in-spyder píše: Hm, šikovně utajené před veřejností tedy. Pak prodej chápu, s daným zbytkem procent jim to dle mne nezaručuje vůbec nic, ani nějaké pravomoce, rozhodování. Upřímně mít nějaké 4% a slizavat to ze všech stran (třeba i oprávněně), to nechceš.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ještě je naplánováno navýšení, a o dost větší. Potom to dává smysl.
in-spyder
Příspěvky: 1708
Registrován: 03 říj 2014 10:43
Dal "To se mi líbí": 24 krát
Obdržel "To se mi líbí": 315 krát

Re: Hokej

Příspěvek od in-spyder »

Gumid píše:
Ještě je naplánováno navýšení, a o dost větší. Potom to dává smysl.
Je to tak, udělal bych to taky, ale bez nějakého reálného základu to nemá šanci na úspěch, protože to nikdo nekoupí. Předtím 6,5% mělo cenu 1,5mio nebo kolik. Nyní "teoreticky" 4% mají stejnou hodnotu, do budoucna ještě méně procent. Jenže reálnou hodnotu ty procenta nemají a každým navýšením kapitálu degraduješ další akcionáře. Město to "nic nestojí" (tedy oni jenom udělají delete na dluhu, reálně peníze do toho z účtu nevrazí), ale minoritní akcionář, aby mu zůstalo stejné procento by musel vytáhnout dolary z účtu. Sice někteří politici to kritizovali, že se k tomu nemají, nicméně ono je něco jiného udělat delete na tom, co nemáš anebo napsat příkaz, ač fakticky je to to samé. Stejně ale nerozumím, komu by to chtěli prodat a podle mne reálně připadá jen ta úvaha někde výše potenciálnímu novému akcionáři. Hodně teorie, žádný reálný základ, ale:
- koupíš 16,1% > kapitalizuješ dluh z druhé strany (zaplatíš ho, zaúvěruješ ho) a navýšíš základní kapitál. Město do toho nové prachy nedá, čili tím získáš více procent levněji, než to kupovat od města. Samozřejmě lepší by bylo to udělat, když by si měl 25%, čili stejně to logiku nedává.
lord Voldemort
Příspěvky: 858
Registrován: 15 úno 2016 18:23

Re: Hokej

Příspěvek od lord Voldemort »

in-spyder píše: Hm, šikovně utajené před veřejností tedy. Pak prodej chápu, s daným zbytkem procent jim to dle mne nezaručuje vůbec nic, ani nějaké pravomoce, rozhodování. Upřímně mít nějaké 4% a slizavat to ze všech stran (třeba i oprávněně), to nechceš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale ono se to vůbec neutajovalo!

Kód: Vybrat vše

https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/zakladni-kapital-dynama-mesto-zvysi-o-31-milionu-20190126.html

Kód: Vybrat vše

https://www.hcdynamo.cz/clanek.asp?id=10051
Dělalo se to proto, aby mohli koupit hvězdný posily z KHL. Tak nějak šalamounsky, protože město to navýšilo v podstatě tak, že smazalo dluh, takže klub nic nedostal. Hodně se to tu probíralo, padlo ohledně toho tradičně hodně nenávistných slov, ale nikdo nic neutajoval
Vyky
Příspěvky: 680
Registrován: 14 kvě 2018 21:00
Dal "To se mi líbí": 4 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Vyky »

lord Voldemort píše:
Ale ono se to vůbec neutajovalo!

Kód: Vybrat vše

https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/zakladni-kapital-dynama-mesto-zvysi-o-31-milionu-20190126.html

Kód: Vybrat vše

https://www.hcdynamo.cz/clanek.asp?id=10051
Dělalo se to proto, aby mohli koupit hvězdný posily z KHL. Tak nějak šalamounsky, protože město to navýšilo v podstatě tak, že smazalo dluh, takže klub nic nedostal. Hodně se to tu probíralo, padlo ohledně toho tradičně hodně nenávistných slov, ale nikdo nic neutajoval
Přesně tak. Za peníze určené na splátku dluhu sem přišli Hovorka, Ihnačák, Eklund..
frysta
Příspěvky: 3345
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 49 krát
Obdržel "To se mi líbí": 240 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

Vyky píše: Přesně tak. Za peníze určené na splátku dluhu sem přišli Hovorka, Ihnačák, Eklund..
Navýšení ZK probírali na městě na konci ledna. Vyjmenované posily dorazily po Novém roce, Hovorka snad ještě dřív. Nějak to nesedí, ne?
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5784
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 817 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

https://pardubice.rozhlas.cz/uspesnost- ... gnov0HezV4

Zajímavost: Letní kemp chystají v rakouské Leithaně ve sportovním areálu, který patří Lubo Pištěkovi....
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7658
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

frysta píše:
Navýšení ZK probírali na městě na konci ledna. Vyjmenované posily dorazily po Novém roce, Hovorka snad ještě dřív. Nějak to nesedí, ne?
Tak ono to může sedět. V létě na posilu do útoku, o kterou i tehdejší trenér, veřejně žádal, nebyly peníze. Pak se postupně objevili v týmu tři výše zmínění hráči (vlastně čtyři, protože Mikuš přišel za Tronču, kterýho se v tý době nepodařilo zbavit a do kádru se ještě vrátil). Není vyloučeno, že s utrácely peníze, který ještě ani nebyly. Pak klub na semináři se zastupiteli žádal o pomoc, aby mohl podepsat posily, z nichž nakonec nebylo nic. Dost možná i proto, že už de facto část uvolněných peněz utratili za Hovorku, Eklunda a Ihnačáka. V posledním rozhovoru, kterej Salfický dal (ten z MfD), tvrdí, že měl finanční rezervu pro to, aby mohl reagovat na trh v průběhu sezony. Tím si dost protiřečil, protože bylo v průběhu podzima známo, že rozpočet je nataženej jak kšandy. I proto se zkoušel zoufalej pokus s těmi levnými Rusáky z Omsku. Na víc nebyly v tý době peníze. A pak se najednou zjevil Hovorka...

Takhle praxe se občas napříč extraligou používá. Podepíše se hráč a peníze se shání později.
J14
Příspěvky: 794
Registrován: 26 zář 2017 10:36
Dal "To se mi líbí": 123 krát
Obdržel "To se mi líbí": 14 krát

Re: Hokej

Příspěvek od J14 »

tomaso25 píše: Tak ono to může sedět. V létě na posilu do útoku, o kterou i tehdejší trenér, veřejně žádal, nebyly peníze. Pak se postupně objevili v týmu tři výše zmínění hráči (vlastně čtyři, protože Mikuš přišel za Tronču, kterýho se v tý době nepodařilo zbavit a do kádru se ještě vrátil). Není vyloučeno, že s utrácely peníze, který ještě ani nebyly. Pak klub na semináři se zastupiteli žádal o pomoc, aby mohl podepsat posily, z nichž nakonec nebylo nic. Dost možná i proto, že už de facto část uvolněných peněz utratili za Hovorku, Eklunda a Ihnačáka. V posledním rozhovoru, kterej Salfický dal (ten z MfD), tvrdí, že měl finanční rezervu pro to, aby mohl reagovat na trh v průběhu sezony. Tím si dost protiřečil, protože bylo v průběhu podzima známo, že rozpočet je nataženej jak kšandy. I proto se zkoušel zoufalej pokus s těmi levnými Rusáky z Omsku. Na víc nebyly v tý době peníze. A pak se najednou zjevil Hovorka...

Takhle praxe se občas napříč extraligou používá. Podepíše se hráč a peníze se shání později.
Párkrát takhle "zaúřadoval" i Zbyněk Kusý. Jinak by ho bývala předběhla konkurence, tehdy zejména z Prahy.
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Sparta slušně posiluje, jsem zvědav, kde zakotví Beran, tomu slušně popletl hlavu agent, teď jsem jim to vrátilo, jak bumerang
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

J14 píše:
Párkrát takhle "zaúřadoval" i Zbyněk Kusý. Jinak by ho bývala předběhla konkurence, tehdy zejména z Prahy.
Pamatuji, na jednu historku, kdy ZK byl na nějakém slavnostním večeru a dostal tip na hráče. Z toho galavečera zmizel předčasně a vyrazil za hráčem domů cca 300Km. Budil ho kolem 2:00 se smlouvou v ruce :wave: Sám pak Kusaj říkal, že v tu chvíli peníze neřešil, byla prý jeho práce je potom sehnat, ale tolik toho hráče chtěl :thumbup:
Stars
Příspěvky: 6684
Registrován: 27 zář 2017 15:55
Dal "To se mi líbí": 887 krát
Obdržel "To se mi líbí": 590 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Stars »

Muf píše:
Pamatuji, na jednu historku, kdy ZK byl na nějakém slavnostním večeru a dostal tip na hráče. Z toho galavečera zmizel předčasně a vyrazil za hráčem domů cca 300Km. Budil ho kolem 2:00 se smlouvou v ruce :wave: Sám pak Kusaj říkal, že v tu chvíli peníze neřešil, byla prý jeho práce je potom sehnat, ale tolik toho hráče chtěl :thumbup:
To byl Kusák...
frysta
Příspěvky: 3345
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 49 krát
Obdržel "To se mi líbí": 240 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

tomaso25 píše: Tak ono to může sedět. V létě na posilu do útoku, o kterou i tehdejší trenér, veřejně žádal, nebyly peníze. Pak se postupně objevili v týmu tři výše zmínění hráči (vlastně čtyři, protože Mikuš přišel za Tronču, kterýho se v tý době nepodařilo zbavit a do kádru se ještě vrátil). Není vyloučeno, že s utrácely peníze, který ještě ani nebyly. Pak klub na semináři se zastupiteli žádal o pomoc, aby mohl podepsat posily, z nichž nakonec nebylo nic. Dost možná i proto, že už de facto část uvolněných peněz utratili za Hovorku, Eklunda a Ihnačáka. V posledním rozhovoru, kterej Salfický dal (ten z MfD), tvrdí, že měl finanční rezervu pro to, aby mohl reagovat na trh v průběhu sezony. Tím si dost protiřečil, protože bylo v průběhu podzima známo, že rozpočet je nataženej jak kšandy. I proto se zkoušel zoufalej pokus s těmi levnými Rusáky z Omsku. Na víc nebyly v tý době peníze. A pak se najednou zjevil Hovorka...

Takhle praxe se občas napříč extraligou používá. Podepíše se hráč a peníze se shání později.
Možná. Nebo taky použili prostor, který vznikl kvůli uvolnění dalších hráčů...Wishart, Treille. Tou dobou taky začal Holaň v Porubě. Každopádně na jednom zasedání Salfa tvrdil,že žádné peníze klub nedostal, to tvrdil Lejhancovi, a i když v lednu rozhazovali kvalitní nabídky, nikdo sem nechtěl.

Že teď ani jeden z minoritních nechce držet svůj podíl beru jako symbolickou tečku. Stejně všechno calovalo město a příspěvek minority byl nula + výkřiky p. Šudy o odkupu.

A jen tak pro odlehčení. Z rozhovoru v lednu 2017:
Do klubu jste majetkově vstoupil i vy. Proč?
Koupil jsem 6,5 procenta akcií a bylo to na základě nabídky od pana primátora. Není mi lhostejný osud klubu. A aspoň dávám signál, že to myslím vážně.
J14
Příspěvky: 794
Registrován: 26 zář 2017 10:36
Dal "To se mi líbí": 123 krát
Obdržel "To se mi líbí": 14 krát

Re: Hokej

Příspěvek od J14 »

Muf píše:
Pamatuji, na jednu historku, kdy ZK byl na nějakém slavnostním večeru a dostal tip na hráče. Z toho galavečera zmizel předčasně a vyrazil za hráčem domů cca 300Km. Budil ho kolem 2:00 se smlouvou v ruce :wave: Sám pak Kusaj říkal, že v tu chvíli peníze neřešil, byla prý jeho práce je potom sehnat, ale tolik toho hráče chtěl :thumbup:
Jojo, přesně tohle jsem měl na mysli. Nebo ty jeho přetahované se S při návratech Michala Sýkory a Aleše Píši. Měl to s nimi 1:1. Pokud se pamatuji dobře, tak M. Sýkoru mu podepsali přímo na letišti.
Uživatelský avatar
tomaso25
Příspěvky: 7658
Registrován: 01 srp 2014 17:51
Dal "To se mi líbí": 111 krát
Obdržel "To se mi líbí": 744 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tomaso25 »

frysta píše:
Že teď ani jeden z minoritních nechce držet svůj podíl beru jako symbolickou tečku. Stejně všechno calovalo město a příspěvek minority byl nula + výkřiky p. Šudy o odkupu.
Jde říct, že cesta těhle opravdu malých minoritních podílů se ukázala jako slepá ulička. Přinejmenším v tomhle složení, kdy dva minoritní podíly drží dvě hokejky, který si sice slušně během aktivní kariéry vydělaly, ale stamilonový ekonomický zázemí nemají.

Salfickýho rád nemám, projevil se jako vychcan a neschopa prvního řádu. Ale výčitky, že se on (a Čáslava) nepodílí na navyšování základní jmění, jsou poněkud tvrdý, protože by se v jejich případě jednalo o nejspíš jednotky milionů. Jinou věcí je, že se tyhle minoritní podíly neměly prodávat. I když byl třeba původní zájem skutečně dobře míněnej.

Salfický v lednu 2017 zariskoval. Kdyby se spadlo v první baráži, mohl by akcie spláchnout do hajzlu. Takhle na tom nejspíš docela pěkně vydělal. To by mi ani tak nevadilo, kdyby jeho práce za něco stála, což nestála a nestojí. U Čáslavy lze vidět, že mu na klubu záleží a že pro něj něco dělá.
Uživatelský avatar
tau
Příspěvky: 5784
Registrován: 03 srp 2014 14:26
Dal "To se mi líbí": 153 krát
Obdržel "To se mi líbí": 817 krát

Re: Hokej

Příspěvek od tau »

tomaso25 píše:Jde říct, že cesta těhle opravdu malých minoritních podílů se ukázala jako slepá ulička. Přinejmenším v tomhle složení, kdy dva minoritní podíly drží dvě hokejky, který si sice slušně během aktivní kariéry vydělaly, ale stamilonový ekonomický zázemí nemají.
Pamatuju jak v době zveřejnění prvního dopisu fanoušků a podepisvoání petice některý ze zástupců Svobodných na fcb fanouškům doporučoval, aby založili družstvo a koupili si majetkový podíl v klubu.... Teď bysme si s tím podílem mohli leda tak vytřít zadek.....
Uživatelský avatar
Muf
Příspěvky: 3929
Registrován: 02 srp 2014 19:17
Dal "To se mi líbí": 50 krát
Obdržel "To se mi líbí": 469 krát

Re: Hokej

Příspěvek od Muf »

J14 píše: Jojo, přesně tohle jsem měl na mysli. Nebo ty jeho přetahované se S při návratech Michala Sýkory a Aleše Píši. Měl to s nimi 1:1. Pokud se pamatuji dobře, tak M. Sýkoru mu podepsali přímo na letišti.
Ano s Michalem to bylo nějak takto, dokonce snad člověk ze Sparty letěl přes oceán s ním - asi do něj celou cestu hučel :thumbup:
frysta
Příspěvky: 3345
Registrován: 09 srp 2017 15:49
Dal "To se mi líbí": 49 krát
Obdržel "To se mi líbí": 240 krát

Re: Hokej

Příspěvek od frysta »

tomaso25 píše: Jde říct, že cesta těhle opravdu malých minoritních podílů se ukázala jako slepá ulička. Přinejmenším v tomhle složení, kdy dva minoritní podíly drží dvě hokejky, který si sice slušně během aktivní kariéry vydělaly, ale stamilonový ekonomický zázemí nemají.

Salfickýho rád nemám, projevil se jako vychcan a neschopa prvního řádu. Ale výčitky, že se on (a Čáslava) nepodílí na navyšování základní jmění, jsou poněkud tvrdý, protože by se v jejich případě jednalo o nejspíš jednotky milionů. Jinou věcí je, že se tyhle minoritní podíly neměly prodávat. I když byl třeba původní zájem skutečně dobře míněnej.

Salfický v lednu 2017 zariskoval. Kdyby se spadlo v první baráži, mohl by akcie spláchnout do hajzlu. Takhle na tom nejspíš docela pěkně vydělal. To by mi ani tak nevadilo, kdyby jeho práce za něco stála, což nestála a nestojí. U Čáslavy lze vidět, že mu na klubu záleží a že pro něj něco dělá.
Nevyčítal jsem jim,že se nepodíleli na navýšení ZK, jen konstatoval, že i před tím se vezli, takže jejich příspěvek byl nula. Risk to byl hlavně u Čáslavy, Salfický měl zajištěn plat a ani v případě neúspěšné baráže by nebyl odvolán. Při nejhorším by byl po roce na nule.
miirkaa
Příspěvky: 925
Registrován: 09 srp 2017 09:22

Re: Hokej

Příspěvek od miirkaa »

Mají podepsano někoho..veřejné brzo řeknou..Nevíte kdo to je?Kousal asi ne,že?
fido
Příspěvky: 3332
Registrován: 29 bře 2016 17:10
Dal "To se mi líbí": 25 krát
Obdržel "To se mi líbí": 82 krát

Re: Hokej

Příspěvek od fido »

miirkaa píše:Mají podepsano někoho..veřejné brzo řeknou..Nevíte kdo to je?Kousal asi ne,že?
Kdyby ne, tak by ho mohli odchytnout v Pardubicích, v pátek byl viděn v Roadku.
HC Doufáme Pardubice
HC Drama Pardubice
Zamčeno